Praca po zawale serca

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z reguły nie ustępuje po zaprzestaniu wysiłku lub zażyciu nitrogliceryny w sprayu lub tabletce podjęzykowej. Charakter bólu jest tępy, rozpierający,..

Arytmia serca

.. ...w którym prawidłowa praca serca jest zaburzona. U podłoża tego typu patologii leżą nieprawidłowości w rozchodzeniu się pobudzenia elektrycznego generowanego przez układ bodźcoprzewodzący serca. Przyczyną zaburzenia może być uszkodzenie tego układu, na przykład blizna po zawale serca w..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...obecni na konferencji, praca ta wskazuje że iwabradyna może być wykorzystana na szeroką skalę w leczeniu osób z chorobą wieńcową. Jest to o tyle istotne, że - jak wskazują badania - aż 50 proc. polskich pacjentów z tym schorzeniem ma zbyt wysokie tętno, tj. powyżej 70 uderzeń na minutę...

Karmienie piersią a zawał serca

.. ...dziecko, tym lepiej dla niej i dla dziecka - podsumowuje autorka. Nasza praca dostarcza kolejnego ważnego powodu, dla którego warto zachęcać młode mamy do karmienia piersią swoich niemowląt - dodaje badaczka...

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...krwionośnych, uważają naukowcy. Praca ta dowodzi również, że stan układu krążenia nie zależy jedynie od zawartości tłuszczów w diecie, ale też od węglowodanów i białek. Choć wyniki te wymagają jeszcze weryfikacji, badacze sugerują, że póki co najzdrowsze dla serca wydają się być wyważone..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 951

.. ...ciała, przyspieszona praca serca. zawał. jak nic koniec. lęk, który towarzyszył mi w tamtym momencie jest nie do opisania. to co sie działo w mojej głowie przekracza wszelkie wyobrazenia. Zresztą jestem pewna, że większość z was zna dokładnie to uczucie. Życie przewróciło mi sie do góry..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1008

.. ...głowie studia na sgh oraz praca na pełny etat, od 4 lat mieszkam w Warszawie i to chyba doprowadzilo mnie do takiego stanu, nerwica lękowa zaczeła sie u mnie juz dawno, ale fizyczne objawy nerwicy ( kołatanie serca, uczucie lęku jakby obawa przed śmiercią, uczucie ogromnego ciezaru na..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...pozdrawiam izabela. praca i rehabilitacja po by - pass * ach więcej na www.kardiologia - kardiochirurgia.pl Kolego mam 56lat 4lata po by - passach ( z ręki podobno b wytrzymałe )pracuje momentami cięzko w wysokich temp pilnuje wagi 75kg/172cm i jestem szczęśliwy.Ostatnio miałem bd echo..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe? - Str. 2

.. ...głowie studia na sgh oraz praca na pełny etat, od 4 lat mieszkam w Warszawie i to chyba doprowadzilo mnie do takiego stanu, nerwica lękowa zaczeła sie u mnie juz dawno, ale fizyczne objawy nerwicy ( kołatanie serca, uczucie lęku jakby obawa przed śmiercią, uczucie ogromnego ciezaru na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 293

.. ...kurcze doradźcie jaka praca jest wg Was najlpesza dla nerwicowców, pozdrawiam serdecznie , Ania Przejdziecie przez to ja również mam nerwice nauczylem sie z tym żyć serce mi kołata a czasami tak mocno udeży ze robi mi sie biało przed oczami w tedy mi sie zazwyczaj wydaje ze to zawał lecz..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...poniedzialek zacznie sie praca oddzialu. Taki wlasnie asystent asystenta probowal zrobic koronografie oraz udroznic naczynia, ale nie udalo sie... Nie winie go za nic. Zyly byly bardzo zatkane i wiem, ze robil co mogl, zeby je udroznic. Udalo sie ustalic, ze pien serca zatkany jest w 30..

Zawał serca i by passy

.. ...nieco wolniej.Ciężka praca fizyczna jest wykluczona, ale umiarkowony wysiłek jest wręcz wskazany. Dużo zależy właśnie od Ciebie.Nie pozwól staremu stresować się, zabieraj go na regularne spacery, jazdę na rowerze itp. I bądź wyrozumiały gdy nie da rady grać w kosza przez 2 godziny :..

Wolna praca serca poniżej 60/min

.. Mam 69 lat,jestem po rozległym zawale tylnej,dolnej ściany lewej komory( 1996r. ). Jestem pod stałą opieką lekarza, ale od trzech tygodni borykam się z pewnym problemem - tętno w granicach 48 - 56 * /min.,uczucie zamierania serca,duszność i osłabienie. Do tej pory tego nie odczuwałam, jestem typem nisko..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ..., są lekarze których praca jest ich pasją , a nie obowiązkiem. Jakiś czas po wyjściu ze szpitala , lekarz ten dzwonił do mnie do domu i pytał , jak się czuję . A minęło już kilka lat i czuję się b. dobrze . - Takich lekarzy , chyba niewielu jest . Wspomniałeś * Zygas * coś o paleniu. Jak..

Praca po zawale serca

.. Witam. Szukam osób które po zawale serca powróciły do pracy zawodowej. Jestem studentką V roku psychologii i piszę pracę magisterską o zadowoleniu z pracy u osób po zawale. Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat przebył Pan/Pani zawał i udało się po nim wrócić do pracy to bardzo proszę o pomoc i wypełnienie..

By-passy

.. ...nie spotkałam się z pracami naukowymi ( nie reklamami, prackami pseudonaukowymi, streszczeniami dla dziennikarzy ), pracami randomizowanymi, w których oceniano skutki i wyniki leczenia zioła versus leki. Prac, które podają konkretne wyniki - ilu chorych przeżyło, ilu miało zawał serca..