Poszerzenie aorty wstępującej

Operacja zastawki aorty

.. ...niedomykalnością I stopnia i poszerzenie aorty wstępującej do 44mm. Lekarz stwierdzil że na razie nie ma potrzeby operacji, należy jedynie kontrolować poszerzanie się aorty. Jestem bardzo zaniepokojona zwlaszcza że prowadziłam aktywny tryp życia i przy tym boję się by tętniak nie pekł...

Echo serca - Str. 36

.. ...osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. Witam, mam 20 lat, byloby mi bardzo milo gdyby ktos z fachowa wiedza znalazl chwilke i odpowiedzial na moje pytanie, mianowicie moje..

Echo serca - Str. 37

.. ...osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. Pani Izo bardzo prosze o interpretację Mam 27 lat. Bardzo prosze o interpretacje Echo serca: Wielkość jam serca w normie. Kurczliwość..

Poszerzenie aorty wstępującej i opuszki

.. mam poszerzoną opuszkę oraz aortę wstępującą ( 45mm ) miałem robiną tomografię komputerową aorty i nie wiem czym to może grozić jakie głównie jest zagrożenie przy takim schorzeniu jak to leczyć i czym. A najgorsze jest to że pracuje fizycznie a wysiłek jest nie wskazany ponoć nie wiem co mam robić jak ktoś..

aorta wstępująca, jakie leki?

.. ...mam 38 lat stwierdzono poszerzenie aorty wstępującej do 4,9 cm brałem * rano metohexal 100 i wieczorem gopten 2 ,ciśnienie w ciągu dnia średnio * 128/86/68 wieczorem 130/88/66 rano 130/90/56 zmieniono mi teraz leki na * lokren 10 i tritace10 rano w celu obniżenia ciśnienia pytanie jest..

Aorta wstepująca

.. ...lat stwierdzono u mnie poszerzenie aorty wstępującej do 4,9 mm wyniki ekg, holter, pr.wysiłkowa, wyniki krwi ,wszystko jest poprawne brałem metohexal 100 zk rano i gopten 2 na wieczór,ciśnienie rano 130/90/62 w dzień 120/85/66 wieczorem 134/86/72 teraz mam brać lokren 10 i tritace 5 rano..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 19

.. ...mieliście problemy z poszerzeniem aorty wstępującej po operacji.Stan przed 46mm teraz 52mm.Dodam że aorta nie była operowana.Dzięki pozdrawiam. witam moja mama ma zastawke od 17 lat. i ja mam pytanko czy z ta zastawka mozna latac samolotem?? Witam! ja jestem po operacji zastawki..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...zwężenia aorty jest jej poszerzenie ( tętniak ) nieco nad zwężeniem, i to lekrze określją jako chorobę współistniejącą przy mojej wadzie. 25 marca mam kontrolną wizytę u kardiologa, i zobaczymy wtedy, co dalej. Niemniej jednak operacji się boję, choć wiem, że przedłuży mi życie, ale po..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...aortalnej IV stopnia z poszerzeniem aorty wstępującej 5 cm.We wrześniu byłam na krótkiej hospitalizacji w Instytucie Kardiologii w Aninie w celu oceny stanu zdrowia pod kątem macieżyństwa. Opinia lekarzy jest następująca: - odradzają mi zajście w chwili obecnej w ciążę ze względu na..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...) ani twoja wielkość poszerzenia aorty nie jest tak straszna żebyś musiał decydować się na operację już. Ja muszę decydować się na operację ze względu na macieżyństwo a Ty masz ten komfort, że jesteś mężczyzną( i znowu faceci mają lepiej ; - ) ) Jeśli czujesz się dobrze i masz wadę..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...wszystkim.badania wykazałyposzerzenie aorty wstępującej 52mm, a wynik EF 60% czyli prawie norma.Narazie obędzie się bez operacji, ale badanie kontrolne USG serca co pół roku, żeby zdązyć przed tętniakiem który może powstać w wyniku poszerzenia aorty.A jednak czasami zycie potrafi mile..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...zastawke dwuplatkowa i poszerzenie aorty wstepujacej 4.5. Operacja trwala 7 godzin i wykonana zostala wymiana aorty wstepujacej i luku oraz plastyka zastawek wedlu Davidsa. Wychodzenie z narkozy i morfiny trwalo caly tydzien i bylo koszmarem. Moje powiklania to pelen blok AV, czyli..

ECHO serca interpretacje

.. ...osierdziowy wolny Nieduże poszerzenie aorty wstępującej. Koarktacji nie stwierdzono. A - ASC 40, LA 38, LVEF 65%, LVSD 34, LVDD 53, IVSD 10, LVPW 10. witam! Mam prośbe... Czy mogłaby Pani zinterpretować moje wyniki z badania ECHOKARDIOGRAFICZNEGO. Ja sie na tym nie znam a byłabym..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. Właśnie dziś otrzymałem telefon z IK w ANINIE z zaproszeniem. Prawdopodobnie w najbliższym czasie czeka mnie operacja. Szok i przerażenie!!! Od kardiologa z rejonu dostałem skierowanie do Kierownika Wad Wrodzonych Serca. Przyznam, że mam wielkiego stracha. Choć liczyłem się z tym ( wada wrodzona ), myślałem..