Praca na

Praca serca

.. Serce w czasie spoczynku wykonuje 70 - 75 skurczów na minutę. Objętość krwi wyrzucana z jednej komory podczas skurczu wynosi ok. 70 ml, zatem objętość wyrzutowa w spoczynku wynosi ok. 5 litrów/min. Częstość skurczów serca reguluje układ nerwowy. Wzrost aktywności układu współczulnego - przyspiesza czynność..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z reguły nie ustępuje po zaprzestaniu wysiłku lub zażyciu nitrogliceryny w sprayu lub tabletce podjęzykowej. Charakter bólu jest tępy, rozpierający,..

Bradykardia

.. ...wolna czynność serca ( praca serca ). Każdy rytm serca poniżej 60 razy na minutę określany jest jako bradykardia. Bradykardia może występować fizjologicznie u sportowców lub osób z wagotonią ( nadmierna aktywność nerwu błędnego ) oraz patologicznie: zaburzenia powstawania bodźca w..

Migotanie przedsionków

.. ...kołatanie serca ( nierówna praca, uczucie potykania się serca ). Przyczyny migotania przedsionków. nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) choroba niedokrwienna serca ( IHD ) nadczynność tarczycy - nadmiar hormonów działa niekorzystnie na szybkość pobudzeń mięśnia sercowego;..

Naczynia wieńcowe serca

Naczynia wieńcowe serca

.. ...wężowato, dzięki czemu praca serca ( skurcz i rozkurcz ) nie powoduje wzrostu oporów przepływu. W około 80% przypadkach lewa tętnica wieńcowa ma większą średnicę od prawej. Rozkurcz komór jest momentem kiedy krew może swobodnie przepływać przez tętnice wieńcowe. Lewa tętnica wieńcowa (..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...podczas normalnego dnia ( praca, codzienne czynności domowe, aktywny wypoczynek, sen. Po 24 godzinach aparat jest zdejmowany w pracowni holterowskiej a zapisane dane oceniane są przez kardiologa. Zapis z taśmy magnetycznej lub innego nośnika danych wprowadzany jest do komputera i..

Arytmia serca

.. ...w którym prawidłowa praca serca jest zaburzona. U podłoża tego typu patologii leżą nieprawidłowości w rozchodzeniu się pobudzenia elektrycznego generowanego przez układ bodźcoprzewodzący serca. Przyczyną zaburzenia może być uszkodzenie tego układu, na przykład blizna po zawale serca w..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...jest więc niemożliwy. Praca serca jest możliwa jedynie dzięki współistnieniu ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Istnieje kilka typów anatomicznych tej wady, zagrożenie życia dziecka zależy od współistnienia ubytku w przegrodzie międzykomorowej oraz od wzajemnego ułożenia..

Niedotlenienie

.. ...praca mięśni poprzecznie prążkowanych. W sytuacji niedotlenia mięśnie mogą przestawić swój metabolizm z tlenowego na beztlenowy. Wysiłek aerobowy ( tlenowy ) jest jednak zdrowszy i daje lepsze efekty...

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...przestrzeni do pracy. Wydajna praca serca jest też niemożliwa przy masywnym zatorze tętnicy płucnej. Do nagłego zatrzymania krążenia może także dojść z powodu zatrucia lekami czy chemikaliami. Przy NZK serce nie wykonuje pracy hemodynamicznej, nie bije. Nie znaczy to jednak, że nie ma..

Miażdżyca naczyń trzewnych

.. ...zwiększonemu obciążeniu, a praca polega nie na pompowaniu krwi, lecz trawieniu i wchłanianiu substancji odżywczych. Efekt niedokrwienia jest jednak ten sam - gniotący ból, z tym że w przypadku miażdżycy naczyń trzewnych ból lokalizuje się nie za mostkiem, a w śródbrzuszu. Z uwagi na tak..

Neurastenia

.. ...ciężka, wykończająca praca, stres, złe warunki bytowe, częste choroby, niewłaściwe odżywianie się, itp. Neurastenia przebiega zwykle w dwóch etapach: hiperstenicznym i hipostenicznym. W pierwszej fazie ogólnemu poczuciu zmęczenia, braku możliwości skupienia uwagi, osłabieniu pamięci..

Jak stresująca praca niszczy serce

.. ...wykazały, że stresująca praca zwiększa ryzyko choroby wieńcowej serca, ale biologiczny mechanizm odpowiedzialny za ten związek nie był do końca znany - przypomina biorący udział w badaniach dr Tarani Chandola z Collegium Uniwersyteckiego w Londynie. Badania przeprowadzone przez jego..

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...tkanki nowotworowej niż praca na otwartym sercu. A w przypadku guzów złośliwych dokładne oczyszczenie jest najważniejszym celem zabiegu - powiedział dziennikarzom prof. Reardon. Po poprzednich 11 operacjach, przeprowadzonych tą metodą w USA, u żadnego z pacjentów nowotwór nie odrodził..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...obecni na konferencji, praca ta wskazuje że iwabradyna może być wykorzystana na szeroką skalę w leczeniu osób z chorobą wieńcową. Jest to o tyle istotne, że - jak wskazują badania - aż 50 proc. polskich pacjentów z tym schorzeniem ma zbyt wysokie tętno, tj. powyżej 70 uderzeń na minutę...

Smażone jedzenie, słone przekąski i mięso zwiększa ryzyko ataku serca

.. ...zachodniej. Najnowsza praca poszerzyła te odkrycie i wyodrębniła trzeci rodzaj diety - orientalną. Skład codziennej diety rekomendowanej przez Amerykański Związek Kardiologów najbardziej zbliżony jest do diety owocowo - warzywnej. Nasza praca wykazała, że taki sam związek pomiędzy..

Gen ataku serca

.. ...mutacja genu MYBPC3 rozwinęła się w Indiach ok. 30 tys. lat temu i rozprzestrzeniła się po tym, jak ludzie osiągnęli wiek dojrzały, a więc nie umarli w młodym wieku w wyniku naturalnej selekcji gatunku...

Chipsy szkodzą sercu

.. ...UNIKNĄĆ ZAGROŻENIA Nasza praca jako pierwsza na świecie dowodzi, jak duże są zagrożenia dla zdrowia z powodu regularnego spożywania chipsów. Stanowi ona jeszcze jeden argument w dyskusji, że powinno się zrobić wszystko, by zmniejszyć spożycie tego rodzaju +śmieciowej żywności+..

Karmienie piersią a zawał serca

.. ...dziecko, tym lepiej dla niej i dla dziecka - podsumowuje autorka. Nasza praca dostarcza kolejnego ważnego powodu, dla którego warto zachęcać młode mamy do karmienia piersią swoich niemowląt - dodaje badaczka...

Gen ZFHX3 zwiększa ryzyko migotania przedsionków serca

.. ...osób z tym schorzeniem praca serca nie jest efektywna i część krwi może zalegać w sercu, ponadto zaburzenie to prowadzi do powstawania zakrzepów, co jeśli jeden ze skrzepów odczepi się i dotrze do mózgu może skończyć się udarem. Grupa Emelii Benjamin z Boston University oraz Daniela..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...krwionośnych, uważają naukowcy. Praca ta dowodzi również, że stan układu krążenia nie zależy jedynie od zawartości tłuszczów w diecie, ale też od węglowodanów i białek. Choć wyniki te wymagają jeszcze weryfikacji, badacze sugerują, że póki co najzdrowsze dla serca wydają się być wyważone..

27 września Światowy Dzień Serca

.. Zdrowe serce lepsza praca - pod takim hasłem odbędzie się w Polsce już po raz ósmy Światowy Dzień Serca. Centralne obchody zaplanowano na 27. września we Wrocławiu. Impreza odbywa się w ponad stu krajach, pod patronatem Światowego Stowarzyszenia Serca. Jak powiedział prezes - elekt Polskiego Towarzystwa..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...takich jak pułap tlenowy, praca serca, elastyczność naczyń krwionośnych, ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu czy ilość tkanki tłuszczowej. Co więcej, piłka nożna przynosiła lepsze rezultaty niż trening siłowy i jogging. Kierujący badaniami dr Peter Krustrup przeprowadził..

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

.. ...także poprawiła się praca serca i tolerancja glukozy. Nie zaobserwowano natomiast żadnych zmian w wadze ciała. Choć badania były przeprowadzane na gryzoniach, naukowcy przypuszczają, że spożywanie winogron ma podobnie korzystny wpływ na ludzi. Zredukowanie tych czynników ryzyka może..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...prawo jazdy, pierwsza praca ... Proszę o pomoc : ) ) Bardzo dziękuję za odp., ale czy mógłby mi Pan doktor odpowiedzić jeszcze na to drugie ( chodzi o ból w pachwinie ). Treść tego pytania jest na tej stronie. Dziękuję i pozdrawiam! Panie Doktorze, swój problem opiasłem w temacie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 10

.. ...lekarką - i wiem jak ta praca wygląda na codzien - i akurat wiem ,ŻE DOKTOR KOWALSKI REKLAMY NIE POTRZEBUJE. To prawda. ale zawód lekarza jest niełatwy - i tu powtórzę - dla mnie jest to dosć kontrowersyjna forma działalności medycznej. Do Przyjaciela - proszę mnie nie straszyć - tak się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...Ruchu prawie wcale, praca siedząca. Poszłam do lekarza zrobili mi EKG lekarka powiedziała ze wyszło na nim ze bije za szybko i nierówno. Miałam zrobione badania krwi, tarczycy i elektrolitów i wszystko ok. Dostałam skierowanie Do Zabrza do kliniki kardiologi. Tam tez zrobili mi EKG juz..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 28

.. ...dawała Panu praca ( bo to praca ) na tym wątku, o ludziach wdzięcznych za pomoc, niż o tych nieszczęśliwych nielicznych cynikach. Jeśli mogę - niech Pan też nie ucieka i nie chowa sie w kącie : ) Ale rozumiem, jeśli ma Pan dosyć. Jeszcze raz dziękuję Witam. Za kilka dni mam nieć zabieg..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 42

.. ...skurcze komorowe. nieróna praca serca to wlaśnie te niepotrzebne dodatki w postaci skurczy dodatkowych. rówież je posiadam: ) trzeba pogłębić diagnostyke. NIE, zle, wróc. to nie częstoskurcz, tylko po prostu dodatkowe skurcze nadkomorowe i komorowe SVE oraz VE: ) Witam! mam do Was..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...na głowie ( remont i praca ), więc za dużo czasu na rozmyślanie nie mam. Jadąc do Allenortu zabierz najlepiej wszystkie badania jakie masz, również rozpoznania innych lekarzy, jeśli masz zapis EKG z napadu częstoskurczu to też bardzo się przyda. Ja zapisałam się na wizytę do prof...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...dyskomfort okropny. Praca wymagała ode mnie dużej aktywności i dyspozyjności i jest lekko stresująca, było to nie do wytrzymania, może masz silniejsze nerwy niż ja. Dodatkowych skurczy miałam około 12 000, sam fakt,że serce bije jak chce, psychicznie mnie wykańczał, nie mogłam normalnie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...tylko rekreację. Moja praca wymaga bardzo dużej aktywności fizycznej.Poddawany jestem stresom.Nie mam żadnych problemów ze zdrowiem.Wniosek: mnie ablacja bardzo pomogła,czyli zostałem całkowicie wyleczony.Wierzę,że tak będzie dalej. Radzę wiarzyć w sukces.Mieć optymizm i uśmiech,a..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...prawo jazdy, pierwsza praca ... Proszę o pomoc : ) ) Hej Przemek, prawdopodobnie masz zespol WPW ( dodatkowa droga przewodznia ) albo jakies inne zaburzenia, sadze ze potrzebna bedzie ablacja, podaje nr gadu gadu do siebie jak chcesz pogadac na zywo: 3444934 i moj adres e - mail:..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...a to nie jest lekka praca ,szczegolnie latem i zima 8 no ale coz.. w zyciu bywa roznie : ) chwilowo to prowadze ten zeszycik zeby sprawdzic czy jestem nadcisnieniowcem, ale wiekszosc pomiarow wychodzi w zakresie normalnego cisnienia wiec raczej to odpada. dziekuje jeszcze raz za..

Echo serca - Str. 24

.. ...boje sie, ze to bedzie tak dlugo ze nei wroce juz do pracy. Chodzi mi o to, ile od operacji bede na L4 i srednio po jakim czasie wraca sie do pracy i normalnego zycia - pomijam tabletki do konca zycia...

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...tego leku tj. nierowna praca serca, bol w klatce, i doszly dodatkowe i to chyba te uboczne skutki jak pieczenie, klucie a bole prawie caly dzien i tak juz przez tydzien. Udalo mi sie wyblagac wczesniejsza wizyte u specjalisty ( za kilka dni ) i zobacyzmy co powie Bieganie dluzsze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...na tyle szczęście, że praca jest bardzo ciekawa i w pełni mnie satysfakcjonuje. Chociaż tyle lat zmagam się z tą chorobą, to jednak nie popadam w depresję /może kiedyś tak było/, ale tu wiem, że pomaga mi moja pasja życiowa, którą kontynuują bardzo intensywnie od ponad 15 lat. Dlatego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...poprawa.no i zostaje praca nad umyslem.powtarzaj sobie ze jestes zdrowa i kontroluj oddech.kiedys lekarz mi powiedzial ze chore serce wcale nie boli.A juz na pewno nie kuje.Martwia mnie tylko Twoje zawroty glowy.Moze idz do laryngologa i sprawdz blednik.Zycze powodzenia.Nawet nie wiesz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...egzystencji. Nie tylko: praca, rower, bieganie po schodach i 11 lat młodsza żona, ale też: papierosy, kawa, zarwane noce, itd. I tak ( prawie ) żyję do dzisiaj... A.M. Łódź. Witam!Nie miałam zamiaru nikogo zniechęcać do brania leków.Kiedyś nie było takich środków jak teraz,a choroba..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 13

.. ...po latach...To ciężka praca, czasem czuję się, jak jakaś filmowa bohaterka, która rozwiązuje wielką tajemnicę, bada, szuka rozwiązania. Ale wiem, bo próbowałam wielu metod, że nikt tego za mnie nie zrobi. Pewne rzeczy trzeba sobie uświadomić, zrozumieć, leki tego nie ułatwią - no chyba,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...zaszkodzi tylko zbyt ciężka praca.A z tymi lekami na obniżenie ciśnienia to trzeba uważać,one działają,ale brać je trzeba do końca życia Wiesz, propranolol działa dokładnie tak samo i również jest beta - blokerem .Pozdrawiam. moja droga proszę napisz mi jeszcze co wiesz o tej chorobie bo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...wyników. Cieżka fizycznie praca, duży wysiłke fizyczny jest przeciwskazaniem przy prawie kazdej wadzie serca. Mój tato mimo wady serca był bardzo wysportowany, codzienie pokonywał na rowerze po kilkanaście kilometrów. To był jego sposób na życie. Zabił go właśnie wysiłek połączony z..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. ...jest uwarunkowanych zła praca ukladu nerwowego - autonomicznego tzw.dysautonomia , samo wypadanie płatka zastawki dwudzielnej bez istotnej hemodynamicznie fali zwrotnej nie wywoluje az tak ciezkich objawow.W Polsce niestety wiedza na temat dysautonomi jest bardzo skromna, osoby chore nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...na komputerze,a więc praca siedząca i to przez wiele godzin,stąd pewnie Twoje problemy z kręgosłupem i naciskiem na nerwy.Myślę,że dobty byłby ruch na świeżym powietrzu,zarówno dla serca jak i kręgosłupa,np.jakiś spacer po parku i lekka gimnastyka,bez szaleństw,taka bardziej rozciągająca..

Stent to zło?

.. ...aktywny tryb życia ( praca po 12 - 16 godzin na dobę ). Aktualnie jestem na chodzie i muszę powstrzymywać sie przed pokusą pracowania po staremu. Stenty udrożniły ( zdecydowanie ) mój krwioobieg, systematycznie biorę leki i czuję się zdecydowanie lepiej i pewniej! Więc uważam, że w..

Duży puls

.. ...ma tachykardie czyli praca serca jest nieco szybsza niz u zdrowego człowieka. Powiedz mamie zeby zrobiła badanie krwi gdyz najprawdopodobniej moze miec anemie a co za tym idzie szybciej bije serce, ja tez tak miałam gdy anemia znikneła znikneła razem z nia tachykardia.Pozdrowienia Mam..

Bajpas i praca

.. ...pracy chyba że to będzie praca związana z obsługą komputera. Na każdą inną pracę w której będą elementy pracy fizycznej w zasadzie zdolności do niej się nie otrzymuje. A uzyskanie zdolności do pracy na wysokości lub pod ziemią skazane z góry jest na porażkę. Chyba że jesteś sam dla..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...pozdrawiam izabela. praca i rehabilitacja po by - pass * ach więcej na www.kardiologia - kardiochirurgia.pl Kolego mam 56lat 4lata po by - passach ( z ręki podobno b wytrzymałe )pracuje momentami cięzko w wysokich temp pilnuje wagi 75kg/172cm i jestem szczęśliwy.Ostatnio miałem bd echo..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...których rejestrowana jest praca serca ( wykresy podobne do tych, jakie widzimy na EKG ). Pora zacząć. Jasna sprawa jest, ze, aby wiedzieć, co wypalić ( groźnie brzmi, ale nie ma obaw ) należy na 100 procent upewnić się, ze nie jest to przypadkiem zdrowe miejsce. Tak wiec zaczyna się..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...oczekiwać od osób, których praca polega na niesieniu pomocy drugiemu. We wrześniu dowiedziałam się, że nie robią, nie przyjmują i nie rejestrują - szok. Dzięki temu forum zrozumiałam, że swoje zdrowie trzeba brać w swoje ręce.Udało mi się trafić do Centrum Kardiologii w Aninie.Robię w..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 17

.. ...Chyba, że to jest jakaś praca fizyczna, związana z dźwiganiem. Jeśli nie, to nie ma przeciwwskazań. Sam fakt, że wychodzisz do domu tego samego dnia, w którym masz zabieg świadczy, że naprawdę jest się w dobrej formie. Na pewno wszystko się uda. Trzymaj się i zobaczysz, że życie zacznie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 28

.. ...czasu ( małe dziecko, praca itp... ), a skoro nasze przypadki są takie podobne to może będziesz mi mogła jakoś pomóc? Pozdrawiam wszystkich i mimo wszystko nadal twierdzę, że warto z * naszymi * problemami coś robić i radzić się specjalistów. Boję się tylko, że czeka mnie powtórka z..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...niej tylko i wyłącznie praca, a nie powołanie. Podobnie z lekarzami, wiedzą co robią i jedyne co można zarzucić ( a i to tylko niektórym z nich ) to to, że są oszczędni z informacjami, ale i to można sobie wytłumaczyć tym, że wiedzą co robią. Będzie dobrze Beato. Cierpliwości. Andrzej..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...Dziecko z wada serca praca zbiorowa pod red. Pan Profesora Edwarda Malca. Kardiomopatia rozstrzeniowa jest to najczęstszy typ kardiomopatii, w której wystepuje rozstrzeń, czyli powiększenie calego serca z niewielkim przerostem, mięśnia sercowego. Wydajnośc serca jest znacznie zmniejszona..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...bo najwazniejsza byla praca a zdrowie na drugim miejscu.Dusznosci mial od ok 3 lat ale lekarz zwalal wine na papierosy przez te lata nie wpadl na pomysl zeby zbadac serce.Niestety teraz juz zapozno na cokolwiek.Powiedz mi prosze jak objawia sie to migotanie i czy mozna temu jakos..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 18

.. ...sie czujesz teraz? Czy praca nie sprawia ci trudnosci? Ja mam frakcje 36%( byla 10% ) a choruje niecale 2 lata. Zycze ci powodzenia i jak najlepszej frakcji. Jes;i bedziesz mial ochote pogadac to napisz. Pozdrawiam witam wszystkich - choruje na kardiopatie rozstrzeniowa - frakcje serca..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...stanu wpłyneła ciężka praca w Anglii.Miałem być już klasyfikowany do transplantacji serca,skończyło się na biopsji.Obecnie jestem po zabiegu wszczepienia kardiowertera - defibrylatora i to mnie trochę przeraża.Jeśli jest ktoś po takim zabiegu to proszę o kontakt zico81@o2.pl Pochodzę z..

Po ablacji - Str. 2

.. ...milion obowiązków w domu, praca, małe dzieci... brakowało mi czasu na wracanie do tematu ( czytałam o tym zaraz po kolejnej konsulatacji kardiologicznej, kiedy zaproponowano mi ablację ). od tamtego czasu nie myślałam o tym - aż do wczoraj, kiedy zadzwonili ze szpitala z pytaniem, czy na..

Po ablacji - Str. 4

.. ...studja bo w przyszłosci praca fizyczna raczej odpada! pozdrawiam i zycze zdrowka U mnie jest jak było tylko trochę wolniej i ostrożniej. Cokolwiek robię, pamiętam ( niestety ), że nie jestem już całkiem zdrowa. Staram się nie nudzić, robić wszystko z umiarem.Pzdr. witam, ja miałem..

Po ablacji - Str. 5

.. ...rzeczy. Tego wymaga moja praca. Żyję normalnie i nie użalam się nad sobą. Cieszę się każdym dniem. Cześc Ula,ja miałam Ablacje juz dwa razy i niestety niejest lepiej i też bardzo sie boje ,ze juz nigdy niewyzdrowieje,ale nietrace nadziei.Ciągle czuje częstoskurcze,naszczęście niemam..

Po ablacji - Str. 11

.. ...i wrocilam do pracy praca turnusowa. Jagoda! chciałabym z tobą pogadać jeśli masz ochotę to napisz do mmnie: mari31@poczta.onet.pl jesli nie chcesz nie masz ochoty lub czasu to też napisz żebym wiedziała i nie czekała na darmo, dzięki pa. Dziękuję za radę. Faktycznie prof Walczak jest nr..

Zmęczenie na sercu

.. ...lepiej ( a może ciężka praca tłumiła te objawy? , sam nie wiem ). Dodam jeszcze, że jestem człowiekiem bardzo młodym ( 30 lat ) i martwi mnie to. Ostatnio prowadzę oszczędny tryb życia ( wcześniej bywało różne, m.in. dużo stresów ). Musisz zrobić badania - ekg, ekg wysiłkowe, echo serca,..

WPW a praca zawodowa

.. przeszkadza w pracy?? pytam z ciekawosci pozdrawiam!! Cześć : ) pracowałam jako motornicza,dopóki kardiolog nie napisał mi w karcie że : cyt : pacjentka w chwili obecnej nie nadaje się do wykonywania zawodu , na dzień dzisiejszy jestem po ablacji i pracuję w swoim zawodzie. Pozdrawiam : )..

Niskie tętno

.. ...bradykalię( spowolniona praca serca - przy tym bardzo niskie ciśniebie ).Pozdrawiam Jestem wysokociśnieniowcem i dzisiaj mam niskie ciśnienie ( jak dla mnie )154/76 , puls 45. Niepokoi mnie wolne tętno. Czy to jest niebezpieczne? Uprawiałeś sport? U sportowców wytrzymałościowych np...

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...zyciowo szczesliwa ( fajna praca, i super partner ). Tylko sam fakt, ze mam te, jak mowi Monia, cholere ; ), juz wprawia mnie w stan ciaglego czuwania i zdenerwowania, i nasluchiwania. Szkoda, ze tego nasluchu nie da sie ot tak wylaczyc jakims przyciskiem ; ) Od czasu jak mialam taki..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...czynności typu szkoła, praca.Potem mogą wyniknąć z tego dość niemiłe konsekwencje. A i nie radzę brać tego samego leku przed dłuugi czas. Czesc dziewczyny i chlopaki. W tym tygodniu mialem zabieg ablacji. Niestety nie wypalili wszystkiego. Ale jestem w tej dobrej sytuacji ze powiedzieli,..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...ciężkie egzaminy, nowa praca, poszukiwanie mieszkania... i bądź tu człowieku zdrowy... Dokładnie vegeto, i bądz zdrowy, ale tak nie wolno naprawdę , poddac się lekom można chwilowo ale to nie wyjście witam wszystkich, zgadzam się z sabiną , podczas ataku trzeba skupić się na oddechu i na..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...oczywiscie codziennie praca ciezka fizyczna,zero siedzenia.Wyobraz sobie ze moje kolezanki jadly normalnie wszystko do tego nie odmawialy sobie slodyczy,a ja nie dosc ze przez te 6 tygodni wyciskalam z siebie siodme poty nie jadlam zadnych slodyczy( zreszta nie przepadam za nimi jedynie..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...samochodem /też taka praca/ najdłuzszą trasę jaką przejechałem jednego dnia to 1200 km. Ogólnie czuję się dobrze, mam skoki ciśnienia i arytmię serca. Przyjmuję skrupuletnie leki. Leczę sie u psychiatry - z powodzeniem. Wróciłem do życia, choć jeszce boli,z psychiką jeszcze nie tak jak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...siedzialabym w domu, droga praca - dom,dom - szkola to stres, wstaje rano i mysle czy mi sie dzis bedzie krecilo w glowie, na poczatku myslam ze to moze anemia bo i blada jestem ostatni, poszlam do lekarza zrobilam wszystkie podstawowe badanie morfologia, ob, cukier tarczyca, kreatynina,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...znajduje wymowki, ze a to praca, a to inne obowiazki )...No ale do kogo wlasciwie powinienem sie zglosic? Do kardiologa czy neurologa? Od kilka dni co prawda dolegliwosci sa mniejsze, ale mimo wszytsko czasem sie pojawiaja. A jesli chodzi o dretwienia, to nawet czesto mi sie zdarzaja,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...przemęczenie, stres, praca, papierosy, zła dieta... same błahe diagnozy : ) U mnie bez końca: bóle w klatce, tachykardia, nadciśnienie ( tylko nie wiem czy jako przyczyna czy objaw choroby ), drętwienie rąk, duszności, zaciskanie gardła + ból spowodowany tym podrażnieniem i wypustkami (..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 12

.. ...za sobą : ) justa... praca jak raz powinna pomóc. Oderwiesz się od codzienności, zajmiesz czymś innym, nowym, przestaniesz myśleć o sobie - tylko nie idź tam z założeniem, że zawsze może ci się coś stać. Poświęć pracy jak najwięcej siebie jak już w niej jesteś - to może być świetny..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 3

.. ...pilam, duzo ruchu ( praca w terenie )..odzywianie w miarę zdrowe..i niskie ciśnienie...Lekarze ..podają jako etiologię...nieznana przyczyna..: ) ) ) ) ) Mam nadzieję,że...nauczę się z tym zyc... Chcę też podziekować lekarzom z Akademii Medycznej w Gdańsku...za udany zabieg, bezposrednio..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...ponieważ wiadomo, każda praca wiaze się ze stresem...a tego musze unikać.. Mam do Ciebie pytanie.. * Czy w trakcie 4 letniego okresu..miales wyladowania ?.. pozdrawiam cieplutko.. tak.. miałem ok 25 wyładowań.. ale tylko 3 razy pojechałem po nich do szpitala.. jednej nocy miałem 3..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 8

.. ...tym urządzeniem a moją praca? Czy ktos jest może w podobnej sytuacji?? do: Jan51 jest wiele ograniczeń co do kariowertera.. np. nie można dźwigać cięzkich rzeczy, bodajże do 5kg tylko można. lekarz powiedział mojej mamie,że nie może cięzko pracować, nie może wieszać firanek. jak już..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...dniach powróciłem do pracy. Na polowania powróciłem po 3 m - cach. Dzisiaj żyję normalnie, nie mam ubocznych skutków ( wyjątkiem jest metaliczna praca zastawki - tykanie zegarka ). Mirku nie zwlekaj!!!!!!..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...sobie dosc czy to z praca czy nauka.Teraz zastanawiam sie czy zostac w kraju i tutaj szukac pracy czy tez sprobowac jeszcze zostac przez jakis czas za granica.Nie chcialabym dac chorobie za wygrana ale nie wiem jak z nia walczyc...Moja mama ma klopoty z tarczyca i w zwiazku z tym miala..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...obecnym trybie zycia ( praca ) nie mam czasu i sposobnosci konkretnie zająć się problemem - tzn psychoterapia itp. Pozdrawiam wszystkich cierpiących na nerwicę i 3mam za Was kciuki ! Witajcie Pozwólcie, że do was dołączę. Jakoś pisanie co mi aktualnie na sercu leży na prawdę potrafi..

Zbyt szybki puls

.. ...choroby do serca.Zla praca zoladka rowniez powoduje zmiany cisnienia ipodwyzszone tetno. czang1 ja wlasnie mam problemy z zoladkiem i tetno do 150:( nie wiem co robic lekarz faszeruje mnie lekami ktore nic nie pomagaja:( pomozcie:( grazyna 41. Ja również biorę leki które mi nie pomagają...

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...samo w niedziele przed praca prawie zemdlalam odrazu pojechalam na pogotowie treaz juz gdzie indziej moje cisnienie wyniosilo wtedy 186130 puls 131 zrobiono mi ekg na ktorym nic nie wyszlo. lekarz powiedzial ze moge powtarzac je 20 razy a za 21 dopiero moze cos wyjsc. mam silne bole..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...wzrost 176, waga 92, praca siedząca ( informatyk ), ogólnie mało ruchu, lubie piwo ; ) Aha od kilku tygdni pobolewa mnie ząb ( słabo ) - dziś byłem u dentysty i założył mi tlenek czegoś tam. Czy ktoś ma pojęcie co mi jest ? Czy brać ten lek na nadciśnienie jeśli boli po tym serce ( w..