Powikłania ablacja

Ablacja

.. ...jest pewnym ryzykiem. Powikłania ablacji. Do najczęstszych powikłań ablacji zalicza się: krwiak lub tętniak w miejscu wprowadzenia igły do naczynia; powikłania zakrzepowo - zatorowe; przejściowy lub trwały blok przedsionkowo - komorowy; przebicie ściany naczynia lub serca, krwawienie do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...jeśli ablacja grozi powikłaniem to jeśli arytmia nie jest zagrożeniem dla życia, nie robimy ablacji. Chyba, że pacjnet świadomie podejuje ryzyko... Dziękuję za odpowiedz. Nie zamierzałam nikomu robić przykrości. Zadałam te pytanie, gdyż teraz na ablacje kieruje się ludzi nawet z łagodną..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...chodzi o informaowanie o powikłaniach - są osoby które chcą wiedzieć o wszystkich złych mozliwościach. Sa tacy którzy nie chcą nic wiedzieć. Z medycyny amerykańskiej ( adowkaci, procesy ) przeszedł do nas zwyczaj informowania o wszystkich mozliwych powikłaniach czy ktoś chce czy nie. I..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...samolotem,czy słyszał Pan o powikłaniach czy też jakiś grożnych dolegliwościach w czasie lotu,może można sie jakoś przygotować,zaopatrzyć w tabletki..proszę o odpowiedż pozdrawiam! Do Pana dr OK. Jestem po kontrolnym holterze ( 2 m - ce po ablacji - AVNRT ). KOMENTARZ: Rytm zatokowy sr..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...lekarzy straszy mnie o powikłaniach i że to samookaleczenie się. straszyli mnie też przecięciem nerwu błędnego. nie wiem jaką podjąć decyzję i cały czas mam nadzieję że znajdą jakiś nowy lepszy lek. ostanio brała PROCOROLAN ale miałam zaburzenia widzenia i lekarz zalecił odstawienie. nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 37

.. ...kolejce, ale czytając o powikłaniach mam nieco stracha, choc wiem ze teraz lepiej to zrobic niż gdy będę starszy. Zabieg ma wykonywac Dr Szumowski. Nieco czytałem już forum, ale jeśli macie rady i doświadczenia wklejcie je. Mnie to dokucza raz po raz i pozbywam się tego przez sen...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 49

.. ...leki... Was bolało?? Czy powikłania występują często?? A może nie mam czego się obawiać?? A czy inni tutaj zgromadzeni na forum też mają takie napady po wypiciu alkocholu na drugi dzień??? Do Marcelina.Wlasnie wrocilem od kardiologa( prywatnie bylem ) zrobil mi ekg i powiedzial z enic..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...strachu...Czytałam o powikłaniach ablacji i bardzo sie boje. Czy warto isc na ten zabieg???? czy jakos wytrzymywac z tymi skurczami? doradzcie mi cos???? pozdrawiam!!!!!!! BERNI witam ja jestem 2 tygodnie po ablacji i na prawdę nie żałuję każda operacja niesie powikłania wiem że serce..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 60

.. ...dzielnie.Niestety mamy powikłanie - krwiaka przy tętnicy udowej,ale to nic,robimy okłady i cieszę się,że już jesteśmy w domu. Atmosfera cudowna,wszyscy mili i uśmiechnięci,cierpliwi,zarówno lekarze jak i pielęgniarki. Dzięki za trzymanie kciuków : ) Aha !!! Echo ok.i ten cudownie równy..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...nastraszyła, mówiąc o powikłaniach przy zabiegu. Ona chciałaby, żebym została na lekach najlepiej do końca życia ). Niestety wiem, że nie wywinę się od zabiegu. Chciałabym, żeby ten koszmar się już skończył, bo psycha mi siada. Asiula, ja rozmawiałem z lekarzami w Centrum Kardiologii..

WPW - jakie objawy?

.. ...większosc pisze, że ma dziwne hmmm powikłania po ablacji : ) I ja mam wątpliwości, gdyż nie mam ataków od około półtora roku ( biorę leki non stop ), tyle, że mogłabym po ablacji obywac się bez leków : )..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...skrajnym, bardzo rzadkim powikłaniem po ablacji, na którą czekam, jest wszczepienie stymulatora. Ja sie nie boje bo moj stan serca ze tak powiem nie jest chyba zagrazający zyciu, lecz zycie z ów takim rozrusznikiem według mnie nie bylo by zbyt komfortowe :/ jedna mam dla was i dla siebie..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...informacja o możliwych powikłaniach... Warto jednak wiedzieć, ze przytoczone procenty możliwych powikłań odnoszą się do ablacji wykonywanych ogólnie. Brane są wiec pod uwagę również te ośrodki ablacyjne, które dopiero się uczą... Należy jednak zdawać sobie sprawę, ze, choć nigdzie nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...miałam wycinane migdały,z powikłaniami od tego czasu biore concor5.W pazdzierniku znowu byłam w szpitalu z powodu opuchlizny,ktora pojawiła sie niewiadomo z kad i do tego była gorączka ponad 38 stopni,siedzialam tam 2,5 tyg.przez ten czas moje serce wariowało musiałam brac juz concor..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...chorobami syna i ich powikłaniami męcze się już 11 lat.Mam cichą nadzieję że 2009 położy tym problemom kres.Pozdrawiam Was dziewczyny serdeczne.Odezwę się jak będę miała jakieś wątpliwości.Pa,pa. goska221 Nie wiem dlaczego ale gosia i gosia12 to ta sama osoba Tylko ta 12 mi nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...przytrafią się jakieś powikłania, to najczęściej są one z tych niegroźnych. ~111, jak masz wątpliwości, to jeśli jest taka możliwość, spróbuj porozmawiać o wszystkim z lekarzem. Masz jeszcze tydzień. witam, jestem 2 tygodnie po ablacji,czuje się ogólnie dobrze,ale mam skurcze..

Będę miał ablację! Anin Warszawa - Str. 2

.. ...kolejce, ale czytając o powikłaniach mam nieco stracha, choc wiem ze teraz lepiej to zrobic niż gdy będę starszy. Zabieg ma wykonywac Dr Szumowski. Nieco czytałem już forum, ale jeśli macie rady i doświadczenia wklejcie je. Mnie to dokucza raz po raz i pozbywam się tego przez sen...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...jest pewnym ryzykiem. Powikłania ablacji Do najczęstszych powikłań ablacji zalicza się: * krwiak lub tętniak w miejscu wprowadzenia igły do naczynia; * powikłania zakrzepowo - zatorowe; * przejściowy lub trwały blok przedsionkowo - komorowy; * przebicie ściany naczynia lub serca,..

Po ablacji

.. ...godzin.Jak czytam o tych powikłaniach po ablacji ,o całkiem różnych diagnozach na podstawie jednego tego samego badania ( jak w przypadku twoim Marla )ale różnych lekarzy to serce mi się kraje jak widzę jakie jest ich podejście,i wogóle już sama nie wiem czy mam się poddać temu zabiegowi..

Po ablacji - Str. 6

.. ...wypisanymi punkt po punkcie powikłaniami do jakich może dojść podczas zabiegu lub po nim. Przeraziłam się. Płakałam kilka dni ( z przerwami oczywiście ).Niepotrzebnie. Dziś już to wiem. Pojechałam do Wa - wy do prof. Walczaka i po rozmowie z nim nie miałam już żadnych wątpliwości -..

Po ablacji - Str. 11

.. ...słyszałam o różnych powikłaniach po op[eracji, moje napady zdarzja sie ostatnio rzadziej i trwaja o wiele krócej. Jak długo trwa rekonwalescecja? Dopiero co rozpoczęłam studia i nie chicałabym miec sporych zaległości, prosze o wasze rady!!!! pozdrawiam Klaudio - jesteś młodą kobietą..

Po ablacji - Str. 12

.. ...zabieg się nie uda. Powikłania itp czasem zdarzają się u osób starszych, obciążonych wieloma innymi chorobami. Ty jesteś młoda i będziesz zdrowa! Tak myśl, śpij spokojnie i nie zamartwiaj się na zapas. POWODZENIA! Acha! Zapomniałam dodać: nie krępuj się pytać lekarzy przed zabiegiem o..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 3

.. ...straszyć tak dalece idącymi powikłaniami. Jestem pod opieką kardiologów z IK Anin i nie wróżą mi tak ciekawej, acz krótkiej przyszłości jak Ty ; ) Ja Tobie również życzę dużo zdrowia i udanej ablacji. Pozdrawiam dana napisz do mnie - adres mail w profilu nicku mam nadzieje ze się uspokoi..

Ablacja - Str. 10

.. ...wykluczyć ewentualne powikłania, każe się obserwować?! Życzę, żeby minęło. Pozdrawiam iwcia.m,napewno Ci to przejdzie ja mialam robiona koronarografie to nie mialam nawet znaku, a po ablacji mialam tetniaka, znalazlam sie na chirurgi, gdzie chirurg naczyniowy powiedzial ze jak sie nie..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...wprowadzenia igły do naczynia; powikłania zakrzepowo – zatorowe; przejściowy lub trwały blok przedsionkowo – komorowy; przebicie ściany naczynia lub serca, krwawienie do jamy osierdziowej; P.S. mam 20 lat, też mam wykryte WPW, ale forme utajona. chcieli mi robic..

Powikłania ablacji

.. jakie mogą byc powikłania ablacji? paulina@kubus.pl Jednym z powikłań jest nieplanowane spalenie łącza przedsionkowo - komorowego a co za tym idzie konieczność stałej stymulacji serca - wszczepnie..

Ablacja w Poznaniu dr A. Baszko

.. ...kiedy na końcu czytam o powikłaniach.Boję się,że likorze mogą mi coś sp...Ciekaw jestem,czy zależy to od tzw.koperty? Piszesz glupoty o kopercie ja tez jestem po ablacji i zadnej koperty nie dawalam I ja nie mam zamiaru nic dawać( nigdy też nie dawałem choć wielokrotnie przebywałem w..

Ablacja - usunięcie arytmii - czy niebezpieczna? 19 lat

.. ...ok;/// słuchaj ,,M * powikłania mogą być nawet po katarze ciekawe co u ciebie nie jest ok??.Ja też mam miec drugą ablacje i mimo wszystko wierze że będzie ok nnooo takkk...tylko,że u mnie twierdzili przez rok ,że się udało;] Mam problem - lekarz ostatnio zadecydował że odłoży decyzjęo..

Ablacja żył płucnych i krwiak w miejscu wkłucia

.. ...rzadziej sa to jakieś powikłania . Spokojnie niedługo zejdzie. Mam dodatkowe pytanie dotyczace twojej ablacji ,gdzie i kto ja wykonywał i jak sie czujesz po czy był to zabieg z uzyciem systemu carto itd napisz coś wiecej . Ja też miałem taki zabieg i chetnie bym sie wymienił pogładami ,..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...wyobrażam sobie tego. A powikłania po ablacji są b. rzadkie i wyczytałam tutaj,ze wynoszą 1%. Jak jechałam do W - wy to bardzo chciałam, żeby okazało się, że mogę mieć ablację, bo jam dod. skurcze komorowe, a nie jak Wy tutaj w większości nadkomorowe. Ale okazało się, że mogę. Alu,..

WPW a ablacja

.. ...dochodzą ewentualne powikłania pozabiegowe i być może zepsucie czegoś dobrego w sercu podczas zabiegu. Czy ingerencja jest potrzebna przy moich objawach? Napiszcie coś. Dzięki. Trudno powiedzieć - u mnie podejrzewano Wpw i dr Czerwiński z Ochojca mówił że u mnie to wersja w niczym nie..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...) po zabiegu jakieś powikłania te z sercem i te z innej beczki jak krwiaki w miejscu nakłócia, zatory czy też żółtaczka ( zaszczepiłem się jak lekarz kazał )? hm...ja z wiekiem miewałam te groźniejsze częstoskurcze coraz rzadziej..ale trudniejsze były do przerwania za to... Ja pisałam..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...których mogą wystąpić powikłania okołozabiegowe, czy 20%, u których serce zamigocze pierwszy i ostatni raz... Jedna z dewiz WHO mówi: * Twoje zdrowie w twoich rękach! * - ja się z tym zgadzam, ale dodałbym, że także w twoim sercu i głowie. Po zabiegu trzeba mieć poczucie powrotu do..

Ablacja w Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...dowiedziałem się o możliwych powikłaniach. Stoje przed decyzją wykonania tego zabiegu na Śląsku lub w Warszawie. Czekam na wasze porady. Pozdrawiam,Maciek. Cześć . Wal jak w dym oni w tego typu zabiegach sa już naprawde dobrzy . witam. ja miałem ablacje wykonana w ochojcu 1988r. i sobie..

Arytmia komorowa i ablacja

.. ...ale wystąpiły jakieś powikłania przez pachwinę... po zabiegu urosła jej gula i czuła się jeszcze gorzej...a u chłopaka który był operowany przedemną ( tzn byłam tam bo miałam mieĆ pobierane badania ) nie udało sie wkłucie do żyły .. wiec zabieg sie nie udał ale chłopak żył... ja mam..

Arytmia komorowa i ablacja - Str. 2

.. ...źle leczonej grypie są powikłania. Jestem pod dwóch ablacjach i czuję się dobrze a do młodych już dawno nie należę. Dodam jeszcze, że jak będzie potrzebna trzecia to oczywiście się jej poddam bez najmniejszego wahania. Pozdrawiam. dobra chcialem pomoc wypowiadajac swoje zdanie ale widze..

Ablacja - gdzie robić? - Str. 2

.. ...być powikłania czy ten atak z wczoraj może się powtórzyć? http://rytmserca.org.pl/_pages/_pacj/ablacja.htm tutaj znajdziesz info : ) oraz akredytowane ośrodki w Polsce pozdrawiam abi ~abisynka dziękuje..

Opisy zabiegów ablacji

.. ...ablacji ma jakieś powikłania.Mariola pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.Mariola. Hej Mariola. Przesledz prosze watki szybke tetno i szybkie tetno II. Tam znajdziesz wszystkie informacje o ktore ci chodzi...

Częstoskurcz a ciąża

.. ...tez się boją. jakie powikłania mogą wystąpić i ile trwa okres regeneracji? tzn po jakim czasie można sobie pozwolić na zajście w ciążę?czy w Częstochowie miał ktoś ten zabieg? Zosiu, czy mozesz opisac ta metode?pierwszy raz slysze, a wole przeczytac jak Ty to robisz skoro dziala...

Migotanie przedsiomków - Str. 2

.. ...polegać. Tak zdarzają się powikłania i ich bałem się najbardziej. Jednak tak myśląc nigdy nie wsiadłbym do samochodu bo ile zdarza się wypadków. Jestem ciekawy co słychać u Ciebie?czy zdecydowałeś sie na zabieg? Pozdrowienia Tomasz, to fajnie ze wszystko dobrze i ze nie musisz brac..

Ablacja w CK Anin

.. ...zakończyła się małym powikłaniem ( tętniaczek ), nie bójcie się tego zabiegu, on ułatwia życie. A ryzyko, no cóż zawsze jest wpisane w cenę. Pozdrawiam Cię Dorotko. Nasze rozmowy na gadu zainspirowały mnie do napisania skromnego wierszyka. Pozwolę sobie go umieścić na tym forum. Robię to..

Ablacja - czy można w znieczuleniu ogólnym?

.. ...powodu strachu przed powikłaniami. ale wiele osób które się tutaj wypowiadają da się ten zabieg wytrzymać. nie jest przyjemny ale jak trzeba...... to cóż... poproś o jakieś moce prochy ; ). pozdrawiam i życzę odwagi. Nie panikuj tak :D Ja na przykład nie chciałam nawet żadnego środka..

Ablacja - modyfikacja węzła zatokowo-przedsionkowego

.. ...odradza ze względu na powikłania itp. tym bardziej że prawdopodobnie będę musiała mieć wszczepiony rozrusznik do stałej stymulacji - a to też może mieć swoje powikłania. boję się że jak by doszło przy tej ablacji do całkowitego przerwania tego łącza to moje serce w ogóle nie będzie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 5

.. ...ablacji i ewentualne powikłania to prawda leży jak zwykle gdzieś pośrodku. Zabieg jest jednak inwazyjny i jak każdy niesie ze sobą masę zagrożeń. Co prawda powikłań poważnych jest około 1 %, ale gdy pacjent o słabych nerwach przeczyta jakie one są ma ochotę natychmiast uciec ze szpitala...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...układu immunologicznego, powikłania układu krwionośnego przy cukrzycy i inne. Czy wiesz dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca?. Ich wątroba( poza świnką morską , niektórymi gatunkami nietoperzy ) produkuje dużą ilość witaminy C , dlatego ich naczynia są sprężyste,mocne i nie ma..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 18

.. ...ryzyko ablacji ewentualne powikłania także te podczas przeprowadzanego zabieg? jesli posiadacie taką wiedz to prosze o pomoc Hej Migacze! Czy jeszcze ktoś tu zagląda, czy już wszystkim się znudziło. Niestety nie mam dobrych wiadomości. serce jest niestabilne raz więcej raz mniej - nie ma..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...kontroli. Dodatkowym powikłaniem jest blok II stopnia serca. Jestem załamana i nie wiem co dalej można robić. Może ktoś z Was coś podpowie. Będę bardzo wdzięczna. Do Basi! Z tego co wiem z lektury i własnego doświadczenia to wynik ablacji można ocenić najwcześniej po trzech miesiącach...

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...zabiegu i ewentualnych powikłaniach. ostatnio coraz szybciej się męczę ( może to pogoda? )wieć muszę powtórzyć wszytkie badania. jak będzie ok to na razie wstrzymam się ale jeżeli będą jakieś zmiany w echo - to chyba nie będę miała wyboru :( . przeraża mnie to wszystko tym bardziej że za..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. Słyszałam, że powikłaniem ablacji z powodu migotania przedsionków może być zwężenie żył płucnych.Czy ktoś może udzielić mi informacji na ten temat,może odezwie się osoba, która doświadczyła takiego powikłania,jakie są objawy tego zwężenia i jakie jest potem leczenie. Proszę o odpowiedź. Doświadczyłem tylko..

Ablacja przy nadczynności tarczycy i powikłania

.. ...czy nadczynność tworzy powikłania i nie można robić zabiegu jeżeli sie tan tarczycy nie ustabilizuje? joasiu : ) u nas na forum www.arytmiaserca.pl jest lekarz co robi ablacje - zawsze odpisuje zajrzyj do nas i napisz do niego : ) serdecznie zapraszam pozdrawiam abi jasiaI.Jaki masz..

Częstoskurcz nadkomorowy z pulsem 190

.. ...nadkomorowy. też mam problemy z powikłaniami - może to uroda mart ; ) a do tego są uparte ;P ale spróbuj porozmawiać z lekarzem kardiologiem czy elektrofizjologiem. jeżeli masz ochotę porozmawiać z dr koźlukiem ( od ablacji ) to na forum www.arytmiaserca.pl dr koźluk stara się raz w..

Częstoskurcz nadkomorowy z pulsem 190 - Str. 2

.. ...znieczuleniu domiejscowym - powikłania mogą się zdażyć ale naprawdę są minimalne jeżeli chodzi o moją wiedzę nt ablacji to statystyki znam i to bardzo dokładne mam znajomych lekarzy kardiologów i mi nie czarują wręcz pokazują dokładne dane medyczne bo sama choruję od ponad 13 lat pozatym..

Częstoskurcz nadkomorowy z pulsem 190 - Str. 3

.. ...wiadomosci,nie wolno mowic o powikłaniach i smierci,bo koledzy i kolezanki wiedza ze takich niepowodzen jest 1%.otoz takich ludzkich dramatow po ablacji jest duzo wiecej,ale lekarze nie mowia o niepowodzeniach bo kto by do nich poszedł. cytat: * ~wiw, 2009 - 01 - 08 01:27:19 ( ip:..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...wszystkich możliwych powikłaniach...lecz statystyki mówią same za siebie, są bardzo dobre, niemal najlepsze, nawet lepsze od Stanów Zjednoczonych, to jest dopiero coś : ) wydaje mi się że zależy też od człowieka, jeśli ktoś krzyczy gdy zatnie sobie paluszek przy krojeniu chleba i krzyczy..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości - Str. 2

.. ...lat i jeśli chodzi o powikłania, to mam koszulkę lidera:( W poniedziałek usuwano mi ósemkę. Niby nic... A dopiero dziś dochodzę do siebie ( utrata przytomności, wysoka gorączka, biegunka - reakcja na ketonal forte ). Najważniejsze dla mnie pytanie związane z miejscem wykonywania ablacji..

Ablacja typu RF, po zabiegu, forum

.. ...i od tego czasu wiecznie chodzę po lekarzach, ale dalej nic nie wiem... Ablacji strasznie się boję ( czytałam o powikłaniach ) . Tobie zycze swobodnego chodzenia po górach!! Trzymam kciuki! pozdrawiam..

Ablacja - Str. 2

.. ...Pomimo to twierdzę, że w powikłaniach poablacyjnych nic takiego strasznego nie wyczytałam co mogłoby mnie przerazić - rycerzem nie jestem, ale faktycznie silna wiara pomaga w niektórych sytuacjach. Pozdrawiam starego konia ; ) niedawno właśnie miałam ablację. dokładny tydzień temu...