Pooperacyjny

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce piersiowej. Na ostre niedokrwienie mięśnia sercowego wskazuje przede wszystkim nagły spadek wydolności krążenia ( lewokomorowa niewydolność serca często z obrzękiem płuc ). W badaniu..

VAD (urządzenie wspomagające czynność komór serca)

.. ...niewydolności serca ( np. pooperacyjna niewydolność serca lub wstrząs kardiogenny w przebiegu zapalenie mięśnia sercowego ) lub oczekiwanie chorego na przeszczep serca. Wszczepienie VAD wiąże się z ryzykiem zakażenia, zaburzeń krzepliwości krwi - incydenty zakrzepowe związane z..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...metody, która eliminuje pooperacyjny ból i trudno gojące się rany, pacjent będzie mógł opuścić szpital już następnego dnia po zabiegu. Krioablacja to metoda polegająca na leczeniu niskimi temperaturami. Elektrodę w postaci igły, wprowadza się w miejsce odpowiedzialne za arytmię. Jej ruch..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...mnie,,,przypuszczaja ze z blizny pooperacyjnej,,,boje sie baaardzo ablacji,,, - ;( Moniko Mniej czy bardziej chyba każdy się boi, jak matury. Potem stwierdzamy, że nie było czego. Sam zabieg, w moim przypadku, był szybki i niezbyt przykry. Miewałam gorsze badania. Ja do momentu wkłucia..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 44

.. ...wykryto niemniej * coś * mnie tak skrobie ale to chyba ranki na sercu po ablacji. Dopiero holter wykaże co tam słychać w rzeczywistości a czas zweryfikuje w jakim zakresie wypalono mi te dodatkowe pobudzenia..

Echo serca - Str. 34

.. ...serduszku. W konplikacjach pooperacyjnych pojawila sie woda w plucach i teperatura , jednak po pobycie w szpitalu i antybiotychach wszystko ustalo. Dzisiaj miał robione echo serca i frakcja wynosi 22%. Teraz serduszko jeszcze jest * obolale * czy po kilku miesiacach rekonwalestencji jest..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...bypassow tata dostal zawalu pooperacyjnego jak to okreslili lekarze i jest w ciezkim stanie.jest na intensywnej terapii rowniez w spiaczce farmakologicznej jest utrzymywany ze wzgledu na jego stan i tez nikt nie potrafi okreslic jak dlugo to bedzie trwac i czy wogole tata z tego..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...pomaga w powrocie do pelnej aktywnosci zawodowej.Jesli u Twego Taty nie wystapily zadne komplikacje pooperacyjne to jest na najlepszej drodze do powrotu do zdrowia czego Mu bardzo zycze.Pozdrawiam Janel !..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...poza kroplówką na sali pooperacyjnej oczywiście: ) ). Tydzień po operacji okazło się, że w worku osierdziowym zalega ponad 1,5 cm płynu ( zazwyczaj przy 3 mm odczuwa się duszność! ), w ogóle tego nie czułam. Nie udało się jednoznacznie opróżnić osierdzia, podawano mi przeróżne leki, z..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 4

.. ...buli. Zadbać o ranę pooperacyjną często szorować szorstką gąbką z mydłem ( najlepiej szarym mydłem ) mniejsze zbliznowacenie . Starać się jak na szybciej powrócić do normalnego trybu życia. Wykorzystać maksymalnie zasiłek rehabilitacyjny ( 12 miesięcy nam przysługuje ) i w tym czasie jak..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...Chory nie ma żadnej rany pooperacyjnej, po krótkiej obserwacji, zwykle następnego dnia, może wrócić do domu. Ryzyko zabiegu jest bliskie zeru, a komfort leczenia bez porównania lepszy niż przy tradycyjnych operacjach. Niestety, implanty są drogie, komplet kosztuje około 5 tys. dolarów,..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 2

.. ...przywlec, a wiadomo, że rany pooperacyjne są jeszcze świeże. Możesz także przyjechać na intensywną pomiędzy 15 i 16 - ą każdego dnia - jest dostępny lekarz dyżurny dla rodzin pacjentów i on/ona może także wyrazić zgodę na krótkie wejście - nawet jeżeli nie wyrazi takiej zgody to z..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...doktoryzowałem * w okresie pooperacyjnym. Wyczytałem, że zdarza się, że dochodzi do niewydolności wątroby, nerek, itd., ale o ile nigdy nie jest to * dobra * informacja, to w przypadku niewydoloności spowodowanej agresywnym dawkowaniem leków w procesie pooperacyjnym to jest to prawie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...serduszku. W konplikacjach pooperacyjnych pojawila sie woda w plucach i teperatura , jednak po pobycie w szpitalu i antybiotychach wszystko ustalo. Dzisiaj miał robione echo serca i frakcja wynosi 22%. Teraz serduszko jeszcze jest * obolale * czy po kilku miesiacach rekonwalestencji jest..

Po ablacji - Str. 15

.. ...najważniejsze, pielęgniarki na pooperacyjnej mają delikwentów pob ciągłą obserwacją i natychmiast reagują na każdą oznakę, gdyby było coś nie tak. Oprócz pielegniarek jest zawsze na dużurze anestezjolog. Ja na pooperacyjnej miałem jeszcze 3 napady migotania, ale natychmiast zostałem..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...że najwiecej powikłań pooperacyjnych , różnych stanów zapalnych maja osoby typu * przepraszam, że żyje * . - dodała Iwona - Ludzie energiczni i pogodni szybciej dochodzą do siebie po operacji. Kiedy już wiemy jaki stan psychiczny mógł spowodować ( wywołać ) chorobe - dodaje Hanna -..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...ja mam niedoczynnosc pooperacyjna ale moja dawka leku 100 letroxsu a przy niedoczynnosci niestety jest take samopoczucie jak opisujesz,pozdrawiam Dzięki Minia nie wiem dlaczego biorę tak małe dawki ,ale myślałam że po eutyroxie mam przyśpieszone tętno,ale teraz to już nie wiem mam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 6

.. ...tez mam niedoczynnosc pooperacyjna,zrob ponowne TSH i idz do lekarza jezeli chcesz urodzic zdrowe dziecko.pozdrawiam ja tez mysle, ze musisz koniecznie isc do lekarza. te objawy jakie opisujesz ( palpitacja serca ) to byla nadczynnosc tarczycy. moze musisz na poczatku czesto miec badane..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...tez mam niedoczynnosc pooperacyjna ale ja bore 100mg letroxsu Minia ja biore 137mg i tyje,poprostu nie kazdy organizm jest identyczny to jest horoba hormonow wiec wiesz jak est.Ja tez jak Kasia nie jem praktycznie slodyczy i tyje.Moj lekarz sam potwierdzil ze choroby tarczycy i ich..

Niedoczynność tarczycy - Str. 16

.. ...niedoczynnosc tyle ze pooperacyjna,i jak bym nie brala to tez TSHrosnie w gore,a jeszcze powinnas miec zrobione przeciwciala bo tez moze byc zapalenie tarczycy,pozdrawiam Hej: ) mam 19 lat, jestem strasznie chuda ( 43kg, 171cm ), kazdy sie mnie pyta czy nie jestem anorektyczka a naprawde..

Ablacja

.. ...godzin pobyt na sali pooperacyjnej.W czasie zabiegu domagaj się jak najczęściej znieczulenia miejsc wkłucia,nie czekaj aż zacznie boleć,możesz też poprosić o lek uspokajający( pomoże wytrzymać leżenie bez ruchu ).Ja miałem 3 wkłucia,1 - sze w szyję i 2 w pachwiny,samo wprowadzanie..

Ablacja - Str. 2

.. ...czestsze sa powiklania pooperacyjne. Witam Was, Aniu z tą 5% śmiertelnością, to albo lekarz przesadził albo pomylił, z tego co ja wiem, wynosi ona 0,5%. A interesowałem sie tym tematem bardzo, ponieważ pod koniec października zabieg ten miała moja żona. Ablację wykonywał dr Czerwiński w..

Po bajpasach - Str. 2

.. ...niepowikłany jednak w okresie pooperacyjnym reoperowany z powodu wewnętrznego krwotoku.W dalszym przebiegu obserwowano objawy psychozy pooperacyjnej tzn.nie było z nim kontaktu,krzyczał,rzucał się - musiał byc przywiązany do łóżka.Taki stan ustepował bardzo wolno,bo około dwóch..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...Lekarze mówią że to bóle pooperacyjne. Z góry dziękuje za odpowiedź i życzę dużo zdrowia. Witam! Jestem 9 miesięcy po operacji wszczepienia by passów. Miesiąc po operacji tego typu bóle to rzecz normalna. Mnie się one zdarzały tak do 6 miesięcy. Potem stopniowo się wyciszało. Choć zdarza..

Bypassy i co dalej?

.. ...początki rozedmy płuc. Rany pooperacyjne , pomijając ten wyciek to ogólnie goją się dobrze, nie ma temperatury ,tylko te ogólne osłabienie. Czy takie słabe samopoczucie jest normalne z uwagi na krótki okres po operacji, bo boję się , że może coś niepokojącego zaczyna się dziać. Półtora..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...to * normalny * stan pooperacyjny, a może jakiś inny objaw? Bardzo proszę o komentarz i radę, bo lekarze milczą na ten temat. Stwierdzono u mnie na Holterze wypadanie płatka zastawki mitralnej, z tego powodu miewam dosyć często skurcze dodatkowe komorowe i nadkomorowe.Niekiedy mam je..

By-passy operacja Zabrze

.. ...cztery dni na oddziale pooperacyjnym i do dwóch tygodni na kardilologicznym. Jak napisała * Sara * jest procent pajentów z powikłaniami - jaki on jest - nie wiem - - to tajemnice kliniki - ale dla tych pacjentów nie ma miejsca na oddziale, są nierentowni, * straszą innych chorych * ,..

Opuchlizna nóg po operacji bypassów

.. ...zdrowia. To troche tak jak z tym puchnieciem nog, o ktore pytacie, jednym puchna, innym nie - mnie np. nie puchna od momentu wygojenia ran pooperacyjnych. Nalezaloby jednak porozmawiac o tym z lekarzem...

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. ...aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia tetniaka aorty wstawienia sztucznej aorty i sztucznej zastawki aortalnej. Stan po operacji bardzo dobry szybki powrót do zdrowia.jedynie długo się wybuidzał około 2 dni ale..

Bajpasy - gdzie najlepiej?

.. ...Bydgoszczy. Lekarze, opieka pooperacyjna, przeprowadzenie operacji OK. Pytaj o wszystko. Ile przewidują bypassów, czy będą je zakładać na pracującym, czy wyłączonym sercu, skąd je pobiorą. Wiem, że lekarze dokładnie informują i pacjenta i rodzinę. Mój tato ma założone dwa bypassy, choć..

Jaki jest czas wybudzania się po operacji by-pass?

.. ...Nominalny pobyt na bloku pooperacyjnym to ok. 48 godzin. Wybudzenie naturalne w przypadku braku komplikacji, to bardzo wygodne dla pacjenta bo * skraca * świadomy czas pobytu na tym bloku z podpiętymi elektrodami, drenami, * natlenianiem * itp. Mam wrażenie, że spałem może i 20 godzin. A..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...serduszku. W konplikacjach pooperacyjnych pojawila sie woda w plucach i teperatura , jednak po pobycie w szpitalu i antybiotychach wszystko ustalo. Dzisiaj miał robione echo serca i frakcja wynosi 22%. Teraz serduszko jeszcze jest * obolale * czy po kilku miesiacach rekonwalestencji jest..

Ile razy można wymienić by-passy udowo-podkolanowe?

.. ...miesiecznym okresie pooperacyjnym mozna nadal czuc bol mostkowy dretwe cialo w okolicach piersi, kiedy to przejdzie?? dziekuje za odpowiedz. Witam!.Ból w mostku ja czułam pół roku.Nawet dziś po prawie 9 miesiącach gdy leżę na boku to czuję ścierpnięcie.Nie wszystkim szybko..

Co to jest zespół preekscytacji?

.. ...). To już 6 kontrola pooperacyjna, ale po raz pierwszy jest taki wpis.DZIĘKI!!!! witam! zespół preekscytacji to inaczej WPW czyli syndrom Wolfa - Parkinsona - White * a ( może groźnie brzmi ale nie bój się ). jest to zaburzenie przewodnictwa - ogólnie mówiąc - w wyniku wytworzenia się..

Powikłania po wymianie zastawek

.. ...nerkowy jako powikłanie pooperacyjne.Mama nigdy przedtem nie chorowała na nerki. Wszystkie wskażniki dotyczące pracy watroby i nerek z dnia na dzień się pogarszały. Po 2 tygodniach po operacji mama zmarła. Pozostalam z dożywotnimi wyrzutami sumienia. Czy mozna było przewidzieć takie..

Wszystko o operacji by-pass

.. ...późniejsze w okresie pooperacyjnym? Czy istnieje jakakolwiek śmiertelność w trakcie i po operacji? Jednym słowem, czy da się z tym normalnie żyć? Prosiłbym o wszystkie możliwe informacje na temat tegoż pomostowania. pozdrawiam Robert co zrobic kiedy ma sie wszczepiony stymulator na..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...operacji i leczenia pooperacyjnego. A co chcesz wiedziec? Tęniak czyli poszerzenie aorty najczęsciej jest spowodowany nadciśnieniem , rzadziej chorobami genetycznymi, urazem itd. ZAbieg przeprowadza siew krążeniu pozaustrojowym, wymienia sie poszerzoną częśc aorty wszczepiając specjalną..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...dni przeniosą ją na pooperacyjną.Tylko niestety ma problemy z wróceniem do rzeczywistości czasem mówi składnie i na temat ,a nieraz zupełnie od rzeczy...Lekarze mówią że to minie ,mam nadzieję ,trochę mnie to niepokoi,ale zobaczymy co czas przyniesie.Najważniejsze że serce jest ok.i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 3

.. ...na oddziale przed i pooperacyjnym , na Intensywnej Terapii bardziej ograniczone. Co jeszcze chcesz wiedzieć o Krakowie? Żona ma planowane przyjęcie na klinikę 1.10.2007czy orjętujesz sie jak długo bedzie czekała na operacje,żona traktowana jest jako przypadek pilny. To zalezy., głownie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 5

.. ...świadczy jest na sali pooperacyjnej,rozmawiałem z nią twierdzi że czuje się cała obolała,proszę powiedz za ile dni będzie mogła wstać ( jutro jadę do niej ) Izabelo jesteś nie do ocenienia na tym forum dziękuje Ci. Tzn jest to Oddziale Pooeracyjnym , czyli jej stan jest stabilny. Bedzie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 6

.. ...okresie pobytu na oddziele pooperacyjnym.Pozdrawiam U pacjenta u ktorego wszystko jest w porzadku jest to normalne postępowanie, a sanatorium to jestszpital sanatoryjny,więc jest to normalne postępowanie i to znaczy ,ze wszystko jest ok. Jzabela..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 8

.. ...jest leżeć na oddziale pooperacyjnym. To już druga operacja serca w moim życiu. Pierwsza odbyła się 01.02.1983. Też trafiłam na wspaniałego kardiochirurga Prof. Czesława Turskiego. Nie lubię leczenia, wizyt u lekarzy. Już wcześniej wspominałam, że Doktor P Hendzel to wspaniały człowiek i..

Jakie ćwiczenia po bajpasach? - Str. 3

.. ........ wpada się w pooperacyjną depresję ( przeszedłem to jak każdy ) i można wpaść na równię pochyłą w dół ...... daleki znajomy w podobnym wieku po podobnych przejściach ... niestety .... już nie płaci podatków ....... Pozdrawiam i nie dajcie się ... jak możecie to pomóżcie..

Szelki po bajpasach - gdzie kupic?

.. ...ktos jest w potrzebie ,moge je ofiarowac .Prosze pisac na poczte naszyjnikt99@wp.pl Ja mam kamizelkę,uważam ,że jest lepsza.Można kupić w aptece.Ja kupiłam w poznaniu gdyż tam byłam operowana.Pozdrawiam!..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...wszystkim. Dwie doby na sali pooperacyjnej ( tu bólu również się nie czuje, bo jest się na prochach ). W moim przypadku najgorsze było leżenie na plecach. Po dwóch dobach znalzłem się na sali zwykłej ( sam wziołem prysznic ). No i w końcu uwolniony od leżenia na plechach. Można..

Obawy co do bypassów

.. ...farmakologicznej,powiedzieli ze dostal zawalu pooperacyjnego,pytam,to jak oni wykonali ta operacje ze on znow dostal zawalu?:( stan jest ciezki,nie oddycha samodzielnie,doszlo do niewydolnisci oddechowej i krazeniowej,nie wiem co bedzie dalej,kaza czekac,odchodze od zmyslow,co dzwonie do..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...tzn.powiedzieli że to krew pooperacyjna i że sądzili że ona się wchłonie i niestety znów otwierali mojego biednego tatę i zakładali mu dreny bo po pierwszej operacji nie wiem czy przez pomyłkę czy stan już był tak krytyczny jak mówili że stwierdzili że nie warto ich zakładać przez co..

By-passy i ropnie na mostku

.. ...czasie dnia mycie blizny pooperacyjnej szarym mydłem.Bez użycia gąbki /bakterie/, tylko za każdym razem świeżym gazikiem. Efekt był rewelacyjny. Moj maz tez mial operacje bay - pasow. Roknie goilymu sie rany ani na nodze ani na klatcepiersiowej. Po roku lekarz chirurg wzial wycinek i..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...kontynłowano leczenie antybiotykiem. Rana pooperacyjna w dniu wypisu gojąca się prawidłowo. Wypisana do domu w stanie dobrym. W związku z podejrzeniem zespołu wazowagalnego skierowana do dalszej diagnostyki...

Zawał pooperacyjny serca

.. ...taty jest powikłaniem pooperacyjnym.13.06( piątek )tata miał operacyjnie usówany kamień z przewodu moczowego - niby taki pospolity zabieg.Nawet w najczarniejszych myślach nie spodziewalam się co może go spotkać.Owszem kamień wyjęto i było dobrze do nocy z soboty na niedziele kiedy to..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 4

.. ...pociagniety w kierunku blizny pooperacyjnej,w zachyłku bocznym prawym na tym poziomie pasmowate struktury - zmiany pooperacyjne z przepuklina krazka m - k prawoboczna z modelacja worka oponowego i zwezeniem zachyłka bocznego prawego z uciskiem na korzen nerwowy, okrezna wypuklina krazka..

Miektomia przegrody - co to za operacja?

.. ...jezeli chodzi o blizny pooperacyjne? Tzn? Naczęsciej wykonuje sie ją z tzw. sternotomii środkowej ,a wiec z przeciecia mostka w linii srodkowej ciala Dziekuje za informacje.Wiem dlaczego nie chciala powiedziec.Blizna bedzie brzydka pewnie.Najwazniejsze jednak dla mnie,ze to pomoze w jej..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...dojdzie do powikłań pooperacyjnych ale o tym lepiej nie myśl bo nic tak człowieka nie trzyma jak pozytywne myślenie : - ) Fakt w tego typu wadach operacja jest nieunikniona ale ani moja( 5cm ) ani twoja wielkość poszerzenia aorty nie jest tak straszna żebyś musiał decydować się na..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...celem pokazania blizny pooperacyjnej.W listopadzie br.udaję się na kolejną wycieczkę do Meksyku i na Kubę i po powrocie z niej złożę kolejną relację na niniejszej stronie jak ją zniosło moje serce.SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERCOWCÓW. Witam, Jestem obecnie 5 miesięcy po operacji (..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...uciążliwy jest okres pooperacyjny.W tej chwili - upływa m - c , wszystko jest w porządku tylko trudny do akceptacji jest ten * dzięcioł * którego wsadzono do mojej klatki piersiowej...... Do starego postu ryśka, Rysiek byłeś na Breithorn, po wyjeźnie kolejką na klein Matterhorn, czy od..

Narkoza a niedomykalność zastawki

.. ...byłam dosyc długo na pooperacyjnej ( tak mi powiedziały panie z sali gdy wróciłam na swoje łóżko ) Tzn 5 godzin - pytałam lekarza dlaczego tak długo ( bo Panie z mojej sali twierdziły że one króciutko ok 1 godz ) Lekarz stwierdził ,że tyle ile było potrzeba ! czułam sie dobrze !..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 4

.. ...choroby itd. Na przebieg pooperacyjny duży wpływ ma także aktywność fizyczna przed zabiegiem a olbrzymi wpływ ma pozytywne nastawienie. Bardzo ważna uwaga - po operacji NIE porównuj się do innych pacjentów. Nie jest ważne np. to że chory, który wygląda/ma 60 lat i też miał wymienioną..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...zabiegow. Raczej w okresie pooperacyjnym, do 1 roku to cos tam wychodzi. Powinna byc zasada - do ciezkich przypadkow przystepuje najlepszy chirurg!!! A tak nie zawsze jest. W ciezkich przypadkach mniej doswiadczony lekarz powinien byc asystentem. I o tym dobrze przed operacja wiedziec. Z..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...100 mam niedoczynnosc pooperacyjna.pozdrawiam Witam mam problem, odebralam właśnie wyniki badań. Czytałam o podwyższonym poziomie trójglicerydów ale ja mam ich zbyt mało bo tylko 30 a norma od 40, natomiast cholesterol całkowity 220. Moze ktoś wie co to oznacz? moje wyniki to cholesterol..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...także niewielką bliznę pooperacyjną [11]. Opieka pooperacyjna obejmuje odpowiednie zabezpieczenie rany, przez założenie ochronnego opatrunku uciskowego na okres 2 - 3 dni, co zapobiega potencjalnym powikłaniom. Powikłania Najczęstszym powikłaniem jest nawrót torbieli. Konsekwencjami..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...przepony po stronie lewej. Pooperacyjne zaburzenia rytmu serca częstoskurcz peczka Hisa. Asymetria przepływu płucnego na niekorzyść strony lewej i częste zapalenia płuc. Po półrocznej walce z zapaleniem płuc na bronchoskopi i tomografie komputerowym wykryto wadę lewego oskrzela. 1,5 roku..

By-passy w Aninie

.. ...spokojny bez kompikacji pooperacyjnych. Nie słyszałam o przypadkach * nieszczęsliwych * wiec spokojnie wszystko bedzie ok. moj mail asian@poczta.stansat.pl Jakby byly jakies pytania. Witam ponownie Mam pytanie do osób które miały zakładane bajpasy. Moja mama miała 2 m - ce temu operace..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1079

.. ...Z tego co wiem takie pooperacyjne nietrzymanie moczu trwa do 2 tygodni.Dłuższy okres tej przykrej dolegliwości może świadczyć ,ze lekarze uszkodzili coś w układzie moczowym .O takich przypadkach bardzo często sie słyszy. Jeśli Twoja mama chodzi do kontroli po leczeniu to przy najbliższej..

Utrzymująca się goraczką po operacji serca

.. ...dwoch tygodniach calyczas utrzymuje sie u niej wysoka temperatura, chcialabym sie zapytac jak u pani mamy przebiegly te pooperacyjne powiklania ? czy goraczki w koncu ustaly ? prosze dac mi znac,dziekuje..

Płyn z piersi - Str. 4

.. ...uzaleznione od wyniku pooperacyjnego, po takim zabiegu dochodzi sie dosc szybko, naciecie nie jest tak duze jak brzmi nazwa, ja nawet nie bralam zwolnienia tylko szpitalne bo nie moglam sobie pozwolic na zwolnienie jak chcesz wiecej wiedziec moje gg4744393pozdrawiam Witam, podobnie jak..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...- przeżyłam depresję pooperacyjną ( endo ), zdradę męża i jego ciężki wypadek samochodowy, śmierć przyjaciela po tymże wypadku, żmudną rehabilitację męża, wyrzucenie z domu przez teściów, ubezwłasnowolnienie męża przez teściów. Jestem w trakcie rozwodu z przymusu. Mam nastoletnich synów,..

Śmierć po bajpasach

.. ...komplikacje w postaci zawalu pooperacyjnego więc jeszcze raz go cięli. długo mój ojciec leżal nieprzytomny i walczył. a lekarze? dla nich było to obojętne czy pacjent będzie żył czy nie, spotkalem się z lekceważącym stosunkiem do mnie jak tylko byłem zbyt upierdliwy i zbyt często pytałem..

Śmierć po bajpasach - Str. 2

.. ...to były komplikacje pooperacyjne, pacjent miał pecha. Nie ma na tym świecie większej znieczulicy niz ta która panuje wsród lekarzy i personelu medycznego. Anna, współczuje Ci i rozumiem co przeżyłaś.. Ja również usłyszałam, że tata miał komplikacje pooperacyjne, tylko dlaczego nikt nam..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...tzw * lżejszy oddział pooperacyjny i powoli zaczął chodzić.Biegunka dalej się utrzymywała i nie miał apetytu.W 9 dobie po operacji nastąpił ból w nadbrzuszu i okazało się ,że jest stan zapalny woreczka.Na drugi dzień tato poddał się operacji woreczka żółciowego.Była to juz druga narkoza..

Nerwica w ciąży - Str. 235

.. ...duzo krwi i leżałam na pooperacyjnej 24 godz. Toczono mi krew i wciąż mam jeszcze bardzo dużą anemie. Tym razem miałam znieczulenie w kręgosłup ale o dziwo czułam nogi. Samo wbicie w kręgosłup to nic strasznego. Byłam jednak tak spanikowana, że trzęsłam się jak galareta ze strachu. Cały..

Nerwica w ciąży - Str. 238

.. ...jak przewiezli na sale pooperacyjna okolo godziny trzesie tak ze nie dalam rady mowic tylko jąkalam sie i dopiero po 12 godzinach pozwalają wstac co bylo tez koszmarem przynajmniej dla mnie godzine podnosilam dupe i spowrotem siadalam ale udalo sie teraz jest juz lepiej ale nadal jade na..

Bypassy i udar mózgu

.. ...jest świadomy powikłań pooperacyjnych i tego co może się zdarzyć. Przykro mi, że tak się stało z twoim tatą, ale musisz uzbroić się w cierpliwość może powoli będzie wracał do zdrowia. Czas wszystko pokaże. Pozdrawiam i życzę twojemu tacie powrotu do zdrowia. witam,moja babcia( 72 lata )..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...na obniżenie obrażeń pooperacyjnych ( pęknięcie może powodować uszkodzenia takie jak paraliż ciała lub inne dysfunkcje mózgu - zależy na której półkuli nastąpi wylew. Nie jest to fachowa wypowiedź, ale mam nadzieję, że wiele wyjaśnia. Trochę wiem na ten temat, ponieważ dwa tygodnie temu..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...lekarz na pierwszej pooperacyjnej wizycie powiedzial synowi,zeby go denerwowac, aby cisnienie podniesc. [ZART ?]. Leki jakie dostal, to z sercowych Vivacor ,Cyllt 75 i Effox Long 75.Bez NITROGLICERYNY jednak nie moze sie nigdzie ruszyc.Teraz maja probowac dostac sie do tego zapchanego by..

By passy Anin i rehabilitacja po operacji

.. ...najwięcej informacji o możliwych powikłaniach pooperacyjnych i ryzyku w konkretnym przypadku TWOJEGO TATY - nie satystyki. Niech lekarz operator lub prowadzący kardiolog powie Wam jak najwięcej. Powodzenia...

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce

.. ...inne ja mam na karcie pooperacyjnej 1,6. Obecnie to 2 - 3 dla aortalnej zastawki, a w niektórych źródłach 2,5 - 3,5. Wynik 2,2 nie uważam za słaby ale spróbuje uzyskać ten idealny tzn 2,8 : ). Wcześniej nie zwracałem uwagi za bardzo na dietę ale z tego co teraz wiem to warto. Aparat to..

Bajpasy a ból ręki i wysoka gorączka

.. ...przypadków różnorodnych komplikacji pooperacyjnych jest wiele i zdrowy rozsądek podpowiada, że Tata Twój ponownie powinien zgłosic się do szpitala - tam gdzie robiono mu operację. Życzę poprawy zdrowia...

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...zapalenie żył w sytuacjach pooperacyjnych, po połogach, przywraca moczowi odczyn kwaśny, gdyż obniża alkalozę krwi, bierze udział w procesie termoregulacji, rozpuszcza kamienie nerkowe, wzmacnia układ sercowo - naczyniowy, stabilizuje układ chromosomalny, zmniejsza toksyczność jonów..

Niedomykalność zastawki aortalnej a lot samolotem

.. ...chodzi wręcz pięknie Rany pooperacyjne goją się bardzo sprawnie. Zaginęły bóle serca. Oby tak pozostało. Mam 60 lat i jestem z Nowej Soli. Zabieg wykonał Profesor UM Dr hab. n.med Marek Jemielity w I Klinice Kardiochirurgii w Poznaniu ul. Długa 1. Pozostawiam nieoceniony dług..

Krwawienie po zabiegu by pass

.. ...na forum. Krwawienie pooperacyjne i ponowne otwieranie klatki piersiowej jest dość częste i tak pewnie powiedział Ci lekarz - przyczyny techniczne z tego co mi wiadomo to powtórne łączenie żył. Ma to oczywiście swoje ryzyko jak i cała operacja ale ZWYKLE wszystko kończy się dobrze...

Bypassy - Sterling Łódź

.. ...będzie - bo na odziale pooperacyjnym chorymi opiekują się właśnie Oni i pielęgniarki oczywiście. Jeśli chodzi o stan po operacji i czas rehabilitacji to niestety każdy przypadek pacjenta jest inny, mogę tylko napisać jak jest zwykle - czyli jak wszystko jest w tzw. normie - ból w klatce..

Ból w klatce piersiowej (w mostku) 2 mc po By-pasach oraz kłopty ze snem

.. ...przeniesiony na oddział pooperacyjny. ok.godz. 17.00 mniej wiecej ,spacer w asyscie pie;ęgniatki i wózka. do rana chyba były jeszcze 2 spacery, i tak było we wtorek. We srodę spacerowałem juz sam,tylko musiałem uważać przy wstawaniu z łożka. We wtorek pojawił sie chirurg, niewiele mówił,..

Wymiana zastawki trójdzielnej i mitralnej

.. ...i konsultacji lekarskich kontrolowac cisnienie 3 razy dziennie i nosic tak dzien jak i noc pas pooperacyjny conajmniej przez 3 miesiace ktory chroni przed ponownym rozejsciem sie kosci mostka i kaszlu...

Kontakt z osobą z wszczepioną zastawką mechaniczną

.. ...miedzyzebrowe w okolicy blizny pooperacyjnej???jchodzi mi dokladnie o nerwobole w zebrach bo cos takiego mi dokucza i mysle ze moze miec to zwiazek z pooperacyjną blizna kostną,,,bylam u mojego kardiologa i z serduszkiem,a dokladnie z zastawka wszystko jest OK,,,martwi mnie jednak fakt..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...tygodnie w śpiączce pooperacyjnej. Czy śmierć mojego Taty miała coś z tym wspólnego ? Może źle się nim opiekowaliśmy ? Nie chciał brać leków. Palił papierosy mało jadł i bardzo często pił kawę. Zdarzenie miało miejsce w pracy. Szef powiedział że nie było ciężkiej pracy - wręcz..

Udar mózgu a choroby serca i stany pooperacyjne

.. Cześć, Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia związane z występowaniem udaru mózgu u osób po operacjach serca? Mój tata w ciągu ostatnich 2 lat miał 3 udary, jest 20 lat po wszczepieniu zastawki aortalnej z graftem. Prawdopodobnie robią się zakrzepy. W mieście w którym mieszkamy żaden z lekarzy nawet nie..

Zatrzymanie akcji serca w drugiej dobie po bypassach.

.. ...lat i jaką metodą był operowany ( czy na krążeniu pozaustrojowym ?! ) .. nikt Ci tutaj nie odpowie na pytanie o * szanse przeżycia * , a przyczyn powikłan pooperacyjnych też może być kilka ... Podrawiam..

Ochojec przereklamowany

.. ...boi. Dlaczego więc na pooperacyjnym oddziale Pani Anestezjolog nie rozumiała tego? Dlaczego pielęgniarka Marzena ( chyba ) opowiadała o starszym synu który ma problemy z przedmiotów ścisłych drąc sie o trzecej w nocy na cały oddział? Człowiek cierpiący jest rozdrażniony. Przecież to..

Ochojec przereklamowany - Str. 2

.. ...nie wie o procedurach pooperacyjnych a ojciec i pani chcieli byc poprostu traktowani jak rodzynki i jedyni operowani chyba w tym dniu.A jak niby ma byc na oddziale pooperacyjnym i ojomie - cisza i moze muzykoterapia???Oprocz pani ojca operacje ma w tym dniu 5 innych osob i w ciagu dnia i..

Jak wygląda sytuacja pooperacyjna po operacji na bypassy?

.. ...jak wygląda sytuacja pooperacyjna, dużo się pisze o nie najlepszym nastroju, samopoczuciu psychicznym, jak można temu zapobiec, czy dieta ma wpływ. Dodatkowo czy ktoś coś może powiedzieć o Szpitalu PSK w Białymstoku, bo tam właśnie operację przechodzić będzie w najbliższych dniach mój..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej z bardzo dużym przeciekiem

.. ...boli, nie masz blizny pooperacyjnej, nie dochodzisz kilku tygodni do siebie. Masz szczęście w sumie, że dożyłaś czasów, gdy takie ubytki można zamknąć przezskónie. Zazdroszczę: - ) Echo przezprzełykowe jest niezbyt przyjemne, ale da się znieść. Też to miałam. Poza tym zapraszam Was..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...chemioterapi w stanach pooperacyjnych, gdyż gojenie jest znacznie szybsze u osób chorych na astmę lub z alergiami likwiduje płytkę miażdżycową zgromadzoną na ścianach naczyń krwionośny likwiduje ból i migreny zawodowi kierowcy ludzie z chorobami tarczycy Po zabiegach polepsza się wzrok i..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...jestem dentysta ). Okres pooperacyjny nie byl najmilszy na swiecie ale po 2 tygodniach wszystko juz bylo OK. Ja ta operacje przeszedlem troche gorzej psychicznie ze wzgledu na moje wyksztalcenie medyczne i duza swiadomosc wszystkiego. Ale w zasadzie bylo SPOKO. To wielka okazja w zyciu..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...dla operacji i stanów pooperacyjnych.Więcej głowa do góry . Pozdrawiam ciepło wszystkich forumowiczów. ARGUSTO. Argusto ale niespodzianka po takim długim czasie się odzywasz a miało być za 2 tygodnie pamiętasz jak dojdziesz do siebie oj długo to trwało ale fajnie że sięczujesz dobrze że..

Kłucie w plecach po operacji by-pass

.. ...Lekarze mówili że rana pooperacyjna goi się bezproblemowo i że ogólnie w kwestii by - passów jest ok. Jutro rano jadę do niego spróbować wyciągnąć coś od lekarzy i przede wszystkim podtrzymać go na duchu. Może ktoś miał podobny przypadek, lub ma jakieś pomysły co może być nie tak...

Dyskopatia - bóle kręgosłupa i drętwienie kończyn

.. ...pociagniety w kierunku blizny pooperacyjnej,w zachyłku bocznym prawym na tym poziomie pasmowate struktury - zmiany pooperacyjne z przepuklina krazka m - k prawoboczna z modelacja worka oponowego i zwezeniem zachyłka bocznego prawego z uciskiem na korzen nerwowy, okrezna wypuklina krazka..

Ciaza po operacji serca

.. ...regularnie badać pod tym kątem. Poza tym zapraszam żone i Ciebie na forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), tak jak anetas : - ) Tam są kobiety z WWS, które rodziły. Pozdrawiam..