Pod lewym

Zespół bolesnego barku (bark-ręka, ramię-ręka)

Zespół bolesnego barku (bark-ręka, ramię-ręka)

.. ...ramiennym ( 90% przypadków w lewym ), oraz na bólu i obrzęku ręki ( często jest pogrubiała i pokryta plamami ). W rzadkich przypadkach dochodzi do zaniku drobnych grup mięśniowych ręki z powstaniem nieodwracalnych przykurczów. Zespół bolesnego barku to wspólna nazwa dla schorzeń..

Zastawki serca

.. ...tricuspidalis ). Pomiędzy lewym przedsionkiem i lewą komorą znajduje się zastawka dwudzielna ( dwupłatkowa, łac. mitralis ). W ujściu aorty z lewej komory serca znajduje się zastawka aortalna, natomiast w ujściu pnia płucnego z prawej komory znajduje się zastawka pnia płucnego. Funkcja..

Nieprawidłowy spływ żył płucnych

.. ...echokardiograficznego z badaniem przepływów metodą Dopplera. Wada ta musi być jak najszybciej leczona operacyjnie. Korekcja wady polega na połączeniu żył płucnych z lewym przedsionkiem. Wyniki leczenia są bardzo dobre...

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...szeroką zatoką wieńcową a lewym przedsionkiem powoduje obniżenie utlenowania krwi tętniczej. Badania diagnostyczne wykonywane w diagnostyce ubytku typu zatoki wieńcowej: badanie ECHO serca; EKG; zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej; często stosuje się badanie angiograficzne (..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...wpływają na pracę serca. W lewym przedsionku panuje ciśnienie większe niż w prawym co w połączeniu z otworami w przegrodzie doprowadza do przeciążenia objętościowego jam prawego serca i zwiększenia przepływu w naczyniach krążenia płucnego. Duże przecieki mogą doprowadzić do rozwoju..

Cewnik Swana-Ganza

.. ...ciśnienia rozkurczowego w lewym przedsionku i lewej komorze. Cewnik Swana - Ganza zakładany jest u pacjentów z zawałem serca z powikłaniami hemodynamicznymi ( wstrząs kardiogenny ), obrzęk płuc, podejrzenie pęknięcia przegrody międzykomorowej. Wprowadzenie cewnika Swana - Ganza do jam..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...wyrostkiem mieczykowatym i lewym łukiem żebrowym w taki sposób by jej kierunek skierowany był na prawy staw mostkowo - obojczykowy; nakłucie z dostępu międzyżebrowego - igła wprowadzana jest w piątym międzyżebrzu po stronie lewej - ok. 7 cm od mostka, dostęp obecnie coraz rzadziej..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...wsierdzia, zakrzepów w lewym przedsionku i komorach oraz na sztucznych zastawkach, śluzaka przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych - ujście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...Pacjent leży na leżance na lewym boku, klatka piersiowa musi być odsłonięta by zapewnić lekarzowi dostęp. Na głowicę aparatu ( urządzenie w kształcie małego cylindra, które wysyła i odbiera fale dźwiękowe ) nakładany jest żel a następnie głowicę przykłada się pod różnymi kątami do klatki..

Fala zwrotna

.. ...dwudzielna pomiędzy lewym przedsionkiem a lewą komorą ) zjawisko fali zwrotnej będzie miało miejsce w czasie skurczu serca. W tej fazie zastawka przedsionkowo - komorowa powinna być zamknięta, tak aby skurcz komory przetłoczył krew do aorty ( z komory lewej ) lub pnia płucnego ( z komory..

Nowotwory serca

.. ...umiejscawia się zwykle w lewym przedsionku, często ma postać polipa na szypule. Może zmieniać swoje położenie w jamach serca przemieszczany prądem krwi. Mięśniak poprzecznie prążkowany wywodzi się z komórek mięśniowych serca. Najczęściej wyrasta z przegrody międzykomorowej, zwykle od..

Ból trzustki

.. ...narządem położonym w lewym, górnym kwadrancie jamy brzusznej, do tyłu do żołądka i pomiędzy śledzioną a dwunastnicą ( dwunastnica obejmuje głowę trzustki ). Bóle wywołane patologią tego narządu, najczęściej ostrym lub przewlekłym zapaleniem trzustki, są odczuwalne głównie w lewym..

Operacja jednoczesnego szczepienia bypassów i ablacji

.. ...drogi przewodzenia w lewym przedsionku i żyłach płucnych. Według specjalistów przedłuża to czas operacji o kilka minut, ale w 75 - 80 proc. przypadków przywraca rytm zatokowy serca. Ta operacja ma na celu za pomocą wysokiej temperatury zniszczyć drogi nieprawidłowego przewodzenia. Tym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...i pomiędzy płatkami lewym wieńcowym i niewieńcowym, umiarkowanej szerokości fala zwrotna siega koniuszka, przepływ w aorcie wstepującej bez cech zwężęnia. Mitralna - przedni płatek o nieregularnym zarysie, mały rozszczep przedniego płatka, niedomykalność w tym miejscu małego stopnia,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...tetno ) a takze lezac na lewym boku ... takie dziwne pulsowanie klatki piersiowej to dziwne tego nigdy nie mialam... jestem strasznie wrazliwa te zle samopoczucie pojawia sie wlasciwie w nocy i tylko w pozycji leazacej... w dzien czuje sie w miare dobrze... dlatego czasami nie przesypiam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 41

.. ...wszystkie zyly plucne w lewym przedsinku a na wypisie mialam podany midazolam 6mg i fentanyl 1mg chyba po nich tak bylam otumaniona podczas zabiegu musicie byc dobrze zdiagnozowani czy to konieczne a jeszcze po wyjsciu ze szpitala znow trafilam na chirurgie bo w miejscu wklucia zrobil mi..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 69

.. ...przedsionkowy,najprawdopodobniej mam ognisko w lewym przedsionku,,,a wy ile mieliscie ognisk??? proszę,napiszcie o swoich wrazeniach,jest mi to teraz potrzebne. dziękuję! Witam wszystkich serdecznie, mam 44 lata, a pierwszy atak częstoskurczu miałam w wieku dojrzewania. Nikt niestety..

Echo serca - Str. 18

.. ...ma połączenia między lewym a prawym przedsionkiem. Nieprawidłowy rozwój przegrody międzyprzedsionkowej prowadzi do powstania w niej otworu ( ów ), który łaczy oba przedsionki. Czasem ubytek jest tak duzy, ze oba przedsionki tworzą jedną, wspólną jamę. Częściej powierzchnia jego wynosi..

Echo serca - Str. 33

.. ...Proszę o odpowiedz co z lewym przedsionkiem czy można i jak zatrzymać jego wzrost ( przez 3 lata 3mm ),czy to jest grożne i z ef - 80% - wiem że za wysokie,o czym to świadczy? - czy mogę uprawiać sport,jakie są rokowania. Pozdrawiam Jacek. bardzo prosze o ddpowiedz...mialam 2 zapalenia..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...najczesciej gdy klade się na lewym boku ( choc na wznak rowniez ), nie odczuwam tak bardzo przyspieszenia ( ktore nastepuje ), ale sile, z jaka bije serca. Przepraszam, ze się tak rozpisalam, ale potrzebuje porady, wiec chcialam nakreslic caly zarys sytuacji. Czy ktos moze mi powiedziec..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...zawroty głowy, szumy w lewym uchu, potem jakieś dziwne uczucia w głowie, przelewania, uciski i inne rzeczy. do tego lęki, zwłaszcza wieczorem połączone z okropnym biciem serca, poceniem. Byłam u dwu neurologów, miałam rentgen głowy, eeg, diagnoza, to nerwica lękowa wegetatywna naczyniowo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 26

.. ...szumu, konkretnie w lewym uchu i od dziwnego uczucia w głowie. Takie jakby rozchodzące się fale ciepła, które mnie przerażały, niepokoje ( dziś też to miewam ), zawroty głowy. Napisz jeszcze, co się dzieje u Ciebie i poczytaj trochę wcześniejsze zapisy na forum. Może znajdziesz coś, co..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 38

.. ...doszły kłucia w boku lewym, boku prawym, na różnych wysokośćiach. Mówię Wam, atrakcji moc... Do tego oczywiście wieczorny dołek psychiczny, wielkie plany odwiedzenia lekarza nazajutrz, użalanie się nad sobą. Znacie to. W końcu wzięłam się w garść, uporządkowałam trochę dom po przyjeździe..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 83

.. ...jakąś ciemną plamkę lewym okiem. Jest maleńka, w zasadzie nie przeszkadza, ale mnie denerwuje, bo jest. Czasem udaje mi się zaobserwować, kiedy patrzę na coś białego - niebo na przykład - że ta plamka składa się z takich przezroczystych kółeczek. Nowa atrakcja, tylko ze nie mogę tego..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...kłucie a ajkby ucisk w lewym boku miedzy rzebrami a żoładkiem a nawet tak juz przy samym końcu rzeber około 5 cm poniżej końca mostka.ale na chwile obecna nie jest to jakiś mocny ból lecz jednak trwa cały czas nie odczuwam go tylko w nocy no chyba ze wtedy mnie to nie boli takze nie wiem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 28

.. ...godzinach budze sie na lewym i koniec snu :( mial ktos podobne objawy ? Prosze o Pomoc , bo zanim dostane sie do lekarza chwila minie:( jest kto tam? a ja mam bardzo lagodna postac tego schorzenia w ogole nie mam czegos co tu opisujecie czasem zaboli bardzo rzadko zadnych oslabniec..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...prawym boku bolalo, na lewym boku nawet nie smialam sie klasc. Przy kazdym oddechu czulam bol w srodku. Kiedy bralam gleboki wdech, zaczynalam kaszlec. Byla sobota wieczor. Pomyslalam sobie, ze to na pewno jakis nerwobol ( bo zycie mialam pelne stresu ) i do jutra mi przejdzie. Polozylam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 19

.. ...bicia.Przynajmniej teraz moge spac na lewym boku,czego wczesniej zrobic nie moglam.Staram sie nie panikowac i nie zamartwiac.APrzesylam pozdrowienia. Do tych, którzy się wahają. W piątek odebrałam wynik kontrolnego holtera po 5 tygodniach od ablacji. Przed ablcją miałam 4000 dod. skurczy..

Po ablacji - Str. 8

.. ...a ich źródło leży w lewym przedsionku. Podobno ( jak mi dopiero teraz powiedziano ) zabiegi w tym rejonie serducha czasami nie przynoszą rezultatu... Niedawno odebrałam wyniki Holtera, nie są one rewelacyjne, a nawet powiedzieć można, że gorsze od tego, który był wykonywany przed ablacją..

Po ablacji - Str. 22

.. ...Zauwarzylem ze jak lerze na lewym boku to serce lapie niemiarowosc, nieruwno bije.Napady czestoskurczu po ablaci to norma serce musi przyzwyczaic sie do nowych warunkow po ablaci tak mi powiedzial profesor Kolakowski, na Witam. 3 czerwca miałam wykonany zabieg ablacji. Czy, na chwilę..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...pulsowanie i szum w uchu lewym. Nie wiem czy to była przyczyna czy akurat się to zbiegło ale rozpoczęło się to u mnie po przeziębieniu. Miałam dwa dni gorączkę i teraz codziennie towarzyszy mi ten szum i pulsowanie tak jak ktoś opisał * jak serce * . Jak przekrzywię głowę to czasami na..

Szybkie tętno

.. ...tachyarytmii znajduje sie w lewym przedsionku - i dostalam skierowanie na ablacje. Termin - lipiec/sierpien. Czekam cierpliwie na telefon. Mimo, ze wiem od lekarzy, ze moje zaburzenia sa niegrozne dla zycia ( mam tez oczywiscie odpowiednia farmakologie, regularnie ja stosuje ), to mam..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...znajdująca się między lewym przedsionkie a lewą komorą ) nie do końca się domyka lub wcale, nazwane wypadaniem zastawki mitralnej. Myślę że może pani normalnie zajść w ciążę i nie powinno być z tym żadnych problemów jednak lepiej jesli skonsultuje to pani z lekarzem kardiologiem. A na..

Ablacja przez dr. Koźluka

.. ...chyba, że się położę na lewym boku lub na brzuchu. Bolą mnie natomiast bardzo plecy a szczególnie pod lewą łopatką. Ale muszę powiedzieć, że to chyba od tych arytmii które mam teraz. Najgorzej sobie radę z wysokim tętnem 130 - 140 komory wg EKG. Dużo sobie obiecuję po jutrzejszej wizycie..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...przewaga lezenia na lewym boku. I tak przez dwa dni. Potem zazylem taki lek na kaca. To mi pomoglo. Jakos po tygodniu poczulem sie na tyle dobrze, ze wrocilem do pracy na Wyspy. Ale tam wlasnie stresy zaczely pobudzac moje serce ponownie. I tak juz jest do tej pory. Musialem wrocic do..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...parodia! ) a także leżąc na lewym boku. Dziwne jest to, że beta blokery jeśli w ogóle działają to przez kilka m - cy potem muszę szukać nowego leku, a po roku czy dwóch okazuje się, że ten poprzedni lek znowu na mnie działa. Wariactwo! droga kasiu około 3 lat temu miałam straszne takie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 20

.. ...która wykazał zmiany w lewym płacie. Cyt zapis lekarza * ogniskowe zwyrodnienie koloidowe z licznymi skupieniami piankowatych histiocytów... * Reasumując czuję się podle. Ostatnio zaczęłam mieć problem z ostrością widzenia i koncentracji , a lekarz twierdzi, że wszystko jest w normie, że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...tez gorsze widzenie w lewym oku. Cos jakby mroczki...Do tego dochodza klopoty z zasypaianiem oraz uczucie kolatania serca ( probowalem wiazac to z nadcisnieniem )...Od pewnego czasu czuje tez drzenie miesni nog, posladkow...Także niedawno zlapal mnie nagle ostry bol w okolicy szyji i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...mysli, etc. Widzenei w lewym oku takze mam pogorszone. I takze lekko kreci mi sie w glowie. Zauwazam, ze te objawy mam, kiedy zastygne w miejscu i zaczne o czyms myslec, najczesciej o chorobie. Kiedy cos robie i nie nie mysle o objawach, dyskomfort mija. Pisalem poprzednio o kolataniu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...lub torebki noszę na lewym ramieniu - może coś w tym jest. Ucisk w głowie pozostaje i jakby * odrealnienie * nie wiem jak to nazwać czasem mam wrazenie , jakbym była obok siebie , natomiast fizycznie czuję się bardzo dobrze ( pomijając ból podczas masażu ). Kubo ! uwierz w to że nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 17

.. ...za duzo fal theta w lewym placie? wszystko po urazie ( kopnieciu w glowe ). Czesc Magda, ja tez jestem za granica i mysle, ze tesknota jeszcze bardziej nasila nasza nerwice. Na moim EKG tez nic nie znalezli a puls mam strasznie wysoki. I nie potrafie pozbyc sie zlych mysli, nakrecam sie..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...tzn. nie usypiam na lewym boku, staram się jeść często i to ciepłe posiłki ( bo głód wzmaga moją arytmię ), już od września ubieram się cieplej ( bo zimno też wzmaga ), wolę się aktywnie wkurzyć niż tkwić w pełnym napięcia oczekiwaniu czy lęku, a w chwilach gdy czuję najwięcej..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...nocy ). Czasem lezac na lewym boku dodatkowe uderzenie, takie niepasujace do niczego - nie wiem, czy holter kiedykolwiek to zarejestrowal. Wszystko razem kompletnie rujnuje mi zycie - ze wzgledu na te omdlenia musialam zrezygnowac ze studiow - ciezko wytlumaczyc komukolwiek, ze musze..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...spać na prawym boku, na lewym mam częściej. Niedobre jest także siedzenie prosto ale wpółleżąco ( to nie zawsze ). Dziwne ale zawsze też mam więcej skurczów dodatkowych gdy jestem głodna albo gdy jest mi zimno. W ogóle po ciepłym konkretnym posiłku jest mniej kołatania. Nerwy aktywne tzn..

Dziwne ataki serca - Str. 2

.. ...i mam częste kłucie pod lewym sutkiem, oraz uczucie kolki poniżej lewych żeber. Boje się że to może być coś z sercem. Bul pod sutkiem następuje gdy zrobię jakiś nagłu ruch lub wezmę większy oddech. Mam to od około 4 miesięcy. ja mam identyczne objawy, i to w wieku 20 lat. ze strachu..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...zaczynają sie jakieś cyrki z lewym mięśniem szczęki, przy zaciskaniu. Dzięki za informacje raz jeszcze wszystkim : - ) Powodzenia w odzyskiwaniu zdrówka. Witam,mam 25lat i ten sam problem : Mam bardzo podobny bol lewostronny w klatce piersiowej tylko bardziej podobny do kolki,zachodzacy..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...śpię na siedząco a na lewym boku to już w ogóle chyba od 13 lat nie spałam, nawet podczas snu kontroluję to żeby nie położyć się na lewym boku bo boli jak chole.., jak miałam robić echo serca to była dla mnie katorga ( echo nic nie wykryło ). Jeden lekarz mówi że mam opadającą łopatkę,..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...na prawym boku, bo na lewym ciężko, Ekg w porządku robione z miesiac temu, wcinam duże ilości witamin i magnezu i nic. Jak trzyma tak trzyma. Oczywiście strach, że coś z sercem, strach przed zawałem. Ale to chyba nie to więc co? witam: ) moja historia z nerwica i depresją zaczeła sie po..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...żadnych efektów, bóle pod lewym żebrem po każdym posiłku i rzadkie, ale bardzo silne zawroty głowy. Operacja trwała ok. 2 godz ( robił ją właśnie prof. Szmidt ) , w wypisie informacja : * przecięcie wiązadła łukowatego * . Przez kilka pierwszych dni po operacji cały brzuch bardzo boli,..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...wyprostowana, gdy leże na lewym boku lub na plecach.Nie zawsze się tak dzieje na szczęscie bo tak nie dałoby się żyć.Pomaga Propranolol ,tylko on działa po ok 1godz.Czasami tylko tak się czuję jak przed egzaminami serce szybko bije jak bym się czegoś ogromnie bała .To też jest bardzo..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 6

.. ...jednym miejscu - nad lewym okiem. Taki kłujący upierdliwy. Czasami - jak dopuszczę do tego, że się za mocno rozwinie, to boli mnie cała lewa strona twarzy, oko, za uchem i promieniuje na szyję i bark. Masakra. Kiedyś zawsze był co miesiąc, cyklicznie i trwał trzy dni. Padło podejrzenie,..

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...serca ( najczęściej w lewym przedsionku ). Czasem bywa ,że pojawia się ponownie , stąd ważne sa okresowe kontrole echokardiograficzne. Objawy jakie panie opisuja raczej nie maja związku z przebyta operacja kardiochirurgiczną Szanowna pani Izabelo. ja 6 lat temu przebyłam operacje śluzaka..

Echo serca i wstyd przed rozebraniem

.. ...trwa ok.7 min.leżysz na lewym boku bez stanika.lewa ręka pod głowĄ prawa na biodrze.lekarz przesuwa głowicę aparatu pod lewĄ piersiĄ i w dekolcie patrzĄc cały czas na monitor.po badaniu poda ci ligninę do wytarcia żelu z ciała.patrzy tylko w oczy.zaraz siada za biurkiem a ty się ubierasz..

Ablacja metodą Carto

.. ...wszystkich żył płucnych w lewym przedsionku i wykonaniu odprowadzeń w dachu przedsinka. zabieg ok 5godz, ale nic strasznego. pozdr. Udalo mi sie umowic wizyte w Aninie,mam 8 pazdziernika,jest to kawalek,ale lepsze to niz 3 lata.Bede miec pierwsza ablacje ale sie nie boje,moze nareszcie..

Zator tętnicy skroniowej a wymiana zastawki aortal

.. ...objawów , nie leczyłes sie Niestety nie było żadnych obiawów, cała sytułacja trwała ok. 15 sek.zakręciło mi się w głowie i już miałem częściowy brak widzenia w lewym oku.Zator tetnic oka jest nieodwracalny...

Stymulator serca

.. ...będzie mogła sypiać na lewym boku. Czy ty tez nie sypiasz na lewym boku? pozdrawiam boguslawW odpowiedzi na : Re: stymulator serca wyslane przez Ela dnia 2005 - 10 - 07 19:12:22: : cZEŚĆ Tomku! ChciaLam podzielić się swoim doświadczeniem w maju tego roku miałam wszczepiony stumulator..

Bóle w lewym boku

.. ...coś zjem kłuje mnie w lewym boku nie jest to ból stały mam wzdęcia i czuje jak gazy dają znać o sobie.Czasami brzuch mi sie powieksza.Co to może być i jakie badania najlepiej zrobić.Dziękuję i Pozdrawiam. Witam mi sie wydaje że to może być wątroba bo moja ciocia takie coś miała najlepiej..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...) Miałam także bóle pod lewym żebrem w okolicy trzustki - na USG trzustka jest nie widoczna z powodu gazów.Poza tym często boli mnie pod prawym żebrem i w nadbrzuszu. Stwierdzono u mnie : 1. nerwicę jelit 2. helikobakter Jednak pomaga mi cynarex. Odkąd go zażywam poprawiła się..

Bóle w lewym boku - Str. 3

.. ...powróciły.. Kiedy mnie boli pod lewymi żebrami to mam wrażenie, jakby mi się coś tam paliło.., pieczenie.., tępy ten ból jakiś jest.., czasem czuję, jakbym miała tam jakiejś guzy.. Okropne jest to uczucie.. Od listopada 2006 r. miałam zrobione mnóstwo badań.. żadne nic nie wykazały.. W..

Dodatkowe skurcze - Str. 56

.. ...ale jak poło.żę sie na lewym boku to czuje jak serce bije i robi odpoczynek pozdrawiam trzymajcie sie dzielnie mówiąże będzie dobrze choć ciężko w to uwierzyć ale wierżę Alicjo bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, mam nadzieję, że długo będziesz sie dobrze czuła. Trzymam kciuki. Chętnie bym..

Dodatkowe skurcze - Str. 91

.. ...wystarczy ze poloze sie na lewym boku i od zaraz zaczynaja sie pojawiac skurcze? jak myslisz to ma podloze mechaniczne czy psychiczne? kilka lat temu nie moglem lezec plasko bo sie pojawialy, teraz od czasu do czasu moge,ogolnie bez roznicy wyzej czy nizej,ale na lewym boku od poczatku..

Dodatkowe skurcze - Str. 102

.. ...wszystkie zyly plucne w lewym przedsionku bo chyba tam bylo to ognisko ktore dawalo te dolegliwosci pozdrawiam gabi u was deszcz leje a u mnie nad morzem piekna pogoda ale ja bylam dzis w Szczecinie u lekarza i tez piekne sloneczko pozdrawim Dzieki za odpowiedz Minia,tak powody ablacji..

Dodatkowe skurcze - Str. 107

.. ...połozyłam sie spac na lewym boku i tak mnie złapało, ze miałam co 3 uderzenie jakby wypad a teraz wiem ze to dodatkowy skórcz. To było z soboty na niedziele wiec rano pojechałam z rodzicami do przychodni , tam dano mi 40mg propranolu ale nic nie pomogło wiec wysłano mnie na pogotowie...

Kuracja po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...Czy np. mogę spać na lewym boku ? The_Mek U mnie wszczepienie stymulatora odbyło się 15 maja ubiegłego roku.Od tamtej pory czuję się bardo fajnie.Spię na lewym boku bez problemu .Cierpliwości!!!!! wlipcu 2005 miałam wszczepiony defibrylator też się bałam dużo żeczy robić ale teraz robię..

Wszczepiony defibrylator

.. ...Czy np. mogę spać na lewym boku ? The_Mek [Wyslij odpowiedz] Ela [80.51.10.179] Temat: Re: Kuracja po wszczepieniu stymulatora. wyslane przez Ela dnia 2006 - 03 - 05 17:16:25 - - - - - - - U mnie wszczepienie stymulatora odbyło się 15 maja ubiegłego roku.Od tamtej pory czuję się bardo..

Pomoc kardiochirurga

.. ...znacznie powiększonym lewym przedsionkiem. I to tyle co napisał doktor,mam ekg z całego życia i kupę innych badań łącznie ze zdjęciami rtg.Czekam na Twoją odpowiedź - POZDRAWIAM! Opis echo wskazuje na koniecznośc operacji i to w trybie dośc pilnym - wymiana zastawki aortalnej. Tyle..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...Mnie często kłóje w lewym boku, klatka piersiowa mnie boli i nie mogę się energicznie odwracać np. w pracy gdz siedzę przy komputerze i jakaś koleżanka mnie zawoła chce się do niej odwrócić na krześle i w tym momencie mam taki straszny ból w klatce jakby coś ściskało mi serce. W nocy..

Wysoki puls, w granicach 90 aż nawet do 130 w spoczynku

.. ...prawdopodobienstwo, ze mam w lewym przedsionku dodatkowa droge przewodzaca, ktora powoduje czestoskurcze ( bo stamtad pochodzi pobudzenie ). Teraz czekam na badanie elektrofizjologiczne - i wtedy sie okaze, czy hipoteza sie sprawdzi. Byc moze u Ciebie jest to cos zupelnie niewinnego, co..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...Wczoraj miałam ból w lewym łuku brwiowym, lecz lekki. Dziś o 14.00 czy 15.00 znów bolało mnie nad okiem.. ta kość.. wzięłam pyralgine i mi tam trochę przeszło. Boję się.. Nie chcę iść do szpitala ani do jakis lekarzy. Czy to może byc od zatok? Bardzo proszę o odp. mnie boli lewa brew, a..

Różnica ciśnień na lewym ramieniu i prawym

.. ...zmierzeniu ciśnienia na lewym ramieniu i prawym występuje pomiędzy nimi znaczna różnica w wynikach??? Nie zdarzyło się to u mnie po raz pierwszy, ale nie jest też regułą. Zastanawia mnie taka sytuacja. Byłam na EKG, nic nie wykazało. Jutro mam badanie RR metodą holtera. Chciałabym się..

Kłucie w sercu w ciąży

.. ...nie moge ani lezec na lewym boku, ani sie smiac czy kaszlec lub oddychac. Do tego lewa reka zdretwiala o wiele mocniej od prawej. Od czego to sie dzieje? Jak zlikwidowac to klucie? POMOZCIE. Boje sie ze to juz za dlugo i ze moze mi zniszczc serce. Prosze o rady. Ja juz nie moge tego..

Niemiarowe bicie serca gdy zasypiam

.. ...ja się kładę na poku lewym i czasami na brzuchu ). Więc lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi krople na serce Milocardin ( ziołowe, mnie pomagają ). Pozdrawiam a ja mam coś takiego... np jak zasnę przed TV i nagle mnie coś obudzi to mam kołatanie serca i nieprzyjemne uczucie... jeżeli..

Śluzak?

.. ...po operacji Śluzaka w lewym przedsionku, objawem mojej choroby byl zator do lewej nogi, przyczynĄ zatoru byla wlasnie skrzeplina oderwana z calego sluzaka. zator ustapil po pol godzinie, po wzieciu heparyny, dopiero echokardiografia wykazala sluzaka w lewym przedsionku ktory byl w stanie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 12

.. ...prawym boku mniej na lewym,jak sie czyms martwie lub stresuje.Ostatnio mialam jakis 2 tygodnie spokoju nic nie odczuwalam do dnia dzisiejszego.Rowniez jakis czas pojawiaja mi sie jakies krostki na prawym policzku i na brodzie, jak nigdy nie mialam problemow z cera tak teraz mnie dopadlo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...kłucia w boku zwłaszcza w lewym lub w mostku tak jakby pieczenie.. mieszkam nad morzem od 4 lat. nie wiem co sie dzieje,,,,??? pozdrawiammm Czesc Justynko kto tobie stwierdził nerwice?Mi sie wydaje ze to jest przez te guzki poniewz zmiany tarczycowe i nerwica maja podobne do siebie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 35

.. ...w okolicach serca, w lewym boku. NIE MOGĘ ODDYCHAĆ!!! Oddycham b. płytko, bo ból jest nie do zniesienia. Trwa to 5 minut. Potowrnie się przestraszyłam, bo nie móc oddychać jest czymś strasznym. Już kiedyś miewałam takie ataki, ale trwały b. krótko. Jako nastolatka miałam z tego powodu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...pojawiaja ze mrowki w lewym kciuku i nadgarstku jak mam bol w piersi. Mam tez inne objawy nie sercowe, na przyklad straszne bol w brzuchu podczas ataku, w tedy nie jestem w stanie wogole jesc i trawic. Mam bezsennosc jak sie martwie. Jam sie bardzo martwie, nie moge sie skoncentrowac,..

bóle w boku

.. ...tamtego czasu mam bóle w lewym boku czasami ale żadziej w prawym. Ból nie jest silny i występuje kilka razy dziennie. Mam podwyższone OB. USG brzucha wporządku badania ginekologiczne również nie wykazały żadnych nieprawidłowości.Stosowałam diety lekkostrawne i wtedy też nie było..

bóle w boku - Str. 2

.. ...ucisk i sztywność w lewym boku. Do tego dochodzi uczucie ściskania w gardle ( jak przed jakąś ważną sytuacją, trema itp. ) i drętwienie po lewej stronie szyi. Ból zwykle zaczyna się po lewej stronie, na wysokości talii i promieniuje w górę i do tyłu, jakby wszystko po kolei się napinało..

Wysoki puls od ponad 80 do ponad 100

.. ...czasem mam mrowienie w lewym ręku. Raz miałam silny ból w okolicy serca i od tego czasu mam własnie takie dolegliwości które sa prawie codziennie ale nieznaczne. Mierze sobie codziennie cisnienie. Mam zawsze w normie około 108/89 zawsze miałam niskie ale od jakiegos czasu mam wysoki puls..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...ma połączenia między lewym a prawym przedsionkiem. Nieprawidłowy rozwój przegrody międzyprzedsionkowej prowadzi do powstania w niej otworu ( ów ), który łaczy oba przedsionki. Czasem ubytek jest tak duzy, ze oba przedsionki tworzą jedną, wspólną jamę. Częściej powierzchnia jego wynosi..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...widze mala plamke w lewym oku..strasznie mnie to stresuje..moze znacie podobny przypadek? poza tym w prawym oku, co jakis czas przelatuje mi mała czarna kropeczka, jakby meszka..nie wiem co jest...bede wdzieczna za pomoc, email:niebo_krzyku@o2.pl Witam serdecznie! Cieszę się, że..

Ablacja na Spartańskiej - ktoś miał?

.. ...źródło częstoskurczu w lewym przedsionku. w 101% podzielam zdanie Gośki, załoga na spartańskiej jest super! u mnie zabieg przeprowadzał dr Pytkowski z... nie wiem kim, aż wstyd!! no w każdym razie z drugim sympatycznym doktorem, o którym wiem tylko, że ma na imię Olek ; - ) podczas..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...taka płytę na barku,raz lewym raz prawym i tak osiem pieknych dni.Dodam ze własnie w ostatni dzień mialem ucisk na oczy,dopiero przez kilka miesiecy następnych zaczęły sie bóle w klatce o mniejszym lub wiekszym natężeniu,włącznie z dusznicą bolesna - która to zawazyła na tym ze poszedłem..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...zakrzepline lub śluzaka w lewym przedsionku. Jutro się wyjaśni po badaniu tomograficznym. Powiedzcie jak poważna jest taka operacja? Tato ma 66 lat. Chciałabym go pocieszyć. Co to jest ten śluzak? śluzak jest forma łagodnego ! nowotworu w sercu , najczęściej lokalizuje sie w lewym..

Tętniak w przegrodzie przedsionkowej z podejrzeniem przecieku

.. ...przeciekiem prawo - lewym , jest juz rok po zabiegu ( Zabrze 2006 zamkniecie zestawem podwójnych parasolek Star - flex ) Jeśli macie pytanie chetnie odpowiem : ) Magdaleno jak się robi ten zabieg? Przez tętnicę udową , czyli przezskórnie wprowadzana jest parasolka ( jak ja to nazywam..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...niemożność leżenia na lewym boku( utrudniało bardzo oddychanie ). Przyjaciółka zasugerowała, że mógłam przejść zawał( ale ja jestem niskociśnieniowcem! )..nie chcę bezpodstawnie zawracać głowy lekarzom, chociaż nie czuję się do końca dobrze... Proszę o podpowiedź czy to mógł być..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony

.. ...i jakby przeskakuje pod lewym zebrem jak juz będziesz cos wiedziała to daj znać czesc wam, ja ostatnio mialam gastroskpie - wykazala zapalenie zoladka, mialam robione takze USG jamy brzusznej i wykazala powiekszona sledziona w granicy gornej normy( sledziona wlasnie znajduje sie po lewej..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony - Str. 2

.. ...zdrowi Mnie zaczęło bolec pod lewym ostatnim żebrem około 3 lat temu i ból ten powtarza się prawie codziennie, Wrażenie takie jakby ktoś włożył mi balon w okolicach żołądka a dokładniej pod żebro i nadmuchiwał czasami boli słabiej czasami mocniej. Ale boli. Co ciekawe nie boli mnie,..

Kłucie w sercu

.. ...lekki ból gdzy śpe na lewym boku ale podobnie jak z kłuciem nie odczuwam go w samym sercu ale jakby obok. Zauważyłem ( i prosze nie myśleć że robie sobie żarty ) że kiedy śpe na lewym boku ale wcześniej pije alkohol ból sie nie pojawia. Rozmawiałem z ojcem na ten temat i twierdzi że ma..

Kłucie w sercu - Str. 2

.. ...to nie mogę spać na lewym boku bo odrazu zaczyna boleć ... myślę ze jutro wybiorę sie do lekarza bo nie mogę normalnie oddychać bo ból powraca ;/ Witam. Mam bardzo podobne bóle... Gdy byłam bardzo mała,leżałam w szpitalu kilkanaście dni na serce... Do zeszłego roku nie odczuwałam bólu w..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...nasilaja sie jak spie na lewym boku. Wiele juz artykułów przeczytalem na podobne tematy wiem ze u mlodych ludzi takie cos sie zdaza a powodem moga byc ERWOBOLE, ZAPALENIE MIESNI ŻEBROWYCH czy NIEDOBORY MAGNEZU i POTASU. A martwie sie dlatego że wielu pilkarzy zmarlo na boisku przykladem..

Kłucie w sercu - Str. 4

.. ...nocy nie mogę spać na lewym boku w ogóle, ledwo śpię na wznak :| Zauważyłam jednak, że od czasu gdy mam te kłucia i bóle, męczę się nie miłosiernie, a jestem sportmenką, a raczej... nią byłam.. Teraz też trenuje, lecz nie jest jak kiedyś :|| Czasami po treningu boli mnie serce 2 razy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 4

.. ...na szyi lub przy uchu lewym ) to wyczujesz arytmię i różnicę siły - uderzenia tętna. Jeśli serce bije nierównomiernie i z różną siłą tzn. miga czvli na chłopski rozum * krew jest tłoczona z różną siłą * stąd bóle pleców, bóle w piersiach i całego lewego boku, a nawet omdlenia. Ciśnienie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 14

.. ...było wcześniej z Twoim lewym przedsionkiem? Masz rację, bez wiosny życie nie miało by sensu : ) ) Witam! Nadal jestem na nartach, ale dostał mi się zimny prysznic. Po czwartym dniu jeżdżenia gdzie już pozwoliłem sobie na prawie maksymalne obciążenie nastąpiło wieczorem załamanie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 59

.. ...uczucue * ciągnięcia * w lewym ramieniu, lewa reka staje się wtedy jakby nieco słabsza. Przy głebokim oddychaniu pobolewa mnie ( od niedawna ) pod prawą łopatką. czy migotanie przedsionków jest gorsze od czestoskurczu * ?? Dziekuję za odpowiedzi. pozdrawiam i zycze zdrowia,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...a nawet podrzemać na lewym boku, co kiedyś było nie do pomyślenia. Obecnie jestem na wstępnym etanie redukcji mojej * diety * ( stop ziemniakom i pieczywu ) i * reanimacji * wątroby. A kochane słodycze ??? Dzięki ablacji, tej ostatniej, zaczynam żyć i ani razu nie miałam wątpliwości co..

Wątek administracyjny Forum.Kardiolo.pl

.. ...także adres e - mail, podany w lewym menu. Z miesiąca na miesiąc przybywa na forum coraz więcej użytkowników. Także coraz więcej odpowiedzi i tematów jest administracyjnie usuwanych. M.in. dla wyjaśnienia tej kwestii został zamieszczony Regulamin Forum.Kardiolo.pl:..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...tylko gdy leżałem na lewym boku, pomagała zmiana pozycji. Trwało to ok miesiąca ,po czym ustąpiło samo bez interwencji lekarzy. Od tamtej pory ( 1,5 roku ) spokój. Może i tobie minie ?? I tego ci życzę ; - ) Jestem mama rocznego dziecka, który ma wszczepiony stymulator serca ( jest..