Podwyższenie

Dorzut zawału serca

.. ...zmiany w EKG, jedynie podwyższenie enzymów wskaźnikowych. Ekspansja zawału - jest to ostre, występujące w pierwszych dniach lub tygodniach od początku martwicy mięśnia sercowego ( najczęściej 2 - 10 doba ) rozległego zawału ściany przedniej serca i koniuszka rozciągnięcie i zmniejszenie..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. Największa częstość występowania nadciśnienia występuje w grupie wiekowej pomiędzy 35 a..

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...kreatynowej nie wystarczy do rozpoznania zawału, może towarzyszyć także zapaleniu mięśnia sercowego. Do rozpoznania zawału potrzebne są jeszcze odpowiednie zmiany w zapisie ekg i/lub typowy ból zamostkowy...

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...inne objawy ogólne, jak podwyższenie temperatury, bóle mięśni, osłabienie. Badaniem rozstrzygającym o rozpoznaniu jest biopsja fragmentu zmienionej tętnicy. Inne badania obrazowe, jak USG, są wykonywane przede wszystkim w celu wykluczenia ewentualnych powikłań choroby. Do..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...nadciśnienia wystarczy podwyższenie tylko jeden z tych dwóch wartości. Aż 86 proc. osób, u których zdiagnozowano nadciśnienie było otyłych, a u 47 proc. stwierdzono podwyższony poziom całkowitego cholesterolu; 17 proc. miało zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Zdaniem prof. Januszewicza,..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...obserwuje się znaczące podwyższenie ciśnienia i około 34 proc. wzrost ryzyka udaru i 21 proc. wzrost ryzyka zawału serca. Autorzy badań przypominają, że niezależnie od naszego bagażu genetycznego, który mamy ze sobą od urodzenia, wysokie ciśnienie krwi można obniżyć dzięki utrzymywaniu..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...przyczyn które wywołały to podwyższenie tętna spoczynkowego. Bo jeżeli za podwyższenie tego tętna odpowiedzialna jest tylko adrenalina/ chwilowy stres ( nie długotrwały ) to takiemu podwyższeniu wcale nie muszą towarzyszyć jakieś zauważalne dolegliwości i dyskomfort z nimi związany...

Echo serca - Str. 19

.. ...niedomykalnośc mitralna, podwyższenie cisnienia w krązeniu plucnym najpewniej wynikaja wlasnie z tego. Do pana Janusza! Powiększone jamy , głownie serca lewego oraz niedomyjakności w stopniu jak napisal echokardiografista umiarkowanym - mitralna i aortalna( Najpewniej jakiś lapsus , ja..

Echo serca - Str. 41

.. ..., jest to niewielkie podwyższenie ciśnienia w krążeniu plucnym Pani Izabelo miewam czasem napady arytmii - srednio 2 razy w miesiacu - strasznie wtedy jestem slaby, serce potwornie kolacze i sie mocno poce - ogolne oslabienie! Trwa do ok pol godziny max a potem powoli sie uspokaja -..

Echo serca - Str. 46

.. ...echokardiograficznej uważa się podwyższenie RVSP * 36 mmHg ( dodając prawidłowe ciśnienie w prawym przedsionku – 5 mmHg ), co odpowiada prędkości fali niedomykalności trójdzielnej * 2,8 m/s [1]. Metoda ta – jako nieinwazyjna, precyzyjna, dość łatwa do przeprowadzenia..

Echo serca - Str. 48

.. ...echokardiograficznej uważa się podwyższenie RVSP * 36 mmHg ( dodając prawidłowe ciśnienie w prawym przedsionku – 5 mmHg ), co odpowiada prędkości fali niedomykalności trójdzielnej * 2,8 m/s [1]...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...spoczywała na jakimś podwyższeniu, np. na małej poduszce czy wałku; sprzyja to rozluźnieniu mięśni szyi. Oczy przymknięte. Ręce ułożone w łokciach pod kątem prostym. Ramiona odsunięte od tułowia pod kątem nieco mniejszym niż prosty, rozluźnione, całe ciało swobodnie rozluźnione, oczy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...zasadzie spadku lub podwyższenia ciśnienia, zwężenia/rozszerzania naczyń krwionośnych? Tak, czy tak, te informacje mnie uspokoiły, tymbardziej, że zaleca się FAKTYCZNIE! przyjmowanie magnezu, potasu i kontrolę lekarską co 2 - 3 lata. I moje panie! - jeśli nie pojawią się żadne dodatkowe..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 708

.. ...powoduje np. tycie i podwyższenie ciśnienia. Ja tak miałam leczyli mnie na ciśnienie przez 3 lata ( oczywiście obciążona genetycznie ), po zastosowaniu przeze mnie diety zgodnej z grupa krwi cisnienie spadło i musiałam odstawić natrychmiast leki do dziś ich nie zażywam. Oczywiście,że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 925

.. ...wypijam kubek wody dla podwyższenia ciśnienia a gdy w ciągu dnia robi mi sie słabo mierzę cisnienie jak jest ok to się jakoś powoli uspakajam a jak za małe to pije kawkę lub ta wodę. Mnie z reguly teraz robi sie słabo jak czuję ze serce zaczyna mi walić a czuję to nawet gdy bije około..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...jest wystarczający na podwyższenie potasu?Co jeszcze powinnyśmy wiedzieć na ten temat?Czy może to wpłynąć ujemnie na organizm? A czy potas nie jest zuzywany w mięśniach? Czytałem że im wiekszy wysilem tym wieksze zapotrzebowanie na magnez i potas dla mięśni. Jeżeli ich brakuje pojawiają..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...fruktoza też powoduje podwyższenie cholesterolu i trójglicerydów .Jadam dużo sałaty zielonej z olejem rzepakowym lub słonecznikowym bo lepiej mi smakują niż oliwa z oliwek .Coprawda biorę atoris 20 - tkę co trzeci dzień , bo niestety jak się zacznie brać te leki to już do końca życia..

Zespół wazowagalny typ mieszany wg.Vasis

.. ...nie moge brac leków na podwyższenie ciśnienia bo normalnie mam nadciśnienie i łykam leki na obniżenie. to jakieś błedne koło. można z tym życ ale to wegetacja bo ciągle film mi się urywa :( trzymajcie się może coś w końcu wymyślą : ). pozdrawiam witam od niedawna stwierdzono u mnie tą..

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...ewentualnie są leki na podwyższenie ciśnienia. a tętno to prawdopodobnie masz pszyspieszone z powodu obniżonego ciśnienia. pocieszę cię ja mam za wysokie ciśnienie 140/90 180/100 , a jak chodze lub stoję to spada mi do 70/30 a tętno cały czas 120 - 180 w spoczynku. ale na poważnie zrób..

Zespół wazowagalny

.. ...połączyć oba leki i na podwyższenia i na obniżenie ciśnienia, jestem zdezoriętowana i załamana bo podobno jest nieiwele osób z takimi samymi objawami jak ja mam. Asiu napisz mi jakie bierzesz leki itp. pozdrawiam Paweł : ) no zespół wzowagalny nie oznacza końca piłki tylko musisz..

Dodatkowe skurcze - Str. 158

.. ...echokardiograficznej uważa się podwyższenie RVSP * 36 mmHg ( dodając prawidłowe ciśnienie w prawym przedsionku – 5 mmHg ), co odpowiada prędkości fali niedomykalności trójdzielnej * 2,8 m/s [1]. Metoda ta – jako nieinwazyjna, precyzyjna, dość łatwa do przeprowadzenia..

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...( w bardzo wysokich podwyższeniach amylazy występuje zapalenie trzustki ) Dostałem skierowanie na badania : - USG ( bez problemów ) - prześwietlenie klatki piersiowej ( również bez problemów ) - Skierowanie do poradni Gastrologicznej ( długi termin czekania jeszcze nie byłem ) Mam..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...wydaje mi sie ze lekkie podwyższenie tętna, ogólnie ból występuje w różnych miejscach klatki piersiowej. Nie jest związany z wysiłkiem fizycznym ( nie moge znaleść żadnej prawidłowości co do momentu występowania ).W 99 % zaczyna się godzine po przebudzeniu. Trwa ok. 4 - 5 dni z 2 razy w..

Niskie tętno 45-48 w spoczynku

.. ...nic nie znalazłem na podwyższenie tętna. Codziennie ćwiczę przez ok. 40min. W tym momencie czuje się lepiej, ponieważ bije mi szybciej serce. Po 4 - 5h tętno wraca do niskich uderzeń i znów mam zawroty głowy. Czuje się z tym źle, ale nie poddaje się. Myślę, że z tym trzeba żyć. Byle nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 170

.. ...wtedy biorę krople na podwyższenie ciśnienia. Fabienne...musisz próbować zająć myśli czym innym jak masz wrażenie ,że z sercem coś nie tak..słuchaj spokojnej muzyki,wspominaj miłe chwile,dobry film,cokolwiek..nie skupiaj się tylko na sercu bo wtedy jeszcze bardziej się nakręcasz..wiem,że..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...pobudzenie nerwowe ) , podwyższenie ciśnienia, a także chudnięcie. Skoro lek ten Ci pomaga to może wskazywać na problemy z tarczycą. Dobrze by było zrobić sobie badania poziomu hormonów tarczycy we krwi tj.TSH, Ft3, Ft4.Można je zrobić prywatnie.Koszt ok.20 złotych za jeden hormon...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...migotania. Uważam, że podwyższenie ciśnienia na pewno powoduje zaburzenia rytmu. Po drugiej ablacji na szczęście większość objawów minęła. Serce nawet jeśli rozpędzę rytm do 100 przy pomocy wysiłku, samoczynnie zwalnia po zakończeniu ćwiczeń. Ciśnienie też już mi nie skacze powyżej 140/..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...lekarz przy tak małym podwyższeniu cholesterolu przepisał ci leki.Ja miałam 281 chol. całk. i obniżyłam dietą do 210.Już po 3 miesiącach.Cały cas się tak odżywiam i mam dobre wyniki.jeżdże na rowerze,raz w tyg. - basen i rano sie gimnastykję.Dieta i codzienny wysiłek ci pomoże.A leki..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 7

.. ...kombinować z lekami na podwyższenie ciśnienia o ile nie ma się nadciśneinia jednocześnie. w mieszanym też kombinują co się da, ja wiem jedno gdyby nie moja tachykardia to pewnie mdłałabym zancznie częściej a tak chociaż tachykardia wymusza wzrost ciśnienia a raczej mi spowalnia reakcje..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 8

.. ...kati : ) są leki na podwyższenie ciśnienia - co prawda lekarze nie zawsze je dają ale w przypadku zespołu wazowagalnego nie powinno być problemu. u mnie w poradni bez problemu można je dostać. owszem nie są może super skuteczne ale jednak dla osób z niskim ciśnieniem - nawet niewielkie..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...czułości do 93%, ale podwyższenie swoistości do 81% ( wynik B ). ( porównanie statystyczne SATRO w stosunku do SPECT wysiłkowego. Tutaj znajduje się opinia prof. A. Dąbrowskiego. Aby przerwać w końcu wasze napastliwe posty typu: * Dopóki nie ma takich jednoznacznych wyników z..

Badania CRP IgM IgW

.. ...też go nie ma. Jego podwyższenie świadczy o stanie zapalnym za które odpowiadają bakterie, IgM IgG IgA ( nie ma takiego jak IGW ) inaczej immunoglobuliny są to białka odpornościoweo właściwościach przeciwciał, odgrywają decydującą rolę w obronie organizmu przeciwko zakażeniom. Chronią..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 694

.. ...grzecznie odpowiadam że na podwyższenie ciśnienia.A ona na to że to na pewno wina tego leku. Mówie jej że biorąc ten lek o wiele lepiej się czuję,nie boli mnie głowa tak jak wcześniej.Bo z reguły mam bardzo niskie ciśnienie.No i pani kardiolog się nagle odmieniło o wpierała że to teraz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1195

.. ...roboty :( Majkak, po podwyższeniu dawki leku może być przez kilka dni gorsze samopoczucie ale później powinno byc lepiej. Ja w trakcie brania leku miałam własnie podwyższoną dawkę i po chwilowym pogorszeniu ( kilka dni ) było dużo lepiej. Poczekaj te kilka dni, tydzień i zobaczysz. Mam..

Niskociśnieniowiec cukrzyk zawałowiec - mieszanka leków

.. ...w skutkach ubocznych podwyższenie ciśnienia a w drugich obniżenie ) co objawia się w coraz gorszym samopoczuciu - słabość w niektóre dni taka, że ciężko się podnieść z łóżka. Drugim bardzo ważnym objawem są skoki poziomu cukru ( np. po zjedzeniu jednej kanapki cukier powyżej 200 ) w tych..

Napady duszności, niepokój oraz mrowienie i drętwienie dłoni

.. ...produktów które wywołują podwyższenie pulsu - kawa, napoje energetyzujące i alkohol pije tylko okazjalnie itd... Pamiętaj nie możesz dopuścic do podwyzszonego rytmu serca bo tak naprawdę od tego to się zaczyna, chociaż wydaje ci się że najpierw jest to niepokój Także głowa do góry kolego..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...oraz układanie nogi na podwyższeniu podczas odpoczynku w pozycji leżącej. Na przyszłość profilaktycznie * rowerek * w pozycji leżącej przed zaśnięciem, oraz unikać długiego stania, czy siedzenia bez zmieniania pozycji, należy też unikać dugich lotów samolotem. Proszę też pamiętać o..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...wysypką skórną, odwracalne podwyższenie enzymatycznych wskaźników wątrobowych, bóle związane z kamicą żółciową, rozwój zapalenia naczyń, przemijające łysienie, priapizm ( zwykle w początkowym okresie leczenia ), zespół purpurowego palucha ( bolesne, purpurowe zmiany skóry palców lub..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...produktów które wywołują podwyższenie pulsu - kawa, napoje energetyzujące itd... Także głowa do góry kolego z tym da się żyć Witam Wszystkich zmagających się z nerwicą!!! mam podobne objawy co Wojtek i Sebastian .Faktycznie po mocniejszym alkoholu telepie mnie na następny dzień do tego..

Ból skroni, mrowienie, co to mogło być?

.. ...czasie migreny wystepuje podwyższenie ciśnienia obwodowego. To, że w stopach pojawiło się mrowienie i zimno wskazuje również na sprawy naczyniowe.Prawdopodobnie naczynia się skurczyły gwałtownie i nastapiło niedokrwienie, stąd zimno.No i jak naczynia mózgowe równocześnie też się..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku

.. ...objawy neurologiczne oraz podwyższenie temperatury to * zasługa * tej choroby. Jednakże trzeba wykluczyć nadczynność tarczycy u Ciebie, bo podwyższona temperatura, tachykardia, zaburzenia rytmu, mogłyby wskazywać na problemy z tarczycą. Poproś lekarza o skierowanie na poziom hormonów..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...2.5mg na dobę. Ale takie podwyższenie z powodu emocji ( adrenaliny ) nie odbieram jeszcze jako dyskomfortu. To że jednym z czynników podwyższonego pulsu spoczynkowego i wysiłkowego jest brak kondycji to też jest kwestia dosyć umowna, ponieważ sił wtedy nie brakuje by wykonywać wysiłek (..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...krwi, poza delikatnym podwyższeniem trójglicerydów i cholesterolu wszystko ok. Czasami jeszcze mam problemy z oddychanie, tak jakby zadyszka ale tylko to się dzieje wieczorami, czasem po jakimś wysiłku podczas dnia. Proszę o porady co można zrobić, żeby raz na zawsze zlokalizować..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...przepisze mi coś na podwyższenie poziomu serotoniny np. seroxat albo seronil, coś na doraźne uspokojenie i przeciw lękom, ale coś innego niż xanax bo powiem, że od niego już się uzależniam, propranolol zostaje jak jest... może jeszcze jakieś ziółka, które nigdy nic nie pomagają heh i tak..

Odwodnienie - Str. 3

.. ...stosunkowo niewielkim podwyższeniu pulsu. I nie ma w tym żadnej autosugestii. Po prostu niestety tak się dzieje. Dlatego ja bezpośrednio po zawale miałem super samopoczucie gdy dostałem leki jakie standardowo dostaje pacjent w takim przypadku. I byłem mocno zdziwiony tym że obchdzono się..

Odwodnienie - Str. 5

.. ...skutkami( osłabienie, podwyższenie tętna ). Pomniejszasz też znaczenie czynników istotnych takich jak emocje czy niedostateczna ilość snu i jego zła jakość w związku z tym że go przerywasz w nocy. Kto Ci powiedział że emocje z rana mogą u Ciebie podnieść puls tylko o 10 uderzeń na minutę..

Zapaść po marihuanie

.. ...One powodują znaczne podwyższenie objawów, które czasem jeszcze pozostają w ukryciu. Wtedy właśnie się ujawniają z zwiększonym nasileniem. Więc uważaj na siebie i przede wszystkim ustabilizuj swój rytm życia. Co dzień trzeba się wysypiać, zwracaj uwagę także na to co spożywasz i nie pij..

Co jeszcze mogę zrobić?

.. ...ciśnienie prawidłowe - to podwyższenie ciśnienia może być od choroby nerek,tętnicy nerkowej,po stosowaniu hormonów sterydowych,a nawet nadczynności lub niedoczynności tarczycy....Najpierw trzeba znależc przyczynę.Obniżanie lekami to leczenie objawów ,a nie usuwanie przyczyny.A jak u..

Prosze o interpretacje wynikow krwi

.. ...danych podanych na mojej karcie z wynikami sa w normie. Czy te trzy wyniki sa wazne? Co oznacza ich podwyższenie? Wspomne ze wyniki PDW oraz P - LCR z poczatku roku mialam podobne a MONO% wynosilo 4,2...

Hej

.. ...obu końcach ma takie podwyższenie.Jeśli tak to żle,bo śpisz w pozycji zgarbionej i too powoduje drętwienie rąk.Najleppsze jest drewniane łóżko z twrdynm ,grubym materacem,dla ludzi starszych - miEkszy materac. Na nerwy możesz pić dziurawiec z melisą,albo łykac przez długi czas tabletki..

Ciągłe zmęczenie

.. ...wapnia,magnezu,sodu,potasu., TSH,T3,T4. Z wynikami - do lekarza. na podwyższenie ciśnienia zamiast kawy i leków dobrze jest pić ziele rozmarynu.Podnosi nieco cisnienie. jak przy takim tętnie mozna pić kawe????????Troche logiki..

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym

.. ...,czy pod głowa ma takie podwyższenie,które sprawia,że śpisz przygarbiona?Dla kręgosłupa jest też ważne na czym się spi. musisz odciążyć kręgosłup,nie dżwigaj dziecka.Jesli dziecko np. śpi w łóżeczku dziecięcym ze szczebelkami,to nie żwigaj go przy wkładaniu i wyjmowaniu z łóżęczka.Wyjmij..

Nastoletnia nerwica - Str. 18

.. ...optymizmu towarzyszyło podwyższenie aktywności systemu immunologicznego. Segerstrom ( 1998 ) badając studentów zauważył podobnie, że u tych, którzy wykazywali pozytywne nastawienie, układ odpornościowy pracował lepiej i sprawniej a reakcje emocjonalne związane ze stresem były dużo..

Kawa a zdrowie

.. ...można się uzależnić.Na podwyższenie ciśnienia parzę ziele rozmarynu.Dla smaku do ciepłej herbatki dodaje sok z cytryny. a ja po wstaniu z łóżka siku,i na rowerek stacjonarny.20 minut pedałowania budzi mnie skutecznie .Nie potrzebuję kawy.A też mam ciśnienie niskie. Ciśnienie można..

Garść objawów

.. ...zleciła? prosty sposób na podwyższenie ciśnienia : picie ziela rozmarynu.łyżkę ziół zalewamy szklanka wrzątku ,zostawiamy pod przykryciem na 15 minut,cedzimy i pijemy rano na przebudzenie i podwyższenie cisnienia.A jedząc śniadanie zamiast herbaty pijemy ciepłą herbate z głogu z 1..

Żyje w dużym stresie związanym z moim życiem prywatnym

.. ...wykazały u mnie nieznaczne podwyższenie cholesterolu i trójglicerydów co biorąc pod uwagę mój wiek jest sygnałem nienajlepszym. Ciśnienie książkowe. EKG podobno w porządku. Bardzo dużo palę ( ponad paczkę dziennie ) od około 5 lat. Zastanawiam się o co chodzi? Czy to nerwica? Czy serce?..

Przyczyny niskiego ciśnienia

.. ...podwyższa ciśnienie i nie uzależnia [jak np. kawa].Rób rano gimnastyke .Niskie ciśnienie jest cecha ludzi długowiecznych. No własnie wiem, że czosnek obniża cisnienie dlatego już nie jem. Dzięki za odpowiedź..

Bardzo się Martwie o Mame

.. ...powinien jej pomóc.Na podwyższenie ciśnienia dobre jest ziele rozmarynu.Picie herbatki z tego ziela nieco podwyższa cisnienie.Zioła uspokajajace to melisa i kozłek.A na serce - głóg,zarówno kwiat jak i owoc.Nie wiem co robi twoja mama.Jesli ma mało ruchu,to żle .Musi codziennie się..

Nadciśnienie

.. ...ciśnienia, ale wręcz podwyższenie ( na to wygląda po pomiarach )? Czyżbym musiał przejść na witarianizm? A może lepiej pobiegać niż zmieniać dietę ( skoro zmiana diety nie pomaga )? Wygląda na to, że mam izolowane nadciśnienie skurczowe, bo bardzo rzadko kiedy wysokie ciśnienie..

Hemoglobina, hematokryt, monocyty

.. ...monocytów dziecka to podwyższenie ich w rozmazie może świadczyć o tym, że organizm zwalcza jakąś infekcję. Nawet dziecko nie musi być chore. Może złapało wirusa kataru w przedszkolu i organizm na to odpowiedział. Jeśli nie ma innych przesunięć w rozmazie to może ten wynik być podwyższony..

łózkowe zawroty głowy

.. ...ma na końcach takie podwyższenie,na którym leży twoja zgięta głowa. Do Ani. Jestem po tomografi i Dopplera tętnic szyjnych neurolog nic nie stwierdził, laryngolog tylko przepisał leki, działają ale czas zadziałania za każdym razem jest coraz dłuższy, teraz już od ponad 2 tygodni nie..