Pod żebrem

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...mieczykowatym i lewym łukiem żebrowym w taki sposób by jej kierunek skierowany był na prawy staw mostkowo - obojczykowy; nakłucie z dostępu międzyżebrowego - igła wprowadzana jest w piątym międzyżebrzu po stronie lewej - ok. 7 cm od mostka, dostęp obecnie coraz rzadziej stosowany...

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...wskazujący i środkowy na łuku żebrowym poszkodowanego i przesuwa je aż do kąta żebrowego ( miejsca połączenia obu obu łuków żebrowych ), tak że jeden znajduje się nad wyrostkiem mieczykowatym, a drugi na rękojeści mostka. Tuż powyżej palców, ratownik przykłada rękę częścią dłoniową..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...płuc; Prawa okolica podżebrowa: ból pęcherzyka żółciowego, zmiany w wątrobie, ropień podprzeponowy, zapalenie płuc lub opłucnej, perforyjący wrzód żołądka lub dwunastnicy, zatorowość płucna, ostre zapalenie mięśni, urazy; Lewa okolica podżebrowa: neuralgia międzyżebrowa, zatorowość..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...przypadłością są nerwobóle międzyżebrowe. Ból ma charakter kłujący lub jest określany jako podobny do prądu biegnącego wzdłuż żeber . Może nasilać się po wysiłku czy po ekspozycji na niską temperaturę. U starszych osób należy również brać pod uwagę zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa...

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...okolicy prawego łuku żebrowego. Istniej więc w takiej sytuacji możliwość pomylenia zawału procesami chorobowymi toczącymi się w jamie brzusznej ( niestrawność czy choroba wrzodowa żołądka albo kolka żółciowa ). Chory może także bagatelizować swoje dolegliwości i wezwać pomoc lekarską..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...w odcinku szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na unikaniu zimna ( rękawiczki ) i bezwzględnym zaprzestaniu palenia. Początkowo, pomiędzy..

Skolioza

Skolioza

.. ...powstawania tak zwanego garbu żebrowego ( lub piersiowego ). Postępujące zmiany mogą prowadzić do zmniejszanie pojemności życiowej płuc chorego. Może także dojść do upośledzenia funkcji serca i układu krążenia. Przyczyny skoliozy. Przyczyny powstawania skoliozy nie są do końca poznane...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...bądź przestrzeni międzyżebrowych. Mnie czasem dopadnie taki ból, zwłaszcza jak się zdenerwuje, który promieniuje od kręgosłupa w odcinku piersiowym, przez cały bok aż po mostek. Czasem wystarczy, że mój ukochany zrobi mi masaż. Kiedy tylko dotknie moich pleców, nie mogę się nadziwić, że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 66

.. ...jeszcze jakoś tak dziwnie żebra nad żołądkiem , serducho bije spokojnie ,a odnośnie serca to mnie też prześladują głupie myśli o zawale chociaż tak jak Wy miałam badane i też mam zdrowe.Czy Wy też odczuwacie jakby bolało Was między żebrami ? Ja już nie wiem czy to od nerwicy czy od..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 80

.. ...nerwicą , bolą mnie żebra , a raczej jakby coś między nimi i plecy czy ktoś z Was coś wie na ten temat lub tak ma ??? Przedwczoraj mój mąż robił mi masaż pleców i bardzo zdziwił się że mam tak bardzo napięte i twarde mięśnie pleców. Najgorsze jest to że ja też to czuję i nie wiem co z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 83

.. ...pisałas cos o bółu w żebrach jest to jak najbardziej ból związany z nerwicą chodzę do bardzo mądrego lekarza który mi wytłumaczył dlaczego taki ból sie pojawia itd. pisaliscie także cos o sercu jak ja to dobrze znam tez miałam bardzo wysoki puls ,arytmie nawet byłam na pogotowiu bo..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...dwóch tyg;ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie.Objawia sie podobnie jak kolka albo cos jak skórcz pojawia się nagle i trwa pare min. nasile sie przy gwałtownych ruchach ,głębokim odychaniu i śmiechu.Czy ktoś wie coś na ten temat procze o porade............ Mam dokładnie..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie - Str. 2

.. ...chodzi o sam bol pod żebrami.. sam to mam - ale z reguly naduzywalem rok alkoholu niestety i mam wrazenie ze to wrzody... i to chyba najprawdopodobniejsza opcja.. aczkolwiek, warto isc do lekarza - tylko wiekszosc jest mysli - * wole nie wiedziec co mi jest wtedy jestem zdrowszy * sam..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...ablacje starajcie się żebrać jak najwięcej danych o tym miejscu. Pamiętajcie, ze najlepsze są ośrodki o największym doświadczeniu. Jeśli ktoś, kto przeprowadza wam ablację nie ma doświadczenia, to rzecz jasna, że istnieje prawdopodobieństwo, że wasz przypadek go zaskoczy. Zdarzają się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 127

.. ...miejscu gdzie kończą się żebra,internista twierdzi że tam nie ma co bolec,wcześniej miałam rozpoznane zapalenie przełyku i mówiono mi że od tego boli, ale teraz gastrolog twierdzi,że to nie jest powód tych dolegliwości, dodatkowo mam dziwny stan świadomości jakbym patrzyła na wszystko z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 147

.. ...roztargniona,mam bóle pod lewym żebrem, czasem czuje ze muszę mocno odetchnąć, bo brakuje mi powietrza, kłuje mnie czasem w okolicy mostka ,drętwieją mi ręce, boli mnie czasem kręgosłup.Mam jeszcze takie dziwne objawy o których nikt tu nie wspomniał( chyba? ).Mianowicie mam takie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...wybrzuszenie( coś jak guz - na żebrze,tuż po sercem - widoczny na zewnątrz ).Trwa to okolo minuty,może dwóch,nastepnie przestaje i wybrzuszenie równiesz znika.EKG jak i echo serca wykonywane wcześniej niczego nie wykazało - serce niby ok.Czy Ktoś spotkał sie z czymś podobnym?co to może..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 156

.. ...chwilę jakieś ukłócie pod żebrem i koniec.. zaczyna się budowanie w głowie tego wszystkiego. Zawroty głowy, nerwowe dygotanie jedną nogą, drugą trzymanie się za brzuch. Zero radości z tego, że jest się z ludźmi. Tylko stres i myśl by jak najszybciej wyjść, bo zaraz może coś się stać!! To..

RBBB - blok prawej odnogo pęczka Hisa

.. ...borykam się także z nerwicą lękową ogólnie to jest ciężko ale staram się jakoś dać radę jutro czeka mnie rentgen klatki piersiowej bo mam jakieś zgrubienie przy żebrze hmmm zobaczymy pozdrawiam gorąco..

Bardzo płytki oddech i płatek zastawkowy - Str. 2

.. ...znaczy obok serca? Pod żebrami może być kolka. Jednak radzę Ci to sprawdzić. W wieku 12 lat przeszywający ból, to nie jest normalne. Przynajmniej ja tak nie miałam i moi rówieśnicy również. Teraz mam 32 lata, nerwicę i boli mnie co chwilę coś innego. Również przeszywająco. Jednak to w..

Dziwne ataki serca

.. ...gdzie zaczynają się żebra ), w mostku bolało mnie raz w pracy - czułem się słabo,trzęsły mi się ręce i podniosło mi się tętno - bałem się że dostane zawału.Miałem też taki okres że w nocy nie mogłem spać - bolało mnie z tyłu pod łopatką, odczuwałem mrowienie i słabość lewej ręki i lewego..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...miejscu gdzie kończą się żebra,internista twierdzi że tam nie ma co bolec,wcześniej miałam rozpoznane zapalenie przełyku i mówiono mi że od tego boli, ale teraz gastrolog twierdzi,że to nie jest powód tych dolegliwości, dodatkowo mam dziwny stan świadomości jakbym patrzyła na wszystko z..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...jakby z przodu pod lewe żebra, przy ruszaniu lewą ręką jakbym ciągnęła ścięgna - normalnie się chyba tego nie czuje? ból jest kłujący jakby kości mi się łamały, jakby były ostre jak kolce, ręka mi * więdnie * a czasami też blednie. Ból trwa od paru minut do kilku godzin przez okres od..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...gdzie zaczynają się żebra ), w mostku bolało mnie raz w pracy - czułem się słabo,trzęsły mi się ręce i podniosło mi się tętno - bałem się że dostane zawału.Miałem też taki okres że w nocy nie mogłem spać - bolało mnie z tyłu pod łopatką, odczuwałem mrowienie i słabość lewej ręki i lewego..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...diagnoza neuralgia międzyżebrowa i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Na szczęście obie niegroźne. Jeżeli chodzi o neuralgie to dostalam lek na zwiotczenie mięśni, który zażywa się bezpośrednio przed pójściem spać. No i pomógł mi muszę przyznać : ) Czyli diagnoza neuralgii trafna...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...Bóle mostka i bóle pod żebrami a nawet jakby na żebrach to zapewne nie jest stres jak każdy lekarz mówi gdy nie znajduje dobrze zdiagnozowanej przyczyny!!! Tylko za mało ruchu, Praca siedząca, albo przy kompie nadmiernie długo siedzicie albo za biurkiem! Często powoduje spore komplikacje..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...Dokładnie to pulsuje mi z prawej strony pod żebrami:/ Nie mam pojęcia co to może byc.Juz kilka dni tak mam.Wie ktos może co to moze byc??? Witam, mam podobny problem od tygodnia. Nie wiem co to może być :(..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...żadnych efektów, bóle pod lewym żebrem po każdym posiłku i rzadkie, ale bardzo silne zawroty głowy. Operacja trwała ok. 2 godz ( robił ją właśnie prof. Szmidt ) , w wypisie informacja : * przecięcie wiązadła łukowatego * . Przez kilka pierwszych dni po operacji cały brzuch bardzo boli,..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...dlatego boli głowa, żebra i czego tam jeszcze dusza zapragnie, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych. Picie * kawki * - odwadnia organizm, a tym samym spowania lub rozregulowuje reakcje w tkankach - co prowadzi do magazynowania niezbędnego zapasu..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...plecy ( mocny ból pod żebrami ).Występują bardzo częste skurcze w okolicach mostka. Ból trwa mniej wiecej od trzydziestu minut do godziny i przestaje. Występuje na tyle silny nacisk, że nie mogę ani swobodnie stać, siedzieć a nie mówiąc już o położeniu się. Byłem tylko u prywatnych..

Zespół jelita drażliwego - Str. 2

.. ...strony pod ostatnim żebrem. Z badania wycinków pobranych podczas kolonoskopii wynika, że mam zapalenie jelita. Na razie się nie leczę. Mam dość lekarzy, każdy mówi co innego. Wyeliminiowałam z diety cukier, gluten i nabiał i czuję się lepiej. Mam pytanie do Małgosi. Czy miałaś pobierane..

Bóle w lewym boku

.. ...ból z lewej strony pod żebrami, ból ten w zasadzie jest nie bólem ale uciążeniem gdyż objawia sie jakby spuchnięciem , wzdęciem, bylem u lekarza, podotykal mnie po brzuchu i stwierdzil podrażniona trzustkę i watrobę, obajwy te mam od ok 3 tygodni, wszystko zaczelo sie od tego że w piatek..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...) Miałam także bóle pod lewym żebrem w okolicy trzustki - na USG trzustka jest nie widoczna z powodu gazów.Poza tym często boli mnie pod prawym żebrem i w nadbrzuszu. Stwierdzono u mnie : 1. nerwicę jelit 2. helikobakter Jednak pomaga mi cynarex. Odkąd go zażywam poprawiła się..

Bóle w lewym boku - Str. 3

.. ...mnie boli pod lewymi żebrami to mam wrażenie, jakby mi się coś tam paliło.., pieczenie.., tępy ten ból jakiś jest.., czasem czuję, jakbym miała tam jakiejś guzy.. Okropne jest to uczucie.. Od listopada 2006 r. miałam zrobione mnóstwo badań.. żadne nic nie wykazały.. W marcu tego roku..

Dodatkowe skurcze - Str. 56

.. ...albo pod pachą to pod żebrami lekarz mój mówi że ablacja mi pomoże ale sie boje bo skurcze może i ustapią a nerwobóle ??? pewnie zostaną a z 2 strony skoro 15 lat przeżyłem z tymi dodatkowymi to poco to roznażać ana razie tobiorę magne b6 ityle tak tych skurczów nie czuje ale jak poło.żę..

Dodatkowe skurcze - Str. 75

.. ...niżej tak jakby też na żebrach a najwięcej tu z przodu klatki ale nie cały czas.Tak jakby igłą.Lekarz mi powiedział że to nie od serca.Ale jestem ciekaw czy wy tez tak macie.Denerwuje mnie to troszeczkę.I jeszcze jedno czy skurcze uwas wygladają jak takie szarpnięcia serca kilku..

Dodatkowe skurcze - Str. 236

.. ...wymiękam.Aż bolą mnie żebra od tych podskakiwań.Greg - no trzymaj się dzielnie Chłopie. Ja z pewnością też wyląduję w szpitalu, coś czuję pismo nosem.Ja mam non stop salwy więc rozumiem Cię doskonale ale się nie dawaj!!!Dzisiaj mam odczyt holtera i juz mnie słabi na samą mysl ... ..Pat..

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...strony brzucha tuż pod żebrami ... EKG miałem w porządku i tętno w górnych granicach ... lekarz stwierdził : - łomotanie serca jest od zbyt małej ilości krwi w organizmie ( mam tak od ok 5 - 6 lat ) i nie dostałem nic na leczenie tego , być może to jest wrodzone i nie da się tego..

Zatrzymanie akcji serca dziecka

.. ...razu a po jakimś czasie I jeszcze jedno.Czy 28 grudnia się chodzi do szkoły.Ten dzień jest wolny,ponieważ są ferie świąteczne.To jest chyba kłamstwo Ja mam 12 lat i nieraz dostalem pięścią w serce i żyje..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...przeszywa mnie az po żebra. NIE DO WYTRZYMANIA. z tego powodu juz raz kiedys urwalem sie z lekcji. Możliwe, że przyczyną jest wyziębienie organizmu. czesto chodze w domu w krótkim rekawku. Bałem sie że to może być coś poważnego dlatego pstanowiłem poszukać informacji na ten temat i..

WPW i inne objawy

.. ...jelit promieniujące pod żebra, po jakimś czasie dostałem ostrego skurczu żołądka ( w styczniu b.r. ) Wezwałem pogotowie - podano mi Spasmalgon, po 30 minutach przeszło, ale nadal po zjedzeniu wymiotowałem i czułem ból, następnie zacząłem po jedzeniu przyjmowac Manti do sssania, kupiłem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...lewa łopatka, czasami żebra z lewej strony,terz robi się gorąco, zaczynam ręką uciskać lewą stronę, ( co wygląda z boku jak macanie ) żeby zlokalizować ból, to takie złudzenie, że jak przytrzymam rekę, to zatrzymam panikę. Panika narasta, bóle coraz silniejsze, zaczynam szybciej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 36

.. ...jakby chciało połamać żebra a głowa za chwilę pęknie jak balon. Przytomności nie straciłem, ale przejścia te wpędziły mnie w potężną nerwicę serca. Zaczęły się: napady duszności, kołatania serca, skoki ciśnienia krwi, itd. Dopiero po roku walczenia z sobą trafiłem do chyba najlepszego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...słoń usiadł na moich żebrach, szum w uszach, ból głowy, skostniałe z zimna kończyny, czasami - ale tylko czasami - kłócia w sercu, ból często wędrujący, bądź to po prawej, bądź po lewej stronie ciała, czasem promieniujący do pleców, a czasem do szyi, dławiąc mnie przy tym w gadle. No i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 115

.. ...zdenerwuję to kłuję mnie pod żebrami z lewej strony i mam wtedy zgagę, ściska mnie w żołądku bardzo, oczywiście boję się wtedy, czy to nie serce, zawał itp, ale już to przerabiałam też milion razy... Ale nie ma tych strasznych ataków. W tym roku miałam chyba z 15 razy EKG, gdy miałam..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...czynności, gdzie mostek i żebra nie odgrywają dość istotnej roli nic się nie dzieje to myślę, że nie ma powodu do obaw. Ból w klatce piersiowej może utrzymywać się nawet do 4 miesięcy po operacji. Pozdrawiam! Witam Wszystkich u mojego synka ma 9lat stwierdzono zespół marfana lub coś..

bóle w boku

.. ...nie zawsze, boli pod żebrami i ból przechodzi aż na tył. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale czuję tak jakbym miał żołądek powietrzem napompowany ale nie wiem czy to coś w jelitach czy nie. Po za tym rok temu ból pojawił się nagle, ostry gdy wstawałem z łóżka. Hmm...ja już miałam..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...różnych miejscach między żebrami ( i nie tylko ) minęły również, śpię na boku - nareszcie, podnoszę sie z pozycji leżącej bez * drabinki * ( lina z węzełkami zamontowna w obu końcach łóżka do podciągania się - polecam ), kicham nawet, co jeszcze nieco boli ale już nie jest tragedią jaką..

Ucisk, gula w gardle - Str. 16

.. ...głowie, zamienił się w żebraka, żebrze i prosi u przechodzących o pomoc. Studiujcie Wedy a nie * jakieś książki * . Podaję prosty przepis na zapalenie migdałków lub ostrego zapalenia tarczycy: wziąć garść kopru włoskiego o kolorze zielonym, trochę kminku, 2 - 3 kadzidełka z prawdziwego..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...z prawej strony pod żebrami Oprócz tego: mam zazwyczaj niskie ciśnienie, tętno ok.80 Wykonane przeze mnie badania ( 2 lata temu ): EKG - wszystko ok echo serca - w normie, lekko coś nie w porządku z falą zwrotną test wysiłkowy - jak na mój wiek bardzo słabo, ale jednak w normie Jakie..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony

.. Hejka Wam wszystkim. Sluchajcie, od pewnego juz dosc dlugiego czasu cos mi haczy o lewe, ostatnie zebro. Glownie w pozycji lezacej,jak sie przewracam na bok, lub siedzacej. Odczuwam to tak,jakby cos sie zahaczalo o zebro i przy ruchu odskawiwalo na miejsce. Staje sie to uciazliwe. Nie wiem czy to nie ma..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony - Str. 2

.. ...bolało i pulsowało mnie pod żebrem lewym. zrobili usg i gastro i nic nie wykazały. dostałam duspatalin, contoloc i przeszło. na tydzień. od wczoraj to samo :( Mam takie same objawy bólowe i dziwne trzeszczenie w tym miejscu. Trwa to już 10 lat. Jestem okropnie zmęczony. Bóle często..

Ablacja - modyfikacja węzła zatokowo-przedsionkowego

.. ...miejscu nic poza skórą i żebrami. nie wiem czy to prawda ale miał taką już pacjentkę.bardzo się boję co to będzie dalej. nie wiem co mam zrobić, czy ryzykować? a jak coś mi tam popsują podczas tej ablacji? ja się już do tej tachykardii przyzwyczaiłam tylko przeszkadza mi to ze mdleję, a..

Brak możliwości złapania oddechu

.. ...rozporowy z tyłu pod żebrami po prawej stronie, obawiam się najgorszego, a wizyty u lekarza nie przewiduje w najbliższym czasie, ponieważ mam powody które dają mi jednoznaczne rozwiązanie, tzn. jak nie ta choroba to inna zaskoczy mnie w pewnym czasie, a do tego nerwy i smutek stawiają na..

Bóle w mostku, klucie przy schylaniu się

.. ...zapalenie nerwu mostkowo - żebrowego,czyli sam widzisz możliwości wieleale prawde to powie ci lekarz po zbadaniu,czyli głowa do góry i odwagi panie przyszły szeregowy,miłego pobytu w ojsku a jakby co to odpisz pa Czesc Kmail zamist myslec o chorobie naucz sie juz piosenki * Przyjedz mamo..

Niemiarowe bicie serca u dziecka

.. ...w tym okresie ciąży żebra dziecka zasłaniały dość mocno serducho i nie mogli zobaczyć zbyt dobrze serca. Wtedy większość lekarzy mówiła że znakomita większość zaburzeń rytmu serca u płodów ustaje po narodzinach lub troszeczkę później. U mnie niestety rzeczywistość okazała sie mało..

Mrowienie w okolicy żebra i drętwienie lewej strony ciała

.. ...mrowienie w okolicy lewego żebra tak, że gdy kładę się spać to nie mogę przez to zasnąć. Ostatnio byłam w góach i kilka dni wędrowania po nich dało o sobie znać. Znów poczułam, że mam przyspieszone tętno i nie tylko moja lewa ręka stała się gorąca ale także lewa strona głowy. Moja prawa..

Działanie uboczne clexane

.. ...twarzy ,serce obijające żebra i uczucie dusznoci. Poszłam do lekarza zaniepokojona tym stanem, a on narnormalnej w świecie kazał mi to dalej brać dylko dał mi captril 50mg na zbicie cisnienia! co się działo po 8 zastrzyku żal opisywać, dziękuję wszelkim mocom, że nie wylądowałam na SOR -..

Kłucie w różnych miejscach ciała

.. ...innej...np pod prawym żebrem. Czuje go głównie podczas chodzenia, pod prysznicem, tj gdy wykonuje jakies ruchy... Nie wiem co to moze byc??? Witam. Mnie również łapią przeróżne bóle w klatce piersiowej. Ja robiłam już szereg badań i doszłam do wniosku, że to na tle nerwowym. Może u..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...mam 27 lat bóle pod żebrami i w plecach takie jakby ktoś szpilki wbijał,brakuje oddechu i wcale sie nie denerwuje ,a jesli sie stresuje to przez stres jeszcze jest gorzej kolacze serce ,skacze cisnienie , jestem blada mialam robione badania krwi i ekg , wszystko jest wporzadku. Co sie..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...miesięcy ), bóle pod żebrami ( na szczęście ostanio ustapiły - neuralgia międzyżebrowa ). Obecnie boli mnie w środkowej części kręgosłupa ( siedząca praca ), serce czasami gdzies chce uciekać...drętwieje mi mały palec u ręki, piękny dżwięczny kaszel... i to chyba wszystko. Nie mam dawnej..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro

.. ...wskazowki.. Może masz złamane żebro?? Miałaś robiony rtg?? Masz spuchniętą tą okolicę ciała?? Nie mam spuchniętej tej okolicy ciała. Nie miałam robionego rtg, ponieważ lekarze nie chcą mi dać na to skierowania, twierdząc, że to na pewno nie to. Ale co, też nie wiedzą :( kiedys tez takie..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro - Str. 2

.. ...boli po prawej stronie pod żebrem nawet nie moge sie dotknąć, czasem nawet przy głębszym wdechu mnei boli.. jak czytałam w necie to moze to być zwiazane z kolką żyły wątrobowej albo złogi w woreczku zółciowym... niech Ci zrobią USG. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia..

Ból brzucha, wymioty, trzęsą mi się ręce i kłucie w serce

.. ...prawym dolnej części pod żebrami, potem dochodzi do tego kłucie serca, czasami ciężko wziąść pełen oddech, tak jak by skurczyły mi się płuca, uczucie zimna potem ciepła, napad niepokoju i ścisnięte gardło, żadko wymioty! Ostatnio siedziałem, nie mogłem złapać pełnego oddech i czułem że..

Nadciśnienie oraz bóle klatki

.. ...stronach oraz niżej tuż pod żebrami...... nie wiem z czego to wynika.... nie pije alkoholi nie pale ,nie przyjmuje żadnych leków odżywiam sie zdrowo mam raczej prawidlowa wage co do wzrostu( 80kg na 194cm ) robiono mi kilka lat temu jakie badania+ekg serca bodajze i nic niewykazalo i..

Bóle lewej strony klatki piersiowej

.. ...Czasami mnie bola 2 wolne żebra. A dzisiaj miałem ucisk w mostku ( po treningu siłowym ) i wpadłem w panike. Moja mama jest lekarzem miałem robione wszystkie badania i wszystko wyszło książkowe. Dodam że od dziecka uprawiam sport kiedyś kilka lat karate i boksu. Aktualnie od ponad 2,5..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...moze to neuralgia miedzyżebrowa, ja wlasnie na tym forum szukam odpowiedzi na moje watpliwosci bo boli mnie strasznie. w marcu wylądowałam na pogotowiu na neuralgie i tab przeciwbolowe nie pomagaja, nie ma sie co łudzic,podobno wszystko przez to ze mnie zawialo...a EKG idealne...;/ no..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...innych forow Kłucie pod żebrami Czasem u osób zdrowych, zwłaszcza młodych, pojawia się w czasie wysiłku fizycznego krótkotrwały ostry ból w okolicy jednego z łuków żebrowych. Wystarczy jednak zrobić krótką przerwę na odpoczynek, a ból przechodzi samoistnie. Ból ten wywołany jest..

Bóle lewej ręki i ramienia oraz dziwny ból, ucisk między żebrami a żoładkiem

.. Witam ja ma 26 lat o wypadaniu płtków dowiedziałem sie jakieś siedem lat temu,ale lekaz powiedział że na to nie trzeba sie leczyć.od jakiegoś czasu mam bóle lewej ręki i ramienia orzaz dziwny ból nie kłucie a ajkby ucisk w lewym boku miedzy rzebrami a żoładkiem a nawet tak juz przy samym końcu rzeber około 5..

Dziwne dolegliwości w lewym boku

.. ...promieniuje na całe lewe żebra dajcie znać jak bedziecie wiedziec o tym więcej pozdrawiam = ) witajcie. ja sie z w/w objawami borykam od pazdziernika - momentami jest lepiej momentami gorzej. bylam u lekarzy z tym, mialam badania krwi.. nic. na razie mam diagnoze, ze to na tle nerwowym -..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...boli głowa, mostek, żebra, plecy i czego tam jeszcze dusza zapragnie, dlatego ograniczona sprawność ruchowa a nawet dysfunkcje narządów wewnętrznych. Picie * kawki * - odwadnia organizm, a tym samym spowania lub rozregulowuje reakcje w tkankach - co prowadzi do magazynowania niezbędnego..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...głęboko w środku, pod żebrami. Często boli mnie długo i na tyle mocno,że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Zdaża się, że ostry ból budzi mnie w nocy i nie jestem w stanie przewrócić się z boku na bok; jedynie leżenie w bezruchu daje jako taką ulgę, zaś delikatne poruszenie skutkuje..

Napięcie mieśni w okolicach barkow, szyi i klatki piersiowej

.. ...dalej ci przeskakuje to żebro bo ja nie mogę przestać o tym myśleć.Jak się nakręcę to boli 2 razy mocniej. No hejka : ) No dalej mi przeskakuje, czasem nawet jeszcze z grudiej strony, hehe. Ale ja sie tym juz nie przejmuje, szereg badan wykazal,ze wszystko OK i nie pozostaje mi nic..

Duszenie się - Str. 37

.. ...ciało, położyć dłonie na żebrach ( na bokach ciała, na wysokości splotu słonecznego ). Należy powoli wdychać powietrze nosem tak by podczas wdechu żebra nasze ( i dłonie ) rozchodziły się na boki. Brzuch jest w tym czasie jest lekko wciągany. Ważne jest pilnowanie by powietrze wypełniało..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...np poprzez pierwsze żebro( w przypadku części podobojczykowej splotu ), co powoduje drażnienie nerwów odchodzących od splotu , a są to główne nerwy zaopatrujące kończynę( aż po samą dłoń ) zarówno ruchowo jak i czuciowo ... Pozdrawiam pizdrawiam wszystkich . mialam cos podobnego. po..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach

.. ...w okolicy pleców nad żebrami, kłocie tak jakby w dolnej części płuc. Czy macie już jakąś diagnozę? Niepokoi mnie to więc pilnie idę do lekarza. mam to samo. tyle ze czuje z czasem zmiany w moich plucach, coraz gorzej mi sie oddycha juz nie tak czysto i mam klopoty z odkrztuszaniem nawet..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 2

.. ...fragment płuca się o żebra zaklinował, strasznie boli ale przechodzi, czasami jak leże przed telewizorem i wstaje, albo z samego rana jak się obudzę, od tygodnia już tak mam, i średnio dwa takie ataki na dzień, ale widze że tu tylko pełno takich ludzi, więc odpowiedzi raczej nie znajdę..

Czy mam nerwicę?

.. ...mostku, tak jakby miało mi żebra rozwalić, - niepokój w karku i w dolnej części głowy, tak jakby lekkie drętwienie, - trzęsące się ręce, czasem czuję się jakbym ledwo co wstał z łóżka i miał coś pisać, amm trudności z utrzymaniem czegoś w ręce, takie dziwne uczucie, - czasem nie umiem..

Bóle i dziwne zachowanie serca

.. ...mogą to być bóle mięśni żebrowych , ale nie dokońca wiem czy w to wierzyć. Może ktoś się już z tym spotkał. Proszę o odpowiedź. Mam identyczne objawy głownie jak żle siedzę , gdy wstaję i się wyprostuję oraz po zejściu ze schodów . wrażenie jak by serce przeskakiwalo. Dzieje się to mi..

Ból po lewej stronie podczas kaszlu

.. ...wyżej nad ostatnimi żebrami, bliżej środka ciała... Boli tylko i wyłącznie przy lekkim już kaszlu. Przy ruchach nie, w spoczynku także nie. Nie doznałam żadnego urazu. Co to może być? Jestem osobą bardzo stresującą... może to neuralgia międzyżebrowa? Będę wdzięczna za podpowiedzi...

Gula w gardle

.. ...wrazenie ze mi chce żebra wypluc przezemnie bol niesamowity. Kochani mieliscie takie wrazenie i co to jest? dzi sbylam u lekarza stwierdzil gruzlice bdz nerwice! ja taka nie nerwowa. Owszem przemuje sie wszystkim ale nie na tyle by sie zamartwiac dzien i noc o jakims problemie wiec co to..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...szkole średniej lewe żebro ( a dokładnie 3 lub 4 ostatnie ) mam załamane prawie pod kątem prostym - jest wypukłe. Moim zdaniem powoduje to ucisk na przeponę pod sercem i to może być przyczyną problemów. Nie bez echa pozostaje fakt, że od kilku lat żyję w dużym stresie i bardzo się..

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby!

.. ...ból z lewej strony pod żebrami nie minal. Na drugi dzień pojechałem do szpitala, bo podejrzewałem zapalenie miesnia sercowego - zrobili ekg i badanie krwi. Według nich to nueralgia wewnątrzżebrowa. I rzeczywiście na drugi dzień około południa sie polepszyło. Jednak wieczorem silny atak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 51

.. ...nie ma prawie nikogo AGA słonko gdzie ty jesteś!!!!!! IWOKO a ty !! CZARNA no musze troche udawać że coś w tym domu robie bo małżonek mnie wyklnie ( to żart ) MATJAGA co u ciebie? Pozdrawiam cię AGUNIU..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 95

.. ...rzuciło głównie na plecy i żebra, ale inne rzeczy też bolą ; ). Już się powoli przywyczajam, a po lekarzach już mi się nie chce latać ( już od 9 usłyszałem, że to * tylko * nerwobóle... ). Hm, ja w sumie też nie jestem zmęczony, ale wiesz.. od razu się człowiek iaczej czuje, gdy się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 382

.. ...po bokach tak jak są żebra, bolą łopatki i poniżej. Do tego klatka piersiowa. Oczywiście jedna myśl w głowie: mam raka płuc. Kurcze tak się nakręciłam, że panicznie boję się iść do lekarza. Dawno tak źle nie było z moją głową. Witaj Matiiago! Moja teściowa ma złośliwy nowotwór płuca..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 770

.. ...piersiową nie da rady bo żebra przeszkadzają; ) Dorotko pewnie lewą nogą wstałam:D A tak poważnie to każdy u nas w klasie taki chodzi. Za dwa dni wolne i na każdego to działa że jeszcze bardziej czujemy się zmęczeni; ) Iwonko oj bije bije do niego: ) Dziewczyny jestem padnieta ,poszłam z..

Helicobacter, objawy, kultury bakterii

.. ...mocno kłuć mnie pod żebrami i ból mi promieniuje aż do boku. Nawet chyba języma mam bardziej żółty. Miałam nadzieję,że te leki, które brałam mi pomogą więc teraz jestem już załamana. Napiszcie jeśli Wam coś innego pomaga, czy Wy też macie żółty język? Mieszkam teraz w Anglii i nie znam..

Skurcze po prawej stronie żeber podczas śmiechu czy wysiłku fizycznego

.. ...po prawej stronie w żebrach, boli przez chwilke i przechodzi, kilka razy także pojawiło się kłucie serca takie jakby odrętwienie ale też trwa bardzo krótko i samo przechodzi. Na początku nie zwracałam uwagi na te skurcze myślalam ze to cos takiego jak kolka ale gdy pojawilo sie klucie w..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...zasypianiem i strzelanie w żebrach.. Chciałbym żeby to wszystko mnie śmieszyło... Od siebie mogę dodać że od pewnego czasu nie mam już problemów z sercem - odpukac - od pewnego czasu, wiem nawet od kiedy, nie wiem czy ma to jakikolwiek zwiazek z tym co wowczas robilem ale jezeli mogloby..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...neurologiczną międzyżebrową stwierdzoną przez ortopedę. Wyniki badań - idealne. A ja czuję się okropnie. Oczywiście chcę dodać, że różne leki różnie działają na różnych ludzi. Coś może jednemu pomagać a drugiemu - na to samo - zaszkodzi. Każdy ma w końcu inny organizm. Nobel dla tego,..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 14

.. ...odczuwam palący ból w okol żebrowo pachowych ciężko mi złapać głębszy oddech udaje się za którymś razem. Ciągle mam bóle kolan, mrowienie łydek i ból żołądka. Często jest mi zimno, dreszcze na całym ciele, odbijania. Temp 35,4. Co to jest ? Do tego ciężko mi się oddycha. Może ktoś miał..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 15

.. ...prawej strony tak pod żebrami czasem z lewej tez mnie zakuje ale wydaje mi sie ze to nerwoból..a tak wogóle od znajomej lekarz stwierdził ze ja w wieku 23lat nie powinnam brać leków na serce jestem za mloda a jak sie zaczyna coś brac to potem ciągle bede jadła leki na serce..powiem tak..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...zalążków nowotworów i żebra ok. nie pamiętam dokładnie tego opisu bo nie mam zdjęcia i dostałem skierowanie do Kardiologa w ziołem oczywiście wszystkie badania ze sobą i opowiedzialem też o swoich dolegliwościach no i o tym że jak se wypije to mi wszystko przechodzi hi hi.Pani kardiolog..