Poszerzanie

Angioplastyka (PTCA)

.. ...technika stosowana w poszerzaniu zwężonych przez blaszkę miażdżycową tętnic wieńcowych. PTCA nie wymaga zabiegu operacyjnego jedynie znieczulenia miejscowego. W zależności od rodzaju zmian miażdżycowych kardiolog może zadecydować o założeniu STENT - u. Angioplastyka polega na..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...następuje stopniowe poszerzanie tych drobnych połączeń. Wytwarza się tak zwane krążenie oboczne, które w sytuacji całkowitego zamknięcia światła jednego z dużych odgałęzień tętnicy, pozwala ograniczyć obszar zawału. Jeśli jednak do zatkania tętnicy wieńcowej dochodzi nagle, obszar..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...przez kardiochirurgów, poszerzanie zwężeń przy pomocy balonów, nie zawsze są skuteczne. Istnieją pacjenci o tak daleko posuniętej miażdżycy, że żadna z tych metod nie jest w stanie im pomóc - mówi dr Marcin Gruchała z I Kliniki Chorób Serca AMG. Jak ocenia, terapia genowa może zachęcić..

Operacja zastawki aorty

.. ...jedynie kontrolować poszerzanie się aorty. Jestem bardzo zaniepokojona zwlaszcza że prowadziłam aktywny tryp życia i przy tym boję się by tętniak nie pekł. Proszę powiedzcie mi kiedy mozna operowac tętniaka, czy to niebezpieczna operacja i czy powinnam szukac innego specjalisty i dać się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 935

.. ...kroczek po kroczku... Poszerzanie horyzontu Gdy przyjdzie na ciebie żal i depresja nad straconym czasem, nad twoją sytuacją albo przypadkowy okres nasilonego lęku staraj się poszerzać horyzont i relatywizować swoją sytuację. Myśl: teraz się fatalnie czuję, ale wkrótce to minie bo zawsze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1057

.. ...określonym lękom, * poszerzanie granicy bezpieczeństwa * , zmierzenie sie z lękiem. Trzeba wykonać ileś prób przełamywiania, aż lęk ustąpi. Figurę mam niezłą, ale nigdy nie mogłam sie ubrać tak jak chciam, bo ilektroć założyłam np. naszyjnik, biżuterię, golf, bluzkę z kapturem, coś..

Za szybkie bicie serca

.. ...i po dwóch zabiegach poszerzania tętnic. Wczesniej lekceważyłem problemy z sercem i uważałem, że one mnie nie dotyczą. A jednak..., stąd też proponuję nie zwlekać. Pozdrawiam. Franciszek Zgadzam się z przedmówcami Basia masz za wysoki puls ale nie masz raczej powodów do paniki. Do..

Ablacja - Str. 12

.. ...serce.Jestem po operacji * poszerzania tętnicy płucnej * ale na otwartym sercu,bo dokładnie nie mogli mnie zdiagnozować.Fakt,to było w 83 roku.Wtedy stwierdzili u mnie między innymi arytmię komorową,Występowały u mnie również takie same objawy jak u Ciebie.2 lata temu zaczęły występować..

Interpretacja koronarografii

.. ...dopiero przy probie poszerzania zyly .Blgam o pilna odpowiedz koronarografia to ZABIEG a z każdym zabiegiem wiąze sie ryzyko, ale prędzej bedą problemy z krwawieniem z tętnicy w miejscu wkłucia niż zawałem... Bardzo rązsądnym posunięciem bedzie wykonanie KORO bo zwlekanie wcale nie..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...zastosować endoskopowe poszerzanie odźwiernika jednak możliwy jest nawrót zwężenia. Leczenie chirurgiczne polega na wycięciu odźwiernika i przyległej do niego części żołądka oraz na przecięciu niektórych gałęzi nerwów błędnych. Celem tej operacji jest uzyskanie dobrego odpływu treści..

Tetralogia fallota - Str. 2

.. ...trakcje korekcji jest poszerzana. Z upływem lat i rozwojem serca... ona traci swoją zdolność domykania się. Ba, ona nigdy się nie domykała do końca, bo tak miało być. Ale z czasem ta niedomykalność się zwiększa... niestety... Czytam dziś Wasze posty niektóre pełne obaw, inne radosne i..

Koronografia? strach? czy coś gorszego?

.. ...odpowiedz.Bardzo pilnie potrzebuje informacji czy samo badanie koronagrafii jaest ryzykowne? Moj tata mial probe poszerzania zyly i wystapil zawal, czy teraz przy samym badaniu koronoagrafii jest takie ryzyko?:..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 33

.. ...nie były zwężone więc poszerzanie nie było konieczne. W koronarografii ocenia się tylko duże naczynia wieńcowe, a przecież jest mnóstwo mniejszych które też mogą powodować niedokrwienie. Wtedy czasem wykonuje się - jeżeli oczywiście szpital ma taką możliwość - tzw. tomograf spiralny,..

Koronarografia

.. ...nie ma wskazań do jej poszerzania. Ogólnie - wnioskując z opisu pacjentka powinna leczyć się zachowawczo ( tylko tabletki ) Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. W szpitalu zapisano m.in. leki Concor Cor 1,25 mg( 1 rano ) + Diltiazem 30mg ( 3 X dziennie )...

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...zeby troche opoznic to poszerzanie. Czy mowili ci cos o gorach? mozesz jezdzic w gory? a samoloty? Tetniak to poszerzenie lokalne sciany aorty o więcej niz 50% jej prawidlowej szerokosci. chirurdzy do 5 cm uzywają slowa poszerzenie , problem zaczyna sie powyzej tych 5 cm . Do zabiegu wg...

Ablacja na ulicy Długiej w Poznaniu

.. ...Docent Poniżyński.Miałam poszerzane żyły tętnicze.Wtedy jeszcze ablacja nie była znana,więc pozostawili mi zespół WPW,który miałam ablowany w zeszłym roku w grudniu,ale w Katowicach.Ale sentyment do szpitala poznańskiego pozostał do dzisiaj.Pozdrawiam i życzę udanego zabiegu. Marleno ja..

Duszenie się - Str. 47

.. ...złej diecie powoduje poszerzanie żył, przeciążenie mięśnia sercowego i nadciśnienie. Oczywiście wrzody żołądka i inne schorzenia serca, czy też depresje są skutkiem takich właśnie długich nerwic. Należało by skupić się na usprawnieniu krążenia, właściwej diecie, zbadaniu poziomu..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...czemu dziwić - w trakcie poszerzania naczynia balonikiem jest ono całkowicie zamknięte - stąd taki objaw. zabieg trwał około godziny, widziałem na ekranie monitora jak podawany jest kontrast i jak rozpływa się w sercu. pamiętam, że podczas pierwszej koronarografii każde podanie kontrastu..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...którym szpitalu miałaś poszerzanie tej zastawki? Czy może znasz kogoś po operacji zastawki aortalnej? Pozdrawiam, życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Marysiu, dokładnietaka sama diagnoze i ja usłyszałam : wymiana astawki mitralnei i aortalnej oraz plastyka trójdzielnej - przgnebilo mnie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 183

.. ...caly czas pracuje nad poszerzanie swojej wiedzy dotyczącej nerwicy i agorafobi,duzo czytam,stosuję wybrane metody radzenia sobie ze stresem i musze powiedziec ,ze jest bardzo dobrze,juz taka jestem,ze kiedy pojawia sie jakis problem ,zrobie wszystko i jeszcze wiecej aby sie go..

Nerwica lękowa i nerwica natręctw. - Str. 2

.. ...uwarunkowana miłość. To poszerzanie świadomości sprawia, że już nie tylko wiemy – na poziomie rozumowym, że Bóg jest nieograniczony. My jesteśmy tego świadomi, czujemy to. Jesteśmy pewni, że Z TEJ NIEOGRANICZONOSCI MOZEMY KORZYSTAĆ.. Gdy nasz umysł przekona się o tym, wtedy..

Zwezenie aorty - Silownia

.. ...wstawiony stent i jest on poszerzany jesli urosne i aorta sie zwezy. Od prawie 3 lat jest wszystko dobrze i jak na razie nie mialem operacji. Do 2006 roku leczylem sie w Gdansku ale, ze wyjechalem za granice ( Do Anglii ) to jestem pod stala opeka tutaj. Co do wieku to mam 17 lat. : )..