Pomiar tętna

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...rozkurczowego. mmHg - jednostka pomiaru ciśnienia - milimetry słupa rtęci. Tętno. Tętnem nazywamy faliste odkształcenie tętnicy podczas skurczu serca. Skurcz komór serca powoduje powstanie tzw. fali tętna w tętnicach. Częstością tętna nazywamy ilość uderzeń serca na minutę. U dorosłych..

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. Pomiar tętna w spoczynku pozwala przewidzieć, jak bardzo kobieta jest narażona na zawał serca - informuje British Medical Journal. Amerykańscy naukowcy przyjrzeli się danym dotyczącym około 129 000 kobiet po menopauzie, które nie miały wcześniej problemów z sercem. Okazało się, że kobiety których tętno było..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 49

.. ...go obserwować.Robić pomiary tętna i sprawdzać ile jest uderzeń przy częstoskurczu.Jażeli pojawi sie taki atak,gdzie żadne przerwanie go nie pomoże mam natychmiast kontaktowac się z tą panią doktor.Dostałam od niej wszelkie numery telefonów.Myślę,że teraz będzie inaczej.Jezeli będą..

Obniżenie tętna z 90 na 50 - czy to niebezpieczne?

.. ...kilku dni od ostatniego pomiaru tętno obniżyło mi się z 90 na 50 uderzeń. Jaka to może być przyczyna i czy to niebezieczne jeżeli jestem 14 mieięcy po operacji Bypasów? Opisuję ponownie bo to niepokoi. Prawdopodobnie jest to skutek działania B - blokerów 90 uderzeń to zbyt dużo dla..

Dodatkowe skurcze - Str. 178

.. ...mogą być rózniece w pomiarze tętna np na szyi i na nadarstu ale na czym to polega to już nie pamiętam. kiedyś mi to taki jeden tłumaczył nauczyciel na lekcji PO. ale o co tam chodziło to ja nie wiem wiem że mogą być różnice, pozatym czy ty mierzyłąśdokłądnie w tym samyym czasie? czasem..

Dodatkowe skurcze - Str. 258

.. ...mi nad tym zapanować pomimo brania leków ale to jest chwilowe u mnie, co do pulsu to wiem że sąsiad coś bierze na podniesienie tętna bo też ma wolne i też ma omdlenia z tego powodu nie wiem czy on nie powinien mieć rozrusznika bo coś kiedyś mi wspominał tyle mogę napisać jak będę..

Ciśnieniomierz na rękę nie pokazuje pulsu

.. ...czuje sie dobrze to pomiaru nie ma. Ciśnieniomierz jest dostosowany rownież dla osób mających arytmie. Pozdrawiam Mnie kiedyś nie pokazywał pulsu jak go źle założyłam ( nie zakładaj go przypadkiem jak zegarek tylko od wewn strony ręki ) nie zakładam go dobrze to raczej tak myślę będzie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...na podstawie zapisłów pomiaru ciśnienia ( robione na siedząco i na leżąco - tutaj miałam wysokie różnice tętna w zależności od pozycji,w której się znajdowałam ) oraz pomiarów temperatów - wahało się od 26.6 - 37,3. Zapisywałam to 3 razy dziennie przez 3tyg. Poza tym doktor tylko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 268

.. ...pierwszej długości basenu - pomiar tętna, panika. Druga długość - wyłaże z wody, pomiar tętna, panika, duszno. Dalej do wody i spokojnie na plecach... teraz pływam średnio 20 długości z przerwami oczywiście, do tego jakuzi, zjazd rurą - ciemną i kupa śmiechu. i stwierdziłem, że serducho..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...betablokerow,odnosnie cisnienia pomimo brania lekow utrzymuje sie rozkurczowe wysokie,do tego mam bule zamostkowe, ale jakos funkcjonuje i na zabieg ablacji narazie nikt mi nie proponowal pozdrawiam i zycze utrzymania rownego tetna Zwracam się z prośbą, może ktoś miał jakieś..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...przetrwały otwór owalny pomiedzy przedsionkami ) którego zamknięcie będę miała w połowie września br. oraz nerwicę. Stwierdzono jednak że tachykardia nie jest u mnie nawet arytmią bo serce bije równo... Przepisano mi 2,5 mg Bisocardu. Nie wiem jakie ciśnienie miałam przed czerwcem ale..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...około godziny przed pomiarem.Nie stresuj się przecież to nic strasznego.POZDRAWIAM! Witaj!!! Ja mam ten sam problem co Ty jak idę do lekarza mam strasznie wysokie ciśnienie. We wtorek byłam u lekarza i przepisał mi tabletki powiedział że to nadciśnienie ( 150/100 ). W domu jak mierzę mam..

Przerwy w biciu serca

.. ...mierze ciśnienie to pomiar tętna w czasie tych nazwjmy * arytmi * jest na sekunde przerywany... Twoje odczucia to dodatkowe skurcze serca jeżeli są pojedyńcze to nic się nie martw gorzej jeśli są łaczone ,uczucie trzepotania serca wskazany byłby holter,i zażywaj magnefar b6 Skonczylem 43..

Nerwica w ciąży - Str. 29

.. ...elektroniczny,który nie robi pomiaru tętna i nie wydaje dzwięków i takiego się wcale nie boję.Dlatego,nie myślcie takim obsesyjnym myśleniem,jak ja kiedyś,że zaraz umrę itp,choć muszę przyznać,że tamte myśli mi już dawno przeszły,bo wtedy miałam załamanie nerwowe i depresje,teraz na..

Nerwica w ciąży - Str. 194

.. ...cisnienia na 160/100 pomimo brania tabletek na obniżenie ciśnienia. Tak mi się wydaje że to przez nerwy i lęki. Za dużo sobie nawkładałam do glowy. Zbyt duzo emocji z którymi nie umialam sobie poradzic. Czemu jestem taka przewrazliwiona i wszystkim zaraz sie tak bardzo przejmuję?? A mały..

Interpretacja wyników pomiaru tętna

.. ...podwazylem poniewaz pomiar byl wykonany nieopdpowienio. Udalem sie do kolejnego lekarza ktory zmierzyl nastepujace wyniki 143/101 124/95 126/96 Jak mam takie wyniki interpretowac czy sa one w normie. Jesli ktos z Panstwa pracuje w firmie ubezpieczeniowej prosze o pomoc jak taki wynik..

Komputerowe mierzenie tętna

.. ...urzadzenie pod USB sluzace do pomiaru aktualnego tetna. Spotkaliscie sie moze kiedys z czyms takim? wiem tylko o ekg przez telefon ale o komputerze nic nie słyszałam pozdrawiam Profesionalny będzie pewnie tylko holter, ale są takie zegarki dla sportowców można je kupić z programem do..

Rożnica tętna w zależności od typu pomiaru

.. ...Czasami denerwuje sie pomiarami cisnienia i robie je czasami kiedy jestem u babci, bo boje sie chorowac na serce. Pozdrawiam! może żle liczysz - nie wyczuwasz palcem wsyztskich uderzeń... nie widze problemu Anula, wiem kiedy mam skurcz dodatkowy a kiedy nie : ) poza tym cisnieniomierz..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...czasami do 58 - 59. Dzis pomiary ciśnienia były następujące: 1. godz: 11:40 115/73/75 2. godz: 14:20 132/79/78 3. godz: 16:10 131/82/75 4 godz: 17:50 122/77/72 Co masz na myśli ćwiczyć systematycznie ? I jakie ćwiczenia ? Czy tętno ok. 55 w nocy jest prawidłowe ? Na obniżenie tętna a..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...minutach robiony jest pomiar ciśnienia ( bez przerwy w pracy bieżni ) po czym następuje przyspieszenie do szybkiego chodu, po 3 minutach następny pomiar ciśnienia i ponowne zwiększenie prędkości bieżni i kąta jej nachylenia. Badanie trwa do momentu osiągnięcia tzw. limitu tętna ( czyli..