Polfenon

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...Procoralan ), propafenon ( Polfenon, Rytmonorm ), werapamil i diltiazem lub betaadrenolityki. Zaburzenia rytmu serca mogą być spowodowane zaburzeniami elektrolitowymi, np. niedoborami potasu, które można uzupełnić podając sole potasu ( Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin,..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...serca w wyniku długoletniego nadciśnienia tętniczego i tym podobnych ( tzw. choroby organiczne serca ). Preparaty zawierające propafenon dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Polfenon, Rytmonorm...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...nie robiono, dostałam Polfenon 0,3 g do brania trzy razy dziennie. Biorę go od cały czas. Pół roku temu przy okazji robienia badań okresowych, EKG wykazało zespół WPW z falą delta. Dodam, że ostatni częstoskórcz miałam jakieś dwa lata temu. Co prawda konsultowałam się u pana profesora..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...samoistnie, teraz przerywam Polfenonem 0,15 ( to chyba to samo co Rytmonorm - mija po 1 - 1,5 godz. ) Do tego zażywam Biosotal 2x 40 i leki na ciśnienie, które jest obecnie w normie. Poza napadami są oczywiście pobudzenia dodatkowe, żeby nie było tak różowo. Zresztą kiedyś po ustąpieniu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...11 letniej córce lek POLFENON 150 mg 2 razy na dobę. Czy może zmienić oczekiwany skutek leczenia to że stosuję go jednocześnie z innymi lekami takimi jak JODID 100 ( 1 tabletka dziennie ) - przepisanych już dużo wcześniej przez endokrynologa dziecięcego, Magnefar B6 junior ( 2 tabletki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...tabletce rano i wieczorem Polfenon 0,15g. W ulotce wyczytałam że przeciwskazaniem do brania tego leku jest zespół wydłużonego Q - T. Już kiedyś zapytałam na forum o wydłużony czas QTc. Podałam wyniki z Holtera tj. 496,480,485 i wiem że ten czas jest poza granicą normy. Panie doktorze czy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 59

.. ...groźny i kazał odstawić Polfenon i powoli Betaloc. Zalecił próbę wysiłkową która wyszła bez zaburzeń. Mam jeszcze zrobić 12 choltera. I tak trochę się zastanawiałem, bo w internecie wszędzie piszą że to groźna arytmia a tu dr Kuśnierz i inni że w moim przypadku nie. Zalecił nie czytać..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...czestoskurcze, bralem betaloc i polfenolol czy jakos tak. Ustapily ale od jakis 2 lat mam ponowne drobne skurcze dodatkowe, co ciekawe najczesciej w pozycji lezacej na plecach, i w sytuacjach sresogennych i rzadko jak siedze w czasie seksu tez czasami. Zaburzenia te powoduja duzy..

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...serca. Tylko, że ten lek jest wycofany, a metocard nie działa. Dostałam teraz concor 5 i polfenon. Troche sie boje brać bo serce od tego kwietnia nie jest juz takie dobrze działające. Jakich leków używacie?..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...przedsionków to się leczy np Polfenonem. Jedna nieraz migotanie może przejść w trzepotanie komór a to już jest niebezpieczne .Leczenie niekiedy nie przynosi efektów i wtedy wykonuje się ablację.Ja jestem już rok po niej i jest ok. Idz do dobrego kardiologa i będzie ok.Pozdrawiam. Nurtuje..

Migotanie przedsionków

.. ...tak długo . Leczę się Polfenonem( Rytmonorm )bywają dłuzsze okresy gdy czuję się w miarę dobrze. Jestem emerytem i mogę się oszczędzać. Gdy się tylko zapomnę to serduszko mnie przywołuje do porzędku. Wrazie silniejszego ataku wzywam pogotowie i w szpitalu jak na razie szybko doprowadzają..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...czas jadę na lekach ( Polfenon ), właśnie wczoraj miałam wizytę u profesora Walczaka na Płowieckiej, skierowana tam przez moją panią kardiolog na konsultację, na wizytę czekałam jakieś 3 miesiące, ale warto było. Mimo, że ostatni częstoskurcz, którego nie opanowałam sama, miałam półtora..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...dostalam Isoptin 100 i Polfenon 150 - codziennie. Bralam pol roku, czestoskurcze przestaly wystepowac tak czesto, ale calkiem nie znikly. Od 2 lat biore Betaloc ZOK - od roku setke, a lekarka naciska, zebym brala 150, bo mi sie znacznie zwiekszyla ilosc dodatkowych skurczy komorowych...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...Najczęściej w Polsce jestto Polfenon cyli Rytmonor. Pozdrawiam Artur jeżeli ektopia jest jednoogniskowa, to znaczy wszystkie pobudzenia mają ten sam punkt wyjścia to taką arytmię można także ablować. Są o trudniejsze zabiegi niż WPW ale robi się je także w naszym kraju. Zwykle korzysta..

Po ablacji - Str. 4

.. ...Biorę metohexal 100 i polfenon 150.Myślałam, że po zabiegu nie trzeba będzie brać leków, że wkrótce zapomnę o chorobie ale zaczynam w to wątpić. Może lepiej brać leki i unikąć stresu związanego z zabiegiem? Proszę podajcie jakieś argumenty, że warto zrobić ablację?. Dziękuję. Pzdr i..

Po ablacji - Str. 11

.. ...stresie.Kardiolog zapisał mi Polfenon 3 * dz po 1,5 g ,mam skutki uboczne brania tego ( bóle i zawroty głowy, brak smaku itp. ) Proponuje ablacje, jednak strach, przerażenie i obawy mnie dręczą. Czy ktoś miał ablacje w Poznaniu u dok. Błaszyk ? Witam wszystkich mnie interesuje czy po..

Po ablacji - Str. 12

.. ...ale przestałam brać polfenon który je obniżał. Piszę dlatego, że ostatnio 16 letnia dziewczyna powiedziała mi , że lekarz rodzinnny powiedział jej , że z tego wyrośnie i ma się nie denerwować. Ręce opadają! Ja miałam 16 lat jak pierwszy napadowy częstoskurcz przekierował moje życie na..

Ciąża a migotanie przedsionków

.. ...niedobrze ( podczas migotania max tetno to 160 ) i ze lek ktory na mnie dziala ( Polfenon ) nie jest wskazany w ciazy. Czy ktoras z Was miala migotania w ciazy? Czy brala jakies leki na to? Pozdrawiam..

VPB z opisu Holtera

.. ...zazywam dwa razy dziennie POLFENON 150 oraz BIOSOTAL 80. Holter mialem zrobiony dlatego iz na wydruku z kontroli stymulatora wyszlo iz mam czestoskurcze - przez rok ok 590 o czestosci max 192 i dlugosci 18min. W holterze 24g wyszlo mi, ze bylo 10 dod. pobudzen komorowych a tachykardia..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...chęci na amperd@wp.pl Hey.Od trzech dni lade sie spac z mysla czy dzis tez mnie obudzi to walenie serca.Normalnie mam juz chyba jakas paranoje.Uspokojcie mnie i napiszcze ze od tego sie nie umiera. :(..

Dodatkowe skurcze - Str. 15

.. ...mocnych skurczów mam brać polfenon, nawet pomaga. Aniu, jak to mówią, co nas nie zabije, to nas wzmocni, więc jakoś musimy pchać swój wózek pomimo naszych złych przeżyć. Każdy coś tam dźwiga, nieraz wydaje się nam, że coś jest tak okropne, że nie da sie tego przeżyć, a potem sie okazuje,..

Dodatkowe skurcze - Str. 19

.. ...sotahexal, sporadycznie polfenon i może być. Szefową to się staraj nie przejmować, pewnie sama to wiesz, tylko w pratyce trudno to zrealizować. Ale przecież nie może nam ktoś niemiły psuć radości z życia i rodziny. Cieszmy się urlopikami, żyjmy w zgodzie ze swoimi układami krążenia i..

Dodatkowe skurcze - Str. 20

.. ...musiałam sie wspomóc polfenonem, obok sotahexalu. Trochę mi lepiej, ale chęci do żcyei nie za wiele i świat nie wyglda zbyt różowo. jednym słowem mam chandrę, dość tego choróbska. Pewnie znów się podniosę, jak za każdym razem, ale poki co jestem w dołku, czego Wam absolutnie nie..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...jakieś 4 - 5 dni na samym początku tez coś brałem ale nazwy nie pamietam i nie pomogło. Obecnie biore ( od grudnie 2007 ) i pomaga Opacorden ale sami lekarze mówią że to paskudny lek ( ale pomaga ) ?????..

Wady serca - pytania i odpowiedzi

.. ...chwili lekarz zmienił mi POLFENON na BIOSOTAL. POLFENON zażywałam przez 7 miesięcy i wywołał on podobno proarytmię ( stwierdzenie kardiologa ). Lekarz przez kilka lat przekonywał mnie do tego zabiegu, że pomoże, ja do tego dorastałam, przekonywałam się, oswajałam, wiedziałam, że to mi..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...Obecnie na stale biore Polfenon i metocard, ktore chyba nie daja wiele, choc w ostatnim czasie zmniejszyla mi sie liczba arytmii. Ale to podobno normalne jest, ze wraz z wiekiem czestoskurcze moga byc rzadsze. Moj ostatni umiarawiany byl w szpitalu 2 lata temu !!! No to chyba pora na..

Szybkie tetno II - Str. 3

.. ...Obecnie na stale biore Polfenon i metocard, ktore chyba nie daja wiele, choc w ostatnim czasie zmniejszyla mi sie liczba arytmii. Ale to podobno normalne jest, ze wraz z wiekiem czestoskurcze moga byc rzadsze. Moj ostatni umiarawiany byl w szpitalu 2 lata temu !!! No to chyba pora na..

Częstoskurcz nadkomorowy a sport wyczynowy

.. ...dostałam w szpitalu Polfenon. Dziś byłam u kardiologa i powiedziała mi, że to śmieszne, że taki słaby lek jak Polfenon mi pomaga...także mnie zdziwiła jej wypowiedź bo byłam przekonana i tak też poinformowana, że Polfenon jest już dość silnym lekiem. Może ktos wie jak to jest z tymi..

Wysoki puls, w granicach 90 aż nawet do 130 w spoczynku

.. ...podanym dozylnie ( chyba polfenonem ) - mialam puls 150 ( i dosc wysokie cisnienie ). Po wlewie dozylnym nieco sie uspokoilo, ale pamietam, ze jeszcze do rana mialam ciagle puls okolo 100. Potem jeszcze podali mi Betabloker ( Betaloc ) i potas, oczywiscie porobili wszelkie badania...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...następnie przepisał mi Polfenon i Bioxetin, w późniejszym czasie także nitroglicerynę. Nie chciałam Bioxetiny, bo to przecież lek antydepresyjny ale przekonałam sie,że jednak lekarz ma rację i zaczęłam regularnie zażywać. Z zaburzeniami rytmu walczyłam 2 lata i udało się. Przyznam też,ze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...przepisałam mi dodatkowo polfenon. Oczywiście niew zięłalm go, bo w ulotce pisze, że bierze się go tylko w arytmii zagrażającej życiu i że potęguje działanie innych beta - blokerów ( czyli np. atenololu czy proplanololu ). No i usłyszałam, że to tylko na tle nerwowym i że mam wyjechać na..

Metocard

.. ...zamiast metocardu wez polfenon wyrowna akcje seca a nie obniza cisnienia ale zapytaj lekarza witam właśnie wróciłam od lekarza i pozwoliłam sobie zajrzeć tu i poczytać .. powodem mojej wizyty było to iż w nocy obudziłam się zlana zimnym potem całe obie ręce drętwe ..serce waliło mi jak..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa?

.. ...rytmonorm a to to samo co polfenon zamiennik rytmonormu i nie przytylam grama chyba ze podjadasz miedzy posilkami no fakt, ja już od jakiś 4 miesięcy biorę Betaloc 25 mg ( chyba najmniejsza dawka ;] ) i jakoś tez specjalnie nie zauważyłam żebym przytyła...a i tak alkoholu nie..

Migotanie przedsionków - ablacja

.. ...prawidłowy. Tym razem Polfenon i Metocard nie skutkują. Badanie wykazało migotanie przedsionków. Bardzo się boję, wpadłam w depresję. Mój kardiolog zaproponował mi ablację, a jeśli się nie zgodzę to utwali mi to migotanie. Boję się jednego i drugiego, tym bardziej bo wczoraj byłam na..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...od nowa, tabletka ( Polfenon ) i na nowo... tak w kółko. W końcu lekarz zdecydował skierować mnie ponownie do szpitala ze względu na nieciekawe EKG. W szpitalu badania, dni bez leków, dni ze zwiększona dawką Polfenonu,i holter, który wykazał 4 różne rodzaje arytmii. Lekarze stwierdzili,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...oczywiście Rytmonorm czyli Polfenon, który to lek źle na mnie wpływa. Z leków przeciwzakrzepowych przyjmuję Sintrom. Jeśli chodzi o tętno to u mnie jest nieco inaczej gdyż ja mam je na poziomie 60 - 50/min i jest to dla mnie normalne, czuję się z tym ok. Do Czytelnika!! No i teraz nie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 14

.. ...biorę nadal betaloc, polfenon, enarenal i acenocumarol, ale powoli zmniejszam dawki. Polfenonu biorę 2 x po pół, betaloc 2 x25 i enarenal 1x5mg. Minęło już prawie 5 miesięcy od ablacji. Zaczynam wierzyć, że będzie dobrze. Witam dokładnie w 2 miesiące po mojej ablacji. Muszę przyznać, że..

Dodatkowe skurcze nadkomorowe

.. ...juz jakies problemy. Polfenon nie pomógł, Lokren nie pomógł jeszce jakieś ( nazwy nie pamietam ) nie pomogło. Pomogło najgorsze g... ale skutecznie - Opacorden. Żeby sie nie udusić ( i nie dostać zawału z niedotlenienia ) biorę Preductal. No i można z nadkomorowymi żyć : - ) Acha, o..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...). Na arytmię biorę Polfenon 3x dziennie 150 mg i jest dużo lepiej, chociaż nie idealnie. To fajny lek, bo nie odczuwam przy nim żadnych skutków ubocznych i ładnie stabilizuje rytm - polecam; ) Za ok miesiąc mam ablację. Wcześniej ataki miałam 1 - 2 w roku, więc nie było to takie..

Marihuana a arytmia serca

.. ...jest biore metocard i polfenon juz dlugie lata,rano bez tabletek ciezko mi dojsc nawet do lazienki tak mi serducho wali i mnie dusi nie wiem gdzie sie leczyc,do tego mam jeszcze nerwice lekowa mam dosc Musisz sie kolego od czasu do czasu napic alkoholu. A takze pamietac ze sport to..

Polfenon

.. ...informację na temat Polfenonu. Przez pół roku brałam Bisocard 2,5 a teraz mam przyjmować Polfenon 2x150. W Encyklopedii leków wyczytałam, że ten lek należy brać w zagrożeniach życia i w szpitalu. Mnie lekarz powiedział, że ze względu na blok przedsionkowo - komorowy II muszę brać coś..

Biosotal - czy ktoś zażywa?

.. ...nic nie działa, zaden Polfenon tez nie. czećć Brałem ten lek przez ok. rok czasu i bardzo mi pomógł. Dzięki niemu pozbyłem się tych skurczów dodatkowych i po odstawieniu problem nie występuje. Zwalnia on akcje serca i uspokaja jego prace. Skutków ubocznych żadnych nie zaobserwowałem na..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 3

.. ...tabletki rano, do tego Polfenon 150 ktory mi naprawde pomogl, serce sie uspokoilo, tak jak Ty mialem w spoczynku pulsy okolo 100, tak teraz mam 60 - 70, podczas lezenia w lozku przed spaneim ponizej 60, pozatym ataki ustapily, juz ponad miesiac nie mialem zadnych dolegliwosci ze strony..

Migotanie przedsionków, czy lekarze postepują właściwie

.. ...kroplówkami ( KIG, itp ), oraz polfenolem ( i być może innymi środkami farmakologicznymi ). Tak było do ostatnich wakacji, do momentu, kiedy dostała silnego ataku. Lekarze oprócz migotania stwierdzili PAD ( paroxysmal atrial tachycardia – napadowy częstoskurcz przedsionków )...

POLFENON

.. ...odczuciach, biorąc polfenon????? ja biorę od maja tego roku 3 razy na dobę po 1 tabletce,. i już mi nie pomaga. czekam na ablacje na banacha. ja biore polfenon juz 2 lata,ale mi pomaga ,razem z metocardem..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...zrezygnuję.Na razie mam polfenon 3po 1. Było fajnie przez 2 tyg. i znów się zaczyna.Czy tak już zostanie? Lekarz mówi : Wygląda Pani kwitnąco * Nie wiem czy konował czy nie chce im się tym zająć. Fakt jets faktem. Nie jem, chudnę. Pomóżcie proszę!!!! Skąd się biorą dodatkowe drogi..

Ablacja film

.. ...Po zabiegu utrzymali mi tak jak przed zabiegiem antyarytmiczny POLFENON 3x300 mg i to wszystko. Natomiast włączyli antagonistę witaminy K zamiast polokardu celem przygotowania do drugiego zabiegu j.w...

Odstawienie leku Polfenon na czas Holtera

.. ...najpierw muszę odstawić polfenon żeby badanie holter wyszło bardzo realnie tak na czysto bez leków. może ktoś z was wie jak lepiej odstawić ......na raz jednego dnia czy może zmniejszać dawki aż do zera.???????? i jeszcze jedno pytanie.........ile czasu trwa zwolnienie w pracy po..

Bradykardia po ablacji

.. ...nie brałam. Półtora miesiąca przed zabiegiem miałam * próbę * brania polfenonu, ale skutek był mierny i lek został odstawiony po 2 tygodnich. Potem zero. Betablokery zawsze za bardzo mnie spowalniały...

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 2

.. ...szybko po kombinacji polfenon + propranolol. Przy czym polfenon biorę trzy razy dziennie. Aby niedopuścic do zakrzepów krwi w sercu w komorach co przy migotaniu przedsionków jest normą - grozi udarem mózgu lub zatorem płucnym - biorę dodatkowo WARFIN. Przed zabiegiem trzepało mną dwa..

Migotanie przedsionków-ablacja

.. ...razy na dobe. Prochy - Polfenon i dorażnie propranolol na wiele pomagały. Tętno nigdy nie było powyżej 100 ani poniże 40. Czy mam obawy przed zabiegiem. Tak. Bo tylko idiota się nie boi. Jeżeli ktoś bedzie chciał wiedziec wiecej to służe prosze pytać. Odezwę się natychmiast po powrocie..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...sie farmakologi. Biorę polfenon 3xdoba i dorażnie propranolol. Acha i warfin od dnia zabiegu. Chciałbym wiedzieć jak to objawiało się u Ciebie i napisz coś o samym zabiegu. Jak czujesz się teraz. Ile czasu jesteś po pierwszej i po drugiej ablacji. Zabiegu się nie obawiam, ale jak wiesz..

Zapomniałem wziąć betaloku do pracy.

.. ...pracy, ale za to mam polfenon który odstawiłem wiele mies temu. I co teraz zrobić, poczekać na powrót do domu ok 18 i wziąć betalok czy wziąć 1/4 tabletki polfenonu 150mg a potem betalok :D? znam ten ból , jak się zapomni leku , ale żeby nie zapominać, jest bardzo prosta metoda . 1 - -..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...następujące leki: - Kalipoz - Polfenon Co może mi dolegać w takim przypadku i jak można to wyleczyć. Proszę o pomoc... Witaj sercowiec!!! Sądzę , ze w tej kwestii powinien wypowiedzieć się dobry kardiolog... Masz trochę powiększone przedsionki i lewą komorę... Masz małą niedomykalność..