Podudzi

By-passy

.. ...passy są pobierane z podudzia - fragmenty własnych żył lub jest to tętnica piersiowa wewnętrzna, która przebiega na wewnętrznej powierzchni mostka. Wskazania do by - passów. istotne zwężenie światła pnia lewej tętnicy wieńcowej; klinicznie jawna choroba 3 naczyń wieńcowych; klinicznie..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...( zwykle dotyczy to podudzi ), ocieplenie całej kończyny, ból pojawiający się podczas chodzenia, stany podgorączkowe. Niestety, zdarza się, że choroba rozwija się skrycie i jej pierwszym objawem jest epizod zatorowości płucnej. Diagnostyka opiera się na ocenie objawów oraz wynikach badań..

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. Owrzodzenia podudzi to objaw przewlekle utrzymującej się i nieleczonej niewydolności żylnej. Jednocześnie jest to najpoważniejsze powikłanie tej choroby. Niewydolność żylna objawia się zastojem krwi w naczyniach kończyn dolnych. Ściany naczyń żylnych są elastyczne i podatne, rozciągają się tworząc żylaki. Z..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...podkolanowe oraz tętnice podudzi. Często zwężenia są wielopoziomowe. Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych długo może nie dawać objawów, jest jednak procesem postępującym. Z czasem zwężenia stają się tak znaczne, że nie jest możliwe dostarczenie odpowiedniej ilości krwi w stosunku do..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...ciśnienie na ramieniu i na podudzi chorego stwierdza wartość tak zwanego indeksu kostka - ramie poniżej 0,4. Stosunek ciśnienia mierzonego w tych dwóch okolicach powinien zawierać się pomiędzy 0,9 a 1,3. Im niższy, tym znaczniejszego stopnia są zwężenia tętnic. Przy badaniu lekarz..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...Dolegliwości nasilają się w nocy i podczas stresu lub wysiłku. Leczenie powinno być nie tylko objawowe ( leki przeciwbólowe ) ale przede wszystkim przyczynowe - dobre efekty przynosi intensywna insulinoterapia...

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...Hashimoto.Takie silne skurcze podudzi,bóle ud i skakaniaich mięśni,że z wyciem wyskakuję z wyrka,a potem nie mogę z bólu chodzić.biorę Kalipoz - 4 tabl.dziennie( lek.mi dała,choć w ilotce nie wolno brac go prz chorych nadnerczach! ) i nic,nadal mam skurcze diabelnie olące!Pomózcie,co..

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...mięśniowe,szczególnie mięśni podudzia są twarde i napięte Nie wiem najważniejszego czy istnieje możliowość,że śluzak umiejcsowi się jeszcze w innych miejscach mojego ciała? droga pani halino ja juz jestem 5 lat po operacji sluzaka lewego ptzrdsionka. mam takie same dolegliwosci,..

Dodatkowe skurcze - Str. 40

.. ...holter to wyszly wam podudzenia komorowe i nadkomorowe? mi wyszly i te i te i troche sie obawiam bo te komorowe sa bradzo grozne podobno Krycha: a czy ten lekarz robi jakieś badania? Na jakiej podstawie diagnozuje? Czy przyjmuje też w jakimś szpitalu? Tracę nadzieję na poprawę stanu..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...zlokalizowanych w dużych żyłach podudzia, uda lub miednicy, którymi w normalnych warunkach przepływa większość krwi z kończyn dolnych, wywołuje to szczególnie dramatyczne objawy. Zakrzepowe zapalenie żył głębokich najczęściej lokalizuje się w żyłach kończyn dolnych – około 60%..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1064

.. ...je wsadzic i mam bole podudzi czasem nie do zniesienia ale nie wiem też od czego czy to od kręgoslupa czy coś innego,,,,,,,,,,,,,,zdrowka dla Ciebie kochanie tez życzę Nefrii moze lepiej ze pojdziesz do pracy od stycznia ,tato wydobrzeje i zajmie sie Wiki ,szkoda kochana ze nie mieszkamy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1065

.. ...taki ból i pieczenie podudzi ale mnie tez koscie w kostkach łamią kurcze nie wiem co robic jak cos sie dowiem to dam znak narazie nie jestem w stanie brac wolnego zeby isc do lekarza ale jak sie nie zmieni to sie wybiore dzis wróciła moja mama za granicy spotkalismy sie bo po pracy..

Żyłki na bypassy

.. ...Słyszałam, że najczęściej z podudzia, ale czy jest pewność, że akurat te żyły są dobre?( czy przed pobraniem sprawdza to się jakoś czy ,,tną w ciemno * ? ). Będę wdzięczna za odpowiedź. Witaj .Masz rację, ze najczęściej pobierane są żyły z nogi do bypassów ale ja miałam pobrane z ręki...

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...Dolegliwości skórne Na podudziach i stopach pojawiają się czerwone, mocno swędzące plamy. Nogi nad kostkami bywają mocno opuchnięte. Skóra swędzi. Włosy robią się rzadkie, cienkie i sztywne, trudno je ułożyć lub zakręcić. Paznokcie są łamliwe, mają nierówną powierzchnię i czasem..

Przechodzony zawał serca - Str. 3

.. ...złamałam obie kości podudzia. Jak porządnie się wyliżę i uruchomię w pełni to w lecie rolki i rower a zimą łyżwy. Narazie ciśnienie mam w normie ( 110 - 130/80 - 90 ). Stale biorę leki Lokren 20 x1 dziennie. Oczywiście, że nie mam gwarancji, że zawał mnie nie dopadnie ale nie będę sobie..

Bardzo prosze Was o pomoc!

.. ...Ja np mam owrzodzenia podudzi od 9 lat, obecnie już prawie wyleczone. Nie będę opisywał całego przebiegu leczenia, to jest wiele lat najpierw w Polsce, a obecnie w Szkocji i dopiero tu zaczęło się gojenie, ale zmiana kraju to problem rodzinny. W szkockiej przychodni pomagają mi od roku..

Film sekret

.. ...lat mam owrzodzenia podudzi, to są otwarte, nie gojące się rany na obydwu kostkach nóg. Jedyne obuwie to sandały, hehe. Przez większość czasu ból, tabletki przeciwbólowe. Niedługo po przyjeździe, poszedłem tutaj do przychodni, żadnych przeciwwskazań w leczeniu. 2 razy w tygodniu mam..

Konsulatacja

.. ...męczliwość, masywny obrzęk podudzi, Echo Serca: Poszerzenie jamy LP 42mm, LK 58mm. Grubość ścian LK prawidłowa. Upośledzenie kurczliwości globalnej EF 40%. Zmienione sklerotycznie płatki zastawki mitralnej i aortalnej. Obecna fala zwrotna niedomykalności mitralnej ( +/++ )Vmax 2,3m/s...