Poszerzone

STENT

.. ...otworzenie stentu, który zapobiega zwężeniu poszerzonej tętnicy wieńcowej. ETAP 3 - wypuszczenie powietrza z balonika i jego usunięcie. Umieszczony w naczyniu stent pozostaje w miejscu pierwotnego przewężenia...

Brachyterapia wieńcowa

.. ...wieńcowa jest ostatnim osiągnięciem w leczeniu choroby niedokrwiennej serca i zapobieganiu restenozy w poszerzonych tętnicach; wykazano, że jej stosowanie istotnie zmniejsza występowanie zjawiska restenozy...

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...teleangiektazje - siatki poszerzonych naczyń krwionośnych, zwykle widoczne w obrębie twarzy i błon śluzowych. W tej postaci twardziny układowej zmiany dotyczą głównie twarzy oraz odsiebnych części kończyn, czyli od kolan w dół i od łokci w dół. Jest to choroba ciężka, rokowanie przy..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...obwodzie, napięta skóra, poszerzone żyły układu powierzchownego, czasami zaczerwienienie lub przebarwienia. Bywa, że nie pojawiają się żadne objawy, dlatego warto wykonać test, który potwierdzi chorobę. Niekiedy za bezobjawowym przebiegiem zakrzepicy może przemawiać gorączka o niejasnej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...aorta vwstepujaca nieco poszerzona reszta ok po obejrzeniu holtera z przed ciazy stwiedzil WPW,po czym na moje pytanie co z porodem? ze na 90%powinno byc dobrze!!! marne pocieszenie - prawda? kazal mi przyjsc pod koniec ciazy,to zobaczy co sie pozmienialo u mnie i jak mam rodzic boje sie..

Echo serca - Str. 5

.. ...płatkowi zastawki mitralnej poszerzoną aortę ( aorta - 40 mm ) i lewy przedsionek ( lewy przedsionek - 46 mm ). Pozostałe parametry prawidłowe. Profil lipidowy w parametrach referencyjnych. Moje pytanie brzmi: Czy w wieku 36 lat opisane powyżej defekty w funkcjonowaniu serca stanowią o..

Echo serca - Str. 7

.. ...aortalnej , a aorta nie byla poszerzona ,wiec raczej mało prawdopodobne ,zeby się pojawila istotna , chyba ,ze wystapiło jakies inne powiklanie , ktore spoowodowalo np. perforację płatków zastawki. Powtarzam , są to moje gdybania na podstwie jednego opisu ,a decyzje jaki zabieg podejmie..

Echo serca - Str. 25

.. ...przedsionek - 33mm Pień płucny poszerzony 28mm PSV 0,8 m/s gradient przez zastawkę pmia płucnego 3,3mmHg Zastawka trójdzielna prawidłowa Zastawka mitralna prawidłowa grad śr. - 1mmHg Zastawka aortalna prawidłowa separacja - 20mm ; grad.max - 3mmHg Wielkość jam serca w normie Grubość..

Echo serca - Str. 31

.. ...67% Opinia lekarza: poszerzona jama lewej komory, graniczna wielkość jamy prawej kjomory, wielkość pozostałych jam serca w normie, graniczna grubość ścianek LK, bez odcinkowych zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 715

.. ...Objawy juz opisałem - mam poszerzone lekko zrenice i nieco zmniejszona ostrośc widzenia. Dodatkowo w pierwszych dniach mialem nasilone objawy depresji. Wczesniej jak robiłem * korowód * z badaniami ( krew, ekg, holter, test wysilkowy itp ) bylem tez u okulisty i wszystko bylo OK. A..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg , Objawy niewydolnego krążenia .Częsta..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...przedsionek,prawą komore i poszerzoną tętnice płucną.Mam robione mnóstwo badań i lekarze mówią że będą wstawiać mi zastwke aby zatkać ubytek. Czy będe mogła normalnie żyć z nią tak jak do tej pory? Jakie mogą być konsekwencje wstawienia zastawki? Co mam robić żeby było wszytko wporządku..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...gdyż jestem w klasie z poszerzoną biologią, a lubie ją bo bardzo ciekawi mnie anatomia człowieka ! JA już poprostu też nie mam siły się skupić na czym kolwiek, mam problem z zapamietywaniem dużej ilości informacji ( nie przyswajalnych ) ale to co mnie interesuje zostaje mi w głowie długo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 64

.. ...nerwica. zrobilam juz poszerzone badania krwi wymaz z gardla.wszystko ok.mze rzeczywiscie powinnam zasugerowac badanie tarczycy ac nie bedzie to proste biorac pod uwage koniec swiata na ktorym sie znajduje gdzie specjalista pojawia sie raz na 3 mesiace. Duzo sily i wiary w siebie zycze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 156

.. ...1,5 mies temu, że mam poszerzoną czasem prawą źrenice bardzeij oraz uczucie zdrętwienia w prawej skroni. mam w niej czucie, ale jest jakby przydrętwiała, im bardziej się denerwuje tym to jest gorzej, Znów zaczynam myśleć , ze mam jakiegoś guza tak jak było to przed wizytą u neurologa i..

Interpretacja koronarografii

.. ...naczynia, a z tętniakowato poszerzoną aortą da się normalnie żyć choć trzeba na siebie uważać. Myślę, że żaden rozsądny hemodynamista ( lekarz wykonujący koronarografie ) nie zaproponowałby pacjentowi stentowania gdyby miało to zagrozić jego życiu. WITAM Piotrze. Dzieki bardzo za slowa..

Sztuczna zastawka na jak długo wystarczy? - Str. 2

.. ...- 0 aorta wstępująca poszerzona fala zwrotna przez zastawkę +,częśc wstępująca nieznacznie poszerzona.Jaka tam opieka,bo jak 8 lat temu odwiedzałam tam leżącą kolezanke na OIOM - leżały dwie pacj.i nikogo na sali pielęgniarki wszystkie na kawce w innym pomieszczeniu.Napisz coś wiecej -..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...naciekiem oraz nieco poszerzone jamy prawego serca. Niestety lekarz kardiolog poinformował mnie jedynie, że dzieciątko będzie miało kontrolne badanie UKG za ok, 3 - 4 miesiące. Ja chciałabym widzieć jak wyglada proces leczenia u takiego maleństwa? Czy są szanse, że z biegiem lat, jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...dodatkowe skurcze komorowe poszerzone opuszki aorty, codziennie ciśnienie mi skacze 160/100 zawroty głowy, robi mi się gorąco, duszności uczucie ( przy zawrotach ) jak bym miał zaraz odejść z tego świata na niczym nie moge się skupić.. masakra wcześniej miałem jeszcze drętwienie rąk..

Dodatkowe skurcze - Str. 142

.. ...komorowych zespół QRS jest poszerzony, a skurcz nie poprzedza załamek P. hehehe. NAstepnie jest przerwa wyrównawcza. widac, widac i lekarz to określa raczej bez większych problemów. prosze bardzo, przykład bigeminii, te szerokie odstępy to skurcze dodatkowe, szeroki zespół QRS:..

Tetralogia fallota

.. ...się, że mam znacznie poszerzoną aorte wstepującą. Komory wreszcie się zmniejszyły, choć niby prawa komora niedawno była zwęzona, bo wpuklała się do niej łata z przegrody międzykomorowej... Nie rozumiem tego zbytnio. NIe wiem, co dalej ze mną będzie. Na horyzoncie pojawia się czwarta..

Chelatacja moje doświadczenia

.. ...Aortografia:BYPASSGRAFIA:Aorta wstępująca poszerzona.Uwidoczniono dwa by - pass Ao - LAD,Ao - Cx. Uwidoczniono również drożny by - pass LIMA - LAD. Ponieważ występowały u mnie przy wysiłku a niejednokrotnie od tak sobie bóle w klatce piersiowej a na dodatek zaczęła atakować Mnie Astma..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...Aortografia:BYPASSGRAFIA:Aorta wstępująca poszerzona.Uwidoczniono dwa by - pass Ao - LAD,Ao - Cx. Uwidoczniono również drożny by - pass LIMA - LAD. Ponieważ występowały u mnie przy wysiłku a niejednokrotnie od tak sobie bóle w klatce piersiowej a na dodatek zaczęła atakować Mnie Astma..

Młodzieńcze serce

.. ...medycyny pracy polecil mi konsultacje kardiologiczna. Tymczasem ja jestem załamana i juz wyobrazam sobie najgorsze. Jesli jest ktos kto moglby mi wyjasnic czy to cos powaznego to bardzo prosze o kontakt...

Poszerzenie aorty wstępującej i opuszki

.. mam poszerzoną opuszkę oraz aortę wstępującą ( 45mm ) miałem robiną tomografię komputerową aorty i nie wiem czym to może grozić jakie głównie jest zagrożenie przy takim schorzeniu jak to leczyć i czym. A najgorsze jest to że pracuje fizycznie a wysiłek jest nie wskazany ponoć nie wiem co mam robić jak ktoś..

Sylwetka serca poszerzona w wymiarze poprzecznym i ostro odgraniczona

.. ...oznacza : sylwetka serca poszerzona w wymiarze poprzecznym i ostro odgraniczona, rytm zatokowy 105 - 170/min zakłócony pojedynczymi pobudzeniami dodatkowymi nadkomorowymi,Qtc=0,45 sek,nieznaczna hiponatremia,nieznacznie podwyższony poziom AST,podwyższenie frakcji CK - MB. chciałabym..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...opisie napisano: Aorta poszerzona, serce z przewagą lewej komory, lekko wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy płuc. Opis ten dotyczy mojego Taty, który w tym roku skończy 70 lat. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział,że są to zmiany starcze. I że nie może Tacie dać żadnych leków bo..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...pozaustrojowym, wymienia sie poszerzoną częśc aorty wszczepiając specjalną protezę, jesli zastawka aortalna jest niedomykalna lub zmieniona , to takze ją sie wymienia na sztuczną. Postępowanie pooperacyjne jest podobne jak po każdej operacji kardiochirurgicznej. Dziękuję ci Izabelo. Czy..

Lokren i tritace w leczeniu nadciśnienia?

.. ...można je stosować przy poszerzonej aorcie wstępującej czy ew. jest coś bezpieczniejszego tu jest troche więcej info o * a href= * http://www.doz.pl/leki/p3250 - Tritace * * Tritace * /a * wskazania: Nadciśnienie tętnicze - w monoterapii ( leczenie pojedyńczym lekiem ) i w leczeniu..

Aorta wstepująca

.. ...jest leprzy przy aorcie poszerzonej a zarazem bardziej bezpieczniejszy.Czy poszerzenie aorty jest grożne ,czy jest to uleczalne w jaki sposób można nie doprowadzić do ,dalszego poszerzenia. nie wiem o co chodzi Tak poszerzenie aorty jest grożne , bo mozę doprowadzić do powstania tzw...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 35

.. ...wymiana aorty ( jest mocno poszerzona, 5, 6 cm ), zastawki aortalnej i inne poprawki. Operacje serca przechodza i noworodki, i osoby w podeszłym wieku. Nie ma się co przesadnie bać, choć to oczywiście trudne. Jako osoba dorosła z wrodzoną wadą serca działam w Fundacji Serce Dziecka,..

moja choroba serca

.. ...otwartym sercu czyli poszerzono mi tętnicę płucną.A dlatego na otwartym sercu,bo nie wiedzieli dokładnie, co mi jest.Wykonano tzw.stenozę płucną,i powiedzieli,że nadal jestem chora i mam chodzić na kontrole do lekarza.Teraz mam 50 lat i nasiliła mi się moja choroba czyli częstoskurcz...

Powiększenie łuku aorty

.. ...nie jest aż tak bardzo poszerzony bo tylko 33mm ) teraz lekarze zastanawiają się co dalej z tym robić.Czekam na ich decyzję,wahają się nad zabiegiem interwencyjnym( cewnikowaniem ) czy operacją chirurgiczną,Podobno moje wszystkie wyniki badań zostały wysłane do Londynu,i jeszcze gdzieś..

Operacja wymiany aorty wstępującej

.. ...aorty wstępującej ( jest poszerzona do 4,8 cm ) oraz zastawek. Będę mieć zastawki sztuczne, co wiąże się z przyjmowaniem leków przeciwzakrzepowych przez całe życie. Mam 29 lat. Na operację idę do Szpitala Jana Pawła II w Krakowie ( operować ma dr Kapelak ). Bardzo się boję. Czy ktoś już..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...dwupłatkową zastawkę i poszerzoną aorte wstępującą ( 50 mm ), dostałem już skierowanie do szpitala na operacje w Poznaniu ( j.w ), prawdopodobnie proteza aorty i zastawki ; chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat tej kliniki i lekarzy. Proszę jeśli ktoś miał * przyjemność *..

Obawy co do bypassów

.. ...jest w pewnym miejscu poszerzona. Uwierz,ze bardzo bal sie tak powaznej operacji,jak my wszyscy,ale mysle ze jesli mieli mu pomoc,to tylko w taki wlasnie sposob: ) dopiero w nocy beda Go wybudzac,wiec tera te godz oczekiwana sa straszne,ale wierze ze wszystko bedzie dobrze i mysle ze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 6

.. ...od razu termin do * poszerzonego hoiltera * ale w Aninie i obietnicę ablacji bez kolejki.Jestem ponoć ciekawym przypadkiem. Teraz dopiero mam wątpliwości i pytania. Np. Ile wynosi pobyt na oddziale i dokładnie gdzie, związany z ablacją ? Pozdrawiam serdecznie wszytkich i namawiam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 42

.. ...od dzisiaj przechodzi poszerzoną diagnostykę skoków ciśnienia, które jak może niektórzy pamiętają męczą go od pierwszej ablacji i nieraz są bezpośrednią przyczyną migotania. pozdrawia wszystkich i trzyma kciuki za Danę. Dana, jesli się nie mylę jesteś ze Szczecina, znamy tam trochę osób..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...problem – mam poszerzoną aortę do 4.8, raczej nie mam Zespołu Marfana lub mam jakąś bardzo szczątkową formę ( chodź i w tym przypadku były rozbieżności w diagnozach ), bardzo chcę zostać matką!!!! Dodam że mam 29 lat. Byłam ostatnio u kilku specjalistów i mam strasznie duży..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...powiedzieli, że to od poszerzonej tętnicy, która uciska nerw. Ja również tak jak Ty stram się korzystać z życia ( na tyle na ile pozwala mi choroba, oczywiście : - ) ) ) ). Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Clexane nie jest drogie 25zł na 30 dni. Super że pracujesz w domu, masz racje jak..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...1,5 roku temu z powodu poszerzonej żyły głównej dolnej i granicznych żył wątrobowych ( usg jaby brzusznej, zgłosiłam się z bólem brzucha po lewej stronie i miałam jeszcze wtedy wykupione przez pracodawcę dodatkowe ubezpieczenie medyczne ). Wyszła niedomykalność na zastawce trójdzielnej I..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...pień tętnicy płucnej, poszerzone tętnice płucne, niedomykalność trójdzielna itd. Można oczywiście podczas echo wyliczyć gradienty i ustalić nadciśnienie płucne, ale nie dokońca daje to prawdziwy obraz nadciśnienia. Ja nie spokałam się z opinią, że na podstawie samego echo komuś..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...II st. - i co gorsze poszerzona aorte wstepujacado max 44 mm. Jestem nieco ogluszona ta wiadomoscia i zupelnie nie wiem jak dalej zyc. Co wolno mi robic a czego nie... Nie ma nikogo bliskiego wiec i tak jestem zdana na siebie z zakupami, przesuwaniem mebli itp. To tak a propos unikania..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...zastawkę aortalną i poszerzoną aorte wstępującą do 48 mm.Lekarz powiedział ze czeka mnie ciężka operacja.Czy może mi ktos powiedziec ile czasu człowiek dochodzi do siebie po takiej operacji.Chcą mi wymienić czesc aorty i wadliwa zastawke.Niewiem czy decydowac sie ,czy poczekac,czuje sie..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca ( poszerzenie echo 4,4, tomografia 5,1 ). Zaniepokoił mnie artykuł dostępny w tym portalu z którego wynika, że wśród pacjentów stosujących przed operacją beta blokery śmiertelność w ciągu miesiąca po operacji była 3 razy większa. Czy ktoś..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...wyszlo cos takiego: poszerzona aorta wstepujaca do 4,1 cm. opuszka Ao 3,9cm, Luk Ao 3,3 cm, Ao zst 1,9 cm pien plucny 2,0 cm. czy wynik jest dobry? aga Jeśli Was to pocieszy, to moja aorta wstepująca ma 5, 5 cm i kardiolodzy zwlekaja z decyzją o podjęciu operacji, bo byłaby to już 4 w..

Wynik badań serca - potrzebuję info na ich temat

.. ...67% Opinia lekarza: poszerzona jama lewej komory, graniczna wielkość jamy prawej kjomory, wielkość pozostałych jam serca w normie, graniczna grubość ścianek LK, bez odcinkowych zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz..

Wyniki badań - proszę o komentarz osób które się na tym znają

.. ...67% Opinia lekarza: poszerzona jama lewej komory, graniczna wielkość jamy prawej kjomory, wielkość pozostałych jam serca w normie, graniczna grubość ścianek LK, bez odcinkowych zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...ścian.Wszystkie jamy serca poszerzone.Aorta w luku i tętnica płucna szer.prawidł.Osierdzie bez zmian.Orientacyjna frakcja wyrzutowa: EF - 19%. - Był ciągle osłabiony i szybko się męczył ,ale brał leki i starał się funkcjonować,przewrócił się pod domem i mimo natychmiastowej reanimacji..

Operacja zastawka mitralna

.. ...aorta wstepujaca nie poszerzona bardzo prosze o odpowiedz.czy te wyniki sa az tak tragiczne ze im wczesniejsza operacja tym lepiej?zrozumiale jest ze nie da sie jej uniknac. zapomnialam dopisac ze w diagnozie: wypadanie przedniego platka zastawki mitralnej,podejrzenie zerwania nici..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 8

.. ...choć badania mogą być poszerzone w zależności od zgłaszanych przez pacjenta objawów np. o pomiar poziomu wapnia ( Ca 2+ ) czy magnezu ( Mg 2+ ). etc Kaz zrobic sobie badania na poziom mikroelementow w organizmie. One powinny wskazac lekarzowi prowadzacemu, jaki organ nie funkcjonuje..

Czy istnieje stowarzyszenie osób dorosłych z wrodzonymi wadami serca?

.. ...dowiedziałam się, że mam poszerzoną aorte wstępująca ( 5, 3 - 5, 4 cm ) i byc może za kilka miesięcy czeka mnie kolejna, bardzo poważna operacja. Wszystko to wpływa negatywnie na moją psychikę, dlatego chciałabym skontaktowac się z innymi osobami w poddobnej sytuacji. Chciałabym też się..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~ 2,0cm dzieli sie na tetnice biodrowe wspólne szer.~1,0cm..

Wyniki USG serca w kardiomiopatii rozstrzeniowej

.. ...segmenty ściany dolno - tylnej dysponują dobrą kurczliwością.Duże upośledzenie parametrów kurczliwości globalnej. EF - 25%.Profil napełniania E/A - 5,43.Żyły główne i wątrobowe sa poszerzone.Mam 52 lata...

Wyniki badania Echo serca

.. ...główne i wątrobowe są poszerzone. Co wynika: Cechy kardiomiopatii rozstrzniowej z powiększenie l lewej komory i lewego przedsionka plus następcza umiarkowana niedomykalnośc mitralna.Niewielkiego stopnia nadciśnienie plucne. Pani Izo bardzo dziękuję.Chciałam tylko nadmienić,że wyniki..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 583

.. ...ogólnokształcącego byłam w klasie o poszerzonym programie nauczania języka rosyjskiego,czyli w klasie rusycystycznej.Miałam codziennie po 2 godziny jęz.rosyjskiego.Dwie nauczycielki - jedna uczyła literatury rosyjskiej a druga gramatyką itp.Nieraz jak nie było jakies lekcji to zawsze w..

Płyn z piersi - Str. 4

.. ...nie wykazalo, tylko poszerzone przewody mlekowe, bardziej w lewej piersi bo do ok. 2,5 mm. Mam tez autoimmunologiczna zapalenie tarczycy - chorobe Hashimoto, ale stan hormonow poki co w normie. Licze na jakas pomoc .Pozdrawiam cieplo myślę że powinnaś wykonać badanie wydzieliny, wtedy..

Jak boli! doradzcie! pocieszcie!

.. ...Nieregularny rytm serca Poszerzone żyły szyjne Powiększona wątroba Narazie nie mam takich objawow, to sie stalo dzisiaj rano,wiec sama nie wiem. zmiez goraczke cisnienie i udajs ie do lekarza jezeli nei rpzejdzie do jutra jezeli bole beda sie nasilaly i niedawaly ci spokoju zrob to..

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. ...falą zwrotną, nieco poszerzona aorta wstępująca, choroba węzła zatokowego, rytm wiodący dolnoprzedsionkowy, blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, liczne svpcs ( 2400 ), wstawki AT około 130 par, jestem po operacji koarktacji aorty w 1989 roku, no i teraz napadowe migotanie..

Interpretacja wynikow badania echokardiograficznego

.. ...9/11mm,Ts - 9/14mm Nieco poszerzona jama lewej komory. Zastawki prawidlowe. Miesien lewej komory nie pogrubialy. Akineza{dyskineza}przegrody miedzykomorowej glownie w czesci srodkowej. Przegrody ciagle. Osierdzie bez zmian. EF okolo35 - 40%. Proponuje wykonanie proby obciazej z..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg. Czy dna moczanowa która zaatakowała mi nerki..

Interpretacja wyników: Trójglicerydy, Alat, ASPT

.. ...lewogram zespol QRS poszerzony amplituda zespoluQRS obnizona w iii avl patologiczny zalamek Q w iii nieprawidlowy zalamek R w v2,v3,v4, odcinek ST uniesiony w v2 nieprawidlowy zalamek T w V3,V4,V5,V6, czas QTc wydluzony. jestem po ablacji migotania przedsionkow i choruje na nadcisnienie..

Nadmierne tętnienie

.. ...zastawki aortalnej z poszerzoną częścią wstępująca aorty i powiększoną lewą komorą i falą zwrotną.Również mam widoczne tętnienie na szyji ,pulsowanie pod mostkiem i ta poruszająca sie książka.Mam to samo. Rozumiem. Poza tym puls mi nie schodzi poniżej 85 ( z reguły mam 85 - 90 ). Ale..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna? - Str. 2

.. ...krwi. Czasami w miejscu poszerzonego zwężenia umieszcza się stent. Stent to rodzaj metalowej siateczki, która utrzymuje naczynie otwarte. Stent pozostaje w tętnicy na stale. Angioplastykę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a badanie trwa około 1 - 2 godzin. W celu wykonania..

Nowotwór żyły głównej dolnej

.. ...komory serca ). żyła jest poszerzona ( 4cm ). Lekarze nie kwalifikują tego na operacje, bo podobno się nie da. Część lekarz jest odmiennego zdania i twierdzi, że potrzeba tylko kompetentnych osób, które podjęły by się tego zadania ( musi tu być zespół lekarzy kardiochirurg oraz..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...ok.38mmHg.Pien plucny poszerzony 13mm z przeplywem przyspieszonym 1,3m/s.Struna rzekoma w jamie lewej komory.SF49%,EF82%.Zastawka aorty 3 - platkowa z przeplywem 1m/s.Luk aorty lewostronny szer.12,6mmz przeplywem w aorcie zst. 1,8m/s.Separacja osierdzia w normie. Serdecznie zapraszam na..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 2

.. ...ginekologiczne. Zrobilam poszerzone badania krwi ( wszystko w normie, łącznie z OB i CRP ), moczu, usg brzucha, usg ginekologiczne ). Jeden z lekarzy zasugerował, że mogę mieć problemy z lędźwiową częścią kręgosłupa albo ze stawem biodrowym - a ból może promieniować. A jest to tym..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...aorta i pien plucny nieposzerzone, luk aorty w normie 2,6cm, graniczna grubosc scian lewej komory. kurczliwosc scian odcinkowa i globalna w normie. bez cech zaburzen relaksacji lewej komory. drobne wysycenia na brzegach wydaje sie 3platkowej zastawki aortalnej z mala niedomykalnoscia...

Zażywanie beta blokerów przed operacjami

.. ...dostępny w tym portalu z którego wynika, że wśród pacjentów stosujących przed operacją beta blokery śmiertelność w ciągu miesiąca po operacji była 3 razy większa. Czy ktoś zażywał te leki przed operacją!..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej..

Wynik tomografu serca - poszerzona sztuczna aorta?

.. ...w części wstępującej poszerzona na dl. ok. 13cm do * * * szer. * * * ok. 4 - 4,9cm * * * . Aorta piersiowa w części zstępująca nieposzerzona szer. ok. 2,5x2,7cm * * * w zakresie * * * luku ok. 2,9cm. * * * Pień płucny szer. ok. 2 - 2,3cm. * * * Płuca bez zagęszczeń miąższowych i zmian..

Poszerzenie QRS i uniesienie ST

.. ...wykazały, że miałem poszerzoną lewą komorę o 15g większą niż może być maksymalna, a prawa była w normie. - po pół roku to wróciło do normy. Do tego wyszedł blok odnogi pęczka Chisa - czy coś takiego. Mam 17 lat i jestem aktywną osoba fizycznie. Czasami mam duszności - tak jakbym nie mógł..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...pomóc.Mam dośc znacznie poszerzona aortę wstępujacą - 49mm. i niewiem jak z tym żyć.Czy moge ćwiczyc na siłowni,oczywiście z małym obciążeniem,naprawde malutkim,duza liczbą serii i powtórzeń+brzuszki i bieganie z tetnem 130 uderzeń na min.Czy będe mógł w ten sposób ćwiczyć po..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...ja mam 55 lat i aortę poszerzoną do 5,8 a łuk do 3.8 i zastawkę dwupłatkową - całość do protezowania ,jestem przed operacja i nie mam pojęcia gdzie ją zrobić,mam propozycję w Szczecinie ale nie znalazłam jeszcze żadnej opinii o tym ośrodku - proszę - może ktoś kto korzystał z tego..

Echo serca 2,5 latka

.. ...masy ciała. Nieznacznie poszerzona prawa komora i pień t.płucnej. przepływem I - p ( wielkość największego ubytku ok 3mm ). Struna ścięgniasta poprzeczna w świetle LV. Bez widocznego płynu w worku osierdziowym. Lekarz zlecił wykonanie EKG i oceny sylwetki serca. Lekarz powiedział że ma..

Poszerzona RV, RA, pień PA, w przegrodzie IAS ASD II

.. poszerzona rv 6,7 cm;poszerzony ra.poszerzony pien pa.w przegrodzie ias asd ii na odc.3,2 cm z przeplywem z la do ra. wn.asd ii - istotny hemodynamicznie. Kochana moze sie myle ale mysle ze masz wade serca( ubytek ).Nie napisalas czemu mialas robione badania.Czy lekarz nie mowil ze masz przeciek?Czy kazal ci..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej i niedokurczliwość komory

.. ...naciekiem oraz nieco poszerzone jamy prawego serca. Niestety lekarz kardiolog poinformował mnie jedynie, że dzieciątko będzie miało kontrolne badanie UKG za ok, 3 - 4 miesiące. Ja chciałabym widzieć jak wyglada proces leczenia u takiego maleństwa? Czy są szanse, że z biegiem lat, jak..

Poznań ul. Długa - Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu Medycznego

.. ...dwupłatkową zastawkę i poszerzoną aorte wstępującą ( 51mm ), dostałem już skierowanie do szpitala na operacje w Poznaniu ( j.w ), prawdopodobnie proteza aorty i zastawki ; chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat tej kliniki i lekarzy. Proszę jeśli ktoś miał * przyjemność * przebywać..

Wydłużona i poszerzona aorta - 63lata

.. ...wydłużona i poszerzona aorta? na co mam uważać? Proszę poszukać postów na tym forum o poszerzonej aorci jest ich troche To znajdzie Pani odpowiedź np. http://forum.kardiolo.pl/temat1985.htm pozdrawiam..

Interpretacja MRI głowy

.. ...przemieszczone. Struktury mózgu i móżdzku bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nie poszerzony. Przymózgowa przestrzeń płynowa prawidłowo zachowana. Torbiel w zachyłku zębodołowym zatoki szczękowej lewej. *..

Aorta wydłuzona sklerotyczna

.. ...sklerotyczna w łuku poszerzona do 42 mm. Serce wiszące, smukłe * . Czy to coś powaznego i wymaga natychmiastowego leczenia/operacji. Osoba ma 65 lat. Jacenty mam podobny wynik i tez nie wiem co to oznacza :(..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg , Objawy niewydolnego krążenia . Czy to jest..

Wyniki ECHO Serca czy one są dobre ?

.. ...Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg no, to powinno wszystko tlumaczyc. Miales..

Szukam dobrego kardiologa na północno-wschodnim terenie Polski

.. ...zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniaka 53 mm ). Po konsultacji z dwoma kardiologami oparacja jest raczej nieunikniona. Czy ktos zna doswiadczonego kardiochirurga na polnocno - wschodnim terenie Polski ? Witam, ja byłem operowany 15.07.2009 przez dr K. Matlaka w..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. ...zastawki aortalnej i poszerzona aorte wstepujaca ( tetniak 53 mm ). Po konsujtacji z kardiologiem operacja jest nieunikniona. Oprocz leku przed operacja neka mnie pytanie - co pozniej ? Jak wyglada zycie po operacji ? Czy ktos podzielilby sie ze mna swoimi doswiadczeniami ? a moze napisz..

Bardzo mocna chrypa

.. ...laserem,okazało się,że miałam poszerzony pień tętnicy płucnej który uciskał na lewą strunę głosową i dlatego ona nie miała drgań.Ja już wtedy chorowałam na nadciśnienie płucne więc skontaktowałam się z lekarzem kardiologiem,ale oni nie dawali wiary,bo takiego przypadku nie mieli.Zaczęto..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg , Objawy niewydolnego krążenia .Częsta..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...przed wizytą u lekarza. Poszerzona jama lewej komory( 67 /52.8mm ) lewego przedsionka ( 45mm ) pozostałe wymiary jam serca w normie. Przerost mieśia lewej komory ( 13.2 / 18mm ). Upośledzona podatność rozkurczowa mieśnia lewej komory. Akineza segmentów podstawowych przegrody..

Zakrzepica

.. ...płucach. Również zauważyli poszerzoną prawą komorę serca ( co nastąpiło na skutek tachykardii ). Włączono natychmiast leczenie w postaci zastrzyków w brzuch i tabletek doustnych, które miały leczyć zakrzepicę i lekarstw na zmniejszenie tętna .Dwa tygodnie w szpitalu,do końca życia zakaz..

WPW - wyniki holtera

.. ...Zespoły QRS o morfologii bloku lewej odnogi pęczka Hisa. Okresowo zespoły QRS o prawidłowej morfologii - choć poszerzone. Granicznie krótki PQ ( 0,1s ). Nieliczna, pojedyncza ekstrasystolia nadkomorowa...

Straszne duszności przy minimalnym wysiłku

.. ...przyściennej skrzeplinie. Poszerzony pień tętnicy płucnej bez widocznego materiału zakrzepowego.Przegroda międzyprzedsionkowa z tętniakiem przegrody balotującym w obu kierunkach LA i RA, w Doppler z podejrzeniem przecieku.Niedomykalność zastawki trójdzielnej | / || z PAP ca 57mm t/g . To..

Szukam kontaktu z osobami operowanymi w Aninie. moje gg 2877674

.. ...chciałam to zrobić, bo mam poszerzoną aortę wstępującą i za jakiś czas będę potrzebować wymiany aorty wraz z zastawką ( oraz kilku inych poprawek ). Myślałam, że skoro jestem stałą pacjentką IK ,to mogę się zgłosić do niego na konsultację. Bez skutku, bo trzeba mieć jakieś specjalne..

Operacja wymiany zastawki mitralnej!!!

.. ...aortalną na sztuczną i poszerzoną aortę wstępującą łatą dakronową. Dodatkowych obciążeń nie miałem. Do pracy wróciłem po 4 miesiącach. Ogólnie po operacji czułem się dobrze, sercowych dolegliwości nie miałem wcale, bolały mnie łopatki, mostek ale to chyba standard. Półtora miesiąca od..

Winiki HOLTERA, proszę o ocenę

.. ...Wnioski.Tendęcja do tachykardii zatokowej, ExSV nieliczne, Z.QRS o typie LBBB Dodam że ma 31 lat i czyje ię dobrze. Proszę mi wytłumaczyć o co tu chodzi. POzdrawiam i dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz. Piotrek..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...piersiową zstepująca to 3m/s Poszerzona aorta wstępująca ( 4,5cm ) Konieczna konsultacja kardiochirurgiczna Prosze o weryfikacje i z góry dziękuje : ) Myslę ze bez operacji sie nie obędzie !!!Trzymam kciuki ażeby ci wszystko poszło ok a czt taka operacja bedzie polegała na jakiejś..