Podobojczykowy

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...ujście lewej tętnicy podobojczykowej, niekiedy obejmując aortę piersiową i brzuszną, aż do tętnic biodrowych; typ II rozwarstwienia ma swój początek w aorcie wstępującej, a jego zakończenie nie przekracza ujścia lewej tętnicy podobojczykowej, ( typ pierwszy i drugi są określane mianem..

Aorta

Aorta

.. ...wspólna i lewa tętnica podobojczykowa oraz pień ramienno - głowowy, który dzieli się na prawe tętnice podobojczykową i szyjną. Naczynia te zaopatrują w krew głowę i kończyny górne. Od części zstępującej odchodzą miedzy innymi tętnice międzyżebrowe. W odcinku brzusznym najważniejsze..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...łącznej, tętniak tętnicy podobojczykowej, nieprawidłowości kręgosłupa w odcinku szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na unikaniu zimna (..

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...kieszonce w okolicy podobojczykowej, elektroda, niegdyś mocowana do osierdzia, dziś jest fiksowana głęboko pod mięśniami. ICD śledzi rytm serca pacjenta. Jeśli zarejestruje zaburzenia rytmu potencjalnie zagrażające nagłym zatrzymaniem krążenia, wyzwala impuls elektryczny i przeprowadza..

Echo serca - Str. 52

.. ...Zwężenie aorty poza tętnicą podobojczykową lewą. A - 9mm; A1,9mm.Przyspieszenie przepływu 2,1m/sek. Wymiary jam serca: lewy przedsionek - 20mm lewa komora - 37/43 prawa komora - 26 aorta - 21mm Zastawka mitralna - 23 zastawka aortalna - 22 ujścia naczyń wieńcowych dobrze widoczne zastwka..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...niskiego ciśnienia to podobojczykowe 2 rany i każde spudłowane. Dostałem dopaminę i dobutaminę. Przeżyłem wstrząs kardiogenny. Procentowo 90% pacjentów umiera. W 15 min doszedłem do siebie, ale potem czułem się kijowo chyba z pół roku. Od tamtej pory nie straciłem ani razu przytomności i..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...pachwinową i czasami podobojczykową.( ja miałam ).Samo wprowadzenie kaniul ( osłonek na elektrody ) nie jest bolesne.Fakt,trochę dziwne uczucie,bo w końcu,to w żyłach masz jakieś obce działo,ale da się wytrzymać.A sama stymulacja,to nic innego jak lekki atak częstoskurczu.U mnie cały..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...udową w prawej nodze i podobojczykową po prawej stronie.Ranki bardzo szybko się goją i prawie nie ma po nich śladu.Mnie została delikatna cętka na nodze i to wszystko. Wracam do pracy,bo jutro mam urlop,a w sobotę zdaję egzamin na urzędnika mianowanego. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam Was..

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...szyjnych oraz tetnicy podobojczykowej. Lekarka po konsultacjach z innymi lekarzami nadmienila cos o zabiegu wszczepienia STENT WIENCOWYCH. Chcialbym sie cos wiecej o tym dowiedziec co to jest, na czym polaga zabieg i oczywiscie czy jest to niebezpieczne. Moze jest jakas osoba na forum..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...obie pachwiny i okolica podobojczykowa ), operator wsuwa w naczynia kaniule, przez które później już wszystko prowadza( elektrody, igły,itp ) - uczucie nie należy do przyjemnych, ale najgorsze dopiero przede mną. Po wprowadzeniu każdej z koszulek pojawiało się u mnie silne, bolesne..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...wkluli mi sie w zyle podobojczykowa. Mimo miejscowego znieczulenia, bylo to dosc bolesne. Do prawej reki podlaczyli mi kroplowke i od razu dostalam srodki przeciwbolowe i przeciwlekowe. Wklucia w pachwinie rowniez troche mnie bolaly,mimo miejscowego znieczulenia. Ale bylo to absolutnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...ablacje. W tetnice udowa, podobojczykowa lub szyjna zostaja wprowadzone koszulki przez ktore zostaja wprowadzone elektrody, przeciskane one sa az do serca. Nastepnie zostaje wywolana arytmia pradem ( wlasnie z tych elektrod ). Elektrofizjolog widzi z jakiego zródla powstaje arytmia i..

Powiększenie łuku aorty

.. ...wstępującej do żyły podobojczykowej( jak się nie mylę;P ) i to mi powoduje nadciśnienie tętnicze ale tylko na prawej ręce( co jest trochę dziwne ). Od ponad 10 lat jeźdżę na badania i konsultacje kontrolne do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz leczę się od urodzenia w Olsztynie( w..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...tetnicę pachwinową i podobojczykową jednocześnie - n ie udało się zlikwodowaćdodatkowej drogi - okazało się,że to nie są pojedyńcze drogi - tylki pęczek - zwitek kilku dróg teraz bierze polfenon 150 i bisocard - trochęzwolnił - w ostatnim holterze przed zabiegiem miał ponad 200 w trakcie..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...żebro( w przypadku części podobojczykowej splotu ), co powoduje drażnienie nerwów odchodzących od splotu , a są to główne nerwy zaopatrujące kończynę( aż po samą dłoń ) zarówno ruchowo jak i czuciowo ... Pozdrawiam pizdrawiam wszystkich . mialam cos podobnego. po piierwsze uwazam ze to..

Przeraźliwe kłucie nad i pod obojczykiem

.. ...sercem albo z tętnicą podobojczykową??? ps. mam nadzieję, że ktoś mi odpowie, bo inne fora to są ( chyba ) tylko dla popisu... Idź lepiej do lekarza. myślałam, że dostanę bardziej fachową odpowiedź. ; - ) nie no oczywiście się wybiorę, ale właśnie chciałam się zorientować, czy na pewno..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 18

.. ...też bóle w oklicach podobojczykowych po obu stronach ? Mieszkam w małym mieście i nie ma tu wielu specjalistów. Moż dlatego ludzie chorują na nerwicę ? Marzena witam !! z badań wynika ,że co 2 osoba ma w sobie robale lub jakieś bakterie - przecież one są wszędzie tam gdzie my - my ich..

Czy ktoś też tak ma? objawy nerwicy?

.. ...USG Dopplera,Tętnic podobojczykowych i tętnic szyjnych jest badaniem przepływu w naczyniach tętniczych i żylnych , ocena stanu naczyń.A wykonuje lekarz radiolog,robiący badanie USG,jednak nie wszyscy wykonują,z braku odpowiedniej aparatury.Forum nie zastąpi wizyty u lekarza,o ile ktoś..

Arteria Lusoria - co to jest?

.. ...nieprawidłowy kształt przełyku, co może być przyczyną dysfagii, jak np.: 1. Arteria lusoria sin. ( tętnica podobojczykowa lewa ), która razem z więzadłem Botalla może utworzyć pierścień naczyniowy wokół przełyku,..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...DOPPLER: Przepływ przez tt. podobojczykowe, kręgowe, tt. nadbloczkowe, szyjne wspólne, wewnętrzne i zewnętrzne zachowany, o prawidłowym kierunku. Przepływ przez tt. wewnątrzczaszkowe: zachowany. Badanie w kier. boreliozy,VDRL, i przeciwciała p/jądrowe - ujemne VEP ( wzrokowe potencjały..

Ring naczyniowy

.. ...to znaczy że tętnica podobojczykowa prawa przymyka powoli przełyk i mówią mi że najlepszym wyjściem jest tętnice obciąć i zaślepić,tak się robi rączka nie będzie miała tętna i będzie zimniejsza ale będzie ok.proszę was o pomoc czy nie można tej tętnicy przełożyć,przedłużyć ?proszę o..

Kłujące bóle pod lewym obojczykiem

.. ...wrażenie że to bóle tętnicy podobojczykowej lewej ( i tylko lewej ).Bóle pojawiają się znikąd, mogę nie odczuwać ich dzień, lub dwa, ale jak się ujawnią to z lekkich nasilają się do takich nie do zniesienia. Najgorzej wtedy jest w nocy. Bóle potrafią wybudzić mnie ze snu. Ostatnio w nocy..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA

.. ...wejście przez tętnicę podobojczykową.Po zabiegu miałam rozmowę z lekarzem jak i z anestazjologiem.W rej chwili czekam na wizyte w poradni w szopitalu bielańskim u profesora Waleriana Staszewskiego,bardzo znanego i dobrego chirurga naczyniowego.Już kiedyś byłam u niego - bardzo..

Bóle tętnic podobojczykowych?

.. Od jakiegoś czasu ( ok. roku ) zdarzają mi się bardzo mocne bóle tętnic pod obojczykami. Bóle te zdarzają się bezpośrednio po kichnięciu, jakkolwiek to nie brzmi : ) jest to bardzo mocny ból, który trwa dość krótko, bo ok. 30 sekund a tętnica w tym czasie jest nabrzmiała i wyraźniej niż zwykle czuć na niej..

Zakrzepica

.. ...mam zakrzepice w żyle podobojczykowej.problemy zaczely sie dwa lata temu. pewnego dnia obudzilam sie z sina i napuchnieta reka. udalam sie z tym do szpitala. zatrzymali mnie w szpitalu na pare dni, wybadali na kazda mozliwa strone, kazali lezec z reka do gory... po paru dniach wypisali..