Powiększone serce

Kardiomegalia

.. ...na cukrzycę, może być powiększone przez kilka pierwszych tygodni życia. Jest to efekt zaburzeń metabolicznych w organizmie matki i ich wpływu na rozwój płodu. Sylwetka serca jest także powiększona w przebiegu chorób spichrzeniowych, zaburzeń endokrynologicznych ( choroby tarczycy ), w..

Gen wielkiego serca

.. Chorobliwe powiększenie serca może wynikać z predyspozycji genetycznych - informuje Nature Genetics . Znaczne powiększenie serca, nazywane przez lekarzy po łacinie cor bovinum , czyli sercem wołu może prowadzić do groźnych dla życia powikłań. Bywa spowodowane przez intensywne ćwiczenia, podwyższone ciśnienie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...porządku oprocz tego że mam powiększoną prawą komorę 31mmi kamyk w lewej nerce 4mm. Chciałbym grać dalej w piłkę bo robię to od 17 lat nie wiem co mam robić ,. Dlamnie jest to dziwne że jak biegam nie odczuwam żadnych problemów z sercem, a tak wogole to po wysiłku czuję się wypoczenty...

Echo serca - Str. 4

.. ...mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie na moje serce, drugie pytanie - czy da się jakoś wyleczyć te..

Echo serca - Str. 5

.. ...mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. : Pierwsze pytanie - Jak trenowanie wpłynie na moje serce, : drugie pytanie - czy da się jakoś wyleczyć te..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 679

.. ...prawa komora serca jest powiększona i ogólnie serce niedotlenione.Osobiście zarejstrowała mnie do kardiologa i zleciła zrobienie morfologii i badan na tarczyce które wyszły dobrze.U kardiologa powtórnie zrobiono mi ekg,nie wyszło dobrze ale było o wiele lepsze niż to poprzednie.Kardiolog..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...poniżej 5% serce bardzo powiększone. Po szpitalu frakcja 10%. W styczniu tego roku załlożyli mu rozrusznik i było lepiej frakcja podskoczyła do 35%. Mąż leczy się w Zabrzu u docent Kozielskiej. W tej chwili jest lepiej frakcja 45% , serce i komora pomniejszyły się. Zaznaczam mą z bieże..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 28

.. ...przebytą grypą:( Ma powiększone serce i obrzęki nóg oraz wodę w otrzewnej. Na razie trwają badania i nikt nie jest nam w stanie określić, jak bardzo zaawansowana jest ta choroba, jakie są rokowania. Trzeba czekać, czekać, czekać... Zapewne jesteście sobie w stanie wyobrazić, jak bardzo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 153

.. ...prawa komora serca jest powiększona i ogólnie serce niedotlenione.Osobiście zarejstrowała mnie do kardiologa i zleciła zrobienie morfologii i badan na tarczyce które wyszły dobrze.U kardiologa powtórnie zrobiono mi ekg,nie wyszło dobrze ale było o wiele lepsze niż to poprzednie.Kardiolog..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...brzuch,a na dodatek jest powiększony.Co to może być ? mam dopiero 16 lat .Jestem osobą szczupłą i łatwo było to zauważyć.Czy ktoś może miał takie objawy i może mi pomóc ? Prosze i dziękuje : ) Hej Olla powiem Ci ze ja również wyczuwam w swoim brzuchu jakby drugie serce...muszę sie..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja sie lecze , mieszkam blisko to moj plus. Ale nie chce cie straszyc..

Pomoc kardiochirurga

.. ...140 - 90.Mam znacznie powiększoną lewą komorę serca lecz serce ( na razie ) jest wydolne i ma dobrą kurczliwość. Jednak od jakiegoś czasu mój lekarz twierdzi że już czas najwyższy bym zdecydował się na kroki dążące do operacji lub przynajmniej porady fachowca kardiochirurga. Obiecałem..

Powiększenie serca po zawale

.. ...BARBARY to nie do końca powiększone serce powodowane jest nie wydolnością, moje jest wydolne( tak stwierdził kardiolog )bynajmniej narazie!!. Pozdrawiam Generalnie powinienes brac inhibitory ACE , czyli np. Prestarium , ktore zazywasz. Jaka jest frakcja wyrzutowa w echo? Wady serca ,..

Uciążliwe kołatanie serca przy wysiłku

.. ...jest tylko nieznacznie powiększona.Zażywam Jodit.A kołatanie serca, potliwośc, duszności,zawroty głowy spowodowane są nerwicą.Tak powiedział endokrynolog.Powinieneś zgłosić się do endokrynologa.Musisz mieć skierowanie Mam dusznosci podczas jazdy rowerem serce szybko mi bije i niemoge..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...serce.Dlatego w dalszym ciągu mam arytmię, chociaż dużo, dużo mniejszą. A sama operacja to pikuś. Nic nie boli, tylko przez parę tygodni człowiek słaby jak noworodek. Jak chcesz coś konkretnego wiedzieć, to pytaj...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...gdzie wykryto że mam powiększoną lewą komore serca. Wcześniej trenowałem na siłowni jakieś 7 lat( bez dopingu ) więć lekarz ( kardiolog ) powiedział że to normalne i nie ma się co marwić, ogólnie serce zdrowe. Dał mi coś na uspokojenie nerwów ( jakąś mieszanke na zamówienie ) do tego..

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...zastawek do wymiany, z powiększonym sercem, po zawale? Czy mógłby sie odedzwać ktoś kto spełniał ww. kryteria i przeszedł taką operację? A może dodatkowo był operowany w Łodzi? Proszę o wsparcie słowne, bo bardzo się denerwuję. Sądzę, że wszystko wynika z nieznajomości przez nas..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...tylko najpierw była powiększona wątroba i straszny ból z prawej strony nie mogłam wziąć normalnego oddechu poza tym wszystkie wnętrzności mnie bolały teraz ból przeszedł na lewą stronę .. niestety oczekuje wciąż na termin badań... lekarze lekceważą wszystko nie interesuje ich że ktoś..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...zobaczył na badaniu RTG powiększone serce, zainteresował sie osłuchał mnie dokładnie i wysłuchał szmer a potem okazal sie ze mam wade serca i po 2 miesiącach przeszłam operacje. Teraz mam 24 lata i jest ok. Nie pisze tego po to żeby Was przestraszyć, to ze ja tak miałam nie znaczy że tak..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 45

.. ...chorą zastawkę mam sporo powiększone serce i to już się niewiele zmieni. Elwira9, anna - pisałyście, że wasi bliscy przeszli operację zastawki aortalnej, jak czuja się teraz??? michał111, mój mąż przeszedł zabieg wszczepienia mechanicznej zastawki 3 tyg. temu , ogólnie czuje się już..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 2

.. ...jakims czasie zauważyłam powiększoną mase ciała,chodż ograniczam się w jedzeniu.Kolacji nie jadam. w ciągu dnia mam dużo ruchów,ale szybko się męczę[ważę już.92kg].Niewiem co mam robić,żeby nie tyć.Poradzcie mi. Co do alkoholu zrobiłam dwa razy próbę , kiedy wypiłam drinka z jednego..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...nadciśnienie tętnicze, powiększone serce, szczególnie lewa komora oraz obniżona frakcja wyrzutowa lewej komory ( 36 - 39% ). Operację przeprowadzono w Rzeszowie docent Widenka oraz dr Mazur w styczniu 2010 r. Operację usunięcia tętniaka należy wykonać jak najszybciej - nie ma się nad..

AlAT a serce - prawdy i mity?

.. ...rok, przez co miałem powiększoną prawą zastawkę serca. Po 9 latach oddałem honorowo krew - z badan wynika, iż mimo że nie mam żółtaczki to AlAT:= ~ 180. Zrobiłem usg jamy brzusznej i wszystko jest w normie. Dlatego przypomniałem sobie o tej sprawie ( w maju AlAT na poziomie 30 a lipiec..

Serce umieszczone centralnie w klatce piersiowej płodu

.. ...schematyka serca płodu jest powiększona,oś serca kąt 75 stopni linia A - P i tez nie wiemy co to oznacza i skierował mnie na badania dodatkowe które nazywa się babaniem ECHOULTRASONOGRAFICZNE PŁODU do specjalistycznej poradni we Wrocławiu bede jechac w piątek.Lekarz mówił że u mojego..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...wogóle nie działają, Ma powiększone serce,niedomykalność zastawki III/ IV stopnia,niewydolność serca ,sinieje cały. Teraz ma wziewy zobaczymy może po tym będzie lepiej,napewno choroba nie zniknie.Jak wiadomo jest chorobą nieuleczalną przeciętne życie z tą chorobą nie ma za długie, może..

Nieznacznie powiększone serce

.. ...kierunku nadciśnienia. I jednej pani tłumaczono, ze powiększona sylwetka serca u niej może wynikac własnie z tego powodu. Tylko, że wszystkie ciśnienia i inne różne takie mam bardzo w normie, więc książkowo...

Zastawka dwu płatkowa u dziecka

.. ...tak zauważalne było powiększone serce. ( co nie przeszkadzało mi w uprawianiu sportu wyczynowo - może to był błąd ) Ja bym na twoim miejscu nie martwił się za bardzo , gdyż 2 - płatkowa może być równie skuteczna co zwykła, trzeba tylko robić kontrone echo czy nie zaczyna * przepuszczać *..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...potrzebowała protez ) - powiększoną tarczycę Chyba to wszystko : ) a mam 22 lata. Pozdrawiam Droga MALA!w sumie mamy podobnie,zapomnialam tez o tarczycy,jest powiekszona,jutro sie dowiem co i jak bo robilam badania i lewa noge mam krotsza o 1 cm.Ja mam 26 lat,a ciagnie sie to wszystko..

Duszenie się - Str. 36

.. ...mm. Do tego dochodzi powiększone prawe serce - to juz skutek wady serca oraz wiotką, tętniakowatą przegrodę serca,,, Tak więc czekam na zamknięcie ubytków metodą przezskórną - mam nadzieję,że juz w sierpniu,,,, Odkąd pamiętam towarzyszyły mi duszności - taki dziwny ucisk w mostku (..

USG: wiotkie płatki i graniczne wielkości jam serca

.. ...wnioski: lewa komora nie powiększona, bez odcinkowych zab.kurczliwości, z prawidłowową globalną f. skurczową i rozkurczową. Ślad dysfunkcji pozapalnej zastawki mitralnej - bez znaczenia hemodynamicznego. Mam 28 lat, badanie USG wykonałem w celach profilaktycznych. Dotąd nie miałem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 805

.. ...mam wrażenie, ze mam powiększone węzły chłonne ( sprawdzone przez lekarzy i podobno nic takiego nie ma ), opóźniła mi się miesiączka a jak już dostałam to poprostu trwa tydzień ale to bardziej plamienie niż miesiączka, boli mnie w mostku, nie mogę oddychać, kłuje mnie serce, trzustka,..

Nagły zgon z przyczyn sercowych

.. ...Czasami sportowcy maja powiększone objętości. Ile masz wzrostu??, waga??. Mam podobna sytuacje do twojej upraiwałem 6 lat kulturystyke i boli mnie w klatce czasmi tak mocno ze schodze z tego świata. Oczywiście jeżeli rośnie twoja masa mięśniowa serce może sie powiększać zarówno..

RTG - cień we wnęce prawej

.. ...prawej, może odpowiadać powiększonemu węzłowi chłonnemu. poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. Przepona wolna. co może oznaczać taki opis, bo mama twierdzi że to rak...

Poszerzenie aorty stępującej co może oznaczać?

.. ...węzłowi chłonnemu. Poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. przepona wolna. co może oznaczać taki opis bo mama mówi że to rak niech mama idzie do kardiologa!!!!!!!!!!!..

Powiększone serce

.. ...się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o zawodzie pilota] Z góry dziękuję. Jestem laikiem ale sylwetka powiększona serca przy braku np wad..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...klatki wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego:..

Powiększone serce i łagodna niedomykalność zastawki mitralnej

.. Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań, czy to coś poważnego?Treść opisu: * kurczliwość nieco obniżona globalnie, przedni płatek mitralny nieco pogrubiały z tendencją do wypadania i łagodną niedomykalnością zastawki mitralnej * ponad to lekarz powiedział mezowi ze jego serce jest trochę jakby za duże,..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...badania. Wyszło, że Sue ma powiększoną lewą komorę serca, niedomykalność zastawek i nadciśnienie I stopnia. Jestem przerażona. Co to znaczy? W dodatku dostała taki wynik Holtera: sredni rytm HR 86 max rytm HR 163 min rytm HR 35 19 pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 11..

Już nadciśnienie? zapisano bisocard

.. ...nie brałam to miałam powiększoną lewą komorę i urosło mi znacznie serce,ale teraz robiłam echo i wszystko wróciło do normy,nawet ustąpiła fala zwrotna więc na pani miejscu brała bym go,bo ciśnienie jednak to okropna rzecz. Do karpiczek69.Dziękuje za wpis.Owszem zgadzam sie z tym , że..

Widoczne bicie serca !

.. ...sobie wyobrażałem że mam powiększone serce i mi że tak powiem pęknie :}.Naprawde twoia wypowiedż dla mnie dużo znaczy i bardzo dzieki za nią ;p. Też miałem bicie serca w brzuchu w sytuacjach stresowych i to od dzieciństwa. Jak widzisz żyję, piszę do Ciebie i mam się dobrze. NIe ma się..

Czy kilka dodatkowych skurczy naraz to już arytmia?

.. ...zrobiłam echo miałam powiększone serce i falę zwrotną jak dobrze pamiętam.I teraz po roku powtórzyłam echo,serce wróciło do normy biorę leki na nadciśnienie i jest dobrze może też powinnaś zrobić echo żebyś wiedziała czy coś się dzieje z twoim sercem. Miałam echo i wszystko było dobrze..

Po seksie czuje że przestaje mi bić serce

.. ...wszystkim ok , jeżeli ktoś z was ma jakieś pojęcie proszę odpisać co mam robić. ja kiedys mialem ze po waleniu konia mnie serce bolalo i za szybko bilo Postawie wam diagnoze.Dostaliscie orgazmu.ha ha ha..

Czy serce w ciąży się powiększa?

.. ...i chyba może też byc powiększone. Heh - Patulka kochana: )Echo mam w normie, ale oczywiście dociekliwus ze mnie porównalam z zesżłym rokiem i lewa komora i lrwy przedsionek mi urosły... Anulka, witaj.Serduszko w ciąży przepompowuje dwukrotnie więcej krwii, więc napewno zwiększa moc..

Amfetamina w dużej ilości i proboblemy z sercem

.. ...dzień miałem strasznie powiększone ciśnienie + wysoki puls wszystko się unormowało po śnie ale dalej od czuwam skutek zażycia tej chemii czyli Uczucie ciężkości w mostku( czasem lekkie duszności ) i troszkę słabsza wydolność fizyczna co to może znaczyć?Cy coś mogło się wydarzyć strasznie..

Niepokój w okolicy serca

.. ...wykazało ok serce nie powiększone, komory nie pogrubiałe kurczliwość zachowana wyszły mi jedynie płatki z drobnymi zmianami na brzegach bez patologicznych zmian tachykardia w czasie badania to pewnie ze zdenerwowania. pani kardiolog powiedziała że serce mam zdrowe przepisała tylko..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...myśleli( stwierdzono powiększone prawe serce, dysplazję zastawki trójdzielnej, niedomykalnośc tętnicy płucnej ).Po przeprowadzeniu badań lekarze stwierdzili, że przyczyną problemów dzidziusia było przedwczesne( bo jeszcze w zyciu płodowym ) zamkniecie przepływu Bottala. Po 10 dniach..

Proszę o rady co mi jest,tak bardzo się boję :(

.. ...wysokie ciśnienie ma także powiększoną lewą komorę serca.Moja babcia też co mieszka z nami ma nadciśnienie i leczy się na nie,ale serce ma zdrowe przeżył z nim już 83 lata jak do tej pory .: ) Ja mam na razie ciśnienie okej.Robię wszystko żeby być zdrowa,tak panicznie boję się śmierci,że..

Przerost serca

.. ...masz się o co martwić. Znam człowieka, który ma powiększone serce w takim stopniu, że objętościowo zajmuje 2/3 klatki piersiowej. I tu wcale nie żartuję. Narazie miewa się dobrze i nawet pali papierosy...

Przewód Botalla??

.. ...jest napisane: RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś komentarz...

Nadcisnienie

.. ...przeciwieństwie do alkoholu ) Mam powiększoną ściane serca ( nie pamiętam która ) W rodzinie sporo problemów z nadciśnieniem,nie domykanie się zastawki serca u najbliższej rodziny. Ojciec zmarł w wieku 27 lat,miał także problemy z sercem. Za kilka dni mam rentgen serca oraz usg.Moje..

Powiększone serce płodu.

.. ...także dorośli. Sama mam powiększone serce, z powodu wady wrodzonej. Ale proszę na razie się nie przejmować. Najlepiej, by dziecko zbadał doświadczony kardiolog dziecięcy, czy neonatolog. Zbada na pewno. Dziękuję za link. serce płodu bada prof.Respondek - Liberska z Centru zdrowia matki..