Powiększenie wątroby

Tamponada worka osierdziowego

.. ...szyjnych; nagle występujące powiększenie wątroby spowodowane upośledzonym spływem krwi z łożyska żyły głównej dolnej; w badaniu przedmiotowym czasami stwierdza się tętno paradoksalne; ściszenie lub całkowity brak tonów serca w osłuchiwaniu; spadek ciśnienia tętnicza z bardzo niską..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem niedomykalności mitralnej jest nadciśnienie płucne. Zdarzają się również..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...serca ( obrzęki kończyn, powiększenie wątroby - marskość zastoinowa, wodobrzusze ). Obecne też są oczywiście objawy choroby podstawowej. Leczenie nadciśnienia płucnego. Leczenie nadciśnienia płucnego jest uzależnione od fazy choroby. Chorzy muszą unikać wysiłków nasilających objawy,..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...początkowo nóg, z czasem powiększenie wątroby, śledziony, wodobrzusze ) oraz rozciągnięcie prawego przedsionka, co sprzyja powstawaniu zaburzeń rytmu serca. U chorych z tego typu wadami bardzo często występuje migotanie przedsionków. Leczenie polega na rozerwaniu zrośniętych płatków..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1067

.. ...Krysiu ja myślę, że to powiększenie wątroby to z leków, moja mama tez tak miała, dostała jakieś leki wspomagające wątrobę. Idź Krysiu do lekarza, zeby coś Ci przepisał takiego, ale nie zamartwiaj się bo nie ma potrzeby. Buziaki. Żaba, życzę miłej zabawy na weselu : ) Iwonko jak tam..

Nerwica czy ziarnica?

.. ...piersiowej, na pewno by wyszło powiększenie węzłów piersiowych. Chłoniak daje mnóstwo jeszcze innych objawów, m.in. powiększenie śledziony i wątroby. Głowa do góry i najważniejsze to nie wyszukiwać sobie chorób. Pozdrawiam Gabi witajcie.Bingo ja tak jak Ty,od pewnego czasu zamartwiam się..

Zespół HELLP

Zespół HELLP

.. Zespół HELLP jest grupą objawów występujących u ciężarnych, które cierpią jednocześnie na trzy choroby, których pierwsze litery w języku angielskim układają się w tę osobliwą nazwę. Zaburzenia te to: hemoliza ( przechodzenie hemoglobiny do osocza krwi wywołane zniszczeniem erytrocytów ), podniesiony poziom..