Podwyższone OB przyczyny

Zespół Dresslera

.. ...gorączki, niedokrwistości i podwyższonego OB ( odczyn Biernackiego ). Przyczyny zespołu Dresslera. Przyczyna występowania zespołu Dresslera nie jest do końca wyjaśniona. Wśród teorii patogenezy zespołu Dresslera dominuje pogląd że za jego powstanie odpowiedzialna jest reakcja..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. Podwyższone stężenie cholesterolu we krwi przyczynia się do powstawania blaszki miażdżycowej, będącej przyczyną choroby niedokrwiennej serca. Cholesterol możemy podzielić na dwie frakcje: LDL ( cholesterol o niskiej gęstości i HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Obniżony poziom HDL i podwyższony LDL są..

Zespół Gilberta

.. ...hiperbilirubinemii, czyli stanów podwyższonego stężenie bilirubiny we krwi, których objawem może być żółtaczka. Zespół Gilberta ma podłoże genetyczne. Przyczyną hiperbilirubinemii jest defekt jednego z enzymów komórek wątrobowych, UDP - glukuronylotransferaza ( UGT ). Jedną z funkcji..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...Potwierdzeniem zawału jest podwyższony poziom sercowych troponin. Zawał serca związany z zabiegiem chirurgicznym wyróżnia się nie tylko objawami, ma także odmienne przyczyny typowy zawał związany z miażdżycą tętnic wieńcowych. Operacja jest dla organizmu stresem. Wzrasta poziom..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75 procent udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi 25 procent ludności świata, zaś w Polsce - niemal 30 proc. dorosłych. Szwajcarska firma Cytos opracowała..

Buraki obniżają ciśnienie krwi

.. ...milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej około 75 procent udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi około 25 procent ludności świata, zaś w Polsce - niemal 30 proc. dorosłych. Buraki oprócz witaminy C i B1..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...DNA jest związanych z podwyższonym ciśnieniem krwi. Poszczególne warianty genów same w sobie w niewielkim stopniu przyczyniają się do zwiększenia ciśnienia krwi, natomiast kiedy jedna osoba ma kombinację kilku z nich, wówczas obserwuje się znaczące podwyższenie ciśnienia i około 34 proc...

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...objawami towarzyszacymi podwyższonemu tętnu spoczynkowemu - zależy to jednak od przyczyn które wywołały to podwyższenie tętna spoczynkowego. Bo jeżeli za podwyższenie tego tętna odpowiedzialna jest tylko adrenalina/ chwilowy stres ( nie długotrwały ) to takiemu podwyższeniu wcale nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...bicie. A jeśli masz podwyższony poziom hormonów tarczycowych i tam jest pies pogrzebany, jeśli to jest przyczyna zaburzeń, a będziesz brała lek nie na tę dolegliwość, co trzeba. Nie chcę Cię tu namawiać do nieprzyjmowania Propanololu, ale radziłabym powiedzieć o tych obawach lekarzowi...

Chelatacja - Str. 12

.. ...okazuje się błędem. Podwyższony poziom cholesterolu jest skutkiem, a nie przyczyną powstawania miażdżycy. Wątroba ,,musi * produkować jego zwiększoną ilość, by krew razem z lepką lipoproteiną a mogła rozprowadzić go do tętnic w celu ,,wyreperowania * uszkodzonych naczyń. Jeżeli tętnice..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...ci powiedzieć nic o podwyższonej leukocytozie ponieważ mój mąż ma tą chorobę prawdopodobnie uwarunkowaną genetycznie przechodził w Zabrzu biopsję serca i wykluczono pozapalną i niedokrwienną przyczynę kardiomiopatii mogę cię tylko pocieszyć że pozapalną kardiomiopatie leczy się łatwiej..

CK-MB - Str. 3

.. ...mogla byc inna przyczyna podwyższonego CK - MB !! bo to mnie intryguje!! Jeśli Twoje leki będą jakoś wpływać na holtera,poinformuje Cię o tym lekarz. Podejrzewam jednak,że w to badanie ma na celu pokazanie wpływu tych leków na Twoje samopoczucie i na rytm serca,tak,że nie powinnaś ich..

Dodatkowe skurcze - Str. 280

.. ...węglowodanów nie eliminuje podwyższonego poziomu cukru. Podwyższony poziom cukru powoduje również złe samopoczucie, drżenie rąk, nerwowość. Tak że nie nerwica jest przyczyną arytmii, ale najprawdopodobniej poziom cukru jest przyczyną nerwicy i arytmii. Lekkie przybranie na wadze od razu..

Dodatkowe skurcze - Str. 305

.. ...cholesterol niestety trochę podwyższony, ale rozpoczęłam z nim walkę. Jestem typem człowieka, który nie potrafi stawić się chorobie, zawsze sobie dopowiadam coś z niekorzyścią dla siebie i próbuję znaleźć przyczynę. Niestety w tym wypadku jeszcze nie otrzymałam pełnej diagnozy iii ....

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 293

.. ...kato28 : U mnie wyszły podwyższone trójglicerydy. Cholesterol mam ok. Całkiem możliwe, że te trójglicerydy mam podwyższone przez słodycze ( to podobno jedna z możliwych przyczyn ). Odkąd pamiętam przepadałem za słodyczami. Nadal przepadam ! Batoniki, czekolada, coca - cola itd. znajdują..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 39

.. ...to masz nieznacznie podwyższony. Neurolodzy zaczynają się dopiero zastanawiać przy wartościach ponad 500. Lekko podwyższony wynik może wynikać z błahych przyczyn mp. wysiłek fizyczny, zastrzyk itp. Ja miałem kilka razy wykonywane CPK i raz tez miałem podwyższony do 245. Miesiąc później..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...ASO powyżej 500 , i podwyższona ilość leukocytów w morfologii. Pozdrawiam dzieki wielkie,ale lekarz tez o tym raczej powinnien wiedziec?wybieram sie do nastepnego lekarza z polecenia znajomych,zobaczymy,ob mam dobre,ogolnie wyniki sa ksiazkowe wiec nie wiem co jest przyczyna,tych..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...30mmHg podobno lekko podwyższone. Czytałam w wikipedii ze przyczyną podwyższonego cisnenia mogą być wady serca m.in. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ( jak u mnie PFO ) Czy po wyeliminowaniu tej wady może się u mnie zmniejszyc to ciśnienie czy też może postępowac? Mam niedomykalność..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...wysportowanych , bez podwyższonego holesterolu i z normalnym ciśnieniem. W moim przypadku przyczyna zawału był skrzep wynikajacy prawdopodobnie ze złej krzepliwości krwi( o której nie wiedziałem a na badanie na krzepliwosć czeka sie 4 miesiące! ) Pozdrawiam - Piotr hej. mam podobny..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 17

.. ...dodam jeszcze że mam podwyższony cholesterol i trójglicerydy - to jest przyczyną lambi - po przeleczeniu powinno się poprawiać !! pozdrawiam wszystkich !! ~sidi Zrobię te badania, dzięki za trop. Napisz czy długo brałeś METRONIDAZOL. . i jaką dawkę.CZy lek Ci przepisał rodzinny ?..

Młody wiek a bardzo wysokie ciśnienie

.. ...gdzie ciśnienie może być podwyższone, by je wykluczyć. Na podstawie tych badań stwierdziła, że jest to tzw. nadciśnienie samoistne i dopiero wtedy przepisała pastylki na obniżenie. Dziwi mnie, że twój lekarz nie próbował ustalić przyczyny nadciśnienia i nie zlecił odpowiednich badań...

Dziwny ból w klatce piersiowej

.. ...we krw,i a raczej jej podwyższony poziom świadczy o cukrzycy, proszę pomóżcie czego oznaka są te nieprawidłowe wartości i na jakie badania sie udać,... Z góry dziekuję. Witam!Ja rowniez cierpie na bole w klatce pierciowej. Pojawiaja sie nagle bez wyraznej przyczyny.Wylacznie z lewej..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...związku tachykardii z podwyższonym poziomem przeciwciał TG i TPO. Lekarz kardiolog stwierdził, że objawy nie wynikają z przyczyn kardiologicznych, śladowe niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej wg. niego nie mają znaczenia w tym przypadku. Twierdzi raczej, że objawy wskazują..

Ból pod żebrami z lewej strony

.. ...od jakiegoś czasu mam podwyższone ciśnienie tętnicze - może to z nerwów, nieraz się martwie drobnymi sprawami. Robiłem kilka miesięcy temu arteriografie w kilnice nefrologicznej i było wszystko o.k. z nerkami - ciśnienie bez przyczyny powiedzieli. Miałem brać raz dziennie tenaxum i dieta..

Bardzo szybkie tetno

.. ...znaczy bo wtedy jest on podwyższony po wysiłu. Jeśli jednak pojawiają się bóle za mostkiem, to należałoby ustalić czy są to nerwobóle czy mają one jakąś istotniejszą przyczynę. Gdybyś się więcej ruszał to sam byś wiedzał czy jesteś zdolny do większego wysiłku, czy też nie i czy takiemu..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...kondycja to jest znacznie podwyższone ryzyko zawału. Przynajmniej u tych którzy mają już jakieś ( zaawansowane ) zmiany miażdżycowe. Właśnie za przyczynę mojego zawału upatruję taki splot okoliczności - zmiany miażdżycowe + niewielki wysiłek 36 godzin przed zawałem po którym puls wzrósł..

Wysokie ciśnienie, podwyższony puls niewiadome przyczyny

.. Witam, Mam 25 lat, od jakiś trzech miesięcy mam niewyjasnione skoki ciśnienia. !50 na 100 prawie na co dzień, wystąpiło to z dnia na dzień. Nie boli mnie głowa, czuję się po prostu nad pobudzony i ciezko mi sie oddycha ale ciśnienie czasem jak idzie w góre w granicach 160 na 110 to już po prostu padam z nóg...

Co mi własciwie dolega? Neriwca? Inne schorzenie? Chlopak 17lat

.. ...plecach, duszności, podwyższone tetno, i najgorsze kołatania serca towarzyszące mi non stop. Biore concor 2.5mg i maglek B6. Przeżywa ktos cos podobnego? Co mi własciwie dolega? Przez co mogło mi sie to wszystko zrobić? Co jest tego przyczyną? Bede bardzo wdzieczny kazdej osobie ktora..