Powiększenie komory serca

Przetrwały przewód tętniczy (PDA)

.. ...płucnego. W PDA dochodzi do powiększenia lewego przedsionka i lewej komory. Badania wykonywane w diagnostyce przetrwałego przewodu tętniczego: ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ); zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. Wszyscy pacjenci z PDA wymagają leczenia zabiegowego aby..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...rekrutów z 2 kopiami genu powiększenie sylwetki serca stwierdzano trzykrotnie częściej, a w przypadkach z 1 kopią - dwukrotnie częściej w porównaniu z grupą z genem PPAR innej odmiany. Przyrosty masy mięśniowej w tym czasie wyniosły odpowiednio: 19, 4 g, 11, 8 g i 6, 7 g. Po serii badań..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...kurczliwości, niekorzystnego powiększenia komór serca i w konsekwencji rozwoju początkowo lewokomorowej a następnie obukomorowej niewydolności serca. Kardiomiopatie rozstrzeniowe można podzielić na pierwotne - gdy przyczyny jej powstania nie są wiadome ( np. zapalenia wirusowe ) i wtórne..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem niedomykalności mitralnej jest nadciśnienie płucne. Zdarzają się również..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...tym, że USA wykryło powiększenie lewej komory serca i wypadanie zastawki mitralnej 1/2 st. Przed kilkoma dniami znów wylądowałem na pogotowiu - tym razem z powodu dodatkowych skurczów, lekarz najpierw po zrobieniu EKG powiedział, że to poważne, ale jak zobaczył zapis EKG sprzed 10 lat to..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...laty wstąpiło mi się powiększenie ( bardzo znaczne ) prawej komory i wypadanie łącznie z zawieszaniem się płatka zastawki dwudzielnej serca. W czasie 1 - szej ablacji doktor Ostar Kowalski powiedział, że u mnie będą miały miejsce 3 ablacje, bo są różne i w różnych miejscach więć w czasie..

Echo serca - Str. 4

.. ...duzego przerostu czy powiększenia lewej komory, EF czyli frakacja wyrzutowa jak najbardziej ok( norma to 60 - 65% ) z OPISU ZMIAN NIEDOWRACALNYCH NIE WIDAC. nA PEWNO WARTO ZYC AKTYWNIE!pOZDRAWIAM Jeszcze jedno czy ef może ulec zmianie ? I czy biegi regularne tzn 20 min dziennie przy..

Echo serca - Str. 6

.. ...raczej nie. Hipotetycznei powiększenie prawego serca byloby mozliwe przy chorbie pluc.np.astmie. jak jest opisane to zdjecie? Czy ktoś tylko rzucil taki tekst? bakteria wyhodowana z drog moczowych. opis zdjecia * pola płucne bez zmian ogniskowych. serce o powiekszonym prawym przedsionku..

Echo serca - Str. 17

.. ...są zagrożenia takiego powiększenia?Czasami występują skurcze dodatkowe. Jamy serca w cm Aorta 2,5/3,9 Lewa komora 6,0/3,9 Prawa komora 2,0 PP 4,3/3,9 Lewy przedsionek 4,6 LP 4,8/4,6 Grubość ścian serca Przegroda międzykomorowa 1,05/1,4 Tylna ściana lewej komory 0,85/1,6 Kurczliwość ścian..

Echo serca - Str. 26

.. ...aortalna bez zmian Wniosek: Powiększenie jamy komory lewej i prawej Czy to są znaczące różnice od normy? pytam o powiększenie jam komór? proszę o odpowiedź. z góry dziękuję... mariusz ( lat 30 ) Błagam o pomoc mam badania na komisji lekarskiej do służb mundurowych lekarz wykrył u mnie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...orientuję ,to mam dość duże powiększenie lewej komory.Czuję się różnie. Bardzo często odczuwam ból między łopatkami i po tym pojawia się kołatanie i nierówne bicie serca.Na koniec marca mam wizytę u kardiologa z kontrolnym USG. Będę wdzięczna za odpowiedż.Pozdrawiam wszystkich. Myniu!..

Po ablacji - Str. 21

.. ...mięśnia sercowego z powiększeniem bardzo dużym prawej komory serca ( wstąpiła się po 8 latach do normalnych rozmiarów ). Po latach 2002 r. ablacja na częstoskurcze komorowe prawej komory systemem CARTO trwająca 5 godzin ( była bardzo złożona ). W 2005 r. ablacja na migotanie..

Zmiejszenie niedomykalności jest możliwe?

.. ...drugiego stopnia oraz powiększenie lewej komory serca o 6mm. Niedawno bylem na kontroli i okazało się że mam niedomykalność I/II stopnia i prawidłowy rozmiar lewej komory. Czy możliwa jest poprawa czy też to jakiś błąd w badaniach? Pozdrawiam Adam Ja tam nie wiem. Zrobiłem sobie badanie..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...jakis bład ? syn ma powiększenieprawej komory,wypadanie i niedomykalność zastawki trójdzielnej 1stopnia.Był na komisji do spraw orzekania o niepełnosprawności,starałam się o zasiłek pielęgnacyjny dla niego lecz mi go nie przyznano.Może ktoś wie czy te choroby serca kwlalifikują syna do..

Powiększenie serca po zawale

.. ...pozdrowienia Jeśli chodzi o to powiększenie serca( lewej komory ) to w moim przypadku jest spowodowane wrodzoną wadą serca więc co to odpowiedzi BARBARY to nie do końca powiększone serce powodowane jest nie wydolnością, moje jest wydolne( tak stwierdził kardiolog )bynajmniej narazie!!...

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...jest wazny ,ale także powiększenie jam serca( lewego przedsionka i komory ), obecnośc nadcisnienia plucnego , uszkodzenie lub nie lewej komory( czyli frakcja wyrzutowa ) , etiologia niedomykaności i oczywiście objawy kliniczne. Jakie są różnice, kiedy można robić plastyke a kiedy wymianę..

Niewydolność lewokomorowa

.. ...RTG wykazało u mnie powiększenie lewej komory serca. Mam czasami wrażenie, że ciężko mi się oddycha i muszę łapać głębszy oddech. Nie robiłem jeszcze EKG, tylko badanie krwi. OB wyszło 1mm po 1 godzinie ( nie za mało? ), reszta w normie. Nie męczę się w ogóle, choć jestem nerwowym..

Powiększenie lewej komory serca płodu

.. ...istnieć inna przyczyna powiększenia lewej komory serca, taka jak np. infekcja ( osobiście nie przechodziłam żadnej w trakcie ciąży )? Czy echokardiografia w zupełności wykaże przyczynę wady, czy powinnam się również podać innym badaniom? Jeżeli echokardiografia w istocie wykaże zwężenie..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...nidomykalnoŚciĄ 2 - giej i powiększenie lewej komory serca. tu gdzie mieszkamy nie ma poradni kardiochirurgicznej mĄż dostał skierowanie do najbliższej poradni. tam zrobili mu echokardigrafie serca i potwierdziła się diagnoza naszego kardiologa.co pól roku mĄż robił kontrolne badania..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...Chorób Serca. Stwierdzono powiększenie prawej komory serca ( pozostałość po zapaleniu ) dodatkowe częstoskurcze i wypadanie płatka zastawki mitralnej. Po leczeniu szpitalnym przez cały czas pod kontrolą kardiologa, leki, leki i kategoryczny zakaz wykonania testu wysiłkowego, który moze..

Zbyt szybkie bicie serca

.. ...porządku. Wykryto tylko powiększenie lewej komory serca, oraz nadciśnienie które po lekarstwach jest w normie - powiedziano mi że to nie jest groźne. Chodziłem do różnych lekarzy nawet do psychiatry i psychologa. Oczywiście były poprawy mojego stanu lecz powroty choroby były częste...

Tetralogia Fallota a sport

.. ...trójdzielnej II stopnia, powiększenie prawej komory serca, Bardzo lubię sport. Po wysiłku nie mam żadnych duszności, omdleń, zaburzeń rytmu, kołatania itp. Nie wiem, czy sport ( dokładnie siatkówka ) może mi zaszkodzić. Robiłam badania na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu..

Wyniki badania Echo serca

.. ...kardiomiopatii rozstrzniowej z powiększenie l lewej komory i lewego przedsionka plus następcza umiarkowana niedomykalnośc mitralna.Niewielkiego stopnia nadciśnienie plucne. Pani Izo bardzo dziękuję.Chciałam tylko nadmienić,że wyniki sprzed roku wyglądały tak:LA - 4,21.EDDLV - 7,31,( EDV..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...wnioskach mam napisane powiększenie LA ,przerost mięśnia LV, EF 56% i zaleconą koronarografie.Jestem przerażona bo słyszałam że to badanie to przed bajpasami się wykonuje!! LA - lewy przedsionek serca LV - lewa komora serca Frakcja wyrzutowa ( EF - enjection fraction ) jest parametrem..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...: 0,9 - 1,3 Wybitne powiększenie wszystkich jam serca. Uogólniona kineza lewej komory. EF - ok. 30/min. Zwłóknienia na pr. ZM i Ao MVP f.zw. IV. AoV - f.zwr. I, TV - f.zwr. II , SPAP - 70 mmMg, wn.: Zaawansowana niedomykalność mitralna z ogromnym uszkodzeniem funkcji lewej komory. Wtórne..

Arytmia serca u zawodnika kulturystycznego

.. ...barykardie.Nie zazywa żadnych dopingów ja Ci wyżej, ale mam problem czy pozwolić jej dalej wyczynowo grać i jakie moga być tego konsekwencje mama maniac a echo wykazało Ci powiększenie lewej komory serca ?..

Choroba serca u dziecka (szmery w serduszku i przerost lewej komory)

.. ...za sobą niesie? Samo powiększenie lewej komory ( nawet nie wiadomo czy znaczące czy nie ) nic nie mówi. Dziecko mogło niedawno przejść np. zapalenie płuc, ale może też mieć nadciśnienie, lub kardiomiopatię. Nawet jesli ma jakąś chorobę to da się je leczyć. http://www.sercedziecka.com.pl/..

Mam 30 lat a moje serce 70

.. ...32 lata .Nadciśnienie,powiększenie lewej komory,nie domykające sie zastawki .Czy ktoś usłyszal coś podobnego ,przeraził mnie( wiek serca )co robić ? Mysle zebys napisal do uzytkownika co loguje sie jako LALKA.Widzialam u niej post serce starcze.Moze cos ci podpowie,a moze ma jakies..

Przewód Botalla??

.. ...mianowicie lekarz stwierdził powiększenie lewej komory i lewego przedsionka serca, co mogło by sugerować również niezrośnięcie się przewodu Botalla. Z racji tego ,że kardiolog był dla dorosłych zapisałam dziecko do kardiologa dziecięcego ale dopiero na 8 marca. Dziwi mnie to, że do tej..