Podwyższone OB objawy

Zapalenie wsierdzia

.. ...zapalenia wsierdzia. podwyższona temperatura ciała - nieswoisty objaw; zmiany osłuchowe; nadmierna potliwość, osłabienie, zimne kończyny; bóle pleców; guzki Oslera ( bardzo rzadki, ale swoisty dla zapalenia wsierdzia objaw - są to bolesne podskórne grudki występujące na dłoniach po..

Lipemia

Lipemia

.. ...Lipemia, wynikająca z podwyższonego stężenia głównie tych dwóch frakcji, objawia się białawym lub mlecznym zabarwieniem osocza krwi. Kolor ten wynika z wysokiej zawartości tłuszczy i jest nie tylko objawem zaburzenia gospodarki lipidowej organizmu, ale również może fałszować wyniki..

Zespół Gilberta

.. ...hiperbilirubinemii, czyli stanów podwyższonego stężenie bilirubiny we krwi, których objawem może być żółtaczka. Zespół Gilberta ma podłoże genetyczne. Przyczyną hiperbilirubinemii jest defekt jednego z enzymów komórek wątrobowych, UDP - glukuronylotransferaza ( UGT ). Jedną z funkcji..

Miano ASO

.. ...konieczne jest stwierdzenie objawów klinicznych choroby lub przynajmniej objawów toczącego się procesu zapalnego w wynikach badań krwi ( podwyższony poziom leukocytów, podwyższone OB, często niedokrwistość )...

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...Potwierdzeniem zawału jest podwyższony poziom sercowych troponin. Zawał serca związany z zabiegiem chirurgicznym wyróżnia się nie tylko objawami, ma także odmienne przyczyny typowy zawał związany z miażdżycą tętnic wieńcowych. Operacja jest dla organizmu stresem. Wzrasta poziom..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. Obok podwyższonego ciśnienia i poziomu cholesterolu, także zbyt szybkie bicie serca jest niepokojącym objawem - ostrzegali podczas konferencji prasowej w Warszawie profesorowie Andrzej Rynkiewicz i Krzysztof Filipiak. Choroba wieńcowa jest podstępna - aż w 35 proc. przypadków zaczyna się ( i kończy ) nagłym..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...ciśnienie mi skacze puls podwyższony KAsia objawy takie jakie masz sa normalne, poniewaz ablacja to dosc duze uszkodzenie tkanki sercowej. mozesz czuc sie oslabiona tym bardziej ze dostalas krwotoku. Mozesz napisac co bylo powodem tego krwotoku i gdzie mialas robiona ablacje? Ja w tej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...wyniki badań ok ( trochę podwyższony cholesterol 217 ), byłam u 4 kardiologów i każdy mnie zapewniał że serce mam zdrowe i zawał mi nie grozi a ja się wciąż boję . POMÓŻCIE Cześc!ja też obserwuję u siebie podobne objawy.coś takiego trzyma mnie odkąd zaszłam w ciążę.zaczęło się od ataku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 797

.. ...Zrobiłam je i prócz podwyższonego cukru były idealne, wiec mój lekarza ze względu na drętwienie rąk i zawroty głowy skierował mnie do neurologa. Pani neurolog po badaniu stwierdziła, że wszystkie odruchy są prawidłowe i że to pewnie na tle nerwowym... Jako że do dotychczasowych objawów..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 958

.. ...mózgowej, jeśli jest podwyższony może dawać takie same objawy jak przy nerwicy lękowej, efekt bańki, wrażliwość na kolory i światło, senność w dzień, uczucie obcości a do tego dochodzi jeszcze nieregularny, skąpy okres, brak owulacji. Przepraszam,że się tak rozpisałam :d aby sie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 982

.. ...wszystko jedynie lekko podwyższone neutrocyty i przy dolnej granicy limfocyty...dostałam skierowanie do neurologa z podejrzeniem nerwicy lękowej ale ciągle czekam na termin...Co o tym myślicie??? Czy to mogą być objawy nerwicy??? sama już nie wiem co o tym myśleć...:( ( ( ( ( Oczywiscie..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...oraz drgawki powieki, podwyższone ciśnienie skurczowe. Takie męczą mnie objawy najlepsze jest to że lekarze twierdzą że mi nic nie jest. Badanie robię sobie sam jak tylko mam jakąś kasę odłożoną. Czy warto zrobić echo serca czy może od razu tomografię komputerową? Czy ktoś z was robił..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 196

.. ...również, szybki puls i podwyższone ciśnienie - także, uczucie dużego osłabienia również. Uderzenia gorąca - masz je prawdopodobnie dlatego, że za mocno i za intensywnie myślisz o objawach, gdy one już się pojawiają, czy nie jest tak, że gdy serce szybciej Ci bije, zaczynasz o tym myśleć,..

Dodatkowe skurcze - Str. 290

.. ...zwłaszcza wtedy gdy podwyższonemu tętnu towarzyszą objawy nerwicy - zmęczenie, niepokój itd. Nie reklamuję tu żadnych leków i wcale nie twierdzę że jedynie lekami w każdym przypadku można obniżyć puls. Ale gdy inne środki zawodzą lub nie potrafimy ich skutecznie zastosować to warto..

Menopauza czy serce?

.. ...tych napadów nie jest podwyższone, a czasem nawet obniżone. Dodam, że leczę się na nadciśnienie, ale czasem mimo leków mam jego skoki. Mój internista twierdzi, że to sprawa menopauzy, ale nie spotkałam się nigdzie z opisem takich objawów. Nie pozwala mi to żyć i funkcjonować normalnie...

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...ale jednak nie. Mam podwyższone trójglicerydy - 278mg/dL ( norma 40 - 160 )z wątrobą też tak sobie: AIAT - 88 ( norma 0 - 42 ) AspAT 36 ( norma 0 - 37 ) Nadal nie czuję się dobrze, bo w różnych porach dnia dopada mnie uczucie niepokoju, że słabnę, że serce wariuje... Benzodiazepina którą..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 189

.. ...ja dzisiaj mam jakieś podwyższone tętno.Na dodatek bardzo krótko spałam. Kurde ale mnie to tak męczy ze szok, te moja odczucia takie realne ze cos jest nie tak, ale ze jestem cięzko chora te objawy sa takie realne ze az sie ich boje to mierzenie tetna wydaje mi sie ze żle bije, co 1o..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 274

.. ...ostatnio zauważyłem podwyższone ciśnienie 130 - 140/70 - 90 i puls w granicy 90 - 120. Do tego ostatnio nie przepadam za towarzystwem, wychodząc staram się chodzić skrajem chodnika. Większość czasu czuje przygnębienie. Do tego objawy typu lodowate stopy i ręce, wata w nogach, drżenie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 294

.. ...za to cały dzień mam podwyższony puls ( choć się nie denerwuję ) - czuję, że serce bije szybciej i potwornie mnie to irytuje - a po wejściu na 3 piętro zrobiło mi się strasznie słabo. Już nie wiem czy to nerwica czy może jednak mam coś z sercem... Zrobiłam badania, niby wszystko jest w..

Plastyka zastawki mitralnej a ciąża

.. ...internista twierdził że podwyższone tętno to norma przy niskim ciśnieniu, ale jak poczytałam to reszta objawów się zgadza, urodziłam zdrowe dziecko siłami natury, bez wsparcia medycznego ( tzn bez żadnych wkłuć, znieczulenia, leków, nacięcia etc ), ciąża była zagrożona ( prawdopodobnie..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...ASO powyżej 500 , i podwyższona ilość leukocytów w morfologii. Pozdrawiam dzieki wielkie,ale lekarz tez o tym raczej powinnien wiedziec?wybieram sie do nastepnego lekarza z polecenia znajomych,zobaczymy,ob mam dobre,ogolnie wyniki sa ksiazkowe wiec nie wiem co jest przyczyna,tych..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 2

.. ...częstomocz - masz po śnie podwyższone ciśnienie - nie czujesz się wyspana/y po nocy - zasypiasz w autobusie, tramwaju, wykładach, pracy - jesteś ciągle zmęczona/y to mogą być objawy obturacyjnego bezdechy sennego OSAS Mam w rodzinie na zachodzie osobę, u której wykryto kilka lat tem..

Objawy nerwicy lękowej

.. ...klatki piersiowej , podwyższone ciśnienie itp. Teraz zamienioło sie to wszystko w nerwice lękową .( boje sie np. isc do fryzjera , boje sie jechac gdzies. Boje sie wtedy gdy mam coś zrobić. Zaczełem chodzić do psychiatry bo zaczeło mi to bardzo przeszkadzać. Biore teraz asentre magnez i..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...jako dziecko miałem podwyższone ciśnienie. Od kilku lat mam wszystkie objawy choroby wieńcowej: niewielka tolerancja wysiłku, duszność, bóle w klatce piersiowej, drętwienie lewej łopatki, skurcze kończyn ( zwłaszcza lewych ) w czasie snu. Moje życie to od dziecka jedno pasmo..

Dziwne bóle, podwyższone ciśnienie, poblemy z widzeniem

.. ...tym stwierdzono u mnie podwyższone ciśnienie ( po EKG, echo serca, morfologii itd. bez holtera ) na poziomie 140/85 max 160/85. Dostałem lek Lokren chyba 50 i po jakimś czasie dolegliwości przeszły, więc odłożyłem lek. Minęło ok. 2,5 roku bez objawów. Zadowolony żyłem normalnie nie..

Wysokie tętno 122/86/125

.. ...zmienić tabletki. czy poza podwyższonym pulsem masz inne objawy typu ból, kłucie? Pozdrawiam mam kłucie w lewej piersi prawie codziennie że nawet juz na to nie zwracam uwagi...zmieniam lekarza i basta! Jak się czujesz? Napisz coś od czasu do czasu co z tobą i oczywiście po wizycie u..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...spowodowane pewnie było podwyższonym ciśnieniem i mam brać tabletki dalej. Następnej nocy dostałam bólu w klatce piersiowej i zdrętwiała mi cała lewa ręka. Odstawiłam wiec tabletki i udałam sie na wizytę do kardiologa. Pan doktor zbadał mnie i stwierdził ze nie widzi żadnych..

Uczucie pulsu na całym ciele?

.. ...wysokie tętno i trochę podwyższone ciśnienie. Bardzo możliwe że masz nerwicę. Najlepiej by było gdybyś poszedł się przebadać. Pozdrawiam Mam podobne objawy. puls ciała, ruch klatki piersiowej, dudnienie brzucha, mam bardzo widoczne obiawy, możliwe ze to na tle psychinczym, możliwe ze mój..

Problemy z przytomnością

.. ...obecnie tylko lekko podwyższone. Moje podejrzenia to jakiś * lęk * bycia poza domem ( chociaż nie przeżywam jego w ogóle, może podświadomie ) i jedzenie, może coś z wątrobą( mam żółtaczkę Gilberta ). Z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam Mikołaj Na Wikipedii przeczytałem, że mogą to być..

Wymioty, mdłości, bóle rąk, nóg, osłabienie, senność

.. ...konsekwencji np. utrwalić podwyższone cisnienie, a wtedy dość do najgorszego. Nie mówie tego żeby kogos strszyc bo sam mam problemy z pracą, w domu jak wielu ludzi. Najpierw zrób chociaż ekg wskazane usg serca i mniej pewność ze wszystko ok. Jeśli dobrze z sercem to dać na luz troche...

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 3

.. ...Mam to brać przez 10 w podwyższonych dawkach a później jak w ulotce. Za tydzień napisze czy coś pomogło. Pozdrawiam Jest nas więcej. Ja mam również bardzo podobne objawy. Ziewanie, niemożność złapania oddechu a jak już się uda to słyszę świstanie w klatce piersiowej. Mam tę dolegliwośc..

Atrox - pytanie do stosujących ten lek na podwyższony cholesterol

.. W związku z podwyższonym cholesterolem lekarz zalecił mi przyjmowanie Atroxu. W związku z długą listą potencjalnych działań niepożądanych mam pytanie do osób przyjmujących ów specyfik - jakie są Wasze doswiadczenia związane z pzyjmowaniem tego leku? Też sięboję, a mam przepisany. Niesamowita ilość..

Jak radzić sobie z nerwicą?

.. ...pierścienia na głowie - Podwyższone ciśnienie - Uczucie SŁABOŚCI, jakbym miał zaraz zemdleć. Na temat czas to mogły być objawy wielu różnych chorob. Niestety tak się nie stało. Dlaczego niestety ? Otóż łatwiej jest wyleczyć chore serce, nadciśnienie czy zbyt niskie ciśnienie ( a to są..

Dziwny rytm w sercu i wysokie tętno

.. ...moze jest przyczyną podwyższonego pulsu. No i koniecznie ablacja - jeśli nie chcesz się męczyć tak całe życie. Bo lekami można tylko zminimalizować objawy, ale częstoskurczu na pewno nie wyleczysz. Do tego z wiekiem mozesz miec coraz więcej napadów, bo organizm uodparnia się na leki...

Stan podgorączkowy, bóle brzucha, duszność i osłabienie ciała

.. ...ludzi. Jeżeli chodzi o podwyższoną ciepłotę ciała, to mój mąż ma tak od dzieciństwa. Utrzymuje się do dnia dzisiejszego a ma już 38 wiosen. Objawy osłabienia i dusznosci trzymały go kilka ładnych lat, jednakoż wygonić go do lekarza było niestety bardzo ciężko. Po kilku latach na skórze..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...stężenia proBNP i BNP są podwyższone również u pacjentów z niewydolnością nerek. Obrzęki, uczucie zmęczenia, często też zmniejszenie się apetytu mogą być objawami niewydolności nerek właśnie. Dlatego radzę zrobić badania w tym kierunku ( szczególnie jeśli ktoś ma nadciśnienie tętnicze ),..

Wydłużony odstęp PQ

.. ...normie, ale nadal mam podwyższone tetno. Beta - blokerow brać nie mogę ze względu na PQ. Co w takiej sytuacji należałoby zrobić? Chodziło o 90bpm. Szczerze powiem, ze te objawy sa dosc dziwne bo... wzajemnie sie wykluczaja. Wydłużony odstep PQ swiadczy o bloku AV I stopnia co jest..

Zamykanie przecieku międzyprzedsionkowego za pomocą Amplacera

.. ...przecieku amplatzerem. Podwyższone cisnienie bylo pierwszym objawem, puchniecie nóg, palcy u rąk zwłaszcza w nocy, meczenie sie przy sprzataniu, bieganiu, plywaniu, jakimkolwiek niewielkim wysilku, nie wspomnę już o wspinaniu sie po górach, to wszystko w ramach wycieczek z dziećmi,..

Morfologia krwi i co dalej?

.. ...we krw,i a raczej jej podwyższony poziom świadczy o cukrzycy, proszę pomóżcie czego oznaka są te nieprawidłowe wartości i na jakie badania sie udać,... Z góry dziekuję. poprawka jesli chodz i o glukoze N: do99 Przede wszystkim powtórz sobie badanie. Zrób je na czczo a poprzedniego dnia..

Niska temperatura, bóle głowy i kłucie w okolicy serca

.. ...miesięcy wcześniej miałam podwyższone ASO:500. Żadnych problemów z tarczycą. Czy ktoś miał podobne objawy? Proszę o odpowiedz: ) Witaj: - )trzeba leczyc gronkowca.najskuteczniejsze sa autoszczepionki.pozdro: - ) Mam podobne objawy jednak moja temperatura jest nizsza ok.34 mam to juz od..

Podwyższony puls i duszności a wyniki dobre

.. Witam, Ostatnio mam podwyższony puls, cały czas czuje jak mi wali serducho. Nie wiem co mi się dzieje, wszystkie badania serca mam dobre, EKG, EKG wysiłkowe, badania krwi i wszystkie inne.. mam duszności, i wiele podobnych objawów do tego jakie były opisane do nerwicy serca. w przyszłym tygdoniu ide do..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...Młody, badałeś tarczycę? Podwyższony cholesterol często występuje przy chorobach tarczycy, objawy też są podobne. Zrób badania krwi: TSH, FT3, FT4. * barbarella * , na tarczyce mam jutro krew ale tylko TSH , poprosze jeszcze lekarza zeby sprawdzic przepustowosc zyl ( mam nadzieje ze to..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...związku tachykardii z podwyższonym poziomem przeciwciał TG i TPO. Lekarz kardiolog stwierdził, że objawy nie wynikają z przyczyn kardiologicznych, śladowe niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej wg. niego nie mają znaczenia w tym przypadku. Twierdzi raczej, że objawy wskazują..

Nadciśnienie tętnicze u osiemnastolatka

.. ...udać się do lekarza - zrobi wywiad, echo serca, jak bedzie trzeba zapisze tabletki normujące ciśnienie. Lekceważąc takie objawy za kilka lat możesz mieć kłopoty z zastawką lub aortą Oby nie ! pozdrawiam..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...pojawiał się jako skutek podwyższonego pulsu np. po gorzej przespanej nocy, albo po kilku dniach spędzonych przed monitorem przy znikomej ilości ruchu. Gdybyś miała typowe objawy nerwicowe to chyba lekarze by to dosyć szybko rozpoznali bo nerwice są dosyć rozpowszechnione. Ja bym raczej..

Problem z pulsem

.. ...objawów pasował mi tylko podwyższony puls - o słabych nogach nic nie czytałam. Tą słabość konsultowałam raczej z neurologiem ale nic konkretnego nie stwierdził. Co do serca chyba jednak wybiorę się do kardiologa. Według mnie Twoje objawy to jednak może być nerwica. Jeśli tak to..

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...normy lub jest lekko podwyższone. Tętno też przyspiesza chociaż mniej niż kiedyś, ponieważ teraz zażywam propranolol. 20 )Czasami uczucie zimna, chociaż na zewnątrz jest ciepło, a innym razem uczucie gorąca – wtedy otwieram okno i czekam, aż mi się zrobi zimno –..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...dalej... A jak mam lekko podwyższone ciśnienie tak ze 127/80 to czy mogę normalnie uprawiać sport? Czy regularna aktywność fizyczna zmniejszy moje ciśnienie do wartości 120/80? Człowieku! ja przez klikanaście lat biegałem maratony przy ciśnieniu 170/120,a bywało że i wyższym/bynajmniej..

Zapelenie mięśnia sercowego

.. ...czy nie. Miałem bowiem podwyższone te tzw. * enzymy sercowe * , jednakże na echo serca różnice były tak minimalne, że jeden lekarz mówił, że to zapalenie mięśnia sercowego, drugi zaś, że nie. Nie mniej jednak, po wyleczeniu wszystkich objawów trzymali mnie jeszcze kilka dni na..

Infekcja dróg oddechowych??

.. ...temperaturę ciała mam podwyższoną od ponad miesiąca ( 37.2 około ). Gdzieś kiedyś czytałęm, że alergię charakteryzują podobne objawy jakie mam, ale bez podwyższonej temperatury ciała. Temperatura ciała jest rzeczą bardzo względną, u każdego wygląda inaczej, u jednych w czasie choroby sie..

Odwodnienie - Str. 3

.. ...większego znaczenia. Bo temu podwyższonemu pulsowi towarzyszy parę innych dolegliwości które potrafią zepsuć cały dzień. I nie ma to większego związku ze stresem czy nakręcaniem się - można być przy tym całkiem racjonalnym i możliwie spokojnym a te nieprzyjemne objawy są i nic na to nie..

Głupia nerwica - Str. 2

.. ...zapomniałem jeszcze o podwyższonej temp ciała i ogólnym uczuciu niepokoju i lęku, takze mam ostatnio płytki sen, budzę sie w nocy, mam tez bardzo intensywne sny, wrecz męczące, i czasami po prostu budze sie zmeczony!!! Bardzo prosze was o opinie!!! Witam Kuba88 to mogą byc objawy nerwicy..

Mrowienia w nogach a kręgosłup

.. ...HDL,LDL,trójglicerydy.Jak podwyższone ,to zastosuj dietę obniżającą cholesterol i codzienną porcje ruchu.RTG szyjnego kręgosłupa.Lub rezonans,TK. Cholesterolu nie badałem. Martwią mnie te dolegliwości, mam nadzieję, że to nie SM. Umówiony jestem na początek z ortopedą, bo być może to sa..

Nastoletnia nerwica - Str. 11

.. ...są takie objawy bo do poradni hepatologicznej termin mam dopiero na luty, Może ktoś zna dobre zioła na uspokojenie to spróbuje jeszcze regularnie pić , jak nie pomoże to będę musiał zmienić neurologa...

Nastoletnia nerwica - Str. 12

.. ...to wyniki wątrobowe podwyższone ,ale wydaje mi się że to nie od wątroby są takie objawy bo do poradni hepatologicznej termin mam dopiero na luty, Może ktoś zna dobre zioła na uspokojenie to spróbuje jeszcze regularnie pić , jak nie pomoże to będę musiał zmienić neurologa. Witam..

Mnóstwo objawów sercowych, nerwica?

.. ...badania... Donpedro, ten podwyższony kortyzol może wskazywać jednak na zaburzenia hormonalne. Nie wiem czy robiłeś inne badania w kierunku nadnerczy. Wysoki kortyzol może także występować przy niedoczynności tarczycy. Jakie badania na tarczycę robiłeś? To ważne, bo lekarze zlecają zwykle..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...wzrastają a ciśnienie mimo podwyższonych obrotów spada,bo nie ma wystarczającei ilości wody. Ludzie z wyższych pieter ,szaleją,są nerwowi.Na pewno nerwicy dostali.Nie zamierzam Cię obrazic ale tego dozorę przypominasz.Sadzę,że za mało wody pijesz w ciągu doby.Miesiąc w miesiąc tracisz..

Ból w klatce piersiowej.

.. ...głębokich. Kaszel, ból i podwyższona temperatura jest wtedy jednym z objawów zatorowości. Pisze o tym ponieważ skoro dopiero przyjechałaś to pewnie masz za sobą dłuższe unieruchomienie, a zakrzepy powstają do kilku, nawet kilkunastu dni po podróży, o skutkach nie musze chyba pisać. Sama..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 2

.. ...mieć tą miażdżycę,nawet podwyższony cholesterol w takim wieku nie daje takie objawy. Rozumowanie że każdy musi być jak Ty jest naiwne i głupie. Miażdzyca wcale nie musi występywować tylko u ludzi starych. Kiedyś takie same bzdury ludzie gadali o chorobach serca, jak młody to na pewno ma..

Czy to są objawy nerwicy?

.. ...krwi też ok, jedynie podwyższone były próby wątrobowe. następnie trafiłem do lekarza rodzinnego z objawami lęku, duszności i bólu w klatce piersiowej, zawrotami głowy. lekarz ten stwierdził, że mam bakterie lub robaki i leczył mnie na to tydzień czasu, ale nie przyniosło to rzadnego..

Nerwica- czy niedomykalność zastawki?

.. ...ciśnienie miałem nieco podwyższone, lecz to raczej ze stresu... Jakiś czas później zaczęły mi się pojawiać objawy - ból głowy, zmęczenie, nieostry wzrok, lecz myślałem, że to z przemęczenia. Lecz jakiś czas później zaczęły nękać mnie straszne duszności i chwilowe * ukłucia * serca -..