Podwyższone OB cholesterol

Statyny

Statyny

.. ...hipercholesterolemia ( podwyższony poziom cholesterolu we krwi ) w przypadku gdy dieta i leczenie niefarmakologiczne nie przynosi rezultatów. Działania niepożądane statyn. Statyny są zazwyczaj dobrze tolerowane jednak mogą pojawić się bóle brzucha, wzdęcia, bóle mięśniowe, zaburzenia..

Hiperlipidemia

Hiperlipidemia

.. ...metabolicznych objawiających się podwyższonymi poziomami frakcji cholesterolu i triglicerydów w surowicy krwi. W większości przypadków zaburzenia te wywołane są nieprawidłowym odżywianiem, siedzącym trybem życia, nadwagą, predyspozycjami genetycznymi ( rodzinna predyspozycja do..

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

.. ...komórek piankowatych. Podwyższony poziom cholesterolu LDL sprzyja powstawaniu blaszki miażdżycowej. Blaszka miażdżycowa może być stabilna lub niestabilna ( podatna na uszkodzenie ). Rdzeń blaszki miażdżycowej wypełniony jest lipidami i mięśniówką gładką. Blaszki stabilne mają zazwyczaj..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. Podwyższone stężenie cholesterolu we krwi przyczynia się do powstawania blaszki miażdżycowej, będącej przyczyną choroby niedokrwiennej serca. Cholesterol możemy podzielić na dwie frakcje: LDL ( cholesterol o niskiej gęstości i HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Obniżony poziom HDL i podwyższony LDL są..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...oliwek, olej rzepakowy. Podwyższone stężenie cholesterolu LDL jest jednym z najistotniejszych czynników rozwoju miażdżycy naczyń wieńcowych a co za tym idzie choroby niedokrwiennej serca. Wszyscy pacjenci, u których stwierdzono zaburzenia lipidowe powinni zacząć się leczyć zarówno..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...masa naszego ciała. Podwyższony poziom cholesterolu LDL lub triglicerydów ( TG, trigly ) wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia miażdżycy, a w konsekwencji - zawału serca. Podobnie podwyższony poziom glukozy we krwi zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, która obecnie jest..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...lipidowe ( przede wszystkim podwyższony poziom cholesterolu ). Jednym z podstawowych zaleceń lekarskich, mających na celu zmniejszenie zakrzepowych powikłań miażdżycy, jest promocja zdrowego tryby życia, aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz prawidłowej kontroli wartości ciśnienia..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. Obok podwyższonego ciśnienia i poziomu cholesterolu, także zbyt szybkie bicie serca jest niepokojącym objawem - ostrzegali podczas konferencji prasowej w Warszawie profesorowie Andrzej Rynkiewicz i Krzysztof Filipiak. Choroba wieńcowa jest podstępna - aż w 35 proc. przypadków zaczyna się ( i kończy ) nagłym..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...naczyniowego zalicza się m.in.: podwyższone ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, znaczną różnicę między nimi, wiek pacjenta, palenie tytoniu, podwyższone stężenie cholesterolu, glukozy i cukrzycę, a także otyłość brzuszną. Ostatnio podnosi się także znaczenie nowych markerów tego ryzyka,..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...nawet palenie tytoniu i podwyższony cholesterol . W jaki sposób choroba ta nam zagraża? Jak wyjaśniają eksperci, zbyt wysokie ciśnienie krwi płynącej przez układ krążenia sprawia, że uszkodzeniu ulegają naczynia tętnicze, a serce zmuszone jest do nadmiernej pracy. Nieleczone nadciśnienie..

Nowy zły cholesterol

.. ...przypadku dziedzicznego podwyższonego poziomu lipoproteiny a, czyli Lp( a ), dieta ani statyny nie pomagają. Na szczęście nie jest to substancja tak groźna jak LDL. Specjaliści porównują LDL do groźnego tygrysa, a Lp( a ) - do domowego kota, który jednak też potrafi drapać. Jak wykazały..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...to kolejny wskaźnik podwyższonego ryzyka chorób układu krążenia. Również stosunek apoB do apoA1 ( apolipoproteiny A1 ), składnika dobrego cholesterolu ( tj. lipoprotein wysokiej gęstości - HDL ) był wyższy. A, jak wynika z wcześniejszych badań, może to być jeszcze silniejszy zwiastun..

Echo serca - Str. 17

.. ...o dziwo wyniki były podwyższone ( chol.227 ) . Czy podwyższone wyniki tych 2 badań mogły wyniknąć z tego że przeddzień badania ok godz 22 * zeżarłam * 2 porcje lodów a oczywiście rano ok. godz. 9 szłam na badania . Wyniki są de facto porownywalne , wazny jest caly lipidogram ,a nie tylko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...wyniki badań ok ( trochę podwyższony cholesterol 217 ), byłam u 4 kardiologów i każdy mnie zapewniał że serce mam zdrowe i zawał mi nie grozi a ja się wciąż boję . POMÓŻCIE Cześc!ja też obserwuję u siebie podobne objawy.coś takiego trzyma mnie odkąd zaszłam w ciążę.zaczęło się od ataku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 80

.. ...zawału , ponadto mam podwyższony chol 227 , LDL 135 i TRG 209 i nadwagę ok 8 kg a poza tym wredną nerwicę i przebadane serce o ile można powiedzieć że prawidłowe EKG i UKG z Dopllerem wskazuje że serce jest zdrowe Dziewczyno nie panikuj.Cholesterol masz lekko podwyszony ale nie wiele.Ja..

Chelatacja - Str. 12

.. ...okazuje się błędem. Podwyższony poziom cholesterolu jest skutkiem, a nie przyczyną powstawania miażdżycy. Wątroba ,,musi * produkować jego zwiększoną ilość, by krew razem z lepką lipoproteiną a mogła rozprowadzić go do tętnic w celu ,,wyreperowania * uszkodzonych naczyń. Jeżeli tętnice..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...trójglicerydy mogą być podwyższone jest wiele. Poza tym warto powtórzyć badanie po pełnych 12 godzinach na czczo, mając pewność, że poprzedniego dnia nie jadło się potraw szczególnie bogatych w tłuszcze. Zwykle podwyższone trójglicerydy idą w parze z podwyższonym cholesterolem. Jaki jest..

Niedoczynność tarczycy - Str. 14

.. ...bo jak mowiłam miałam podwyższone TSH, potem mi spadło, prolaktyna też. Ale masz rację.. Chyba wybiorę się niedługo znow do lekarza.. Krzyczę na swojego narzeczonego, że ma się wziąść za swoje zdrowie - ma łuszczycę, wysoki cholesterol ktory udało sie nam zbić. A sama o siebie nie dbam...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...jedyne co to miałem podwyższony cholesterol i trójglicerydy. Przepisano mi leki, ale bolały mnie po tym mięśnie i stawy i kazano mi je odstawić - miałem podwyższone CPK. Ale po wyjściu ze szpitala takie „ataki” powtarzały się, czasami raz dziennie, czasami kilka razy..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...dobrze wyszły trochę podwyższony cholesterol do 210 norma jest 200 i hemoglobina 17.4 a jest 17.Mam 34 lata. ja mam podobnie,neurolog mówi zdrowa,okulista i kardiolog też( choć mam rozmyte widzenie,a serce wali tak szybko że czasem nie zdążam policzyć,ciśnienie w normie,holter i echo..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...tak tri glicerydy mam podwyższone trzykrotnie - 509 przy 184 co stanowi normę, cholesterol mam podwyższony tylko o 81 punktów, ale do licha które z potraw zbijają najszybciej to cholerstwo? tłusto nie jem, wolę gotowane mięcho i ryby od jakichś tłuszczy, jeżdżę na rowerze. Moim jednak..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...,okazało się,że mam podwyższone trójglicerydy[230].muszę iść do lekarza,glukoza 62.cholesterol w normie.poradżcie co zrobić aby obniżyć trójglicerydy.muszę się przyznać ,że palę papierosy no i nie dawno stwierdzono u mnie nerwicę serca .czy to coś ma wspólnego na wyniki krwi?mam 35 lat..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...się do osób,które mają podwyższony cholesterol,a nie jakiś SUPER GIGANT.Jak ktoś ma bp 270 ,to na pewno da radę obniżyć bez leków.Gigantyczny cholesterol to sprawa dziedziczna . MÓj wujek wkurzył sie na lekarza,który mu zaaplikował leki na cholesterol.Zaszkodziły mu bardzo - nawątrobę i..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...z Was ( co to taiego podwyższony cholesterol i nadciśnienie ). Sam bym tego nie kupił, a ponieważ dostałem no to zacżałem stosować. 3 butelkę kupiłem sam. Jak chcecie poczytać dlaczego, opisałem to na stronie http://www.pijnazdrowie.pl/ziola_alveo/jakdzialaalveoopiniewlasne/. Na stronie..

Ból w klatce piersiowej

.. ...bolu wieńcowego , masz podwyższony poziom cholesterolu i dodatni wywiad rodzinny to chyba warto jednak skonsultowac sie kardiologicznie pozdrawiam Nie chcę Cię martwić, ale większość lekarzy pomimo różnych dolegliwości pacjentów mówi ,ze nic nikomu nie jest:/ Idź do lekarza jeszcze raz..

Cholesterol i dieta

.. ...osób z problemami typu podwyższony cholesterol nie ma mowy o jedzeniu tłustego białego sera! tylko i wyłącznie chudy ser. poczytaj sobie także wcześniejsze wypowiedzi na forum, tam są już informacje na temat cholesterolu. wiem ze tez nie wolno jeść/pić: mleka tłustego, śmietny, żółtka..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...niebezpieczny może być podwyższony cholesterol mówią nie tylko lekarze, książki medyczne, których w księgarniach ( medycznych typu medibooks.pl czy jakichkolwiek innych ), bibliotekach i pewnie na Pana półkach jest cała masa, ale i czasopisma i kampanie społeczne, więc i Pan na pewno też..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...wieńcowej ), czy masz podwyższone ciśnienie tętnicze, jaki jest twój poziom cholesterolu , czy masz nadwage , czy palisz , czy w Twojej rodzinie były przypadki choroby wieńcowej. Wreszcie w jakich okolicznościach pojawiają się dolegliwości i kiedy mijają? Trochę zarzuciłam pytaniami....

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 258

.. ...ża główną przyczyną podwyższonego cholesterolu są nerwy na drugim miejscu złe odżywianie ( to wykluczam bo od dwóch lat jadę na kiełkach ). A najgorsze jest to, że od 4 lat mam zatkane uszy, jak zatykam uszy i próbuję wydmuchać powietrze to strzela mi w uszach ale za diabła nie puszcza...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 290

.. ...skóra na plecach. Mam podwyższony poziom cholesterolu całkowitego i triglicerydów ale lekarz twierdzi że nie są to wartości przy których należy wpadać w panikę. A jak się dobrze czuję to w kółko wyczekuję pogorszenia. Dostałem obrzydzenia do ciśnieniomierza, wręcz boję się go dotknąć...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 293

.. ...kato28 : U mnie wyszły podwyższone trójglicerydy. Cholesterol mam ok. Całkiem możliwe, że te trójglicerydy mam podwyższone przez słodycze ( to podobno jedna z możliwych przyczyn ). Odkąd pamiętam przepadałem za słodyczami. Nadal przepadam ! Batoniki, czekolada, coca - cola itd. znajdują..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...). Oprócz tego że mam podwyższony cholesterol i trochę podwyższone ciśnienie, wszystkie badania wyszły ok. Wypuścili mnie ze szpitala i powiedzieli że jestem zdrowy, ale ja mam dalej te dolegliwości. Drżą i drętwieją mi ręcę nogi, często mam wrażenie, że zaciska mi się szczęka i mam..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...żadnej wady seca, ani podwyższonego cholesterolu. Jestem szczupłą kobietką i regularnie uprawiam jakiś sport, więc jak widać nie ma tu żadnej reguły. Papierosów też nie paliłam, więc jak się pojawiłam na oddziale ratunkowym, to byłam tak jakby ewenementem. Jedyne podejrzenie padło na..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...związku z przyjmowanym lekiem Cordarone? Pytanie to pozwalam sobie skierować do Ciebie ponieważ wcześniej pisałeś, że zażywasz lek Atoris, który to stosuje sie przy podwyższonym cholesterolu. Pozdrawiam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...!!! Masz rację, sprawa podwyższonego cholesterolu nie jest tak jednoznaczna. Interesuje mnie też ten temat w kontekście diety dr.Kwaśniewskiego. Mam znacznie podwyższone wszystkie cholesterole ( powyżej górnej granicy i zły i dobry ) i nie wiem czy jest źle ?Czy sie nie przejmować?..

Co się dzieje? nerwica czy coś innego?

.. ...jedynie ostatnio mam lekko podwyższony cholesterol, mam teraz lekka nadwagę. Gdy nosiłem Holtera, troche tętno było zbyt szybkie po 24h, ale nie aż tak bardzo, miałem średnia 72. Nie wiem co to jest i boję się, żeby się nie powtórzyło. Szczerze, to lubię sobie zabalować, ale boję się w..

Mrowienie w nogach? żyły?

.. ...tachykardię i nadciśnienie i podwyższony cholesterol więc może tam już coś nie wytrzymuje . postaram się wyciągnąc skierowanie na usg dopplerowskie k. dolnych. mam nadzieję ze uda mi się to załatwić. czy ktoś z was ma albo miał coś takiego w nogach? co to może być? pozdrawiam witam mam..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...,że OB miałam znacznie podwyższone,więc lekarz stwierdziła,że mam jakieś nerwobóle i zapisała mi zastrzyki.Po zastrzykach zrobiłam ponownie OB i dodatkowo prywatnie na moją prośbę cholesterol no i wynik: cholesterol całkowity 233,cholesterol HDL 51,Trójglicerydy 133,cholesterol LDL..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...wyniki badań. Czytałam o podwyższonym poziomie trójglicerydów ale ja mam ich zbyt mało bo tylko 30 a norma od 40, natomiast cholesterol całkowity 220. Moze ktoś wie co to oznacz? moje wyniki to cholesterol 500, trójglicerydy 2250, HDL nieoznaczalny. szukam poradni leczenia zaburzeń..

Duszenie się - Str. 46

.. ...nie widzi tylko mam podwyższony cholesterol to jedyna rzecz do której by się przyczepiła.zapytawszy się skąd biorą się te ataki bezdechów powiedziała że nie wie.Że mam iść do ogólnego mojego bo to może nerwica śilna i takie bezdechy mogą się zakączyć źle dla mnie,jak mnie przytrzymają..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...badań w normie oprócz podwyższonego cholesterolu, ( jestem otyły, mam jakieś 20 kg nadwagi ). U gastrologa stwierdzono zespół jelita drażliwego, dostałem jakieś leki. Dodatkowo odwiedziłem też neurologa, tak żeby sprawdził kręgosłup. Ponieważ miałem w styczniu 2007 poważny wypadek..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...odstawienia leków - podwyższony cholesteror i trójglicerydy. Wszystko ma swoj okres i organizm zbuntował się, w tej chwili jest po kolonografi i angioplastyce, czas pokaże co dalej, mam tylko nadzieje że nie będzie już eksperymentował z odsawieniem leków. Co Pan takiego zrobił że uniknął..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...wszystkie ) są ogromnie podwyższone. Mam przy tym skaczace ciśnienie od 90/60 do 170/120. Ciągły ból głowy i skaczące serce.Puls 100 - 110.Cy jest to grożne? powinna Pani pójść z tym do lekarza kardiologa, masz wysokie tętno które zaliczane jest do tachykardii i jest to w medycynie już..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 702

.. ...cukru,być może masz podwyższone i stąd te zawroty.moja mama miewala tak silne zawroty głowy,że nie była w stanie utrzymać się na nogach i winowajcą był właśnie cholesterol.Dorotka!upojnych chwil ci życzę!dziewczyny,ja też kocham książki,uwielbiam takie stare z antykwariatu,zniszczone,co..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...kardiologa, z uwagi na podwyższony cholesterol i trójglicerydy, zażywam LIPANTHYL 200. Mam 49 lat. Czy ktoś ma jakieś pomocne uwagi? Pozdrawiam Roman Też tak mam często ... nawet teraz. Pytałeś lekarza? Mój powiedział że to nerwica... choć też myślałam że raczej mało prawdopodobne... mam..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 17

.. ...dodam jeszcze że mam podwyższony cholesterol i trójglicerydy - to jest przyczyną lambi - po przeleczeniu powinno się poprawiać !! pozdrawiam wszystkich !! ~sidi Zrobię te badania, dzięki za trop. Napisz czy długo brałeś METRONIDAZOL. . i jaką dawkę.CZy lek Ci przepisał rodzinny ?..

Atrox - pytanie do stosujących ten lek na podwyższony cholesterol

.. W związku z podwyższonym cholesterolem lekarz zalecił mi przyjmowanie Atroxu. W związku z długą listą potencjalnych działań niepożądanych mam pytanie do osób przyjmujących ów specyfik - jakie są Wasze doswiadczenia związane z pzyjmowaniem tego leku? Też sięboję, a mam przepisany. Niesamowita ilość..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 2

.. ...temu i za wyjątkiem podwyższonego OB ( 23 ),lekko powyżej normy monocytów i wysokiego całkowitego cholesterolu ( przy czym głównie dlatego, że ten dobry cholesterol ma wysoką wartość, zły jest w normie i trójglicerydy też w normie ) to reszta badań wyszła super. Byłam zdrową 33latką. Nie..

Nadciśnienie tętnicze i inne leki

.. ...żadnej wady seca, ani podwyższonego cholesterolu. Jestem szczupłą kobietką i regularnie uprawiam jakiś sport, więc jak widać nie ma tu żadnej reguły. Papierosów też nie paliłam, więc jak się pojawiłam na oddziale ratunkowym, to byłam tak jakby ewenementem. Jedyne podejrzenie padło na..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...wieńcowej serca? Skoro ma podwyższony cholesterol, w ekg występuje obniżenie odcinka st, dobrze czuła się po dilzemie, więc może należy sprawdzić naczynia wieńcowe, czy nie są zwężone.Może powinna przejść dokładniejsze badania serca w warunkach szpitalnych. Pozdrawiam Nie wiem w jakim..

Cholesterol, a ciągle źle się czuję, senność, osłabienie

.. ...dziwne bo ja też mam podwyższony cholesterol i dieta do tego,zmień lekarza ,bo co to za lekarz który nie mówi o diecie tylko straszy że możesz mieć problemy z wątrobą i nie tylko. Uwaga: Pilnie powiadom lekarza o bólach mięśni - to lekarz musi podjąć decyzję. Do czasu konsultacji nie..

Cholesterol HDL -podwyższony poziom

.. ...Mam pytanie co oznacza podwyższony poziom tzw.dobrego cholesterolu czyli HDL u mnie wynosi on 87 gdzie norma jest do 80, natomiast całkowity mam 206 a LDL 100. Witam. mam podobny problem - podwyższony poziom tzw. dobrego cholesterolu ( 73, norma - do 65 ) , i to od kilku lat, podwyższony..

Obniżone HDL

.. ...bo on u mnie powoduje podwyższone trójglicerydy i obniżenie dobrego cholesterolu .Zwróć też uwagę na fruktozę , czyli owoce typu jabłka tudzież gruszki. zastosuj sposób odżywiania regulujący cholesterol zrezygnuj z ciast ,lodów ,ciastek ,ogranicz tłuszcze zwierzęce,jedz zmielone nasiona..

Podwyższone trójglicerydy - jaka dieta najskuteczniejsza?

.. Odebrałam wyniki i mam199 trójglicerydów pomimo,że od 2 m - cy trzymam diete :oliwa z oliwek,chude drobiowe mięso ,1 w tyg.ryby.zero słodyczy nie palę i nie piję,co zrobic by je obniżyc ,czy muszą byc leki?Dodam tylko,że cholesterol mam 179 a więc w normie co jest najskuteczniejsze w ich zwalczaniu?mam..

Nerwica? z czym to się je? jak sie zachować? jak to ugryźć?

.. ...było super ok. jedynie podwyższony cholesterol ale dostałem tabletki które miały pomóc. lekarz ordynator powiedział że wyniki ok a z tym ciśnieniem to żebym się uspokoił bo to prawdopodobnie nerwica. po szpitalu chwile był spokój no i się zaczęło. nerwy, skoki ciśnienia, wymyslanie sobie..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...Młody, badałeś tarczycę? Podwyższony cholesterol często występuje przy chorobach tarczycy, objawy też są podobne. Zrób badania krwi: TSH, FT3, FT4. * barbarella * , na tarczyce mam jutro krew ale tylko TSH , poprosze jeszcze lekarza zeby sprawdzic przepustowosc zyl ( mam nadzieje ze to..

Uczucie pływania czegoś w sercu i zaburzenia rytmu

.. ...uderzenia ), po wysiłku serce mi szaleje ( bije bez rytmu ) do tego podwyższony cholesterol i żylaki. Czasem czuje się jakbym umierał. Co to może być Zalecam holtera - wyglada to na skurcze dodatkowe....

Leki antycholesterolowe?

.. Mam podwyższony cholesterol, szczególnie ten * zły * ( LDL ). Lekarz utrzymuje, że koniecznie muszę przyjmować leki antycholesterolowe. Boję się skutków ubocznych i dlatego to zalecenie traktuję z rezerwą. Postanowiłem poprzez odpowiednią dietę i zmniejszenie wagi poprawić istniejący stan rzeczy. W tym..

Kłucie przy sercu

.. ...wenoforton,.a jak ciśnienie podwyższone ,to nalewkę z jemioły.Tylko jak chol.podwyższony,nie bierz od razu leków,tylko zastosuj przez 3 miesiące dietę antycholesterolową,ćwiczenia,schudnij,rzuć palenie.Co miesiąc badaj krew i patrz jak spada chol.Jak po 3 miesiącach nie da rady,to..

Dziwny stan serca

.. ...chol.600 ,a nie lekko podwyższony.Nie daj się truć. dzieki naturalny ! lek ktory obnizyl mi cholesterol calk. to atoris bralem ok. 3 tygodni i po wynikach lekarz kazal mi odstawic. a jak u ciebie z cisnienim ? obecnym cholest. ? na jakiej diecie jestes??? obecnie jestem na codzien z gold..

Mrowienia w nogach a kręgosłup

.. ...HDL,LDL,trójglicerydy.Jak podwyższone ,to zastosuj dietę obniżającą cholesterol i codzienną porcje ruchu.RTG szyjnego kręgosłupa.Lub rezonans,TK. Cholesterolu nie badałem. Martwią mnie te dolegliwości, mam nadzieję, że to nie SM. Umówiony jestem na początek z ortopedą, bo być może to sa..

Drętwienie palców u nóg po przebudzeniu

.. ...,jeśli w dodatku masz podwyższony cholesterol to musisz to wyjaśnić.Jeśli to krążenie i cholesterol ,to musisz przejżść na odżywianie obniżające chol.Ćwiczyć na rowerku stacjonarnym codziennie ,albo opływać. Palę papierosy , alkohol pije tylko okazjonalnie . nie badałam nigdy..

Bardzo silne odczucie porażenia prądem

.. ...krwi wykazała jedynie podwyższony poziom potasu 0,7 powyżej górnej granicy oraz cholesterol w górnej granicy normy . Ciśnienie krwi w granicach 130/87 lub czasem wyższe .Jeśli ktokolwiek miał podobny problem lub ktoś się spotkał z takim zjawiskiem proszę o odpowiedz . Najpierw upewnij..

Ból w klatce piersiowej po lewej stronie

.. ...jest b. duże.Jak lekko podwyższone,np.150 na 100,to równie dobrze może to być ze stresu przed badaniem,dlatego zapisuj wyniki i z kartką idż do lekarza.No i z wynikiem cholesterolu [wszystkie frakcje]. ECHO SERCA - 80 zł u mnie kosztuje. w jednej prywatnej przychodni. Możliwe że to..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią - Str. 2

.. ...cholesterolor lekko podwyższony, ale dzisiaj to już się wystraszyłem. Cholesterol ogólny 290 ( norma * 200, * 240 - wysokie ryzyko miażdżycy ) HDL 54.8 ( norma * 55, 35 - 55 - umiarkowane ryzyko miażdżycy ) LDL 213 ( norma * 129, * 190 - bardzo wysokie ryzyko miażdżycy ) trigliceryny 110..

Internista na badaniach odrzucił mnie ze względu na cholesterol

.. ...tak szybko zbić jeżeli podwyższony chol.jest od niewłaściwej diety,a nie jest wrodzoną cecha organizmu.Ona przed pierwszym badaniem była tydzień w delegacji i jadła McDonaldy,kasznke z grilla,serniki i słodkie napoje piła w dużych i ilościach,i gorzałę,papierosy.Dwa tygodnie jadła same..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...brzusznej. Wynik jedyne co to podwyższony cholesterol wysokości 283. Dostałem leki które jednak nie powodoują u mnie regulacji ciśnienia które mam bardzo chwiejne od 126/88 do 199/100 najczesciej wyniki są w przedziale 140 - 160 / 90 - 100. Występują jednak skoki ciśnienia które są..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 3

.. ...zawału . Ciśnienie mam podwyższone a i cholesterol i trójglicerydy przekroczone ( chol 263 a trój 213 nie wiem czy wpływ na wynik nie miało ciastko z bitą śmietaną ponieważ o 8 wieczorem mi się zachciało i zjadłam a rano poszłam się badać ) więc mam już 3 punkty podwyższonego ryzyka :..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 43

.. ...unormowało )no i jeszcze podwyższony cholesterol, a to wszystko przez tarczyce. Ponadto ma się przez nią obniżony nastrój, jest się wiecznie zmęczonym co niestety i tak chyba było w moim przypadku bardzo sprzyja rozwojowi nerwicy i pojawianiu się różnorakich lęków. Radziłabym ci sięgnąć..

Przerost prawej komory i niekompletny blok prawej odnogi

.. ...masz nadciśnienie i podwyższony cholesterol? mam 17 lat nie mam pojęcia o poziomie mojego cholesterolu oraz nie odczuwam abym miał nadcisnienie Nadciśnienia się nie czuje. Trzeba regularnie miezryć ciśnienie, zeby je wykryć. Z wynikiem echo najlepiej iśc do kardiologa, a potem słuchac..

Złe samopoczucie

.. ...cholesterol.. Ale jak się ma podwyższony cholesterol to samopoczucie nie jest złe.Samopoczucie po prostu nie zależy od cholesterolu,ale skutki podwyższonego mogą w przyszłości stanowić zagrożenie dla zdrowia( miażdżyca ),ale to jest dłuższa sprawa i wcale tak nie musi być.Na miażdżyce..

Szybkie tętno i ciśnienie a potem nagły spadek

.. ...serce.Jeśli cholesterol podwyższony,to przejż na stałe na dietę obnizającą cholesterol.I jedz codziennie 2 łyzki otrąb owsianych i łyżeczke nasion z wiesiołka .Jedz też pestki ze słonacznika i dyni[nieprażone i orzechy.A także oliwę z oliwek. extra wergine, Napisalabym ze to normalne w..

Nie zgodziłem na zabiegi w okolicy serca

.. ...cukier,to widocznie miałęs podwyższony.Czy przeddzień badania nie jadłeś czego słodkiego? a jaki miałes cholesterol jak cię przywieżli do szpitala? jeśli mniej niż jakies 280,to możesz go zbić dietą i aktywnością fizyczna oraz poprzez schudnięcie do normalnej wagi. mnie w ciągu 2 tygodni..

Badanie krwi i podwyższony aspat

.. Witam ma 14 lat waze 75 kg i mam wzrost 183 duzo czwicze i nie raz jeste w robotach jaksi dosyc ciezkic haby sobie dorobic - na wsi i mailem badanie krwi wsyztskie wyniki w normi tylko czerwone krwinik troche ponad norme cholesterol jak byl podana norma to od - do to mailem mniej niz od xd ale martwi mnie to..

Cholesterol- interpretacja wyników, podwyższony LDL

.. Dostałam dziś wyniki swoich badań ( robionych profilaktycznie ), wydają się prawie w normie, są pewne odhylenia i dlatego prosiłabym o jakieś Wasze sugestie - skąd to? Dodam, że mam 32 lata, odzywiam się raczej zdrowo ( prawie zero białego pieczywa czy makaronów, dużo warzyw i owoców, w tym dużo czosnku,..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 2

.. ...mieć tą miażdżycę,nawet podwyższony cholesterol w takim wieku nie daje takie objawy. Rozumowanie że każdy musi być jak Ty jest naiwne i głupie. Miażdzyca wcale nie musi występywować tylko u ludzi starych. Kiedyś takie same bzdury ludzie gadali o chorobach serca, jak młody to na pewno ma..

Zwęzona aorta? Nerwica? Podwyższony cholesterol? Może coś innego..?

.. ...ale nie puchną i ma podwyższone ciśnienie( nie pije kawy ) Co to znaczy * cos z cholesterolem * ? cholesterol sie bada i widzi jakie sa wyniki. po drugie: jakie mial badania w tym szpitalu? nie badali cholsterolu i triglicerydow? mial echo? jesli chcesz rad to muszisz podac konkretne..

Problem z pamiecią. Jaki lek?

.. ...zdążysz je brać za młody jesteś Troche włóż pracy w siebie .Aspróbuj kupić lecytyne to podobno może pomóc w pamięci i praca nad sobą pozdrawiam podwyższony cholesterol może powodować pogorszenie pamięci...

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...ciśnienie tętnicze będzie podwyższone. I lekarz zaleci leki. Wtedy będzie bardzo ważne - NIE ZNIECHĘCAĆ SIĘ. Czynnikami ryzyka chorób układu krążenia są: nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, brak aktywności fizycznej, cukrzyca, otyłość, stres, czynniki rodzinne/genetyczne, zła..