Powiększona

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...jest wątroba i śledziona, w ciężkich przypadkach niewydolności rozwija się wodobrzusze. Obrzęk kończyn dolnych, z uwagi na warunki hemodynamiczne, występuje jednak najwcześniej i jest łatwo zauważalny...

Kardiomegalia

.. ...Sylwetka serca jest także powiększona w przebiegu chorób spichrzeniowych, zaburzeń endokrynologicznych ( choroby tarczycy ), w chorobach układu oddechowego ( zapalenie płuc, niedodma ), wreszcie w zapaleniu mięśnia sercowego czy zapaleniu wsierdzia. U osób dorosłych powiększenie sylwetki..

Ucisk w gardle

Ucisk w gardle

.. ...mogą także powodować powiększone węzły chłonne w obrębie szyi. Jest to zjawisko naturalne w przebiegu infekcji. Węzły chłonne mogą do pewnego stopnia pozostać powiększone po przebytej chorobie oraz w przypadku często powtarzających się infekcji ( w tym przypadku dotyczących głównie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...ukg ), czy nie jest np powiększone, czy współistnieją inne choroby itd itd. Oczywiście zależy także od doświadczenia zespołu lekarskiego. W doświadczonych ośrodkach i przy prawidłowej budowie serca ryzyko poważnych powikłań powinno byc poniżej 1%.Wszystkie czynniki o których pisze mają..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...). Przedsionki nie są powiększone, co ponoć dobrze rokuje. Próba wysiłkowa też wyszła dobrze, ale akurat miałem dobry dzień. Myślę że zrobiona kiedy indziej dałaby inne wyniki. No i ta stabilność - przez 10 lat nie jest ani lepiej, ani gorzej ( dzięki Bogu ), tylko latka lecą, więc..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...Pozdrawiam Pan stakow11, powiększona prawa komora wymaga diagnostyki, zwłaszcza że: 1.jest Pan młody, 2. chce Pan uprawiać sport. Podejrzewam że rezonans to próba diagnostyki choroby zwanej ARVD - dysplazja arytmogenna prawej komory. Jeżeli istnieje podejrzenie takiej choroby -..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...prawa komora była bardzo powiększona ) w 2002 r.i ablacji ( 2005 r, ) też metodą CARTO na migotanie przedsionków. Teraz jestem szczęśliwa, bo mam tylko niedomykalność zastawki dwudzielnej serca i skaczące cisnienie ( nieznacznie ). Zawsze myślałam pozytywnie podnosząc się sama na duchu,..

Echo serca - Str. 4

.. ...mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie na moje serce, drugie pytanie - czy da się jakoś wyleczyć te..

Echo serca - Str. 5

.. ...mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. : Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie na moje serce, : drugie pytanie - czy da się jakoś wyleczyć te..

Echo serca - Str. 7

.. ...48% Opis dodatkowy: Powiększona lewa komora i oba przedsionki, złozona wada mitralna z przewagą niedomykalności, niedomykalność z. trójdzielnej Wiem, że jest to ciężki stan i wyniki nie są dobre. Ale ostatnio ( w połowie marca 2007 r. ) była na Echo i lekarz złapał się za głowę i..

Echo serca - Str. 8

.. ...nie dramatycznie duża( powiększona to prawda,ale to w związku z nadciśnieniem płucnym, choć tu jest podana tylko niedomykalnośc trojdzielna III ) Umiarkowana niedomykalnosc mitralna i to ona powiększa lewy przedsionek. ZAburzenia kurczliwości odcinkowej i obniżenie kurczliwości globalnej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...badaniach okazało się,że to powiększony gruczoł,ale wcześniej lekarz nieźle mnie nastraszył.Po tym wylądawałam w szpitalu.W 7 mies. brałam ślub i też wylądawalam w szpitalu( kolejny atak ).A później to już ciągle miałam ataki.Po jakims zaczęły być słabsze, aż się nauczyłam z nimi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 97

.. ...walczę - ostatnio mam powiększone węzły chłonne na szyi i karku, więc już prawie doktorat mogę zrobić z ziarnicy złośliwej, znowu nie śpię, a kiedy wczoraj się obudziłam w nocy spocona - to już nie wiedziałam, czy to nerwicowe czy to ta ziarnica ( nocne pocenie - to jeden z objawów )...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 244

.. ...choróbsk, a ostatnio powiększone węzły chłonne sprawiły, że wpędziłam się w takie lęki przed ziarnicą, że prawie przestałam normalnie funkcjonować, ale cóż, trzeba przeć do przodu, złapać tę gadzinę ( nerwicę ) za rogi i się nie dać! hmm, nawet nie wiem skąd taki bojowy we mnie nastrój w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 286

.. ...badaniu odkrył, że mam powiększony węzeł chłonny pod pachą i kazał do onkologa iść. Co ja się w tej przychodni przed wizytą naprzeżywałam, to sobie możecie tylko wyobrazić... moja nerwica całą następną noc dawała o sobie znać. Onkolog skierował mnie na mammografię - jeżeli ta da..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...tak jak pisza nieco powiększona, gradient przezzastawkowy wyzszy ,ale dlatego ,zę jest niedomykalnaośc ( szkoda ,zę nie ma dokladnej oceny fali zwrotnej ), graniczny wymiar aorty wstepującej. Trudno cokolwiek wyrokowac ,na podstawie kilku paramterow, bez badania pacjenta i bez porownania..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...spowodowane wirusami. Stale powiększone białe krwinki ok 22 tyś. czy u was temu też towarzyszy zwiekszona leukocytoza? Dajcie znać ile czasu trwa zapalenie mięśnia sercowego i czy temu towarzyszy zwiększona leukocytoza ( jezeli wiecie ). Pozdrawiam Michał witam Michał niestety nie umiem..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...poniżej 5% serce bardzo powiększone. Po szpitalu frakcja 10%. W styczniu tego roku załlożyli mu rozrusznik i było lepiej frakcja podskoczyła do 35%. Mąż leczy się w Zabrzu u docent Kozielskiej. W tej chwili jest lepiej frakcja 45% , serce i komora pomniejszyły się. Zaznaczam mą z bieże..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...ubocznych nie mam.Mam powiększoną wątrobę i okresowo spadki ciśnienia,ale to chyba w związku ze stosowaniem jeszcze innych, maksymalnych dawek leków:Atram 2x25,tritace 10 ,ostatnio zmienione na enarenal 20,digoxin 1x100,Milurit x1,Kaldyjum x1,Cardin20x1,acenocumarol 1x.no i furosemid 3..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...ok. 25, serce mocno powiększone ). Ma 29 lat. Po dwóch miesiącach leczenia nie zaszła żadna poprawa. Od lekarzy słyszeliśmy różne wersje. Po wykonanej biopsji serca kilkakrotnie mówiono nam, że nie stwierdzają zapalenia mięśnia sercowego. Gdy otrzymaliśmy opis biopsji, było napisane że..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...Okazało się, że jest sporo powiększona. Nikt nigdy nie zastanawiał się nad moim tyciem, i mimo dbania o cerę trądzik, a także o suchość skóry - mimo używania najlepszych balsamów i łykania setek tabletek z witaminami. Także jeżeli chodzi o wyniki krwi, czy też o uczucie ciągłego zimna,..

Niedoczynność tarczycy - Str. 11

.. ...tarczycy i oczywiście powiększona z trzema guzkami :( w poniedziałek idę na badanie TSH i FT3 i FT4 a potem z wynikami do endokrynologa. Wedle Pani radiolog prawdopodobnie mam nadczynność tarczycy. Jak będę wiedziała coś więcej to napiszę. Pozdrawiam Witam wszystkich mialaś rację Asik 26..

Niedoczynność tarczycy - Str. 12

.. ...napisałaś, że w usg wyszła powiększona tarczyca, a to jest wskazanie to rozpoczęcia leczenia, nawet przy dobrych wynikach hormonów. Kika, usg i wynik przeciwciał ( 260 to chyba powyżej normy ) potwierdzają Hashi, więc to kwestia właściwego leczenia. Może jednak warto pójść do innego..

Ablacja - Str. 8

.. ...dolegliwości miał ( bądź ma ) powiększone serduszko? Moje takie właśnie jest ( LK 78; PK 34; FW 48% ) Jednym słowem * kardiomiopatia rozstrzeniowa * . Do tego jeszcze migocze i * częstosiękurczy * ( od czasu do czasu ). Czy ktoś z Was miał takie rozpoznanie i po ablacji jest wszystko ok?..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...na serce, gdyż miałem powiększoną komore o 50% i na dodatek miałe ubytek między przecionkowy o rozmiarze 2cm. Od 3 lat uprawiam kolarstwo górskie i nigdy mi nic nie dolegało, ale 2 tygodnie temu ( w baduniu kontrolnym ) w Holterze lekarka wykryła u mnie, że mam powiekszone szmery w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 150

.. ...że tarczyca nie jest powiększona,dał mi skierowanie tylko na tsh,i uniesionym głosem zawyrokował że to na pewno nerwica,teraz nie wiem co dalej bo kolejna wizyta może pod koniec roku,poszłabym prywatnie ale nawet nie wiem gdzie znaleźć dobrego endokr.jestem z gdańska,może ktoś zna..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 153

.. ...prawa komora serca jest powiększona i ogólnie serce niedotlenione.Osobiście zarejstrowała mnie do kardiologa i zleciła zrobienie morfologii i badan na tarczyce które wyszły dobrze.U kardiologa powtórnie zrobiono mi ekg,nie wyszło dobrze ale było o wiele lepsze niż to poprzednie.Kardiolog..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 194

.. ...pytanie.Czy USG szyji pokaże powiększone węzły nadobojczykowe? Czytam, czytam i zaczynam się co raz bardziej bac. Mam mniej więcej to samo i mam już dośc! Jesteśmy, z moim lekarzem na etapie szukania przyczyny takiego samopoczucia, ale ja wiem od dawna, że to wszystko z powodu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 205

.. ...usg serca nic ( hym powiększona prawa komora )rtg płuc nic , powiększoną żyłę płucną usg , ekg blok prawej strony ale ponoć taka moja uroda . myślałem ze mam może cukrzyce ale zły trop ... W końcu padło na refluks żołądka gastroskopia wykazała refluks przepuklinę jakieś zapalenie błony..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...wyrzutowa EFG mam 25% i powiększoną lewą komowe serca. Chętnie bym się dowiedział szczegółów. Pozdrawiam. 13676802 - Mój numer GG Witam całe grono z wspomaganiem serducha. Nie wiem czy ktoś się odezwie ale chyba warto się przywitać : ) Na imię mam Mateusz, ICD mam raptem od kilku tygodni..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...dodatek jest jakiś taki powiększony, mimo iż prawie nic nie jem od kilku dni ( dieta ). Ciąża to raczej być nie może, więc o co chodzi ze skaczącym brzuchem?? * SKACZACE BRZUCHY * czesto i * gesto przyczyna jest powstaly tetniak aorty brzusznej. U kobiet moze byc takze inna przyczyna,..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...brzuch,a na dodatek jest powiększony.Co to może być ? mam dopiero 16 lat .Jestem osobą szczupłą i łatwo było to zauważyć.Czy ktoś może miał takie objawy i może mi pomóc ? Prosze i dziękuje : ) Hej Olla powiem Ci ze ja również wyczuwam w swoim brzuchu jakby drugie serce...muszę sie..

Analiza biopsji serca

.. ...Aod - 36mm lewa komora powiększona Lvol.diast.=212ml Lvd=74mm prawy przedsionek powiększony RA area=25cm2 prawa komora powiększona Rv area=31cm2 Rvd=33mm Gr lewej komory przegroda międzykomorowa prawidłowa IVs - d=8mm IVs - s=8mm ściana tylna pogrubiała LvPW - d=13mm LvPW - s=16mm Obrysy..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja sie lecze , mieszkam blisko to moj plus. Ale nie chce cie straszyc..

Przerost serca

.. ...mój syn 16 lat też ma powiększoną prawą komorę , ale w Aninie okazalo sie że ma po prostu dziure w sercu pozdrawiam Dzięki za porade, nie mam czasu jak narazie na ustalenie na podjęcie dalszych badań ponieważ zdaje za kilka tygodni mature: )To jest chyba nic groźnego ponieważ lekatz (..

Dodatkowe skurcze - Str. 94

.. ...tylko mam * nieznacznie powiększoną jamę lewego przedsionka * Wymiar lewego przedsionka: 3,8cm Czy to może być przyczyną tych dodatkowych skurczów serca? Zawsze kiedy piszę, że czuje sie dobrze odpukuję w niemalowane, bo się boję, że to wróci. Mam tez jeszcze czasem gorsze dni np...

Dodatkowe skurcze - Str. 155

.. ...- 5 lat temu miałam powiększoną prawą komore nieco ponad norme i nikt sięty mnie martwił bo nie było to wiele. satawki mi sięniedomykają hehe aż trzy i wsio napisane z wykrzykniami jak tylko coś normy pzrekracza a większość pzrekracza u mnie ale też w ogólnym opisie jest napisane echo w..

Dodatkowe skurcze - Str. 156

.. ...normie, na echo lekko powiększony lewy przedsionek, nie wiem dokładnie który to bo mam inne skróty, nie mam LP LK tylko np LVdD albo LVsD. Poza tym czekam na wynik drugiego holtera ciekawe co w nim będzie, ile tego było w porównaniu do tego co czułem. Stan psychiczny kiepski :( *..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...są tak powiększone, ze nie tylko stanowią siedlisko zarazków, ale i np w pozycji leżącej zatykaja dzieko. Skończyło sie na wyciećiu 3 i podcieciu 2 bocznych. Dziekuje bardzo za podniesienie na duchu : )..

Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory

.. ...echa prawe serce jest powiększone z charakterystycznymiKukułczymi gniazdzmi.Arytmię leczy się tu farmakologicznie.Z chorobą można normalnie żyć choć jej się w sumie nie leczy.Należy pilnować aby nie wytworzyła się niewydolność lub stan zapalny( które miewam ).No i zażywać wszystkie leki..

Pomoc kardiochirurga

.. ...140 - 90.Mam znacznie powiększoną lewą komorę serca lecz serce ( na razie ) jest wydolne i ma dobrą kurczliwość. Jednak od jakiegoś czasu mój lekarz twierdzi że już czas najwyższy bym zdecydował się na kroki dążące do operacji lub przynajmniej porady fachowca kardiochirurga. Obiecałem..

Powiększenie serca po zawale

.. ...BARBARY to nie do końca powiększone serce powodowane jest nie wydolnością, moje jest wydolne( tak stwierdził kardiolog )bynajmniej narazie!!. Pozdrawiam Generalnie powinienes brac inhibitory ACE , czyli np. Prestarium , ktore zazywasz. Jaka jest frakcja wyrzutowa w echo? Wady serca ,..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...Prawa komora serca jest powiększona o 1 cm. Jest to bardzo skomplikowana operacja, i jest niewielu kardiochirurgów / na świecie /, którzy by się jej podjęli. Bardzo proszę o poradę, czy mam już teraz zdecydować się na tę operację, czy można z tym poczekać. Dziecko rośnie /149cm/ i..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...tarczycy nieznacznie powiększony z litym normoechogeenicznym guzkiem o średnicy 16 mm.TSH 1.61 , FT 4 1.31 . Wizyta u endykrynologa zakończyła się zrobieniem.Anty TPO 1.6 iUSG .Odpowieć lekarza leczenie nie wymagane wizyta co 6 miesięcy. Co robić i czy to coś poważnego proszę o pomoc i..

Płaskie załamki T we wszystkich odprowadzeniach

.. ...hypocaliemia? Pozdrawiam Ja tez tak mam.lekarz powiedziala,ze tak jest u nerwicowcow - ja mam nerwice.jest to nieszkodliwe. A jeżeli załamek jest powiększony?W ekg tak u mnie wyszło i nie wiem co to znaczy...

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. Witajcie! Czy może mi ktoś wyjaśni co to oznacza????Robiłam badanie Rtg klatki piersiowej mojemu synkowi i coś takiego było w wyniku.Czy to coś groźnego???Pomóżcie !! Powiekszenia aorty sa glowne przyczyna zle dzialajaych zastawek. Przy zwezeniach i niedomykalnosci zastawek jest zwiekszone cisnienie ktore..

Niedomykalność zastawki II stopnia

.. Witam, Mam powiększoną lewą komore serca oraz niedomykalność zastawki II stopnia. Co to oznacza? pozdr Adam Czesc! Oznacza to ze w przyszlosci prawdopodobnie czekac Cie bedzie wymiana zastawki. Kiedy to nastapi to trudno powiedziec,moze jeszcze duzo czasu uplynac. Ja sam mam tez taka wade i narazie jezdze..

Uciążliwe kołatanie serca przy wysiłku

.. ...jest tylko nieznacznie powiększona.Zażywam Jodit.A kołatanie serca, potliwośc, duszności,zawroty głowy spowodowane są nerwicą.Tak powiedział endokrynolog.Powinieneś zgłosić się do endokrynologa.Musisz mieć skierowanie Mam dusznosci podczas jazdy rowerem serce szybko mi bije i niemoge..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...serce.Dlatego w dalszym ciągu mam arytmię, chociaż dużo, dużo mniejszą. A sama operacja to pikuś. Nic nie boli, tylko przez parę tygodni człowiek słaby jak noworodek. Jak chcesz coś konkretnego wiedzieć, to pytaj...

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...niedomykalność mitralna i powiększony lewy przedsionek )ponad dopuszczalną granicę - max. jest 40mm, a ja mam 48mm. Jestem po udanej kardiowersji. Wcześniej w kwietniu też miałem kardiowersję ale bez rezultatu - z powodu przetrwałego migotania przedsionków. Ponadto mam hiperlipidemię..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej - Str. 2

.. ...powiedziała mi że mam powiększone - ale to na bilansie zresztą do sedna ).Pierwszy raz mam coś takiego. Mój wiek - 16 lat waga 57 - 60( zawsze byłem bardzo szczupły. Często się denerwuję, złoszczę. Nie wiem co to może być. Proszę o szybką odpowiedź.; ) Pozdrawiam. Witam. I ja sie tak..

Metoda BEFT - wzmacniania przepływu informacji komórkowych

.. ...wypadanie płatków, płatki powiększone itp. to nie wiedziała co powiedzieć. Oczywiście zmienić kategorii zdrowia na A już nie mogę ponieważ w 2004 roku weszłonowe rozporządzenie, chyba że zdeklaruje się że po odbyciu służby wojskowej zostane na zawodowego we wojsku, ale sszczeże już mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...gdzie wykryto że mam powiększoną lewą komore serca. Wcześniej trenowałem na siłowni jakieś 7 lat( bez dopingu ) więć lekarz ( kardiolog ) powiedział że to normalne i nie ma się co marwić, ogólnie serce zdrowe. Dał mi coś na uspokojenie nerwów ( jakąś mieszanke na zamówienie ) do tego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...uprawiać sportu bo mam powiększoną lewą komore i przedsionek co innego mówi mój lekarz, który uważa że to nic złego a nawet lepiej bo większa pojemność, lepsza wydolnośc itp. Do dziesiątego lekarza z kolei nie mam zamiaru iść bo każdy ma swoje teorie jeszcze się okaże że nie powinienem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...endokrynologiczne ( wole powiększone bez guzków ), laryngologiczne ( z powodu * ślimaka * w gardle ), neurologiczne ( bóle głowy ). Wszystko ok. A samopoczucie koszmar! W końcu 2 lata temu zdecydowałam się zadzwonić do psychiatry, którego nr tel nosiłam od roku. Mam wykształcenie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 101

.. ...ok. Jak byś miała np. powiększoną lewą komore to ekg by to wychwyciło. Nie masz się co martwić to musi minąć. Jak dzisiejszy dzień? Standardowo mimo dość ciężkiego dnia zmusiłem się, aby wyjść na rower i zrobić pare kilometrów. Po powrocie do domu czuje się całkiem dobrze, gdyby nie ten..

Migotanie przedsiomków

.. ...chorobę. Ja mam dodatkowo powiększoną lewą komorę serca. Migotania mam napadowe. Trwają od paru do 70 godz. Żadne leki ani kardiowersje elektryczne na mnie nie działają. Brałem już chyba wszystkie leki w różnych kombinacjach jak i dawkach iiiiii nic. Migotanie przychodzi i odchodzi kiedy..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...zastawki IV stopnia, powiększoną opuszkę 47mm, znacznie powiększoną lewą komorę i oczywiście nadciśnienie. Wiadomość ta zmieniła całe nasze dotychczasowe życie. Nie bardzo wiem co nas czeka, czy w ogóle coś będzie, czy damy sobie z tym wszystkim radę tym bardziej że mamy synka..

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...zastawek do wymiany, z powiększonym sercem, po zawale? Czy mógłby sie odedzwać ktoś kto spełniał ww. kryteria i przeszedł taką operację? A może dodatkowo był operowany w Łodzi? Proszę o wsparcie słowne, bo bardzo się denerwuję. Sądzę, że wszystko wynika z nieznajomości przez nas..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...tylko najpierw była powiększona wątroba i straszny ból z prawej strony nie mogłam wziąć normalnego oddechu poza tym wszystkie wnętrzności mnie bolały teraz ból przeszedł na lewą stronę .. niestety oczekuje wciąż na termin badań... lekarze lekceważą wszystko nie interesuje ich że ktoś..

Powiększona lewa komora serca

.. ...tylko wiedzieć czy moja powiększona komora wróci do normy? Czy ta zmiana jest już na stałe? Proszę o informacje. Z góry dziękuję WITAJ ! Nie jestem lekarzem , ale musisz zadbać o siebie ! Jesteś młodym człowiekiem , jeżeli schudniesz to i ciśnienie wróci do normy ! - Doswiadczyłam tego..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...zobaczył na badaniu RTG powiększone serce, zainteresował sie osłuchał mnie dokładnie i wysłuchał szmer a potem okazal sie ze mam wade serca i po 2 miesiącach przeszłam operacje. Teraz mam 24 lata i jest ok. Nie pisze tego po to żeby Was przestraszyć, to ze ja tak miałam nie znaczy że tak..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...bardzo umęczone serce i powiększoną lewą komorę serca spowodowane było to niedomykalnością zastawki Ja też życzę ci powodzenia, zresztą sam wiesz jak będzie dla ciebie dobrze. Być może można jeszcze odwlec tą operację, być może dadzą ci inne leki, które ci pomogą normalniej żyć... w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...* płucoserce * .Jest powiększone,tak jakby tętnica została skręcona.Czuje dyskonfort i obawe,że coś źle mi tam zrobili.Ponadto został mi kawałek szwu. Czy ktoś z was miał podobną sytuacje,czy to powiększenie wraca do normy, czy w tym miejscu mieliście szwy rozpuszczalne ? 2.Druga sprawa..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 33

.. ...lewa komora znacznie powiększona w rozkurczu aż 72 mm. Jeżeli chodzi o moje samopoczucie to nie ejst źle. Zawsze żyłem bardzo aktywnie. Wydolność fizyczna b.dobra w zeszłym sezonie potrafiłem bez problemów przejechać na rowerze 50km w szybkim tempie. Nie mam duszności, nigdy nie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...poprawnie mimo znacznie powiększonego serca, na drugi dzień była już wybudzona, ćwiczyła. W kolejnym dniu ( drugiej dobie ) opuściła oddział pooperacyjny i od połowy tego dnia czuła się gorzej, nie mogła już ćwiczyć zdecydowanie gorzej oddychała, łapała powietrze, męczyła się. W nocy..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...u mego syna była już powiększona prawa komora , wystąpiły częsroskurcze , niedomykalnosc zastawki trójdzielnej ) Nie martw sie w razie podjecia decyzji o zamknięciu może uda się zrobić to w taki sposób jak u mego syna - przezskórnie pozdrawiam Cię z Poznania Cześć Madziu : ) Elu, w..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 19

.. ...boleriozie bardzo często są powiększone węzły chłonne.Zajrzyj na www.gazeta.pl forum bolerioza witam cię topol ja też mam takie objawy jak ty i zaczeło się od drgan w łydkach potem przeniosło się na całe ciało robiłam dużo badań pod kątem różnych chorób bolerioza też wszystkie wyniki ok..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 26

.. ...tam guzków, sa tylko powiększone płaty tarczycy. Obecnie mam hormon tsh 0,56 - to już jest w normie, a ja nadal mam takie zachwiania równowagi, że boję się wstać. Jeszcze jeden wynik, który wyszedł mi zły to usg tętnic szyjnych, mam zwężoną tętnicę prawą trzykrotnie niż lewą, ale..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa wolna Aorta wstępująca nieposzerzona Bez cech przeciążenia..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 2

.. ...jakims czasie zauważyłam powiększoną mase ciała,chodż ograniczam się w jedzeniu.Kolacji nie jadam. w ciągu dnia mam dużo ruchów,ale szybko się męczę[ważę już.92kg].Niewiem co mam robić,żeby nie tyć.Poradzcie mi. Co do alkoholu zrobiłam dwa razy próbę , kiedy wypiłam drinka z jednego..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...komorowe.Badanie echo wykazało powiększony wymiar lewego przedsionka.Dysfunkcja skurczowa lewej komory,z uogólnionymi zaburzeniami kurczliwości,z EF ok.40 - 45%.Proszę o opinie stanu serducha. Mam do Ciebie Piotrze pytanie. Ponieważ mój syna ma jak to określono rok temu lekka arytmie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 2

.. ...tarczycy. mam lekko powiększone węzły chłonne na szyi czy tak moze byc przy nerwicy? Witam ewita. Ja miałam identycznie też uczucie guli lub flegmy którą usilnie próbowałam przełknąć.Napiszę w skrócie bo to wszystko tak długo trwało że brakło by mi nocy do opisania. W końcu mój..

Ucisk, gula w gardle - Str. 3

.. ...wykaszleć itp. No i powiększone węzły chłonne. Laryngolog nic nie stwierdził, powiedział, że krtań jest czysta i nic w niej nie widać, kazał zrobić prześwietlenie płuc i zatok - również nic tam nie mam niepokojącego. Robiłem usg tarczycy i na jedynym płacie, który mi został - bo jeden..

Ucisk, gula w gardle - Str. 6

.. ...Mam od dłuugiego czasu powiększone węzły chłonne( ponad 4 miesiące ), ale jak z nimi byłem u lekarza, to powiedział, że to może być od jakichś bakterii... Co o tym myślicie? Możecie mnie jakoś uspokoić? Od około tygdnia mam dziwne uczucie jakby mi coś dusiło w szyję. To jest takie dziwne..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...weselej dzisiaj dostałam powiększonych węzłów chłonnych na szyi i lekarka dała mi zwolnienie z pracy i antybiotyki. mam więc czas na myślenie o mojej guli histerycznej czy jakiejkolwiek innej.Powoli nie starcza mi sił na walkę z tym okropieństwem. Mam dopiero 25 lat, a problemy jak 70 -..

Co to jest powiększenie łuku aorty? skąd się wzięło?

.. ...klatki i wyszło, że ma powiększony łuk aorty. Co to znaczy? Skąd się to wzięło? Czym to może grozić? Jak to leczyć? odpowiedzi na te dwa ostatnie pytania najbardziej mnie interesują. Proszę o radę przede wszystkim te osoby, które mają lub miały podobny problem! Bardzo się martwię,..

Powiększenie łuku aorty

.. ...cokolwiek to zaczy i powiększony łuk aorty. Teraz moje pytania - co to oznacza? Czym to może grozić? Jak to leczyć? Skąd się to wzięło? Z góry dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam! Najczęstszą przyczyną bywa zle kontrolowane nadciśnienie. Proponuję wykonac echo serca Witam wszystkich!..

Interpretacja badania serca

.. ...serca 1 )lewa komora niepowiększona o prawidłowej skurczowej funkcji i bez zaburzeń kurczliwości ED52mm,ES 25mm,IVS7mm,lvpw 9MM.POZOSTAŁE JAMY SERCA W m - MODE :lA 40MM,Ao 31mm,Rv 17mm, zmiany miażdżycowe w ścianie aorty wstępująćej oraz na płtakach,W2D nieco powiększone prawe jamy..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...nadciśnienie tętnicze, powiększone serce, szczególnie lewa komora oraz obniżona frakcja wyrzutowa lewej komory ( 36 - 39% ). Operację przeprowadzono w Rzeszowie docent Widenka oraz dr Mazur w styczniu 2010 r. Operację usunięcia tętniaka należy wykonać jak najszybciej - nie ma się nad..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...sercowego. Jeśli masz powiększoną którąś komorę serca to nie powinni Ciebie wziąć. Ja miałam powiększoną dość pokaźnie prawą komorę, która bodajże po 8 latach wstąpiła się i teraz mam mormalną. Kiedyś tj w latach 80 - tych inaczej leczono i następstwem były dwie ablacje - : 1 - sza -..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...migdałkami, mam cały czas powiększone i dziurawe, wyglądają jak ser szwajcarski, przynajmniej 2 tygodnie w miesiącu mam anginę ropną. Omdlenia, dusznośći, kołatanie serca nie dają mi spokoju. W przeciągu ostatnich 6 miesięcy mój stan się pogorszył, czasami zdarza się, że codziennie mam..

Dziura w sercu

.. ...jest lekko powiększona i nie ma na co czekać.jutro jedziemy na badania. zabieg ma mieć robiony przezskórnie. Ciesze się ze udalo sie skontaktowac z innymi rodzicami. Trzymam kciuki za pwoodzenie zabiegu...

AlAT a serce - prawdy i mity?

.. ...rok, przez co miałem powiększoną prawą zastawkę serca. Po 9 latach oddałem honorowo krew - z badan wynika, iż mimo że nie mam żółtaczki to AlAT:= ~ 180. Zrobiłem usg jamy brzusznej i wszystko jest w normie. Dlatego przypomniałem sobie o tej sprawie ( w maju AlAT na poziomie 30 a lipiec..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...jest właśnie powodem powiększonej lewej komory serca co w póżniejszym czasie może być przyczyną zawału.Ale są też i dobre wieści jest wielu ludzi którzy żyją z nadciśnieniem dbają o siebie tzn dieta sport i oczywiście kontrola nadciśnienia.W każdym razie ja staram się nie wychodzić tej..

Serce umieszczone centralnie w klatce piersiowej płodu

.. ...schematyka serca płodu jest powiększona,oś serca kąt 75 stopni linia A - P i tez nie wiemy co to oznacza i skierował mnie na badania dodatkowe które nazywa się babaniem ECHOULTRASONOGRAFICZNE PŁODU do specjalistycznej poradni we Wrocławiu bede jechac w piątek.Lekarz mówił że u mojego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 62

.. ...spada wydolność i do końca życia trzeba brać leki rozrzedzające. Mój ojciec żył tak 30 lat i nawet ciężko pracował fizycznie. Serce po latach się przystosowało choć było bardzo powiększone. Pozdrawiam..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 3

.. ...prawa komora serca jest powiększona trzykrotnie. Mam dopiero 22 lata i rocznego synka jestem załamana bo niewiem co mnie czeka, muszę być skierowana na badania do zabrza, naszczęście mieszkam w Gliwicach. Prosze napiszcie mi na czym polega ta wada, Lekarz dzisiaj nic mi nie powiedział..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...wogóle nie działają, Ma powiększone serce,niedomykalność zastawki III/ IV stopnia,niewydolność serca ,sinieje cały. Teraz ma wziewy zobaczymy może po tym będzie lepiej,napewno choroba nie zniknie.Jak wiadomo jest chorobą nieuleczalną przeciętne życie z tą chorobą nie ma za długie, może..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...nadciśnienia ponieważ mam powiększony pień tętnicy płucnej i uciska na nerw. Cały czas mam chrypkę. Spotkałaś takie osoby? Mam rentę,nigdy nie pracowałam a Ty? Tak szczerze to nie bardzo przejmuję się chorobą i biorę od życia tyle ile mogę!!!!! więc przy następnej wizycie powiem żeby..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...nadciśnienia, czyli powiększoną prawą komorę serca, powiększony przedsionek, pozerzony pień płucny, niedomykalność zastawek itd. Echo też może pokazać nadciśnienei, ale niedokładne. Lekarz robiący echo liczy jakiś gradient czy coś takiego. Ja musiałam mieć cewnikowanie serca z..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...względu na bóle brzucha i powiększone węzły chłonne pachwinowe konsultowana chirurgicznie - zalecono leczenie p - bólowe , kontynłowano leczenie antybiotykiem. Rana pooperacyjna w dniu wypisu gojąca się prawidłowo. Wypisana do domu w stanie dobrym. W związku z podejrzeniem zespołu..

Dziwna sprawa, ciśnienie, ból nóg i osłabienie

.. ...Zbadaj czy nie masz powiększonych węzłów chłonnych, ja niestety mam podobne objawy Pozdrawiam Adam wlasnie ja mam to samo co wy co to moze byc ktos poratuje o co tu chodzi???:( :( Zatorowosc zyl glebokich.. Mialam to i nadal mam. Jestem juz 8 miesiecy na warfarynie i ciagle mam nawroty...

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...Moja mama miała o 6 cm. powiększoną aorte i zepsute zastawki i jeszcze urodziła trzy córki.Już w moim wieku co dzień musze jeżdżic na gimnastyki i chydromasaże strasznie mam zdeformowana klatkę piersiową, W mojej rodzinie były juz oprowane i pzreżyły mam nadzieję ze ja również przeżyję:..