Poprawne ciśnienie

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...lekarza aby sprawdził czy poprawnie wykonujesz pomiar. Bardzo istotną sprawą jest prowadzenie przez chorego tzw. dzienniczka nadciśnieniowego, w którym notowane są wyniki pomiarów ciśnienia z dodatkowymi informacjami. Oprócz wyniku pomiaru powinna zapisana być data i godzina pomiaru a..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...umiarkowany wysiłek fizyczny poprawia tolerancję hipotonii ortostatycznej; odwodnienie organizmu nasila objawy hipotonii ortostatycznej; ustąpienie objawów można uzyskać zakładając nogę na nogę; zaleca się stosowanie pończoch uciskowych na kończyny dolne lub brzuch; kofeina podnosi..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...nadciśnienia tętniczego, poprawiają funkcję serca w przebiegu niewydolności tego mięśnia, wpływają na układ renina - angiotensyna - aldosteron ( RAA ). Działania niepożądane, poza zawsze możliwymi reakcjami alergicznymi, ograniczają się głównie do nadmiernych spadków ciśnienia i ich..

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...mięśnia sercowego, co poprawia ogólną wydolność okładu sercowo - naczyniowego. Perindopryl jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca. Podawany razem z diuretykiem zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów serca i udarów mózgu. Preparaty zawierające perindopryl..

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...działanie ametaboliczne: poprawia profil lipidowy ( wzrost HDL i spadek LDL ), zwiększa insulinowrażliwość organizmu, działa antyagregacyjnie i powoduje regresję zmian o typie remodelingu lewej komory serca. Najczęstszym objawem niepożądanym wywoływanym przez doksazosynę jest..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...mogą przedłużyć życie i poprawić jego jakość. Na szczęście podobnie jak przyzwyczajamy się do soli, możemy się i odzwyczaić - wystarczy powstrzymać się od solenia przez kilka tygodni. Najważniejszym czynnikiem zagrożenia zgonem w świecie zachodnim jest nadciśnienie tętnicze ( dotyczy..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...przedłużenia życia, poprawiała także jego jakość, np. poprzez zmniejszenie częstości hospitalizacji pacjenta. Ale na szczęście, w dzisiejszych czasach, potrafimy to robić - tłumaczy. Naukowiec podkreśla, iż nie tylko leki mają znaczenie w leczeniu nadciśnienia u ludzi w sędziwym wieku...

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...jednym ze sposobów na poprawę tych statystyk - mówili kardiolodzy na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał prof. Andrzej Tykarski z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, nadciśnienie tętnicze to przewlekła choroba, uważana za główną przyczynę zgonów..

Echo serca - Str. 33

.. ...serca .Wynik był w miare poprawny ( podaje dane istotne dla mnie ) lewa komora - 51mm ,lewy przedsionek wartość graniczna 40mm,frakcja wyrzutowa ef - 72%,niedomykalność zastawek - mitralna +,trójdzielna+, . Od 6lat lecze nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg, indapres 2,5mg -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...tak różnie może lekka poprawa była jednego dnia dobrze jednego źle!! strasznie reagowałem na pogodę tzn, jak się źle czułem to była brzydka pogoda a jak ładna to w miarę,przyzwyczaiłem sie do tego i jakoś z tym żyłem w wydawało mi sie ze to tylko zwykłe nadciśnienie w październiku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 516

.. ...nerwicę i widzę dużą poprawę. P.S. na ablację też jestem zakwalifikowany .To temat do nastepnej dyskusji. Chyba pójdę już spać - mam zaległości : sobota zabawa, wczoraj 4 godziny. Cześć! Do Agi! Brałem na ciśnienie Prestarium, ostatnio tritace. Dobry kardiolog powiedział mi ,że tritace..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 528

.. ...humor mi się wcale nie poprawił:( HEJ HEJ !! Zjadłam sobie ostatkową kolacyjkę a teraz będę dzwoniła do lekarza w sprawie teścia. Może już coś wiedzą. Czarnaja dostałam miansan ,gdy byłam w szoku po wypadku małej .Niestety mi on nie służył ponieważ mocno obniżał ciśnienie.Ja mam je z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 691

.. ...się się od tego nie poprawia, warto więc porzucić wszelkie używki podnoszące ciśnienie i tętno, oraz zadbać o wartościowe jedzenie i systematyczne ćwiczenia. Po 3 - 4 miesiącach widać poprawę pod każdym względem. Leki, terapie to nie wszystko, do dobrego leczenie tego świństwa trzeba..

Tachycardia

.. ...żeby samopoczucie mamy poprawić.Lekarz twierdzi,że poprawa nie przyjdzie natychmiast tylko od miesiąca do dwóch powinno być lepiej.Określił że jest to tachycardia.Dodam,że ekg nic nie wykazało i ciśnienie też jest prawidłowe.Czy możliwe że należy czekać tyle na poprawę?Czy jest to..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...kontrolnymi.Niestety nie stwierdził poprawy po rocznym leczeniu.Zwiększył mi dawki leków.Dał skierowanie na zrobienie wyników ,również tarczycy - miałam już wcześniej robione TSH - wynik środek normy..Chciałam dodać,że mam coraz większe obrzęki nóg,namacalną wątrobę pod łukiem - tak jest..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...spada mi ciśnienie ,ale poprawy też nie ma. pozdrawiam - Mynia Ciekawe,gdzie podział się mój wczorajszy post. Ja spironol stosuje już prawie 2 lata,ostatnio dawkę 1x100 i na razie większych skutków ubocznych nie mam.Mam powiększoną wątrobę i okresowo spadki ciśnienia,ale to chyba w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 70

.. ...) Pogoda będzie się poprawiać , a z nią i nasze samopoczucie. Od dzisiejszego popołudnia wzrost ciśnienia przez dwie doby o 30 hPa a to sporo, pewnie zawita słońce i mrozek. hejka : ) spalem jakies 4 godziny i sie obudzilem proboje nie zasypiac to moze pojde ladnie spac okolo 23 - 24 : )..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 184

.. ...kręgosłupa i żadnej poprawy , od wczoraj mam sztywną szyje i bardzo bolą mnie stawy .dzisiaj czuje tak jakbym zaraz miała umrzeć .Ostatnio pogorszył mi się wzrok ,mam częste zawroty i bóle głowy,wiecznie jestem zmęczona. Lekarz twierdzi że to nerwica obecnie biorę Zomiren, ciśnienie mam..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...tematu pisze: Napisz poprawny, kompletny tytuł. Unikaj słów: witam! pomocy! przeczytajcie! ratunku! itp. ( chyba nie zauwazyles ) Skoro masz takie skoki cisnienia koniecznie idz do swojego lekarza i powiedz mu o tym. Widocznie leki ktore masz sa nieodpowiednie. Lekarz w tym przypadku..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...nie widzialam potrzeby poprawiania Marcina. Co do tej choroby - drogi Marcinie,zespłól MAS to inaczej zespól Morgagniego - Adamsa - Stokesa polegający na przejściowej asystolii,czyli chwilowym zaniku akcji serca. Jest on niebezpieczny dla zdrowia i życia ( choć nie trwa dlugo,to może..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...200 i jakoś nie mam poprawy samopoczucia .Doszło do tego wyokie ciśnienie ale puls bije rekordy nawet kiedy wstane rano mam 143,138 puls nie schodzi ponizej tych wartosci dowiedziałam sie że mam taki puls przypadkiem ,myslałam ze boli mnie w klacie ze stresu ,kuje mnie w łopatce ,a nie..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...magnez szybko t sie poprawia, tzn tętno, bo na ciśnienie o kawa itp, ale to w małych ilościach,bo wypłukuje magnez: ) zdrówka życze: * Mam pytanie: Czyniskie ciśnienie może być spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi? ( Mam 116/ 63 tetno 61 ) Proszę o pomoc, bo się zastanawiam skąd mogę..

Oporne nadciśnienie

.. ...kurację i jest niewielka poprawa, niewielka, ponieważ ja nie piję mleka i cynamon popijam wodą mineralną. Proponuję spróbować.Pozdrawiam. W takim przypadku chyba trzeba wybrać się jak najszybciej do jakiegoś ośrodka akademickiego, bo 220/110 to naprawdę niebezpieczne ciśnienie. W..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...Odczułem zdecydowaną poprawę samopoczucia i brak potrzeby nawet kontrolowania ciśnienia. Dodatkowo zauważam większą odporność organizmu na sezonowe przeziębienia i grypy z którymi zwykłem się borykać. Poprostu o tym już zapominam. Dlatego wam wszystkim polecam spróbować, naprawdę warto..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...samopoczucie wyraźnie się poprawiło. Mój lekarz pierwszego kontaktu jest jednocześnie kardiologiem. Doradził mi profilaktyczną aspirynkę. Ale aspiryna na dłuższą metę działa niekorzystnie na żołądek. Stosuję kwasy omega 3. Naturalne, nieszkodliwe, obniżają delikatnie ciśnienie krwi,..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...wykazało. Ale i tak nie poprawia to mojego samopoczucia, głowa mnie boli jakby ktoś mi ją ściskał i potrafi tak boleć prze ok. 7 dni. Czaem drętwieją mi ręcę i nogi, boli mnie kark. Lekarz powiedział, że mój ból może mieć wiele przyczyn tj. NADCIŚNIENIE TĘTNICZE, NERWICA( bo ma takie..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...ruszam sie wiecej - dla poprawy krazenia. co o tym myslicie? to nie jest odpowiedź na Twoje zagadnienie, ale chciałam napisać,że ja mam ten sam problem - niskie cisnienie( 90/60,nawet 70/50 ).Ale dzis czuje sie fatalnie - jest mi słabo, nogi mam jak z waty i kreci mi sie w głowie więc..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...w pozycji siedzącej; poprawnie założyć mankiet ( tzw. dwa palce ponad zgięcie łokcia - jeśli w mankiecie wężyk jest podniesiony w stosunku do krawędzi materiału wówczas nie trzeba już go podnosić, owinąć dość ściśle wokół ramienia - wężyk powinien znajdować się po wewnętrznej stronie..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...nie odczułem znacznej poprawy. Wyladowałem na izbie przyjęć - zrobili mi EKG, dali Metocard i mieszankę sedatywną i po pół godziny przy ciśnieniu 150/95 wysłali do domu. Teraz wziałem Neurol i Mianserynę. Jest jakby lepiej, ale nadal jakiś wewnętrzny niepokój się we mnie tli. Może gdy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 35

.. ...0,25 i jest zdecydowana poprawa. Aniu, Nataszo, a w jakim wieku jestescie? Ja mam 34 lata. Hej!! ja mam dopier 24 lata!!!!!!!! czołem ludziska mnie to ta nerwica normalnie wykancz. Ja bardzo czesto nawet jak nie mam ataku to mam podwyższone ciśnienie a malo tego powiem wam że ostatnio..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 134

.. ...zyczac milego dnia. poprawka: ze strony 135 vinga, 2007 - 12 - 02 15:36:50 ( IP: 217.97. * * * ) Witajcie Mam 35 lat i podobną systuację jak u Was, Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Ja pewnie też mam nerwicę niektórzy z Was robią różne badania i w większości wyniki są poprawne. Ja na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 265

.. ...odstawiać - czy się cieszyć poprawą... Wogóle przed tą całą nerwicą miałam częste migreny,takie,że aż wymiotować sie chciało,niewiem czy siedziba szkoły w centrum Warszawy na 8 piętrze bardzo wysokiego budynku robi swoje ( ciśnienie, unoszące się zanieczyszczone powietrze ),ale to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 268

.. ...oddech znacznie się poprawiał - przynajmniej na jakiś czas. Często zdarzało mi się to w nocy między 2 a 3 godz. teraz ćwiczę już z obciążeniem i powoli dochodzę do formy. Jeszcze jakiś czas temu bałem się, że ćwiczenia spowodują u mnie ogromny wzrost ciśnienia krwi i coś mi się stanie...

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...Pozdrawiam ! sorry , poprawny link do zdjęcia ciśnieniomierza. http://img224.imageshack.us/my.php?image=20070404064412yg1.jpg A nie lepiej by bylo kup;ic eleketroniczny, ja mam byl juz jzzywany tysiace razy, niezniszczalna kostrukcja, wiem ze drogio zakup ale sie oplaci, chcesz przysle..

Aorta wstepująca

.. ...krwi ,wszystko jest poprawne brałem metohexal 100 zk rano i gopten 2 na wieczór,ciśnienie rano 130/90/62 w dzień 120/85/66 wieczorem 134/86/72 teraz mam brać lokren 10 i tritace 5 rano po pierwszym dniu mam teraz ciśnienie na poziomie 108/78/66 który zestaw jest leprzy przy aorcie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...myśli będzie dobrze.Poprawa będzie z dnia na dzień.Ja po3 miesiącach czuję sie zupełnie dobrze.Pozdrawiam i życzę zdrowia mężowi! dziękuję wam za odp. Właśnie wróciłam od męża tętno 119 ( spadło bo było 150 ), duże, ciśnienie 112( 59 wciąż niskie a migotanie nie ustaje niestety. Dostaje..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...zrzucenie masy ciała o 5kg i poprawienie sprawności płuc oraz serca przez godzinę intensywnego wyczerpującego wysiłkowego ruchu dziennie - odchudzająca dieta podobna do opisanej powyżej czyli zero tłuszczy,soli, cukru, białego pieczywa, preparowanych azotanami wędlin zamiast tego owoce,..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...stosowania żeby była poprawa - czosnek - w każdej postaci, suroy do sałatek, do kanapek, jako preparat gotowy w aptece ( Dużo czosnku!!!!! ) - sok z aronii - podobno bardzo pomaga, zacząłem stosować wiec nic nie napisze bo zaczynam testowac : ) - czerowny grejfrut - może być sok, ale..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...robic mu masaz nog, to poprawi krazenie. Wychodzcie razem z dzieckiem na spacery, ruch i jeszcze raz ruch. Pozdrawiam. Basiu proszę wejdź na stronę ( przychodnia internetowa ) tam dyżurują specjaliści i mogą ci udzielić bezpłatnie porady.Zrób to koniecznie.Pozdrawiam. Do MAGDY Madziu..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...będzie zdecydowanej poprawy w ciągu najbliższych 6 tygodni to będzie konieczna następna ablacja - prawdopodobnie w kwietniu. 2. nadal skacze mi wieczorem ciśnienie. Na holterze zapisały się różne incydenty arytmii a nawet jakieś niewielkie migotania. Dobre wiadomości są takie:1. przede..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 54

.. ...serdecznie. Do Dany! Gratuluję poprawy. To jednak duży sukces. Serce już się przynajmniej tak nie męczy. Ciśnienie chyba będzie łatwiej ustabilizować. Jest teraz ogromny wybór leków nadciśnieniowych - coś musi zadziałać. Tylko lekarz musi chcieć tym się zająć. U mnie nadal wszystko ok...

Skoki ciśnienia

.. ...jest jak najbardziej poprawne. Ja miałem przed egzaminami 155/75, podwyĹźszone ciśnienie spowodował głównie stres ( tak myślę ) a teraz się staram luzować i mam 130 - 135 na 60 ale z moją porywczością jak mam 130 to się cieszę: ) To prawda - ciśnienie tętnicze pozwżej 63..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...sposobami staram się poprawić stan swojego zdrowia . Mam 35 lat Jolu i Gosiu, ogólny cholesterol u mnie jest w normie ale mam wysokie trójglicerydy bo aż 250. Norma wg wyników to poniżej 100. Ja biorę lipanthyl 256 m i czuję się po nim bardzo dobrze. Ciśnienie podwyższone 138/80 tętno..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...oczywiście nie wyczynowo. Poprawka, przegroda ma 14mm. Poza tym: - lewa komora niepowiększona o zachowanej globalnej funkcji skurczowej ( EF ok 55% kurczliwości LV - prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech..

Mam nerwicę lękową

.. ...wyłącza myślenie o sobie, poprawia kondycję, poprawia pracę serca ( normalizuje ciśnienie i akcję serca ), czytaj książki przed snem, słuchaj muzyki, spotykaj się z przyjaciółmi ( dziewczyną ), rodziną. Przede wszystkim nie zamykaj się i nie próbuj sam sobie z tym radzić. Pozdrowienia..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 6

.. ...refundowany.Narazie jest niewielka poprawa,bierze go za krótko,żeby co kolwiek zobaczyć,mąż twierdzi że lepiej oddycha,lepiej, chodzi po schodach.Mąż leczy się w Zabrzu.Ten lek do inchalacje 6 razy dziennie.Bardzo trudno mi jest się z tym pogodzić z chorobą męża,bo jak widze jak..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...że to ogromny postęp i strasznie się z tego cieszę. a bierzesz w dalszym ciagu revatio czy to bylo jednorazowe ? pytam poniewaz ja biore revatio od roku i powiem szczerze ze poprawy u mnie nie widze :(..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...wychodzi, że nic ci się nie poprawia to chyba lekarze powinni wprowadzic ci coś innego. Słyszałam, że następnym krokiem jest lek zwany Bosentan, ale on chyba drogi, albo Prostanoids ( to chyba angielska nazwa nie wiem jaka polska ). Do Adi: Szczerze mówiąc to ja się zupełnie na tym nie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...tej pory trochę mi sie poprawiło, ale wysiłek mam strasznie ograniczony, chciałabym, żeby wszystko wróciło mi przynajmniej do tego stanu jaki miałam przedtem. nadciśnienie teraz wynisi ok. 120, przedtem było 90 - 100. jest strasznie, boję się każdego dnia i wogóle przyszłości. Szczerze..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 10

.. ...dobranym leku nie widać poprawy, to się dobiera nowy - i tak mi pani doktor dobierała. Za każdym razem coś się zmieniało. Ustały te kołatania serca, ale tachykardie dopiero kilka lat temu - po jednym z leków zamiast zwykłego napadu trwającego dwie godziny i połączonego z waleniem serca i..

Ramipril

.. ...wystarczy: ) ) Czas pokaze... Poprawiłem błąd z tytułu. Pozdrawiam. Dziekuje: ) ) pozdrawiam Puchnięcie nóg jest to normalny objaw stosowania amlodypiny czyli Novasc lub Amlozek. Dodatkowo lek obniża ciśnienie tętnicze dlatego, że powoduje niedotlenienie serca, co niezbyt służy sercu...

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...nerwow nastapila znaczna poprawa ale jeszcze kregi szyjne i kregoslup i nieraz mam cisnienie wysokie 160/100/95 a nieraz przy bulach 120/77/ 55 . Zycze powodzenia i pozdrawiam Andreas: Witam! To może jeszcze ja dołączę do prośby o pomoc. Mam 37 lat , w październiku na rutynowej kontroli..

Co mi dolega? Może ktoś ma takie objawy?

.. ...diennie, powinna nadejść poprawa zdrowia. Pozdrawiam Bogdan. Ja mając 18 lat mam taki głupi problem. W sumie to nie wiem czy problem bo zauważyłem to dzisiaj przy mierzeniu tak bez sensu ciśnienia. Ogólnie to czuje się dobrze tylko trochę mnie to nie zaniepokoiło. To chyba przez problemy..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...niewiele,nie przynosiły poprawy.Jedyne co mogę doradzić to to,żeby krew przenosiła się do wyższych partii ciała.Można to osiągnąć przez zakładanie noga na nogę,pochylenie się i ucisk brzucha,a także położenie się. Jakim aparatem mierzysz ciśnienie?Czy kontrolowałaś cisnienie w..

Powiększony lewy przedsionek serca

.. ...serca .Wynik był w miare poprawny ( podaje dane istotne dla mnie ) lewa komora - 5,1mm ,lewy przedsionek wartość graniczna 4,0mm,frakcja wyrzutowa ef - 72%,niedomykalność zastawek - mitralna +,trójdzielna+, . Od 6lat lecze nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg, indapres 2,5mg -..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 568

.. ...już powinna byc jakaś poprawa.Dorko napisz dobrze mi sie z tobą pisało.Dziewczyny w sobote ma być lepsza pogoda ,moze poczujemy sie lepiej.JA mam wsparcie w siostrze i jak mowię jej ze żle sie czuje ona ma zawsze jakiś wykręt, albo mówi spada ciśnienie ,albo a zbliża się okres,albo masz..

Wypadanie płatka mitralnego

.. ...sprzed 4 lat zadnej poprawy zadnego pogorszenia.. dwa tygodnie temu dostałam wysokie ciśnienie ok 168 na 110, puls 110, towarzył temu szum w uszach oraz drgawki.. lekarz zrobił EKG i to by było na tyle..zalecił jedynie propranolol...od tamtej pory brałam 1 tabletke propranolu dziennie,..

Zasłabnięcie po wysiłku, tylko czy...

.. ...leżącej następowała poprawa - ciśnienie wyrównało się gdzieś po 3 - 4 godzinach od wysiłku. Mroczki są dosyć stresujące - szczególnie gdy zdarzają się po raz pierwszy gdy nie wiemy jak się wtedy zachować. Wtedy można na chwilę zupełnie stracić wzrok: * ciemność, widzę ciemność * ; )..

Stan wegetatywny po zatrzymaniu serca - czy jest szansa?

.. ...jest szansa aby sie poprawiło? Witam. Mój mąż, też miał 59 lat problemy z ciśnieniem i nagle doszło do zatrzymania krążenia.Był reanimowany, ale zbyt póżno, bo mózg człowieka po zatrzymaniu krążenia żyje od 4 - 7 minut i jeżeli w tym czasie serce nie podejmie pracy dochodzi to trwałych..

Lexapro - Str. 4

.. ...się,lęki.teraz jest poprawa,nerwica odpuściła,jeszcze nie jest super,ale koszmarna noc się nie powtórzyła.na dzień dzisiejszy skutki uboczne to obniżenie ciśnienia i pulsu( zapytannie:czy ktoś także tak to przechodził? ) życzę Wam dużo ciepliwości i wiary!najważniejsze nie zamykajcie się..

Inspra - Str. 2

.. ...- nastąpiła znaczna poprawa samopoczucia; znaczna poprawa tolerancji na wysiłek; bywają bardzo długie okresy 2 - 3 miesiące. że zapominam, że mam serce. Poprzednio ataki arytmii i spadków ciśnienia poniżej 90/50 występowały kilka razy w tygodniu a niekiedy kilka razy dziennie. Porócią..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...lekarza byla znaczna poprawa ,natomiast na drugi dzien czyli juz 3 - go zarzylem rano tertensif i objawy nie ustapily a nawet zaczelo bolec i pulsowac znacznie gorzej,wzialem szybko captopril ale siedze teraz i nadal mnie boli w skroniach....ciagłe pulsacyjne bóle naczytalem sie przed..

Duża różnica w pomiarach ciśnienia

.. ...wątpiliwości nt. czy poprawnie mierzysz sobie ciśnienie poproś o wyjaśnienia lekarza, pielęgniarkę lub nawet farmaceutę. Kup sobie NARAMIENNY ciśnieniomierz automatyczny dobrej firmy ( Omron, Microlife, Panasonic ), przebadany klinicznie pod względem dokładności ( zwykle informacja o tym..

Leczenie nadciśnienia

.. ...znowu cieszy się życiem. Poprawiło mu się także znacznie samopoczucie i minęły bóle głowy, odstawił prawie wszystkie inne leki. Od tamtego czasu sam zacząłem stosować sok Noni ( bóle kręgosłupa po urazie ) i także bardzo mi pomaga. Obecnie jestem dystrybutorem tego suplementu i pisze na..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...Doraźnie trzeba z pewnością poprawić parametry, ale docelowo należy zwyczajnie zadbać o siebie. Uleczyć ducha. Inaczej lekarze zrobią z nas śmietniki na leki. Nie tędy droga. Pytanie: jaki lekarz zaczyna leczenie nadciśnienia od diety? A powinien. No chyba, że ma się 260/130. Pozdawiam...

Problemy ze snem, wysokie ciśnienie i bole.

.. ...problem ze snem. Zasypiam poprawnie wtedy kiedy chce i w dowolnej pozycji. Gorzej sprawa wyglada jeśli chodzi o długość snu. Wcześniej budził mnie budzik ok 6 - 7, jesli mnie nie zbudził wstawałem ok 8 - 9. Spać kładłem się o 23 - 24. Teraz nie moge spać dłużej niż do 5 - 6 czasmi budzę..

Niski puls połączony z podwyższonym ciśnieniem

.. ...gorzej ale zaraz sie poprawiło. teraz od kroplówki mineły juz prawie 2 tygodnie i jeszcze jest zle - prawdopodobnie dlatego że tym razem się strasznie denerwuję ( i tym razem potas zniknał mi po długim stostowaniu leków moczopędnych ). więc może zwróć uwagę na potas??? może pomoże jakiś..

Prawidłowe ciśnienie u osoby starszej?

.. ...ale do tej pory nie ma poprawy. Czy to nie zagraża życiu dziadka? Bardzo ci dziękuję Wojtek. Byłam ostatnio u lekarki mojej babci i powiediząłam jej o moich spostrzerzeniach. Po dość długiej walce na słowa ,że o każdego pacjęta trzeba walczyć nawet tego 80 - letniego stwierdziła ,że może..

Mocno podwyższone tętno w stanie spoczynku

.. ...odpowiedzi. Miałem chwilową poprawę ale znów to wraca. Dziś na 15:15 jestem zarejestrowany do lekarza. Jednak jestem na 99% pewny że to nie nerwica. Nie martw się. Jestem w trochę gorszej sytuacji - moje tętno to ok. 198/min a ciśnienie przy tym wynosi zazwyczaj 90/60... ECHO serca nic..

Straszne objawy: szybkie tętno, rosnące ciśnienie

.. ... Teraz jest znaczna poprawa . A jeżeli chodzi o badania to krew i ekg nie wystarczy . Miałem Rezonans magnetyczny pod kontem kardiomiopatii swoistej , tomograf komputerowy no i ablacje ! . Niestety jak narazie ablacja nie pomaga dalej mam to samo liczę ze kolejny zabieg sie uda i to..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 76

.. ...sylwetkę , po drugie poprawia kondycje fizyczną , wspaniale reguluje ciśnienie tętnicze no i fantastycznie odstresowuje...A teraz osóbkom , które od niedawna z nami piszą to się pochwalę , że jestem posiadaczką dwóch kółek olimpijskich z dziedziny gimnastyki przyrządowej , ale niestety..

Wysportowany i problem z nadciśnieniem

.. ...ale powinien się stan poprawić.Czytałem że czasami pomaga kuracja nadtlenkiem wodoru czyli inaczej wodą utlenioną.Ale na to to nie jestem pewien chociaż czytałem że na zatrucia moze pomóc.A co do zzbyt wysokiego ciśnienia tez powinno pomóc.Często jest to spowodowane nadmiarem związków..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...dalej to samo, żadnej poprawy nie było widać a chodziłem przez 6 mies. Byłem już 2 razy w szpitalu. Rok temu napisali mi na karcie informacyjnej że mam migrenę dostałem leki ale nic nie pomagały. Teraz znowu byłem w szpitalu zrobili mi badania. To moja karta informacyjna z lutego tego..

Wiarygodność pomariów ciśnieniomierzy

.. ...zalezy mi rowniez na poprawnosci wskazan mojego hartmanna poniewaz jest mniejszy i latwiej mi sie z nim podrozuje. Fakt z faktem aktualnie cisnienie bardzo ale to bardzo sporadycznie mam powyzej 140/90 raczej w syt stresowych. Nie mniej jednak z powodu nerwicy wole miec cos przy sobie do..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...leczenie, że w końcu uzyskam poprawną kontrolę ciśnienia... Pozdrawiam Agnieszka Cieszy mnie ,że mogłam pomóc. Klinika hipertensjologii słynie z doskonałej diagnostyki nadciśnienia. Tym bardziej w tak młodym wieku. Jak już pisałam tak wysokie wartości ciśnienia pomimo przyjmowania leków..

Po by-passach

.. ...Stosując program możesz poprawić funkcjonowanie układu sercowo - naczyniowego:obniżysz ciśnienie krwi, poprawisz krążenie, obniżysz prawdopodobieństwo a może nawet zapobiegniesz wystąpieniu zawału serca lub udaru niedokrwiennego mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci pomóc mój e -..

Bardzo szybkie tetno

.. ...wysiłków które by mogły poprawić twoją kondycję, bo te muszą być odpowiednio intensywne i regularnie powtarzane. Dlatego musisz coś dostać co skutecznie obniży ci puls i ciśnienie i dopiero wtedy będziesz mógł zacząć się regularnie ruszać i poprawiać kondycję - zwiększać swoją tolerancję..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...dolne to na pewno trzbea poprawić ale czemu odrazu farmakologicznie jeżeli nawet takie jest naprawde?Myśle, że lepiej dietą, ruchem, ograniczeniem spożycia soli, dodaniem produktów bogatych w potas, megnez. Poza tym jak holter ciśnieniowy był w porządku, to dlaczego tabletki?Radzę..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone - Str. 2

.. ...hmm ciśnienie mi się poprawiło, mam już w normie można tak powiedzieć. Ale zawroty nadal mam, robiłem prześwietlenie kręgosłupa, gdyż ćwiczę na siłowni, i lekarz mówił że może od tego mnie bolec głowa i mogę mieć zawroty, ale prześwietlenie jest ok. Często czuje jak mi serce wali dość..

Pytanie o ciśnienie na tle nerwicowym

.. ...poprawe. Biore te kombinacje juz drugi miesiac i tylko raz zdarzylo mi sie miec cisnienie w granicach 150/100. Praktycznie zawsze mam w okolicach 115 - 125/70 - 75, nawet jak jestem lekko poddenerwowana...

Ból w mostku i inne dolegliwości

.. ...może dolegać ? Mała poprawka - czasem zdarza się że tracę wtedy PRZYTOMNOŚĆ Proszę niech mi ktoś pomoże... bo naprawdę źle się czuję i nie wiem co mam robić... To może byc niskie ciśnienie. najlepeij iśc do lekarza i zrobić podsatwowe badania. Zaburzenia ciśnienia to nie jest błahostka!..

Czy ktoś ma takie dolegliwości

.. ...jeszcze długa droga do poprawy.Od miesiąca też mam napady lękowe że się rano nie obudzę normalnie ciężko mi iść spać,byłam ostatnio u psycholog to stwierdziła że mam nerwice teraz mam się zgłosić do psychiatry po tabletki no i mam zacząć psychoterapie.Cały czas byłam osoba pogodną teraz..

Czy to może byc nerwica czy coś innego???

.. ...mnie ,po 2 tygodniah poprawił nastawienie.i wszelkie lęki ciśnienie odeszło.leki odstawiłem nic nie biore,czuje się znacznie lepiej,ciśnienie 117/75 i puls 63 do 76 ,ale mam czasami jeszcze takie gniecenie,tak jakby ktoś lekko ucisnoł mostek z lewej strony,wtedy mam kluske w gardle i..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...llepsza jest nalewka poprawiająca krążenie mówgowe - Venoforton,też zawiera miłorząb,ale oprócz miłorzębu zawiera głóg,kasztanowiec,jemiołę.Wskazania: niewydolność krążenia mózgowego i obwodowego,poprawia stan ścianek naczyń krwionośnych,stosowany przy szumach usznych.Jemioła obniża..

Mam problem

.. ...wszystkie inne wyniki są poprawne... a jak u niego z cholesterolem i ciśnieniem????Jak żle ,to niech pije nalewkę ziołową wenoforton na poprawę krążenia.Czy on codziennie się rusza?Jak zalega na kanapie,to żle.Jak z sercem w porządku ,to bóle w klatce mogą być od kręgosłupa szyjnego i..

Powracający ból mostek szyja

.. ...magnez i sytuacja siępoprawiła.się nistety jakieś 3 tygodnie temu sytuacja się pogorszyła wylądowałem u lekarza z ciśnieniem 160/105 i bólem klatki.( lewa strona ) W między czasie wyczułem w miejscu bólu gule co dodatkowo pogorszyło moje samopoczucie. Po wizycie u lekarza pierwszego..

Wysokie ciśnienie a wcześniej było idealne

.. ...stosować tę dietę,jak się poprawi,to małe ustępstwa mozna czasem zrobić.Zbadaj cholesterol na wszelki wypadek.Koniec ze słodyczami,lodami,kolorowymi napojami,naleśnikami .Jak palisz - rzuć,sóL tez podwyższa ciśnienie ,podobnie jak papierosy.Zrób badanie HDL * LDL ,trójglicerydy,i..

Wysokie ciśnienie a wcześniej było idealne - Str. 2

.. ...których i tak nie ma poprawy . Nie mam nadwagi i nie piję od czasu do czasu papieroch . Co zmienić co robić robi się niezbyt komfortowe życie z tym wszystkim . Dostałem kardiomiopati DECOMP.ale jaka to jest to nie wiem ( chodzi mi o ten skrót ) , ja nie mam sposobu Pozdrawiam Hej..

Leki na wysokie ciśnienie

.. ...których i tak nie ma poprawy . Nie mam nadwagi i nie piję od czasu do czasu papieroch . Co zmienić co robić robi się niezbyt komfortowe życie z tym wszystkim . Dostałem kardiomiopati DECOMP.ale jaka to jest to nie wiem ( chodzi mi o ten skrót ) , ja nie mam sposobu Pozdrawiam macready -..

Skórcze nad komorowe i lek nadal

.. ...dwa miesiące żadnej poprawy te przerwy w biciu tętna co jakiś czas mam a uwidacznia się to w taki sposób że czuję jak od żołądka do góry szła taka klucha i wtym momęcie czuję tą przerwę w tętnie mam swój przyrząd do badania ciśnienia cisnienie mam tak na ogół 135/70 - - - - - 125/65..

Domowe przykłady natychmiastowego zbicia ciśnienia - Str. 2

.. ...urodzin - to powoduje poprawę samopoczucia,bo wtedy jest w centrum zainteresowania...5].Kontakt z wnukami - ja zarządziłam,że codziennie jeden spędza z babcią pół godziny - obowiązkowo,najczęściej grali w karty,pokazywali zeszyty ,rysunki,opowiadali o szkole ... 5 6]. Koleżanki babci -..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...rzeczy. bez mięsa.Jak poprawisz cholesterol.to i ciśnienie się poprawi,zachowaj spokój i zadbaj o swoje zdrowie.Jeśli masz nadwagę ,to musisz schudnąć.Codzienna aktywność ruchowa bardzo polepsz HDL.A jak zjesz ciastka czy napijesz się alkoholu,to trójglicerydy lecą w góę do..

Nadciśnienie i lek Pritor a ogromny spadek libido

.. ...samopoczucie mu się poprawi.Kup rower treningowy.Nie będzie miał wymówki,że pięty go bolą. od chodzenia.Wiele zależy od ciebie.,jak na niego wpłyniesz.Otręby nie jeść łyżką,a dodać do talerza zupy i wymieszać ,do kanapek,do twarożku.Twarożek robię z chudego sera w kostce,dodaję nie..

Fala duszności i zawroty głowy

.. ...głogu,konwalii,kozłku.Obniża cisnienie i poprawia krążenie krwi w żyłach.Jeszcze jemioła reguluje cisnienie. Aby obniżyć ciśnienie należy pić też skrzyp ciepły z sokiem z cytryny.Działa moczopędnie wypłukując sól z organizmu ,obnizajac tym samym cisnienie.Działa więc podobnie jak..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...Gdyby to nie przyniosło poprawy w ciągu miesiąca ( tzn nie obnizylo tetna spoczynkowego ) to proponowałbym wizytę u lekarza i przedyskutowanie z nim czy nie wskazane by było zażywać coś w nieduzej dawce na obniżenie tętna tak by spadło wieczorem poniżej 60 w spoczynku. Przy okazji mogło..