Pozytywne

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

.. ...którym zwrócono uwagę na pozytywny wpływ diety śródziemnomorskiej było badanie Seven Countries Study przeprowadzone na początku lat 60. W badaniu tym wzięło udział ponad 12 000 mężczyzn z 7 krajów. Analiza wyników tego badania wykazała ścisły związek pomiędzy stężeniem cholesterolu we..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...ostatnio podkreśla się pozytywne działanie ACE - I w cukrzycy i nefropatii cukrzycowej. Inhibitory konwertazy angiotensyny II ograniczają także przerost mięśnia sercowego w przebiegu nadciśnienia tętniczego, poprawiają funkcję serca w przebiegu niewydolności tego mięśnia, wpływają na..

Hiperycyna (wyciąg z dziurawca, Deprim)

.. ...dziurawca wpływa również pozytywnie na koncentrację i pamięć. Ważnym efektem ubocznym preparatów dziurawca jest wzrost wrażliwości skóry na promieniowanie UV - osoby stosujące lek nie powinny się opalać. Opinie co do wyższości preparatów ziołowych nad syntetycznymi lekami..

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. ...Dodatkowo fibraty wpływają pozytywnie na tolerancje glukozy oraz hamują procesy powstawania blaszek miażdżycowych w naczyniach tętniczych. Leki z grupy fibratów są stosowane w stanach zwiększonego stężenia cholesterolu. Fibraty mogą uszkadzać wątrobę i mięśnie, stąd konieczne jest..

Dieta po zawale serca

Dieta po zawale serca

.. ...Ostatnio podnosi się również kwestię pozytywnego wpływu alkoholu na profil lipidowy. Oczywiście, zarówno spożywaniu alkoholu jak i zalecanych elementów diety, obowiązuje zasada umiaru i zdrowego rozsądku...

Rehabilitacja po zawale serca

.. ...aktywność fizyczna działa pozytywnie nie tylko na psychikę człowieka, co i tak nie jest bez znaczenia, ale przede wszystkim działa pozytywnie na naczynia wieńcowe. Wysiłek, czy w ogóle aktywność fizyczna, stanowią bodziec do wytwarzania obocznego krążenie wieńcowego. Powstają nowe..

Akarboza (Glucobay)

.. ...wyrzutem insuliny, co ma pozytywny wpływ na metabolizm lipidów. Chorego obowiązuje dieta cukrzycowa. Przy stosowaniu akarbozy bardzo istotne jest ograniczenie sacharozy ( dwucukier ), która nasila działania niepożądane leku: wzdęcia, bóle brzucha, gazy i biegunki. Przy prawidłowej diecie..

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...Doksazosyna ma również bardzo pozytywne działanie ametaboliczne: poprawia profil lipidowy ( wzrost HDL i spadek LDL ), zwiększa insulinowrażliwość organizmu, działa antyagregacyjnie i powoduje regresję zmian o typie remodelingu lewej komory serca. Najczęstszym objawem niepożądanym..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...pewne próby wypadły pozytywnie, dają pewne nadzieje, a pewne elementy wymagają jeszcze dopracowania. Na pewno terapia genowa nie wejdzie do kardiologicznej praktyki klinicznej w tym roku czy w następnym, ale myślę, że w perspektywie kilku czy kilkunastu lat to nastąpi - przewiduje..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...wydolność fizyczną, pozytywnie wpływać na parametry fizjologiczne, minimalizować objawy niewydolności serca oraz odczuwalnie zwiększyć sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Specjaliści zdecydowali, że bezpieczną formą rehabilitacji ruchowej pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...formą wysiłku, która pozytywnie wpływa na czynniki ryzyka chorób układu krążenia u mało aktywnych fizycznie kobiet i mężczyzn - mówi dr Krustrup dodając, że piłka nożna może, a nawet powinna być zalecana przez lekarzy pacjentom cierpiącym na nadciśnienie. By osiągnąć zadowalające wyniki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...odpowiedzi bo bardzo mnie pozytywnie nastwily. W przyszlym tygodniu spotkam sie z lekarzem ale jestem dobrej mysli. Jeszcze raz dziekuje Szanowny Panie Doktorze !! Mam kilka pytań dotyczących możliwości leczenia częstoskurczu u dziesięcioletnej dziewczynki.Czestoskurcze ( do 180/min )..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...u kobiet w ciąży. Z pozytywnym efektem oczywiście. Jestem pewna że się uda. Buziaczki : ) ) GACIE0 ( !? ): Przy użyciu systemu Carto uda się zrobić ablację bez użycia promieni RTG. Trzymam kciuki. Ale wszystkie przyszłe mamy bardzo !!!! zachęcam do leczenia przed ciążą. Nie wypada mi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 21

.. ...przynieść raczej tylko pozytywne skutki. Bo chyba nikt dorosły nie jest tak infantylny by opierać swoje leczenie wyłącznie o poradę w sieci. Dla mnie etyczna jest właśnie postawa takich ludzi, którzy robia coś więcej, od siebie, bo chcą. To ma olbrzymią wartość. Gdyby nie to forum wiele..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 26

.. ...wyróżnia się Pan raczej pozytywnie, ale jakby tak stworzyć inną atmosferę wokół? Ze słowami otuchy dla * Niezdiagnozowanych * - trzymajcie się! I pozdrowieniami dla wszystkich Doktorów Lekarz rodzinny twierdzi, że chyba muszę miec ablację, miałam 5 częstoskurczy nadkomorowych w ciągu 2..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...tak.Pozdrawiam Adam z Gdańska i pozytywnie Adamie bo naprawdę warto zaryzykować. Sam zabieg nie jest wcale taki straszny i wkłucia wcale nie bolą, jednak samo wypalanie nie jest przyjemne ale da sie przeżyć. Trzymam kciuki Adamie, trzymam kciuki za powodzenie zabiegu. Mam nadzieję, że..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...ze wiekszosc ) opini pozytywnych, napisz cos wiecej czemu tak stanowczo odradzasz ablacje ( na podstawie wlasnych doswiadczen, czy innych, czy statystyk ). Bardzo prosze o odpowiedz i rozwiniecie watku. Panie Piotrze nie odradzam nikomu tylko zanim podejmie sie decyzje trzeba bardzo sie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 24

.. ...nie wywarł na tobie pozytywnego wrażenia, to sie nie zastanawiaj i idż do innego. Ze swojego doświadczenia wiem, ze zaufanie to podstawa, zwłaszcza jak za 1 razem coś nie wyjdzie, lub twoje zaburzenia są tak duże, że ablacja będzie musiała być powtórzona. Poza tym te kilka godzin w..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 27

.. ...Warszawie.Po wizycie jestem pozytywnie nastawiona do doktora,wzbudzil we mnie zufanie i wydaje sie rownym i milym czlowiekiem,ale sam zabieg mnie nieco przeraza. Gdyby ktos zechcial podzielic sie swoimi * wrazeniami * to bardzo prosze : malgorzata - czerniec@wp.pl mira nie masz czego sie..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...psychiczna wiec staram sie pozytywnie nastawic i wziac sie za kondycja fizyczna takze bo ostatnimi czasy moj tryb zycia nie byl zbyt aktywny. rzucilem palenie w rekordowym czasie heh 2 dni i po nalogu ;D palilem paczke lub wiecej na dzien ale interesuje sie m.in. psychika, psychologia i..

Echo serca - Str. 11

.. ...wypadania - informacja pozytywna. IT - niedomykalnośc zastawki trójdzielonej. I/II stopnia - z 4, o których najczęściej sie mówi. Na jej skutek częśc krwi cofa się z prawej komory do prawego przedsionka. Wymiary jakm serca w normie - czyli, że niedomykalnośc jw nie wywiera negatywnych..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...sie przestawic...na pozytywne myslenie...Psychiatra tez stwierdzil nerwice wegetatywna..i przpisal mi jakis lek...ale biore go pierwszy raz ,nigdy nie bralem lekow oprocz ziolowych ani nie bylem u psychiatry..na razie nic nie pomaga..biore od 3 dni...nadal niepokoj leki...i te..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...proszę sobie pomyśleć pozytywnie to tylko niegrożne schorzenie , jestem zdrowa ( y ) zobaczycie jak po pewnym czasie zadziała , lekarzom najprościej jest przepisać psychotropy , życzę dużo zdrówka i pozdrawiam. Ewa chyba nie wiesz co mowisz psycha to naprawde powazna zecz ja juz znia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...odstawiłam. Zaczęłam uczyć się pozytywnego myślenia i wierzyć ,że uda się z tego wyjść. Przez dłuższy czas było dobrze, nawet zdołałam całkowicie zapomnieć o problemie. Niestety teraz już wiem, że pewne sytuacje będą powodowały nawrót choroby, bo od miesiąca znowu się z tym zmagam...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...namawiac i nastawiac pozytywnie... aha niedlugo wruci do pl i to na 3 miesiace na wakacie powiedzmy... wsumie w cellu aby wlasnie cos zrobic z ta nerwica! szczegolnie aby zobaczyc i przebywac znow z przyjaciolmi i rodzina... mam nadzieje ze ta przerwa ja zregeneruje a jak wruci puzniej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...techniki wyobrażeniowe, pozytywne myślenie, książka, prawidłowa dieta. Dzięki samoobserwacji mogłam zauważyć co mi pomaga, na ile i w jakiej sytuacji. To nie jest tak, że wyleczyłam się z nerwicy, bo to długa droga, a i czasem zdarzają mi się ataki nerwicowe serca, żołądka, etc...ale..