Powiększone serca

Kardiomegalia

.. ...na cukrzycę, może być powiększone przez kilka pierwszych tygodni życia. Jest to efekt zaburzeń metabolicznych w organizmie matki i ich wpływu na rozwój płodu. Sylwetka serca jest także powiększona w przebiegu chorób spichrzeniowych, zaburzeń endokrynologicznych ( choroby tarczycy ), w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...ukg ), czy nie jest np powiększone, czy współistnieją inne choroby itd itd. Oczywiście zależy także od doświadczenia zespołu lekarskiego. W doświadczonych ośrodkach i przy prawidłowej budowie serca ryzyko poważnych powikłań powinno byc poniżej 1%.Wszystkie czynniki o których pisze mają..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...prawa komora była bardzo powiększona ) w 2002 r.i ablacji ( 2005 r, ) też metodą CARTO na migotanie przedsionków. Teraz jestem szczęśliwa, bo mam tylko niedomykalność zastawki dwudzielnej serca i skaczące cisnienie ( nieznacznie ). Zawsze myślałam pozytywnie podnosząc się sama na duchu,..

Echo serca - Str. 4

.. ...mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie na moje serce, drugie pytanie - czy da się jakoś wyleczyć te..

Echo serca - Str. 5

.. ...mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. : Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie na moje serce, : drugie pytanie - czy da się jakoś wyleczyć te..

Echo serca - Str. 7

.. ...48% Opis dodatkowy: Powiększona lewa komora i oba przedsionki, złozona wada mitralna z przewagą niedomykalności, niedomykalność z. trójdzielnej Wiem, że jest to ciężki stan i wyniki nie są dobre. Ale ostatnio ( w połowie marca 2007 r. ) była na Echo i lekarz złapał się za głowę i..

Echo serca - Str. 8

.. ...patologii:powiekszona LK, umiarkowanie powiększony LP , PK tez nie dramatycznie duża( powiększona to prawda,ale to w związku z nadciśnieniem płucnym, choć tu jest podana tylko niedomykalnośc trojdzielna III ) Umiarkowana niedomykalnosc mitralna i to ona powiększa lewy przedsionek...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 584

.. ...stwierdzili Arytmie serca i powiększoną lewą komorę serca po przebytej grypie, przebadano mnie neurologiczne i ogólnie stwierdzenia wszystkich lekarzy są jednakowe DEPRESJA LEKOWA , nikt z nich nie wytłumaczył mi co mam robić pozostawili mnie samej sobie z problemem strasznie wielkim ,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 998

.. ...nadciśnieniowa a poźniej że mam powiększoną lewą komore serca . Wystraszyłam się bardzo tym bardziej że się boję zawału i wylewu a on uderzył w mój czuły punkt a najlepsze jest to że co rok odwiedzam kardiologa i robie ukg serca i nic tam szczególnego mi nie wykryli za wyjątkiem małej..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...tak jak pisza nieco powiększona, gradient przezzastawkowy wyzszy ,ale dlatego ,zę jest niedomykalnaośc ( szkoda ,zę nie ma dokladnej oceny fali zwrotnej ), graniczny wymiar aorty wstepującej. Trudno cokolwiek wyrokowac ,na podstawie kilku paramterow, bez badania pacjenta i bez porownania..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...ok. 25, serce mocno powiększone ). Ma 29 lat. Po dwóch miesiącach leczenia nie zaszła żadna poprawa. Od lekarzy słyszeliśmy różne wersje. Po wykonanej biopsji serca kilkakrotnie mówiono nam, że nie stwierdzają zapalenia mięśnia sercowego. Gdy otrzymaliśmy opis biopsji, było napisane że..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...wyrzutowa EFG mam 25% i powiększoną lewą komowe serca. Chętnie bym się dowiedział szczegółów. Pozdrawiam. 13676802 - Mój numer GG Witam całe grono z wspomaganiem serducha. Nie wiem czy ktoś się odezwie ale chyba warto się przywitać : ) Na imię mam Mateusz, ICD mam raptem od kilku tygodni..

Analiza biopsji serca

.. ...Aod - 36mm lewa komora powiększona Lvol.diast.=212ml Lvd=74mm prawy przedsionek powiększony RA area=25cm2 prawa komora powiększona Rv area=31cm2 Rvd=33mm Gr lewej komory przegroda międzykomorowa prawidłowa IVs - d=8mm IVs - s=8mm ściana tylna pogrubiała LvPW - d=13mm LvPW - s=16mm Obrysy..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja sie lecze , mieszkam blisko to moj plus. Ale nie chce cie straszyc..

Przerost serca

.. ...mój syn 16 lat też ma powiększoną prawą komorę , ale w Aninie okazalo sie że ma po prostu dziure w sercu pozdrawiam Dzięki za porade, nie mam czasu jak narazie na ustalenie na podjęcie dalszych badań ponieważ zdaje za kilka tygodni mature: )To jest chyba nic groźnego ponieważ lekatz (..

Dodatkowe skurcze - Str. 94

.. ...tylko mam * nieznacznie powiększoną jamę lewego przedsionka * Wymiar lewego przedsionka: 3,8cm Czy to może być przyczyną tych dodatkowych skurczów serca? Zawsze kiedy piszę, że czuje sie dobrze odpukuję w niemalowane, bo się boję, że to wróci. Mam tez jeszcze czasem gorsze dni np...

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...są tak powiększone, ze nie tylko stanowią siedlisko zarazków, ale i np w pozycji leżącej zatykaja dzieko. Skończyło sie na wyciećiu 3 i podcieciu 2 bocznych. Dziekuje bardzo za podniesienie na duchu : )..

Pomoc kardiochirurga

.. ...140 - 90.Mam znacznie powiększoną lewą komorę serca lecz serce ( na razie ) jest wydolne i ma dobrą kurczliwość. Jednak od jakiegoś czasu mój lekarz twierdzi że już czas najwyższy bym zdecydował się na kroki dążące do operacji lub przynajmniej porady fachowca kardiochirurga. Obiecałem..

Powiększenie serca po zawale

.. ...BARBARY to nie do końca powiększone serce powodowane jest nie wydolnością, moje jest wydolne( tak stwierdził kardiolog )bynajmniej narazie!!. Pozdrawiam Generalnie powinienes brac inhibitory ACE , czyli np. Prestarium , ktore zazywasz. Jaka jest frakcja wyrzutowa w echo? Wady serca ,..

Niedomykalność zastawki II stopnia

.. Witam, Mam powiększoną lewą komore serca oraz niedomykalność zastawki II stopnia. Co to oznacza? pozdr Adam Czesc! Oznacza to ze w przyszlosci prawdopodobnie czekac Cie bedzie wymiana zastawki. Kiedy to nastapi to trudno powiedziec,moze jeszcze duzo czasu uplynac. Ja sam mam tez taka wade i narazie jezdze..

Uciążliwe kołatanie serca przy wysiłku

.. ...jest tylko nieznacznie powiększona.Zażywam Jodit.A kołatanie serca, potliwośc, duszności,zawroty głowy spowodowane są nerwicą.Tak powiedział endokrynolog.Powinieneś zgłosić się do endokrynologa.Musisz mieć skierowanie Mam dusznosci podczas jazdy rowerem serce szybko mi bije i niemoge..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...gdzie wykryto że mam powiększoną lewą komore serca. Wcześniej trenowałem na siłowni jakieś 7 lat( bez dopingu ) więć lekarz ( kardiolog ) powiedział że to normalne i nie ma się co marwić, ogólnie serce zdrowe. Dał mi coś na uspokojenie nerwów ( jakąś mieszanke na zamówienie ) do tego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...uprawiać sportu bo mam powiększoną lewą komore i przedsionek co innego mówi mój lekarz, który uważa że to nic złego a nawet lepiej bo większa pojemność, lepsza wydolnośc itp. Do dziesiątego lekarza z kolei nie mam zamiaru iść bo każdy ma swoje teorie jeszcze się okaże że nie powinienem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...endokrynologiczne ( wole powiększone bez guzków ), laryngologiczne ( z powodu * ślimaka * w gardle ), neurologiczne ( bóle głowy ). Wszystko ok. A samopoczucie koszmar! W końcu 2 lata temu zdecydowałam się zadzwonić do psychiatry, którego nr tel nosiłam od roku. Mam wykształcenie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 101

.. ...ok. Jak byś miała np. powiększoną lewą komore to ekg by to wychwyciło. Nie masz się co martwić to musi minąć. Jak dzisiejszy dzień? Standardowo mimo dość ciężkiego dnia zmusiłem się, aby wyjść na rower i zrobić pare kilometrów. Po powrocie do domu czuje się całkiem dobrze, gdyby nie ten..

Migotanie przedsiomków

.. ...chorobę. Ja mam dodatkowo powiększoną lewą komorę serca. Migotania mam napadowe. Trwają od paru do 70 godz. Żadne leki ani kardiowersje elektryczne na mnie nie działają. Brałem już chyba wszystkie leki w różnych kombinacjach jak i dawkach iiiiii nic. Migotanie przychodzi i odchodzi kiedy..

Powiększona lewa komora serca

.. ...którym wyszło, że mam powiększoną lewą komorę serca. Pani doktor poinformowała, a raczej uświadomiła mnie, że takie schorzenie dotyczy ludzi z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym. Nigdy nie zwracałem uwagi na swoje ciśnienie, aż do wizyty u lekarza dwa dni temu. Mam nadwagę, mój wskaźnik..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...zobaczył na badaniu RTG powiększone serce, zainteresował sie osłuchał mnie dokładnie i wysłuchał szmer a potem okazal sie ze mam wade serca i po 2 miesiącach przeszłam operacje. Teraz mam 24 lata i jest ok. Nie pisze tego po to żeby Was przestraszyć, to ze ja tak miałam nie znaczy że tak..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...bardzo umęczone serce i powiększoną lewą komorę serca spowodowane było to niedomykalnością zastawki Ja też życzę ci powodzenia, zresztą sam wiesz jak będzie dla ciebie dobrze. Być może można jeszcze odwlec tą operację, być może dadzą ci inne leki, które ci pomogą normalniej żyć... w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...poprawnie mimo znacznie powiększonego serca, na drugi dzień była już wybudzona, ćwiczyła. W kolejnym dniu ( drugiej dobie ) opuściła oddział pooperacyjny i od połowy tego dnia czuła się gorzej, nie mogła już ćwiczyć zdecydowanie gorzej oddychała, łapała powietrze, męczyła się. W nocy..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa wolna Aorta wstępująca nieposzerzona Bez cech przeciążenia..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...komorowe.Badanie echo wykazało powiększony wymiar lewego przedsionka.Dysfunkcja skurczowa lewej komory,z uogólnionymi zaburzeniami kurczliwości,z EF ok.40 - 45%.Proszę o opinie stanu serducha. Mam do Ciebie Piotrze pytanie. Ponieważ mój syna ma jak to określono rok temu lekka arytmie..

Powiększenie łuku aorty

.. ...cokolwiek to zaczy i powiększony łuk aorty. Teraz moje pytania - co to oznacza? Czym to może grozić? Jak to leczyć? Skąd się to wzięło? Z góry dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam! Najczęstszą przyczyną bywa zle kontrolowane nadciśnienie. Proponuję wykonac echo serca Witam wszystkich!..

Interpretacja badania serca

.. ...serca 1 )lewa komora niepowiększona o prawidłowej skurczowej funkcji i bez zaburzeń kurczliwości ED52mm,ES 25mm,IVS7mm,lvpw 9MM.POZOSTAŁE JAMY SERCA W m - MODE :lA 40MM,Ao 31mm,Rv 17mm, zmiany miażdżycowe w ścianie aorty wstępująćej oraz na płtakach,W2D nieco powiększone prawe jamy..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...sercowego. Jeśli masz powiększoną którąś komorę serca to nie powinni Ciebie wziąć. Ja miałam powiększoną dość pokaźnie prawą komorę, która bodajże po 8 latach wstąpiła się i teraz mam mormalną. Kiedyś tj w latach 80 - tych inaczej leczono i następstwem były dwie ablacje - : 1 - sza -..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...migdałkami, mam cały czas powiększone i dziurawe, wyglądają jak ser szwajcarski, przynajmniej 2 tygodnie w miesiącu mam anginę ropną. Omdlenia, dusznośći, kołatanie serca nie dają mi spokoju. W przeciągu ostatnich 6 miesięcy mój stan się pogorszył, czasami zdarza się, że codziennie mam..

AlAT a serce - prawdy i mity?

.. ...rok, przez co miałem powiększoną prawą zastawkę serca. Po 9 latach oddałem honorowo krew - z badan wynika, iż mimo że nie mam żółtaczki to AlAT:= ~ 180. Zrobiłem usg jamy brzusznej i wszystko jest w normie. Dlatego przypomniałem sobie o tej sprawie ( w maju AlAT na poziomie 30 a lipiec..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...jest właśnie powodem powiększonej lewej komory serca co w póżniejszym czasie może być przyczyną zawału.Ale są też i dobre wieści jest wielu ludzi którzy żyją z nadciśnieniem dbają o siebie tzn dieta sport i oczywiście kontrola nadciśnienia.W każdym razie ja staram się nie wychodzić tej..

Serce umieszczone centralnie w klatce piersiowej płodu

.. ...schematyka serca płodu jest powiększona,oś serca kąt 75 stopni linia A - P i tez nie wiemy co to oznacza i skierował mnie na badania dodatkowe które nazywa się babaniem ECHOULTRASONOGRAFICZNE PŁODU do specjalistycznej poradni we Wrocławiu bede jechac w piątek.Lekarz mówił że u mojego..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...wogóle nie działają, Ma powiększone serce,niedomykalność zastawki III/ IV stopnia,niewydolność serca ,sinieje cały. Teraz ma wziewy zobaczymy może po tym będzie lepiej,napewno choroba nie zniknie.Jak wiadomo jest chorobą nieuleczalną przeciętne życie z tą chorobą nie ma za długie, może..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...nadciśnienia, czyli powiększoną prawą komorę serca, powiększony przedsionek, pozerzony pień płucny, niedomykalność zastawek itd. Echo też może pokazać nadciśnienei, ale niedokładne. Lekarz robiący echo liczy jakiś gradient czy coś takiego. Ja musiałam mieć cewnikowanie serca z..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...płucnego??? grunt, że nie masz powiększonych jam serca, szczególnie prawej komory. Adi mialam wtedy czeste infekcje - zapalenia pluc i oskrzeli przynajmniej wtedy wszystko tak to wygladalo...ale moj lekarz skierowal mnie do kardiologa i wtedy wyszlo ze dusznosci ktore mialam byly od..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...please o odp Pzdr z powiększonym mięśniem sercowym raczej byś tak sobie nie hasał.a proponuje sprawdzic kręgosłup szyjny i ewentualnie piersiowy...no i w miarę możliwości nie rezygnuj z basenu.powodzenia. Witam, mam podobny problem. Od kilku dni prześladuje mnie klujący ból po lewej..

Nieznacznie powiększone serce

.. ...kierunku nadciśnienia. I jednej pani tłumaczono, ze powiększona sylwetka serca u niej może wynikac własnie z tego powodu. Tylko, że wszystkie ciśnienia i inne różne takie mam bardzo w normie, więc książkowo...

Bóle i kłucie serca

.. ...przyspieszoną akcję serca i powiększoną którąś z komór. Przepisał tabletki. Co mogę zrobić, żeby mnie nie bolało? * * Pozdrawiam. Witaj Dagmaro Trudno jest powiedzieć ( doradzić ) co masz zrobić żeby nie bolało. Zadziwiło mnie jednak to co piszesz, co powiedział Tobie lekarz. Zlecił..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...czytelne. Jamy serca nie są powiększone. Wyraźnie powiększona tętnica płuca, aorta 1,4cm, tętnica płucna 1,7cm. Widoczna niedomykalność zastawki t. plucnej ( ? ) JP I( ? ). Poza tym brak cech HSD VSD i COH ( ? ). Nie uwidocznione PDA. Skierowanie na badanie RTG klatki pierśiowej. * Z ust..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...zmienioną sylwetkę serca ( powiększoną prawą komorę ) i jeszcze zaburzenia rytmu Myslę że to wszysto było wynikiem wady ( ubytku ) dziś jest już po wszystkich zabiegach ( zabrze ) czuje sie świetnie . Jeśli Twój lekarz nie widzi wskazań do zabiegu to pewnie nie jest to konieczne - nie..

Duszenie się - Str. 36

.. ...mm. Do tego dochodzi powiększone prawe serce - to juz skutek wady serca oraz wiotką, tętniakowatą przegrodę serca,,, Tak więc czekam na zamknięcie ubytków metodą przezskórną - mam nadzieję,że juz w sierpniu,,,, Odkąd pamiętam towarzyszyły mi duszności - taki dziwny ucisk w mostku (..

Duszenie się - Str. 47

.. ...żołądka, nadciśnienie, powiększoną lewą komorę serca, niewydolność krążeniową serca. Ale...od czasu gdy rozpoznano u mnie ową niewydolność serca oraz nadciśnienie i zaczęłam brać leki to stan mojego zdrowia znacznie się poprawił, wiele z dotychczasowych dolegliwości mi minęło, podniósł..

USG: wiotkie płatki i graniczne wielkości jam serca

.. ...wnioski: lewa komora nie powiększona, bez odcinkowych zab.kurczliwości, z prawidłowową globalną f. skurczową i rozkurczową. Ślad dysfunkcji pozapalnej zastawki mitralnej - bez znaczenia hemodynamicznego. Mam 28 lat, badanie USG wykonałem w celach profilaktycznych. Dotąd nie miałem..

Powiększony lewy przedsionek serca

.. Trzy lata temu miałem robione echo serca .Wynik był w miare poprawny ( podaje dane istotne dla mnie ) lewa komora - 5,1mm ,lewy przedsionek wartość graniczna 4,0mm,frakcja wyrzutowa ef - 72%,niedomykalność zastawek - mitralna +,trójdzielna+, . Od 6lat lecze nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg,..

Renta a zawał serca

.. ...frakcje mam EF 40 % i powiększoną komore ja rok temu miałam zawał tyle żemózgu dostałam rente na rok a teraz zabrali w Koszalinie odwołalam sie do Szczecina i czekam ale watpie bo wmawiali mi ze mam zapomniec ze to bylo i jestem w 100%zdrowa i do pracy raczej nielicz na rente a..

Niespotykany przypadek arytmii. Czy ktoś miał?

.. ...elektrolitów lub zakażenie układu moczowego.pozdrawiam i życze zdrówka migdałki usunięte. zakażeń brak. Sam podejrzewam kardiomopatie - oby to nie to. kardiomopatie wykazaloby echo serca moze to nerwica..

Wyniki USG serca w kardiomiopatii rozstrzeniowej

.. ...RA i RV nieznacznie powiększona.Zastawka TV i PV bez istotnych zmian morf:TVR I st( max.gr.systoliczny RV/RA - 30 mmHg )oraz PVR małego stopnia. LA - 4,8 cm,EDDLV - 7,5cm,ESDLV - 6,54 cm,Pogrubienie płatków zastawki mitralnej i nici ścięgnistych: MVR - III st,brzeżne zgrubienie płatków..

Wyniki badania Echo serca

.. ...RA i TV nieznacznie powiększona.TVR I stopnia( max,gr.systoliczny RV/RA - 30mmHg ) oraz PVR małego stopnia.Grubość ścian lewej komory w normie.Uogólnione upośledzenie kurczliwości poszczególnych segmentów lewej komory typu kardiomiopatii rozstrzeniowej z ciężkim upośledzeniem parametrów..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...serca wyszło że mam powiększoną lewą komorę serca i ze to od ciśnienia tak stwierdziła pani kardiolog tak badania były ok,i stwierdziła że te bóle w kladce piersiowej to na pewno nie od serca przypisała mi do brania magnez 2x w tygodniu,Kaldyum( potas )również 2 razu w tygodni a do tego..

Powiększone serce

.. ...się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o zawodzie pilota] Z góry dziękuję. Jestem laikiem ale sylwetka powiększona serca przy braku np wad..

Zastawki u dziecka i co dalej ?

.. ...wyszło że ma nieznacznie powiększone PA i zastawki trójdzielna i płucna i mitralna niedomykaja się w I stopniu poza tym wymiary serca kurczliwość prawidłowa zastawka aoralna bez zmian. Mam jednak pytania jak dlaej może potoczyć sie nasza historia . Chodzi mi o to czy moze dojśc znowu do..

Wady wrodzone serca u dzieci

.. ...czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na lipiec sa przyjęcia czy ktoś może mi bliżej powiedzieć co to znaczy? Witaj, mam nadzieje, ze to nic powaznego. Wiem jak..

Kłucie w okolicach serca

.. ...mięśnia sercowego. Miałam powiększoną lewą komorę, która wstąpiła się po kilku latach. W latach 80 - tych po kolei stwierdzano u mnie: nerwicę wegetatywną, zespół Barlowa, bradykardię, tachykardię, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca. Miałam przykazane od mojej..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...klatki wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego:..

Wynik tomografu serca - poszerzona sztuczna aorta?

.. ...rekonstrukcje MPR. * * * pkt - 55 * * * Czy jestem skazany na kolejną operację. Mam 50 lat i w kwietniu 2007 * * * miałem zabieg wymiany zastawki aortalnej na mechaniczną i wszczepiomo mi * * * sztuczną aortę?..

Po badaniu echa serca

.. ...powiększone. bardzo ciekawe przejęzyczenie - * zastawka MILITARNA * , z taką zastawką biorą do wojska bez problemów : ) a co do echa serca - jest OK, trzeba ćwiczyć i dbać o należną wagę ciała. pozdrawiam..

Powiększenie serca po porodzie przez cesarskie cięcie?

.. ...okazało sie ze jest powiększone 4 miesiące temu miałam znieczulenie zewnątrzoponowe przy cięciu cesarskim i dostałam zbyt dużą dawkę znieczulenia i za wysoko podano mi ją w rdzeń kręgowy - aż rzuciło mną na łużku operacyjnym . Byłam już na jednym echu serca prywatnie miesiąc temu i na..

Zamykanie przecieku międzyprzedsionkowego za pomocą Amplacera

.. ...międzyprzedsionkowej 2cm, powiększoną prawą komorę serca, przekrwione pluca i predyspozycje organizmu do bezinwazyjnego zamknięcia przecieku amplatzerem. Podwyższone cisnienie bylo pierwszym objawem, puchniecie nóg, palcy u rąk zwłaszcza w nocy, meczenie sie przy sprzataniu, bieganiu,..

Interpretacja wyników echo serca

.. ...klasycznego barlowa. Powiększona lewa komora, nie wiem czy ta wada może powodować zmiany w budowie serca( chyba nie ) czy też występuje jakaś inna choroba np. nadciśnienie. Na pewno pod obserwacje Poszedłem do lekarza ponieważ miałem wysokie ćiśnienie 170/110 i coraz cześćiej w pracy..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...badania. Wyszło, że Sue ma powiększoną lewą komorę serca, niedomykalność zastawek i nadciśnienie I stopnia. Jestem przerażona. Co to znaczy? W dodatku dostała taki wynik Holtera: sredni rytm HR 86 max rytm HR 163 min rytm HR 35 19 pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 11..

Widoczne bicie serca !

.. ...sobie wyobrażałem że mam powiększone serce i mi że tak powiem pęknie :}.Naprawde twoia wypowiedż dla mnie dużo znaczy i bardzo dzieki za nią ;p. Też miałem bicie serca w brzuchu w sytuacjach stresowych i to od dzieciństwa. Jak widzisz żyję, piszę do Ciebie i mam się dobrze. NIe ma się..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...jeżeli wyszło by duże ( powiększone ), to byłby problem, bo wskazywalo by to np. na stan zap. soso - Czy Ty zawsze musisz na każdym forum pisać? Wypisujesz takie glupoty!!!! Najpierw piszesz o dusznościach, tachykardii a teraz o przypadłościach seksualnych... Zastanów się co Ci dolega i..

Pomoc w przetłumaczeniu z medycznego na polski

.. ...tym lewa komora serca powiększona. Niewydolność serca. Oczywiście dalsze leczenie będzie prowadzone, ale ja się strasznię martwię i nie wiem co tak na prawdę można oznaczać taka diagnoza. Przegooglałam oczywiście internet żeby złapać jakieś blade pojęcie o tym wszystkim, ale nic..

Powiększona prawa komora serca

.. ...Wecho wyszło że mam powiększoną komorę prawą - dodam że badali mnie po 4 dniowym wysiłku, Skierowali mnie do zabrza i powiedzieli abym się zgłosił do spesjalisty bo podejrzewają niebezpieczną chorobę - kardiomiopatię prawej komory. Pojechałem do zabrza gdzie lekarzmi wykonał echo i mi..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...dziękuję. Badanie echo powiększona prawa komora i prawy przedsionek pozostałe wymiary jam serca w normie grubość ścian lewej komory prawidłowa zaburzenia relaksacji lewej komory według oceny napływu mitralnego kurczliwość bez odcinkowych zaburzeń drobne zwapnienia na płatkach zastawki..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...normy. Jamy serca niepowiększone. Upodstawy PP widoczny obszar o zmiennej echogeniczności ( TU ?? ); silniej wysycone i pobrubiałe blaszki osierdzia w tej okolicy. Pierwotna IM I st. Osierdziwe wolne. Jeszcze raz bardzo prosze o interpretację. Wyniki holtera : Rytm zatokowy z akcja komór..

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. ...Kurczliwość serca EF 45 - 50 % Powiększony lewy przedsionek, cechy przerostu mięśnia przegrody m - komorowej. Zaburzenia kurczliwości jak wyżej. Aparat zastawki niedomykalność zastawki mitralnej I stopień. Ito I/II stopień, IT II stopień. Osierdzie b/z. Na granicy łagodnego nadciśnienia..

RTG klatki piersiowej w diagnozowaniu chorób układu krążenia

.. ...kuliste,poszerzona( lub powiększona ) RV Dodam,że jest to wynik dziecka po korekcji ToF. rtg jest potrzebne do tego żeby sprawdzić czy wielkość Twojego serca jest prawidłowa. chodzi takze o jego położenie. wydaje mi się , że nic Ci się nie stanie. np tomografia komputerowa odpowiada..

Powiększone opuszki palców a choroba serca

.. WItam Jeden ze znajomych powiedzial mi, ze majac powiekszone opuszki, koncowki palcow u dloni ( kosc ostatniego paliczka jest wyraznie wezsza niz jego koncowka z paznokiciem ) moze byc to oznaka jakiejs choroby serca i powinienem udac sie do kardiologa. czy jest w tym choc cien prawdy? a dłuzszy drugi palec..

Trzęsą mi się ręce, światłowstręt i szybkie bicie serca

.. ...czas widziałem znacznie powiększoną szyję - w miejscu, gdzie znajduje się tarczyca. Po konsultacjach z lekarzami, zdecydowałem się pojechać do Endokrynologa, który po otrzymaniu wyników stwierdził nadczynność tarczycy. Przepisał mi leki: Propranolol( na zmniejszenie częstotliwości..

Niepokój w okolicy serca

.. ...wykazało ok serce nie powiększone, komory nie pogrubiałe kurczliwość zachowana wyszły mi jedynie płatki z drobnymi zmianami na brzegach bez patologicznych zmian tachykardia w czasie badania to pewnie ze zdenerwowania. pani kardiolog powiedziała że serce mam zdrowe przepisała tylko..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...myśleli( stwierdzono powiększone prawe serce, dysplazję zastawki trójdzielnej, niedomykalnośc tętnicy płucnej ).Po przeprowadzeniu badań lekarze stwierdzili, że przyczyną problemów dzidziusia było przedwczesne( bo jeszcze w zyciu płodowym ) zamkniecie przepływu Bottala. Po 10 dniach..

Ból w okolicy serca, ważne

.. ...itp. Wynalazłem sobie powiększony węzeł na szyi, mam go powiekszonego od jakiś 2 lat około. Byłem u onkologa, powiedział, ze narazie to nic, zawracałem mu głowe tak w ciągu 7 miesiecy ze 3 - 4 razy :P powiedział, zebym przyszedl do niego dopiero za rok, co wypada jakoś w styczniu 2010..

Proszę o rady co mi jest,tak bardzo się boję :(

.. ...wysokie ciśnienie ma także powiększoną lewą komorę serca.Moja babcia też co mieszka z nami ma nadciśnienie i leczy się na nie,ale serce ma zdrowe przeżył z nim już 83 lata jak do tej pory .: ) Ja mam na razie ciśnienie okej.Robię wszystko żeby być zdrowa,tak panicznie boję się śmierci,że..

Przerost serca

.. ...masz się o co martwić. Znam człowieka, który ma powiększone serce w takim stopniu, że objętościowo zajmuje 2/3 klatki piersiowej. I tu wcale nie żartuję. Narazie miewa się dobrze i nawet pali papierosy...

Bardzo ostry, chwilowy ból serca

.. ...leczenie itp. Ze względu na powiększoną prawą komorę, która przestaje spełniać swoją funkcję, został mi przepisany Mitrip, po którym nie czułam poprawy, ale gdy przestałam go brać [wystąpiła reakcja alergiczna - wysypka] poczułam pogorszenie. Leki nie mają związku z tymi bólami, bo..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...komory serca? Czy sa powiększone ? Przy takich niedomykalnosciach komory serca dostają * w kość * i powinnaś na to zwrócić uwagę. U mnie komora serca się powiększała i chciałem ten proces zatrzymać by za parę lat nie szukać dawcy serca. Co do jazy rowerem to powiem tak. Wysiłek kazdy..

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...ROZKURCZOWA: Wnioski:Znacznie powiększona LK z odcinkowymi zaburzeniami kurczliwości i ciężko upośledzoną kurczliwością globalną.Łagodna IM. Łagodna IA.Graniczny wymiar PK.Bez cech HP.Umiarkowane zmiany degeneracyjne na płatkach zastawek Ao i Mt. powiem tak, koronarografia jest zabiegiem..

Intepretacja echa serca

.. ...ok.50% masz minimalnie powiększona lewą komorę i EF trochę za niskie. Nie masz czasem wysokiego ciśneinia, albo szybkiego pulsu? Ajaki był opis w podsumowaniu echa?reszta bez znaczenia.Ile masz lat? Lat 55 po zawale wystepuje wysokie cisnienie... Do AdamaTyg. - po zawale i z wysokim..

Zastawka aortalna dwupłatkowa

.. ...i napisali mi tak : Powiększona jama prawej komory. Poza tym wymiary jam serca i szerokość dużych naczyń w normie. Prawidłowa grubość , kurczliwość i relaksacja lewej komory. Zastawka aortalna dwupłatkowa. Fala zwrotna przez zastawkę aortalną ekscentryczna II stopnia. Śladowa..

Straszne duszności przy minimalnym wysiłku

.. Powiększona jama serca z przerostem mięśnia prawej komory i wyrażną trabekulacją z paradoksalnym ruchem i wyrażnym spłaszczeniem przegrody i jej systalicznym zapadaniem się w kierunku L.V. W świetle prawej komory u podstawy przegrody stosunkowo echogenna owalna struktura mogąca odpowiadać starej przyściennej..

Przewód Botalla??

.. ...jest napisane: RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś komentarz...

Interpretacja usg serca- czy Botall???

.. ...i lewej tętnicy płucnej w stosunku do przepływu przy zastawce płucnej. Podejrzenie drożności przewodu Botalla. Poszę o sugestie Pozdrawiam z tego co kojarze jestes juz na www.forum.sercedziecka.org.pl..

Przy przełykaniu uczucie dodatkowego skurczu serca

.. ...aortalnej III stopnia, powiększona lewa komora. Odczuwam ból w nadbrzuszu, dokładnie jak nacisnę lekko wyrostek mieczykowaty ( dolne zakończenie mostka ) oraz podczas przełykania dużych kęsów dodatkowe skurcze serca? Czy ktoś ma podobne objawy bo podobno wg kardiologów nie powinny one..

Nadcisnienie

.. ...przeciwieństwie do alkoholu ) Mam powiększoną ściane serca ( nie pamiętam która ) W rodzinie sporo problemów z nadciśnieniem,nie domykanie się zastawki serca u najbliższej rodziny. Ojciec zmarł w wieku 27 lat,miał także problemy z sercem. Za kilka dni mam rentgen serca oraz usg.Moje..