Powiększona sylwetka

Kardiomegalia

.. ...na cukrzycę, może być powiększone przez kilka pierwszych tygodni życia. Jest to efekt zaburzeń metabolicznych w organizmie matki i ich wpływu na rozwój płodu. Sylwetka serca jest także powiększona w przebiegu chorób spichrzeniowych, zaburzeń endokrynologicznych ( choroby tarczycy ), w..

Echo serca - Str. 25

.. ...płuc stwierdzili że mam powiększoną sylwetke serca. Pani Izabelo jakis tydzien temu pisałem o 17 - letniej dziewczynie u której wystąpilo podejrzenie wady przeciekowej... Bardzo dziekuje za udziele rzetelnej odpowiedzi na moje pytania... Dzisiaj po badaniu na aparacie harmonicznym wada..

Nieznacznie powiększone serce

.. ...kierunku nadciśnienia. I jednej pani tłumaczono, ze powiększona sylwetka serca u niej może wynikac własnie z tego powodu. Tylko, że wszystkie ciśnienia i inne różne takie mam bardzo w normie, więc książkowo...

Powiększone serce

.. ...się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o zawodzie pilota] Z góry dziękuję. Jestem laikiem ale sylwetka powiększona serca przy braku np wad..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...klatki wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego:..

Przewód Botalla??

.. ...jest napisane: RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś komentarz...