Pobudzenie komorowe serca

Trzepotanie przedsionków

.. ...przewodzenie tak szybkiej fali pobudzenia z przedsionków do komór. Ilość impulsów przewiedzionych do mięśniówki komór decyduje jaka jest częstość skurczów serca. Dzięki hamującemu działaniu węzła przedsionkowo - komorowego mimo szybkiej akcji przedsionków akcja serca może być prawidłowa..

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do komory prawej i lewej. Najpierw pobudzana jest przegroda serca, następnie synchronicznie obie komory...

Rytm zatokowy

.. ...rytm zdrowego serca. Pobudzenie powstaje w węźle zatokowym, następnie rozprzestrzenia się po mięśniówce przedsionków, przechodzi przez węzeł przedsionkowo - komorowy do pęczka Hisa i jego odnogami odpowiednio do prawej i lewej komory serca, pobudzając najpierw mięśniówkę przegrody..

Aberracja przewodzenia

.. ...reakcji ) na kolejne pobudzenia nazywamy refrakcją. Najdłuższy okres refrakcji w układzie bodźcoprzewodzącym ludzkiego serca mają komórki wchodzące w skład prawej odnogi pęczka Hisa. Względnie często zdarza się, że nadkomorowe pobudzenie przedwczesne jest z powodzeniem przewodzone przez..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...holtera ) pojedyncze pobudzenia komorowe, i wreszcie mam wynik echo serca, na ktorym oprocz wypadania platka pojawia sie asynergia skurczu ( opatrzona komentarzem blok, preekscytacja ). Czy mimo stosunkowo niskiego, wlasciwie przewaznie prawidlowego tetna, mozna u mnie mowic o WPW? Z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...odprowadzeniowy - czy są pobudzenia dodatkowe są monomorficzne czyli jednakowe ). i jeszcze parę innych. Więc po prostu kardiolog dziecięcy - bardzo zalecam. To tyle. Prosze sie nie niepokoić na zapas. Wszyscy mamy komorowe zaburzenia rytmu serca. Mniej lub więcej ale mamy. Tylko o tym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...zarejestrowano nieliczne pobudzeniua komorowe - zaburzenia rytmu serca o łagodnyum charakterze nie wymagające leczenia. W próbie wysiłkowej nie stwierdzonoi cech niedokrwienia a wysiłek fizyczny Radek tolerował dobrze. Dodam, że normalnie jest bardzo rychliwy, kocha sport, ale szybko sie..

Echo serca - Str. 44

.. ...zlozonych arytmii pojedyncze pobudzenia komorowe 5/dobe 1 nadkomorowe bez pauz i zmian ST 6 lipca 2007 - EKG Rytm zatokowy prawidlowo czesty. Lewogram patologiczny. Dextrogyria LAH. 21 lipca 2007 - EKG wysilkowe Zakonczony z powodu osiagniecia limitu tetna przy obiazeniu 10, 2 mets dobra..

Echo serca - Str. 56

.. ...pojedyncze nadkomorowepobudzenia przedwczesne i ipojedyncze przedwczesnep pobudzenia komarowe bigemia bradykardia mam pojedyncze przedwczesne pobudzenia nadkomorowe ipojedyncze przedwczesne komorowe A potrafilby mi ktos powiedziec, jakie sa minimalne i maksymalne granice wielkosci pnia..

Po ablacji - Str. 10

.. ...początku miałam pojedyńcze pobudzenia nadkomorowe i komorowe. akcja serca przyśp. do 100/minutę. Z każdym miesiącem czułam się lepiej.Po 4miesiącach zaczęło się normalizować.Akcja serca 68 - 80/minutę miarowa .pobudzenia zdarzają się rzadko - po jakichś nerwach czy imprezie. wtedy..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...częstoskurcze nadkomorowe i pobudzenia komorowe. Wtedy lekarz powiedział mi że mam wadę serca tzn. * dodatkową droge przewodzenia * . Nie dajcie się więc tak szybko zwieść jeżeli przy takich dolegliwościach jak tu opisujecie lekarz wam mówi że to nerwica, nie można jej wykluczyć..

Jakie są objawy WPW?

.. ...przedwczesnym przejsciu fali pobudzenia elektrycznego z przedsionków do komór przez dodatkową, nieprawidłowa drogę przewodzenia z pominięciem wezła przedsionkowo - komorowego.Występują przy tym dodatkowe skurcze serca róznie sie nasilajace, moga to być skurcze pojedyńcze( słabo..

Arytmia serca?

.. ...godz 5:00 mialem jedno pobudzenie nadkomorowe i o 7:00 komorowe i nic wiecej,wiec jak zobaczylem wyniki bylem w szoku ze to co oczulem nic nie wykazalo zas podczas snu bylo jedno komorowe i jedno nadkomorowe, do tego ogolnie w tablicy bradykardii - 531 a tachykardii - 21570,z tymi..

Arytmia serca a jelita

.. ...Holterem serce - sa tam pobudzenia dodatkowe komorowe i nadkomorowe. Biore na to Biosotal 40. lecze tez nerwicę.Bardzo prosze o odpowiedx osoby które maja podobne dolegliwosci.Pozdrawiam. Zulka porozmawiajmy na moim GG 7028787. Strasznie mi Cię szkoda i sam kiedyś takie sensacje miałam ...

Dodatkowe skurcze - Str. 29

.. ...pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych ja też pytalam lekarza o ablacje ale powiedzial że narazie nie jest to konieczne dlatego sie wybieram do tego lekarza co pisalam ale wiesz alu tyle czytalam o tej ablacji ze jednym pomaga a innym nie ja zycze ci z calego serca zeby ci..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...mam: Zespoły QRS 137117 Pobudzenia komorowe 2 Liczba arytmii nadkomorowych 701 Pojedyncze nadkomorowe 701 tachykardii 1800 2 obniżenia ST Średnia częst. rytmu serca 95 min 63 max 165 ESV około 100/zapis w tym jednorazowo bigeminii, wyłącznie dolnoprzedsionkowa 2x pobudzenia fuzyjne z EV...

Dodatkowe skurcze - Str. 253

.. ...max 120 rytm średni 68 Pobudzenia nadkomorowe: Pojedyncze - 7 Pobudzenia komorowe: Pojedyncze - 1 W nocy zaznaczona niemarowość oddechowa. Bez złożonych zaburzeń rytmu serca. Wynik bliski ideału, ale tak to jest że arytmie trudno złapać na gorącym uczynku. W sumie to się cieszę, przez te..

Dodatkowe skurcze - Str. 273

.. ...tachykardia+ 4 przedwczesne pobudzenia komorowe ). Dodam tylko ze podczas badan nie mialam zadnych dziwnych objawow. Czy te przedwczesne pobudzenia komorowe to jest to samo co skurcze komorowe? Czy one sa bardzo grozne? Czy to moze byc nerwica serca? I jak mozna to zlagodzic, bo zaczynam..

Jak interpretować wynik Holtera?

.. ...pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe. Myśle, że bedzie najlepiej jeśli spyta pani swojego lekarza o wszelkie niejasności, on naprawde jest po to aby wszystko wyjaśnić: ) z tego Holtera można wywnioskować, że cierpi pani na napady tachykardii czyli szybkiego bicia serca. Potrzeba..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. ...prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to potykanie serducha, czy wrazenie napięcia serca w klatce..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 4

.. ...pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne i 1 pojedyncze przedwczesne pobudzenie komorowe.Kardiolog powiedzial,za wszystko jest w porzadku,a te pobudzenia sa wynikiem nerwicy i zeby sie tym nie przejmowac.A moze bylam u niezbyt dobrego lekarza?Napisz jak bylo w Twoim..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...holter w którym wyszły pobudzenie komorowe i nadkomorowe?czy to moze byc spowodowane nerwica?tak mi powiedzial lekarz i ze mam sie nie martwic tyle że przeczytałam ze pobudzenia komrowe moga sie zamienic w migotanie komór a to oznacza wiadomo co...no i od wczoraj o niczym innym nie..

Uczucia przewracania serca

.. ...wychwycil 509 przedwczesnych pobudzen nakomorowych i 71 rytmow niemiarowych i napisano ze brak oznak przyspieszonego przewodnictwa wiec jedno badanie wykluczylo drugie :| zazywalam pezrz rok biosotal ale zaszlam w ciaze i odstwilam,w ciazy i jakies 5 miesiecy po niej nie dzialo sie..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne, 34 tachykardii, 6 bradykardii, 2 rytmy niemiarowe, 9053 pobudzen komorowych, 575 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych, 177 bigeminii, 5par., rytm zatokowy 42 - 150/min, rytm zaburzony ekstrasystolia komorowa. Nie znam sie na tym..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...nocnych Pojedyncze pobudzenia dodatkowe komorowe i nadkomorowe . Arytmia nadkomorowa 3 arytmia komorowa 1 Nie wiem co jeszcze jest wazne ,, moze max .uniesienie delta ST +0.7 @CH1 MaxQT 732 ms Jeszcze sa tabele ,miedzy innymi tabela HRV /nie mam pojecia co oznacza ,/ SDNN - 24H 222..

Wynik Holtera - co oznacza?

.. ...80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją Lekka niewydolność serca nic poważnego. Witam! Mam również..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...min.zaburzony pojedyńczymi pobudzeniami dodatkowymi komorowymi i nadkomorowymi UKG badanie w czasie tachykardii lewa komora w skurczu 5.0 przerost mięśnia lewej PMK rozkurcz1.26 skurcz 1.65cm frakcja wyrzutowa 60 - 65% wyraznie upośledzona relaksacja? LP 3,7 Ao3,4 Acc130ms męczę sie,..

Arytmia podczas ciąży i porodu

.. ...pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 66 tachykardii 2 pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przdwczesne 119188 qrsów średni rytm serca 94 max rytm 149 min rytm 59 czy moze mi ktos pomuc w spawie jak powinnam rodzic, wizyte u kardiologa mam dopiero odkoniec maja a strasznie sie..

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 4 bradykardii 167 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 1 bigeminii 3 trigeminii 1 par oraz echo serca glownie chodzi mi o niedomykalnosc 1 stopnia zastawki mitralnej bo to mi wykrylo to badanie reszta w normie ,chodzi mi..

Zwolnienie - prawie zarzymanie akcji serca i nadrabianie strat

.. ...Holterowskim:SVE - 5,VE37,2 pary pobudzen komorowych,epizod bigeminii( max 2 cykle ),w EKG zespol rSr w v1 i v2.st uniesienie w v1 do v4 1 mm.W badaniu UKG: IVS - 9/10( mm ) ,LV - 52/32( mm ), RV - 25/( mm ), LVPw - 9/17( mm ), ESV - 40( ml ), EDV - 98( ml ), EF - 50%. MV - mala fala..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...60/min. Zarejestrowano pojedyncze przedwczesnepobudzenia komorowe dwukształtne i pojedyncze pobudzenia przedsionkowe. W godz. Nocnych okresowo włączający się blok AV II stopnia typu Periodyka Wenckebacha...

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...zatokowy zaburzony licznymi pobudzeniami komorowymi z różnym czasem sprzężenia od 485 do 1071ms /najprawdopodobniej parasystolia komorowa, z uwagi na podobieństwo zespołów QRS do QRS pobudzeń dominujących nie można wykluczyć, iż jest to parasystolia węzłowa/, w sumie zanotowano: - 7851..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...się za to przedwczesne pobudzenia komorowe ( 17 ). Ponadto podniosło mi się i to znacznie ciśnienie skurczowe ( to pierwsze ) i nie chce się zmniejszyć mimo różnej kombinacji leków, trzyma się w granicach 160/80. Teraz muszę znależć dobrego internistę. Pozdrawiam. Trzymaj się cieplutko..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do komory prawej i lewej. Najpierw pobudzana jest przegroda serca, następnie synchronicznie obie komory...

Wynik badania holtera

.. ...zwalnia i odpoczywa pobudzenia nadkomorowe no nie ma ich dużo i większośc ludzi je ma. nie powinna mieć tych bigemi i trigemi - ale nie ma ich tutaj dużo. wynik nie jest bardzo niepokojący ale wygląda na to ze córka ma skurcze dodatkowe nadkomorowe. może je odczuwać jako potykania serca,..

Skórcze nad komorowe i lek nadal

.. ...były tylko pojedyńcze pobudzenia nadkomorowe w niewielkiej ilości: ) nie hoter,ale HOLTER witam miałem mieć robione echo serca ale z powodu wyczerpanego limitu przełożono na przyszły rok brałem te tabletki o których pisałem [NEDAL] przez dwa miesiące żadnej poprawy te przerwy w biciu..

Arytmia serca nasilająca się

.. ...tylko dużo pojedyńczych pobudzen komorowych widocznych w ekg i czasem są dni, ze mi serducho troche boli.A Ty jaką masz arytmię? Właśnie ostatnio nareszcie udało się Holterem zarejestrowac niestety, napadowe migotanie przedsionków, a do tego trochę przedwczesnych pobudzeń nadkomorowych i..

Arytmia i niskie ciśnienie a pobyt w górach

.. ...mowa o pojedyńczych pobudzeniach nadkomorowych, bez pauz,wypadnięć,bez Bradykardii , bez Tachykardii nadkomorowej, bez pobudzeń gromadnych, be zepizodów tachykardii komorowej , to co mam zapisane w notesie z 2003 roku. Holter trwał 22 godziny to pamiętam doskonale.Czytałem że ok 400..

ESV? MIC? PAT?

.. ...supraventriculares - dodatkowe pobudzenia nadkomorowe MIC - morbus ischaemicus cordis - choroba niedokrwienna serca Dzięki Izabela ... przepraszam za wprowadzenie w błąd w takim układzie, na wytłumaczenie podam że opisy tych znaczen są pisane ręką kardiologa na holterze ( wypis ze..

Chwilowy *postój*serca

.. ...przerwą wyrównawczą po pobudzeniu przedwczesnyk ( komorowym lub nadkomorowym ). Ale to trzeba koniecznie wyjaśnic! Pozdrawiam i działaj. O nerwicy pomyśl na końcu po wykluczeniu zmian organicznych w sercu. witam, mam podobne objawy, serce mi pracuje jak silinik na trzy gary, cały czas..

Ekstrasystoria komorowa, ablacja

.. ...będe miała za miesiąc a pobudzenia wachają się między 18 - 25 tys. a odczuwasz to? Mówią CI ,że to groźne?A jaka Ci dają szanę na wyleczenie? ja nic nie czuję - ona przebiega u mnie bezobjawowo. A jest u mnie pewne ryzyko ponieważ w rodzinie były nagłe zgony z powodu serca ( w wieku ok..