Początkowe objawy

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...oszczędzającego trybu życia ( w początkowym okresie choroby - leżenie. Istotne jest zapobieganie powikłaniom zakrzepowo - zatorowym. Przy występowaniu objawów niewydolności krążenia lub zaburzeń rytmu - leczenie objawowe. W celu określenia skuteczności leczenia ocenia się głównie..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...również przewlekły i początkowo subkliniczny przebieg. Problemy z koncentracją, pamięcią, kojarzeniem faktów - swego rodzaju ociężałość umysłowa , uporczywa senność, nawet zaburzenia psychiatryczne mogą być objawem długo utrzymującej się hipoksji. W stanach chorobowych przebiegających ze..

Kardiomiopatia tachyarytmiczna (tachykardiomiopatia)

.. ...przedsionków prowadzi początkowo do rozstrzeni przedsionków ( poszerzenia jamy na skutek rozciągnięcia jej duża ilością krwi ), a następnie do podobnych zmian w obrębie komór, zwłaszcza lewej. Towarzyszy temu spadek frakcji wyrzutowej serca i objawy niewydolności lewokomorowej. Jest to..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...około 18 tygodnia ciąży, początkowa jako bąbelki lub trzepotania . Prawdopodobne objawy ciąży to powiększenie się obwodu brzucha, zmiany w obrębie szyjki macicy stwierdzone podczas badania ginekologicznego oraz dodatni wynik próby ciążowej. Za pewne objawy ciąży uważa się możliwość..

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

.. ...podzielone na 4 okresy. Początkowo obserwuje się jedynie poszerzenie naczyń. Z czasem wyraźne staje się zwężenia ich światła. Objaw miedzianych drutów pojawia się w trzecim okresie, świadczy o zaawansowaniu zmian. Ten okres jest także nazywany złośliwą retionapatią nadciśnieniową. W..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 2

.. ...mam raz na tydzień. Początkowo doraźnie brałam propranolol teraz biorę Concor. Ponieważ skurcze mam stosunkowo rzadko ( zdaniem lekarza ) nie proponuje mi ablacji, po prostu mam z tym żyć. Chyba że skurcze się nasilą lub pojawią się inne objawy typu omdlenia. Chciałabym aby ktoś mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...uzasadnione. Na razie mam początkową lekką arytmie, prawie że nie odczuwalną. Tylko taki cięższy oddech pozostał i lekki dyskomfort. A to wszystko po tym jak myślalem o tym gronkowcu zaraz wszedłem na strone o nim i wyszło coś z sepsą : ) a ja zaraz patrzyłem czy takich objawów nie mam...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 132

.. ...nazwę?Nie przejmuj się początkowymi objawami leku,bo możesz na początku czuć się trochę dziwnie,zanim organizm sie przyzwyczai,ale nie zalamuj się wszystko będzie dobrze.Na efekty zazwyczaj trzeba trochę poczekać więc bądz cierpliwy,pozdrawiam serdecznie i miłej nocki. dzis czulam sie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 150

.. ...lękiem oczekiwania: początkowo ma jeszcze nadzieję, że następnym razem objaw zniknie, potem już się go boi, a w końcu jest przekonany, że się pojawi. Cóż może jednak lekarz, a właściwie sam pacjent zdziałać przeciw temu lękowi oczekiwania - w szczególnym przypadku przeciw płoszącemu sen..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 567

.. ...je robione bo to były początkowe objawy mojej nerwicy. Za badanie płaciłam ok 30 zł. Musiałabyś dowiedzieć się gdzie w swoim mieście możesz je robić, albo zapytać się lekarza rodzinnego i da skierowanie . Ja nosiłam do laboratorium do szpitala do badania. Mojej mamy koleżanka, która jest..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...gruntownych przeglądzie : - ) początkowo stwierdzono u mnie szmery na sercu, a na badaniu UKG wykryto Zespół Barlowa. Dzisiaj dostałam od swojego lekarza rodzinnego skierowanie do kardiologa, więc jestem na etapie rozglądania się za dobrym, sprawdzonym specjalistą z okolic Sosnowca,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 128

.. ...miałam, mnie głownie początkowo męczyły silne bóle głowy, zawroty głowy oraz nudności, i mdłości. Leczyłam to krótko bo myślałam że jak już dobrze jest to tak zostanie, jednak objawy powróciły i to znacznie silniejsze. Doszły drętwienia ręki, nogi czułam jak z waty, wewnętrznie cała się..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...sercowych dolegliwości. Mnie początkowo stawiały na nogi wizyty u lekarzy, którzy twierdzili, że to nic groźnego. Po takich słowach chciało mi się żyć, wracałam do domu uskrzydlona, pełna sił bagatelizowałam resztki objawów po czym znikały one całkowicie. Niestety z czasem wizyty u..

Jakie są objawy WPW?

.. ...się * zabieg * wstawiają...rozrusznik!!!! - miło... moje objawuy początkowo były takie - omdlenia,kołatania serca .teraz jeszcze do tego stwierdzono u mnie zespół barlowa początkowo miałam wpw tylko..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...zastawki. Duże dzieci początkowo mogą nie mieć objawów, później pojawiają się bóle w klatce piersiowej, szybkie męczenie się, zawroty głowy czy omdlenia. Termin i rodzaj leczenia zależą od nasilenia się zwężenia i jego lokalizacji. Istnieje kilka możliwych i stosowanych metod..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...tylko doraźna, choć początkowo wydaje się, że są pożyteczne. Kiedy w człowieku następuje ciągłe hamowanie i powstrzymywanie swoich pragnień i dążeń, wtedy to energia w organizmie jest zablokowana, czego konsekwencją są objawy somatyczne. Tak więc mechanizmy obronne są ciągłą próbą..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 42

.. ...antydepresantów mogących w początkowej fazie zażywania powiększać lęki. Początkowa faza to 2 - 3 tygodnie i do tylu codzienna dawka xanaxu powinna się ograniczyć. Xanax nie leczy, a * tylko * eliminuje nieprzyjemne objawy choroby. Jeśli już jesteśmy przy byciu uzależnionym to jakichś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 113

.. ...masz ciśnienie.Ponieważ początkowo miałam te objawy,o których piszesz,myślałam,że to sprawa mojego niskiego cisnienia.Prawie cały czas leżałam.A znowu,kiedy leżałam na plecach pojawiały się duszności i ból serca.I tak koło się zamykało.Pozdrawiam. Witajcie...Wojtku napisałeś, ze jak się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 134

.. ...choroby umysłowe , które w początkowej fazie są podobne do nerwicy. Czasami ludzie wchodzą tu bo chcą gotowe recepty na kłopoty w pracy lub problemy z mężem....tak, łatwo wszystko zgonić na nerwicę, łatwo dać sie wciągnąć w chorobę. A jeśli nastraszymy ich to wiadomo ,że pojawia sie..

vivacor

.. ...skóry okolic łonowych ). Początkowo lekarz rodzinny nie kojarzył tych objawów ze zmianą leku. Avedol był podawany przez 2 miesiące. Od tygodnia mama wróciła do vivacoru i wszystkie objawy uczuleniowe natychmiast ustąpiły. Myślę, że mogą tu mieć znaczenie substancje pomocnicze stosowane w..

Zespół Barlowa a służba wojskowa

.. ...tym, że po odwołaniu. Początkowo komisja uznała, że jestem zdolny do wykonywania służby ( pomogło dostarczenie szczegołowych wyników badań serca ) Pozdrawiam Witam ! Krysiu Ja też biorę już bardszo długo metohexal ! Włosy wypadają mi strasznie i zaczęłam często kasłać bez zadnych innych..

Zbyt szybkie bicie serca

.. ...w tej chwili 36 lat. Początkowo moja choroba objawiała się bólami, w okolicach serca. Bardzo dziwnie się wówczas czułem. Udałem się z tym do lekarza gdzie stwierdził nerwice oraz dłuższe leczenie. W wieku 19 lat trafiłem z takimi dolegliwościami do wojska, po 2 miesiącach umieścili mnie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...Lekarze sami mówią, ze w początkowym okresie może wystąpić nasilenie arytmii, więc musimy odczekać jakiś tam dłuższy lub krótszy okres czasu i zobaczymy co będzie. Myślę, że powinnaś być w kontakcie z lekarzem, zwłaszcza ze względu na zawroty głowy i omdlenia. Nie przypominam sobie, żeby..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 34

.. ...normalnie żyć.Przechodzisz początkowe objawy,które są okropne.Wszyscy to przeżywaliśmy,ja na początku też nie mogłam jesć tak jak Ty,myślałam że to mnie wykończy.Niestety bez psychiatry się nie obeszło.Napisz czy Ty już byłaś z tym u lekarza?Myślę że warto się wybrać,mnie o mały włos ta..

Pokrzywka przewlekła

.. ...reszty skóry, awędzące, początkowo mocno różowe, potem blednące od środka ( w ostatniej fazie - tak w drugiej dobie zostają różowe kręgi ). Po raz pierwszy objaw ten pojawił się u mnie w 2004 r. ( wtedy lekarz określił to jako * rumień * - nie wiem czy to to samo ). Stwierdzono, że to *..

Straszne duszności

.. ...wcześniej wspomniałam. Początkowo nie mogłam nabrać powietrza kilka dni, dlatego próbowałam nabrać większe wdechy, co doprowadziło do nadtlenienia i takich objawów w następstwie. Problem mój tkwi tylko i wyłącznie w psychice. Obecnie biorę Zomiren, to lepsze niż clonozepam, który mi..

Beta-blokery efekty uboczne (zwłaszcza meżczyźni)

.. ...).Odstawienie ich na kilka dni początkowo nie daje ujemnych skutków dla naszego zdrowia, sprawa może się wyjaśnić nawet po pół roku - tzn po pół roku można mieć negatywne objawy!!Betablokery zażywam od około 3 lat ( mam 24 ) i żadnej impotencji u siebie nie zauważyłem.myślę, że wręcz..

Ataki paniki, lęki - Str. 8

.. ...nieznane.To tak zawsze jest początkowo? senna jestem, glowa mi dzis peka, z apetytem dobani, i czuje sie okropnie slaba i bezradna. Kurcze mam to samo identyczne objawy i mecze sie z tym od 20 lat tak jak i Emka jsli ktos chce ze mna popisa podaje gg845844 Witam wszystkich. Dobrze ,że..

Zespół pokardiotomijny?

.. ...zupełnie bez efektu. Początkowo występowały objawy zajęcia osierdzia i opłucnej; obecnie - mięśnia sercowego ( bigeminia i trigeminia ). Badanie TEE wykluczyło IZW i obecność skrzeplin. W LP SEC( ++ ), w uszku SEC( ++++ ). Konieczność dalszego leczenia p/zakrzepowego ( acenocumarol )...

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...nadciśnienie tętnicze. Początkowo moje objawy to: kłucia w okolicy serca uczucie przyśpieszonego bicia serca Wówczas ciśnienie moje wynosiło 180/100 puls 120/min. Zostałem skierowany do szpitala w celu zdiagnozowania tego ciśnienia, podczas przyjęcia ciśnienie wynosiło 160/90. Najpierw..

Jak żyć z nerwicą?

.. ...connajmiej zaraz umrzeć. Początkowo stwierdzono, że było to odwodnienie. Ale sprawa zaczeła nabierać inny tor gdy po dwóch tygodnia znów trafiłam na izbę przyjęć z tymi samymi objawami. Poraz kolejny dostałam kroplówke ( sól fizjologiczną ) oraz hydroksyzynę. Mało tego po tygodniu była..

Zapalenie wsierdzia - objawy i przebieg

.. ...zapalenie wsierdzia. Początkowo myślałem, że to grypa. Miałem gorączki, byłem słaby. Lekarz pierwszego kontaktu nie wiedział co mi jest. Leczył mnie na grypę, potem wymyślił dnę. Trwało to dosyć długo, aż w końcu pojawiły się poważniejsze objawy świadczące o niewydolności serca czyli:..

Nerwica czy ziarnica?

.. ...swoje - że to pewnie początkowe stadium ziarnicy:/// W końcu matka umówiła mnie z psychiatrą: - /// Mam nerwicę lękową. Jak wzięłam leki to wszystkie objawy przeszły. Został tylko węzeł po zapaleniu. Było to niecały rok temu. Teraz węzeł się zmniejszył i spłaszczył. Niby się uspokoiłam,..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...ziele może znaczyć, że początkowo były one na tle nerwowym. Ziele wywołało pierwsze objawy, a potem nerwy zaczęły śledzić wszystko co te objawy przypominało. Nie wyklucza to jednak że z upływem czasu nie rozwinął się u Ciebie ten drugi mechanizm związany z brakiem regularnych wysiłków,..

Refluks

.. ...refluksem żyje od 12 lat. Początkowo biegałam po lekarzach, leki, badania, wydana niezła suma ale to i tak na niewiele się zdało. Później sama trochę poczytałam na temat GERD i stało się jasne że nie da się tej choroby wyleczyć. Można co najwyżej starać się minimalizować dyskomfort..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...110/70. W trakcie badania na szczycie wysiłu nieznaczne uniesienie ST w bliźnie pozawałowej. Proszę o objaśnienie w jakiej kondycji jest moje serce i czy czy mam szansę na normalne życie. Z góry dziękuję...

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...faktycznie zawał to możesz początkowo pomylić go z tymi objawami które masz teraz. Ponadto te bóle też już mogą sygnalizować tak silne niedokrwienie którego skutki mogą być podobne do skutków zawału czyli obniżenie frakcji wyrzutowej. Dobrze by było zgłosić się na pogotowie w przypadku..

Drętwienia głowy nie dające mi żyć

.. ...wylądowałem u psychiatry. Początkowe objawy były Zawroty głowy Zaburzenia równowagi Ciemności przed oczami Skoki ciśnienia Szumy w uszach Lęki , bałem się z domu wychodzić, właściwie lęk towarzyszył mi cały czas, w tym że z rożnym nasileniem. Ucisk w głowie , jak bym miał obręcz na..

Niedoczynność tarczycy + Euthyrox N 25 + nerwica

.. ...tym Euthyroxie. Dawkę początkową miałam 1/4 Euthyroxu N25 , a miałam prawie że wszystkie objawy uboczne. Tak więc , nie można słuchać wszystkiego co mówią nam lekarze. Teraz czuję się normalnie. Pozostaje mi konsultacja z neurologiem, bo jednak podłożem tego wszystkiego są nerwy. Więc..

Zawroty głowy.

.. ...miewać zawroty głowy. Początkowo były one niegroźne, gdyż polegały jedynie na chwilowym zachwianiu równowagi, dlatego nie zwracałam na to szczególnej uwagi. Niestety, musze stwierdzić, że z roku na rok jest coraz gorzej. W tej chwili podczas zawrotów głowy występuje u mnie dość wiele..

Lekki ból głowy w części potylicznej i wysokie ciśnienie...

.. ...piersiowej włącznie. Początkowo i w pewnym sensie do tej pory, istnieje jakieś powiązanie z ukąszeniem przez kleszcze, które w ilości 3 szt. wyciągnąłem z siebie. Sądziłem, że to może być odkleszczowe zapalenie mózgu, a w najgorszym przypadku borelioza. Lekarze od chorób zakaźnych nie..