Postępowanie z

Dorzut zawału serca

.. ...stężenia były w normie. Postępowanie przy dorzucie zawału serca jest identyczne jak w świeżym zawale serca ( AMI ). Poszerzenie zawału - częstość występowania określa się na ok. 10% pacjentów z zawałem, zwłaszcza powikłanym wstrząsem kardiogennym. W ponad 50% przypadków dorzutowi zawału..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...wątroby i nerek. Zasady postępowania przy nadciśnieniu w ciąży. lekiem z wyboru w pierwszej kolejności jest metyldopa i/lub hydralazyna; w dalszej kolejności beta - blokery kardioselektywne i labetolol: opóźniają rozwój płodu; jeżeli przed ciążą chora leczona była werapamilem lub lekami..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...zawsze uwzględnia zarówno postępowanie przyczynowe, jak i objawowe, nastawione na korygowanie patologicznej regulacji hemodynamiki i przynoszenie ulgi w dolegliwościach subiektywnych. Leczenie przyczynowe obejmuje angioplastykę i pomostowanie naczyń wieńcowych w celu poprawy ukrwienia i..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...powietrze, emocje, itp. Postępowanie w chorobie niedokrwiennej serca. gdy pojawia się ból wieńcowy, należy zaprzestać wysiłku lub ograniczyć emocję; jeśli ból nie przechodzi, przyjąć ( w pozycji siedzącej nitroglicerynę w tabletce pod język lub w aerozolu ( może być inny działający..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...odniesieniu do kobiet i podejmować postępowanie profilaktyczne, by wcześniej niż dotychczas wykrywać zagrożenie chorobą niedokrwienną - w subklinicznym stadium rozwoju zmian miażdżycowych. Eur. Heart Journal..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...Przedstawione poniżej algorytmy postępowania są przeznaczone dla laików tzn. osób nie mających na co dzień styczności z medycyną ratunkową. Algorytmy postępowania dla laików różnią się trochę od algorytmów stosowanych przez wykwalifikowanych ratowników. Resuscytację krążeniowo - oddechową..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...Profilaktyka wtórna to postępowanie po zawale serca mające na celu niedopuszczenie do kolejnego zawału. Oczywiście podstawą jest zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednia aktywność fizyczna oraz prawidłowe leczenie już występujących zaburzeń ( nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...wysiłku. Jeśli nie jest możliwe wyeliminowanie przyczyny dysfunkcji węzła zatokowego ( np. odstawienie leków lub wyrównanie zaburzeń elektrolitowych ) postępowaniem z wyboru jest wszczepienie stymulatora...

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...oraz często biopsję. Niestety nie ma skutecznego leczenie. Postępowanie sprowadza się do leczenia zaburzeń rytmu ( leki antyarytmiczne, ablacja, w niektórych wypadkach wszczepienie stymulatora serca )...

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...tętnicach podudzia. Objawem, wynikającym z przedłużającego się krytycznego niedokrwienia, jest martwica skóry i mięśni. Niestety często jedynym możliwym postępowaniem jest amputacja części lub całej kończyny...

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...zaburzenia świadomości ) postępowaniem z wybory jest natychmiastowe przerwanie arytmii za pomocą kardiowersji elektrycznej. Przedłużający się spadek ciśnienia prowadzi do zaburzeń przepływu łożyskowego, co z kolei stwarza ryzyko dla życia płodu. Kardiowersja elektryczna jest zabiegiem..

Włókniak

.. ...włókniaka zależy od jego lokalizacji. Jest to guz łagodny, jeśli więc nie powoduje objawów uciskowych, można poprzestać na obserwacji. Włókniaki z okolic twarzy są często usuwane ze względów kosmetycznych...

Bóle w pachwinie

.. ...sportowe, naderwania czy przeforsowania ścięgien i mięśni. Przed postawieniem diagnozy i podjęciu decyzji o dalszej diagnostyce lub postępowaniu lekarz musi zawsze dokładnie obejrzeć i zbadać chorego...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...Postępowanie jest uzależnione od dokładnego rozpoznania i przyczyn wystąpienia zaburzeń przewodzenia. Stosuje się farmakoterapię, zabiegi ablacji, niekiedy konieczne jest wszczepienie stymulatora serca...

Torbiel (cysta)

.. ...decyduje się o konkretnym postępowaniu. W niektórych sytuacjach konieczne jest chirurgiczne usunięcie torbieli lub jej opróżnienie za pomocą punkcji. W innych, stosuje się leczenie farmakologiczne ( np. leczenie hormonalne w przypadku zespołu policyctycznych jajników czy leczenie..

Biopsja tarczycy (BAC)

.. ...guzkowego tarczycy i do opróżniania torbieli. Badanie cytologiczne pozwala także postawić rozpoznanie zapalenia tarczycy typu Hashimoto. Wynik biopsji pomaga podjąć decyzję co do dalszego postępowania...

Osteofity

Osteofity

.. ...uzależnione jest od konkretnego obrazu choroby. Niemal zawsze konieczna jest odpowiednia rehabilitacja i fizykoterapia. W niektórych przypadkach wymagana jest także interwencja ortopedy lub neurochirurga...

Beta-blokery pogarszają wyniki operacji serca?

.. ...10 lat ocenia się na 800 000. Jak komentują specjaliści, lepiej przeprowadzać duże badania kliniczne i sprawdzać, jakie są skutki terapii niż optymistycznie zakładać, że lek zadziała tak jak myśleliśmy...

Tele-EKG jest znacznie tańsze

.. ...jest decyzja o sposobie postępowania: pacjent nie jest przewożony do najbliższego szpitala tylko do ośrodka, w którym możliwe będzie optymalne leczenie. Takie postępowanie skraca czas od +drzwi w domu pacjenta+ do udrożnienia odpowiedzialnej za zawał tętnicy co wybitnie poprawia wyniki..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...uporządkowanie zasad postępowania w rozmaitych stanach, nie tylko kardiologicznych. W naszym kompendium posłużyliśmy się skalami, które są propagowane przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne - powiedziała dr hab. Janina Stępińska. Jej zdaniem, opracowane w takiej formie stanowią..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...specjalistami, którzy podejmują decyzję o podawanych lekach i postępowaniu z chorym. Jeżeli karetka nie ma takiego wyposażenia powinna zawieźć pacjenta do ośrodka z kardiologią inwazyjną - podsumował...

XIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

.. ...kardiologii ani o zmianach w postępowaniu diagnostycznym czy terapeutycznym na kongresach międzynarodowych lub nie mogą poznać wszystkich publikacji dotyczących kardiologii - powiedział PAP prof. Ochotny. Jak przyznał zastępca przewodniczącego komitetu organizacyjnego, Przemysław..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...ważne jest odpowiednie postępowanie w przypadku infekcji - mogą one pogłebić wadę. Każda infekcja gardłą - do doktora - jeśli ropna ( zap gardła czy angina ) to leczenie antybiotykiem. GRypa - łóżeczko. Wogóle chyba warto Radka szczepić na grypę - ale nie znam się na tyle na leczeniu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 21

.. ...zawsze swoje w swoich postępowaniach. jestem pewna ,że dr Kowalskiemu to forum sprawia dużo przyjemności. Pozdrawiam. eee...proszę się kurde nie kłucić tu u mnie : ) nie wyrabiam, proszę wybaczyć, teraz tez piszę zdrowo po 24godz i o tej porze jestem jeszcze mniej poczytalny, proszę to..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 55

.. ...decyzję co do dalszego postępowania leczniczego, potrzeba więcej informacji. Dotyczą one objawów - inaczej traktujemy pacjenta który mówi, że czasem coś tam mu zakołacze, ale tylko jak się sam w siebie * wsłucha * a generalnie nic mu nie jest; inaczej pacjenta który traci przytomność...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 3

.. ...psychiczną...może jednak warto zastanaowić się nad swoim postępowaniem, a nie oczerniać innych?? Tak się składa,że mam znajomego w policji.Nasza prowokatorka odpowie za swoje czyny( już jest namierzona )...

Echo serca - Str. 25

.. ...kwalifikuje sie do dalszego postępowania Witaj Sławku, jestem w kontakcie z mamą, której nastoletni syn miał w Zabrzu nieoperacyjnie zamykany ubytek w sercu. Madzia czasami tu zagląda i jest skarbnica wiedzy w tym zakresie choć nie ma wykształcenia medycznego. Jeślijesteś zainteresowany..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...leczenia lub profilaktyki i postępowania w chwili napadu. Robimy ablacje też i dzieciom ( większym ), można tez sprobowac dobrac jakies lekarstwo, jesli jest Pani z okolic Krakowa - prosze przyjść na konsultacje: I Klinika Kardiologii, Pracownia Elektrofizjologii, ul. Kopernika 17,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 403

.. ...sprzeczności jest w moim postępowaniu,sposobie myślenia...pracowałam z nią nad tym żeby to zmienić.Ale to bardzo ciężkie,dochodziło niekiedy do tego,że cały mój sposób myślenia legł w gruzach...musiałam wszystko zaczynać od nowa,wiele razy po psychoterapii czułam się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 628

.. ...nerwicy żołądka przez postępowanie mamy( dzisiaj wybaczyłam jej to wszystko co mi zrobiła i robiła ).Jakos szybko pozbierałam się po tym i dalej jak zastraszony szczeniak szłam przez życie wkraczając w dorosłe życie.Tak mi wbito do tej mojej głowy że jestem chora na serce,że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 630

.. ...się nad sobą i swoim postępowaniem to na 100% nie jesteś złym człowiekiem. źli ludzie nie mają sumienia, a Ty je masz. nerwica jest okropna... łapie z różnych powodów... trzeba znaleźć przyczynę i pozbyć się problemu... tylko gdyby to było takie łatwe nie byłoby nas na tym forum... 1.O..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 680

.. ...prawie identyczny tryb postępowania jak Ty, też ciągle szperam i przez to się nakręcam, dzisiaj już myślałem że myśli rozsadzą mi głowę. Wspomagam się Xanaxem SR, biorę 0,25 mg, to mnie trochę stawia do pionu. Jak już nie widzisz wyjścia to możesz zrobić jedno, poddać się i iść z prądem,..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...leków może zakłócić tok postępowania antykoagulacyjnego, a nawet prowadzić do powikłań. Dlatego stosowanie leków należy uzgodnić z lekarzem. Praktycznie należy przyjąć, że każdy nowy lek, wprowadzony do leczenia chorego przyjmującego acenokumarol, może spowodować istotne zachwianie..

Bajpas i praca

.. ...biorąc pod uwagę Pani postępowanie;/ Są ludzie, którym naprawdę to pomogło.. heh ale mnie jakos nie!!! I chciałem jeszcze dodać, że utrzymywałem zdrowy tryb życia - nie jestem samobójcą panie HEH, pan chyba przesadził, może zawały nie miały u pana żadnego związku z pracą. zgadzam się z..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...też co sądzicie o moim postępowaniu i decyzji. Podzielę się swoim doświadczeniem ( M - 68 lat ). Metizolem zlikwidowany został stan nadczynności mojej tarczycy ( z 0,01 - do 2,80 ). Stan nadczynności powodował kołatanie serca . Likwidacja nadczynności usunęła to kołatanie. Zalecono..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...miały inaczej dlatego postępowanie mojej mamy bardzo mnie denerwowało,od środka czułam wielki bunt.Nic jednak nie starałam sie robić ponieważ bardzo bałam się mamy,nie byłam w stanie sprzeciwić się jej.W wieku około 10lat stwierdzono u mnie skoliozę - boczne skrzywienie kręgosłupa.Na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 184

.. ...żeby zmieniła swoje postępowanie wobec Ciebie, bo wszystko zepsuje i może doprowadzić do rozpadu waszego związku... powiedz co Ci leży na wątrobie i co Ci nie pasuje - tak będzie najprościej. I zobaczysz efekty, jak faktycznie Cię kocha to się postara zmienić - nie mówię od razu bo może..

WPW co to takiego?

.. ...dodatkowej drogi jest postępowaniem z wyboru i odznacza się wysoką skutecznością. W napadzie ortodromowego częstoskurczu przedsionkowo - komorowego skuteczne są adenozyna, werapamil, sotalol. Migotanie przedsionków jest w zespole WPW groźną arytmią i może prowadzić nawet do migotania..

Uogólniony stan zapalny śródbłonka

.. ...Lekarze mówią mi, że nie ma jakiegoś leku, który by zniwelował te obrzęki, on musi sam je zwalczyć... Aha, posiewy ma robione co kilka dni, wszytskie są jałowe. Dziękuję z góry za odpowiedzi na ten temat...

Ostra tamponada serca

.. ...medycznych jest właściwym postępowaniem? jesli spełnione są rzeczywiści kryteria diagnostyczne tamponady ( triada Becka ) - obecność płynu w worku osierdziowym nie jest faktem wystarczającym! - doraźną pomoc w postaci nakłucia worka osierdziowego należy podjąć natychmiast, a wiec już w..

Dodatkowe skurcze - Str. 67

.. ...nie potępiam Twojego postępowania, każdy,robi to co chce, nawet Cię rozumiem. Ale na pewno wpływ na to ma, że chyba stosunkowo dobrze się czujesz przy swoich 8000 na dobe, bo ja bym się nie odważyła nawet zmniejszyć leków, no chyba że lekarz by mi zaproponował. Na myśl otym,że maiałabym..

Dodatkowe skurcze - Str. 128

.. ...zresztą masz, poczytaj o postępowaniu przy arytmiach komorowych: file:///home/gabrysia/Pulpit/SERCE/leczenie%20arytmii%20komorowych opracowywal między innymi prof WALCZAK, Stasiu, widzisz jak zmyślnie korzystam z googliiiii:D:D:D:D:D Gabi cos zle wkleiłas linka bo mi sie nie chce..

Dodatkowe skurcze - Str. 231

.. ...ale nie musi dość do postępowania problemów z zastawkami. Także warto jest napisać więcej w danym temacie, ludzie z nerwicą bardzo źle odbierają wszystkie rewelacje zdrowotne które w nich siedzą, stąd prośba o rozsądne pisanie. witajcie!!mam serdeczna prosbe jak by mogl mi ktos pomoc mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 289

.. ...wogule mówią, jakie postępowanie w Twoim przypadku. Mnie wystawili diagnozę jako łagodna arytmia komorowa, chcą zabrać leki bo zaburzenia rytmu ( częstoskurcz ) bezobjawowy. Dr Kuśnierz pocieszał że w moim przypadku niemalże nie ma różnicy z ludźmi bez zaburzeń. Ale chcę jeszcze do dr..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...blocker concor cor..nic wieej...sam biore sobie acard profilaktycznie.nie dostałem zadnych antybiotyków..ani nie połozono mnie w szpuitalu...nie wiem czy to dobre postępowanie??prosze o odpowiedz pozdrawiam..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...zagalopowałaś Agnieszka - moje postępowanie nie wynika z głupoty, nie jest także przejawem odwagi ( nigdy tak nie twierdziłam ), ja się po prostu BARDZO BOJĘ. Boję się zarówno samego zabiegu jak również działania ubocznego leków. I zapisując sie dna zabieg wciąż mam nadzieję, że tym..

Po NZK - rytm zatokowy 80, brak RR i tętna na obwodzie

.. ...ciśnienia. Do oddziału ratunkowego mamy około 30min. Przyczyna NZK porażenie prądem. Jakie są procedury postępowania w takim przypadku dla karetki wypadkowej?? A jakie dla zespołu ratowniczego bez lekarza?..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 130

.. ...lęki i sztywne reguły postępowania. Ci ludzie, którzy obarczyli was tym całym „bagażem”, byli tak samo przerażeni i zalęknieni jak wy. Moze to komus pomoze. Pozdrawiam. Witam Was i dziękuję za wsparcie. Vingo,bo to Ty chyba zrozmiałaś,ze mam oparcie w swojej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 221

.. ...zastanawiał się pan nad swoim postępowaniem? 6.pomyślał pan kiedyś o tym ,że krzywdy zadane bliżnim do pana powrócą? Drogi panie Tomaszu chyba znam odpowiedzi na te pytania ale czekam na to co pan ma do powiedzena Jeżeli czytasz fora, żeby zdobyć specjalizację, to gratuluję. Proponuję..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 282

.. ...starać się zmienić swoje postępowanie i nie uwierzycie uporałam się z tym w dwa miesiące !!!!! Ale brałam też leki. Nie bójcie się ich one bardzo pomagają myśleć pozytywnie!!! Karola ~~ No to co z tego że nie posprzątałaś mieszkania? Nic się nie stało!! Dziecku to pieluchę raczej zmień,..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...wymienia na sztuczną. Postępowanie pooperacyjne jest podobne jak po każdej operacji kardiochirurgicznej. Dziękuję ci Izabelo. Czy wiesz może jak skuteczne są takie operacje i czy moja żona będzie mogła funkcjonować w miarę normalnie? Czy po takiej operacji jest mozliwość w przyszłość..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...uzyskać szczegółowy opis postępowania w takim przypadku. z góry dziękuję. Ja miałam infekcyjne zapalenie wsierdzia a teraz niedomykalnosc zastawki i wlasnie przy takich zabiegach musze profilaktycznie zazywac augumentin. Pozdrawiam cieplutko I jeszcze jedno : ) mam rowniez czestoskurcz..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 6

.. ...sanatoryjny,więc jest to normalne postępowanie i to znaczy ,ze wszystko jest ok. Jzabela dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jzabela znów prośba, proszę powiedz czy stany podgorączkowe po operacji wymiany zastawki trwają długo i czy jest to normalne ,żona jest 9..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...przez kolejne stopnie postępowania choroby i dopiero wtedy pacjent jest kierowany na wymianę zastawek,czy są jakieś inne wskazania w leczeniu,czy do operacji musi dojśc,a może lepiej zrobić ją wcześniej.Ja mam 45 lat,wada została zdiagnozowana 3 lata temu.Leczenie polega na zażywaniu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 46

.. ...nie mam wpływu na jego postępowanie,na szczęście mieszkamy na wsi i te wyjazdy to tylko 5 km. do pobliskiego miasteczka,prosta droga a co do leków to bierze warfin i beta 25 zk , i dłużej czasu mija od operacji a tyle samo nie pali tym bardziej widać u niego chyba ten syndrom odstawienia..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 4

.. ...prawdopodobne przyczyny takiego postępowania: - Po trawkę sięgają ludzie, którzy mają wrodzony pociąg do używek i prędzej, czy później, i tak spróbowaliby twardych narkotyków. - Do zażycia silniejszych środków zachęcają dilerzy, u których palacze zaopatrują się w trawkę. Dla dilera..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...też co sądzicie o moim postępowaniu i decyzji. Podzielę się swoim doświadczeniem ( M - 68 lat ). Metizolem zlikwidowany został stan nadczynności mojej tarczycy ( z 0,01 - do 2,80 ). Stan nadczynności powodował kołatanie serca . Likwidacja nadczynności usunęła to kołatanie. Zalecono..

Ucisk, gula w gardle - Str. 2

.. ...powiem ale powyższe postępowanie zalecił mi znajomy lekarz. Ha! Witam. Siedzę w domu na urlopie i kombinuje jak tu sie pozbyć tego * kołka * w gardle...i mam...patyczek taki jakim lekarz sprawdza stan gardła naciskamy język i wtedy dzieją sie cuda...języczek odkleja sie od tylnej części..

Ucisk, gula w gardle - Str. 11

.. ...jedynie wyuczony schemat postępowania i interpretacji. Witam wszystkich. Od kilku dni mam to samo : ) Tak czytam wasze odpowiedzi i chyba dochodze do wniosku ze ta * gula * przychodzi ze stresem. Zdaje teraz mature i sie mocno tym Stresuje. A * kulka * pojawiła sie u mnie od poczatku..

Problemy z sercem po nadczynności tarczycy

.. ...też co sądzicie o moim postępowaniu i decyzji. Podzielę się swoim doświadczeniem ( M - 68 lat ). Metizolem zlikwidowany został stan nadczynności mojej tarczycy ( z 0,01 - do 2,80 ). Stan nadczynności powodował kołatanie serca . Likwidacja nadczynności usunęła to kołatanie. Zalecono..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...można usunąć inaczej, postępowaniem z wyboru ( czyli najlepszym ) jest wszczepienie stymulatora serca. hej,ja mam teraz 27 lat a pierwsze zawroty głowy i omdlenia miałam w wieku 14 lat!biegałam codziennie po lekarzach,w nocy na pogotowie i tak bardzo długo nikt nie wiedział co mi!!do..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...namawiam nikogo do mojego postępowania bez zapoznania się ze skutkami złego stosowania. Natomiast polecam lekturę na temat ziół oraz udanie się do jakiegoś zielarza po radę. ... Obecnie moje ciśnienie nie przkracza 140/90. Na ogół jest to 132/83. Jednak ciągle uważam że można je obniżyć...

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...sa wnioski z mojego postępowania z chorobĄ czołem sercowcy Witam.Ja tez niby bez szwanku wyszedlem po tej chorobie.Teraz mam skoki cisnienia od 115 do 130,niby ok alewczesniej tak nie mailem.Mam lekkąnadwage ok 10 kg.Szybciej sie mecze.Niby objawow typowych dla zapalenie nie mam .Echo..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...zniechęciłam się takim postępowaniem lekarza:( Powinna dla pewności od razu mi dać to skierowanie:/ Może lepiej jak mnie następnym razem karetka zabierze z ulicy, nie będę musiała czekać w kolejkach, żeby odejść z kwitkiem, tylko zabiorą mnie sami z ulicy:/ Nie możesz tak myśleć! Twoje..

Postępowanie przy niedomykalności zastawki trójdzielnej

.. ...badanie holtera, Jakie są postępowania przy tej wadzie? Mój kardiolog coś wspomniał o plastyce serca, czy to konieczne? Cześć!Ja tez mam taką wadę,wykryto ja umnie przez przypadek - bardzo aktywnie uprawiałem sport,także chodziłem na siłownię itp.Miałem wtedy 19 lat.Swiat mi sie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 28

.. ...Jestem zawiedziona takim postępowaniem służb medycznych w Aninie. Pocieszam się sama, że może tak musiało być, mam nadal migotania,ale występują rzadziej niż rok temu.Kilaktotnie próbowałam dodzwonić się i porozmawiać z panem profesorem, ale zawsze mnie zbywano. Pozdrawiam wszystkich i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 49

.. ...wymaga też indywidualnego postępowania. Nie jestem lekarzem, ale wg mnie kardiowersja chyba w Twojej sytuacji nie pomoże, natomiast lekarz na pewno ma rację, że powinnaś być na oddziale kardiologicznym, a nie w domu. I im szybciej to sobie załatwisz tym lepiej. Powtarzam po raz kolejny,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 50

.. ...myślę że prawidłowym postępowaniem powinno być dobranie leków w warunkach szpitalnych. Tylko kto to robi w naszej wspaniałej nowoczesnej i * przygotowanej teraz do pandemii świńskiej grypy * ojczyźnie??? Pozdrawiam świątecznie. Witam wszystkich - do dany - niezmiernie się cieszę, że..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 76

.. ...chodzi oczywiście o postępowanie w takich przypadkach ( właściwie to ja nie zapytałem - byłem zaaferowany wyjściem ). Jędrek, nikt ci nie proponował zejścia z leków a/arytmicznych ? Ja, właściwie za lekką sugestią, sama zeszłam z Tymbacoru. Obecnie biorę bisohexal ( ! ) 1 x1,25 i tętno..

Przełożenie wielkich pni

.. ...doświadczenie i umiejętność postępowania przy tego typu wadach. Podaję nr tel. do ICZMP w Łodzi 042/ 271 10 00 Pzdr. Phil_ips Witam serdzecznie dziekuje za informacje odnosnie Instytutu Centrum Matki Polki w Lodzi jednak bardzo prosze o jakies informacje odnosnie Instytutu w Aninie..

Nie wiem z czym mam doczynienia

.. ...jakie planuje dalsze postępowanie a przede wszystkim czy był to kardiolog dziecięcy? Zmiany w EKG+szmer to juz cos czym warto się zainteresować. Nie bagatelizuj tego, może jeszcze poprosić o skierowanie na RTG klatki piersiowej, uwidoczni ono sylwetkę serca i może wnieść coś istotnego w..

Duszenie się - Str. 2

.. ...znając naszego celu postępowania, nie patrząc na swoje błedy potrafią tak krytycznie człowieka ocenic, I od razu mi lepiej,pojawilo sie pozytywne,myslenie,troche humoru,bomba,tylko tak dalej.Kroczek do kroczka.............Dlaczego mamy Cie krytykowac,nie ma za co slonce,to jest zycie..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...zrozumieć i kontrolować postępowanie lekarzy ( jako tako ). Ja miałam kiedyś problem z bruksizmem - to były dopiero cyrki... najchętniej zamknęliby mnie w psychiatryku, skoro się nie dało ustalić innych przyczyn dolegliwości... Na nerwicę polecam metodę B.S.M. Poszukajcie w wyszukiwarce..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...bólowych, preferuje się postępowanie zachowawcze, czyli między innymi próbę aspiracji płynu z/lub bez iniekcji sterydów [9]. Jest to szczególnie skuteczne leczenie torbieli zlokalizowanych w okolicy pochewek ścięgnistych ręki lub palców. W przypadku konieczności wielokrotnej iniekcji..

Nerwica serca, czy też może przerost?!

.. ...ale w miarę częstszego postępowania wyżej wymienionych przeze mnie objaw udałem sie do lekarza ( połowa listopada ). Lekarz wtedy powiedziała, że nic nie może stwierdzić bo ciśnienie mam dobre. Porozmawiała trochę i na tym się skończyło. Następnym razem ( początek grudnia ) udałem się..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...Najpewniej bylo to NSTEMI. Postępowania po operacji i leczenia farmakologicznego tak naprawdę to nie zmienia , jesli byla skuteczna rewaskularyzacja To o czym rozmawiamy to dziwne pytania potwierdzające zaistniałą sytuację * zawał * , która wydarzyła się pół roku temu, dwa, 15....

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 16

.. ...twoja wartość zależy od postępowania. Tajemnica radzenia sobie z porażkami polega na uznaniu, że każda podjęta przez ciebie decyzja była najlepszą możliwą w istniejących okolicznościach. Gafy towarzyskie nie są wskaźnikiem twojej wartości - to tylko decyzje, które dopiero po fakcie..

Udar mózgu i pobyt w szpitalu

.. ...i jakie są procedury postępowania w takich przypadkach. Nie znam procedur ale właśnie opiekuję się bliska mi osobba 94 lata po udarze. U nas prawej pólkuli czyli niedowład lewej strony ciała. Słabiutka, ale świadoma. Byłam przerazona, bo udar postepował. Nie otwierała nawet oczu. Po..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 12

.. ...przyjmą.Zgadzam się , takie postępowanie jest okrutne,ale nie można dać się niszczyc takim osobom...A co my robimy złego? potrafimy się cieszyć życiem,mimo wszystko,a tego niektórzy nie mogą znieść.....

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 83

.. ...zrozumie i przemyśli swoje postępowanie! to ja byłem Ivonka: ) tak mi sie jakoś zdrobniło: ) nie dziwie Ci się Catullus,że się zamartwiasz,on czyli twój ojciec musi to sam zrozumieć,ja mam ten sam problem ojciec alkoholik,matka nadopiekuńcza,co za tym idzie?błąd w wychowaniu?stąd ta..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 88

.. ...podoba mi się twoje postępowanie,a wyrazić to chyba mogłem co?mój stosunek się do Ciebie nie zmienił z tego powodu,dalej Cię wielbię: ) Iwonko a co się stało że będziesz niedługo mniej pisała??? Ja szukałam zrozumienia, nie dostałam go , więc nie ma sensu pisać...proszę nie dzwońcie do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 91

.. ...przez Ivone,nie do jej postępowania w życiu codziennym,tylko do postu!!!! to co napisałaś równie dobrze się może odnosić do Ciebie,bo też nie wiesz co inni przeszli... kAZDY z nas PRZESZEDŁ DUZO ciezkich chwil W SWOIM ZYCIU.Niektorzy z nas maja naprawde POWAZNE KLOPOTY! kurcze czasami to..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...jakie powinno być dalsze postępowanie? Pozdrawiam Przepraszam ale w miejsce u ( mikro ) wkleiły się znaki zapytania. a jak z badaniem moczu?Jak na glukoze na czczo to ma za wysoki poziom..norma do 110,reszte wyników dobra..przydaloby sie powtorzyc wyniki cukru na czczo i po podaniu..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...zalecenia co do dalszego postępowania. Bardzo się o niego martwię, a wiem, że On nie chce martwić nas... Pozdrawiam. Jestem laikiem, choc tematyka jest mi bardzo bliska. Boisz sie o męza i bardzo dobrze. Nich trafi pod opieke dobrego ośrodka i kardiologa, to bardzo ważne. Musi zaufac..

Śródmiąższowe zapalenie płuc i problemy z sercem

.. ...Encortonem jest standartowym postępowaniem w leczeniu śzp, lek należy przyjmowac przewlekle, determinując jego odstawienie stanem wydolności układu oddechowego, Witam, od lekarzy usłyszeliśmy, że encorton jest jedynym lekiem, który w tej chorobie jest podawany. Jednak jedni mówili, że..

Po operacji tarczycy - Str. 2

.. ...może co sądzicie o moim postępowaniu i decyzji. Podzielę się swoim doświadczeniem ( M - 68 lat ). Metizolem zlikwidowany został stan nadczynności mojej tarczycy ( z 0,01 - do 2,80 ). Stan nadczynności powodował kołatanie serca . Likwidacja nadczynności usunęła to kołatanie. Zalecono..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...tych wad i jakie jest postępowanie w takim przypadku, jakie może to mieć skutki dla dziecka, czy np. omdlenia, czy nie może się przemęczać itp. Moze sa Mamy których dzieci mają podobne problemy. Proszę o wyrozumiałość. Czy mam się skontaktować z jakimś ośrodkiem, mieszkam w Toruniu. Z..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej z nieistotnym przeciekiem lewo-prawym

.. ...nieustalonym schemacie postępowania. Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej ( TPM ) jest dość rzadko spotykaną anomalią budowy serca, polega jącą na nadmiernej wiotkości przegrody, która uwypukla się w znacznym stopniu w głąb przedsionka. W większości przypadków wykonuje ona ruch o dużej..

Stan podgorączkowy, bóle brzucha, duszność i osłabienie ciała

.. ...to ma pomóc w dalszym postępowaniu. Odnośnie stanu podgorączkowego mam z dnia na dzień w granicach: rano - 37,2 - 37,3 południe - 37,0 - 37,2 wieczór - 37,5 - 37,6 noc - 37,1 - 37,3 także jak widzisz dotty moja temperatura ciała się waha każdego dnia. Lekarka oznajmiła mi że ten stan nie..

Rozległy zawał serca

.. ...się to skończyło. O postępowaniu przy zawale poczytasz więcej tu: http://www.ptkardio.pl/files/file/1997_2.pdf ikro, poprostu sie zastanawiam bo chcialaym uwierzyc w to ze moj tata nie cierpial - ze nic go nie bolalo gdy umieral.mialam wrazenie jakby chcial lapac powietrze - wysuwal..