Po wymianie

Powikłania zawału serca

.. ...sercem. Leczenie polega na wymianie zastawki. Zaburzenia rytmu serca stanowią zróżnicowaną grupę powikłań. Do najczęstszych należą migotanie komór, migotanie przedsionków, bloki przedsionkowo - komorowe. Udar mózgu występuje u ok 1% chorych po zawale. Powstaje zwykle po upływie..

Sztuczne zastawki serca

.. ...Sztuczne zastawki serca - wymiana zastawek serca na sztuczne. Serce ludzkie ma 4 zastawki kontrolujące kierunek przepływu krwi podczas skurczu i rozkurczu. Między przedsionkami i komorami są zastawki: dwudzielna ( mitralna ) i trójdzielna. W ujściu aorty i pnia płucnego są zastawki:..

Gazometria

.. ...węgla ( czyli wydolności wymiany gazowej zachodzącej w płucach ) pozwala lekarzowi ocenić czy pacjent wymaga tlenoterapii albo podłączenia do respiratora respiratora. Prawidłowe wartości parametrów gazometrycznych ( krew tętnicza ): pH 7,35 - 7,45 pCO2 ( prężność dwutlenku węgla ): 35,0..

Duszność

Duszność

.. ...leżeć w zaburzeniach wymiany gazowej zachodzącej w płucach, w sercu, które nie jest w stanie zapewnić dostatecznego przepływu krwi oraz w samej krwi, której zdolność do transportu tlenu może być ograniczona. Duszność może więc być objawem bardzo wielu chorób. Duszność jest jednym z..

Niedotlenienie

.. ...stopniu upośledzona jest wymiana gazowa zachodząca w pęcherzykach płucnych. Odrębną sytuacją jest niedotlenienie narządu lub tkanki, którego zapotrzebowanie na tlen związane z wykonywaną pracą, chwilowo przerasta możliwości zdrowego organizmu. Przykładem jest wysiłek fizyczny i praca..

Niedotlenienie serca

.. ...przebiegających z upośledzeniem wymiany pęcherzykowej. Niedotlenienie serca jest elementem niedokrwienia. Krew dostarcza do narządów, w tym wypadku do kardiomiocytów, substancji energetycznych ( glukoza ) oraz tlenu koniecznego to reakcji biochemicznych, w wyniku których powstaje energia..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...polega na kardiochirurgicznej korekcie pierścienia zastawkowego lub wymianie zastawki na mechaniczną bądź biologiczną. Często operację zastawki trójdzielnej przeprowadza wraz z korektą wady mitralnej...

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...zastawki aortalnej jest tym groźniejszą wadą, im bardziej nasilone są objawy niewydolności lewokomorowej. Leczenie polega na podawaniu leków rozkurczających naczynia lub kardiochirurgicznej wymianie zastawki...

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...płuc odpowiedzialnym za wymianę gazową. Pęcherzyk jest opleciony siatką naczyń krwionośnych. Przez ścianę naczyń oraz pęcherzyków zachodzi wymiana dwutlenku węgla na tlen, zawarty w powietrzu, którym oddychamy. Pęcherzyki są wypełnione powietrzem doprowadzanym do nich przy każdym wdechu..

Budowa naczyń krwionośnych

.. ...budowa umożliwia sprawną wymianę składników odżywczych, tlenu i dwutlenku węgla oraz metabolitów pomiędzy komórkami danego narządu a krwią płynącą w kapilarach. Żyły. Naczynia żylne dzielimy podobnie jak tętnice. W odróżnieniu od naczyń tętniczych mają jednak większe światło, a warstwy..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...neurologów. Jej celem jest wymiana informacji oraz ujednolicenie wytycznych profilaktyki w Polsce, dostosowanie zasad profilaktyki europejskiej do warunków i specyfiki naszego kraju, opracowanie wspólnego systemu promocji i informacji o epidemiologii i zasadach prewencji chorób układu..

Rozrusznik serca ma 50 lat

.. ...był aż 26 razy jego wymianie. Ale dzięki kardiostymulatorowi żył jeszcze ponad czterdzieści lat i zmarł jako 86 - latek w 2001 roku, przeżywając zarówno dr Senninga, jak i twórcę urządzenia inż. Elmqvista. Obecne wszczepiane rozruszniki serca mają wymiary niewielkiego, płaskiego pudełka..

Rozrusznik serca zasilany sercem?

.. ...balonów może zdaniem specjalistów nawet dwukrotnie zwiększyć wydajność kolejnych modeli generatora. Dzięki doładowywaniu akumulatora przez bijące serce można by rzadziej wykonywać operacje wymiany zasilania...

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...zabiegi ortopedyczne, jak wymiana stawu biodrowego czy kolanowego. Po zabiegu operacyjnym należy jak najszybciej wstać z łóżka ponieważ unieruchomienie może przyczynić się do powstania zakrzepu. Ponadto niebezpieczne jest także długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej w samolocie (..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...Pierwsze w Polsce zabiegi wymiany zastawki aortalnej serca metodą przezskórną, bez otwierania klatki piersiowej, przeprowadzili lekarze w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu ( Śląskie ) oraz Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...medycznego oraz wzajemna wymiana wiedzy i doświadczenia. W tym celu Instytut Aterotrombozy organizuje doroczne Konferencje Naukowe. W Warszawie odbyła się czwarta już impreza z tej serii, o czym poinformował Sławomir Rybka, rzecznik prasowy Instytutu. Wzięło w niej udział ponad 500..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 22

.. ...forum powinno służyć wymianie wiadomości czy spostrzeżeń a nie stawianiu diagnoz. Owszem pytałem OK. i otrzymałem odpowiedz( za co serdecznie dziękuję ) ale było to pytanie natury ogólnej ,na które mógł odpowiedzieć tylko lekarz, a odpowiedź może przydać się nie tylko mnie ale wielu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...stymulatorem, rok temu miałam wymianę baterii i dodane następne 2 elektrody. Niestety zaczął się nowy problem, trzepotanie przedsionków. jestem po kardiowersji, biorę leki i czeka mnie ablacja. Czy w takiej sytuacji moge zacząć ubiegac się o rentę. Jestem nauczycielką, od 17 lat pracuje..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 57

.. ...wchodzi tylko wymiana serca na razie nie jest zle mam zone i dwoje dzieci licze ze jeszcze przez długo bedzie w miare zycze udanej ablacji i udanego ślubu NAPRAWDE odezwij sie jak możes o jestes super..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...wszczepieniu by - passów lub wymianie zastawki u chorego który ma też migotanie przedsionków ); ostatnio, ze względu na ( słuszny ) trend do jak najmniej inwazyjnych zabiegów - chirurdzy wykonują te zabiegi torakoskopowo - bez otwierania klatki piersiowej. Należy jednak pamiętać że coś..

Operacja zastawki aorty

.. ...minusy. Pozdrawiam Monika Po wymianie zastawki aortalnej i aorty wstepujacej jestem juz 5 rok. Z tym naprawde mozna prawie normalnie żyć. Owszem trzeba przyjmowac acenocumarol i badac INR ale to nie koniec świata. Uszy do góry Dzięki Dana. Na razie to mi się wydaje trudne. Pamiętanie o..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...jaka była przyczyna wymiany zastawki ? Od iedy wiedziałes o wadzie i jak ile lat minęło od rozpoznania do operacji ? O mojej wadzie moi rodzice dowiedzieli się kilka miesięcy po urodzeniu. Na początku jeździłem na kontrole co miesiąc, potem co pół roku aż w końcu co rok. Lekarz..

Echo serca - Str. 7

.. ...raczej do rozwazenia wymianazastawki ) wada zastawki mitralnej ( nie ma opisu morfologii platków ,a pole powierzchni nie wskazuje na ciężka stenoze , z kolei gradient może być podwyższony dodatkowo z powodu niedomykalności. Umiarkowanie powiekszony LP9zapewne mama ma migotanie..

Echo serca - Str. 9

.. ...wąska. TI 2,5 cm do Ra. Wymiany serca, osierdzie prawidłowe. Kurczliwość nieregularna. Z góry dziękuję. Czy to jest opis echa doroslego czy dziecka? 17 - letniej osoby. Wzrost - 170cm, waga - 59kg. Dodam jeszcze, że miewam nadciśnienie i napady częstoskurczu. Echo było robione pół roku..

Echo serca - Str. 14

.. ...3 czy koneczna jest wymiana zastaki mitralnej, czy można będzie zastosować mniej inwazyjną metodę?. Z góry dziękuję za odpowiedź. Dlaczego uważaasz Henryku, że potrzebna jest wymiana zastawki mitralnej w Twoim przypadku ? Do HenrykA! Czy to 40 mmHg to pomylka , dopisanie zera czy..

Echo serca - Str. 25

.. Operacja wymiany zastawki aortalnej to dziś standard dla kardiochirurga.Do zycia tak na 100% wraca sie po kilku miesiącach Pani Izabelo czy podczas badania UKG widać również czy naczynia wieńcowe są pozatykane. Czym się różni zwykłe UKG od UKG z Doplerem Witam Izabelo. Dzis mialem wizyte u kardiologa. No i z..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...nieszczelny jest slabszy wymiana to tylko naprawi ... wiem tez ze organizm ludzki potrafi sie regerenowac ale zastawki musialy by byc do tego jakos sprowokowane mi sie wydaje.Nie wiem sam jedni to tlumacza ze wada tkwi w fizyce drudzy ze w nerwach sorry medycyna idzie do przodu ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...plastyczne, wyjeżdżałam na wymiany młodzieży, jeździłam na warsztaty. Nawet już na studiach, kiedy cierpiałam na moją przypadłość, wzięłam udział w Ogólnopolskim Konkursie Oratorskim, na którym zajęłam II miejsce. Ale, bo zawsze jest jakieś ale...Wszystkim tym przedsięwzięciom..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 28

.. ...innych też zapraszam do wymiany * danych * : - )Mam nadzieję, że będziemy utrzymywać kontakt i całkowicie jestem za wspólną kawą, winem, czy co kto lubi : - ) POZDRAWIAM!!! Masz intuicję, Dharma! Jak na prawdziwą kobietę, z krwi i kości: ) Trafiłaś, jestem blondynką, taką trochę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...inny powód ot choćby wymiana przepisów kulinarnych ,a my niestety mamy zupełnie inne powody kontaktu ze sobą .Moja nerwica tak właściwie jest ze mną od dziecka z tym ,że w 1999 pokazała na co ją naprawde stać .Jestem DDP dorosłe dziecko alkoholika,które całe swoje dzieciństwo pamięta..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 644

.. ...samopoczucie bez zmian . Wymiana lekow na lokren i prestarium . Juz sam nie wiem czy pomagaja , do tego doszedl cloranxen ale kiedy poczytalem troche o nim nie mam odwagi zazyc . Mam czasami 2tyg spokoju a potem wszystko powraca . W ten poniedzialek poraz kolejny odwiedzilem szpital ,..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...książkę nt. jak zyć po wymianie zastawki aortalnej. Interesuje mnie co jeść i co zrobić aby utrzumać wskaxnik na odpowiednim poziomie. Proszę też o opinie na temat aparatu do mierzenia wskaźnika.Nie wyobrażam sobie tak do końca życia pobierania krwi z żyły, ja mam 39 lat i myślę, że żyły..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...slychac tak do 5 lat od wymiany a teraz slychac ale mniej. Do przychodni rejonowej chodze na kontrole INR tak co 2 m - ce. A wynik troche zawsze odbiega od aparatu o okolo 0,6 mniej no i komu tu wierzyc. No ale takie zycie ,ale jeszcze jedno jak bralem acenocumarol to zawsze wyskakiwaly..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...naprawę zastawki, bez wymiany. Rozcięty lewy przedsionek i tamtędy dostęp do zastawki, wycięcie kwadratowe tylnego płatka i wszczepienie pierścienia Carpentier - Edwards. Zabieg w hipotermii ogólnej 28 st.C, wyłączenie krążenia 48 min. Wyjazd do Szpitala Sanatoryjnego w Busku 11 kwietnia..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...pozdrawiam @ ania: Jestem po wymianie zastawiki mitralnej. Przez ostatni rok moje samopoczucie pogorszyło się. Wszystkie objawy, jakie Aniu opsujesz - też miałam. Są takie dni, jak dziś, kiedy serce wali mi jak szalone. Biorę leki na tachykardię. Dziś rano np. musiałam wziąć dużą ilość..

Chelatacja - Str. 16

.. ...chelatujące. W wyniku wymiany jonów wapniowych na jony metali cieżkich, głównie ołowiu ( z wyjatkiem rtęci, kadmu, arsenu ) tworzy w surowicy rozpuszczalne, trwałe, stosunkowo nietoksyczne kompleksowe połączenia z kwasem wersenowym, które wydalane są przez nerki. Powoduje to szybkie..

Operacja na sercu, wymiana zastawek

.. ...jak sie nie myle to wymiane zastawek Jeszcze nie zostal wybudzony wystapily pewne komplikacje podczas operacji stan jest stabilny Czy ktos moglby mi bizej opowieziec jak to wszystko wyglada jakie sa szanse? ogolnie jak taka operacja wyglada, co to jest balonik wewnatrz - ? ( nie..

Mam WPW i jestem uczulony na punkcie serca

.. ...plastyki zastawki po wymianę własnej na biologiczną czy mechaniczną. Zapraszam Cię na forum gdzie znajdziesz pacjentów z takimi problemami : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 Tutaj wersja elektroniczna poradnika pacjenta po http://www.drivehq.com/folder/p976050.aspxoperacji..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...ochronnego.( Mam 34 - lata, po wymianie zastawki aortalnej ). Witaj! Lek,którego uzywasz obniża poziom niektorych czynnikow krzepniecia krwi syntetyzowanych przez watrobę. w wyniku tego krew po prostu krzepnie wolniej niż normalnie. Musisz mieć stały kontakt ze swoim lekarzem,ktory..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...kontrole i nie ma potrzeby wymiany na nowy homograft.dla pocieszenia powiem ci ze arnold szwarceneger tez jest po takiej operacji.uszy do gory bedzie dobrze napewno bedzie lepiej po operacji niz przed, ale nie licz na to, ze bez szczegolnych zabiegow i bez wysilku. Powiekszone serce..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...Dzieńdobry!czeka mnie wymiana zastawki trójdzielnej,chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej na temat operacji,powiklan,samego sposobu wykonania tej trudnej?operacji,bede wdzięczna za jakiekolwiek informacje.Z gory dziekuje,pozdrowienia,alicja z Kalisza. Witam wszystkich serdecznie.Mam 56..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...wytrzymac moja zastwka bez wymiany. Lekarz kardiolog tlumaczy mi jakos mgliscie moze 20 albo 25 lat ale w sumie nikt nie mowi jaka jest gorna granica wytrzymalosci tej zastawki. POZDRAWIAM WSZYSTKICH W POLSCE . Dla osób mających problem z wchodzeniem po schodach jest świetne rozwiązanie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...np. przez GG ( szybsza wymiana zdań ) ale nie wiem, czy Pan znajdzie dla mnie czas, ochotę i cierpliwość. Iza – 100 a 1000 to jest pewna różnica. Tobie też zadałabym parę pytań, tym bardziej, ze widzę, że orientujesz się w krakowskim szpitalu. Jeżeli macie ochotę, to podaję..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...operację, jakie są rokowania po wymianie, jak to się wogóle robi??? Będę wdzięczna za każdą informację. szukam kontaktu z arrturem szukam z Tobą kontaktu ARRTURRR madzia, podaj maila. magdalena.stefanska@diamant.pl cały czas czekam pamietaj nie diament tylko diamant - jak marka cukru (..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki

.. ...odnośnie by - passów i wymiany zastawki mitralnej.Moja mama ,miała wymienioną zastawkę mitralną oraz trzy by - passy.Stan po operacji był stabilny, nie było komplikacji podczas operacji,ale problemy zaczeły sie w trzeciej dobie po operacji.Raz było lepiej a raz gorzej i tak na zmiane.A w..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 2

.. ...wiadomości odnośnie wymiany zastawki oraz bajpasy.15 czerwca będę miał wykonywany zabieg w szpitalu w Manchesterze,bardzo się boję. Na operację czekam od grudnia ubiegłego roku.Proszę o informacje na moją pocztę Osoby które miały wykonywany ten zabieg na terenie UK.Serdecznie Wszystkich..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...adwiozłam mojego męza na wymianę zastawki mitralnej do Gdańska .Jestem przerażona to co przeczytałam.Bardzo się boję bo mąż ma 61 lat ana zastawkę powinien być operowany już 12 lat temu alę ciągle odkładał .Teraz ma mocno przerośnięte serceCzy ktos był operowany w Gdańsku? i czy mąż..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 4

.. ...została na operacje wymiany zastawki aortalnej, nie wiem czy nie będzie jeszcze bajpasów ( najbliższe badania to potwierdzą ). Proszę o odzew. Pozdrawiam witaj annajaga moja mama jest w coraz lepszej formie ale jeszcze niestety nie wszystkie rany sie jej pogoiły na nogach co prawda ma..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...że to forum ...poza wymianą doświadczeń, jest także po to by czasami... pomarudzić... choć nie uważam, że marudzisz : ). ... lecz jeśli chcesz ponarzekać sobie czasami, albo lepiej... poopowiadać to rób to. A renta, jest po to by dojść do zdrowia, by dojść do siebie, bądź przynajmniej,..

Zawał serca a papierosy

.. ...stole operacyjnym ( wymiana rozrusznika serca ). Od tego czasu nie palę i wcale mi to nie sprawiało zadnych problemów typu chęci zapalenia. Przedtem dochodziłem do 2 paczek Aresów ( takie papierosy z tego okresu ). Nikt w tej chwili na całym swiecie nie twierdzi, że palenie wpływa..

Sztuczna zastawka i normalne życie

.. ...acenokumarol ) A czy po wymianie można zacząć żyć tak intensywnie jak ze zdrową( biegać, męczyć się )? Oczywiście ,że tak! Po to w końcu robimy zabiegi! Oczywiście ,że nie zaraz po operacji,ale potem można normalnie zyc , pracowac , uprawiać sport ( poza ekstremalnymi ,alebo sportami..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...by - passów? Jestem po wymianie zastawki aortalnej, Mam 34 lata. interesuje mnie wplyw acanocumarolu ( i innych )na wątrobę, czy dlugotrwale przyjmowanie zniszczy mi w końcu wątrobę? Czy można brać cos ochronnego? Witam!! Mam nadzieję,że forum nadal działa. Krótko opowiem Wam moją..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...Pozdrawiam * CYKAJĄCYCH * Wymianę 2 zastawek miałem w czerwcu 2007 a więc 8 m - cy temu.W związku z tętniakiem operowaną miałem również Aortę.Operację miałem w Łodzi.Przy wypisie powiedziano mi że była to najbardziej skomplikowana operacja w historii tego szpitala.Można by żec CYKAJĄCY..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 4

.. ...Jestem po 2 operacjach wymiany zastawki mitralnej i pracuję. Owszem, nie pracuję fizycznie - ale siedzenie w domu to największa głupota. Kiedy mija czas rehabilitacji warto wrócić do pracy - zawsze można się przekwalifikować. Nie róbmy z siebie kalek bo nimi nie jesteśmy! Mam kolegę ,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 129

.. ...musiala za mnie dac na wymiane.Przypuszczem ze dopiero po dlugin weekendzie bede operowana bo oni tu maja czas na wszystko,a jeszcze sa osoby ktore przyszly przedemna i czekaja na taka sama operacje.A jak u Was??? Nerwica to choroba znana nie od dziś, ale w dzisiejszych czasach bardzo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 154

.. ...cos osiągniemy przy wymianie naszych opinni na ten temat sprobojmy a moze cos z tego bedzie mnie psychoterapia wkurwila rzucilem fajki i jest ok nie umarliscie obslugujecie kompa. zdenerwowanie przypomina umieranie trup nie obsluguje klawiatury p.s mam grype witajcie ponownie ja wiem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 221

.. ...4 pozostałe dyski do wymiany, piersiowy o dziwo ok na razie, szyjny przepuklina C5 - C6 i C6 - C7 - drętwieją mi ostatnie palce lewej ręki do tego zniesienie fiz lordozy.W kwietniu mam kontrolne MRI wszystkich odcinków znów.Tomografię głowy mam też na 15 kwiecień.Zatoki czyste.Jeśli coś..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...serca rok temu mialam wymiana defibrylatora jest dobrze trzeba sie pogodzic Z jakiego powodu masz Janino defibrylator i ile masz lat. Witam.Choruję na kerdiomiopatię przerostową,mam wszczepiony kardiowerter - defibrylator.Poznam osoby o * podobnych zainteresowaniach * gg640796. gg640796..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 2

.. ...uwagi. Bardzo pomogła mi wymiana doświadczeń z innymi osobami mającymi ICD. Polecam forum: www.defji.fora.pl Administratorem jest młoda dziewczyna która z defim żyje już 7 lat. Dołącz do nas Pozdrawiam Ewa czesc jestem elzbieta mam 26lat i od 6 miesiecy mam kardiowerter , czuje sie z nim..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...mam zaplanowany zabieg wymiany kardiowertera bo już bateria siada.. jak chce ktos pogadać to zapraszam gg: 7951433 albo na poczte andrzejiglar@wp.pl Hej u mnie ze sportem jest dobrze.. Pływam sobie, jeżdże na rolkach, troche kopie piłke... no i wada też sie nie powiększa bo leki dobrze..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 7

.. ...takich 7 - 9 letnich na wymianę..? sama wiesz,że..pozytywne myslenie..., to polowa sukcesu.. Może Andrzej zapoczątkuje dobrą passę! A właściwie lekarze wszczepiając mu jakiś nowy model... A jak ja bede prekursorem kardiowerterów co będą działąć po 9 lat...; - )... Witam.Mam pytanie a..

Niedomykalność aortalna +++

.. ...upewnij go, że nawet po wymianie zastawki życie może być piękne. Koniecznie wspomnij o córeczce ! Pozdrawiam. Ola Marku wiedziałam, że zpomniałam o coś zapytać. A czy nie brałes pod uwage metody Rossa ? Pozdrawiam. Ola Witam. Jestem po wymianie zastawki aortalnej, tykam sobie od kwietnia..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...wiecej ,bo mnie tez czeka wymiana zastawki na sztuczna a jak na ten temat wypowiadaja sie kardiolodzy bo mnie to ineresuje. A moze to jakis cud jak pisze kdz. pozdr. Ludzie, NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A co powiecie na ten artykuł ?..

Ruchomy mostek po operacji serca

.. ...windsurfing, siatkówka. Wymiana zastawki i kawałka aorty wstępującej udała się znakomicie. Po 8 dniach byłem już w domu. Ale ten mostek mnie denerwuje... Pomóżcie Hello,Za tydzień czeka mnie ta sama operacja.Czy móglbys mnie uspokoic i opisac ew.przebieg i to co przeszedles po operacji?..

Niezrośnięty mostek po operacji serca

.. ...operację metodą Bentalla ( wymiana zastawki+proteza aorty wstępującej, tętniak ). Do dziś nie mam zrośniętego mostka. Chcę poddać się powtórnie operacji celem stabilizacji mostka, poprzez włożenie nowych drutów ( chyba to tak się robi?. Lekarze bagatelizują to i twierdzą, że nie warto,..

Wszczepienie stymulatora serca

.. ...nim dobrze.Oczywiście po drodze życia miał kolejne wymiany stymulatora i w wzwiązku z tym zagrożenia zawsze są takie same, ale trzeba być dobrej myśli i wierzyć lekarzowi ,a jaśli masz pytania to pytaj...

Płatek mitralny i jego rola w sercu

.. ...Ja jestem już 7 lat po wymianie zastawki mitralnej. Żyję i mam się dobrze. Wypadanie płatka zastawki to objaw który może ale nie musi skończyć się zabiegiem. U mnie okres wypadania bez większych zmian na gorsze trwał może z 7 lat a potem wada zaczęła się powiększać. Nadszedł dzień kiedy..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy?

.. ...teraz po 24 latach do wymiany. ide do Katowic - jest mi juz wszystko jedno gdzie juz nie moge przejsc nawet 100 m. juz nie mam sily na konsultacje gdzie indziej - wiem ze b.dobry Krakow. Taką samą zastawkę miałem wszczepioną właśnie w Katowicach - Ochojcu przed 13 laty. To bardzo dobra..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...roku żyję z ICD, jedna wymiana już za mną. Jeśli ktoś z tym schorzeniem jeszcze tu zagląda to proszę o kontakt na gg 1797181. Lekarze nie zawsze wszystko mówia ( chcą powiedzieć ), a w internecie też można znaleźć wiele sprzecznych, niekiedy, ze sobą informacji. Także uważam, że..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 5

.. ...bedzie trzeci. druga wymiana byla, poniewaz wszczepiono mi fabrycznie uszkodzony kardiowerter no i bez powodu dostawalam impulsy, bylo ich ok 12. lecze sie w aninie u doktor chojnowskiej od samego poczatku. zyje normalnie, tyle ze nie uprawiam sportow ekstremalnych. codziennie lekarstwo,..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...koniec roku czeka mnie wymiana.ICD miałam wszczepiane w Warszawie w Instytucie Kardiologii na ul.Spartańskiej a na wizyty kontrolne jeżdżę do Anina do doc.Chojnowskiej. Jak tyle lat żyje nie miałam żadnych poważnych dolegliwości, jedynie co to bardzo się męczę. Staram się żyć dniem..

By-passy operacja Zabrze

.. ...z nim, mieli już ich wymianę, niestety nie wszyscy tę wymianę przeżyli. Natomiast Daniel ( tak mu na imię ) ma się bardzo dobrze a na Śnieżkę z kilkunastoosobowej grupy z którą pojechał weszedł jako pierwszy. Lekarze są zdumieni Jego doskonałą kondycją i energią życia. witam wszystkich..

Wadliwe zastawki

.. ...biologicznej. Jednak ryzyko wymiany ( u mnie ) jest dość duże i bylaby to moja 4 operacja... Do Monika 147 ja zdecydowałam się na zastwke biologiczną ze względu na komfort życia ( życie bez skazy niskokrzepliwosci - wylewów siniaków itp ) i najważniejsze ze względu na możliwość zajścia w..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...Pozdrawiam!: ) przerażajĄ mnie wymiany na tych łamach treŚci medycznych tak naprawdę co jak się nazywa i co czym jest powinien wyjaŚniać lekarz albo ktoŚ kto ma pewne kompetencje.Źle mówię?my tutaj raczej mówmy co mamy stwierdzone przez lekarza.jakie mamy odczucia po lekach wizytach..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. 4 lipca miałem wymiane zastawki aortalnej z powodu dolegliwośći krzepniecia wszczepiono mi homograf( zastawka biologiczna ).Od wczoraj jestem w domu.Czuje sie rewelacyjnie, jestem szczesliwy .Jezeli ktos ma pytania szczeg.o pobycie w szpitalu chetnie opowiem. Operacja była w Aninie. czesc. napisz ile masz..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...kruciótkiej.Moja mama jest po dwóch wymianach =dwóch operacjach .I jest O.K. Teraz ma skończone 60 lat i ma się dobrze ,tylko ma takie fajne tykanie w serduszku jakby miała tam zegarek.Trzymaj się i szybkiego powrotu do zdrówka. Witam!! Widzę, że dobrze trafiłam; ). Za kilka dni skończę..

Zator tętnicy skroniowej a wymiana zastawki aortal

.. ...płatkami.Za 3 dni operacja wymiany zastawki.Będe miał biologiczną od ( dawcy ). Czy ktoś wcześniej słyszał o takim przypadku.Czy wymiana zastawki wyeliminowała zatorowość w tetnicach oczu. Dzięki za info - pawel jakiej zastawki aortalnej ? i niemiałs przedtem zadnych objawów , nie..

Wysokie ciśnienie rano

.. ...po dwóch operacjach ( wymiana zastawek ),ma cukrzycę II i jest po małym udarze prawostronnym ale może znajdzie się osoba - osoby co mogłyby mi wyjaśnić co jest z tym ciśnieniem ??????Dziękuję Tutaj może pomóc modyfikacja leków, po prostu nad ranem leki podane wieczorem już nie działaj...

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...kwalifikacji do operacji wymiany zastawki są objawy kliniczne, a wiec stopień niewydolności krążenia. Informacja o III stopniu niedomykalności bardzo niewiele mówi, istone są także wartości frakcji wyrzutowej LK ( EF ), frakcja niedomykalności, objętość fali zwrotnej ( wszystko oceniane..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...Co do czasu zabiegu wymiany zastawki aortalnej ( bo tylko taka jest na razie prowadzona ) to zabieg nie trwa kilku minut , duuzo krotszy jest czas wszczepienia sztucznej zastawki , bo nie ma dlugiego przyszywania , jest raczej dopasowanie zastawki do ujścia aortalnego. Warto dowiedzieć..

Gdzie operować zastawki serca?

.. ...zastawki aortalne - wymiana na sztuczną. Operacja ma być przeprowadzona w Klinice Chirurgii Serca we Wrocławiu AM ul.Skłodowskiej Curie. Czy ktoś ma może jakieś opinie na temat tego ośrodka, bo niestety nic na ten temat nie mogę znaleźć w necie a terminpili. Mnie też to czeka ale jeszcze..

Gorączka po operacji zastawki

.. ...IZW w oparciu o dane ( wymiana zastawki ) jest dlatego wysoce prawdopodobne. Wskazana jest pilna diagnostyka na oddziale kardiologicznym z badaniem echokardiograficznym i badaniem bakteriologicznym krwi na czele. Też tak uważam. Lekarz na wizycie kontrolnej kazał jeszcze tydzień mierzyć..

Kto zna Anin - Warszawa

.. ...odpowiedź na wyposażenie, warunki bytowe i fachowość personelu. Miałem operację wymiany zastawki i części aorty wstępującej. Po 8 - miu dniach byłem w domu a lat mam 51. Będzie dobrze dzięki za odpowiedź..

Dodatkowe skurcze - Str. 30

.. ...zbulwersowal to jest tylko wymiana zdań na temat choroby to chyba nie zabronione a jak ona wygląda to nie kolegi sprawa widocznie takie skurcze to dla kolegi pryszcz gratuluje tak silnej psychiki ale widocznie nie dopikly koledze te skurcze może sie myle ale lekarze dzisiaj sie nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 33

.. ...zlikwiduje skurczy, ale wymiana poglądów na ten temat troche podnosi na duchu i jest człowiekowi jakoś łatwiej to znosić widząc że nie jest sam z tą paskudną dolegliwością bo tęskni się za normalnym życiem bez tego pasudztwa.Pozdrawiam wszystkich Do Wojtka. 109 skurczy na dobe to jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 141

.. ...roku remont pokoju, wymiana podłóg, malowanie scian i nowe meble do tego lezak i basen do mojego ogrodu ; ) a co tam swój własny las robie za domem ; ) i jeszcze cos...na karcie z pogotowia mam napisane dodatkowe skórcze komorowe i mówie tej mojej ginekolog ze komorowe a ona do mnie ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 207

.. ...plastyki zastawki albo jej wymiany...Przykre to wszystko, dopadło w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy chcę się rozwijać, opiekować dzieciątkiem i cieszyć wszystkim dookoła. Noc dzisiejsza wybudziła z kilkoma kopnięciami, jest ranek, kilka już się pojawiło. Zobaczymy i czekam na..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...miala spokój do kolejnej wymiany rozrusznkia ale okazało sie ze te nieszczesne czestoskurcze z prze ablacji powróciły. Mam już tego wszystkiego dość mam dopiero 26 a tych szpitali mam dosyć leżałam ponad 60 raz. Chciałabym normalnie funkcjonować założyc rodzinę i cieszyć się z życia ale..

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...przypadloscia w celu wymiany doswiadczen itd.pozdrawiam Cześć Kubo! czy byłeś z tym u lekarza?,jeżeli nie to myślę że powinieneś pójść.Ja dodatkowe skurcze lecze beta - blokerami i jest lepiej - mam je już bardzo długo.W moim przypadku jest to wypadanie płatka, no i oczywiscie nerwy -..

Sztuczna zastawka w dzieciństwie a normalne dorosłe życie

.. ...wrodoną? Czy jest możliwość wymiany tej zastawki na nową większą i czy to jest bardzo ryzykowne? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje. W/g mnie to napewno jako dziecko byla wszyta mala zastawka.a teraz jesli juz osoba jest dorosla to potrzebne sa wymiary np.36 37 itp. pozdrawiam..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. ...Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka odpowiedź. Z góry dziękuję. Witam 3 stycznia 2006r miałem zabieg wymiany zastawki aortalnej, czuje sie bardzo dibrze nie mecze się znikneły bóle w klatce ( oprócz lekiego..

Reoperacja zastawki

.. ...zachodzi koniecznośc wymiany zastawki na większą. U osób starszych z wstawiona zastaka biologiczną o reoperacji mozna mówić przy jej zniszczeniu, zwapnieniu itp. W przypadku mechanicznej gdy jej czas uległ końcowi, przy czym te ostatnie starczają na bardzo wiele lat. Przy zastawkach..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka odpowiedź. Z góry dziękuję. Mam pytanko ile masz lat? i gdzie leczysz swoje serduszko?? warto dobrze sie przebadac a wtedy lekarze stwierdza czy kwalifikujesz sie do operacji!..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...zastawki ... niekoniecznie wymiana na sztuczna czy biologiczna ale na 100% jeszcze nic nie wiadomo!!!dowem sie po badaniu przezprzelykowym... o problemach z zalozeniem rodziny tez slyszalam... ponoc jestem jeszcze w tak komfortowej sytuacji ze moge czekac az kardiochirurgia pojdzie do..

Pomoc kardiochirurga

.. ...trybie dośc pilnym - wymiana zastawki aortalnej. Tyle Izabelo to i ja wiem,ale mi potrzebny jest kontakt do dobrego kardiochirurga tak jak napisałem wyżej do specjalisty który zajmie się mną,postawi konkretną diagnozę i powie co dalej!. Dysponuje takim ,ale nie ma Śląsku. Nota bene to..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...a najprawdopodobniej wymiany uszkodzonej zastawki. Duże dzieci początkowo mogą nie mieć objawów, później pojawiają się bóle w klatce piersiowej, szybkie męczenie się, zawroty głowy czy omdlenia. Termin i rodzaj leczenia zależą od nasilenia się zwężenia i jego lokalizacji. Istnieje kilka..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...przeprowadzoną operację wymiany zastawki aortalnej na sztuczną - przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia fala zwrotna IV stopnia. Zabieg maiłem wykonywany w Klinice Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Co do lekarzy to każdy z..

Druga operacja zastawki

.. ...plastyce zastawki czy po jej wymianie na sztuczną? Pozdrawiam bardzo dziękuję za odpowiedź! tak mama miała wymienianą na sztuczą zastawkę mitralną teraz grozi jej operacja zastawki trójdzielnej czy w takim wypadku jest większe ryzyko powikłań? Proszę powiedzieć na czym polega..