Podskórne

Zapalenie wsierdzia

.. ...objaw - są to bolesne podskórne grudki występujące na dłoniach po powierzchni podeszwowej stóp ). Pacjenci z infekcyjnym zapaleniem wsierdzia powinni mieć ograniczoną aktywność fizyczną ( leżenie ). W przypadku poprawy klinicznej pacjent jest uruchamiany. Nie istnieją jakieś specjalne..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...się w wstrzyknięciach podskórnych, najczęściej w brzuch ( w okolice pępka, tam gdzie jest dużo dobrze ukrwionej tkanki tłuszczowej ). Technika wykonywania zastrzyku jest prosta, jeśli nie istnieją obiektywne przeszkody pacjent może wykonywać iniekcje samodzielnie. Bardzo często w miejscu..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...szczupłych ludzi, gdy ilość podskórnej tkanki tłuszczowej jest niewielka, tętnienie aorty może być wyczuwalne i nie jest to oznaką żadnej choroby. Jeśli jednak tętnienie aorty brzusznej jest wyczuwalne przez powłoki u ludzi z znacznie rozwinięta tkanką tłuszczową tej okolicy ciała, może..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...zakrzepicy żył głębokich ogranicza się do odpowiedniego ułożenia chorego w łóżku, ćwiczeń fizycznych, stosowania specjalnych pończoch uciskowych lub podawaniu heparyny, zwykle w postaci wstrzyknięć podskórnych...

Włókniak

.. ...dotyczą nie tylko tkanki podskórnej. Mogą także pojawiać się w obrębie stawów, wywodzę się wtedy z torebki stawowej lub ścięgien. Włókniaki mogą także rozwijać się w sercu ( włókniaki brodawkowate umiejscawiają się zwykle w obrębie zastawek serca ). Włókniaki mogą także występować w..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...postaci wstrzyknięć podskórnych ( najczęściej w skórę brzucha, w okolicy pępka ) u chorych unieruchomionych, zagrożonych zakrzepicą kończyn dolnych lub inną postacią choroby zakrzepowo - zatorowej ( prewencja zatoru płucnego ). Tego typu profilaktyka dotyczy osób po zabiegach..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...całkiem dobra i polega na podskórnym wstrzykiwaniu pacjentom przed operacją heparyny drobnocząsteczkowej oraz zakładaniu pończochy o stopniowanym ucisku mankietów do przerywanego pneumatycznego ucisku. Są to metody fizykalnej profilaktyki przeciwzakrzepowej stosowane głównie w chirurgii...

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...wszczepia się pacjentowi podskórnie w okolicę pod obojczykiem, a elektrody ( od 1 do 3 ) poprzez układ żylny wszczepia się do serca. Twórcą tego urządzenia był pochodzący z Polski Michael Mirowski. Zdaniem prof. Lubińskiego trzeba uświadamiać lekarzy, że nagły zgon sercowy jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...plecy pokryły mi się podskórnymi pryszczami ( wyglądały jak wysypka ), choć wcześniej nie miałam żadnego najmniejszego wyprysku, momenatmi myślałam, że wariuje, objawy się nasilały, musiałam mocno się koncentrować, aby nie wejść na jezdnię na czerwonym świetle. Nie radziłam sobie w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...plecy, wylazły takie podskórne głębokie pryszcze, jakbym dostała jakiejś okrutnej wysypki ( nigdy żaden pryszcz na plecach mi nie wyskoczył, wiec to chyba nie mogła być tylko sugestia ), bardzo pociły mi się stopy ( początkowo nie zwracałam na to uwagi, ale kiedy przeczytałam,że skutkiem..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...na mozliwość wylewów podskórnych. Ryzyko powaznego krwawienia u chorych stosujących acenokumarol w zalecanej dawce jest niewielkie ( ok.1% ).. W przypadku wartości INR przekraczających znacznie zalecana dawkę , szczególnie przy wystąpieniu objawów krwotocznych należy koniecznie..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...latwo powstają wylewy podskórne. Od 13 lat w związku z tym towarzyszą mi siniaki. Ostatnio po upadku mialem duże wylewy, ręka była granatowa. I wlaśnie likwidacja przez organizm tych wylewów niekorzystnie wpływa na stawy. Zmiana leku tutaj nic nie da. witam : ) ja od roku byłam na..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...- dostawałam jakieś podskórne zastrzyki.Ale były święta, więc trochę dłużej poleżałam. W dodatku po operacji jak się okazało póżniej zachorowałam na coś:]Wróciłam do domu i zaraz do szkółki.Ale szczerze nie radzę wracać tak od razu do codzinnych czynności typu szkoła, praca.Potem mogą..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...śluzowatego płynu w tkance podskórnej, spowolnienie czynności. Nadmiar tyroksyny wywołuje nadczynność tarczycy, której jedną z odmian jest chorobę Basedowa - powiększenie tarczycy, wytrzeszcz oczu, przyspieszenie akcji serca, nadmierną pobudliwość nerwową, podwyższoną temperaturę ciała...

Acenocumarol a uczulenie

.. ...Nadroparyna stosowana podskórnie w dawce 85 j.m. anty - Xa/kg m.c. raz na dobę przez 3 miesiące jest tak samo skuteczna i bezpieczna we wtórnej profilaktyce ŻChZZ jak acenokumarol. więc w przypadku zakrzepicy żył głębokich alternatywą może być nadroparyna. mój mąż ma ten sam problem,..

Płyn w osierdziu

.. ...fioletowego,nastąpiło zapalenie tkanki podskórnej. Już wcześniej traciła apetyt,prawie nic nie jadła.Broniła się przed szpitalem. Jej lekarka oświadczyła jej,że zostało jej max.10 dni życia, potwierdził to mój lekarz I - go kontaktu.W szpitalu na kardiologii zajęli się nią..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...acenokumarolu na zastrzyki podskórne np. clexane 2. sześć godzin przed ektrakcją należy zażyć dwie tabletki antybiotyku, aby zapobiec zapaleniu wsierdzia np. dalacin Najważniejsze jest to, żeby nie przyszło Tobie do głowy wyrywać ząbki w prywatnych gabinetach * na mieście * . Nie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 18

.. ...orzekły, że jest to wylew podskórny czyli wielki siniak.Skojarzyłam to z moim niedawnym wyczynem - przechodzeniem przez płot na własną działkę gdzie mogło się to zdarzyć. Ponieważ biorę, jak wszyscy migacze Sintrom każde stłuczenie powoduje wielkie siniaki, więc trzeba zawsze zwracać..

Działanie uboczne clexane

.. ...jest 40mg s.c. czyli podskórnie no ew. 80mg przy dużej masie pacjenta ale głównie podaje sie 40mg Dziwie sie ze nie zadzwoniłas do lekarza który ci to zlecił, bo ten do którego poszłaś to pewnie nie był nim... twoje objawy to zwykłe działanie niepoządane, silne ale poprostu działanie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 5

.. ...inhalacje ) i Remodulin ( podskórnie przez pompę ). Pozdrawiam i życzę zdrowia. Ida i jak sie czułaś po revatio? bo ja najpierw odczuwałam bardzo duża poprawe a teraz znowu gorzej się czuje( może dlatego że mam bardzo duże nadciśnienie ) wczesniej brałam sitaxental ktory w ogole mi nie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...Remodulin jest podawany podskórnie w formie pompy infuzyjnej ( taka sama jak mają cukrzycy ). Dla mnie jest to bardzo bolesne , gdyż mam uczulenie na ciała obce a w miejscu wkłucia robi się u mnie bolesny rumień. Dlatego też często zmieniam wkłucia. Pompę mam podłączoną non stop czyli..

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 2

.. ...takie jak by swędzenie podskórne w różnych częściach ciała tak jak by prąd elektryczny coś takiego od dołu do góry ( od stóp do głowy ), ciężko mi to dokładniej opisać. Uderzenia gorąca na zmianę z normalnym stanem temperatury i do tego doszedł na koniec zawrót głowy i osłabienie UWAGA!..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 996

.. ...czy czasem jakiegos podskórnego wylewu nie dostalam ,,,,,,,,szok normalnie ,i tak przez 3 dni mialam myslalam ze sie wykończe,,,,,,,,,wiec to chyba od tej naszej nerwicy......... Iwonka ciesze sie bardzo że dostalaś dalej rente ,pieniazki zawsze są potrzebne ,pozdrawiam ,,,,,,,,,,,,,..

Ból pleców po uderzeniu

.. ...tym stylu. Jestem trochę zaniepokojony gdyż kolega starszy ( 28 lat ) mówił mi że też coś takiego mu się stało i okazało się że miał wysunięte 4 dyski. Proszę o waszą pomoc, Z góry dziękuję za odpowiedzi..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...dawać głupiego zastrzyku podskórnego w brzuch. Tak przy okazji możesz poprosić swojego lekarza o maś z heparyną, jeżeli uzna to za stosowne to przepisze. Zawsze warto coś wiedziec o swojej chorobie. Nie wymądrzać się, ale być partnerem lekarza i pytać. Sorki, takie maści możesz kupić bez..

Puka kostucha? napady częstoskurczy - Str. 5

.. ...IRL to wszczepialny podskórny a la holter, taki rejestrator z buforem pamieci, przydatny przy niezdiagnozowanych utratach przytomnosci, nie uchwyconych w tescie pochyleniowym, na biezni, nie pochodzenia neurologicznego itd / niby idiopatycznych - ale indukowanych zazwyczaj jakims..

Livedo Reticularis

.. ...się u mnie niebieskie podskórne plamy, początkowo występujące na dolnych kończynach. Z biegiem lat zaczęły * wspinać * się coraz wyżej. Obecnie mam je już na dłoniach, nogach, brzuchu i pośladkach. W zeszłym roku dowiedziałam się że jest to livedo reticularis, niestety żaden z lekarzy u..

Arytmie komorowe

.. ...to takie urzadzenie podskórne co przerywa czestoskurcz ja funkcjonuje normalnie natii ile masz lat i skad jestes pamietaj ze zycie ma sie jedno i trzeba z niego korzystac ja mimo tego co sie stało robie swoje pracuje mam2 córki żone i codziennie sobie pije kilka browców nie robie z..

Siwiejące dłonie, oraz inne objawy

.. ...wybroczyny/wysypkę, jakby wylewy krwi podskórne, symetrycznie rozmieszczoną na obu udach, nie boli mnie to, ale jest niepokojące. Jak na razie byłem na badaniu krwi, nic tam nie znaleziono - ale znowu, nie wiem, co dokładnie badano. Czekam na zdjęcie RTG klatki. Ktoś może kojarzy taki..

W okolicy pępka czuję tętnicę

.. ...słabo rozwiniętą tkanką podskórną jak leżą na plecach widać jak aorta skacze czy pulsuje. czasem nawet widać jak bluzka od tego chodzi. to nie jest nic strasznego to normalne. potrafi być bardziej widoczne jeżeli ma się przyspieszone bicie serca ew bardzo silne uderzenia, czasem jak są..

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...dobrze może to być jakieś podskórne naczynie, które sobie najzwyczajniej w świecie pulsuje, ale do lekarza trzeba iść jak ma się wątpliwości... i podwyższone tętno. PeKa jaki masz spoczynkowy puls? @PeKa Ale ja byłem już raz u kardiologa na badaniach. EKG nic nie wykazało. W dodatku puls..

Problem z opuchniętą nogą po urazie.

.. ...uczucie że mam jakiś wylew podskórny!? po weekendzie wybieram się do innego lekarza który zrobi mi prześwietlenie i na podstawie tego zdjęcia na pewno dowiem się co mi jest.. ( złamanie jakieś? wątpię może torebka stawowa pękła ?! a może mam coś zerwane !? ) jak myślicie co mi jest !?..

Siniaki po leki PLAVIX

.. ...zażywasz także dodatkowo inny lek rozrzedzający krew, np. kwas acetylosalicylowy, być może jest inna przyczyna powstawania wylewów podskórnych ( siniaków ), którą po rozmowie z lekarzem da się wyeliminować...