Potas co

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

.. ...między jonami sodowymi i potasowymi. Działanie inhibitorów angiotensyny polega na wywołaniu obniżenia ciśnienia ( efekt hipotensyjny ). Obniżenie ciśnienia wywołane jest przez zmniejszenie napięcia mięśniówki gładkiej tętnic. Korzystne działanie inhibitorów konwertazy polega na obniżeniu..

Asystolia

Asystolia

.. ...elektrolitowe takie jak nadmiar potasu w surowicy, niedobór magnezu lub pęknięcie komory serca i tamponada. Rozpoznanie asystolii stawia się na podstawie badania elektrokardiograficznego oraz stwierdzeniu objawów braku czynności hemodynamicznej serca takich jak brak tętna na tętnicy..

Bradykardia

.. ...niedokrwienna serca; niedoczynność tarczycy; przedawkowanie beta - adrenolityków, glikozydów; hiperkaliemia - nadmierne stężenie potasu we krwi ( może się pojawić u osób przyjmujących środki moczopędne )...

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...zaburzeń funkcji kanałów potasowych ( K ) i sodowych ( Na ) w komórkach mięśnia sercowego. Wydłużenie odstępu QT może być także nabyte - w wyniku działania leków lub zaburzeń elektrolitowych ( hipokalemia, hipomagnezemia, hipokalcemia ), istotnej bradykardii, zatrucia kokainą, środkami..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...diuretyki oszczędzające potas np. spironolakton. Rzadziej wykorzystywane w terapii nadciśnienia tętniczego są klonidyna ( Iporel ) i antagonisty receptora α1: doksazosyna ( Apo - Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon ), terazosyna ( Tesin, Hytrin, Kornam, Setegis )...

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...sodowych i utratą jonów potasowych w kanalikach nerkowych. Powoduje to zmniejszenie objętości krwi krążącej i obciążenia serca. Zahamowanie działania angiotensyny II powoduje zmniejszenie napięcia obwodowego, mniejszą pracę serca a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na tlen...

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...). Badanie ogólne ( obecność mikroalbuminurii ) i posiew moczu. U wszystkich chorych zaleca się wykonanie badania EKG. Kontrola poziomu cholesterolu całkowitego i frakcji: LDL, HDL, oraz trójglicerydów...

Migdały, orzechy włoskie, laskowe a choroba niedokrwienna serca

Migdały, orzechy włoskie, laskowe a choroba niedokrwienna serca

.. ...E, magnez, włóknik i potas. Nie tylko migdały zostały zaliczone przez FDA do orzechów korzystnie działających w profilaktyce choroby niedokrwiennej. Na liście znalazły się także orzechy laskowe, orzech ziemne, orzechy włoskie. ok. 45g orzechów migdały orzechy laskowe orzechy włoskie..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...powodują zatrzymywanie potasu w organizmie, należy zachować ostrożność przy jednoczesnym stosowaniu innych preparatów o podobnym działaniu ( np. diuretyki oszczędzające potas ) - istnieje ryzyko hiperkaliemii ( zbyt duże stężenia jonów potasu we krwi ). Działaniem niepożądanym leków z..

Arytmia serca

.. ...również poziom jonów potasu i magnezu we krwi. Zaburzenia rytmu mogą wynikać także z chorób nie związanych bezpośrednio z samym mięśniem sercowym ( np. nadczynność tarczycy ). Arytmie dzieli się na nadkomorowe i komorowe. Pojęcie arytmii nadkomorowej odnosi się do zaburzeń powyżej węzła..

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...wpływa głównie na kanały potasowe komórek układu bodźcoprzewodzącego serca, uważa się jednak, że modyfikuje również przepływ jonów sodu i wapnia oraz że nie pozostaje bez wpływu na układa andrenergiczny. Lek zwalnia szybkość przewodzenia impulsów elektrycznych w układzie..

Niedobory magnezu

.. ...gospodarką wapniową i potasową. W razie objawów niedoborów magnezu należy także skontrolować stężenia potasu i wapnia. Przy niedoborach magnezu objawy mogą dotyczyć wielu układów. Występują zaburzenia rytmu serca, drżenia mięśniowe i osłabienie siły mięśniowej, skurcze. Mogą pojawić się..

Hipokaliemia

.. ...którym stężenie jonów potasu ( K ) w surowicy krwi jest poniżej wartości przewidywanych przez normy laboratoryjne. Stężenie jonów potasu powinno zawierać się w przedziale 3,5 - 5,0 mmol/L. Przyczyny hipokaliemii. Hipokaliemia może byś spowodowana stosowaniem leków, które zwiększają..

Indapamid (Ipres long)

.. ...zwiększa wydalanie sodu i potasu z moczem, przez co zwiększa również objętość wydalanego moczu ( sód pociąga za sobą wodę ). W czasie stosowania preparatów indapamidu należy liczyć się z możliwością wystąpienia hipokaliemii. W ramach zapobiegania hipokaliemii, razem z lekami moczopędnymi..

Sole potasu (Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin, Kalibit)

.. Sole potasu są podawane w stanach umiarkowanej hipokaliemii ( jeśli hipokaliemia jest znaczna, lub współistnieją zaburzenia wchłaniania, potas podaje się w postaci dożylnej ) oraz profilaktycznie, w celu zapobiegania wystąpienia hipokaliemii. Jony potasu są wypłukiwane z organizmu przez większość leków..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...znacznych spadków stężenia potasu, jest jednocześnie kilkakrotnie silniejszym lekiem od furosemidu - innego przedstawiciela tej grupy. Diuretyki pętlowe są stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Torasemid poza działaniem moczopędnym wpływa również bezpośrednio na naczynia..

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. ...jest blokowanie kanałów potasowych w komórkach układu bodźcoprzewodzącego serca. Ostatnią, czwartą grupę opisywanych leków tworzą blokery kanałów wapniowych, z których w leczeniu zaburzeń rytmu serca wykorzystuje się głównie preparaty werapamilu i diltiazemu. Każda z grup leków ma..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...wszystkim pompa sodowo - potasowa, jedne z kanałów w błonie komórkowej, który zapewnia transport jonów sodu i potasu wbrew ich gradientom stężeń ( jest to transport wymagający energii w postaci ATP ). Glikozydy powodują wzrost stężenia jonów sodu we wnętrzu komórki mięśniowej, powoduje..

Budowa krwi

Budowa krwi

.. ...przede wszystkim sód, potas, magnez i wapń w odpowiednich stężeniach ), glukoza, przeciwciała, wiele substancji biochemicznych jak mocznik, kreatynina czy bilirubina, liczne enzymy jak choćby aminotransferazy. Bardzo istotne są składniki buforowe osocza, które zapewniają odpowiednie pH...

Dieta bogata w potas

Dieta bogata w potas

.. Potas jest jonem głównie wewnątrzkomórkowym. Jego stężenie we krwi zawiera się w przedziale 3,5 - 4,5 mmol/L. Prawidłowe stężenia potasu i sodu mają kluczowe znaczenie w gospodarce elektrolitowej ludzkiego organizmu. Dobowe zapotrzebowanie na potas dorosłego człowieka wynosi około 2000 mg na dobę. Ponieważ..

Buraki obniżają ciśnienie krwi

.. ...magnezu, sodu i potasu. Picie surowego soku z buraków pomaga w wydalaniu kwasu moczowego z organizmu, pobudza krążenie i ułatwia przemianę materii. Buraki pomagają też leczyć anginę, grypę i przeziębienia...

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...zwiększenie spożycia potasu, który jest obecny w dużych ilościach w warzywach i owocach - podkreślił prof. Januszewicz. Zgodnie z rekomendacjami specjalistów, dzienne spożycie soli przez jedną osobę powinno być niższe niż 5 gramów. Tymczasem, w Polsce dochodzi ono nawet do kilkunastu..

Pszczeli jad w leczeniu nadciśnienia

.. ...takich jak jon sodowy, potasowy czy wapniowy. Toksyna, zwana tertiapiną ( TPN ) hamuje przepływ jonów potasu przez błony komórkowe zatykając je od zewnątrz komórki. Kanały zwane Kir, które występują w komórkach nerek, sa nowym potencjalnym celem dla metod leczenia nadciśnienia. Pacjenci..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...spowodowane niskim poziomem potasu lub magnezu, nadużywanie alkoholu, kofeiny, otyłość, nadczynność tarczycy, operacje płuc, przełyku, uszkodzenie mózgu, czynniki genetyczne. Dwa zasadnicze rodzaje leczenia to leczenie farmakologiczne ( mała ilość leków o udowodnionej skuteczności i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...Oprócz tego duzą dawkę potasu 945 mg /dzień i 1 tabl. spironolu - 0025g. Bo mam b.niski mimo uzupełniania poziom potasu - 3,89 Złe samopoczucie, kt. pojawia sie u mnie co jakiś czas objawia sie tak: zawroty głowy, mdli mnie, mam dreszcze, czuję się jakbym miała zemdleć, pojawia się ból w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...mg dziennie, magnez, potas, acard ). Dolegliwości bólowe pojawiaja sie głównie w czasie stresu i czasami wysiłku. Wtedy tez nasila sie arytmia ( ja ją czuję ) i robi mi sie słabo ( takie stany na pograniczu omdlenia, ale nie tracę przytomności ). Próbe wysiłkowa mam dodatnią ( 7 Metz )..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...uzupełnienia niedoboru magnezu, potasu i przy niemiarowościach serca )i raczej bym go nazwała lekiem wspomagającym - ale to jest moje zdanie. Co do Preductalu nie jestem pewna ( nie pamiętam już ) - ale nie zaszkodził mi ale i nie pomógł. Ale trzeba pamiętać, że każdy reaguje inaczej na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...pytanie czy magnez i potas mozna brac co dzien nawed jak sie robilo badania krwi i wszystko w normie.Ja robilem badania na magnez ale pamietam ze jakies 2 godziny lub trzy przed zjadlem tabletke z magnezem czy wynik mogl byc oszukany pytam poniewaz od 4 dni niejem magnezu i te skurcze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 32

.. ...najprawdopodobniej jest niski poziom potasu, kardiolog to potwierdził, ponieważ EKG wysiłkowe było ok - zaczełam więc łykać Kalipoz, Kaldyium, Aspargin... Lekarz rodzinny przepisał jeszcze Corectin 5. Do końca grudnia miałam jeszcze 3 ataki, mimo przyjmowania leku. Te ataki są okropne -..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...złapany. A jeśli chodzi o potas to jak trafiłam w zeszłym roku do szpitala to też stwierdzili ze potasu mam na min i nafaszerowali mnie 2 butlami kroplówki z potasem. Na długo nie pomogło!!potem też spr potas i niby był ok a arytmia była. Prawdą jednak jest że elektrolity wpływają na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...jest robione - mi się potas okrutnie wypłukuje i muszę mieć ,,doładowania * * Beatko masz rację mnie właśnie też rozpacz popycha w kierunku ablacji to że nie moge nic robić ,( o sporcie nawet pomarzyć co zawsze lubiłam bo nawet wtedy zaczyna sie telepanie. ) nawet w chacie .Do prostych..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...dodatkowo wytrąca sie mu potas z organizmu, nie wiemy z jakiego powodu, leżał w Klinice zaburzeń tarczycowych i już sama nie umiem zliczyć w ilu jeszcze szpitalach,wyniki dobre, jeżeli ktoś mógłby nam coś doradzić, podpowiedziec to z góry bardzo dziekuję...serdecznie pozdrawiam Magda...

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...j.brzusznej wszystko w normie, potas dolna norma, wynik tsh 4.12. Dodam, że lekarka stwierdziła, iż to wystarczy w zakresie badań. Żadnego powtórzenia, czy badań ft3,ft4 i innych. Miałem robione kiedyś dawno ekg było wszystko ok a teraz nagle takie ciśnienie i ogromne wachania pulsu...

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...betalok zok 25 magnez potas hydrozynium na nerwice przez te leki to ja niewiem jak ja zaloze rodzine itp przeciez dopiero zaczynam zycie Witam Lidka! Pierwszy raz czestoskurcz napadowy * zlapal * mnie w wieku 15 lat,teraz mam 30.Przez te wszystkie lata bralam rozne leki,nizbyt regularnie..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...zasadnicze pytanie. O potas. Zacząłem kojarzyć fakty i trochę czytać literatury fachowej, gdzie dość jasno jest napisane że niskie stężenie potasu we krwi może wywoływać częstoskurcz - dokładnie tak to zostało sformułowane. Dla pełnego obrazu powiem, że choruję na cukrzycę..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...zaszkodzi a moze pomoc no i potas takze reguluje prace serduszka ale niestety nie jest dostepny bez recepty,pozdrawiam haj haj: ) Mam zabieg ablacji 16.marca 2009, bardzo sie boje ale jak to wszyscy tweirdza nawet lekaz ze zabieg ten powinnam miec juz dawno zrobiony.Czestoskurcz..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 5

.. ...odkad zaczalem brac potas i magnez nie mialem czestoskurczy ale za to kluje mnie w okolicach serca i czasem czuje sie jakby serce nie wyrabialo ( cisnienie i ilosc uderzen w normie ) ,wdechy wydaja sie strasznie plytkie mimo ze ( niby ) nabieram tyle powietrza co zawsze... tak mysle ze..

Echo serca - Str. 2

.. ...kliniczną. mam niski poziom potasu, uzupelniam go na bierzaco kalipozem ale to nic nie daje, miesiac temu mialam go 4,1, a tydzien temu wyladowalam w szpitalu z poziomem 3,4, magnezu tez mam malo, kazali mi pojsc do nefrologa Może za mało tego kalipozu ,albo mas zkłopoty z jego..

Echo serca - Str. 3

.. ...labolatoryjnych niski potas , hemoglobina i hematoktyt na dolnych granicach normy dla kobiety, podobnie wskazniki objetosciowe krwinek. Poza tym ok. Witam, podziwiając znajomość tematu przez Szanowne Panie. Jeśli można pochwalę się moimi wynikami echa serca, prosząc jednocześnie o..

Echo serca - Str. 15

.. ...magnez 1 x dziennie i potas w tabletkach 3 x dziennie Pani Izabello! Będe bardzo wdzięczna pani jeśli poświęci mi pani choć chwilę czasu i odpowie na moje pytania .Miesiąc temu ( po komunii zakrapianej alkoholem ) trafiłam do szpitala z rozpoznaniem częstoskurcz napadowy..

Echo serca - Str. 16

.. ...warto suplementowac potas Dzieki za szybka odpowiedź!! Co do sterydów to nie wiem nie znam sie , ale moge ci napisac nazwy leków , które biore.ZAFIRON * MUFLONIDE i antybiotyki jak jestem chora zdarza sie kilka razy w roku.Ach i zapomniałabym o ASPARGIN gdy nogi zaczęły mi puchnąć lekarz..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...jak miałam niedobór potasu lub magnezu:>hehe musisz mniej szalec bo wysiłek fizyczny i stres nie sprzyja serduszku: ) Witamin hmmm... jak juz wczesniej napisalem byl okres gdzie robilem wszystko silownia odzywki itp... a wydaje mi sie ze takie siedzenie bez wysilku fizycznego nie..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...wypada!!! Biorę magnez, potas i Betaloc... Nie wiem co ma myśleć na ten temat, czytam duzo ale i tak mam mętlik w głowie. Jak mam teraz z tym żyć, co mi wolno a co nie??? W sumie od lekarza nie dowiedzialam się niczego konkretnego na temat mojej wady serca; - ( Proszę o jakieś informacje..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...Bralem magnez, bellergot, potas. Lekka porada - sprawdzcie sobie kregoslup. Od kiedy zaczala sie moja rehabilitacja - skolioza ledzwiowa i piersiowa - zdarza mnie sie odczuc skurcz jeden na tydzien - dwa - czyli to w ogole juz nie jest istotne : ). Pozdrawiam wszystkich skurczowcow : ) X..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...pewniej: ) Zażywaj magnez i potas z wit B6. Polecam też herbatkę * KARDIORYTM * firmy BIO - ACTIVE, która wzmacnia serce, wlaczy z miażdżyvą i cholesterolem, a zawiera dziką różę, herbatę zieloną sen - cha, hibiskus, jabłko, miętę, owoc głogu, ekstrakt z czerwonych winogron, ziele..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...zawierają elektrolity: sód, potas, glukozę i wit C dla lepszej pracy serca i mózgu. Polecane zwłaszcza w upały, kiedy tracimy mnóstwo składników wraz z potem. 24 tabletki kosztuja ok 15 zl, ja się po nich naprawde dobrze czuje. A! i zmierz sobie ciśnienie, może masz za niskie, stad te..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...,, - ), ale jeszcze potasu i sodu. Trzeba by było zrobić badania na ich zawartość. Fidel, może wiesz jak? Z krwi? No i znowu ktoś radził, żeby zbadać poziom hormonów tarczycy.Czy to też robi się przez badanie krwi? Mała, jak tam? Trzymam za Ciebie kciuki. ( za siebie nadal też:..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...ja...? Doro, poziom potasu można zbadać z krwi. Jego niedobór powoduje częstoskurcze. Często za * wypłukiwanie * potasu z organizmu odpowiada właśnie zaburzona gospodarka hormonów tarczycy. Poziom hormonów tarczycy: TSH,FT3 i FT4 można również jak potas zbadać z krwi. Pozdrawiam! Miniu,..

Tachykardia i metacord 50

.. ...elektrolitów, zwłaszcza sód i potas? Brak równowagi między tymi pierwiastkami bywa przyczyną arytmii. Cześć, dzisiaj byłam u lekarza. Serce biło mi 120/1 min, było mi słabo, miałam drżenie rąk. Ciśnienie było w porzadku, bez żadnych badan stwierdził że ukrwienie jest w porządku i że..

Migotanie przedsionków

.. ...trakcie napadu polopirynę, potas, hydroksyzyne, bo wystepuje duzy lęk.Leczę nadciśnienie. Biorę rano 1|2tabl. bisokardu, w poł. prestarium, ciśnienie mam unormowane po lekach. Też mnie to gnębi od trzech lat, ale nigdy tak długo . Leczę się Polfenonem( Rytmonorm )bywają dłuzsze okresy..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...tatuaze, kolczyki odpadaja - bo moze dojsc do zakazeia krwi, co pogorszy stan serca. Dobrze jest zrobic echo serca z doppleren, wtedy mozna sprawdzic czy przeplyw krwi jest prawidlowy. Pozdrawiam Elwira : )..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...mi atenolol magnez i potas do tego jeszcze zomiren na uspokojenie.Ciagle odczuwam jakieś dziwne bóle w okolicy serca, kłucie , bolące skurcze. Ogólnie zle się czuję jestem ciągle zmęczona , nie mam siły. jestem niskociśnieniowcem , jestem osobą drobną i szczupłą nigdy nie chorowałam a to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...niedobór wapnia, magnezu, potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki wypadania zastawki odczuwać będziemy o wiele słabiej...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...ogromne braki magnezu potasu i wapnia które nie chcą mi się wchłaniać do organizmu, wiec rózniwz uzupełanim braki tabletkami. Czasem czuje się ok, ale bywa tak że przez kilka dni mam ciągłe zawroty głowy, czasem czuje się tak jakbym miała za chwile umrzeć, jakby serce mi stanęło. Ciągle..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...coby miec dobry poziom potasu. Magne B6 - magnez Tranxen 5 i Xanax 0,25 - tranxen rano i wieczorem, xanax w srodku dnia. Ta kuracja ulega modyfikacjom i sa robione przerwy ( zeby nie uzaleznic sie od benzodiazepin ), a dawka jest czasem zmniejszana - np tranxen jeden raz dziennie, i..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...likwiduje tych skurczów.potas i magnez .jestem dobrej myŚli a najwazniejsze to zero stresu. wlasnie wrocilam ze szpitala z badań na ten sam co Wy temat.od kilku lat sie lecze,a zaczelam od betalocu zok 50 .Lek byl skuteczny ,jednak alergia skorna nie pozwolila mi kontynuowac kuracji..

Za szybkie bicie serca

.. ...Niedobor magnezu lub potasu tez moze byc przyczyna podwyzszonego tetna albo powiekszona tarczyca.Dlatego zglos sie do lekarza a mysle, ze znajdzie powod twojej dolegliwosci. Pozdrawiam. Witaj Basiu! Sądzę, że Monia ma zupełną racje i jak najszybciej powinnaś zgłosić się do lekarza i..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...mówiono mi ze brak mi potasu to brałam potas tylko ze pozniej przez niego corazbardziej mnie kuło i nie juz po lewej stronie ale i tez po prawej... Byłam z tym u swojego lekarza przepisal i usg brzucha nic nie wykazalo podejrzewali wrzody wiec zarestrowalam sie do gastrologa ale po paru..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...rozrzedzenie krwi i potas. Głowa do góry częstoskurczowcy. Kiedyś musi się udać. Ja na to liczę. Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza Artura, Mirka i Dorotę. Dopiero teraz wczytałam się w twój post Amadea. Nie chodzi o to, że 98% to zabiegi udane. To mnie lekarze dawali 98% szans, że ablacja..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...takie jak betalok 25 potas i magnes i tabletki od nerwicy mam tego dosyc mam 20 lat a musze brac leki jak stara babka nie moge nic pic alkocholu na jakiejs imprezie bo zawsze te leki musze brac. wogole to lapie mnie te serce tak na pol roku z piec razy wtedy wali mi 250 razy na minute i..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...dziennie po 20mg magnez potas ale i tak czuje ze serce mi wali,czasami mam takie dni ze boje sie wstac z lozka,leze i mierze sobie puls,koszmar poprostu ,w sumie nie bije mi tak szybko bo jak mam 92 uderzenia to juz czuje ze wali mi tak szybko...nerwica serca i to silna,brak mi poczucia..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...wystarczający na podwyższenie potasu?Co jeszcze powinnyśmy wiedzieć na ten temat?Czy może to wpłynąć ujemnie na organizm? A czy potas nie jest zuzywany w mięśniach? Czytałem że im wiekszy wysilem tym wieksze zapotrzebowanie na magnez i potas dla mięśni. Jeżeli ich brakuje pojawiają się..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...właśnie niski poziom potasu? - Co robić, aby był on prawidłowy? - W jakich produktach żywnościowych jest go najwięcej? - Czy istnieje możliwość sprawdzenia jego poziomu samemu w domu? Jeśli tak to jaki. - Czy bardzo niska tolerancja na alkohol ( spożywam bardzo, bardzo rzadko i w..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...podpinają wam kroplówkę z potasem. Bywają przypadki, ze potas może piec. Warto wówczas poprosić siostrę o zwolnienie przepływu z kroplówki. Bardzo ważne jest, aby nie zginąć nogi, w która wykonane było wkłucie. Najbezpieczniej jest leżeć na wznak i nie siadać, oraz nie zginąć tej nogi..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...podczas arytmi dodoano mi potasu w kroplówce i an drugi dzien ustapiło.Następnie zostałem wypisany do domu z zamiarem powtórzenia zabiegu metoda CARTO. Czy warto było robic ablacje ? Tego nie wiem !!! po zabiegu zauwzyłem ze czestoskurcze sa czasami lzejszcze ale czesciej wystepują ? Nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...ich mniej ). Jedz duzo potasu ( zrob sobie badania na potas, osoby ze sklonnosciami do arytmii musza miec potas w jego gornych granicach. Jesli jedzenie potasu by nie pomoglo rozwaz ze swoim kardiologiem np. spironol, ktory zatrzymuje uciekajacy potas. Dziwna sprawa jest, ze tych..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 19

.. ...to produkty zawierają potas, obok magnezu najważniejszy dla prawidłowej pracy serca. Można także starać się w sposób wam tylko znany „odstresować. Ekstracystole powinny ustąpić z czasem. * Dodam tylko, że mnie ustąpiły dokładnie po roku : - ) Pozdrawiam! do Arrrtur Dzieki za..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...skontrolowac poziom potasu przed rozpoczeciem leczenia insprą i monitorować poziom potasu.Kardiolog - zapisujac insprę/wyrażał sie dobrze o tym leku/ - nie zalecił nic takiego - a ja już miałam w międzyczasie różne problemy z wahającym się poziomem potasu - i wiem - jak nieprzyjemne sa..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...i owszem kontroluje potas ale co ja wiem i to zaznaczam bo lekarzem nie jestem to małe jest prawdopodobieństwo przedawkowania potasu w organizmie już szybciej jest możliwy niedobór ale to też jest nie dobrze ponieważ to powoduje nierówne bicie serca u mnie arytmie za dużą powodowało i..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...schorzenie nabyte? Biorę potas, magnes, bisocard i tritace . Pozdrawiam Adam: witam chce sie zapytac jezeli wykryto u ciebie kardiomiopatie rostrzeniowa to po tej ablacjii choroba ci sie cofnela jak bys mogl to napisz do mnie na g 6238697 i pogadamy bo mam kilka pytan do cieibe tylko jak..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...25mg. No i oczywiście potas i magnez. Po tylu latach z tą chorobą to sam czuję, kiedy potrzebuję zwiększyć lub zmniejszyć dawkę danego leku. Normalnie funkcjonuję, lubię sobie wypić piwsko - niekoniecznie jedno ( jeszcze lepiej potęguje działanie leków moczopędnych ). Chodzę normalnie...

Po ablacji

.. ...bisohexal i uzupełniam potas,ale powiem szczerze,że czuję się rewelacyjnie.Nie mam żadnych dolegliwości związanych z arytmią. Jedynie muszę popracować nad kondycją i rzucić ( po raz kolejny zresztą ) te cholerne papierosy. Życzę dużo zdrowia i pozytywnego myślenia,a na pewno wszystko..

Po ablacji - Str. 9

.. ...ablacji tydzień podano mi potas w glukozie a po 2 godzinach betalok rownież w kroplówce po jakiś 20 minutach zakaszlałam dość mocno ale to kaszel z przeziębienia i na monitorze widzę jak spada ilość uderzeń mniej więcej po 30 jednostek aż do 60 uderzen na minute nie było to takie..

Po ablacji - Str. 10

.. ...tabletki magnezu i trochę potasu.Obecnie jest wszystko dobrze ,od czasu ablacji nie pojawił się częstoskurcz i tak jak mi powiedział lekarz przeprowadzający ablację - * uwolniłem panią od choroby * - tak jest w istocie. Wiem że żyję i chce mi się żyć. Nie biorę żadnych leków.Zachowuję..

Po ablacji - Str. 20

.. ...zrobił ) oraz klopkowka z potasu - ale to tez da się ominąc - zmniejszyć przepływ kroplówki i już jest ok: ) Teraz jestem już miesiąc po ablacji - nie miałam żadnego ataku , jedynie takie 5sekundowe ukłócia serca,ale lekarz powiedział,ze to noramlne jakieś 3 miesiące po ablacji -..

Zespół WPW a ciąża

.. ...lekow tylko magnez i potas. Magne B6 wycisza mi serce naprawde mi sie uspokaja pomaga. Moge z tym zyc tylko czy moge sie zdecydowac na dziecko ??? Nie wiem musze wybrac sie jeszcze do jakiegos lekarza. Ktos musi mi pomoc podjac wlasciwa decyzje. Mój mąż jest przeciwny ablacji. Boi się o..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 z askorbinianem potasu,amygdaliną oraz olejem lnianym.oraz kwasem dwuchlorooctowym.Z tym że 3 i 5 nieco ryzykowne ale i tak mniej niż oficjalna chemioterapia a chyba jednak zdecydowanie bardziej skuteczne - zwłaszcza jakby..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...rzezy typu magnez i potas ; ) W ogole kusi mnie, zeby zrobic osobny watek - taka ankiete dla czestoskurczowcow i arytmowcow, zeby dowiedziec sie co kto bierze, w jakich dawkach, czy uwaza za skuteczne i jakie sa ewentualne skutki uboczne. I chyba tak zrobie : ) 3majcie sie! Ostatnio..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...głowy.Miałam badany magnez potas, cały obraz krwi i moczu i jest wszystko ok. Tarczyce tez mialam badana ze krwi i tez ponoc ok ide jeszcze na usg tej tarczycy. Juz nie wiem co to moze być, nerwy choroba??? Byłabym wdzięczna za jakakolwiek rade. Zaznacze ze teraz ze strach nic nie robie..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...spowodowane brakiem potasu. Warto sobie zrobić badanie krwi na obecność potasu. Potas nie jest wytwarzany przez żaden gruczoł i przyjmuje się go tylko w pokarmie. Więc przy ubogiej diecie może dojść do obniżenia jego poziomu, a w konsekwencji właśnie do podwyższonego tętna, uczucia..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...leki. Obecnie już tylko potas, magnez i obniżający puls corektin.Są okresy, gdy nic sie nie dzieje. Czuje się znakomicie. Bywa jednak i tak, że mam * atak * kiedy serce o mało nie rozwali mi klatki piersiowej. Wówczas jest mi niedobrze, mam ból w klatce, boli mnie lewa ręka i nogi. Nie..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...magnezem przyjmowac potas, wit B6 i cynk ( pani doktor powiedziala mi ze zawsze w towarzystwie magnezu trzeba brac cynk bo wtedy lepiej sie wchlania ). Ale najlepiej isc do lekarza, bo sa rozne leki zawierajace te pierwiastki. na czym polega wypadanie płatków zastawki dwudzielnej? Lekarz..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród

.. ...lekow tylko magnez i potas. Magne B6 wycisza mi serce naprawde mi sie uspokaja pomaga. Moge z tym zyc tylko czy moge sie zdecydowac na dziecko ??? Nie wiem musze wybrac sie jeszcze do jakiegos lekarza. Ktos musi mi pomoc podjac wlasciwa decyzje. Mój mąż jest przeciwny ablacji. Boi się o..

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...odpowiedź. Zbadałabm poziom potasu - i pozostalych elektrolitów. Pozatym skorzystałabym z porady neurologa - ( MRI głowy, EEG ) Może to oczywiście mieć podłoże psychiczne ( emocjonalne ) ale badania i konsultacje trzeba zobić.. pozdrawam Mam dokładnie to samo identyczne objawy czasami..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 3

.. ...mialem niedobor magnezu i potasu o czym lekarz robiacy badanie pan bielowek ze stalowej woli mi nie powiedzial.dopiero kolejny lekarz po sprawdzeniu karty stwierdzil ze musze brac preparaty magnezowe i potasowe pomoglo ale dopiero po 2 latach brania .od niedawna mam podobne problemy..

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...podwyzszenie stezenia potasu i/lub magnezu w organizmie zmniejszyl/zlikwidowal ilosc skurczy dodatkowych ? Potasu nie biore bo czuje sie po nim dziwnie, ale magnezu biore duzo, skurczy dodatkowych nie mam tylko tachykardie, bardzo ladnie mi serce bije po magnezie, tak lekko pozdrawiam..

Propranolol

.. ...elektrolitow we krwi czyli potasu i magnezu, niestety branie beta - blokerow powoduje utrate tych pierwiastków czego przyczyna moga byc wlasnie drgania miesni i zaburzenia ich kurczliwosci, pozdrawiam Ma 8 msc synka.Ma zespół wydłużonego QTc.Od 4 msc bierze Propranolol.Czy ten lek ma..

Propranolol - Str. 2

.. ...fizjologiczną z magnezem i potasem. Po tym wydarzeniu miałem ataki paniki i zaburzenia rytmu serca. Dostałem leki: Aspargan i Propranolol. Po tych lekach na początku gorzej się czułem. Tydzień później wylądowałem z ostrym bulem brzucha w izbie przyjęć. Obecnie biore No - spe i Helicid..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...Aspargin - magnez z potasem i lek Biosotal na obniżenie pulsu. leczę tez swoje skołatane tymi wydarzeniami nerwy. Wpadłam w nerwicę, co często towarzyszy arytmiom.Lekarze twierdza, że to nic takiego te skurcze dodatkowe, że tak bywa i na to się nie umiera.Chyba to wszystko trochę..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...na tym ze mam za malo potasu, magnezy,sodu w krwi natomiast wydalam go strasznie duzo w moczu odtego moga byc te wszystkie objawy ale z tego co wiem robilam juz kiedys badania na ten drugi dzien i wyniki w normie biore juz od kilku miesieczy po 6 tabletek kaldium+mgB6+ witamine B..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...ASPARGIN ( skład: magnez i potas ), po których poczuła się jak nowo narodzona. Poradziła mi żebym też sobie kupiła ASPARGIN - dostępny bez recepty w cenie ok 5 zł .WYOBRAŹCIE SOBIE ,ŻE PO KILKU LATACH CIERPIENIA PO TYGODNIU OD MOMENTU ZAŻYWANIA ASPARGINU I JA POCZUŁAM SIĘ JAK..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...po prostu pomógł tu potas. Mikroelementy na pewno sprawiły że poczułaś się lepiej - zwłaszcza magnez. Z tym potasem, nie przesadzaj. czesc wam wszystkim mam na imie beata tez dopadła mnie nerwica raz miałam 8lat temu typowy napad lekowy a teraz to wrociło przez stresy utrata pracy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...ogromne braki magnezu potasu i wapnia które nie chcą mi się wchłaniać do organizmu, wiec również uzupełanim braki tabletkami. Czasem czuje się tak jakbym miała za chwile umrzeć, jakby serce mi stanęło. Ciągle mam stany lękowe i zdaje sobie sprawę że może sporo w tym mojej winy ( stres ),..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...dzieje.Obecnie przyjmuje magnez, potas i bisochexal i jest zdecydowanie lepiej. Przedewszystkim nie myśl o tym, staraj się tym nie przejmować i żyć normalnie, bo to naprawdę to nie jest poważna dolegliwość, czasem w to wątpiłem bo czasami myślałem że koniec jest blisko!. Więc głowa do..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...concor10,i suplementację potasu i magnezu, kaldyum 6 kapsułek, spironol200, magneb6. Pomimo tego bardzo często spada mi potas do 3,8. Mam uderzenia gorąca, drętwienia i silny lęk. Biorę asentrę. Lekarze białostoccy w lipcu stwierdzili zespół wydłużonego QT. Co dwa dni ląduję na izbie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 8

.. ...mam od Października 2008 rokuwszczepiany Kardiowerter, cieżko było sie przyzwyczaić ale dałem rade najbardziej boli mnie że nie moge uprawiać nurkowania. Napiszcie jakie można sporty uprawiać. Pozdrawiam..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...działaniu na duży ubytek potasu.Podaję nazwę i producenta leku: * SLOW K * POTASIUM CHLORIDE PH ELR - ALIANCE PHARMATELCITUS LTD AVON BRIDGE HAUSE.Lek angielski w dawce 600mg.Można pytać w aptece na dworcu centralnym w Warszawie.Lek jest drogi , kosztuje ok 550 zł. ale możliwa jest..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...wypłukuje z organizmu potas i magnez i dlatego jestes roztrzesiona i serce ci szaleje !! uzupełniaj te pierwiastki koniecznie wtedy moze bedzie lepiej!! u mnie to nie takie proste z tym uzupelnianiem biore bo 6 tabletek dzinnie kaldyum od 5 miesiecy i mam go ciagle na dolnej granicy..

Nerwicowcy a co z alkoholem? - Str. 2

.. ...powiedzcie o co chodzi z tym potasem i magnezem:( ? od 1,5 roku nie pije raz czy 2 spróbowalem w tym czasie w czasie picia normalnie bez ciągów poszedłem spac rano normalnie wstałem a po kilku godzinach - trzep w łeb! i jazd kilka dni i 3kg mniej i karetka i dusznosci lęki ... wszystko..