Pomostowanie

By-passy

.. ...by - passy, operacja pomostowania aortalno - wieńcowego, CABG, bajpasy ) wykonywana jest u osób z chorobą wieńcową, u których nie można uzyskać poprawy ukrwienia mięśnia sercowego poprzez wykonanie angioplastyki wieńcowej. Angioplastyka ( PTCA ) jest to poszerzenie zwężonego naczynia..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...obejmuje angioplastykę i pomostowanie naczyń wieńcowych w celu poprawy ukrwienia i kurczliwości mięśnia sercowego, korekcję chirurgiczną wad serca, uzyskanie regresji przerostu mięśnia sercowego u chorych z nadciśnieniem i niewydolnością rozkurczową. W przypadku chorób tarczycy ( zarówno..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie aortalno - wieńcowe CABG...

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...ukrwienia po operacji pomostowania aortalno - wieńcowego, czy nastąpiła poprawa ukrwienia mięśnia sercowego. Zastosowania badania wysiłkowego EKG. diagnostyka niedokrwienia mięśnia sercowego podczas wysiłku fizycznego; ocena arytmii czyli zaburzeń rytmu pracy serca podczas wysiłku u osób..

Metody operacyjne by-passów

.. ...wieńcowych, operacja pomostowania aortalno - wieńcowego ). Klasyczne metody operacyjne by - passów. Klasyczne zabiegi wykonywane są z zastosowaniem torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej poprzez rozcięcie mostka ), zatrzymaniem serca i podłączeniem do krążenia pozaustrojowego (..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych - ujście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych zwężeń w tętnicach wieńcowych. stany skurczowe, zaburzenia hemodynamiczne w przebiegu wad..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...gorzej nadające się pomostowania - czyli omijania zmian miażdżycowych - żyły. Dlatego zabrzańscy chirurdzy szeroko stosują do tego ich własne naczynia tętnicze. Aby możliwie ograniczać konieczność szpitalnego leczenia osób już cierpiących na choroby wieńcowe, specjaliści z ŚCCS prowadzą..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 60

.. ...zawałów serca operacji pomostowania a także mam w zeszłym roku wszczepiony kardiowerter,który niestety daje ostatnio o sobie znać i częstuje mnie potężnym strzelaniem co do przyjemności nie należy ale ratuje życie. Zyczę zdrowia .Pozdrawiam. W lipcu 20099 zrealizowany został film,którego..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...serca. Mam założone pomostowanie. Cholesterol całkowity miałem zawsze w granicach od 170 do 240. Pomimo tego zachorowałem na chorobę wieńcową. Może nadciśnienie spowodowało wieńcówkę. Po operacji zaczęto mi serwować między innymi leki na obniżenie cholesterolu. Brałem te leki do lutego..

Bajpas i praca

.. Czy po operacji Pomostowania aortalno - wieńcowego ( bajpas ) mozna pracowac? po okresie rehabilitacji oczywiscie. Czy sa jakies przeciwskazania? Gdzie moge wiecej dowiedziec sie na ten temat. Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc. Oczywiście ,ze mozna! Poza jakimś ekstremalnym wysilkiem warto wrocic do..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...forum. Mój tato przeszedł pomostowanie we Wrocławiu 4WSK 26marca /3bpasy/ bez komplikacji. Ma 69 lat. Po 10 dniach zaczęły dawać o sobie znać kłujące bule z lewej strony. Najpierw lekkie przez dzień a w nocy nasiliły się - budziły go. Częstotliwość tych buli co około godzinę. Nie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...póżniej operacja czyli pomostowanie w Katowicach w Pierwszej klinice kardiologi gdzie spotkałem się z profesorem Andrzejem Bochenkiem .Wspaniały człowiek można powiedzieć podarował mi drugie życie ponieważ tylko on w Polsce zechciał mnie operować F. wyrzutowa lewej komory wynosiła..

Koronografia czy bay-pasy?

.. ...czasami angioplastykę( poszerzenie żył i tętnic lub wstawia stent ).Koronarogafia nie wyklucza by passów a jej wynik czasami stanowi wskazanie do pomostowania tętnic( czyli tzw by - passów ).Życzę zdrowia...

Interpretacja koronarografii

.. ...zakwalifikowano do zabiegu pomostowania aortalno - wieńcowego w trybie planowym. Z uwagi na stwierdzoną w badaniu holterowskim pierwszą salwę złożoną z trzech pobudzeń komorowych zalecono kontrolne badanie holterowskie w 2 - 3 miesiącu po zabiegu kardiochirurgicznym. W stanie ogólnym..

Chelatacja moje doświadczenia

.. ...poddałem się operacji pomostowania aortalno - wieńcowego( szt 3 ) pomimo pomostowania moje samopoczucie i wydolność była bardzo niska ,miałem po wysiłku ucisk klatki i bóle. W 2003 roku w grudniu wykonałem koronarografię a oto co napisali lekarze: Pień długi,szeroki,bez przewężeń Tętnica..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...poddałem się operacji pomostowania aortalno - wieńcowego( szt 3 ) pomimo pomostowania moje samopoczucie i wydolność była bardzo niska ,miałem po wysiłku ucisk klatki i bóle. W 2003 roku w grudniu wykonałem koronarografię a oto co napisali lekarze: Pień długi,szeroki,bez przewężeń Tętnica..

Rehabilitacja po operacji pomostowania

.. ...rekonwalescentem po operacji pomostowania. Pomimo upływu trzech lat od tego momentu - nie mogę dojść do pełne równowagi. Poszukuję grupy terapełtycznej dla osób z podobnymi problemami. Pozdrawiam Tadeusz Co znaczy pełna równowaga ? W każdym ośrodku robiacym tego typu zabiegi powinien..

Wszystko o operacji by-pass

.. ...informacje na temat tegoż pomostowania. pozdrawiam Robert co zrobic kiedy ma sie wszczepiony stymulator na stałe, ja ich norm przestrzegać jak o siebie dbać co robic... Należy stosować się do następujących reguł: Koniecznie zażywać lekarstwa zgodnie z zaleceniami lekarza. Mierzyć..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 27

.. ...aorty zastawka bentala pomostowanie i rozrusznik.minelo cztery mesiace i sa jeszcze dni kiedy nie moge stac na nogach.jak dzisiaj.Operowali mnie w Paryzu.napiszcie mi prosze czy u was tez bywaly takie dni?dodam ze wszystkie wyniki mam w porzadku.inr w normie 2.3 do2.9 .nie wiem dlaczego..

Jakie ćwiczenia po bajpasach?

.. ...skrzynki, to wyslę obydwa poradniki pacjenta - po operacji zastawki i po pomostowaniu, bo cieszą sie duzym zainteresowaniem, a szans na dodruk raczej nie ma, bo dzwoniłam do wydawnictwa. Pozdrawiam Ola..

Życie po baypasach

.. ...o/k Miałem operacje pomostowania tetnic 11 lat temu . W chwili obecnej jestem zakwalifikowany do powtórnej operacji w Katowicach Ochojcu. Nigdy nie paliłem , przestrzegalem pedantycznie diety . Frakcje cholestelerowe były zawsze w normie . Nie ustrzegło to mnie niestety od całkowitego..

Interpretacja wyników - bajpasy

.. ...jeżeli GPZ nie będzie pomostowany. Zmianą istotną jest zwężenie o 70% minimum. Może przed kwalifikacją pomyśleć o USG wewnątrznaczyniowym? badanie b drogie i nierefundowane, ale w niektórych ośrodkach się je wykonuje. A może wystarczy dobrze zrobiona koronarografia? Reszta naczyń (..

W sprawie poradnikików nt operacji zastawek i pomostowania

.. Postanowiłam zalozyc nowy wątek, aby prośby nie umykały z innych wątków. Może tu będa się wpisywały osoby, które są nimi zainteresowane. Dobrze byłoby, gdyby znalazła się jakaś zorientowana osoba, która potrafiłaby je zamieścić gdzieś z dostepem dla wszytskich, aby można było podac tylko link...

Bajpasy metodą MIDCAB

.. ...małoinwazyjna operacja pomostowania naczyń wieńcowych, to operacja serca bez użycia krążenia pozaustrojowego - podczas operacji serca cały czas bije. Wykonuje się ją u osób, które mają zwężenie 1 tętnicy wieńcowej - tętnicy przedniej zstępującej serca. Dostęp do serca uzyskuje się przez..

Link do poradników po operacji zastawki i pomostowania

.. Http://poradnik2008.republika.pl/ Dzięki ponownej uprzejmości Romana pozwalam sobie wkleić link do strony gdzie mozna pobrać obydwa poradniki. Jednocześnie dzięki temu, że jeden z forumowiczów zwrócił mi uwagę na ksiązkowe wydanie Poradnika pacjenta kardiologicznego i kardiochirurgicznego - Ja i moje serce..

Śmierć po bajpasach

.. ...natychmiastową operacje pomostowania. Wprawdzie mam to już za sobą, ale gdybym miał teraz po przeczytaniu powyższego poddać się zabiegowi, to bardzo bym się wahał czy w ogóle warto. Bardzo Ci Aniu współczuje. Gattinie i Małgorzacie również. Wypowiadalem się już w tej kwestii, jednak..

Nieczynne bay-passy

.. ...tak zwane rebypassy. pomostowania w 1992,po 11 latach plastyka naczyń wieńcowych( pojedynczy stent w zamykającym się pomoście ) i jak nowy Stenty zalozone mialem 2 lata temu i one wlasnie zarosly. Wiadomo ze stenty szybciej zarastaja od pomostow. Do Jacka. Po roku i 8 mies.mojemu mezowi..

Czy ktoś jest po rebypassach?

.. ...i mik. Jestem już po pomostowaniu 10 lat i mam powtórne bole w piersiach. Gdzie sie zwrócić o konsultacje w sprawie drugiej operacji. Karol to ze masz bóle w piersiach nie oznacza że konieczna będzie reoperacja. Skoro jesteś 10 lat po pomostowaniu, to zapewne czasami konsultujesz swój..

Stan psychiczny po operacji bypassów

.. ...przeszedłem operację pomostowania serca i te stany samopoczucia o których Pan napisła nie są mnie obce. U mnie również występują nagłe zmiany, oczywiście na gorsze nastroju, które czasami przeradzają się w lekki lęk i poddenerwowanie. Czasami czuję się jak po nokaucie. Oswoiłem się z..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...konieczna była operacja pomostowania. wszystko przebiegło dobrze i mój narzeczony po trzech tygodniach był już w domu. z biegiem czasu zaczęły się nasze problemy. mój narzeczony całkowicie się odsunął pomimo że ma moje wsparcie i doskonale o tym wie. powiedział mi otwarcie że nie uważa..

Jak dbać o ranę po zabiegu pomostowania?

.. Witam serdecznie. Mam 42 - lata, dwa tygodnie temu miałam wykonany zabieg kardiochirurgiczny - dwa by - passy. Czuję sie dobrze, rana też się ładnie goi, ale chciałabym zapytać, czy jest możliwe zniwelowanie jej do minimum, czy w ogóle mozliwe jest zlikwidowanie jej ? Witam! Najlepiej szarym mydłem.Tak..

Ankieta dla ludzi po by-passach

.. ...pielęgniarskiej nad pacjentami po pomostowaniu tętnic wieńcowych. Wybrałam taki temat ponieważ mój tata dwa lata temu przeszedł taką operację, wiem jak jest wtedy ciężko i rodzinie i samemu choremu. Ankieta zawiera pytania dotyczące jakości pracy pielęgniarek na oddziale i wiedzy..

By-passy

.. ...Ryzyko powikłań operacji pomostowania naczyń wieńcowych - popularnych bypassów - jest różne, zalezy od dodatkowych czynników, np. dodatkowych chorób, czynności serca, wieku, płci, pilności operacji itd. Są skale pozwalające wyliczyć TEORETYCZNE ryzyko operacji. W Polsce podobnie jak i na..

Rehabilitacja pacjentów po pomostowaniu aortalno-wieńcowym.

.. Witam:D piszę pracę mgr na powyższy temat i poszukuję informacji, materiałów, publikacji. Najlepiej pytać w ośrodkach kardiochirurgicznych, na pewno są tam poradnie rehabilitacyjne. Osoby po operacjach kardiochirurgicznych zwykle dostają skierowania na turnusy rehabilitacyjne. mają tez zalecone rółżne..

Kardiochirurg z kliniki w Zabrzu

.. ...wykonywaniem zabiegów pomostowania aortalno - wieńcowego ( bypassy ) jak bajpasy to najlepszy jest profesor Bochenek Dziękuję za odpowiedz, jeśli możesz podać jakiś namiar na gabinet prywatny prof.Bochenka, to bardzo proszę. Chodzi o trudny przypadek wykonania bajpasów, potrzebuję..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...jest szerzej opisane to pomostowanie, stosowane przeważnie u osób chorych na miażdżyce. http://bez - recepty.pgf.com.pl/index.php?co=artyk&id_artyk=944 Zresztą bez sensu jest brać leki przeciw miażdżycy, rozrzedzające krwe a jednocześnie ketonal, który neutralizuje działania takich..

Angioplastyka balonowa

Angioplastyka balonowa

.. ...wykonuje się operację pomostowania naczyń wieńcowych ( CABG ), która polega na wykonaniu dodatkowych połączeń naczyniowych omijających miejsce zwężenia. Angioplastyka balonowa. Procedura ta polega na poszerzeniu zwężonej tętnicy wieńcowej za pomocą balonu na cewniku wprowadzonym..