Powikłania po operacji zastawki

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 41

.. ...który zmarł w związku z powikłaniami po operacji zastawki... ) Od tego czasu stan mojego zdrowia ciągle się pogarsza. Biorę polfenon 0,15 3 razy dziennie a i tak to nie daje pożądanego efektu. Częstoskurcze cyklicznie się powtarzają. Wiem że moją jedyną nadzieją jest zabieg. Chcę się go..

Operacja zastawki aorty

.. ...operacji, metodach, powikłaniach itd... Witam. Zastawke aortalna miałem wymienioną 12 lat temu. Coz mogę poradzić. Operacja nie jest aż taka straszna. Do zdrowia wraca się szybko. Przez ok 3 mc trzeba na siebie uwazać. A pozniej zyje sie normalnie i dość aktywnie...

Echo serca - Str. 8

.. ...stand. Pani Izo, jakie powikłanie ma Pani na myśli , które mogłoby spowodować w tak krótkim czasie zniszczenie zastawki aortalnej? Czy zatem stan mamy ( oczywiście wynikający tylko z tego co Pani przedstawiłam )to raczej klasyczny stan, w jakim ludzie przechodzą takie operacje zastawek,..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...wyjaśnić na czym polega to powikłanie i czy to jest nieodwracalne? Czy ktoś się spotkał z takim powikłaniem, bo w szpitalu gdzie operowano moją mamę stało się to po raz pierwszy. przepraszam za pomyłkę, chodzi o tętnicę A d a m k i e w i c z a Witam , moja Mama miała operację zastawki..

Operacja wstawiania nowych zastawek w sercu

.. ...nawet dobrze, choć były powikłania po drugiej operacji. Teraz jestem w domu nazwolnieniu lekarskim i staram się nabrać sił. Tyle, że nie specjalnie wiem na jaki wysiłek mogę sobie pozwolić, aby sobie nie zaszkodzić. Czy np.mogę już pojść na basen i popływać. Nadal nie czuję się na tyle..

Powikłania po operacji usunięcia tętniaka na aorcie

.. jakie moga nastapic powiklania po operscji usuniecia tetniaka na aorcie i jak dlugo moze trwac rehabilitacja????dziekuje za odp. Cześć 03.01.2006 przebyłem operacje wstawienia sztucznej zastawki aortalnej na oddziale pooperacyjnym leżał ze mna pan w wieku około 60 po operacji Bentalla de Bono czyli usunięcia..

Druga operacja zastawki

.. ...przed operacją, jakie są powikłania, gdzie najlepiej wykonać taką operację czy w Aninie pod Wawą czy w Zabrzu a może gdzie indziej, czy w ogóle godzić się na operację? Może nasuną się komuś inne informacje to także proszę o radę z góry dziękuję Rozumiem że mama jest po operacji zastawki..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...człowieka. powrót Możliwe powikłania Zapalenie wsierdzia, szczególnie zlokalizowane na zastawce mitralnej, z powodu osadzenia się na niej bakterii. Bakterie mogą pojawić się we krwi po wszystkich procedurach medycznych, w czasie których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek, np...

Powikłania po wymianie zastawek

.. ...watrobowo - nerkowy jako powikłanie pooperacyjne.Mama nigdy przedtem nie chorowała na nerki. Wszystkie wskażniki dotyczące pracy watroby i nerek z dnia na dzień się pogarszały. Po 2 tygodniach po operacji mama zmarła. Pozostalam z dożywotnimi wyrzutami sumienia. Czy mozna było..

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...operacji, albo mają poważne powikłania. Bardzo się zestresowałam, gdyż moją mamę ( 55 lat ) wkrótce czeka taka operacja ( wymiana 2 , a może nawet 3 zastawek - jeśli w ogóle takie sie robi operacje ). Z postów wynika, że bez problemu wychodzą z takich operacji ludzie młodzi, albo..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 11

.. ...ewentualnie wystąpić powikłania? i na co zwrócić szczególna uwage w okresie TUŻ PO OPERACYJNYM? Do Ciebie Janku... My mieszkamy w Cz - wie do ochojca mam ponad 100 km. wiadomo, ze w dniu operacju /przed najdłużej jak sie da/ będe chiala podtrzymać Mamę na duchu. może poczekam na koniec..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 36

.. ...nastąpią jakieś rzadkie powikłania ) jest dożywotnia , producent daje 300 lat gwarancji . A co to za jakość życia , jak nad synem będzie wisiała wizja kolejnej operacja serca . Skąd pewność ,że syn na pewno , bez powikłań przejdzie następny zabieg kardiochirurgiczny , albo nie nastąpią..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...operacyjnego, - ubytki duże, powikłane zmianami w naczyniach płuc, których zamnknięcie niesie ze sobą pewne ryzyko, albo tez są nieoperacyjne. Przebieg kliniczny jest rózny. Ubytki należące do grupy 1 moga ulec zamknięciu, zaliczane do grupy 2 mogą sie zmniejszać albo moga powodować..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...jest ochrona mostka. Powikłania pooperacyjne to ok. 3% a więc niewiele. Wskazanie do operacji to zastawka dwudzielna i poszerzenie aorty * 5cm. Przy zachowaniu własnej zastawki nie trzeba brać leków przeciwkrzepliwych. Polecam ośrodek w Warszawie!!! Powodzenia. Asysta mówicie..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...7 dobie po operacji. Powikłania typowe: płyn w worku osierdziowym oraz w opłucnych, * rozpędzony * sterydami oraz 1 raz ściągnięty z opłucnej poprzez nakłucie ( prosty, niebolesny zabieg ok. 15 minut ). A teraz: jeżdżę na rowerze, biegam, używam życia * jak nigdy w życiu * ! Proszę się..

Zawał serca po operacji zastawki serca

.. ...serca może stanowić powikłanie zabiegu w krążeniu poza ustrojowym. Przyczyn wiele - tylko szczegółowa analiza dokumentacji przez biegłego może ew przynieść odpowiedź. witam. nie wiem czy pisze na dobrym tagu jednak nie umiem sama zalozyc nowego a bardzo prosze o rade;( moja babcia miala..

Dziwne powikłania po sztucznej zastawce

.. Witam serdecznie Zdecydowałem się napisać do was, ponieważ od 10 lat nie znajduję pomocy w szpitalach. Ale może od początku W 1999 roku przeszedłem ( w wieku 19 lat ) wszczepienie sztucznej zastawki aortalnej. Operacja przebiegła pomyślnie ale mniej więcej rok później dostałem pulsującego ( nasilającego się..

10, 15, 20 lat po operacji serca

.. ...zdrowiem?, czy pojawiają sie powikłania? Mój tata jest niemal 20 lat po operacji tętniaka i zastawkach i zaczynają sie poważne problemy. Cóż, operacje serca to powązne zabiegi. Nikt nie zagwarantuje, że po nich wsyzstko będzie w porządku. Ja przeszłam 3 operacje z powodu powaznej wady..

Nierówna praca serca po operacji zastawki

.. ...za mało informują o powikłaniach i robią niepotrzebne nadzieje.!! Witam ,czytam Wasze wypowiedzi i bardzo się boję ,mój mąż ma mieć wstawianą zastawkę ma 61 lat , operacje ma mieć w Krakowie . Jak czytam te wpisy to sama nie wiem co mu powiedzieć .Lekarze mówią że lepiej wcześniej ,mąż..

Powikłania po operacji zastawek...

.. ...wykonana bez zarzutu, a powikłania są związane raczej z wiekiem i ogólnym stanem zdrowia mojej Mamy. Dzwoniłem dzisiaj do szpitala i niestety ciągle nic się nie zmienia. Chociaż może nie jest to taka zła wiadomość, w końcu nie pogarsza się... Trzymanie Mamy w spiączce farmakologicznej ma..