Po zapaleniu płuc

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Wstrząs kardiogenny

.. ...wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy płucnej zaburzenia rytmu ( bradyarytmie ) Leczenie wstrząsu kardiogennego. Farmakoterapia polega..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...przyczyną infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ektopowe odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej. Lewa tętnica wieńcowa w prawidłowym układzie naczyniowym odchodzi od lewej zatoki wieńcowej w opuszce aorty. Wada ta powoduje pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego - co może..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc; zachłyśnięcie płynami; reakcje alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia osmotycznego a co za tym idzie ucieczkę płynów z naczyń; retencja płynów w..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...dławica zawał serca zapalenie osierdzia rozwarstwienie aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia..

Frakcja wyrzutowa

.. ...ostrym zawale serca czy w zapalenie mięśnia sercowego w przebiegu grypy. Niewydolność lewokomorowa serca powoduje spadek wydolności wysiłkowej. Znaczna niewydolność może doprowadzić do zastoju w krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...związane również z opłucną. Zapalenie opłucnej w przebiegu zapalenie płuc ( same płuca nie bolą ) może objawiać się kłującym bólem w okolicy kątów żebrowych. Dolegliwościom bólowym zwykle towarzyszą objawy ogólne choroby ( gorączka, duszność, kaszel, osłabienie itd ). Ból w klatce..

Duszność

Duszność

.. ...zatorowości płucnej, zawału, zapalenia mięśnia sercowego, wad zastawkowych czy zaburzeń rytmu serca. Z przyczyn innych niż czysto kardiologiczne na pewno trzeba wymienić astmę i POChP ( Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc ) oraz inne patologie układu oddechowego ( pylice, gruźlica, odma,..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...stanów zapalnych jak zapalenie oskrzeli czy płuc, poprzez astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ) aż po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem wydzieliny jest codzienną dolegliwością palaczy. Kaszel może być także objawem zastoju w krążeniu płucnym..

Klindamycyna (Clindacin, Clindamycin, Clindo, Dalacin C, Dalacin T, Klimicin)

.. ...( np. w zachłystowym zapaleniu czy w ropniach płuc ). Klindamycyna dobrze przenika do tkanek miękkich i kości, stąd jest również stosowana w zapaleniach szpiku oraz bakteryjnych zakażeniach kości i stawów ( gronkowce, beztlenowce ), także w bakteryjnym zapaleniu wsierdzia i posocznicy,..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), toczeń układowy; choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające naczynia płucne ( tętnicze, żylne i włośniczkowe ) jak zakażenia HIV, nadciśnienie wrotne, zatrucia lekami lub..

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. ...chorobom zapalnym ( zapalenie płuc z zajęciem opłucnej ), nowotworowym, zatorowości płucnej, oraz, choć rzadko, chorobom układu pokarmowego. Jeżeli objętość płyny w jamie opłucnej jest niewielka, można chorego leczyć zachowawczo, płyn ma szansę wchłonąć się samoistnie po wyeliminowaniu..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...skrajnych przypadkach niewydolności serca może dojść do obrzęku płuc. O wysięku mówimy, gdy płyn jest czynnie wydzielany do światła pęcherzyków. Sztandarowym przykładem tego procesu jest zapalenie płuc...

Kardiomegalia

.. ...układu oddechowego ( zapalenie płuc, niedodma ), wreszcie w zapaleniu mięśnia sercowego czy zapaleniu wsierdzia. U osób dorosłych powiększenie sylwetki serca jest najczęściej związane z długotrwałym, źle leczonym ( lub nieleczonym w ogóle ) nadciśnieniem tętniczym, wadami zastawkowymi..

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...ostra infekcją, np. zapaleniem płuc. Same płuca jako narząd nie są unerwione czuciowe, bogato unerwiona jest jednak opłucna. Gdy proces zapalny przechodzi na opłucną ( wysięk ) lub powoduje jej podrażnienia, wywołuje to dolegliwości bólowe. Jeśli ból w klatce piersiowej u dziecka pojawia..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...sobie cechy przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy i rozedmy. W przebiegu choroby rozwija się stan zapalny oskrzeli oraz naczyń układu oddechowego, dochodzi do niszczenia miąższu płuc i powstawania bulli rozedmowych. Światło oskrzeli ulega zwężeniu, jest to konsekwencja rozwijającego się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...przeciwsercowych zdiagnozowano zapalenie mięsnia sercowego. Pięc lat temu, gdy byłam drugi raz w ciązy na podstawie wysokich d - dimerów i obrazu klinicznego ( kaszel, tachykardia ) uznano zatorowośc płucną ( dziecko żyje, ja tez jak widac dzięki Bogu i doktorom ). W tej chwili moja..

Echo serca - Str. 23

.. ...stwierdzono * Ostre zapalenie mięsnia sercowego w przebiegu sródmiąższowego zapalenia płuc * . Czułem sie fatalnie strasznie szybko sie meczyłem i z tego co sie pozniej dowiedziałem to wogóle ledwo przezylem. Lekarze mówili ze minie sporo czasu zanim odzyskam siły( przynajmniej 3..

Echo serca - Str. 30

.. ...lub nabyta - przebyte zapalenia płuc w wieku do 2 lat, Pacjent narzeka na przewlekłe kłopoty z swędzeniem i infekcjami uszu , - zrobić posiew na bakterie? problemy z krwawieniem dziąseł - parodontoza - możliwośc zakażenia wsierdzia przez taki stan rzeczy ? dwa lata temu grudki na..

Echo serca - Str. 31

.. ...Jestem po przebytym zapaleniu płuc ( leczenie: Zinacef,Berodual,Miflonid, Dexaven ), w trakcie rtg klatki piersiowej stwierdzono ( poza zapaleniem płuc ) sylwetka serca powiększona kulista, tygodniowy pobyt w szpitalu na Pulmonologii, w trakcie pobytu wykonano Echo: Wynik: Prawa komora(..

Echo serca - Str. 48

.. ...masz niezidentyfikowane zapalenie i o ile nie jest związanie z niedawną operacją, to może być to coś z płucami ( ciśnienie może w takiej sytuacji być podwyższone ), dlatego naprawdę nie wyrokowałabym, że jest to nadciśnienie pierwotne. Ale w końcu jestem laikiem ;P dotty, jestem w małej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...gdy miał 2 miesiące. Zapalenie płuc i ostra biegunka. Dwa tygodnie strachu. I jak tu powtórnie zostać mamuśką? Przecież ja zwariuję przy chorującej dwójce! DHARMO! Ty jesteś jeszcze młoda! Ja chciałabym mieć chociaż 28 lat w tej chwili, to może nie czułabym ,że czas mnie tak nagli.Masz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 236

.. ...intensywnej terapii z zapaleniem mózgu i płuc/to nie miało nic wspólnego z nerwicą i lekiem/ i lek mi odstawiono w szpitalu.Z reguły te leki zaczynają działać do 3 tygodni,ale efekt leczniczy zaczyna się nawet po 2 miesiącach.Możesz przy najbliższej wizycie powiedzieć jak się czujesz i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 341

.. ...wyszło,oby nie jakieś zapalenie płuc,bo moja doktorka coś tam podejrzewa,skoro nie ma poprawy.Ale jakoś tam będzie.Trzymajcie się kochane,mocno Was ściskam. MATTIAGO a co u Ciebie?Czekam aż napiszesz. Wogóle wszyscy jak piszecie to wiadomo żę rodzinka jest w komplecie,o LOOPIE oczywiście..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 522

.. ...grypa lecz bardzo silne zapalenie płuc. Stracił przytomność,z powodu niedotlenienia.Dobrze ,że teściowie tak blisko ode mnie mieszkają . Tesciowa zadzwoniła z płaczem a ja w kapciach i na krótkim rękawku pobiegłam wystraszona i natychmiast wezwałam pogotowie. Zabrali teścia do szpitala..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...- okazało się że ma zapalenie płuc co podobno jest jednym z powikłań po bypassach. 2 tygodnie temu miał kolejny zawał - koronografia i stent. Powrót do domu na tydzień i znowu w ten poniedziałek został zabrany, ponieważ zapalenie płuc powodowało straszne duszności. Nie mógł wejść po..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...20% lewą komorę 7,9 zapalenie płuc, zapalenie wątroby i nie wiedziałem gdzie jestem i co się ze mną dzieje. Po tygodniu lekarze zaczeli rozmawiać o tym co mnie czeka: przeszczep. Nie słuchałem - myślałem tylko pozytywnie ... ... w drugim szpitalu urodziła się moja córeczka. To ona dała..

Zespół WPW a ciąża

.. ...krwiopluciem ( atypowe zapalenie płuc ). Człowiek nie wie co dla niego jest dobre ale chce jak najlepiej ale mam dobrego lekarza dr.Rycaja który interesuje sie mna moim przypadkiem i chce pomóc. Moje zycie jest pełne stresu nerwów którego sie nie da wyeliiminować a jak wygląda wasze..

Woda w płucach

.. ...znajoma zachorowała na zapalenie płuc, po długim pobycie w szpitalu okazało się że ma wodę w płucach. Wypuszczono ją do domu, ale nadal źle się czuła więc zdecydowała się na wizytę w klinice i okazało się że znowu ma wodę w płucach. Znowu ma iśc do szpitala. Bardzo prosze o informacje na..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...tata przechodzi ostre zapalenie trzustki, leży w szpitalu już od 2,5 tygodnia i leczony jest ciągłymi kroplówkami. Lekarze mówią,że następstwem zapalenia trzustki jest woda w płucach. Mówią też, że na razie będą próbowali sie jej pozbyć poprzez wyżej wspomniane kroplówki.Czy jest to..

Woda w płucach - Str. 3

.. ...odpowiedz moja mama miała zapalenie otrzewnej,po 2 tygodniach od operacji miała wodę w płucach - ja także nie wiem dlaczego.wiem tylko,że lekarze nie pomogli jej.widziałam jak nie może oddychać i cierpi.już JEJ nie ma. no wlasnie wrocilam od lekarza...stwierdzil,ze w obu plucach w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 88

.. ...Tu lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli ( możliwe wcześniejsze płuc ). Po przepisaniu antybiotyku i drugiej wizycie - diagnoza brzmiała * zdrowy * . Problem jest następujący - uczucie guli w gardle, problemy z przełykaniem, odbijanie, zbyt dużą ilośćią śliny, problemy ze złapaniem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 148

.. ...niedoczynność tarczycy i ostre zapalenie kłebuszków nerkowych.Od tego dnia mam ciągłego stracha, boję sie nawet mierzyć cisnienie..wychodzić z domu..wszystko mnie przeraża..wiem że przesadzam ale poszłam też do kardiologa bo zrobiłam rentgen płuc ( no bo mnie trzesło ciągle i się bałam o..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 206

.. ...chronica polori levis ponoć zapalenie żołądka , ale wyczytałem ze to bakterie te co powodują wrzody . ale lekarz powiedział ze to żadne bakterie , ale przed gastroskopia leczyłem gardo duo moks jakoś tak się nazywał antybiotyk . Czeka mnie jeszcze chyba psychiatra i wizyta u płucnika ,..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...ponieważ był to efekt zapalenia wsierdzia, zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako wisienka na torcie ) poważnej sepsy. Na drugi dzień defibrylacja 12 razy w ciągu pół godziny i natychmiastowa decyzja o wszczepieniu elektrody ( stymulator ). Po niedotlenieniu mózgu były pewne problemy..

Zapalenie mięśnia sercowego u noworodków

.. ...schorzenie,prawdopodobnie sa to powikłania po tym zapaleniu płuc.siostra od porodu nie była jeszcze w domu my wszyscy nie bardzo się orjętujemy w tym wszystkim.W ciagu tego miesiaca była też djagnoza wylewu ,powie kszonej wątroby,śledziony napewno to wszystko jest ze sobo powiązane ale..

Bardzo płytki oddech i płatek zastawkowy

.. ...lata temu miałam ostre zapalenie płuc. Czy to może być coś z tym związane? pozdrawiam. hej mam 16 lat i ciagle boli mnie kręgosłup, a także brzuch rodzicew wysłali mnie do szpitala na oddział młodzieżowy. bóle serca mam ciągłe ,nie mogę przełknac śliny,ocieżałośc umysłową mam , bóle..

Co się do mnie przypałętało? - Str. 2

.. ...opłucnej ( związany z zapaleniem płuc i opłucnej ). Zasugerujcie to swoim lekarzom, bo zwykle o tym zapominają, ponieważ jeśli okaże się, że mieliście właśnie zatorowość, ale jej nie leczyliście, to śmiertelność wynosi 30%, a przy jakimś naprawdę poważniejszym powikłaniu do 100%. Może te..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...wyleczyć samemu, a z zapalenia płuc??? Pozdrawiam ja mam taki problem niekumam tych wynikow chole.calk - - 219 trojglic. - 219 hdl - 36 ldl - 139.2 ast - 26 alt - 66 ggtp - 182 !! prosze bardzo o pomoc co mi grozi co z tym robic mam 31 lat i sie przyznam troszke alkoholu wiecej bylo..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 5

.. ...trafił do szpitala z zapaleniem płuc i migotaniem przedsionków. Przez półtora miesiaca wyleczyli zapalenie i umiarowili serce. Miało byc już dobrze. Frakcjia sie poprawiła na 20%. Dano sobie spokój z przeszczepem. Cieszyliśmy się wolnością 5 dni. Doszło do zatrzymania krążenia w..

By-passy operacja Zabrze

.. ...- choć najczęściej z zapaleniem płuc - to zmora oddziałów kardiochirurgicznych ). Ci pacjenci, którzy nie rokują szybkiego lub wcale powrotu do zdrowia są przewożeni do innego szpitala, na inny IOM i tam niestety zwykle ( albo i można zaryzykować strwiedzenie, że zawsze ) dożywają..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...powoduje zatorowość np. zapalenie żył ( żylaki ), środki antykoncepcyjne, może wystąpić u kobiet po menopauzie. mam bardzo powazny problem - zwiazany z zatorem pluc - zachorowala mi mama - lezy na intensywnej sali - ona o tym nie wie - chciałbym sie dowiedziec czy to jest grozne i czy..

Angina ciągle powraca

.. ...finansowych. Leczcie się i nie usuwajcie migdałów bo zamiast anginy będą zapalenia płuc i oskrzeli a tych nie da się wypłukać ani zdezynfekować. ~aga~ jak już to wyciąć. Zasady ortografii obowiązują każdego ; )..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...Zuzia zachorowała na zapalenie płuc. Potem okazało się, że ma wadę serca. Była operowana w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Niestety po operacji niewydolność zastawek pozostała - opowiada mama Agata. Pani Agata trafiła z Zuzią do poznańskiej kliniki, bo przeczytała na forum * Serce..

Dodatkowe skurcze - Str. 25

.. ...jak angina czy nawet zapalenie płuc. A jak to już zrozumiałam, to postanowiłam się przyzwyczaić. Bardzo się * zaparłam * , a przede wszystkim ustaliłam spokojnie u lekarza, co mi naprawdę grozi. No i przestałam panikować, a to mi bardzo pomogło. Pewnie jeszcze nie raz będzie mi bardzo..

Dodatkowe skurcze - Str. 69

.. ...Ja dochodzę do siebie po zapaleniu płuc ale ciężko , serce chyba już ma dośc ! Ja też !!! POZDRAWIAM witaj Alicja napisz jak wyszedl Ci holter w Warszawie i co na to doktorzy na Twoje dolegliwosci bo ja jestem po ablacji ale mam nawroty migotania tylko ze nie jak przed ablacja kiedy..

Dodatkowe skurcze - Str. 193

.. ...zaburzeń.Otóż przechodziłem zapalenie płuc.Nie wiedziałem że je mam!Skutek?Zrosty w worku osierdziowym ,i uszkodzone komórki serca,które przez to stały się nadpobudliwe.Z niczego w życiu nie zrezygnowałem oprócz palenia.Chodzę na siłownię,zażywam suplementy diety - ćwiczę..

Dodatkowe skurcze - Str. 279

.. ...przebyte w przeszłości np. zapalenie płuc. Stres również ogrywa ważną role, jak ktoś żył troche lat w nerwicy to może to mieć swoje konsekwencje w pracy układu nerwowego które jak wiadomo steruje sercem. Nie jestem zwolennikiem bagatelizowania problemu nawet jeśli arytmia jest niegroźna...

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...zagrożenia infekcyjnym zapaleniem wsierdzia, natomiastb zupelnie małe ubytki pozostawia sie bez leczenia chirurgicznego. Najlepszymi kandydatami do chirurgicznego zamknięcia ubytkju są dzieci między 5 a 15 rokiem życia z otworem średniej wielkości i z umiarkowanie zwiększonym przepływem..

Lewa komora serca jest większa niz prawa u niemowlaka

.. ...stwierdzono u niego zapalenie płuc podawano mu UNASYN - antybiotyk 3xdziennie w weflon w raczce i dostał jeszcze leki przeciwgoraczkowe w czopkach - wyzdrowiał . Kilka dni temu miał robione echo serca i stwierdzono, ze lewa komora serca jest większa niz prawa - mam wynik LV - strzałka w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...zaczęło się niby od zapalenia płuc, na to leczyła mnie lekarka w przychodni, ja też myslałam że to jakieś przeziębienie, zaczęło się tak, szłam 10 kwietnia do pracy i w miarę jak zbliżałam się do miejsca pracy dostałam zawrotów głowy, nogi jak z waty cała się telepałam i serce waliło jak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 201

.. ...się ,,że jest ostre zapalenie płuc.Leży pod tlenem ,dostaje kroplówki i pomalutku odzyskuje kolar na twarzy ,bo przez pewien moment był biały jak śnieg. Ja wzięłam dodatkowy relanium żeby się uspokoić i chyba teraz odwalę drzemkę. Cześć dziewczyny!! Ostatnio jakoś nie było żle poza..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 273

.. ...różne choroby: raka, SM, zapalenie płuc i inne. Tłumaczę sobie,że to jest normalne przy nerwicy. Łapię się na tym, że jak się skoncentrujuę na czymś innym to objawy często zanikają. Co za podstępne cholerstwo ta nerwica. Wykorzysta każdą okazję żeby dobrać nam się do skóry. Wczoraj rano..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 2

.. ...rok może spowodować zapalenia zatok i bronchity chroniczne, na które palacz tytoniu ( 20 do 40 papierosów na dzień ) będzie cierpiał, ale raz na 5 - 10 lat. Spotęguje też aż dziesięciokrotnie ryzyko zachorowania na raka płuc, oskrzeli i przełyku. Oddziaływanie na system immunitarny :..

Bóle serca w młodym wieku - Str. 2

.. ...dniach okazało się że mam zapalenie płuc, ból niekoniecznie był przy wysiłku( nie bolało mnie już jak chodziłem ), ale był też kiedy leżałem, siedziałem tak tylko przez chwile. badania z sercem wszystko ok! po tygodniu pobytu w szpitalu ból przestawał znać o sobie i po 11 dniach ( w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...27. Rozpoznano u mnie zapalenie wsierdzia z zajęciem zastawki pnia płucnego o etymologii bakteryjnej ( Staphylococcus Aureus ). Dnia 08.06.2009 operowany byłem w krążeniu pozaustrojowym w Instytucie Kardiologii Warszawa Anin ( http://www.ikard.pl ). Usunięto mi zajętą procesem zapalnym..

Zatorowość płucna

.. ...początkowo obustronne zapalenie płuc a następnie zawał płuca. Zatorowość powstała w wyniku tego zawału Gajka, zator powstaje najczęściej z powodu zakrzepicy żył głębokich, u osób chorych na różnego typu wrodzone zaburzenia krzepliwości krwi ( np. Trombofilię ), niestety może się zdarzyć..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...tracheotomijną,tak samo po tym zapaleniu płuc ma obrzęknięte i przekrwione płuca.mój tata został skierowany na operację bypassów podczas której dostał zawału i niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...że mama może dostać zapalenia płuc. Rozmawiałam z nimi w południe, ale mówili że nie ma gorączki więc jeszcze z pewnością zapalenia nie ma. Teraz wieczorem mama ma już gorączkę 38,2. Łzy które wydawało mi się, że się wyczerpały znów płyną mi całym potokiem. To chyba już koniec... Boże..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...choroba, czy jest to zapalenie płuc czy nadciśnienie płucne. Ja choruję już trzy lata i staram się nie zastanawiać jak długo będę żyć, bo chyba bym zwariowała. Na początku było ciężko, ale teraz choroba się zatrzymała i wcale nie postępuje. Nauczyłam się żyć z chorobą. I brać życie takim..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...ostro chorowalam na zapalenie pluc, ale oczywiscie lekarze z plockiej w wawie mowia ze to nie ma znaczeni!!! pozdrawiam Alex czy możesz napisać jakie miałaś parametry na echu serca, że lekarka od razu powiedziała pierwotne nadcisnienie płucne. Ja sie diagnozuje już pół roku. Termin do..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...wtedy czeste infekcje - zapalenia pluc i oskrzeli przynajmniej wtedy wszystko tak to wygladalo...ale moj lekarz skierowal mnie do kardiologa i wtedy wyszlo ze dusznosci ktore mialam byly od krazenia...zdrobili mi echo,spirometrie,holtera...okazalo sie ze mam tachycardie ktora zreszta..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...występuje skłonnośc do zapalenia płuc i nadciśnienia płucnego. Serce wykonujące nadmierną pracę przerasta. Jeżleli dziecko nie zostanie w odpowienim czasie zoperowane , istnieje niebezpieczeństwo, że na skutek wtórnych zmian w naczyniach płucnych dojdzie do znacznego wzrostu ciśnienia w..

Problem z nabraniem błębokiego oddechu

.. ...,,nerwoból * Może to być zapalenie opłucnej. Ból przy próbie oddychania * pełnymi płucami * . Powinnaś zrobić RTG klatki piersiowej, normalne zdjęcie na wprost i boczne. Ewidentnie psychika. Mam dokładnie to samo. Nie ma na to leków, trzeba soebie przekonać, że to nic takiego i..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...zareagować. Pozdrawiam może to zapalenie płuc? Ale to raczej byś zauważył : ) myślę że to nic niepokojącego, wysiłek nie powinien zaszkodzić sercu… a te sporty konsultowałeś z lekarzem? tak to znajomy lekarz wie ze trenuje.Podczas badania sam stwierdził ze mam serce sportowca..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 3

.. ...pogotowia.Stwierdzono owsze nerwicę,ale zapalenie mózgu i płuc,leżałam sporo dni na intensywnej terapii.Niektórzy lekarze widząc że ktoś ma nerwice,po prostu go olewają i to mnie wkurza.A tamten...po interwencji rodziny został zwolniony bo przez jego zaniedbanie mogłam z tego nie wyjść...

Moja przygoda z zawałem serca cz. II

.. ...kocem aby nie doszło do zapalenia płuc to cud, że tak się nie stało. W karetce otrzymałem maskę z tlenem leżąc na łóżku słyszałem jak lekarz powiedział do kierowcy tajemniczy kod do jazdy na sygnale przez miasto i w drogę do szpitala. Wówczas lekko ogłupiały po tych lekach pomyślałem..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...strony lewej i częste zapalenia płuc. Po półrocznej walce z zapaleniem płuc na bronchoskopi i tomografie komputerowym wykryto wadę lewego oskrzela. 1,5 roku walczymy o drożność oskrzela poprzez wstawiony stent do tego oskrzela. Jednak okazało się że stentowanie nie dało rezultatu...

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 2

.. ...tygodnie leczona na zapalenie płuc. dodam jeszcze ze miałam nie wielką gorączke mozna powiedziec ze stan podgorączkowy( 37,2 ). ja radze isć wam do lekarza: ) do quarter słuchaj nie ważne ile kto ma lat ważne jest to co przeżywa a skąd możesz wiedzieć,że 14 latkowie nie mają żadnych..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 3

.. ...może to neuralgia , zapalenie stawu międzyżebrowego. Nie wiem skąd to się wzięło...stało się to nagle...( nie stresowałam się...no może 3 tygodnie temu jak moją córkę pogotowie zabrało do szpitala ) Miałam iść do lekarza...ale pacjentów w tym dniu było bardzo wielu. Zażyłam w ciągu..

Problemy z płucami

.. ...pluc,bo byc moze miales zapalenie wczesniej tylko ci nie przeszlo i teraz masz powiklania,to najgorszy scenariusz wiem,ale to mozliwe.Cale szczescie idziesz do lekarza,tylko dziwi mnie to ze po dwuch antybiotykach ci nie przeszlo,dlatego wspomnielam o powiklaniach.Ale na zapas sie nie..

Ból po lewej stronie podczas kaszlu

.. ...ostatnio przechodzilam zapalenie oskrzeli a teraz wlasnie odczuwam te silne bole ktore nie ustepuja i zawsze przy glebokim wdechu bardzo mnie boli. Pale fajki i boje sie ze moze byc to cos gorszego. Pozdrawiam Angie bóle przy kaszlu doŚć często sugerujĄ zap.opłucnej ale bez osłuchania..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...przeszedłem ciężkie obustronne zapalenie płuc ( byłem nieprzytomny ). Szybko się męczę i obficie pocę po lekkim wysiłku. Dodatkowo w procesie szybkiego rozrostu układu kostnego w szkole średniej lewe żebro ( a dokładnie 3 lub 4 ostatnie ) mam załamane prawie pod kątem prostym - jest..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 219

.. ...serwował antybiotyki na zapalenie płuc a po 3 miesiącach gdy nie było poprawy a doszły inne objawy ojciec poprosił o skierowanie na badania a lekarz mu odpowiedział że * to on jest lekarzem i jeśli zajdzie taka potrzeba to skieruje na badania * ...I co??Kto miał rację?lekarze nie są..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 316

.. ...ręce lecą , jedno z zapaleniem płuc drugie wszystko zwraca .MAM JUŻ WSZYSTKIEGO DOŚĆ !!! Cześć Wam wszystkim!! Przerzuciłam sie do was!! Ja znów od paru dni mam cięzko, koszmary senne, snią mi sie zmarli z rodziny do tego jakieś myśli natrętne ze zaraz sie cos stanie, skupiam sie na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 365

.. ...astmy . Po ostatnim zapaleniu płuc ( skończył antybiotyk w zeszły poniedziałek ) nadal sucho kaszle i dostał encorton , ale nie widzę dużej poprawy . Zobaczymy , we wtorek idę znów do kontroli , oczywiście prywatnie bo na fundusz nie ma miejsc . Nefri jeżeli się męczy i kaszle to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 508

.. ...że jeszcze dwa dni i zapalenie płuc jak nic. Dostałam antybiotyk i jeszcze sześć innych leków i mam mniej gadać. No weź nie gadaj w domu - to wtedy będzie samowolka. Ale tak naprawdę to sama się doigrałam. W te upały prawie codziennie w sklepie ( klimatyzacja ), w samochodzie ( klima ),..

Co dalej z orzeczeniem ZUS?

.. ...kardiowerter - defibrylator. Waldek, tak decyzja przyjdzie do miesiąca,na pieniążki możesz poczekać trochę dłużej,moja żona czekała prawie 2 miesiące,życzę dużo zdrowia ,idzie wiosna wszystko będzie dobrze...

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...ostrym zawale serca czy w zapalenie mięśnia sercowego w przebiegu grypy. Niewydolność lewokomorowa serca powoduje spadek wydolności wysiłkowej. Znaczna niewydolność może doprowadzić do zastoju w krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 3

.. ...później. Czuję jakby zapalenie płuc/oskrzeli ( jakieś takie rozpychanie jakby były napuchnięte ), w miarę upływu dnia zaczyna być gorzej a wieczorem jest koszmar. Jak leżę myślę o tym żeby nie zapomnieć oddychać. Praktycznie cały czas myślę o tym, że od tych 2 tygodni muszę swój oddech..

Nerwica w ciąży - Str. 86

.. ...ostatnio w święta miał zapalenie płuc, ale to nie od tego że go karmię butelką tylko złapał od starszego brata który chodzi do przedszkola. I obaj chorowali. Mój starszy synek urodził się jeszcze zanim dostałam nerwicy a i tak ssał pierś też tylko dwa tygodnie. Do dwóch lat nigdy nie..

Nerwica w ciąży - Str. 95

.. ...W święta obaj mieli zapalenie płuc i ja z nimi. Ale poza przeziębieniem teraz wszystko dobrze. Też rozrabiają. Starszy chodzi do przedszkola, a młodszy 18 marca skończy roczek: ) Zasuwa na czworaka jak pirat drogowy. Próbuje stawać, ale jeszcze nie za bardzo mu to idzie i się bardzo..

Zwężenie tętnicy płucnej

.. ...trochę tą żyłę i tyle - po sprawie - nawet profilaktyka zapalenia wsierdzia nie jest wymagana. pozdrawiam nic sie nie bój to jeden z najlżejszych zabiegów na dodatek przynosi natychniastowy efekt i poprawę...

Atak duszenia się - świst w gardle, katar - pełny nos, szybki rytm serca

.. ...się świst w gardle jak zapalenie płuc czy oskrzeli , pelny nos kataru , troche chciało mi sie kichac oraz strasznie szybko kołatało mi serce, jakos udało mi się zasnąć sam nie wiem jak bo nie moglem oddychac, nastepnego dnia normalnie sie czulem jak codzien czyli nic mi nie bylo...

Śródmiąższowe zapalenie płuc i problemy z sercem

.. ...lat na śródmiąższowe zapalenie płuc ( bierze encorton w różnych dawkach i dyski wziewne ) jednak jego stan stale się pogarsza - coraz szybciej się męczy, jest senny, szybko się denerwuje a przede wszystkim brakuje mu oddechu.Do tego ostatnio doszły problemy z sercem. Podobno jest..

Woda w płucu

.. ...analizie, okazuje sie ze wykryto w tym płynie komórki rakowe, czy to może być rak? jak to można interpretować, szukałem w necie i nic niemoge znaleźć. czy jest ktoś w stanie odpowiedziec mi na to pytanie?..

Zastawka trójdzielna

.. ...musiałam chorować na zapalenie oskrzeli przechodziłam je kilka razy z tego wzięło się zapalenie płuc i zapalenie mięśnia sercowego i stąd niby te wszystkie wady mojego serca.A co do tego mają płuca?wiem tylko że główna żyła tętnicza w płucu jest większego * kalibru * niż reszta,ale co to..

Wady wrodzone serca u dzieci

.. ...trzyletniej córce rtg płuc ( po zapaleniu płuc ). Opis do rtg był nastepujący ( pomijam tutaj to co jest w porządku czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na lipiec sa..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...oddechowych - angina, zapalenie płuc, oraz w ciąży ( to też oczywiste ). Skoro już jest niedomykalność to przydałoby sie odchudzić, jeśli sie zbyt dużo waży ( byle nie jakimś drasycznym sposobem ) oraz unikać nadmiernego wysiłku, który mógłby prowadzić do przerostu lewej komory i..