Polfenon lek

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...Procoralan ), propafenon ( Polfenon, Rytmonorm ), werapamil i diltiazem lub betaadrenolityki. Zaburzenia rytmu serca mogą być spowodowane zaburzeniami elektrolitowymi, np. niedoborami potasu, które można uzupełnić podając sole potasu ( Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...samoistnie, teraz przerywam Polfenonem 0,15 ( to chyba to samo co Rytmonorm - mija po 1 - 1,5 godz. ) Do tego zażywam Biosotal 2x 40 i leki na ciśnienie, które jest obecnie w normie. Poza napadami są oczywiście pobudzenia dodatkowe, żeby nie było tak różowo. Zresztą kiedyś po ustąpieniu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...11 letniej córce lek POLFENON 150 mg 2 razy na dobę. Czy może zmienić oczekiwany skutek leczenia to że stosuję go jednocześnie z innymi lekami takimi jak JODID 100 ( 1 tabletka dziennie ) - przepisanych już dużo wcześniej przez endokrynologa dziecięcego, Magnefar B6 junior ( 2 tabletki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...tabletce rano i wieczorem Polfenon 0,15g. W ulotce wyczytałam że przeciwskazaniem do brania tego leku jest zespół wydłużonego Q - T. Już kiedyś zapytałam na forum o wydłużony czas QTc. Podałam wyniki z Holtera tj. 496,480,485 i wiem że ten czas jest poza granicą normy. Panie doktorze czy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...przedsionków leki takie jak Polfenon, Metocard czy Biosotal pozwalały mi na normalne funkcjonowanie. Mój lekarz prowadzący stwierdził, że skurcze dodatkowe spowodowały migotanie przedsionków, a ja wyczerpałam już wszystkie leki dostępne w Polsce. Jedynym ratunkiem dla mnie ma być ablacja..

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...serca. Tylko, że ten lek jest wycofany, a metocard nie działa. Dostałam teraz concor 5 i polfenon. Troche sie boje brać bo serce od tego kwietnia nie jest juz takie dobrze działające. Jakich leków używacie?..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...czas jadę na lekach ( Polfenon ), właśnie wczoraj miałam wizytę u profesora Walczaka na Płowieckiej, skierowana tam przez moją panią kardiolog na konsultację, na wizytę czekałam jakieś 3 miesiące, ale warto było. Mimo, że ostatni częstoskurcz, którego nie opanowałam sama, miałam półtora..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...dostalam Isoptin 100 i Polfenon 150 - codziennie. Bralam pol roku, czestoskurcze przestaly wystepowac tak czesto, ale calkiem nie znikly. Od 2 lat biore Betaloc ZOK - od roku setke, a lekarka naciska, zebym brala 150, bo mi sie znacznie zwiekszyla ilosc dodatkowych skurczy komorowych...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...Najczęściej w Polsce jestto Polfenon cyli Rytmonor. Pozdrawiam Artur jeżeli ektopia jest jednoogniskowa, to znaczy wszystkie pobudzenia mają ten sam punkt wyjścia to taką arytmię można także ablować. Są o trudniejsze zabiegi niż WPW ale robi się je także w naszym kraju. Zwykle korzysta..

Po ablacji - Str. 4

.. ...Biorę metohexal 100 i polfenon 150.Myślałam, że po zabiegu nie trzeba będzie brać leków, że wkrótce zapomnę o chorobie ale zaczynam w to wątpić. Może lepiej brać leki i unikąć stresu związanego z zabiegiem? Proszę podajcie jakieś argumenty, że warto zrobić ablację?. Dziękuję. Pzdr i..

Po ablacji - Str. 12

.. ...ale przestałam brać polfenon który je obniżał. Piszę dlatego, że ostatnio 16 letnia dziewczyna powiedziała mi , że lekarz rodzinnny powiedział jej , że z tego wyrośnie i ma się nie denerwować. Ręce opadają! Ja miałam 16 lat jak pierwszy napadowy częstoskurcz przekierował moje życie na..

Ciąża a migotanie przedsionków

.. ...niedobrze ( podczas migotania max tetno to 160 ) i ze lek ktory na mnie dziala ( Polfenon ) nie jest wskazany w ciazy. Czy ktoras z Was miala migotania w ciazy? Czy brala jakies leki na to? Pozdrawiam..

Dodatkowe skurcze - Str. 25

.. ...dzień. Przeszło trochę po polfenolu, a trochę z okazji powrotu do domku. A do lekarza planowo za półtora miesiąca. Siedzę jeszcze parę dni w domu, potem do pracy i znów caaały rok roboty. Chętnie bym nie pracowała, tylko zajęła się czymś miłym i pożytecznym, pod warunkiem posiadania..

Dodatkowe skurcze - Str. 118

.. ...niezabawne to sa amiodoran,polfenon czy werampil, one moga powodowac wiecej szkod niz pozytku( ale czasem sa konieczne ), dlatego jedz co lekarz kazal i nie wybrzydzaj, zjadlem w swoim zyciu pol apteki i nic mi nie jest - wszystkiego sie nie boj slonko; ) najwyzej Cie kiedys po tlustym..

Dodatkowe skurcze - Str. 130

.. ...lekarzowi. mnie faszerowali POlfenonem na próbę w szpitalu, ale byłam wtedy pod Holterem i nic, zero reakcji, więc odstawili, uznając za bezasadne bym brała ten lek. Ulgi mi nie przyniósł, a skutki uboczne ma. Ja na Twoim miejscu powtrórzyłabym sobie Holtera. Może Ty już nie masz tych 9..

Dodatkowe skurcze - Str. 186

.. ...się arytmii ) dodał Polfenon ( ku mojemu dużemu zasmuceniu, ponieważ zdążyłam poznać zarówno renomę jak i możliwe proarytmiczne działanie leków antyarytmicznych ). Jakieś dwa tygodni temu trafiłam na to forum ( wielki ukłon dla twórców Internetu! ) i po paru dniach czytania, postanowiłam..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...jakieś 4 - 5 dni na samym początku tez coś brałem ale nazwy nie pamietam i nie pomogło. Obecnie biore ( od grudnie 2007 ) i pomaga Opacorden ale sami lekarze mówią że to paskudny lek ( ale pomaga ) ?????..

Wady serca - pytania i odpowiedzi

.. ...chwili lekarz zmienił mi POLFENON na BIOSOTAL. POLFENON zażywałam przez 7 miesięcy i wywołał on podobno proarytmię ( stwierdzenie kardiologa ). Lekarz przez kilka lat przekonywał mnie do tego zabiegu, że pomoże, ja do tego dorastałam, przekonywałam się, oswajałam, wiedziałam, że to mi..

Częstoskurcz nadkomorowy a sport wyczynowy

.. ...dostałam w szpitalu Polfenon. Dziś byłam u kardiologa i powiedziała mi, że to śmieszne, że taki słaby lek jak Polfenon mi pomaga...także mnie zdziwiła jej wypowiedź bo byłam przekonana i tak też poinformowana, że Polfenon jest już dość silnym lekiem. Może ktos wie jak to jest z tymi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...następnie przepisał mi Polfenon i Bioxetin, w późniejszym czasie także nitroglicerynę. Nie chciałam Bioxetiny, bo to przecież lek antydepresyjny ale przekonałam sie,że jednak lekarz ma rację i zaczęłam regularnie zażywać. Z zaburzeniami rytmu walczyłam 2 lata i udało się. Przyznam też,ze..

Metocard

.. ...zamiast metocardu wez polfenon wyrowna akcje seca a nie obniza cisnienia ale zapytaj lekarza witam właśnie wróciłam od lekarza i pozwoliłam sobie zajrzeć tu i poczytać .. powodem mojej wizyty było to iż w nocy obudziłam się zlana zimnym potem całe obie ręce drętwe ..serce waliło mi jak..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...od nowa, tabletka ( Polfenon ) i na nowo... tak w kółko. W końcu lekarz zdecydował skierować mnie ponownie do szpitala ze względu na nieciekawe EKG. W szpitalu badania, dni bez leków, dni ze zwiększona dawką Polfenonu,i holter, który wykazał 4 różne rodzaje arytmii. Lekarze stwierdzili,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...oczywiście Rytmonorm czyli Polfenon, który to lek źle na mnie wpływa. Z leków przeciwzakrzepowych przyjmuję Sintrom. Jeśli chodzi o tętno to u mnie jest nieco inaczej gdyż ja mam je na poziomie 60 - 50/min i jest to dla mnie normalne, czuję się z tym ok. Do Czytelnika!! No i teraz nie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...same czyli betaloc zok, polfenon, enarenal, acenocumarol, potas, magnez i dodatkowo controlog na refluks. Refluks przyplątał mi się w krótkim czasie po rozpoczęciu leczenia migotań przy pomocy betablokerów. Podejrzewam, że może to być powikłanie po betablokerach tak jak suche oko choć..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 32

.. ...przemiennie rytmonorm 150 i Polfenon 1/2 ( 0,15 ), aż pozostałam przy 1/2. Wieczorem 150 Rytmonormu. Już od miesiąca jestem na mniejszych dawkach a zapis EKG wcale nie jest gorszy. Amiodaron po miesiącu wypłukuje się, dlatego myślę, że może włączonoby inny lek antyarytmiczny ( słabszy ),..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...). Na arytmię biorę Polfenon 3x dziennie 150 mg i jest dużo lepiej, chociaż nie idealnie. To fajny lek, bo nie odczuwam przy nim żadnych skutków ubocznych i ładnie stabilizuje rytm - polecam; ) Za ok miesiąc mam ablację. Wcześniej ataki miałam 1 - 2 w roku, więc nie było to takie..

Marihuana a arytmia serca

.. ...jest biore metocard i polfenon juz dlugie lata,rano bez tabletek ciezko mi dojsc nawet do lazienki tak mi serducho wali i mnie dusi nie wiem gdzie sie leczyc,do tego mam jeszcze nerwice lekowa mam dosc Musisz sie kolego od czasu do czasu napic alkoholu. A takze pamietac ze sport to..

Polfenon

.. ...informację na temat Polfenonu. Przez pół roku brałam Bisocard 2,5 a teraz mam przyjmować Polfenon 2x150. W Encyklopedii leków wyczytałam, że ten lek należy brać w zagrożeniach życia i w szpitalu. Mnie lekarz powiedział, że ze względu na blok przedsionkowo - komorowy II muszę brać coś..

Biosotal - czy ktoś zażywa?

.. ...nic nie działa, zaden Polfenon tez nie. czećć Brałem ten lek przez ok. rok czasu i bardzo mi pomógł. Dzięki niemu pozbyłem się tych skurczów dodatkowych i po odstawieniu problem nie występuje. Zwalnia on akcje serca i uspokaja jego prace. Skutków ubocznych żadnych nie zaobserwowałem na..

Migotanie przedsionków, czy lekarze postepują właściwie

.. ...kroplówkami ( KIG, itp ), oraz polfenolem ( i być może innymi środkami farmakologicznymi ). Tak było do ostatnich wakacji, do momentu, kiedy dostała silnego ataku. Lekarze oprócz migotania stwierdzili PAD ( paroxysmal atrial tachycardia – napadowy częstoskurcz przedsionków )...

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...zrezygnuję.Na razie mam polfenon 3po 1. Było fajnie przez 2 tyg. i znów się zaczyna.Czy tak już zostanie? Lekarz mówi : Wygląda Pani kwitnąco * Nie wiem czy konował czy nie chce im się tym zająć. Fakt jets faktem. Nie jem, chudnę. Pomóżcie proszę!!!! Skąd się biorą dodatkowe drogi..

Odstawienie leku Polfenon na czas Holtera

.. ...najpierw muszę odstawić polfenon żeby badanie holter wyszło bardzo realnie tak na czysto bez leków. może ktoś z was wie jak lepiej odstawić ......na raz jednego dnia czy może zmniejszać dawki aż do zera.???????? i jeszcze jedno pytanie.........ile czasu trwa zwolnienie w pracy po..

Bradykardia po ablacji

.. ...nie brałam. Półtora miesiąca przed zabiegiem miałam * próbę * brania polfenonu, ale skutek był mierny i lek został odstawiony po 2 tygodnich. Potem zero. Betablokery zawsze za bardzo mnie spowalniały...

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 2

.. ...szybko po kombinacji polfenon + propranolol. Przy czym polfenon biorę trzy razy dziennie. Aby niedopuścic do zakrzepów krwi w sercu w komorach co przy migotaniu przedsionków jest normą - grozi udarem mózgu lub zatorem płucnym - biorę dodatkowo WARFIN. Przed zabiegiem trzepało mną dwa..

Zapomniałem wziąć betaloku do pracy.

.. ...pracy, ale za to mam polfenon który odstawiłem wiele mies temu. I co teraz zrobić, poczekać na powrót do domu ok 18 i wziąć betalok czy wziąć 1/4 tabletki polfenonu 150mg a potem betalok :D? znam ten ból , jak się zapomni leku , ale żeby nie zapominać, jest bardzo prosta metoda . 1 - -..