Pobudzenia serca

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...rozprzestrzeniania się fali pobudzenia w mięśniówce serca. Rytm serca czyli ilość jego uderzeń na minutę określany jest aktywnością węzła zatokowo - przedsionkowego ( SA, nodus sinuatrialis ). Dawniej węzeł zatokowo - przedsionkowy nosił nazwę węzła Keith - Flacka. Węzeł zatokowo -..

Trzepotanie przedsionków

.. ...przewodzenie tak szybkiej fali pobudzenia z przedsionków do komór. Ilość impulsów przewiedzionych do mięśniówki komór decyduje jaka jest częstość skurczów serca. Dzięki hamującemu działaniu węzła przedsionkowo - komorowego mimo szybkiej akcji przedsionków akcja serca może być prawidłowa..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...lub farmakologicznym pobudzeniu serca ( np. dipirydamol ). Z tego też względu badanie najczęściej odbywa się przez dwa dni ( po około 2 - 3 godziny ). Technicznie scyntygrafia perfuzyjna serca polega na podaniu dożylnym niewielkiej dawki radioznacznika ( najczęściej technetu - 99m lub..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...krawędzi łóżka wykorzystuje dodatkowe mięśnie oddechowe - ułatwia mu to oddychanie; osłuchowo stwierdza się trzeszczenia nad całymi polami płucnymi; pobudzenie psychoruchowe; przyspieszona czynność serca...

Arytmia serca

.. ...nieprawidłowości w rozchodzeniu się pobudzenia elektrycznego generowanego przez układ bodźcoprzewodzący serca. Przyczyną zaburzenia może być uszkodzenie tego układu, na przykład blizna po zawale serca w obrębie komórek wchodzące w skład układu. Przyczyną arytmii może być też obecność..

Ból serca

Ból serca

.. ...Bólowi towarzyszy ogólne pobudzenie chorego i charakterystyczny lęk przed śmiercią . Dolegliwości trwają dłużej niż 10 - 15 minut, nie ustępują po podanie nitrogliceryny. Bóle wieńcowe i zawałowe są znacznie mniej nasilone u cukrzyków. Zawał nie zawsze powoduje książkowe dolegliwości,..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty ( komórki mięśniowe serca ) nie wypoczęły jeszcze po skurczu wykonywanym przed ułamkiem sekundy. Stan taki nazywamy refrakcją, jest to czas w którym komórka nie może być..

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do komory prawej i lewej. Najpierw pobudzana jest przegroda serca, następnie synchronicznie obie komory...

Oś serca

.. ...rozchodzącego się w sercu pobudzenia stanowi właśnie oś serca . Można więc powiedzieć, że jest to uproszczony kierunek rozchodzenia się prądu w układzie bodźcoprzewodzącym. Os serca może być prawidłowa ( normogram ), odchylona w lewo ( lewogram lub sinistorgram ) lub w prawo ( dextrogram..

Rytm zatokowy

.. ...rytm zdrowego serca. Pobudzenie powstaje w węźle zatokowym, następnie rozprzestrzenia się po mięśniówce przedsionków, przechodzi przez węzeł przedsionkowo - komorowy do pęczka Hisa i jego odnogami odpowiednio do prawej i lewej komory serca, pobudzając najpierw mięśniówkę przegrody..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...tak duży, iż powoduje pobudzenie układu współczulnego, obkurczenie się naczyń tętniczych pod wpływem adrenaliny, wzrost częstości serca i wzrost ciśnienia tętniczego. Jeśli nieprawidłowe wartości ciśnienia tętniczego mierzonego w gabinecie lekarskim nie korelują z wartościami zapisanymi..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...rytmu serca ( poprzez pobudzenie aktywności nerwu błędnego ). Digoksynę stosuje się zwykle u chorych z ciężką niewydolnością serca, szczególnie jeśli współistnieją zaburzenia rytmu ( migotanie lub trzepotania przedsionków ). Lek należy dawkować ściśle według zalecań lekarza. Glikozydy..

Aberracja przewodzenia

.. ...reakcji ) na kolejne pobudzenia nazywamy refrakcją. Najdłuższy okres refrakcji w układzie bodźcoprzewodzącym ludzkiego serca mają komórki wchodzące w skład prawej odnogi pęczka Hisa. Względnie często zdarza się, że nadkomorowe pobudzenie przedwczesne jest z powodzeniem przewodzone przez..

Gen ZFHX3 zwiększa ryzyko migotania przedsionków serca

.. ...na nieskoordynowanym pobudzeniu przedsionków serca, któremu może towarzyszyć szybka akcja komór. U osób z tym schorzeniem praca serca nie jest efektywna i część krwi może zalegać w sercu, ponadto zaburzenie to prowadzi do powstawania zakrzepów, co jeśli jeden ze skrzepów odczepi się i..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...rozdrażnieniem, silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z niektórych badań wynika, że umiarkowane nadciśnienie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...holtera ) pojedyncze pobudzenia komorowe, i wreszcie mam wynik echo serca, na ktorym oprocz wypadania platka pojawia sie asynergia skurczu ( opatrzona komentarzem blok, preekscytacja ). Czy mimo stosunkowo niskiego, wlasciwie przewaznie prawidlowego tetna, mozna u mnie mowic o WPW? Z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...odprowadzeniowy - czy są pobudzenia dodatkowe są monomorficzne czyli jednakowe ). i jeszcze parę innych. Więc po prostu kardiolog dziecięcy - bardzo zalecam. To tyle. Prosze sie nie niepokoić na zapas. Wszyscy mamy komorowe zaburzenia rytmu serca. Mniej lub więcej ale mamy. Tylko o tym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...zarejestrowano nieliczne pobudzeniua komorowe - zaburzenia rytmu serca o łagodnyum charakterze nie wymagające leczenia. W próbie wysiłkowej nie stwierdzonoi cech niedokrwienia a wysiłek fizyczny Radek tolerował dobrze. Dodam, że normalnie jest bardzo rychliwy, kocha sport, ale szybko sie..

Echo serca - Str. 8

.. ...komorowa, 4 kolejne pobudzenia ). Jako pacjent * świadomy * wiem że winiki akurat tej jednej konkretnej próby nie są zbyt miarodajne bo rozpoczęliśmy ją trochę * na siłę * . Dała tu o sobie znać moja nerwica ( Cipramil jeszcze wtedy nie działał ), bo z chwilą podpięcia elektrod ciśnienie..

Echo serca - Str. 23

.. ...pauzami lub wypadnietymi pobudzeniami o ludzi???? bardzo czesto,ale z samego opisu nie do końca jest dla mnie jasne czy i jak grozne ma pani zaburzenia. Struna rzekoma to najczęsciej wariant normy Pani Izabello!! Mam jeszcze takie pytanie, wiem jestem troche upierdliwa, ale czy moglabym..

Echo serca - Str. 39

.. ...pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 0 nadkomorowych czestoskurczy napadowych 39 tachykardii 418 bradykardii 13 rytmow niemiarowych 3 przerwy ( 2804ms, 2137ms, 2099ms Pani Izabelo mam prośbę czy moze mi Pani powiedzieć coś na temat upośledzenia relaksacji i moich wyników..

Echo serca - Str. 44

.. ...zlozonych arytmii pojedyncze pobudzenia komorowe 5/dobe 1 nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2 mets dobra..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 739

.. ...skierowanie na jakies pobudzenie serca czy cos takiego i napewno co ma wyjsc to wyjdzie on sam podejzewa jakis czestoskurcz , mysle ze nerwice chce stwierdzic na samym koncu bo mona wlasnie ja stwierdzic bardzo łatwo i tu mozna podobno sie pomylic wiec narazie te badania...ehmm oby to..

Zaburzenia rytmu serca

.. ...ekstrasystolia przedsionkowa( pary,salwy,pojedyncze pobudzenia zablokowane )bralam lokren 20 1 * 1.teraz biosotal 80 3 * 1/2 tabletki.ktos mi powiedział że jest to migotanie przedsionków.co to oznacza???..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...pół godziny i ponowne pobudzenie serca w celu kontroli przeprowadzonej ablacji. W tym czasie z panów doktorów wyszedł dobry humor. Najpierw opowiadali sobie kawały ( nawet sprośne ), a potem zaczęli robić zdjęcia. Jeden z lekarzy musiał się pochwalić nową cyfrówką i zrobili sobie sesję..

Po ablacji - Str. 10

.. ...początku miałam pojedyńcze pobudzenia nadkomorowe i komorowe. akcja serca przyśp. do 100/minutę. Z każdym miesiącem czułam się lepiej.Po 4miesiącach zaczęło się normalizować.Akcja serca 68 - 80/minutę miarowa .pobudzenia zdarzają się rzadko - po jakichś nerwach czy imprezie. wtedy..

Po ablacji - Str. 17

.. ...częstoskurcze czy dodatkowe pobudzenia nie wrócą - wręcz przeciwnie wszystko się nasilało z dnia na dzień. A ja chodziłam od lekarza do lekarza, zrobiłam tysiące badań, które wykluczyły wadę serca - czasem było lepiej czasem gorzej i wtedy znajdowałam się w szpitalu.zmieniano mi leki,..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...max - 154, min 53. 92 pobudzenia nadkomorowe, max 14/h; tachykardia 134, bradykardia 0. ogólna diagnoza - nerwica wegetatywna. Badania robiłam jakiś czas temu. sytuacja nie zmieniła się do teraz. Dalej mam kołataniaserca, ból w klatce, napływy gorąca, szybko się męcze i ogólnie..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...częstoskurcze nadkomorowe i pobudzenia komorowe. Wtedy lekarz powiedział mi że mam wadę serca tzn. * dodatkową droge przewodzenia * . Nie dajcie się więc tak szybko zwieść jeżeli przy takich dolegliwościach jak tu opisujecie lekarz wam mówi że to nerwica, nie można jej wykluczyć..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...male. biore coaxil na pobudzenie wytwarzania serotoniny. aha no i mam wypadanie platka zastawki mitralnej. innymi slowy, moja osoba to klasyka nerwicowca ( no moze o dziwo nie mam przypadlosci od serca zadnych ) jestem co prawda mlody stazem, ale spokojenie czekam na rozwoj wypadkow, mam..

Jakie są objawy WPW?

.. ...przedwczesnym przejsciu fali pobudzenia elektrycznego z przedsionków do komór przez dodatkową, nieprawidłowa drogę przewodzenia z pominięciem wezła przedsionkowo - komorowego.Występują przy tym dodatkowe skurcze serca róznie sie nasilajace, moga to być skurcze pojedyńcze( słabo..

Arytmia serca?

.. ...godz 5:00 mialem jedno pobudzenie nadkomorowe i o 7:00 komorowe i nic wiecej,wiec jak zobaczylem wyniki bylem w szoku ze to co oczulem nic nie wykazalo zas podczas snu bylo jedno komorowe i jedno nadkomorowe, do tego ogolnie w tablicy bradykardii - 531 a tachykardii - 21570,z tymi..

Dziwne ataki serca

.. ...przyznaję, że silne uczucie pobudzenia, lęki, zawroty głowy w połączeniu ze ściskaniem gardła z łatwością powodowały u mnie ataki paniki i chęć ucieczki. Kilka razy zrezygnowałem z wyjścia na miasto lub na zajęcia bo czułem jakbym za chwilę miał upaść na chodnik. Oczywiście po jakimś..

Częstoskurcz w przełyku?

.. ...częstoskurcz to może moga być pobudzenia nadkomorowe ( np. salwa takich pobudzeń ) czyli od przedsionków - które notabene leża tuż za przełykiem i mogą tak się własnie zachowywać. Dzieki za odpowiedź Vertico Ja mam podobnie, tylko,ze w okolicach serca caly czas czuje jakby ktos tam..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...tyle że chwilowe tzw. pobudzenia.Serce wali mi jak opętane. Nie moge wykonywac podstawowych czynności. Problemy sprawia mi nawet wejście na drugie pietro. Pół roku temu miałam zabieg ABLACJI. Jednak mam wrażenie że nic mi to nie pomogło. Nadal mam niepożadane objawy.NP. Serce wali mi jak..

Arytmia serca a jelita

.. ...Holterem serce - sa tam pobudzenia dodatkowe komorowe i nadkomorowe. Biore na to Biosotal 40. lecze tez nerwicę.Bardzo prosze o odpowiedx osoby które maja podobne dolegliwosci.Pozdrawiam. Zulka porozmawiajmy na moim GG 7028787. Strasznie mi Cię szkoda i sam kiedyś takie sensacje miałam ...

Prawostronna blokada serca

.. ...też rzadko występują. Pobudzenia szerzą sie w całym sercu ale troszke inaczej, po prostu muszą ominąć ten blok. Sprawa ma sie gorzej jeśli jest to blok lewej odnogi. Ogólnie rzecz biorąc martwić należy sie o przyczyny powstania bloku tzn o chorobę współistniejącą a nie o sam blok. a..

Dodatkowe skurcze - Str. 29

.. ...pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych ja też pytalam lekarza o ablacje ale powiedzial że narazie nie jest to konieczne dlatego sie wybieram do tego lekarza co pisalam ale wiesz alu tyle czytalam o tej ablacji ze jednym pomaga a innym nie ja zycze ci z calego serca zeby ci..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...mam: Zespoły QRS 137117 Pobudzenia komorowe 2 Liczba arytmii nadkomorowych 701 Pojedyncze nadkomorowe 701 tachykardii 1800 2 obniżenia ST Średnia częst. rytmu serca 95 min 63 max 165 ESV około 100/zapis w tym jednorazowo bigeminii, wyłącznie dolnoprzedsionkowa 2x pobudzenia fuzyjne z EV...

Dodatkowe skurcze - Str. 88

.. ...bigeminia, po kazdym jednym pobudzeniu dzikie szarpnięcie: )ja pierniczę ale mi sie gówno przyplątalo, sorry za słownictwo:P Witam Mam 24 lata - od początku tego roku zaczęły mi się te dodatkowe skurcze serca. Takie nieprzyjemne szarpnięcie serca. Jak się czasem wsłucham w rytm mojego..

Dodatkowe skurcze - Str. 95

.. ...po kazdym normalnym pobudzeniu serca, czyli powstaje taki rytm podwojny. Gabi, ja myślę, że Ci kardiolodzy w szpitalu po prostu maja za małą widzę na Twoje dolegliwości. Na razie spróbuj się nie denerwować i zobacz, co powie ten lekarz z Ochojca. Kardilodzy do kt. chodziłam w Szczcienie..

Jak interpretować wynik Holtera?

.. ...pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe. Myśle, że bedzie najlepiej jeśli spyta pani swojego lekarza o wszelkie niejasności, on naprawde jest po to aby wszystko wyjaśnić: ) z tego Holtera można wywnioskować, że cierpi pani na napady tachykardii czyli szybkiego bicia serca. Potrzeba..

Co poradzić na arytmię?

.. ...mialo w ciagu 2 min.316 pobudzen.Lekarz przepisal mi bilocard na zwolnienie akcji serca,ale boje sie brac,poniewaz przeczytalem gdzies,ze odstawienie tego moze byc grozne dla zycia.Na razie lykam tylko magnez.Czy moze ktos z was mial takie dolegliwosci? Czy w/wym.wada zastawki mogla byc..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...no czasem pojedyńcze pobudzenia po zabiegu ale one mają minąć pozdro Serdecznie witam - Mam arytmie serca, po raz pierwszy była tak silna, że straciłem przytomność na kilkanaście godzin. Po odzyskaniu jej drętwiały mi ręce i byłem bardzo słaby. Nie chorowałem na serce, wyniki ogólne..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...pojedyncze komorowe pobudzenia przedsionkowe. Niestety lekarz, który mnie przyjął, oznajmił mi, że nie podejmie się leczenia mnie, ponieważ nie czuje się na siłach. Jedyne, co mogę zrobić, to udać się do Anina, do profesora Walczaka. Nie wiem, co mam o tym sądzić o tym, przecież tam..

Po 4 ablacjach Polska, Włochy i Francja

.. ...Wystepuja krutkie arytmie i pobudzenia , czasem uporczywe ale juz bezpieczne i moge funkcjonowac na małych obrotach . Zauwazyłem że kazdy posiłek wyzwala pobydzenia i krótkie czeste arytmie ale daje sie żyć. Niestety po 2 ablacji w warszawie dostałem nadciśnienia i szybszego rytmu serca..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...istniec dodatkowa droga pobudzenia, ale ekg zrobione poczas napadu jej nie wykazalo. W zwiazku z tym dostalam skierowanie do poradni zaburzen rytmu serca, zeby zrobic kolejne badania. Studiuje w Krakowie, wiec wlasnie tu chcialabym sie zglosic, ale nie wiem za bardzo gdzie... Jesli ktos..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. ...prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to potykanie serducha, czy wrazenie napięcia serca w klatce..

Ataki arytmii serca

.. ...obserwację przebiegu pobudzenia przez jamę serca ( niezwykle istotne w trzepotaniu przedsionków ). ·Cewnik – elektroda „2 w 1: cewnik diagnostyczny i ablacyjny ( jednym cewnikiem można zdiagnozować i wyleczyć pacjenta, w standardowym zabiegu EP potrzeba ok...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 4

.. ...pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne i 1 pojedyncze przedwczesne pobudzenie komorowe.Kardiolog powiedzial,za wszystko jest w porzadku,a te pobudzenia sa wynikiem nerwicy i zeby sie tym nie przejmowac.A moze bylam u niezbyt dobrego lekarza?Napisz jak bylo w Twoim..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 7

.. ...dodatkowe, jednosekundowe pobudzenia, ale to nic w porównaniu z tym co było i wierzę bardzo mocno, że to już koniec moich problemów.To narazie, pozdrawiam cię bardzo serdecznie i życzę zdrówka. Odezwij się od czasu do czasu. Czesc, mam 34 l. i zastanawiam sie, czy tez nie nerwice...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...jeśli jest w stanie pobudzenia wywołanego lękiem, przekazuje to pobudzenie narządom, zmuszając je do chaotycznej, niepotrzebnej pracy. Mówimy, że w narządach powstają zmiany czynnościowe w odróżnieniu od zmian organicznych, czyli takich, które dałoby się stwierdzić za pomocą badań...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...moze to wywołac dziwne pobudzenie, nieuzasadniony lęk lub szybkie bicie serca. Mówił Ci lekarz ze musisz teraz np przed zabiegiem dentystycznym dostawac antybiotyk?i zawsze musisz poinformowac lekarza przed jakimkolwiek znieczuleniem nawet miejscowym ze to masz? Pamietaj o tym to bardzo..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...zarejestrowal pojedyncze pobudzenie. A poza tym nic, normalana praca serca. Cierpie na napadowe migotanie od 24 lat ( mam 48 ). Z holterem najczesciej ( nie zawsze oczywisce )wejsciem do gabinetu przestaje bolec ząb. Lekarze oceniali wynik badania jako dobry, bez jalichkolwiek odchylek..

Uczucia przewracania serca

.. ...wychwycil 509 przedwczesnych pobudzen nakomorowych i 71 rytmow niemiarowych i napisano ze brak oznak przyspieszonego przewodnictwa wiec jedno badanie wykluczylo drugie :| zazywalam pezrz rok biosotal ale zaszlam w ciaze i odstwilam,w ciazy i jakies 5 miesiecy po niej nie dzialo sie..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...i komorami czyli to pobudzenie elektryczne w sercu przebiega troszkę inną drogą. Zespół ten teoretycznie jeśli nie daje zaburzeń nie wymaga żadnych działań, ale zalecałabym pani skonsultować się z kardiologiem oraz wykonać EKG. Co do reszty wyniku średnia ilość uderzeń serca na minutę..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...zatokowy 100/min pojedyncze pobudzenia przedwczesne nadkomorowe. Co mi może być? Mam podobne objawy i też zastanawiam sie co to jest. Może ktoś nam odpowie? dołanczam sie do was mam 22 lata i tez mam ten problem :( rowniez do was dolanczam, mam nadzieje ze ktos odpowie oj mialem to samo..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 39

.. ...wywołują nieprawidłowe pobudzenia elektryczne serca, nikt nie ma na to wpływu.Najlepszy na świecie ośrodek zajmujący się ablacją z powodu FA ma skuteczność dochodzącą do 90 %( I - wszy zabieg ), koszt zabiegu 16 tys. Euro + 4 tys. Euro za wybr zespołu.Więc u Nas nie jest chyba najgorzej...

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...pojedyńcze niestałe pobudzenie dodatkowe nadkomorowe, np. gdy leżę sobie spokojnie to brakuje mi tchu i serce mocno bije nie szybko tylko mocno, jak wstane z łóżka wtedy mam szybszy puls, zawroty głowy, mroczki az w końcu muszę spowrotem usiąść. Dodatkowym problemem było kołatanie serca..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...czasie badania zanotowano pobudzenia przedwczesne. Mam 17 lat, 166 wzrostu i 59 kg. Z góry dziękuję za odpowiedź. z holtera wynika, że masz po prosru arytmię lecz nie wysokiego ryzyka. Powinieneś dostać leki i po sprawie, oczywiście do kontroli. echo zaś wykazało lekkie nieprawidłowości..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne, 34 tachykardii, 6 bradykardii, 2 rytmy niemiarowe, 9053 pobudzen komorowych, 575 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych, 177 bigeminii, 5par., rytm zatokowy 42 - 150/min, rytm zaburzony ekstrasystolia komorowa. Nie znam sie na tym..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...nocnych Pojedyncze pobudzenia dodatkowe komorowe i nadkomorowe . Arytmia nadkomorowa 3 arytmia komorowa 1 Nie wiem co jeszcze jest wazne ,, moze max .uniesienie delta ST +0.7 @CH1 MaxQT 732 ms Jeszcze sa tabele ,miedzy innymi tabela HRV /nie mam pojecia co oznacza ,/ SDNN - 24H 222..

Będę miała ablację Warszawa Płowiecka

.. ...zdarzają sie małe dodatkowe pobudzenia, ale to podobno normalne i ma ustąpić : ) Naprawdę zabieg ablacji nic strasznego. Ja na początku bardzo panikowałam i bałam się niepotrzebnie. Zabieg przeprowadził dr Łukasz Szumowski a do ablacji skierował mnie Pan prof. Walczak. Z całym..

Potknięcia serca to migotanie przedsionków?

.. ...mogą to być pojedyncze pobudzenia nadkomorowe. tak kiedyś miałam napisane w opisie badania holterowskie. Czy ktoś może mi wyjasnić, czym są te pobudzenia? szukałam już w różnych miejscach, ale bez skutku. Czy to groźne, czy też normalne nawet u zdrowych ludzi.. i czy wiąże się to z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1021

.. .....zawroty glowy moga byc od pobudzenia nerwu blednego przy depresji ,ja mialm przez 2 lata takie uczucie jakbym plywala,kregoslup warto przeswiatlic,zrob podstawoawe badania ,echo serca i tarczyce.przy depresji maskowanej przelozenie stresu jest na system wegetatywny ,rano od 5tej..

Wynik Holtera - co oznacza?

.. ...80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją Lekka niewydolność serca nic poważnego. Witam! Mam również..

Nerwica w ciąży - Str. 106

.. ...niepokój, lęk czasem pobudzenie. A najgorszy strach, że dostanę zawału, że serce nie ruszy po dodatkowym skurczu. Pojawił się niesamowity ciężar ciała ledwo, co mogłam się ruszać oraz ból głowy. Od kardiologa dostałam leki na wyrównanie pracy serca i prośbę, aby leżeć. W nerwicy..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...min.zaburzony pojedyńczymi pobudzeniami dodatkowymi komorowymi i nadkomorowymi UKG badanie w czasie tachykardii lewa komora w skurczu 5.0 przerost mięśnia lewej PMK rozkurcz1.26 skurcz 1.65cm frakcja wyrzutowa 60 - 65% wyraznie upośledzona relaksacja? LP 3,7 Ao3,4 Acc130ms męczę sie,..

Tętno po ablacji

.. ...niewielkie 1 sekundowe pobudzenie serca moze 1 dziennie,ale to ponoc norma,potrzeba czasu aby nasze serducha przezwyczaily sie do nowych warunkow : ) Nie martw sie. To o czym piszesz jest zupelnie normalne i powinno ustąpić po jakiś 2 miesiącach. Twoje serce dostalo tzw. pare mocnych..

Arytmia podczas ciąży i porodu

.. ...pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 66 tachykardii 2 pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przdwczesne 119188 qrsów średni rytm serca 94 max rytm 149 min rytm 59 czy moze mi ktos pomuc w spawie jak powinnam rodzic, wizyte u kardiologa mam dopiero odkoniec maja a strasznie sie..

Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości i kołatania serca

.. ...cieplo stymulator do pobudzenia rytmu serca,rowniez pozdrawiam Dziekuje za odpowiedz,nie mam wszcepionego rozrusznika ale od niedawna podobne do Twoich objawy rano - arytmia serca w roznej formie od 2003. Moja ciotka ma rozrusznik od kilku lat,czuje sie dobrze,ale byc moze u Ciebie..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ...okazało sie ze tych pobudzen choc trwaa krotko jest strasznie duzo w ciagu doby... na kardilogii zrobili ponowanie echo serca ( tachykardia w trakcie badania, jakies niepokojace objawy w osierdziu serca - ze niby od czestych zapalen krtani - i hiperkineza lewej komory - podobno normalne..

Niski puls połączony z podwyższonym ciśnieniem

.. ...odruchowo moze nastepowac pobudzenie nerwu błędnego i spowolnienie akcji serca. Objawy ze strony ukladu pokarmowego tez za tym przemawiają. Mialem podobne objawy - puls skakał raz w górę, ale zwykle mocno w dół, do tego duszności no i ciśnienie - wysokie. Obecnie leczę się na nerwicę,..

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 4 bradykardii 167 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 1 bigeminii 3 trigeminii 1 par oraz echo serca glownie chodzi mi o niedomykalnosc 1 stopnia zastawki mitralnej bo to mi wykrylo to badanie reszta w normie ,chodzi mi..

EKG przez telefon

.. ...zwalnia. Każde nieregularne pobudzenie serca jest zaburzeniem rytmu. Skutkiem zaburzeń rytmu są dodatkowe skurcze serca odczuwane przez pacjenta jako przykre zjawisko. Przez wiele lat wszystkie zaburzenia rytmu traktowano jako zjawisko patologiczne i groźne. Leczenie zaburzeń rytmu..

Zwolnienie - prawie zarzymanie akcji serca i nadrabianie strat

.. ...Holterowskim:SVE - 5,VE37,2 pary pobudzen komorowych,epizod bigeminii( max 2 cykle ),w EKG zespol rSr w v1 i v2.st uniesienie w v1 do v4 1 mm.W badaniu UKG: IVS - 9/10( mm ) ,LV - 52/32( mm ), RV - 25/( mm ), LVPw - 9/17( mm ), ESV - 40( ml ), EDV - 98( ml ), EF - 50%. MV - mala fala..

Szybka akcja serca ale nie częstoskurcz?

.. ...jakas droga pobudzenia , tylko ze od nerwicy. Czyli mi nie grozi ablacja nigdy ? nie mam dodatkowej drogi pobudzenia jesli te badania wyszly dobrze ? dodam ze nigdy nie mam niespodziewanych atakow tetna...

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...sie pojawialo to kilka pobudzen dodatkowych na dobe. Testy wysilkowe przerywane z uwagi na osiagniecie - raz max obciazenia a drugi raz 85% tetna przy juz wysokim obciazeniu. Jutro postaram sie namowic lekarza na kolejnego holtera. Zobaczymy tez czy nic nie wyjdzie w obecnym. To, ze nie..

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania

.. ...patologicznej drogii pobudzenia serca. mam stwierdzone: nerwy nerwy i jeszcze raz nerwy!!! choć na codzien jestem wesołą, rozgadaną i szaloną dziewczyna: ) ale wiem, że dużo w sobie chowam :/ co w takim razie pobudza moje serce do częstoskurczu? Jeśli nie ma co wyplać, to o abalcji nie..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...60/min. Zarejestrowano pojedyncze przedwczesnepobudzenia komorowe dwukształtne i pojedyncze pobudzenia przedsionkowe. W godz. Nocnych okresowo włączający się blok AV II stopnia typu Periodyka Wenckebacha...

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...Te drugie prowadzą do pobudzenia organizmu, mięsień sercowy pracuje szybciej - podwyższa nam się ciśnienie. Czy jedno w połączeniu z drugim prowadzi do efektywniejszej pracy naszego organizmu za sprawą szybszej pracy serca oraz rzadszej krwi, która szybciej obiega nasze ciało? Podaję..

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...zatokowy zaburzony licznymi pobudzeniami komorowymi z różnym czasem sprzężenia od 485 do 1071ms /najprawdopodobniej parasystolia komorowa, z uwagi na podobieństwo zespołów QRS do QRS pobudzeń dominujących nie można wykluczyć, iż jest to parasystolia węzłowa/, w sumie zanotowano: - 7851..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...się za to przedwczesne pobudzenia komorowe ( 17 ). Ponadto podniosło mi się i to znacznie ciśnienie skurczowe ( to pierwsze ) i nie chce się zmniejszyć mimo różnej kombinacji leków, trzyma się w granicach 160/80. Teraz muszę znależć dobrego internistę. Pozdrawiam. Trzymaj się cieplutko..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do komory prawej i lewej. Najpierw pobudzana jest przegroda serca, następnie synchronicznie obie komory...

Wynik badania holtera

.. ...zwalnia i odpoczywa pobudzenia nadkomorowe no nie ma ich dużo i większośc ludzi je ma. nie powinna mieć tych bigemi i trigemi - ale nie ma ich tutaj dużo. wynik nie jest bardzo niepokojący ale wygląda na to ze córka ma skurcze dodatkowe nadkomorowe. może je odczuwać jako potykania serca,..

Tachykardia. Szybki puls i mocne, wyczuwalne bicie serca. Nerwica.

.. ...byłam w tak olbrzymim pobudzeniu, na drugi dzień dwie hydroksyzyny, otępiające, ale dzięki temu byłam spokojna w ciągu dnia i mogłam zasnąć wieczorem, strasznie otumaniają, ale lepsze to niż jakieś inne akcje. Co zrobić z wyskoim ciśnieniem?, wstępnie propranol, doraźnie, zoomar, też..

Operacja na otwartym sercu dzisiaj

.. ...sztuczne płuco - serce, a największym ryzykiem było * pobudzenie jego serca * do pracy juz po operacji ... Jak to jest obecnie .. ? Z tego co wiem są dwie możliwości albo z wyłączonym sercem albo z bijącym...

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...bicie serca i nagłe pobudzenie ( takie charakterystyczne uczucie w nadnerczach jak się wydziela adrenalina ) gdy dzwoni telefon, szczególnie podczas wyrwania ze snu lub drzemki po obiedzie. 15 )Czasem strach przed utratą kontroli, strach przed odejściem od zmysłów. 16 )Nieznośne bóle..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...co ty. Najgorsze jest pobudzenie serca. W wyniku szybkiego pulsu przychodzą bóle zamostkowe. Co ważniejsze nie jest to związane z wysiłkiem. Powiem więcej. Otóż po wysiłku nie mam tych bóli. Tylko trochę szybko się męczę, ale to raczej sprawa kondycji. Ten puls i bóle serca przychodzą..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...Oprócz senności w dzień i pobudzenia w nocy, nie mam właściwie skutków ubocznych, tak szeroko opisywanych na różnych forach gdzie tematem jest paroksetna ( ParoMerk, Seroxat itp. ) - każdy organizm to inna bajka. Słuchajcie te problemy z wzięciem głebokiego oddechu macie non stop czy..

Leczenie : Arytmia, Niemiarowość Serca, Nerwowość, Nerwica

.. ...bardzo dobre na stany pobudzenia nerwowego pomogą ci się wyciszyć ..w aptece kosztują ok 3 zł ... co do psychiki to zachowaj spokój i nie nakręcaj się sama ... samo to że podczas takiego ataku zaczynasz szybko oddychać i się denerwujesz potęguję twoje symptomy .. więc zamknij oczy weź..

Skórcze nad komorowe i lek nadal

.. ...były tylko pojedyńcze pobudzenia nadkomorowe w niewielkiej ilości: ) nie hoter,ale HOLTER witam miałem mieć robione echo serca ale z powodu wyczerpanego limitu przełożono na przyszły rok brałem te tabletki o których pisałem [NEDAL] przez dwa miesiące żadnej poprawy te przerwy w biciu..

Arytmia serca nasilająca się

.. ...tylko dużo pojedyńczych pobudzen komorowych widocznych w ekg i czasem są dni, ze mi serducho troche boli.A Ty jaką masz arytmię? Właśnie ostatnio nareszcie udało się Holterem zarejestrowac niestety, napadowe migotanie przedsionków, a do tego trochę przedwczesnych pobudzeń nadkomorowych i..

Arytmia i niskie ciśnienie a pobyt w górach

.. ...mowa o pojedyńczych pobudzeniach nadkomorowych, bez pauz,wypadnięć,bez Bradykardii , bez Tachykardii nadkomorowej, bez pobudzeń gromadnych, be zepizodów tachykardii komorowej , to co mam zapisane w notesie z 2003 roku. Holter trwał 22 godziny to pamiętam doskonale.Czytałem że ok 400..