Powikłania po zawale

Zespół bolesnego barku (bark-ręka, ramię-ręka)

Zespół bolesnego barku (bark-ręka, ramię-ręka)

.. ...barku jest dość rzadkim powikłaniem po zawale mięśnia sercowego, przypuszczalnie dlatego, że pacjenci dość wcześnie są uruchamiani. Rozwija się między 2 tygodniem a 2 miesiącem po zawale serca. Objawy zespołu bolesnego barku polegają na wystąpieniu zesztywnienia i bólu w stawie ramiennym..

Powikłania zawału serca

.. ...powikłań. Najczęstszym powikłaniem są zaburzenia rytmu i przewodzenia, które mogą doprowadzić do śmierci pacjenta ( najczęściej w mechanizmie migotania komór ). U ponad 92% pacjentów ze świeżym zawałem ( AMI ) występują komorowe skurcze przedwczesne, u 8% migotanie komór ( VF ), u blisko..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Dorzut zawału serca

.. ...z zawałem, zwłaszcza powikłanym wstrząsem kardiogennym. W ponad 50% przypadków dorzutowi zawału serca nie towarzyszy ból i zmiany w EKG, jedynie podwyższenie enzymów wskaźnikowych. Ekspansja zawału - jest to ostre, występujące w pierwszych dniach lub tygodniach od początku martwicy..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...pacjent może już chodzić. Powikłaniami zabiegu cewnikowania serca są najczęściej: krwiak w miejscu wytworzenia dostępu naczyniowego, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, zgon, rzadziej występują reakcje uczuleniowe po podaniu kontrastu, przebicie jamy..

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...pacjentów z zawałem. Powikłanie to najczęściej występuje 3 - 6 dniu zawału. W 90% przypadków pęknięciu ulega ściana lewej komory. Czynnikami, które mogą sprzyjać pęknięciu ściany serca są: pierwszy pełnościenny zawał, kobiety po 60 roku życia, nadciśnienie tętnicze w wywiadzie, źle..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...wstrząs kardiogenny jako powikłanie zawału; niestabilna choroba wieńcowa; powikłania zawału - ostra pozawałowa niedomykalność zastawek, ubytek przegrody międzykomorowej; krańcowa niewydolność krążenia u chorych oczekujących na transplantację serca. Przeciwwskazania kontrapulsacji...

Cukrzyca

Cukrzyca

.. ...Zaniedbanie w leczeniu grozi powikłaniami ze strony nerek, oczu i naczyń krwionośnych. Chorych ze źle kontrolowaną cukrzycą znacznie wcześniej niż zdrowych rówieśników dotyczą problemy miażdżycy, zawałów, udarów. Cukrzyca typu 2. Cukrzyca typu 2, niegdyś nazywana cukrzyca ludzi otyłych...

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...wsierdzia lub jako ciężkie powikłanie zawału serca. Często prowadzi do wstrząsu i wymaga natychmiastowej interwencji kardiochirurgicznej. Przewlekła niedomykalność mitralna, z uwagi na duże rozprzestrzenienie chorób takich jak nadciśnienie tętnicze i miażdżyca, jest patologią dość..

Struny ścięgniste i rzekome

Struny ścięgniste i rzekome

.. ...Jest to bardzo poważne powikłanie zawału mięśnia sercowego. Struny rzekome. Struny rzekome maja budowę podobną do strun ścięgnistych. Różnica polega na ich przebiegu, a mianowicie nie łączą mięśni brodawkowatych z łatkami zastawek, ale przebiegają poprzecznie, łącząc wspomniane mięśnie..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego może przebiegać niespecyficznie, niemal bezobjawowo. Wynika to ze znacznej ilości różnych leków, miedzy innymi uspakajających i przeciwbólowych, które przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...wpływ iwabradyny na powikłania sercowo - naczyniowe u pacjentów z potwierdzoną chorobą niedokrwienną serca i uszkodzeniem pozawałowym lewej komory, a także na pacjentów ze zbyt szybką spoczynkową akcją serca. Okazało się, że u pacjentów z grupy porównawczej ( z częstotliwością skurczów..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...skuteczniej zapobiega powikłaniom, zwłaszcza zawałowi serca i był 10 do 20 razy tańszy niż inne leki stosowane podczas badań. Naukowcy z University of Texas przeprowadzając metaanalizę innych badań, obejmujących w sumie 162 341 pacjentów uzyskali podobne wyniki - nadal leki moczopędne są..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...bardziej narażone na powikłania np. pogłębienie wady, zawał, doprowadzenie do groznych dla życia zaburzeń rytmu, wzrost ciśnienia tętniczego co powoduje szybkie zmiany w sercu ) itp. Szarpnięcia o których piszesz są bardzo nie przyjemne i nie pokojące( skurcze dodatkowe ). Pozbyłem się..

Chelatacja - Str. 2

.. ...Szanowny Panie - większe powikłania są przy stosowaniu leków przez całe zycie, które powoduą właśnie ...miażdżycę, a co za tym idzie zawały i udary.Do tego jeszcze choroby wątroby, nerek itd... Zdrowy człowiek nie jest lekarzom , ani firmom farmaceutycznym potrzebny. A kto by przynosił..

Śpiączka po zawale serca

.. ...zawaz bardzo ciezki z powikłaniami( zatrzymanie serca reanimacja ).W 3 dobie zaczeto mu odstawiać leki nasenne , jak do tej pory narazie tylko otwiera oczy i rusza jedną nogą.Narazie nic lekarze niewiedzą.Mam nadzieje że bedzie wszystko dobrze,bo przeciez ludzie wybudzaja sie ze śpiaczek..

Po bajpasach

.. ...zrozumieć.Podobno takie powikłania się zdarzają i trzeba czekać ( tak mówią lekarze ).Dla mnie widok mojego Taty to szok, po prostu koszmar.Tata ma 69 lat, przeszedł 2 zawały ( w zasadzie bezobjawowo ), ma wstawiony rozrusznik.Przed operacją był w niezłej formie, a teraz jak patrzę na..

Betablokery a większa smiertelność

.. ...Odstawienie leku grozi powikłaniami. Gdy serce jest chore np. 25%wydajności - reszta jest martwa ( po zawale ) i reaguje nadmiernie na adrenalinę oraz inne czynniki np. stres, zdenerwowanie,wysiłek to tylko betablokery ratują sytuację. Ja uzywam Metopro...itd od 4 lat, bardzo mi pomogl...

By-passy operacja Zabrze

.. ...póżno leczonym i są juz powikłania tego zawału jak tętniak( akineza, dyskineza lewej komory serca ) czy pozawałowa niedomykalnośc mitralna. Wykonujemy wtedy we wspólpracy diagnostycznej z naszymi wspaniałymi kardiologami uzupełniajace badania oceniające żywotnośc obszaru objetego zawałem..

Bajpasy - powikłania?

.. cześc wam wszystkim czy mozecie mi powiedzieć jedną rzecz moja mama przechodziła zawał dowiedziałam sie o tym tydzień temu, po koronografi wyszło ze bedzie miała bajpasy boje sie ze może cos się stać do czasu operacji napiszcie coś bo ja nic na ten temat nie wiem pierwszy raz w życiu z tym sie zetknełam A co..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...który to był już zawał, powikłania, lub ich brak, wiek, ewentualną nadwaga, otyłość... Zawał przyplątał się do mnie 29 maja. Miał ostry przebieg. Wykonano koronarografię, została jedna skrzeplina w zwężeniu tętnicy. W 11 - tym dniu po zawale zaczęłam rechabilitację w sanatoryjnym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...układu immunologicznego, powikłania układu krwionośnego przy cukrzycy i inne. Czy wiesz dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca?. Ich wątroba( poza świnką morską , niektórymi gatunkami nietoperzy ) produkuje dużą ilość witaminy C , dlatego ich naczynia są sprężyste,mocne i nie ma..

Interpretacja EKG

.. ...jest to zapewne wynik przebytego w wyniku infekcji zapalenia mięśnia sercowego. W przypadku takich zaburzeń przewodzenia może dochodzić do zwolnienia pracy serca zawrotów głowy ciemnienia przed oczami ...

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. Witam. Bardzo proszę o pomoc w odpowiedzi na poniższe pytania.Jest to dla mnie sprawa najwyższej wagi: ) Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje. 1 ) Kompresoterapia - czy używa się w ostrej zakrzepicy żylnej 2 ) długotrwały wysiłek u osób z chorobami serca można wykonywać z jaką intensywnościa? 3..

Zawał pooperacyjny serca

.. ...Zawał mojego taty jest powikłaniem pooperacyjnym.13.06( piątek )tata miał operacyjnie usówany kamień z przewodu moczowego - niby taki pospolity zabieg.Nawet w najczarniejszych myślach nie spodziewalam się co może go spotkać.Owszem kamień wyjęto i było dobrze do nocy z soboty na niedziele..

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...odwaznych Witam jakie powikłania mogą nastąpić po koronografii,czy ktoś może mi na to odpowiedzieć? np. zawał serca, rozerwanie słabych ścian naczyń. magdo ! jak przy wielu zabiegach tak i przy koronarografii mogą wystąpić powikłania .Mogą ...ale nie muszą ...pozdrawiam - poczytaj tu :..

Niskociśnieniowiec cukrzyk zawałowiec - mieszanka leków

.. ...lekarz przejmuje się powikłaniami .Nawet wynalazł cukrzycę choć w tym wieku to kwestia dobrej diety ale trzustkę rozwalił Smutne ale prawdziwe: leki lecząc - dobijają. To chemia. A nasze organizmy są zatruwane toksycznym jedzeniem, wodą, powietrzem i... lekami. Szczerze polecam..

Kontrast do koronarografii

.. ...Powikłania,to możliwe;zablokowanie ujścia tętnicy lub jej kurcz zawał mięśnia sercowego,powikłania naczyniowe jak tętniak rzekomy,zakrzep,oraz udar mózgu czy też nagły zgon sercowy.Nie ma wpływu na wzrok...

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...podobna sytuacje za powikłaniami koronografi? Nie wiem czy ten zakrzep należy łączyć z drucikiem, ale może po prostu Twojej mamie pogorszył się niestety stan zdrowia i dlatego zabrało ją pogotowie. Jednak z tego co się orientuję to po zawale potrzeba trochę czasu aby serce się zagoiło,..

Zawał serca po operacji zastawki serca

.. ...serca może stanowić powikłanie zabiegu w krążeniu poza ustrojowym. Przyczyn wiele - tylko szczegółowa analiza dokumentacji przez biegłego może ew przynieść odpowiedź. witam. nie wiem czy pisze na dobrym tagu jednak nie umiem sama zalozyc nowego a bardzo prosze o rade;( moja babcia miala..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...pierwszy zawał - rozległy powikłany wstrząsem kardiogennym w lutym 2005, a w sierpniu 2008 roku zmarł. Bardzo dbał o siebie. Po pierwszym dużym, rozległym zawale serca ( ok. 50 % martwicy ) kolejne następują w bardzo krótkim okresie czasu. Drugi zawał ( bez powikłań, niewielki ) miał..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...( wiekszośc zgonów z powikłan naczyniowo sercowych jest rano ) nie otworzysz oczu to bedzie się mniej martwił? Co mu wtedy powiesz? Zawał mięśnia sercowego to bolesne przeżycie - zapytaj mamę. Cóż, pewnie dostaniesz górę leków: nie daj się zbyć jakąś badziewną statyną - najlepsza jest..

Powikłania po zawale serca

.. Moja siostra miala rozlegly zawal. Lat 57.Reanimowano ja ponad 45 min. 11 dni byla w spiaczce pod respiratorem.Po wybudzeniu nie poznawala nikogo z rodziny. Zupelnie nie kontaktowala. Obecnie jest w osrodku rehabilitacyjnym, caly czas jest tez z nia ktos z rodziny. Mowi,ale wiekszosc zdan nie ma sensu. Sa..

POWIKŁANIA PO ZAWALE

.. jakie mogą być powikłania po zawale chodzi mi też o psychikę miałam zawał mięśnia sercowego śćiany dolnej z uniesieniem odcinka..

Przechodzony zawał serca

.. ...pojawiły się jakieś powikłania. Ale to i tak zaledwie margines leczenia w przypadku gdy występują silne czynniki sprzyjające zawałowi jak nadciśnienie czy wysoki poziom złego cholesterolu. Nie leczne lub źle leczone nadciśnienie to nie bomba zegarowa która sobie tyka, bo ono niszczy Cię..

Przechodzony zawał serca - Str. 3

.. ...zator w nodze którego powikłaniem jest zator płucny - śmiertelny, dlatego mama powinna trafić na ostry dyżur żeby wyjaśnić wątpliwości. pozdrawiam biegiem!!!! na co wy ludzie czekacie? w licpu zmarl moj ojciec, zator plucny od zakrzepicy w nodze :( Cześć! Na temat profilaktyki..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...czy zawsze sa jakies powikłania po zawale ,czy zabiegi sa konieczne i bezpieczne w moim wieku,oczywiscie ze mysle o zmianie stylu zycia( kawa ,papierosy ,inne ,lekarze jakby mnie straszą ze bedzie dziura w sercu ,prosze i informacje ! nic nie piszesz o wynikach badań jakieś na pewno ci..

JAKI JEST PRAWIDLOWY POZIOM GLUKOZY WE KRWI

.. ...pokazać, jakie mogą być powikłania ). Mi na przykład nie chcieli zrobić krzywej bez skierowania tłumacząc się właśnie tymi powikłaniami. Zrobili dopiero jak dostałam skierowanie. Jeżeli mogę doradzić to najlepiej robić krzywą na zawartość glukozy i insuliny. Takie badanie daje pełny..