Pozycje ciała

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...niezdolnych do przebywania w pozycji stojącej przez czas dłuższy niż kilka sekund. Przyjęcie pozycji stojącej przez pacjenta powoduje przemieszczenie dużych ilości krwi do dolnych partii ciała. Badania naukowe wykazały, że u ludzi z hipotonią ortostatyczną w naczyniach poniżej przepony..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...znajduje się w odpowiedniej pozycji - klęka z boku poszkodowanego. Podczas wykonywania uciśnięć pamiętać należy aby ręce były wyprostowane w stawach łokciowych. Dla większej skuteczności uciśnięć mostka wspomaga je swoim ciężarem ciała, tzn. pochyla się nad poszkodowanym, w taki sposób,..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...żołądka ( np. pochylona pozycja ciała. Refluks przełykowy i zapalenie przełyku można potwierdzić rtg przełyku, testem Bernsteina, pH - metrią lub ezofagoskopią. Kolka żółciowa może powodować ból zlokalizowany w nadbrzuszu, występujący kilka godzin po spożyciu pokarmu, może również..

Śluzak serca

.. ...w związku ze zmianą pozycji ciała. Wynika to z faktu, że większość śluzaków jest uszypułowana i balotuje - zmienia swoją pozycję wewnątrz jamy serca, w zależności od pozycji chorego. Leczenie śluzaka serca. Śluzaki usuwa się kardiochirurgicznie. Zwykle wycięcie guza nie przysparza..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 51

.. ...zmęczeniem lub nagłą zmiana pozycji ciała i ustępowały samoistnie. Oczywiście do czasu. 2 tygodnie temu zasłabłam w domu i z tętnem 210 trafiłam do szpitala. Później - kardiolog i diagnoza z zaleceniem ablacji. Od dłuższego czasu męczę się z nerwicą lękową, miałam dwa epizody depresyjne,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...standardowe Odpowiednia pozycja Pierwszym etapem treningu autogennego jest nauczenie się przyjmowania odpowiedniej postawy ciała, ułatwiającej uzyskiwanie stanu odprężenia mięśni, odprężenia naczyń krwionośnych, zwolnienie rytmu pracy własnego organizmu i skutecznie odcinającej dopływ do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 124

.. ...lewe ramię w niektórych pozycjach ciała,( chyba od tego zdrętwiałego serca, aslbo sam nie wiem ). Ma ktoś może podobne objawy jak ja?? Ahga nie wiem ale wydaje mi się że np gorzej się czuję jak się zmęczę np idę pod górę to mam większe duszności. Pozdrawiam wszystkich i przepraszam że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 147

.. ...piersiowej, tylko w niektórych pozycjach ciała, tak to nie, wiecie co to jest?? Mi się wydaje że to wszystko przez napiętew mięśnie - zgadza się?? No bo jak mnie boli np ramię z przodu to tam przecież nie ma żadnego organu?Dobrze rozumuuje? Ponadto boli mnie non - stop głowa:(..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 925

.. ...czuję nawet gdy zmieniam pozycje ciała, podnoszę się czy wykonam jakiś mocniejszy ruch. Jest to okropne i utrudnia zycie. Własnie może macie jakięś sposoby na pozbycie się takich odczuć? Tajemnicza - pisz jak się czujesz po tych kropelkach, ja mam je mieć jutro. Może odważe się. Co do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 231

.. ...intensywnie myśląca głowa, w pozycji siedzącej przed komp. powrót do domu od 20 - tej do minimum 00:00 też przed komp., ale już relaksacyjnie. Malutka nadwaga ciała. Sen przyjmijmy od 00:00 do 5:40 ( czyli niecałe 6h ) i tak codziennie. Od czasu tych zawrotów - kompletna abstynencja i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 46

.. ...serio. Co do wstawania z pozycji siedzącej, to kiedyś lekarz mi tłumaczył, ( bo też tak miałam i nadal czasem mam ), że gdy zrobimy to zbyt gwałtownie, to tak jakby serce nie zdążyło w stosunku do reszty ciała i potem potrzebuje chwili żeby się ustawić do innej pozycji. Ja często tak mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...postać,jak zmieniam pozycję.Wtedy dochodzi do zawrotów głowy,a nawet przejściowych zasłabnięć.Wiem jednak jak z tym postepować.Wystarczy usiąść i pochylić się mocno.Można założyć nogę na nogę lub nacisnąć brzuch.Chodzi o to aby krew przemieściła się do wyższych partii ciała.Bardzo szybko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 301

.. ...zdarzają się jak zmieniam pozycje, kucam, schylam się i podczas... z seksu, koszmar jakiś po prostu, też tak macie ? Tydzień przed okresem też koszmar, telepie mnie od środka, szczęśliwie ten betabloker blokuje resztę. Wczoraj po raz pierwszy od prawie miesiąca czułam znowu te drżenia w..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 2

.. ...leze i podnosze sie do pozycji siedzacej wtedy b.mocno drzy mi brzuch , gdy ide napinaja mi sie miesnie nog , wyglada to czasem jak bym kulal i mam duze zabuzenia ruchu tzn. czasem niepotrafie prosto isc.Do tego dochodzi ciagly szum w uszach i dzwonienie no i odczowam jak by mi cale..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...pozostawiona w jednej pozycji robi się sina i tracę w niej czucie. Każdego dnia zastanawiam się jak długo jeszcze? Bo objawy niestety postępują. I nie polegają na atakach a mam je 24 godziny na dobę. Mózg mi się od tego lasuje - zrobiłam się otępiała, nic mnie nie cieszy - zaczęłam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...głowy - można to robić w pozycji mnicha czyli na kolanach w skłonie albo tz brzuszki, czyli na plecach, ręce za głowę i podnoszenie w rytm oddechu ale uwaga wydech robimy na leżąco a wdech z przytrzymaniem powietrza. w pozycji podniesionej głowy i skurczonego brzucha. Jak jestem zmęczona..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...nasilił. Boli przy różnych pozycjach ciała. Nie wiem od czego to zależy i co to w ogóle jest. W szpitalu powiedzieli, że to nerwowy tryb życia. Wątpię żeby to było to, nie jestem nerwowym człowiekiem i nie mam stresującego trybu życia. Przepisano mi tabletki z zawartością żelaza. Ból..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 67

.. ...podszarpywania np.nagła zmiana pozycji ciała,choć migotanie jak totąd występuje raz na 6 - 12 miesięcy to psychika ma awarię,jakieś wczsy wyjazd za miasto to duży problem, czy w tej sytuacji to normalne !! co sądzicie ? z drugiej strony jak nie mieć lęku jak każde migotanie zaczynało się..

Kłucie w różnych miejscach ciała

.. ...zmęcze, zależy to też od pozycji, najczęściej kłuje wieczorem, koszmar, po prostu koszmar, tak się przyzwyczaiłam że czasem jak przestaje mnie kłuć to aż się dziwnie czuję, boli mnie głowa od tego, mam też problem z żoładkiem, bo wydaje mi się że on też mnie kłuje i często mi się odbija,..

Hipotonia ortostatyczna i nerwica lękowa

.. ...słabo jak tylko zmienisz pozycję ciała z leżacej na stojącą lub z siedzącj na stojącą to może być to ta hipotoni aorto... no ja jak miała ostatnio póe wysiłkową to ciś mi spadło 70/30 i lekarz ledwo mnie posadził bo bym padła. bardzo szybko sapda mi ciśnienie i tracę przytomność . ale..

Drętwienie palców u rąk w ciąży

.. ...zwróć uwagę, czy zmiana pozycji ciała nie poprawia samopoczucia: ) Przy okazji następnej wizyty powiedz o tym lekarzowi, brzuszek trochę się powiększy i znikną uciski, będzie dobrze. Pozdrawiam Zmiana pozycji nic nie daje, palce potrafią mi zdrętwieć nagle w środku dnia, zupełnie bez..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...gwałtownie spada przy zmianie pozycji,a także przy staniu.Niestety żadne środki farmakologiczne,a jest ich niewiele,nie przynosiły poprawy.Jedyne co mogę doradzić to to,żeby krew przenosiła się do wyższych partii ciała.Można to osiągnąć przez zakładanie noga na nogę,pochylenie się i..

Jaki lekarz? zanim wątroba mi wysiądzie od leków przeciwbólowych

.. ...dopiero sobie bolało :( pozycja ciała obojętna siedze/leże/stoję - ze 2 - 3 razy miałem efekt jakby trzepnął mnie prąd, uczucie od potylicy/karku rozchodzące się na tył głowy - coś podobnego w neurologii do ( ... ) Arnolda nie pamietam pełnej nazwy, ale czytałem kilka dni temu i objaw..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 639

.. ...też zmienia co chwila pozycję ciała.Wszystko muszę podać bo sama wiem co to jest ból kręgosłupa.Lewa noga do kolana jest zdrętwiała.Normalnie mam dziewczyny dość.Jestem niewyspana,zmęczona a jeszcze pogoda do bani...tylko spałby człowiek.Dobrze,że do szkoły dopiero dzieci idą w środę.Ale..

Nerwica serca?

.. ...objawy są związane z pozycją, tzn zawsze w pozycji leżącej, tak jak mówiłem po wstaniu z łóżka objawy ustępują. Ciśnienie mam w porządku. Witaj DGreg może masz spadki ciśnienia w pozycji leżącej i siedziącej jest dobre a podczas stania ciśnienie spada są to tzw.ortostatyczne spadki..

Serce przyspiesza mocno

.. ...podczas - - - zmiany pozycji ciała - - - , zmniejszać się lub zwiększać podczas wysiłku * no czyli to moze byc od tej wady ale ja nie mam takich objawow...glowa mnie boli zazwyczaj w okolicach kosci ciemieniowej i potylicznej czasem tyklko skroniowej. no wiem ze ty nie masz ale to jest..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...szczególnie przy zmianie pozycji ciała z siedzącej na stojącą i niektórych ruchach głowy oraz ten szum w uchu. Poza tym czuje sie dobrze, mam dużo energii, pracuję, uczę się, wychowuję dziecko, mam zainteresowania. Przeszkadza mi bardzo sam fakt że coś mi dolega gdyż do nie dawna (..

Budzenie się w nocy i mocne bicie serca - Str. 2

.. ...przy naglej amianie pozycji ciała - czy to szybkie wstawanie czy to siadanie/kucanie. I te plamy na dekolcie czerwone ... pieczenie w klacie...o mammia mia;| cała skóra jakby od wewnątrz piecze ;/ macie tez tak? Hej, od jakiegoś czasu obserwuję Wasze wypowiedzi i postanowiłam po..

Pozycja ciała podczas pomiaru ciśnienia

.. ...60. Za każdym razem w pozycji siedzącej wynik jest wyższy niż w leżącej. I pytanie czy w pozycji leżącej można uzyskać miarodajny wynik. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Zaznaczam, że rękaw w pozycji leżącej jest na wysokości serca a ciśnieniomierz sprawny. To jest normalne, że..

Dziwne uczucie w klatce piersiowej, nerwica czy inne problemy?

.. ...lepiej, być może pionowa pozycja ciała mi pomaga, chociaż ostatnie 2 - 3 dni przeleżałam w hamaku, pełen luz i tylko czasem jakieś odbicia z żołądka mnie męczyły, zero tego dziwnego uczucia, a w nocy znów jazda. Od kilku lat biorę też metoprolol i norvasc, czasem tylko coś na żołądek....

Odwodnienie - Str. 3

.. ...szczególnie po zmianie pozycji ciała. Ale wiem z doświadczenia że gdy te mechanizmy nie działają tak jak u człowieka o dobrej kondycji to niestety nasz komfort pogarsza się bardzo mocno już przy stosunkowo niewielkim podwyższeniu pulsu. I nie ma w tym żadnej autosugestii. Po prostu..

Wysoki puls po wstaniu z łóżka/spaniu - Str. 2

.. ...puls się zmieniaprzy zmianie pozycji ciała - moze nawet o 20 uderzń - że ty masz ciut za wysoki soczynkowy to jak wstajesz leci ci do 100, ale sam widzisz ,ze szybko spada i to dobrze - wszystko jest ok...

Drętwienia nóg i niedociśnienie po IPOREL?

.. ...drgawkach nóg i o spadkach ciśnienia w związku ze zmianami pozycji ciała, o miesiączce jeszcze nie zdążyłam, twierdził, że to z przedawkowania, ale pozmniejszałam jak kazał i teraz pojawiło się * to * ....

Sukrcze dodatkowe ? jak odczuwacie ? kiedy ?

.. ...dość szybkiej zmianie pozycji, np stoję i kucnę, schylę się, wsiadam do samochodu itp. no i hmmmm... podczas seksu, przez to odechciewa mi się wszystkiego już :( Zdarza się że jeśli skurcze mają swoją przyczynę np w wypadaniu płatka lub nieszczelności zastawek to właśnie przy zmianach..

BÓL LEWEJ STRONY CIAŁA...

.. ...położyć, zasypiam w pozycji siedzącej... Byłam u lekarza rodzinnego, miałam robione EKG i wyszło w porządku. Dostałam też skierowanie na RTG kręgosłupa i właśnie czekam na wynik. Lekarz stwierdził, że to prawdopodobnie kręgosłup uciska jakiś nerw ale w zeszłym roku z tą samą..