Powody duszności

Frakcja wyrzutowa

.. ...Niewydolność lewokomorowa serca powoduje spadek wydolności wysiłkowej. Znaczna niewydolność może doprowadzić do zastoju w krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się według skali NYHA oceniającej, przy jakim wysiłku chory odczuwa duszność:..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...pacjent zgłasza się z powodu kaszlu, lekarz zbiera dokładnie informacje na temat charakteru dolegliwości ( kaszel suchy, mokry, krwioplucie, kolor odksztuszanej wydzieliny itd ), dolegliwości towarzyszących ( gorączka i inne objawy infekcji, ból, utrata masy ciała, duszność itd ) oraz..

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...zalega w przedsionkach, powodując ich znaczne poszerzenie. Z czasem może rozwinąć się nadciśnienie płucne. Objawy odczuwalne dla chorego to zwykle duszność i spadek wydolności wysiłkowej. Z czasem pojawiają się zaburzenia rytmu serca, bardzo często migotanie przedsionków. Kardiomiopatia..

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...opłucną ( wysięk ) lub powoduje jej podrażnienia, wywołuje to dolegliwości bólowe. Jeśli ból w klatce piersiowej u dziecka pojawia się nagle, po wysiłku, towarzyszy mu duszność lub uczucie utrudnionego oddychania, konieczna jest konsultacja lekarska. Może to być tak zwana odma samoistna...

Echo serca - Str. 24

.. ...nasilić do tego stopnia ze powoduje objawy. Mam dużą duszność wysiłkową, czasem spoczynkową, obrzęki kostek dość znaczne i nycturie. W miare możliwości proszę o wyjaśnienie. Pani Izo Mam 21 lat w 2003 roku wszczepiono mi układ stymulujący z powodu omdleń wazowagalnych kardiodepresyjnych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...sama,podawałąm tysiące powodów ze ktoś musi ze mna iść,a jezeli miałam jechac za tydzień do mojej mamy 12 km mieszkała o demnie to cały tydzień o tym myślałam,a w dzień wyjazdu dostawałąm ataku duszności poprostu * umierałam * któregoś razu wyszłam po mleko do sklepu żeby córce zrobić..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 541

.. ...zawału. Dolegliwości spowodowane napadami lęku( duszności, nudności, drętwienie, szybkie bicie serca, poczucie, że zaraz się zwariuje ) to objawy wywołane stresem i jeśli wykluczyliśmy inne choroby ( np. tarczycy ), to naprawdę nie ma się czego obawiać - to minie, jeśli sobie sami..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 757

.. ...wyobraxcie sobie odpuszcza powoli raz jest lepiej raz gorzej. Co do nerwicy podam mam tego dość i dziś rozkleiłam sie na psychoterapii. Bo wciąz nie mogę wyjśc z domu. Wystarczy że wyjdę przed furtkę rzobę parę kroow a serducho wali mi jak oszalałe , mam ucisk za mostkiem no i zaraz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 834

.. ...Zaczęłam do niej chodzić i powoli wszędzie z nia bywać, najpierw ławka przed blokiem, potem sklep i coraz dalej i dalej, ale patrzyłam na nia dziwnie. Wydawało mi sie to jakieś nierealne te jej leki, napady duszności,kołatanie serca. Czasami nawet na nia krzyczałam czego sie teraz..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 23

.. ...trafiłem do szpitala. Z powodu duszności, suchego kaszlu nasilającego się w nocy oraz ogólnego osłabienia. Lekarze nie wiedzieli co mi jest, aż zdecydowaliście się zrobić mi Echo Serca. Diagnoza brzmiała jak wyrok. Nie wydolność Serca IV * , Kardiomiopatia Roztrzeniowa, Niedomykalność..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...Ogólnie mówiąc która powoduje dolegliwości. U mnie dzisiaj wykryto zespół Barlova. Objawy jakie mi towarzyszą to niekiedy zdarzające się bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca ( mam wrażenie że uderza, aż czuć to na krtani, duszności i zawroty głowy. Jednak z tego co wiem nie wszyscy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 181

.. ...a ciągłe przełykanie powoduje niestety po pewnym czasie zacisk mięśni krtani i duszności. Dodam też, że cierpię na częste odbijanie. Czy może to być nerwica przełyku? pozdrawiam to nerwica ja mam to samo i okropne duszenie sie a slina bierze sie nie wiadomo skąd. im silniejsza newica tym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 187

.. ...irytuje lęk z niewiadomego powodu, drętwienie kończyn ( czuje sie tak jakbym miał zaraz zapomnieć jak się chodzi ), duszności, taka dziwna pustka w głowie a jednocześnie tysiąc myśli, i poddenerwowanie, mam wtedy ochote biegać. Nie robiłem żadnych badań jak narazie, regularnie uprawiam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...rzekomo nie ta wada je powoduje. Widzicie tu jakiś sens? Powiedziała,że duszności może powodować alergia, nerwica i żebym szukała w tym kierunku; ) ale te moje dolegliwości nie są spowodowane przez tą wadę jaką mam. Wyszłam trochę z mieszanymi uczuciami, nie wiedziałam, czy mam się śmiać..

Napady duszności

.. ...błędne koło strachu, powodując dalsze dziwaczne objawy. nie wiem czy to nerwica czy cos innego ale ja nie mam czegoś takiego jak obawy o własne życie czy cos takiego po prostu męczy mnie to bo ciężko sie z tym żyje. VERTICO A jak Ciebie łapało przy twojej nerwicy to też w nocy gdy spałeś..

CK-MB

.. ...czasami sa tak silne ,że powodują zawroty głowy i osłabienie !!No i kołatanie serca !! przewraca sie tak jakby mu bylo ciasno : - ) Zwykle na wyniku podaje się obie wartości . Co jeszcze było napisane w wyniku echo? Czy jestes niskocisnieniowcem? Czy miałas badana tarczyce? Czy ta..

Dodatkowe skurcze - Str. 23

.. ...astme - beta - mimetyki powoduja przyspieszenie akcji serca i niemiarowosci,stad mialam dosc dlugo problem z zaburzeniami rytmu,ale powoli sie zmniejszyly.Od kiedy odstawilam Lokren nie biore zadnych lekow na serce,pozdr: ) Do Shape. Po pierwsz jak masz na imie ? Napisz mi jeszcze jakie..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...brałam beta - blokery,powodują one skurcz oskrzeli.Może z tego powodu wystąpiła duszność u Ciebie. Moim zdaniem warto poszukać dobrego specjalisty elektrofizjologa i zapytać,czy nie można tego ogniska arytmogennego wyablować.Wszyskim,którzy mają problem z arytmią tak radzę,a to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...robic głeboki wdech i powolutku wypuszczałam powietrze ustami ( przy zamknietych ustach ) i nosem, przemywałam twarz zimna woda ( niektorym pomaga zanurzenie twarzy np. w misce z zimna woda ) i piłam powoli zimna wode,siadalam w pozycji połlezacej i starał sie wyregulowac oddech, ciezko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...* podskakiwało * bez powodu jak w przypadku nagłego lęku i podobne stany trwały od kilku minut do godziny, a nawet dłużej. Do tego stopniowo dochodziło ściskanie w gardle i duszności. Interesujące, że podczas kilkudniowych wakacyjnych wyjazdów w plener zazwyczaj dolegliwości te..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 94

.. ...iść na pogotowie ale powoli się uspakajałam i mi przeszło. Potem cały czas bałam się powtórki. To było ok. 3 tyg temu. Od tego czasu do teraz miałam napady duszności, które powodowały u mnie panikę, która z kolei potęgowała je. Raz bardzo bałam się iść na trening, właśnie przez duszności..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 107

.. ...pod lewą łopatką : ). Powoli się przyzwyczajam, uczę się ignorować. Najgorsze są duszności. Bo gdy np. budzę się w nocy to się boję i od razu robi mi się duszno. Potem serce chce i wyskoczyć przez gardło i coraz gorzej z oddychaniem A potem cudem zasypiam : ) i budzę się i jest OK : )...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...doświadczeniach. pozdrawiam i życzę powodzenia. Witam Państwa Pozwolę sobie podzielić moim problem a dokładniej problemem mojej mamy, która przebywa obecnie w ŚCCS w Zabrzu. Ma 56 lat i jej przypadek określano jako szczególnie ciężki, duszności, osłabienie itp. diagnoza to wada zastawki..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...już w dzieciństwie. Powodzenia. to co się potrafi dziac z cialem przy roznych chorobach psychicznych to czasem się zwykłemu człowiekowi w glowie nie miesci. nerwobole, duszności, drzeni ciala to normalka. to mija ale bez odpowiednich lekow to nic się nie wskora i trzeba zdac sobie sprawe..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...a z zupełnie innego powodu, a lekarze nie leczą, tylko dają leki uspakajające, które jednak wogóle nie pomagają... te duszności od kilku dni bardzo mi się pogłębiły, wczoraj nie mogłam oddychać do tego stopnia, ze cała sina byłam ( tak mi opisywali rodzice, a w lustro nie patrzyłam ) do..

Płyn w worku osierdziowym

.. ...chociaż nie ustalono powodu pojawienia się płynu ( 17 mm ), czuje sie * średnio * : mam duszności, oddycham dość ciężko i czuje ucisk w dolnej i środkowej części klatki piersiowej. Jak długo trwa leczenie? Czy zostają jakieś ślady? Jakie są wasze doświadczenia z przebiegu tej choroby,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 24

.. ...różne sprawy.Oczywiście powoli i jak czuję duszności to wracam bystro do domku pod tlen.Jestem na rencie.ale z tej jałmużny nie da się żyć.. Na szczęście nie jestem przykuta do łóżka i mogę chodzić. Wśród ludzi czuję się zdrowa a mojej choroby i tak nie widać. Obecnie staram się o..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu

.. ...powiedziałem mu, że to z powodu lęku przed badaniem i dlatego pewnie te kołatania. Piszę do was bo najbardziej niepokoją mnie duszności w nocy, kiedy to zaraz po zaśnięciu budzę się z dusznościami tak jakby brakowało mi oddechu i serce wali mi jak młot, a ostatnio w czasie snu miewam coś..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...wmawiają mi lekarze, powodowała takie straszne duszności i szybkie męczenie się? Czasem przez kilka tygodni jestem tak słaby, że z trudem pokonuję odległość z pokoju do łazienki. Potem są tygodnie, że czuję sie lepiej - mimo duszności mogę dużo chodzić. Szczególnie gdy wyjeżdżam nad..

Duszenie się - Str. 47

.. ...czy duszności były z powodu astmy. Czy miałaś stwierdzoną astmę i z jakiego powodu miaś duszności. Wiele osób tu czeka na bliższe informacje. W końcu jesteś osobą, która pokonała duszności. Pozdrawiam Cię Marzena Witam wszystkich. W sobote minie miesiac odkad sie dusze. Bylam kilka razy..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 15

.. ...niepokój nie wiadomo czym spowodowany * czuje zmęczenie * czuje jakby ktos zabieral mi oddech jak klade sie do łóżka * czasami kłócie w mostku, w sercu, ból z tyłu głowy * przyspieszony puls * czasem jak wejde do sklepu czuje niepokoj i duszność spię w miarę dobrze, biorę na uspokojenie..

Syndrom WPW typu A, duszności oraz bóle w klatce piersiowej

.. ...super lekarza ale z powołania i speca w swoim fachu.Zaraz po spojrzeniu na moje ekg powiedział co i gdzie mam,potwierdził wpw typA i że zabieg konieczny.Powiedział: * na tą wade ludzie umierają nagle,to tak jak bomba zagarowa * .Oczywiście nie chciał mnie przestraszyc tylko ja go..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 459

.. ...prawidłowe to nie ma powodów do obaw.. Jeżeli chodzi o nocne duszności to sprawa raczej indywidualna,Niektóre osoby odczuwają takie objawy w dzień inne w nocy.Na to nie ma reguły.W każdym razie przy nerwicy dusi ,zatyka gardło,czasem wydaje się ,że nie można oddychać i przełykać .Uczucie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 546

.. ...bardzo kleiłaby się z powodu tych moich cholernych duszności.Nadrobimy to na pewno skarbie - - obiecuję! Marku jak po niedzieli ? Pozdrawiam wszystkie pozostałe osoby z naszego forum ! Główki do góry i uśmiech proszę! Witajcie! Kazdy z nas ma jakies ciezkie przezycia za soba, dlatego..

Lekka duszność co jakiś czas, szybko się męcze

.. ...na zaburzenia lękowe. Powoli wszystko wraca do normy, nie mam już nagłych napadów lęku. Chodze na psychoterapie i do lekarza psychiatry. Biorę leki zoloft i kończe w najblizszych dniach branie lerivonu. gdy zaczeła sie moja choroba zostałem najpierw przebadany kardilogicznie. Wszystko..

Duszności i ból w klatce, a wyniki dobre

.. ...przecież zawał jest czymś spowodowany, nie występuje tak sobie bez przyczyny. z pwenoscią zawał lekki juz przechodzony wykaze usg i usk serduszka Zawału niestety nie mozna przewidzieć, ale mozna określić czy iw jakim stopniu jest się w grupie ryzyka - do tego służy skala score ( chyba..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...Niewydolność lewokomorowa serca powoduje spadek wydolności wysiłkowej. Znaczna niewydolność może doprowadzić do zastoju w krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się według skali NYHA oceniającej, przy jakim wysiłku chory odczuwa duszność:..

Czy to był zawał serca?

.. ...objawy typy ucisk w szyi powodujący lęk i trudności z oddychaniem, drętwienie lewej strony, są dni kiedy słabnę( staram się wtedy nic nie robić ) i czuję się cały dzień jakoś niepewnie, a są dni kiedy tylko nocą mam tę duszności i oprócz tego wszystko jest ok., mam dopiero 23 lata czy to..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...dobrze, a później - bez powodu - dopada nas duszność? A może jednak jest jakiś powód, z którego nie zdajemy sobie nawet sprawy, nie wiążemy go z pojawiającymi się dusznościami? Długotrwały stres? Nagłe zdenerwowanie? Jacy są ludzie, których to dopada? Przypuszczam, że to zamknięci w..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 15

.. ...stycznia br beto zk 50 z powodu częstoskurczy. Czy lepiej się czuję ? wprawdzie serce mi już nie wali ale problem z dusznością nie minął. Napisz jakie masz jeszcze objawy poza dusznością. Czy jesteś osłabiona, czy masz bóle mięśni, stawów? Z tego co czytam wnioskuję, że dopiero zaczynasz..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 16

.. ...jest z moim beto zk50. Powoli odstawiam . Pozdrawiam. Marzena Witam wracając do Waszych wcześniejszych wpisów dotyczących brania Seretide, ja też go brałam niestety nie było żadnej poprawy. W szpitalu dostałam mniej inwazyjny lek wziewny Berodual który mi pomógł. U mnie te duszności..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 17

.. ...BETO ZK50 alerobię to powoli zmniejszając dawkę. Justynka, nie wiem co Ci doradzić. Ja uważam, że mój lek jest zły bo mam duszności i tak jak napisałam do Onga. Dziś ok 10 - 11 rano poczułam się dziwnie jakby przyśpieszone bicie serca i oczywiście duszność i wiesz co zrobiłam ? Wzięłam..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...że co jakiś czas bez powodu uderzenia serca ( puls ) wynosi nawet ponad 150 uderzeń na minute przy dość słabym ciśnieniu, uczucie duszności, słabnięcia, ból głowy i drgania ciała przy tym mam... może córka choruje na to samo...myślę że to nie problem anoreksji ja mam 172 cm wzrostu i..

Nerwica w ciąży - Str. 174

.. ...ciiiiisza...pozdrawiam i zycze powodzenia jutro...milej nocki pappa... Hej.U mnie ciezko :( lęki mam okropne ,nie wiem jak sobie z tym radzic ..najchetniej wziela bym tabletki :( poza tym ciagle rycze ...kiedy to przejdzie :( witajcie. ja ciągle się duszę, lęki trochę, ale te duszności..

Nerwica w ciąży - Str. 219

.. ...specjalist. badaniach z powodu szmerów ). Zaczęło się kilka lat temu( miałam wtedy ok. 21lat ) i zasłabłam w pracy - po prostu nagle złapała mnie duszność, zalały poty, zrobiło się gorąco i oczywiśćie serce zaczęło mi tak walić, że myślałam, że umieram. W szpitalu okazało się, że to..

Nieznana przyczyna duszności

.. ...przepukline przelyku co powoduje cofanie tresci zaladka do przelyku( ale nigdy nie slyszalam zeby to moglo miec wplyw na oddychanie - dopiero tutaj o tym przeczytalam ). jesli mam ostry atak oddechowy to lekarz stwierdza przy zwyklym osluchaniu sluchawkami ze mam obkurczone oskrzela...

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 2

.. ...tachykardie lecz nadal szukają powodu tego. częśto jest moment ze mam przyduszenie w klatce piersiowej i w momencie kiedy zaczne kasłać to skacze mi puls do 180. miałąm robiony holter wykazało na nim kilka skoków pulsu do 160 na dobe a ja nie wyczułam żadnego z nich. do tego od pewnego..

Odechciewa mi się żyć, częste napady duszności

.. ...bliską osobą. Życzę Ci powodzenia na pewno dasz radę tylko musisz chciec! i odstaw clonozepanum!! Pozdrawiam serdecznie. wystarczy prywatnie do psychologa dobrego.. on was wyleczy w jakies 2 - 4lata jest nas wielu z tymi problemami znam takich ludzi i wiem o tym duzo Moja rada wyda Ci..

Stan podgorączkowy, bóle brzucha, duszność i osłabienie ciała

.. ...podgorączkowe z niewiadomych powodów które się ciągną przez wiele miesięcy a nawet i lat. Sam już nie wiem być może ten stan podgorączkowy to nie jest wielki powód do obaw... w końcu większy mam problem z normalnym oddechem ( ciągle ziewam i ziewam nawet przy kolegach i koleżankach )..

Lek sedam po afobamie? - Str. 2

.. ...ucisk moze byc tez spowodowany nerwicą???? Hej ja miałam tez z powodu nerwicy straszne duszności..nie mogłam złapać oddechu lekarz przepisał mi sedam 0,6 mg , brałam 1/4 tabl bo powiedział ze to bardzo silny lek - pomogło mi. teraz zapisał mi sedam 0,3 biore od paru miesięcy i czasami..

Duszność, drętwienie, wewnętrzna słabość, czy to nerwica?

.. ...utrzymuje, czego mam juz powoli dosyc. ale przy tym wszystkim nie czuje jakiegos szczegolnego leku, paniki itp. czy pomimo tego moze to byc nerwica? Nerwica to choroba wegetatywna, czyli ośrodka nerwowego. Tak więc to, że jesteś jakiś super szczęśliwy, czy się martwisz nie wiele na nią..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ....i tylko wyłacznie on powoduje u mniej te objawy na drugi dzień..... ataki nerwicowe u mnie są w kolejności ...najpierw lęk , mimo iż nic mi sie nie dzieje... potem duszności , zawroty głowy ..cisnienie 165/90. Nie wiem, ale nie jestem wstanie pogodzić sie z tym ze juz nigdy nie bede..

Nadciśnienie, leki nie obniżają mi już ciśnienia, wypadają mi włosy

.. ...dziennie ) niestety powodował on duszności i ból w klatce piersiowej. Wymieniono mi go na Apo - Amlo( 1 tabletka dziennie ) ciśnienie utrzymuje mi się na poziomie 140/87 . Włosy ciągle mi wypadają pomimo stosowania szamponów jak Dermena i Revalid i talbetek skrzypovita i Inneov. Byłem z..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...wszelkie uwagi, bez powodu wpadają w złość. Trudno im się skoncentrować na jednym zadaniu. * Kołatanie serca - bardzo szybkie bicie Może być niebezpieczne, zwłaszcza u ludzi starszych, u których przekształca się w migotanie przedsionków, prowadzące do niewydolności serca. * Duszność..

Zawroty głowy, ból serca, duszności, wysokie ciśnienie

.. ...sekund. Ostatnio bez powodu miałam puls 120 i wysokie ciśnienie. Boli mnie serce i cała lewa ręka. Kiedyś miałam też obfite miesiączki, a teraz nie dość że są bardzo nieregularne to jeszcze bardzo słabe. Czasem mam wręcz za niską temperaturę, innym razem gorączkę, jestem blada, mam..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 52

.. ...cześć mam nadzieję, że powoli moge powiedzieć, że przeziębienie mi przechodzi...został tylko wkurzający katar...oczywiście zapchany nochal * bardzo pomaga * przy objawach duszności, ale się wyleżałam 3 dni choć wczoraj byli u nas znajomi i trochę posiedzieli...nawet dałam radę i trochę..

Nagły atak duszności oraz bole brzucha i serca

.. ...praktycznie co noc z ich powodu ) w trakcie snu i lekcji wf. Do tego tez pol roku temu pojawiły się kłujące, promieniujące bole brzucha i serca, które pojawiają się ok. raz na tydzien. Czy ktoś wie co to może być? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. pozdrawiam ps - dodam, że zawsze miałam..

Duszności, wysoki puls i osłabienie

.. ...i wypuszczam bardzo powoli ustami.Ćwiczenie powtarzam 10 razy a w międzyczasie zapominam o dolegliwościach,które mnie dopadły,bo jestem zajęta liczeniem oddechów wiec nie mam czasu na panikę i myślenie o objawach : - )Ja też wiele razy myślałam,że umrę podczas tych ataków ale dzięki Bogu..

Serce - uciski od kilku dni u 17-latka

.. ...teraz przeziębienie, co powoduje u mnie zwiększone zmęczenie. Uciski nie są jakieś szczególne, nie * zwalają mnie z nóg * . Wyczułem, że najwygodniej mi w pozycji skulonej/klęczącej z założonymi rękami. Nie miewam problemu z oddychaniem, nie mam duszności wcale. Moja dieta? Ostatniego..

Nerwica i silne napady - jak sobie z tym radzić?

.. ...pozdrawiam cie i zycze powodzenia Mam dosc nerwicy!! Mialem juz wszystkie badania a ciagle te nadcisnienie pomozcie!!5zukam pomocy rady uspokojenia! Czy ktos mi pomoze chcialbym z kims pogadac!!!: - * Hej ja tez mam podobne objawy co młody. Dostaje nagłych duszności, jest mi słabo,..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...głębszych wdechów bez powodu ( parę razy na dzień ), - szybkie męczenie, nawet przy zwykłym spacerze, - okresowe zawroty głowy, wrażenie uderzania krwi do głowy ( zdarzyło się kilka razy ), - okresowe drżenie rąk, - budzenie w nocy, - duszności i uczucie uścisku w żołądku w wyniku..

Dziwne uczucie *duszenia* przy głębokim oddechu

.. ...mam wzdęty brzuch z powodu posiłków albo stresu, napędzam się oddechowo, hiperwentyluję i mam świsty. Jest problem, bo ja mam jeszcze alergię i astmę oskrzelową alergiczną, zażywam leki. Zawsze spirometria była w normie. Dawniej kaszel po wysiłkach większych, sporadycznie duszność ( 2 x..

Słabnięcie rąk, problemy z czuciem, senność, lęk, duszność

.. ...objawy zupełnie bez powodu. Nie piłem w tym czasie w większych ilościach i nawet nie dotknąłem narkotyków ( do dziś i nigdy więcej ). Znowu tydzień zaostrzenia objawów i spokój. Kolejny miesiąc ponownie zaskoczył mnie dziwnymi objawami. Tym razem słabszymi ale na dłużej, co utrzymuje się..

Zmiana ciśnienia, wahania pulsu

.. ...mi nie wzieli krwi z powodu zbyt wysokiego pulsu w trzech pomiarach w odległości kilkunastu minut, po stanie spoczynku ). Od dłuzszego czasu mam także bóle głowy ( nazwałabym je już chronicznym bólem głowy ), wahania temperatury ciała, nagłe poczucie duszności, za chwilę lodowate dłonie..

Mogę być nieobliczalna

.. ...wiem, które objawy są spowodowane nerwicą, a które nie, bóle serca, żołądka - powiedziałabym że nawet kłócie, nacisk na klatkę piersiową, duszności, mdłości, złe widzenie ( wszystko się jakby rozmazuje, nie bardzo ale jednak.. ), gdy siedzę czuję jakby wszystko wirowało, zwiększa lub..

Bóle serca , duszności

.. ...setki chorób :( Co moze spowodować ciągły ból serca plus to osłabienie? Jesteś młodą osobą, posłuchaj Heli 754, poszukaj naprawdę dobrego kardiologa, idź może prywatnie. Jeżeli tak bardzo źle się czujesz, nie czekaj, poproś lekarza o wcześnijszy termin. A co rodzice? Nie mogą Ci jakoś..

Wysokie tętno, duszności, suchość w gardle przy bieganiu

.. ...wysiłkiem.Organizm musi powoli sie przyzwyczaić do większego wysiłku. zbadaj elektrolity,OB,CRP,ASO.A nie byłeś chory na grypę lub anginę?Może to ,,echo * * przebytej infekcji?Zrób badania, a dowiesz się .Tymczasem może Aspargin sobie kup. może trenując bieganie nie uzupełniasz płynów i..

Strasznie kreci mi się w głowie, mam duszności, trzęsą mi się ręce

.. ...pojawiaja sie czesto bez powodu, czasem pojedynczo czasem wszystkie razem...w szpitalu mialam zrobione wszystkie bedania ,wyniki wykluczyly powazne choroby typu goz mozgu itp.i dlatego lekarz postawil diagnoze migrena , zapisal mi jakies tabletki na zlagodzenie ataku migreny i po 7..

Duszności w klatce

.. ...na tym czy to jest spowodowane zle przeprowadzonym zabiegiem czy to jakas nerwica zreszta mam za dwa dni wizyte u kardiologa może coś się wyjaśni jednak licze na jakies odpowiedzi od was z gury dziekuje i Pozdrawiam Hej tez miałem ablacje wykonana na własne zyczenie,okazało sie jednakt..

Fala duszności i zawroty głowy

.. ...skoki ciśnienia sa spowodowane nerwami.Musisz zachowac spokój i nie nakrecać się ,bo nic grożnego się nie dzieje.Staraj się odżywiać - duzo tłuszczów roślinnych i warzyw,zioła na uspokojenie ,mgnez z witaminą B6.Będzie OK.Pozdro.Może w pracy masz młyn i należałoby przystopować.Może w..

Osłabienie, kołatanie serca i nieciekawe samopoczucie

.. ...Myślałem, że to może jest spowodowane tym razem tym, że spożywałem akurat Yerba mate od kilku tygodni( wcześniej podczas spożywania jej zdażyło mi się pare razy mieć aure i ból głowy, ale zawsze towarzyszył temu głód ). Po kilku minutach do bólu głowy doszły zawroty, potliwość, nie..

Duszności i kołatanie serca

.. ...prowadzić samochodu. Powoduje ospałość i nudności. Może dlatego ciężko Ci się myśli i czytasz bez zrozumienia. Piszę to bez ironii, naprawdę Ci współczuję, też kiedyś brałam lek, który mnie otępiał. Hydroxizinum to lek uspokajający i przeciwlękowy, jesli nie masz nerwicy, lecz leczysz..

Proszę o wyjaśnienie

.. ...ostatnie wyniki czynność serca 112/min. miarowa sinica( - ) duszność( - ) tętno udowe( ++ ) granica serca - N mruk skurczowy( - ) wątroba - szmery pE 2/6.nie wiem co to za wada i czy powinnam się tym martwić...

EEG?

.. Badanie zlecone z powodu bólów w klatce piersiowej, nadciśnienia RT, zawrotów głowy, duszności Opis badania: Badanie wykonano w czuwaniusenności i śnie spontanicznym ( Video EEG - czas trwania badania 1:00:03 ) Czynność podstawowa alfa 11 - 12 Hz o ampl. do 20 uV nieregularna, z udziałem niskowoltażowej..

Ból z lewej strony klatki piersiowej i duszność.

.. ...denerwowałam sie z żadnego powodu wręcz przeciwnie mam bardzo dobre samopoczucie, ale z tymi bólem naprawde trudno mi juz wytrzymac. Prosiłabym o pomoc, jakieś wskazówki czym to może być spowodowane. poczytaj wątek pt. * brak tchu i częste ziewanie * . jest nas więcej, witaj w klubie : )..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...DAJE ŻYĆ. Takie objawy powodują często neuralgie np. międzyżebrowe /ma się wrażenie, że to serce/ oraz zwyrodnienia kręgosłupa. Bardzo charakterystyczne są bóle w łopatkach oraz takie kłujki okołosercowe i duszności. Zrób ekg i echo serca, jeśli tam nic nie wyjdzie to raczej nie serce...

Sam nie wiem co to jest.. Nerwica???

.. ...chorobą neurologiczną - ortopeda - bóle pleców, karku, duszności mogą być spowodowane zwyrodnieniem kręgosłupa - psychiatra - odrealnienie, natręctwa - mnie nie pomógł, ale może Tobie się uda. Powodzenia..

Lęk, duszności, dreszcze, ból serca, tętno ok. 120 podczas zasypiania

.. ...właśnie z powyższych powodów. Czy wie ktoś co to jest i czym może być spowodowane? Dodam także, że nie zdarza się to codziennie tylko tak raz na 2 czy 3 dni. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam idz z tym do lekarza Koniecznie zglos sie do lekarza!!!! Nie czekaj!!! PS.Niech sprawdzi..

Czt to sa objawy nerwicy ktore teraz wymienie prosze o pomoc

.. ...przejdzie .Do lekarza i powodzenia. Dziekuje ci za odpowiedz te objawy mnie wykoncza niedlugo;( ja mam to samo tylko jeszcze do tego dusznośći mam to już 7 miesięcy wszystkie badania ok diagnoza nerwica Dla spokoju wewnętrznego porób badania ( samo to pomaga ) no i walcz powodzenia ( bo..

Czy od duszności nerwicowych można się udusić ?

.. ...zabrac sie za leczenie - sporobowac samemu, a jesli sami nie dajemy rady to rozpoczac terapie, w najgorszym wypadku poprzec ja lekami - nerwica to choroba, ktora mozna wyleczyc! Pozdrawiam i powodzenia!..

Dolne ciśnienie 49 a puls 111

.. ...to trochę mi lżej oddychać ale tak chodzić jest trudno.. może coś mi doradzi pomocnego.... Zrób sobie echo. Niskie ciśnienie rozkurczowe jest typowe dla wady zastawki aortalnej. Pozostałe objawy też...

Magnez MG500B6

.. ...dziennie? Nadmiar może powodowac skutki uboczne opisane w ulotce. Więc lepiej nie. Może po prostu masz za mało ruchu i dlatego się męczysz? Myślę że nie ponieważ pierwszy atak duszności, kołatania miałem po tym jak bardzo dużo uprawiałem sport w jednym dniu... i od tamtej pory..

Kołatanie serca,ucisk w klatce oraz w gardle

.. ...terapie leczenia nerwicy. Powodzenia ,pozdrawiam Witam. Mam podobne objawy tj.ucisk w klatce czasem przechodzący w ból , duszności , kołatanie serca i bezdechy podczas zasypiania. Pozatym wciąż odczuwam ten wewnętrzny niepokój , uczucie takie jakby za chwilę miało się ze mną stać coś..

Szybkie bicie, duszności, ból, nierówne bicie

.. ...wiecznie brać zwolnień z powodu mojego samopoczucia, sama nie wiem, ale nigdy nie przypuszczałam że może mnie coś takiego dotknąć, najlepsze jest to że jak wychodzę z jednej mojej urojonej choroby zaraz zaczyna się inna i tak mam od roku, byłam chora na wszystko miałam różne objawy..