Powiększona tarczyca

Kardiomegalia

.. ...na cukrzycę, może być powiększone przez kilka pierwszych tygodni życia. Jest to efekt zaburzeń metabolicznych w organizmie matki i ich wpływu na rozwój płodu. Sylwetka serca jest także powiększona w przebiegu chorób spichrzeniowych, zaburzeń endokrynologicznych ( choroby tarczycy ), w..

Echo serca - Str. 26

.. ...okazało się, że mam powiększone komory. wykluczono zapalenmie mięśnia sercowego oraz tarczycę... czy powinienem się obawiać? proszę o radę... mariusz ( 30lat ) witam mam pytanie odnoścnie echa serca. miałam robione usg i lekarz zalecił mi jeszcze echo serca. zadzwoniłam do prywatnej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 679

.. ...prawa komora serca jest powiększona i ogólnie serce niedotlenione.Osobiście zarejstrowała mnie do kardiologa i zleciła zrobienie morfologii i badan na tarczyce które wyszły dobrze.U kardiologa powtórnie zrobiono mi ekg,nie wyszło dobrze ale było o wiele lepsze niż to poprzednie.Kardiolog..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 808

.. ...się,że mam jakieś guzki i powiększoną tarczycę - lekarz przepisał mi hormon,po ,którym utyłam w bardzo szybkim tempie 13 kg i szanowny pan doktor stwierdził,że to i tak mało...No dobre sobie,nie?Teraz ważę 88 kg i jestem tłusta jak pączek,nie - jak milion pączków!!Nienawidzę siebie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...Okazało się, że jest sporo powiększona. Nikt nigdy nie zastanawiał się nad moim tyciem, i mimo dbania o cerę trądzik, a także o suchość skóry - mimo używania najlepszych balsamów i łykania setek tabletek z witaminami. Także jeżeli chodzi o wyniki krwi, czy też o uczucie ciągłego zimna,..

Niedoczynność tarczycy - Str. 11

.. ...tarczycy i oczywiście powiększona z trzema guzkami :( w poniedziałek idę na badanie TSH i FT3 i FT4 a potem z wynikami do endokrynologa. Wedle Pani radiolog prawdopodobnie mam nadczynność tarczycy. Jak będę wiedziała coś więcej to napiszę. Pozdrawiam Witam wszystkich mialaś rację Asik 26..

Niedoczynność tarczycy - Str. 12

.. ...napisałaś, że w usg wyszła powiększona tarczyca, a to jest wskazanie to rozpoczęcia leczenia, nawet przy dobrych wynikach hormonów. Kika, usg i wynik przeciwciał ( 260 to chyba powyżej normy ) potwierdzają Hashi, więc to kwestia właściwego leczenia. Może jednak warto pójść do innego..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 150

.. ...barbarella, czy miałaś powiększone wole tarczycy,bo to podobno występuje przy hashimoto Cześć, cloe! Tak, wszystkie badania: TSH, FT3 i FT4 miałam w normie. Dlatego Hashimoto tak trudno wykryć. Badanie aTPO kosztuje ok. 30 zł, to już zależy od Ciebie czy je zrobić. Miałam powiększoną..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 153

.. ...prawa komora serca jest powiększona i ogólnie serce niedotlenione.Osobiście zarejstrowała mnie do kardiologa i zleciła zrobienie morfologii i badan na tarczyce które wyszły dobrze.U kardiologa powtórnie zrobiono mi ekg,nie wyszło dobrze ale było o wiele lepsze niż to poprzednie.Kardiolog..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 125

.. ...tak też czułam... Mam powiększony cały gruczoł tarczycy, arytmię i częstoskurcze.....to przyczyny moich dolegliwości Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrówka : ) Hej,Drums,jesteś tam?Ale wczoraj miałam po tym wszystkim jazdę.Nie spodziewałam się,że mój organizm na taką błahostkę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 175

.. ...znajomych zauważył, ze mam powiększoną tarczycę, minęło trochę czasu zanim poszłam do lekarza. Gdy juz się znalazłam u niego zauważył powiększenie tarczycy i stwierdził, że moje złe samopoczucie takie jak ( kołotanie serca, poddenerwowanie, uczucie gorąca, mokre dłonie czasami, zawroty..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 26

.. ...tam guzków, sa tylko powiększone płaty tarczycy. Obecnie mam hormon tsh 0,56 - to już jest w normie, a ja nadal mam takie zachwiania równowagi, że boję się wstać. Jeszcze jeden wynik, który wyszedł mi zły to usg tętnic szyjnych, mam zwężoną tętnicę prawą trzykrotnie niż lewą, ale..

Ucisk, gula w gardle - Str. 3

.. ...wykaszleć itp. No i powiększone węzły chłonne. Laryngolog nic nie stwierdził, powiedział, że krtań jest czysta i nic w niej nie widać, kazał zrobić prześwietlenie płuc i zatok - również nic tam nie mam niepokojącego. Robiłem usg tarczycy i na jedynym płacie, który mi został - bo jeden..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...potrzebowała protez ) - powiększoną tarczycę Chyba to wszystko : ) a mam 22 lata. Pozdrawiam Droga MALA!w sumie mamy podobnie,zapomnialam tez o tarczycy,jest powiekszona,jutro sie dowiem co i jak bo robilam badania i lewa noge mam krotsza o 1 cm.Ja mam 26 lat,a ciagnie sie to wszystko..

Rak tarczycy

.. ...bocznej 10 mm, komórki o powiększonych i przejaśnionych jądrach, w grupachukładach pęcherzykowych widoczne bruzdy wewnątrz jądrowe, krople zagęszczonego kloidu, krew. obraz niejednoznaczny wskazana kontrola proszę o komentarz Mama ma termin na kwiecień do wycięcia. TO był jej pierwszy..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty

.. ...TSH ok, węzły nie są powiększone, usg tarczycy ok. Endokrynolog obejrzała morfologię i ob ( ok ), zdjęcie RTG ( ok ), mocz ( ok ) , poziom pierwiastków żelazo, potas, magnez ( ok ). Powiedziała że dla pewności zrobic mam bdania przysadki i endekrynologie można wykluczyć. Dziś czułem się..

TSH - jak to wygląda?

.. ...każdy lekarz mówi ze mam powiększoną tarczycę i wysyłali mnie na badanie TSH. Miałam je robione dwa razy i za każdym razem wychodziło w normie. Pobiorą Ci krew a następnie zgłosisz sie po wynik. Na kartce będziesz miała napisaną normę , ( ja mam napisane N:[0,27 - 4,2] )i Twój wynik..

Po operacji tarczycy - Str. 2

.. ...się że tarczyc jest powiększona. Badanie pierwsze TSH wskazało lekką nzdczynność, A;le kiedy pojawiłam się u endokrynologa badanie hormonów było w normie. i tak do dziś. Czuję sie strasznie, nie mogę spać a srce wali jak oszalałe. Mąż zabrał mnie nna badania, zapłacił za badanie FY3 i..

CIśnienie krwi, uczucie przeszkody w gardle podczas połykania śliny

.. ...jest ok czy nie jest powiększona było robione te badanie z powodu nadciśnienia czy czasami to tarczyca nie powoduje nadćisnienia,miałem pobieraną krew na to badanie a dodam że jak trafiłem do szpitala z obrzekiem krtani/gardła to tam mi zrobili szególowe badania krwi i moczu lowik,..

Trzęsą mi się ręce, światłowstręt i szybkie bicie serca

.. ...czas widziałem znacznie powiększoną szyję - w miejscu, gdzie znajduje się tarczyca. Po konsultacjach z lekarzami, zdecydowałem się pojechać do Endokrynologa, który po otrzymaniu wyników stwierdził nadczynność tarczycy. Przepisał mi leki: Propranolol( na zmniejszenie częstotliwości..

Już mi ręce opadają.

.. ...wynik, Płaty tarczycy powiększone . Płat prawy o wym. 21x20x53mm obj.12,1 ml Płat lewy o wym. 17x20x53mm obj.9,4 ml Cieśń grubości 8 mm Miąższ tarczycy jednorodny , prawidłowej echogniczności i prawidłowym unaczynieniu. W górnym biegunie płata prawego brzuszenie hipoechogeniczne..

Prawidłowe tsh a objawy tarczycy

.. ...tarczyca jest nieco powiększona.Zostałam skierowana do endokrynologa.Ten zlecił badanie hormonów tarczycowych.Wynik mieścił się w * widełkach * podanych przez laboratorium i szczęśliwa poszłam z nim do mojego endokrynologa.Okazało się,że nie powinnam się cieszyć,bo rozpatrując wynik..

Wysokie tętno, co dalej robić?

.. ...USG : - Płaty tarczycy powiększone . Płat prawy o wym. 21x20x53mm obj.12,1 ml Płat lewy o wym. 17x20x53mm obj.9,4 ml Cieśń grubości 8 mm Miąższ tarczycy jednorodny , prawidłowej echogniczności i prawidłowym unaczynieniu. W górnym biegunie płata prawego brzuszenie hipoechogeniczne..

Niedoczynność tarczycy + Euthyrox N 25 + nerwica

.. ...3.9.....podobno jest powiększona , chociaż wynik w normie.Dostałam Euthyrox i nie wiem czy to przez ten lek tak się czuję?? Czy miał ktoś z was na początku przyjmowania tego leku podobne stany? Osłabienie, ból głowy ( taki jakby ucisk ) , czy to wszystko te nerwy?? czekam na wasze..

Problemy

.. ...ze chyba mam trocche powiększone węzły chłonne i ze od roku mam w mijscu mięsni nazywaja sie potoczie motyle najrzersze grzbietu jak napne znaczy dam do góry ręke to w ich miejscu na dole jest albo węzeł powiększony bo mozna wyczuc rękom albo to guzek .We wtorek mam jeszcze USG tarczycy..

Czy to jest nerwica

.. 5 - Lat temu przed urodzeniem dziecka kiedy zachorowałam na oskrzela ,nagle dostałam kołatania serca ,chodziłam się leczyc miałam EKG - EHO SERCA HOLTER i DOPLEROWSKIE.A co wyszło z tego ze w ciągu doby rytm zatokowy 44 - 82/min.( noc ) - 74 - 116( dzień ) zarejestrowano liczne trwające do kilkunastu minut..