Pola płucne

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia sercowego: uszkodzenie i martwica włókien mięśnia sercowego oraz..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...krawędzi łóżka wykorzystuje dodatkowe mięśnie oddechowe - ułatwia mu to oddychanie; osłuchowo stwierdza się trzeszczenia nad całymi polami płucnymi; pobudzenie psychoruchowe; przyspieszona czynność serca...

Echo serca - Str. 6

.. ...opis zdjecia * pola płucne bez zmian ogniskowych. serce o powiekszonym prawym przedsionku i prawej komorze. cień aorty słabo widoczny * . i nic wiecej nie ma. w zaleceniach konsultacja z kardiologiem...

Echo serca - Str. 57

.. ...zwrotnej stanowi ok. 42% pola powierzchni lewego przedsionka . Przepływ mitralny o typie upośledzenia podatności mięśnia I. komory ( E/A= 2.8 przy dtE90msk ). Skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 53.0 mmHg ( 38+15mmHg ) Proszę o pomoc w odczytaniu tego badania kardiolog miał nie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...zwrotnej stanowi ok. 42% pola powierzchni lewego przedsionka . Przepływ mitralny o typie upośledzenia podatności mięśnia I. komory ( E/A= 2.8 przy dtE90msk ). Skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 53.0 mmHg ( 38+15mmHg ) zostałem skierowany do szpitala na badania - wynik..

Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka

.. ...i opis zdjecia mowi: Pola płuc bez zmian. Przepona i kąty wolne. Serce o uwypuklonym obrycie prawego przedsionka, bez innych cech wady serca Ostanie zdanie dotyczace serca jest dla mnie troche niepokojace. Moze mi ktos wyjasnic co moze oznaczac i jak to sprawdzic/leczyc ? hmmmm..., nikt..

Cechy miażdżycy aorty piersiowej

.. ...piersiowej stwierdzono: Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w granicach normy. Cechy miażdżycy aorty piersiowej. Mam 56 lat i czuję się dobrze. Ciśnienie zwykle 110/70 Jestem szczupły BMI ok. 20.Czy to można wyleczyć? Do jakiego lekarza się udać? Kto podpowie? wyleczy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 147

.. ...i stwierdził że nad polami płucmymi nic nie słyszy i że to wszystko jest od skrzywienia kręgosłupa. Dlatego Aga jężeli to jest ostatni dzwonek dla ciebie na operacje kręgosłupa to idż bo napewno poczujesz się lepiej. Niby mówią że kręgosłup krzywi się to pewnego wieku np. do 20 roku..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...strach, lęk, zaburzenia pola widzenia, świetliki w oczach, podejrzewano zaburzenia błednika, zaburzenia widzenia w prawym oku, * wyginanie rąk * , - zaburzenia w oddychaniu...itd... okazało się, ze jest to hemodynamiczna niewydolność serca, rozszczep płatka przedniego, fala zwrotna..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...piersiowej - wynik; POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. KĄTY WOLNE. SYLWETKA SERCA NIEPOSZERZONA. W związku z tymi badaniami uznałem iż mam raczej nerwice i powiniennem się raczej uspokoić. No i efektem tego było prawie do końca października spokój - nie licząc czasami lekkich zawrotów..

RTG klatki piersiowej zmiany zapalne

.. ...a ja sie niepokoję. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Okołooskrzelowe zmiany zapalne przywnękowo zwłaszcza po stronie prawej. Wnęka lewa nieco szersza. Wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy. Serce niepowiększone. Wynik raczej dobry. Nie jestem lekarzem ale kilka zdjęc mialam..

Męczące odkaszliwanie

.. ...wszystko jest w porządku * pola płucne bez zmian ogniskowych, aorta i przepona w normie * . Znajomi twierdzą, że po prostu * fajki ze mnie wychodzą * i mięli podobne objawy. Może koś z was miał również podobna dolegliwość i powie mi co mam robić: ) Pozdrawiam ja także rzuciłem palenie -..

RTG klatki piersiowej PA

.. ...dostałem taki wynik Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych Sylwetka serca w RTG prawidłowa Może ktoś mi wyjaśnić o co w tym chodzi. co tu odpowiadac sam opis mowi za siebie ze wszystko jest w porzadku,pozdrawiam Chodź, zmieńmy się. Lepszego RTG już nie będziesz miał, bo nie ma...

Wynik rtg klatki piersiowej

.. ...badanie rtg klatki piersiowej: Zgrubienie opłucnej w szczycie płuca lewego. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Cień serca i dużych naczyń szerokości w normie. i martwi mnie to zgrubienie opłucnej :(..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu

.. ...wyglądała jakby ktoś ją polał wodą. Dopiero przy zdjęciu szwów ( nie wiem jak to się fachowo nazywa ) okazało się że zalega mu płyn w osierdziu. A ból pleców i pocenie się nie ustawały, dopiero jak płyn zszedł ( co potwierdziły badanie ) pocenie i ból ustały. A co do rehabilitacji to..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...zwrotnej stanowi ok. 42% pola powierzchni lewego przedsionka . Przepływ mitralny o typie upośledzenia podatności mięśnia I. komory ( E/A= 2.8 przy dtE90msk ). Skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 53.0 mmHg ( 38+15mmHg ) Proszę o pomoc w odczytaniu tego badania kardiolog miał nie..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce radiologicznie w normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. TEST WYSYŁKOWY Próba wysyłkowa ujemna - osiągnięto limit tętna po 12 mni 49 sek przy obciążeniu 125W - 5,84 METS bey swoistzch zmian ST i bez stenokardii. Reakcja..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce radiologicznie w normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. Nie wiem czy wyniki są prawidłowe, poproszę o waszą pomoc i interpretacje powyższych wyników i może jakieś wskazówki co mi może byc ...... Dzięki wielkie za pomoc !..

RTG klatki piersiowej, płuca

.. ...następujących wyrażeń: 1 ) pola płucne powietrzne, 2 )drobnoogniskowe zagęszczenia okołoskrzelowe oraz miąższowe w dolnych biegunach obu wnęk. Badanie dotyczy kogoś innego, muszę przetłumaczyć ten fragment na język obcy, niestety nie jestem w stanie tego zrobić dopóki nie zrozumiem o co..

Duszności po by passach

.. ...zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek podścieliskowy płuc wzmożony. Zrosty opłucnowo - przeponowe. Lewy kąt p - z nieco przymglony zrosty? mała ilość płynu ? prawy kąt p - ż wolny. , zrobiono tez EKG i test wysiłkowy, który wyszedł dobrze (..