Pobudliwość

Fenobarbital (milocardin)

.. ...przypadku nadmiernej pobudliwości nerwowej, przy objawach somatycznych zaburzeń nerwowych ( np. w bólach wieńcowych związanych z wzmożonym napięciem nerwowym ), także w zespołach bolesnego miesiączkowania. Fenobarbital może wchodzić w różnego typu interakcje i innymi, przyjmowanymi..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...układu. Podnosi się próg pobudliwości komórek, czyli wymagania w stosunku do najmniejszej siły impulsu koniecznej do wywołania reakcji komórki. Propafenonjest wykorzystywany w leczeniu nadkomorowych zaburzeń rytmu ( migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków, ekstrasystolie..

Neurastenia

.. ...zniecierpliwienie, wzmożona pobudliwość. W fazie hipostenicznej pojawia się apatia oraz zaburzenia wegetatywne i seksualne. Często w przebiegu neurastenii obserwuje się zaburzenia ze strony układu sercowo - naczyniowego takie jak chwiejność tętna czy skoki ciśnienia tętniczego krwi...

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...poziomie gęstości i pobudliwości receptorów dla neurotransmiterów ) mózgu. Grupy leków antydepresyjnych. Trójpierścieniowe antydepresanty - klasyczne leki, nieselektywnie wpływające na przewodnictwo związane nie tylko z noradrenalina i serotoniną, ale także innymi neurotransmiterami (..

Tętno u dziecka

.. ...Częstość ta jest limitowana pobudliwością komórek węzła przedsionkowo - komorowego, który może przepuścić z przedsionków do komór liczbę impulsów obliczanych w przybliżeniu ze wzoru: 220 - wiek/min. Z rachunku wynika, że maksymalna częstość serca w czasie wysiłku o małych dzieci i..

Tężyczka utajona

.. ...uwagi na znaczną nadpobudliwość, nawet niewielki bodziec może wywołać odruchowe skurcze. W diagnostyce, po za badaniami laboratoryjnymi pozwalającymi określić poziom wapnia w surowicy krwi, korzysta się z trzech prób testujących obecność charakterystycznych objawów: Objaw Chwostka. Objaw..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 974

.. ...nich przyzwyczaic. Jego pobudliwosc wytlumaczylabym tym, ze teraz zaczal slyszec i jest ciekawy wszystkiego co sie wokol niego dzieje. A moze zaczac badania od pojscia do dobrego okulisty, ktory przegladnie mu dno oka? Ja bym od tego zaczela. Jutro podam ci pare dobrych stron *..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...sercowy, zmniejszaja jego pobudliwosc i dzialaja antyarytmicznie, ale oczywiscie nie tak silne jak srodki farmakologiczne, i zapewne trzeba by pic to bardzo regularnie, a ja to robie, jak mi sie przypomni ; ) Aha - aronia natomiast obniza cisnienie. Pozdrawiam, i czekam na Wasze..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...z pewnoscia na moja pobudliwosc. Bo jezeli jest ta droga przewodzaca, to nerwy moga dzialac jak wyzwalacz. Poza tym przy wizycie w gabinecie zawsze mam tetno podwyzszone, 80 - 100, a cisnienie 140/90. mimo ze do tego lekarz chodze juz od jakiegos czasu, znam i mam zaufanie. Oczywiscie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 141

.. ...nerwowego, zmniejszają pobudliwość nerwowo - mięśniową, koncentrację itp. Stąd te wszystkie drętwienia i stres. Magnez brałam i ja a czułam się podobnie jak Ty. Po tym jak karetka zabrała mnie do szpitala, gdzie zrobiono mi badania krwi, okazało się że mam za niski POTAS. Biorę Aspargin..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...akcji serca, nadmierną pobudliwość nerwową, podwyższoną temperaturę ciała. Tak ze mysle ze jak T4 i T3 sa w normie to nie masz sie czym martwic: - ) MARLENIASTA, pisałam o tym wiele razy, żeby dokładnie zbadać tarczycę trzeba zrobić komplet badań: TSH, FT3, FT4 i aTPO. Jeżeli miałaś..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 7

.. ...bodźców przekroczyła próg pobudliwości klinicznej i pojawiły się fizyczne niepokojące objawy. Dolegliwości te to w pierwszej kolejności zaburzenia czynności narządu ruchu, które potem w znakomity sposób prowokują zaburzenia czynność narządów wewnętrznych ( kołatanie serca, bóle okolic..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...chodzi o ENG - to badanie pobudliwosci błędników w związku z tymi zawrotami głowy ! EEG też miałam :( czekam na wynik tomografii komputerowej głowy ! Jestem wsciekła , załamana i bezradna :( czuję się żle a jak narazie znikąd pomocy :( ( ( ( Pierwsze tygodnie jakoś to znosiłam a teraz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...się spotyka nadmierną pobudliwość seksualną. Człowieka mającego nerwicę charakteryzuje nie brak pragnień seksualnych ( choć to też się zdarza ) ale mniejsze prawdopodobieństwo zainicjowania kontaktu seksualnego i uczucie mniejszego zadowolenia z aktu seksualnego. Do najczęstszych objawów..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 43

.. ...uspokajajaco , zmniejszaja pobudliwosc samego serca, przywracaja normalny rytm jego skurczow , ulatwiaja przeplyw krwi przez naczynia wiencowe. Rp.( skladniki podane są w gramach ) Kwiat rumianku 100,0 Korzen kozlka 50,0 Kwiat glogu 50,0 Korzen arcydziegla 50,0 Lisc melisy 50,0 Kwiat..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...PC. Dot. stany lękowe, pobudliwość nerwowa, nerwica wegetatywna, zaburzenia snu. - tak jest napisane na opakowaniu. Jest w postaci tabletek, które wkłada się pod język do rozpuszczenia ( wszystkie info na ulotce ). Jak każdy lek homeopatyczny trzeba go brać jakiś czas żeby zadziałał...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 122

.. ...Zadziwiające jest to, ze generalnie wszystkie objawy występują u mnie... Buziolki : - * : - * : - * Ja birę SEDATIF PC - to homeopatia na : stany lękowe, pobudliwość nerwowa, nerwica wegetatywna, zaburzenia snu...

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 17

.. ...fascylkulacje czyli taką pobudliwość pojedynczych włókien mięśni i drętwienia też masz, złenapięcie mięśniowe kończyn? acha i przy boreliozie to następują pogorszenia i poprawy mniej więcej co 2 tygodnie... Gosiu wydaje mi się, że jak ty masz tylko te fascykulacje i nie nasz słabych rąk..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 2

.. ...napadowy. Wystepuje tu pobudliwosc nerwowa,niepokoj,wrazenie ogolnego oslabienia,latwe meczenie sie nawet przy malych wysilkach,bicie serca przy wszelkich emocjach,bole w lewej polowie klatki piersiowej,promieniujace ku lewej rece,niekiedy pacjent odczuwa odczuwa niemiarowa akcje..

Nerwica w ciąży - Str. 22

.. ...serca a to też daje nam pobudliwość,noi mówi się że ciąża podkreśla charakter kobiety a ze mną to dokładnie tak jest.Szałaput nie z tej ziemi,z ogromną energią która mnie często rozpiera i nerwus.Takie właśnie mam cechy charakteru,jako dziecko nie potrafiłąm usiedzieć w miejscu,zawsze..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...mięśnie o wzmożonej pobudliwości ruchowej. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 1 - 2 h. Wydalanie następuje przez nerki. Wskazania: Zespół jelita drażliwego. Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego - ból brzucha, stany skurczowe jelit, biegunki, zaparcia. Ból związany z..

Czy to nerwica? czy to poważna choroba? nie mogę już sobie z tym poradzić

.. ...mięśniowe. Wzmożonej pobudliwości emocjonalnej towarzyszą zlewne poty ogólne lub pocenie się rąk. Zaburzenia w układzie trawiennym powodują bóle w obrębie jamy brzusznej, nudności i wymioty, biegunki lub zaparcia. Trudno opanować jest zaczerwienienie twarzy, uczucie suchości w gardle,..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...człowieka: zwiększenie pobudliwości nerwowo - mięśniowej oraz osłabienia i nieprawidłowości pracy serca, które mogą prowadzić do: nagłych zawrotów głowy, bolesnych skurczy łydek, uczucia odrętwienia i mrowienia w kończynach, wzmożonego wypadania włosów, łamania się paznokci, próchnicy..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...bardziej lękowy. mój próg pobudliwości emocjonalnej znacznie się obniżal z każdym dniem. zauważyłem u siebie dodatni bilans wodny. ilość oddawanego moczu zmniejszała się z dnia na dzień a pragnienie picia wzmagało się. postanowiłem jeszcze raz,dokładniej poczytać moje książki do..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 30

.. ...objawy jak; - wzmożona pobudliwość nerwowa ( nadpobudliwość ) - zwiększona potliwość - nietolerancja gorąca - kołatania serca - duszność - uczucie osłabienia( ... ) Dlatego uważam ,że lekarz pierwszego kontaktu to przede wszystkim przy Twoich dolegliwościach powinien Cię skierować na..

Czy z nerwicy można się wyleczyć na zawsze? - Str. 2

.. ...żołądku i taką dziwną pobudliwość,nerwowość od żoładka jakoś mimo,że jestem spokojny i zrelaksowany,niczym się ostatnio nie stresowalem,nie denerwowałem, nie martwiłem a jednak objawy się nawracają:( chodzę jakiś wystraszony,jakieś dziwne obawy nie wiadomo przed czym taki lekki lęk:(..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...refrakcji, a które na okres pobudliwości komór. Rytm z ogniska ektopowego można rozpoznać tylko w badaniu elektrokardiograficznym ( EKG ). Zespoły komorowe pochodzące z ogniska ektopowego mają zawsze ten sam kształt. Odstępy między nimi są wielokrotnością pewnej stałej wielkości,..

Wysokie tętno po porodzie

.. ...ziołowej,która reguluje pobudliwość serca i dzia ła uspokajająco na układ nerwowy: - kozłek lekarski 25g, - marzanka wonna 20 g, koper włoski15g, ruta10g, korzeń perzu10g.Łyżke mieszanki zalać szkl. wrzątku.Przykryć na 15 minut.Przecedzić.Pić 2x dziennie.Przez 3 tygodnie i tydzień..

Drętwienia głowy nie dające mi żyć - Str. 2

.. ...ambicji niż z rzeczywistej pobudliwości. Ale gdy naprawdę pokocha jest wspaniałym, romantycznym kochankiem. Wierny, rycerski, zasypuje prezentami. Skłonny do dramatyzowania i wynoszenia obiektu swego uczucia na piedestał, choć jednocześnie potrafi tyranizować go i nękać zazdrością...

Mocne bicie serca

.. ...ziołową,która zmniejsza pobudliwość serca. - - - 1.liść melisy25g,kwiat rumianku25g , ziele dziurawca15g, liść mięty10 g,szyszki chmielu10g.Zioła dobrze wymieszaćPół łyżki zalać dwie trzecie szklanki wrzątku,przykryć na 15 minut,zamieszać i przecedzić.Pić przed snem wieczorem przez..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 12

.. ...objawia się wzmożoną pobudliwością, wybuchami gniewu i silnymi reakcjami emocjonalnymi lub postać hiposteniczną, dla której typowe jest przewlekłe zmęczenie, kłopoty z koncentracją uwagi i pamięcią oraz zaburzenia snu. Neurastenia może wynikać też z utrwalonego negatywnego nastawienia do..

Zabuzenia wzroku ciongle zmenczenie lub nad pobudliwozc

.. Od jakiegies ponad roku mam problemy z widzeniem przez caly czas widze jakies mroczki rano kiedy jestem spokojniejszy som one mniej wyrazne, kiedy jest ciemno np. noc ciemne pomieszczen lub zamkne oczy widze je wyrazniej. Jak zdenerwuje mnie cos czensto bez przyczyny np zamysle sie czyms i bede zkims..