Powiększona komora serca

Echo serca - Str. 7

.. ...48% Opis dodatkowy: Powiększona lewa komora i oba przedsionki, złozona wada mitralna z przewagą niedomykalności, niedomykalność z. trójdzielnej Wiem, że jest to ciężki stan i wyniki nie są dobre. Ale ostatnio ( w połowie marca 2007 r. ) była na Echo i lekarz złapał się za głowę i..

Echo serca - Str. 14

.. ...komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa wolna Aorta wstępująca nieposzerzona Bez cech przeciążenia..

Echo serca - Str. 17

.. ...przebyłem ZMS - czy powiększona lewa komora ma związek ze wzrostem i wagą czy również z tym incydentem? Jakie są zagrożenia takiego powiększenia?Czasami występują skurcze dodatkowe. Jamy serca w cm Aorta 2,5/3,9 Lewa komora 6,0/3,9 Prawa komora 2,0 PP 4,3/3,9 Lewy przedsionek 4,6 LP..

Echo serca - Str. 26

.. ...okazało się, że mam powiększone komory. wykluczono zapalenmie mięśnia sercowego oraz tarczycę... czy powinienem się obawiać? proszę o radę... mariusz ( 30lat ) witam mam pytanie odnoścnie echa serca. miałam robione usg i lekarz zalecił mi jeszcze echo serca. zadzwoniłam do prywatnej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 584

.. ...stwierdzili Arytmie serca i powiększoną lewą komorę serca po przebytej grypie, przebadano mnie neurologiczne i ogólnie stwierdzenia wszystkich lekarzy są jednakowe DEPRESJA LEKOWA , nikt z nich nie wytłumaczył mi co mam robić pozostawili mnie samej sobie z problemem strasznie wielkim ,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 998

.. ...nadciśnieniowa a poźniej że mam powiększoną lewą komore serca . Wystraszyłam się bardzo tym bardziej że się boję zawału i wylewu a on uderzył w mój czuły punkt a najlepsze jest to że co rok odwiedzam kardiologa i robie ukg serca i nic tam szczególnego mi nie wykryli za wyjątkiem małej..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...wyrzutowa EFG mam 25% i powiększoną lewą komowe serca. Chętnie bym się dowiedział szczegółów. Pozdrawiam. 13676802 - Mój numer GG Witam całe grono z wspomaganiem serducha. Nie wiem czy ktoś się odezwie ale chyba warto się przywitać : ) Na imię mam Mateusz, ICD mam raptem od kilku tygodni..

Analiza biopsji serca

.. ...Aod - 36mm lewa komora powiększona Lvol.diast.=212ml Lvd=74mm prawy przedsionek powiększony RA area=25cm2 prawa komora powiększona Rv area=31cm2 Rvd=33mm Gr lewej komory przegroda międzykomorowa prawidłowa IVs - d=8mm IVs - s=8mm ściana tylna pogrubiała LvPW - d=13mm LvPW - s=16mm Obrysy..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja sie lecze , mieszkam blisko to moj plus. Ale nie chce cie straszyc..

Przerost serca

.. ...mój syn 16 lat też ma powiększoną prawą komorę , ale w Aninie okazalo sie że ma po prostu dziure w sercu pozdrawiam Dzięki za porade, nie mam czasu jak narazie na ustalenie na podjęcie dalszych badań ponieważ zdaje za kilka tygodni mature: )To jest chyba nic groźnego ponieważ lekatz (..

Pomoc kardiochirurga

.. ...140 - 90.Mam znacznie powiększoną lewą komorę serca lecz serce ( na razie ) jest wydolne i ma dobrą kurczliwość. Jednak od jakiegoś czasu mój lekarz twierdzi że już czas najwyższy bym zdecydował się na kroki dążące do operacji lub przynajmniej porady fachowca kardiochirurga. Obiecałem..

Niedomykalność zastawki II stopnia

.. Witam, Mam powiększoną lewą komore serca oraz niedomykalność zastawki II stopnia. Co to oznacza? pozdr Adam Czesc! Oznacza to ze w przyszlosci prawdopodobnie czekac Cie bedzie wymiana zastawki. Kiedy to nastapi to trudno powiedziec,moze jeszcze duzo czasu uplynac. Ja sam mam tez taka wade i narazie jezdze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...gdzie wykryto że mam powiększoną lewą komore serca. Wcześniej trenowałem na siłowni jakieś 7 lat( bez dopingu ) więć lekarz ( kardiolog ) powiedział że to normalne i nie ma się co marwić, ogólnie serce zdrowe. Dał mi coś na uspokojenie nerwów ( jakąś mieszanke na zamówienie ) do tego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...uprawiać sportu bo mam powiększoną lewą komore i przedsionek co innego mówi mój lekarz, który uważa że to nic złego a nawet lepiej bo większa pojemność, lepsza wydolnośc itp. Do dziesiątego lekarza z kolei nie mam zamiaru iść bo każdy ma swoje teorie jeszcze się okaże że nie powinienem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 101

.. ...ok. Jak byś miała np. powiększoną lewą komore to ekg by to wychwyciło. Nie masz się co martwić to musi minąć. Jak dzisiejszy dzień? Standardowo mimo dość ciężkiego dnia zmusiłem się, aby wyjść na rower i zrobić pare kilometrów. Po powrocie do domu czuje się całkiem dobrze, gdyby nie ten..

Migotanie przedsiomków

.. ...chorobę. Ja mam dodatkowo powiększoną lewą komorę serca. Migotania mam napadowe. Trwają od paru do 70 godz. Żadne leki ani kardiowersje elektryczne na mnie nie działają. Brałem już chyba wszystkie leki w różnych kombinacjach jak i dawkach iiiiii nic. Migotanie przychodzi i odchodzi kiedy..

Powiększona lewa komora serca

.. ...którym wyszło, że mam powiększoną lewą komorę serca. Pani doktor poinformowała, a raczej uświadomiła mnie, że takie schorzenie dotyczy ludzi z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym. Nigdy nie zwracałem uwagi na swoje ciśnienie, aż do wizyty u lekarza dwa dni temu. Mam nadwagę, mój wskaźnik..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...bardzo umęczone serce i powiększoną lewą komorę serca spowodowane było to niedomykalnością zastawki Ja też życzę ci powodzenia, zresztą sam wiesz jak będzie dla ciebie dobrze. Być może można jeszcze odwlec tą operację, być może dadzą ci inne leki, które ci pomogą normalniej żyć... w..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa wolna Aorta wstępująca nieposzerzona Bez cech przeciążenia..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...komorowe.Badanie echo wykazało powiększony wymiar lewego przedsionka.Dysfunkcja skurczowa lewej komory,z uogólnionymi zaburzeniami kurczliwości,z EF ok.40 - 45%.Proszę o opinie stanu serducha. Mam do Ciebie Piotrze pytanie. Ponieważ mój syna ma jak to określono rok temu lekka arytmie..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...sercowego. Jeśli masz powiększoną którąś komorę serca to nie powinni Ciebie wziąć. Ja miałam powiększoną dość pokaźnie prawą komorę, która bodajże po 8 latach wstąpiła się i teraz mam mormalną. Kiedyś tj w latach 80 - tych inaczej leczono i następstwem były dwie ablacje - : 1 - sza -..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...jest właśnie powodem powiększonej lewej komory serca co w póżniejszym czasie może być przyczyną zawału.Ale są też i dobre wieści jest wielu ludzi którzy żyją z nadciśnieniem dbają o siebie tzn dieta sport i oczywiście kontrola nadciśnienia.W każdym razie ja staram się nie wychodzić tej..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...nadciśnienia, czyli powiększoną prawą komorę serca, powiększony przedsionek, pozerzony pień płucny, niedomykalność zastawek itd. Echo też może pokazać nadciśnienei, ale niedokładne. Lekarz robiący echo liczy jakiś gradient czy coś takiego. Ja musiałam mieć cewnikowanie serca z..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...płucnego??? grunt, że nie masz powiększonych jam serca, szczególnie prawej komory. Adi mialam wtedy czeste infekcje - zapalenia pluc i oskrzeli przynajmniej wtedy wszystko tak to wygladalo...ale moj lekarz skierowal mnie do kardiologa i wtedy wyszlo ze dusznosci ktore mialam byly od..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...zmienioną sylwetkę serca ( powiększoną prawą komorę ) i jeszcze zaburzenia rytmu Myslę że to wszysto było wynikiem wady ( ubytku ) dziś jest już po wszystkich zabiegach ( zabrze ) czuje sie świetnie . Jeśli Twój lekarz nie widzi wskazań do zabiegu to pewnie nie jest to konieczne - nie..

Duszenie się - Str. 47

.. ...żołądka, nadciśnienie, powiększoną lewą komorę serca, niewydolność krążeniową serca. Ale...od czasu gdy rozpoznano u mnie ową niewydolność serca oraz nadciśnienie i zaczęłam brać leki to stan mojego zdrowia znacznie się poprawił, wiele z dotychczasowych dolegliwości mi minęło, podniósł..

Powiększony lewy przedsionek serca

.. Trzy lata temu miałem robione echo serca .Wynik był w miare poprawny ( podaje dane istotne dla mnie ) lewa komora - 5,1mm ,lewy przedsionek wartość graniczna 4,0mm,frakcja wyrzutowa ef - 72%,niedomykalność zastawek - mitralna +,trójdzielna+, . Od 6lat lecze nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg,..

Renta a zawał serca

.. ...frakcje mam EF 40 % i powiększoną komore ja rok temu miałam zawał tyle żemózgu dostałam rente na rok a teraz zabrali w Koszalinie odwołalam sie do Szczecina i czekam ale watpie bo wmawiali mi ze mam zapomniec ze to bylo i jestem w 100%zdrowa i do pracy raczej nielicz na rente a..

Wyniki badania Echo serca

.. ...RA i TV nieznacznie powiększona.TVR I stopnia( max,gr.systoliczny RV/RA - 30mmHg ) oraz PVR małego stopnia.Grubość ścian lewej komory w normie.Uogólnione upośledzenie kurczliwości poszczególnych segmentów lewej komory typu kardiomiopatii rozstrzeniowej z ciężkim upośledzeniem parametrów..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...serca wyszło że mam powiększoną lewą komorę serca i ze to od ciśnienia tak stwierdziła pani kardiolog tak badania były ok,i stwierdziła że te bóle w kladce piersiowej to na pewno nie od serca przypisała mi do brania magnez 2x w tygodniu,Kaldyum( potas )również 2 razu w tygodni a do tego..

Kłucie w okolicach serca

.. ...mięśnia sercowego. Miałam powiększoną lewą komorę, która wstąpiła się po kilku latach. W latach 80 - tych po kolei stwierdzano u mnie: nerwicę wegetatywną, zespół Barlowa, bradykardię, tachykardię, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca. Miałam przykazane od mojej..

Zamykanie przecieku międzyprzedsionkowego za pomocą Amplacera

.. ...międzyprzedsionkowej 2cm, powiększoną prawą komorę serca, przekrwione pluca i predyspozycje organizmu do bezinwazyjnego zamknięcia przecieku amplatzerem. Podwyższone cisnienie bylo pierwszym objawem, puchniecie nóg, palcy u rąk zwłaszcza w nocy, meczenie sie przy sprzataniu, bieganiu,..

Interpretacja wyników echo serca

.. ...klasycznego barlowa. Powiększona lewa komora, nie wiem czy ta wada może powodować zmiany w budowie serca( chyba nie ) czy też występuje jakaś inna choroba np. nadciśnienie. Na pewno pod obserwacje Poszedłem do lekarza ponieważ miałem wysokie ćiśnienie 170/110 i coraz cześćiej w pracy..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...badania. Wyszło, że Sue ma powiększoną lewą komorę serca, niedomykalność zastawek i nadciśnienie I stopnia. Jestem przerażona. Co to znaczy? W dodatku dostała taki wynik Holtera: sredni rytm HR 86 max rytm HR 163 min rytm HR 35 19 pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 11..

Powiększona prawa komora serca

.. ...Wecho wyszło że mam powiększoną komorę prawą - dodam że badali mnie po 4 dniowym wysiłku, Skierowali mnie do zabrza i powiedzieli abym się zgłosił do spesjalisty bo podejrzewają niebezpieczną chorobę - kardiomiopatię prawej komory. Pojechałem do zabrza gdzie lekarzmi wykonał echo i mi..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...dziękuję. Badanie echo powiększona prawa komora i prawy przedsionek pozostałe wymiary jam serca w normie grubość ścian lewej komory prawidłowa zaburzenia relaksacji lewej komory według oceny napływu mitralnego kurczliwość bez odcinkowych zaburzeń drobne zwapnienia na płatkach zastawki..

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. ...Kurczliwość serca EF 45 - 50 % Powiększony lewy przedsionek, cechy przerostu mięśnia przegrody m - komorowej. Zaburzenia kurczliwości jak wyżej. Aparat zastawki niedomykalność zastawki mitralnej I stopień. Ito I/II stopień, IT II stopień. Osierdzie b/z. Na granicy łagodnego nadciśnienia..

Niepokój w okolicy serca

.. ...wykazało ok serce nie powiększone, komory nie pogrubiałe kurczliwość zachowana wyszły mi jedynie płatki z drobnymi zmianami na brzegach bez patologicznych zmian tachykardia w czasie badania to pewnie ze zdenerwowania. pani kardiolog powiedziała że serce mam zdrowe przepisała tylko..

Proszę o rady co mi jest,tak bardzo się boję :(

.. ...wysokie ciśnienie ma także powiększoną lewą komorę serca.Moja babcia też co mieszka z nami ma nadciśnienie i leczy się na nie,ale serce ma zdrowe przeżył z nim już 83 lata jak do tej pory .: ) Ja mam na razie ciśnienie okej.Robię wszystko żeby być zdrowa,tak panicznie boję się śmierci,że..

Bardzo ostry, chwilowy ból serca

.. ...leczenie itp. Ze względu na powiększoną prawą komorę, która przestaje spełniać swoją funkcję, został mi przepisany Mitrip, po którym nie czułam poprawy, ale gdy przestałam go brać [wystąpiła reakcja alergiczna - wysypka] poczułam pogorszenie. Leki nie mają związku z tymi bólami, bo..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...komory serca? Czy sa powiększone ? Przy takich niedomykalnosciach komory serca dostają * w kość * i powinnaś na to zwrócić uwagę. U mnie komora serca się powiększała i chciałem ten proces zatrzymać by za parę lat nie szukać dawcy serca. Co do jazy rowerem to powiem tak. Wysiłek kazdy..

Intepretacja echa serca

.. ...ok.50% masz minimalnie powiększona lewą komorę i EF trochę za niskie. Nie masz czasem wysokiego ciśneinia, albo szybkiego pulsu? Ajaki był opis w podsumowaniu echa?reszta bez znaczenia.Ile masz lat? Lat 55 po zawale wystepuje wysokie cisnienie... Do AdamaTyg. - po zawale i z wysokim..

Zastawka aortalna dwupłatkowa

.. ...i napisali mi tak : Powiększona jama prawej komory. Poza tym wymiary jam serca i szerokość dużych naczyń w normie. Prawidłowa grubość , kurczliwość i relaksacja lewej komory. Zastawka aortalna dwupłatkowa. Fala zwrotna przez zastawkę aortalną ekscentryczna II stopnia. Śladowa..

Straszne duszności przy minimalnym wysiłku

.. Powiększona jama serca z przerostem mięśnia prawej komory i wyrażną trabekulacją z paradoksalnym ruchem i wyrażnym spłaszczeniem przegrody i jej systalicznym zapadaniem się w kierunku L.V. W świetle prawej komory u podstawy przegrody stosunkowo echogenna owalna struktura mogąca odpowiadać starej przyściennej..

Interpretacja usg serca- czy Botall???

.. ...i lewej tętnicy płucnej w stosunku do przepływu przy zastawce płucnej. Podejrzenie drożności przewodu Botalla. Poszę o sugestie Pozdrawiam z tego co kojarze jestes juz na www.forum.sercedziecka.org.pl..

Przy przełykaniu uczucie dodatkowego skurczu serca

.. ...aortalnej III stopnia, powiększona lewa komora. Odczuwam ból w nadbrzuszu, dokładnie jak nacisnę lekko wyrostek mieczykowaty ( dolne zakończenie mostka ) oraz podczas przełykania dużych kęsów dodatkowe skurcze serca? Czy ktoś ma podobne objawy bo podobno wg kardiologów nie powinny one..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...cm, jama lewej komory powiększona - 5,98 cm. Mięsień nieznacznie pogrubiały PMK - 1,38 cm. Bez zaburzeń kurczliwości EF 65%. Zastawki bez istotnych zmian organicznych. Mała IM mała IT bez nadciśnienia płucnego. Osierdzie bez cech płynu. Zażywam następujące leki: - Kalipoz - Polfenon Co..