Podwyższony wynik OB

Niedobory magnezu

.. ...prawidłowej lub nawet podwyższonej ilości magnezu w organizmie. Wynika to z możliwości przesunięcia puli magnezu z i do komórek oraz kości. Ponadto w niektórych chorobach ( np. ostre zapalenie trzustki ) magnez wytraca się z krwi do tkanek. Gospodarka magnezowa jest dość skomplikowana,..

Lipemia

Lipemia

.. ...Lipemia, wynikająca z podwyższonego stężenia głównie tych dwóch frakcji, objawia się białawym lub mlecznym zabarwieniem osocza krwi. Kolor ten wynika z wysokiej zawartości tłuszczy i jest nie tylko objawem zaburzenia gospodarki lipidowej organizmu, ale również może fałszować wyniki..

Miano ASO

.. ...konieczne jest stwierdzenie objawów klinicznych choroby lub przynajmniej objawów toczącego się procesu zapalnego w wynikach badań krwi ( podwyższony poziom leukocytów, podwyższone OB, często niedokrwistość )...

Gen wielkiego serca

.. ...intensywne ćwiczenia, podwyższone ciśnienie krwi czy otyłość. Jak jednak wynika z prowadzonych na 30 ludziach i znacznej liczbie szczurów badań międzynarodowego zespołu ekspertów, zjawisko może mieć związek z genem Ogn. Wcześniej nikt nie podejrzewał, że gen Ogn wpływa na serce...

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...na zawał serca i mają podwyższone ryzyko udaru mózgu - wynika z badań, o których informuje pismo Neurology . Migrena to jednostronny, pulsujący ból głowy, któremu często towarzyszą nudności i wymioty, a także nadwrażliwość na dźwięk i światło. Na migreny cierpią przeważnie osoby między..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...to kolejny wskaźnik podwyższonego ryzyka chorób układu krążenia. Również stosunek apoB do apoA1 ( apolipoproteiny A1 ), składnika dobrego cholesterolu ( tj. lipoprotein wysokiej gęstości - HDL ) był wyższy. A, jak wynika z wcześniejszych badań, może to być jeszcze silniejszy zwiastun..

Echo serca - Str. 7

.. ...kolei gradient może być podwyższony dodatkowo z powodu niedomykalności. Umiarkowanie powiekszony LP9zapewne mama ma migotanie przedsionkow ) , frakcja wyrzutowa nieco obnizona i cechy nadcisnienia płucnego , ktore jest wynikiem wady mitralnej. Z tego opisu mama kwalifikuje się ( z samego..

Echo serca - Str. 17

.. ...o dziwo wyniki były podwyższone ( chol.227 ) . Czy podwyższone wyniki tych 2 badań mogły wyniknąć z tego że przeddzień badania ok godz 22 * zeżarłam * 2 porcje lodów a oczywiście rano ok. godz. 9 szłam na badania . Wyniki są de facto porownywalne , wazny jest caly lipidogram ,a nie tylko..

Echo serca - Str. 33

.. ...kurczliwości EF62% INNE - Podwyższone skurczowe ciśnieniew prawej komorze do ok.65mmHg. Czy zmiany są poważne i jakie są rokowania Z góry serdecznie dziekuję Pani Izo prosze o interpretacje wyników mojego ojca,który 3 tyg. wcześniej opóścił szpital. - pacjent lat 69 12.5 kardiomopatia..

Echo serca - Str. 56

.. ...- hmm a jak bym iał podwyższony puls to procent frakcji wyrzutowej * jej wynik * byłby procentowo wyższy czy niższy?...Pamiętam że akurat tego dnia kiedy miałem robione badanie czulem sie jakoś dziwnie,słabo..w ogole mam problemy z bezsennością ale to juz nie ten wątek: ),no i mogłem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 316

.. ...okazało się, że mam lekko podwyższone limfocyty ( 45%, norma 40% ), następnego dnia okazało się, że mam b. dużą aftę na języku ( w niewidocznym miejscu ) i lekarz stwierdził, że stąd taki wynik morfologii, ale nie jest to nic niepokojącego, bo reszta była w normie. W tym samym czasie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 621

.. ...których wyczytałam, że podwyższone przeciwciała mogą świadczyć o paru innych stanach zapalnych i że poziom kilkaset to jeszcze nie tragedia. Ja miałam aTPO 169 a aTG 443. Hashimoto występuje gdy poziom to kilka tysięcy. Jakie Ty miałaś wyniki? Ja pozostałe miałam w normie, TSH w dolnych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 622

.. ...dostałaś na podstawie tych podwyższonych przeciwciał?Moim zdaniem powinnaś jeszcze raz zrobic te przeciwciała ale nie biorąc w tym czasie żadnych leków ,bo jak czytałam niektóre leki m.innymi przeciwdepresyjne .mogą mieć wpływ na wyniki. GOSC dzieki widze,ze Ty tez mnie rozumiesz.A..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 736

.. ...no chyba że w Ob jest podwyższone jak jest stan zapalny,w poniedziałek ide do neurologa tak się przestraszyłam umówiłam się też do kardiologa i psychiatry wiem co to jest nerwica że sa lęki itd też sobie wmawiam że to właśnie sama się nakręcam mam cały czas niska temperaturę 35,6 - 36,6..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...trójglicerydy mogą być podwyższone jest wiele. Poza tym warto powtórzyć badanie po pełnych 12 godzinach na czczo, mając pewność, że poprzedniego dnia nie jadło się potraw szczególnie bogatych w tłuszcze. Zwykle podwyższone trójglicerydy idą w parze z podwyższonym cholesterolem. Jaki jest..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...boleć podbrzusze, mam podwyższoną temperaturę. Wiecie może co mi jest, bo ci lekarze nie potrafili mi dokładnie powiedzieć. No i baaardzo proszę o analizę i opis moich wyników EKG, Holtera i echa. Bo o tym mi nic nie mówili. Czy coś jest nie w normie? Z czego może brać się moje..

Niedoczynność tarczycy - Str. 9

.. ...wyniku bo niby jest podwyższony a z drugiej strony mieści się w górnej granicy, czy powinnam się przejmować? jak myślicie? zastanawiam się czy powinnam iść jeszcze na jakieś dodatkowe badania czy tylko skupić się na odpowiedniej diecie i suplementach które pomogą mi trochę obniżyć ten..

Niedoczynność tarczycy - Str. 19

.. ...wyniku bo niby jest podwyższony a z drugiej strony mieści się w górnej granicy, czy powinnam się przejmować? jak myślicie? zastanawiam się czy powinnam iść jeszcze na jakieś dodatkowe badania czy tylko skupić się na odpowiedniej diecie i suplementach które pomogą mi trochę obniżyć ten..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...pobudliwość nerwową, podwyższoną temperaturę ciała. Tak ze mysle ze jak T4 i T3 sa w normie to nie masz sie czym martwic: - ) MARLENIASTA, pisałam o tym wiele razy, żeby dokładnie zbadać tarczycę trzeba zrobić komplet badań: TSH, FT3, FT4 i aTPO. Jeżeli miałaś wynik TSH bliski górnej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 243

.. ...krwi wykazały jedynie podwyższoną bilirubinę, ale to pewnie wynik moich „ataków”. Stany te pojawiają się zawsze w sytuacjach kiedy nie mogę zachować się swobodnie np. w kościele, na lekcjach ang, w autobusie, tramwaju, kinie, na spotkaniu ze znajomymi... Odczuwam..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...,okazało się,że mam podwyższone trójglicerydy[230].muszę iść do lekarza,glukoza 62.cholesterol w normie.poradżcie co zrobić aby obniżyć trójglicerydy.muszę się przyznać ,że palę papierosy no i nie dawno stwierdzono u mnie nerwicę serca .czy to coś ma wspólnego na wyniki krwi?mam 35 lat..

Oznaczanie troponiny u noworodków

.. ...sercowego u nwoworodków jest podwyższona i nie koreluje wyraźnie z CKMB. Czy oznaczanie troponiny jest rzeczywiście przydatne w tym okresie życia, czy nie daje wyników fałszywie dodatnich, proszę o odpowiedź...

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...boleć podbrzusze, mam podwyższoną temperaturę. Wiecie może co mi jest, bo ci lekarze nie potrafili mi dokładnie powiedzieć. No i baaardzo proszę o analizę i opis moich wyników EKG, Holtera i echa. Bo o tym mi nic nie mówili. Czy coś jest nie w normie? Z czego może brać się moje..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...później ) w porządku ale podwyższone TSH wyszło wynik 10 czyli niedoczynność tarczycy - skierowanie do endokrynologa. Wiadomo na specjalistów jak endo czy kardio trzeba czekać, ale myślę ostatnio czy nie iść prywatnie chociaż kosztuje to dosyć sporo czasami. Minęło trochę czasu od wizyty..

Dodatkowe skurcze - Str. 196

.. ...tętno było znacznie podwyższone... Dał mi skierowanie do kardiologa, przepisał też leki Aspargin i Propranolol... Kardiolog zrobil mi Holter i o to trzymam przed sobą wyniki: Rytm dominujący zatokowy o średniej częstości 86/min, okresowo niemiarowy, tachykardia zatokowa w dzień. HR max...

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...amylaza w moczu ( wynik podwyższony ) Po wynikach lekarz stwierdził : podrażnienie trzustki ( w bardzo wysokich podwyższeniach amylazy występuje zapalenie trzustki ) Dostałem skierowanie na badania : - USG ( bez problemów ) - prześwietlenie klatki piersiowej ( również bez problemów ) -..

Rozległy zawał ściany przedniej i koniuszka

.. ...nadciśnienie, z grupy pacjentów podwyższonego ryzyka ( cztery zgony w wyniku zawałów w rodzinie ) - z silnym bólem w klatce piersiowej przy najmniejszym wysiłku i skierowaniem do szpitala zgłasza się na Izbie Przyjęć. EKG w normie. Zostaje hospitalizowany( no jeśli Pan tak chce.. ). Mija..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 43

.. ...po operacji mieliście podwyższone OB? Moja mama po tygodniu miała OB 120, zastanawiam się, czy to normalne po tak ciężkiej operacji? Na wyniku jest napisane - wskazana kontrola,a od tamtej pory żaden lekarz nie zlecił badań pod tym kątem. Witaj Janku! mam 67 lat i od 2 lat uganiam z..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 39

.. ...to masz nieznacznie podwyższony. Neurolodzy zaczynają się dopiero zastanawiać przy wartościach ponad 500. Lekko podwyższony wynik może wynikać z błahych przyczyn mp. wysiłek fizyczny, zastrzyk itp. Ja miałem kilka razy wykonywane CPK i raz tez miałem podwyższony do 245. Miesiąc później..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...Badania wykazały trochę podwyższoną troponinę 0.297.KCMB 27.0.Pozostałe wyniki badań krwi w granicach normy. W początkowym okresie byłem leczony na typową chorobę wieńcową ( miałem bóle zamostkowe,promieniujące do kończyn górnych,pociłem się,dyskomfort w klatce piersiowej,bóle w..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...ASO powyżej 500 , i podwyższona ilość leukocytów w morfologii. Pozdrawiam dzieki wielkie,ale lekarz tez o tym raczej powinnien wiedziec?wybieram sie do nastepnego lekarza z polecenia znajomych,zobaczymy,ob mam dobre,ogolnie wyniki sa ksiazkowe wiec nie wiem co jest przyczyna,tych..

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...nadmiernie wiotki o podwyższonej echogeniczności, uginający się do LP z cechami niewielkiego wypadania. fala.E 76 cm/s fala.A 46 cm/s PG.max mm Hg PG mean: mm Hg, PHT ms MVA cm do kwadratu ( z PHT )MI - I st. aortalna:morfologia, funkce, przepływy prawidłowe. Vmax 128 cm/s PG max.6,8 mm..

Interpretacja wyników morfologi krwi

.. ...wyniki morfologii krwi: Podwyższony poziom limfocytów - 52,7% ( dopuszczalne 28 - 38 ) Obniżony poziom granulocytów - 32,1% ( dopuszczalne 49 - 60 ) Niski poziom płytek krwi - 113 K/ul.( dopuszczalne 140 - 440 ) a także inne nieznaczne odchylenia od dopuszczalnych norm: Erytrocyty we..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...,że OB miałam znacznie podwyższone,więc lekarz stwierdziła,że mam jakieś nerwobóle i zapisała mi zastrzyki.Po zastrzykach zrobiłam ponownie OB i dodatkowo prywatnie na moją prośbę cholesterol no i wynik: cholesterol całkowity 233,cholesterol HDL 51,Trójglicerydy 133,cholesterol LDL..

Podwyższone ciśnienie i niski puls

.. Witam! mierze od kilku dni cisnienie i wychodzi zawsze w granichach 150/80 przy czym mam niski puls ok. 50 ? czym moze to być spowodowane ? ( mam 18 lat ) Proszę o pomoc : ) Serdedznie pozdrawiam! niema problemu do stresu. tętno * nie puls * 50 wg medycyny to rewelacyjny wynik ja jednak poszłabym do..

Wysokie OB

.. ...nerwowych. OB może być podwyższone od stanów zapalnych dziąseł, zęba, zatok, migdałków itp. Nie bój się i idź do lekarza. . Pozdrawiam i dużo zdrowia: ) a ja dzis odebrałam wyniki i w OB jest az 44 :( cekawi mnie co u mnie sie * zapaliło * mam nadzieje ze wszystko bedzie oki pozdrawiam..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...jako dziecko miałem podwyższone ciśnienie. Od kilku lat mam wszystkie objawy choroby wieńcowej: niewielka tolerancja wysiłku, duszność, bóle w klatce piersiowej, drętwienie lewej łopatki, skurcze kończyn ( zwłaszcza lewych ) w czasie snu. Moje życie to od dziecka jedno pasmo..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...mogłabym mieć takie podwyższone APTT przez taki lek jak Ginkofar? Dzisiaj odebrałam wyniki z wczoraj, i wyszło jeszcze gorzej, bo 53s. A jeszcze pytanie, czy mogłoby to być spowodowane np. zapaleniem pęcherza albo nerek? jeżeli ginkofar zawiera gingko biloba [a chyba tak] to nie powinni..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...efektu białego fartucha - podwyższonego cisnienia i tętna podczas badan lekarskich, np. osłuchu lub mierzenia ciśnienia. To nie jest choroba, więc tego się nie leczy! Ania - trafiłaś na niekompetentnego lekarza. Tylko holter może dać wiarygodny wynik. Czuję się bardzo dobrze, prawie..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...wyniki badań. Czytałam o podwyższonym poziomie trójglicerydów ale ja mam ich zbyt mało bo tylko 30 a norma od 40, natomiast cholesterol całkowity 220. Moze ktoś wie co to oznacz? moje wyniki to cholesterol 500, trójglicerydy 2250, HDL nieoznaczalny. szukam poradni leczenia zaburzeń..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...normie, Cukier - lekko podwyższony, oraz RTG klatki piersiowej - wynik; POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. KĄTY WOLNE. SYLWETKA SERCA NIEPOSZERZONA. W związku z tymi badaniami uznałem iż mam raczej nerwice i powiniennem się raczej uspokoić. No i efektem tego było prawie do końca..

Wysoki puls 122/86/125

.. ...skoro 122/86 a puls 125 czyli podwyższony. Może to świadczyć o dużym wysiłku ( nie piszesz czy wynik był po odpoczynku czy wysiłku ), o arytmii serca bądź podwyższone z powodu zdenerwowania, stresu itd...

Analiza wyników badania serca

.. ...morfologicznych i bez zaburzeń przepływu Kurczliwość bez zaburzeń kurczliwości,EF 62% Inne - podwyższone skurczowe ciśnienie w prawej komorze do ok.65mmHg Bardzo proszę o odpowiedż i serdecznie dziękuję..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 738

.. ...prawie 8 lat temu miałam podwyższone wyniki aspat , alat i trafiłam na idiotkę która nagadała mi tyle bzdur ( nawet że umrę na marskość wątroby ). Po 3 miesiącach chodzenia do niej dałam sobie spokój , jak mam umrzeć to bez niej .Sama robię co 3 miesiące badania ( takie jakich ona nie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 995

.. ...immunologia zawiodła i wyniki podwyższone ) . Wszystkie wyniki ujemne . Kasy wydałam multum , ale suma sumarum - okazuje się iż mam genetycznie słabą wątrobę i musze uważać na wszystko co jem , na leki itp. Wiem już na czym stoje . Wczoraj z Viki byłam w szpitalu na badaniach , krwi..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...10,04 [ 10^3 / ?l ] ( podwyższone ) - krwiniki czerwone RBC - 5,50 [ 10^6 / ?l ] ( górna granica normy ) - hemoglobina HGB - 16,00 [ g / dl ] - hematokryt HCT - 48,10 [ % ] - MCV - 87,8 [ f ] - MCHC - 33,3 [ g / dl ] - MCH - 29,2 [ pg ] - PLT - 283 [ 10^3 / ?l ] - glukoza - 129 mg / dl (..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...wysportowanych , bez podwyższonego holesterolu i z normalnym ciśnieniem. W moim przypadku przyczyna zawału był skrzep wynikajacy prawdopodobnie ze złej krzepliwości krwi( o której nie wiedziałem a na badanie na krzepliwosć czeka sie 4 miesiące! ) Pozdrawiam - Piotr hej. mam podobny..

Uczucie pulsu na całym ciele?

.. ...wysokie tętno i trochę podwyższone ciśnienie. Bardzo możliwe że masz nerwicę. Najlepiej by było gdybyś poszedł się przebadać. Pozdrawiam Mam podobne objawy. puls ciała, ruch klatki piersiowej, dudnienie brzucha, mam bardzo widoczne obiawy, możliwe ze to na tle psychinczym, możliwe ze mój..

Podwyższony aspat i alat

.. ...Śledzionę ( niewiele ) i podwyższony alat - 67 i aspat - 99 wyniki na choroby zakazne nic nie wykrły.co to może byc za choroba .proszę o odpowiedz. emila a moze ostatnio miał jakas infekcje,brał antybiotyki?czesto antybiotyki podwyzszaja oba enzymy watrobowe...powinno sie pobrac za..

Wyniki krew, mocz a migdałki?

.. ...zapalenia wątroby typu B, podwyższony poziom Aspat, Alat, a w szczegółności Alat również o tym świadczy. Zważywszy, że poziom Alat nie jest bardzo podwyższony może to wskazywać na PWZW B - przewlekłe wirusowe zapaleie wątroby typu B, wzmaga to dalsyej diagnostyki. Proponuje znaleźc..

Interpretacja wyników: Trójglicerydy, Alat, ASPT

.. ...nie zna odpowiedzi. Podwyższone wartości aminotranferaz, niska wartość trójglicerydów, zbyt mało danych na pełniejszą odpowiedź uzupełnie reszte wyników RBC 4,54 x 10 do 6 WBC 0,8x 10 do 2 HGB 13,5g/dl HCT 389 % MCV 086 MCH 29,7 pg MCHC 36,4g/dl Pit 0360 x 10 do 3 MPV 08,5 fl Pct 308%..

Prawidłowe ciśnienie 16 lat

.. ...nadciśnienie, ale już podwyższone. Powyżej tego ( wystarczy, że jedna z wartości jest powyżej ) - nadciśnienie. Oczywiście diagnozy nadciśnienia nie stawia się na podstawie pojedyńczego pomiaru, lecz całej serii wiarygodnych pomiarów. Twoje wyniki z pewnością uzasadniają konsultację u..

Czuję cały czas tętno

.. ...nadciśnienie, ale już podwyższone w stosunku do pożądanego. Przy systematycznych wynikach w okolicach 135/85 zdecydowanie zaleca się modyfikację stylu życia ( stosowna dieta, regularna aktywność fizyczna, rezygnacja z używek, redukcja wagi ), aby zapobiec rozwojowi nadciśnienia. 84 kg..

Wyniki badań tarczycy

.. ...normie ale THS jest podwyższone co to znaczy? Dziękuje za pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam Czesc ja tez odebrałam dzis wyniki i bardzo mnie ciekawi co powinnam dalej robic i co oznacza podwyzszenie TSH3gen. - 6.54 FT3 - 3,22 norma ( 2 - 4.4 ) - FT4 - 1,08 norma ( 0.93 - 1.7 ) - TSH3gen -..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...przestałam reagować na podwyższony puls przyzwyczaiłam się. Często odczuwałam swojego rodzaju ukłucia w okolicy serca.W wieku 18 lat miałam robione echo - serca i wyniki nie pokazały żadnej wady ale puls nadal pozostał podwyższony.Normalnie mam w granicach 90 - 100 uderzeń jednak czasem..

Podwyższone trójglicerydy - jaka dieta najskuteczniejsza?

.. Odebrałam wyniki i mam199 trójglicerydów pomimo,że od 2 m - cy trzymam diete :oliwa z oliwek,chude drobiowe mięso ,1 w tyg.ryby.zero słodyczy nie palę i nie piję,co zrobic by je obniżyc ,czy muszą byc leki?Dodam tylko,że cholesterol mam 179 a więc w normie co jest najskuteczniejsze w ich zwalczaniu?mam..

Podwyższony puls i duszności a wyniki dobre

.. Witam, Ostatnio mam podwyższony puls, cały czas czuje jak mi wali serducho. Nie wiem co mi się dzieje, wszystkie badania serca mam dobre, EKG, EKG wysiłkowe, badania krwi i wszystkie inne.. mam duszności, i wiele podobnych objawów do tego jakie były opisane do nerwicy serca. w przyszłym tygdoniu ide do..

Nerwica? z czym to się je? jak sie zachować? jak to ugryźć?

.. ...było super ok. jedynie podwyższony cholesterol ale dostałem tabletki które miały pomóc. lekarz ordynator powiedział że wyniki ok a z tym ciśnieniem to żebym się uspokoił bo to prawdopodobnie nerwica. po szpitalu chwile był spokój no i się zaczęło. nerwy, skoki ciśnienia, wymyslanie sobie..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...związku tachykardii z podwyższonym poziomem przeciwciał TG i TPO. Lekarz kardiolog stwierdził, że objawy nie wynikają z przyczyn kardiologicznych, śladowe niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej wg. niego nie mają znaczenia w tym przypadku. Twierdzi raczej, że objawy wskazują..

Zawroty głowy przewlekłe z zmianami nasileń

.. ...pogotowiu, kołatania serca, podwyższone ciśnienie krwii. Za każdym razem Ekg w normie. Badania krwii robione 4 razy w normie, lekko zaniżony potas, OB, brak pasożytów w kale, jonogram w normie, leukocytu w normie . Konstultacja neurologiczna - wynik żadnych zmian o podłożu..

Nerwica czy ziarnica?

.. ...szyi i dekolcie, miałam podwyższoną temperaturę, pociłam się nocami, miałam mrowienia i zaniki czucia na twarzy. Te mrowienia wytłumaczyłąm sobie, że pewnie powiększony węzeł uciska nerw: - /// Porażka. Dwóch lekarzy mnie widziało i niczego nie stwierdzili. Po leczeniu ślinianki poszłam..

Rozstępy na udach, pośladkach

.. ...w moczu to są lekko podwyższone, ale trzeba zwrócic uwage na normy laboratorium. W jednym będzie wynik ok, a w drugim juz zły. Dlatego ważne jest podawanie norm dla danego laboratorium i jednostek w jakich jest opisany wynik. Co napisali Ci w wypisie ze szpitala ( rozpoznanie )? Żadnych..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...pojawiał się jako skutek podwyższonego pulsu np. po gorzej przespanej nocy, albo po kilku dniach spędzonych przed monitorem przy znikomej ilości ruchu. Gdybyś miała typowe objawy nerwicowe to chyba lekarze by to dosyć szybko rozpoznali bo nerwice są dosyć rozpowszechnione. Ja bym raczej..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...wszytko w normie. Oraz o podwyższonym ciśnieniu - tłumaczonym wcześniej z racji uprawianego sportu. Bede wdzieczny za wszelkie informacje i podzielenie sie wlasnymi doświadczeniami. Pozdrawiam Witam: - )czy po tym jak byl wykonany doppler ,lekarz nie powiedzial Ci czy wszytko jest w..

Proszę o analizę wyników krwi

.. ...wiedziala ) ze te wyniki nie sa rewelacyjne. Koniecznie trzeba je pokazac lekarzowi. Ale bez strachu - przyczyna nie musi byc powazna. Uszy do gory. nieznacznie podwyższone CRP świadczy o stanie zapalnym...

Dziwny stan serca

.. ...chol.600 ,a nie lekko podwyższony.Nie daj się truć. dzieki naturalny ! lek ktory obnizyl mi cholesterol calk. to atoris bralem ok. 3 tygodni i po wynikach lekarz kazal mi odstawic. a jak u ciebie z cisnienim ? obecnym cholest. ? na jakiej diecie jestes??? obecnie jestem na codzien z gold..

Ból w klatce piersiowej po lewej stronie

.. ...jest b. duże.Jak lekko podwyższone,np.150 na 100,to równie dobrze może to być ze stresu przed badaniem,dlatego zapisuj wyniki i z kartką idż do lekarza.No i z wynikiem cholesterolu [wszystkie frakcje]. ECHO SERCA - 80 zł u mnie kosztuje. w jednej prywatnej przychodni. Możliwe że to..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...brzusznej. Wynik jedyne co to podwyższony cholesterol wysokości 283. Dostałem leki które jednak nie powodoują u mnie regulacji ciśnienia które mam bardzo chwiejne od 126/88 do 199/100 najczesciej wyniki są w przedziale 140 - 160 / 90 - 100. Występują jednak skoki ciśnienia które są..

Nadciśnienie w wieku 17 lat?

.. ...pielęgniarka zauważyła u mnie podwyższone ciśnienie - wtedy 145/96. Od tego czasu mierzę sobie ciś. codziennie i moje wyniki to 140 - 150/80 - 100. Zaznaczam, że mierzę sobie ciśnienie regularnie od około półtora tygodnia. Czy to może być już nadciśnienie? Gdzie powinnam się z tym..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 3

.. ...zawału . Ciśnienie mam podwyższone a i cholesterol i trójglicerydy przekroczone ( chol 263 a trój 213 nie wiem czy wpływ na wynik nie miało ciastko z bitą śmietaną ponieważ o 8 wieczorem mi się zachciało i zjadłam a rano poszłam się badać ) więc mam już 3 punkty podwyższonego ryzyka :..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 21

.. ...czasie okazało się ze mam podwyższone wyniki które robiłam na tarczyce . Znowu kolejne pytanie co ma tarczyca wspólnego z depresja okazało sie ze ma . Bo chodzi o hormony i teraz jest kolejny problem który połączyłam z moim stanem od 3 lat używam antykoncepcji w postaci zastrzyków kiedy..

Przerost prawej komory i niekompletny blok prawej odnogi

.. ...masz nadciśnienie i podwyższony cholesterol? mam 17 lat nie mam pojęcia o poziomie mojego cholesterolu oraz nie odczuwam abym miał nadcisnienie Nadciśnienia się nie czuje. Trzeba regularnie miezryć ciśnienie, zeby je wykryć. Z wynikiem echo najlepiej iśc do kardiologa, a potem słuchac..

Interpretacja wyników badania krwi

.. ...[norma 11.5 - 14.5] podwyższone PLT 238 [norma 150 - 400] MPV 9.2 [norma 8 - 12] NEUT 2.15 [norma 2.25 - 7.35] obniżone NEUT% 49.8 [norma 50 - 70] obniżone LYMPH 1.35 [norma 1.12 - 4.73] LYMPH% 31.3 [ norma 25 - 45] MONO 0.49 [norma 0.05 - 1.95] MONO% 11.4 [norma 1 - 10] przekroczone EO..

Wiotki płatek zastawki dwudzielnej bez cech niedomykalności.

.. ...przerywany. Zawsze wtedy mam podwyższone ciśnienie. Czuje ucisk i gorąco na sercu. Mam zawroty głowy i zamglony obraz. Strasznie szybko się męczę, nawet wejście po schodach czasem jest dla mnie trudne. Nawet po wypiciu gazowanego napoju czuje ucisk na serce. Czy te omdlenia są wynikiem..

Wypadanie płatka, nadciśnienie, co jeszcze?

.. ...duże ciśnienie 185/110, podwyższone utrzymywało się cały weekend ( okolice 140/95 ). W poniedziałek od razu poszedłem do kardiologa. Zlecił badanie u urologa i okulisty ( dno oka ) oraz przepisał bisocard 5mg. Urolog zrobił USG nerek i wyniki moczu i krwi, nic nie wzbudziło jego..

Ból po lewej stronie, od serca, nad piersią

.. ...ciśnienie i w razie podwyższonego proponuję Propranolol 10, ale po konsultacji z lekarzem. Prawie wszyscy tutaj na to cierpimy. heja ja od roku mam bardzo dziwne bole w klatce z tylu plecy czasami nawet mnie nogi bola i nie wiem co robic.bylam u najlepszego kardio i wyniki wszysykie..

Badanie krwi i podwyższony aspat

.. Witam ma 14 lat waze 75 kg i mam wzrost 183 duzo czwicze i nie raz jeste w robotach jaksi dosyc ciezkic haby sobie dorobic - na wsi i mailem badanie krwi wsyztskie wyniki w normi tylko czerwone krwinik troche ponad norme cholesterol jak byl podana norma to od - do to mailem mniej niz od xd ale martwi mnie to..

Cholesterol- interpretacja wyników, podwyższony LDL

.. Dostałam dziś wyniki swoich badań ( robionych profilaktycznie ), wydają się prawie w normie, są pewne odhylenia i dlatego prosiłabym o jakieś Wasze sugestie - skąd to? Dodam, że mam 32 lata, odzywiam się raczej zdrowo ( prawie zero białego pieczywa czy makaronów, dużo warzyw i owoców, w tym dużo czosnku,..

Problem

.. ...czasie okazało się ze mam podwyższone wyniki które robiłam na tarczyce . Znowu kolejne pytanie co ma tarczyca wspólnego z depresja okazało sie ze ma . Bo chodzi o hormony i teraz jest kolejny problem który połączyłam z moim stanem od 3 lat używam antykoncepcji w postaci zastrzyków kiedy..

Zwęzona aorta? Nerwica? Podwyższony cholesterol? Może coś innego..?

.. ...ale nie puchną i ma podwyższone ciśnienie( nie pije kawy ) Co to znaczy * cos z cholesterolem * ? cholesterol sie bada i widzi jakie sa wyniki. po drugie: jakie mial badania w tym szpitalu? nie badali cholsterolu i triglicerydow? mial echo? jesli chcesz rad to muszisz podac konkretne..

Chora wątroba czy coś innego ?

.. ...pażdziernika miałam podwyższone wyniki wskazujące na chorbę wątroby po okresie brania leku ,odstawiłam i ponowiłam badanie. I mam takie wyniki poza normą: PDW 14,8 ( 9 - 14 ) Hdl chol 78.4 ( 45 - 65 ) Aspat 60 ( 0 - 31 ) alat 88 ( 0 - 34 ) OB mam 6. a inne wyniki to: Bochemia badanie na..

Wykrycie raka

.. ...złe wyniki morfologii( podwyższone OB, za mało lub za dużo czerwonych lub białych krwinek ), ale ...nie zawsze złe wyniki badań krwi od razu świadczą ,że ktoś ma raka...markery nowotworowe oznacza się z krwi ,ale to nie badanie morfologii tylko trzeba mieć skierowanie na oznaczenie tych..

Ciśnienie podwyższone ???

.. Witam, Mam pytanie jak moge to zjawisko sobie wytlumaczyc: dzis bylem u lekarza I kontaktu mam 32 lata , mezczyzna czulem taki dyskomfort w klatce piersiowej przez drugi dzien biore tritace 5 mg na nadcisnienie, ktorego juz chyba raczej nie mam zmierzyla mi lekarka cisnienie i tak: - pierwszy wynik 145/105 -..

Złe wyniki-młody wiek

.. ...reaktywne 1,1 ( 0 - 5 ) Podwyższona bilirubina wkazywała na wątrobę. Zrobiłem USG jamy brzysznej. Usg wskazało na rozlane zaawansowane stłuszczenie. Dwa dni po badaniach krwii powtórzyłem je w innym ośrodku celem potwierdzenia czy sprawdzenia. Oto one: Trójglicerydy: 82 ( 60 - 150 )..

Hemoglobina, hematokryt, monocyty

.. ...być podwyższony jednorazowo. Najlepiej jednak, dla świętego spokoju, pokazać wyniki lekarzowi, gdyż tylko on może zestawić wyniki z wywiadem, może dziecko zbadać, zajrzeć do starych wyników, porównać...

Czy to może być nerwica?

.. ...Okazało się, że mam podwyższone IgM ( nie pamiętam ile ) i wynik dodatni. Dostałam silny antybiotyk - Macromax czy coś takiego. Oczywiście działania niepożądane musiały wystąpić u mnie - ciężkie bicie serca, jakby miało mi zaraz stanąć, nudności i bóle głowy. Ucisk nie mijał, a nawet był..