Prąd

Ablacja

.. ...elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej ( stąd nazwa ablacja RF - radio frequency do około 60 stopni Celsjusza. Uzyskana w ten sposób temperatura jest wystarczająca do wypalenia ogniska będącego źródłem arytmii. Ablacja jest zabiegiem leczniczym o bardzo wysokiej..

Zastawki serca

.. ...i napinający płatki; prąd przepływającej krwi napina płatki tak jak wiatr nadyma żagle. Płatki nigdy nie przylegają do ściany serca, lecz we wszystkich położeniach żywego narządu są tak ustawione, że swobodnie powiewają we krwi. Struny ścięgniste ( chordae tendineae ) są to podłużne..

Drożny otwór owalny

.. ...przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka. Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu. U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w..

Defibrylacja

Defibrylacja

.. ...w wyniku zadziałania prądem o odpowiednio dużej mocy. Defibrylacja powoduje uporządkowanie ładunków elektrycznych w sercu i powrót prawidłowego przewodzenia w układzie bodźcoprzewodzącym. Następująca samoistnie depolaryzacja w naturalnych ośrodkach bodźcotwórczych, najszybciej w węźle..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie aortalno - wieńcowe CABG...

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...określany jako podobny do prądu biegnącego wzdłuż żeber . Może nasilać się po wysiłku czy po ekspozycji na niską temperaturę. U starszych osób należy również brać pod uwagę zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Dolegliwości bólowe mogą być związane również z opłucną. Zapalenie opłucnej w..

Oś serca

.. ...kierunek rozchodzenia się prądu w układzie bodźcoprzewodzącym. Os serca może być prawidłowa ( normogram ), odchylona w lewo ( lewogram lub sinistorgram ) lub w prawo ( dextrogram ). Dokładne ułożenie osi serca określa się w oparciu o wyniki badania EKG ( zwykle korzystając z zapisu z..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...oderwać się od ściany i z prądem krwi przedostać się do naczyń płucnych ( zator tętnicy płucnej ). Jeśli w trakcie choroby skrzeplina znacznie ogranicza przepływ przez zmieniona żyłę, pojawia się znaczny obrzęk ( zwykle dotyczy to podudzi ), ocieplenie całej kończyny, ból pojawiający się..

Nowotwory serca

.. ...serca przemieszczany prądem krwi. Mięśniak poprzecznie prążkowany wywodzi się z komórek mięśniowych serca. Najczęściej wyrasta z przegrody międzykomorowej, zwykle od strony światła prawej komory. Inne guzy pierwotne serca to włókniaki i tłuszczaki. Wszystkie powyżej wymienione nowotwory..

Nerwoból (neuralgia)

.. ...naczyniowego. Opisywane są jako prądy, ostre kłucia wędrujące wzdłuż żeber. Często pojawiają się przy wysiłku. Dolegliwości zwykle mijają samoistnie, zaleca się wypoczynek i przerwę w intensywnej aktywności fizycznej, czasem maści z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi ( np. diclofenak..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...uczucie przebiegających prądów. Jeśli obojętny bodziec, na przykład delikatny dotyk, wywołuje nieprzyjemne wrażenie na granicy bólu, możemy mówić o alodyni. Parestezje, alodynia, przeczulica ( hiperalgezja ) i ubytki czucia o różne modalności ( czucie dotyku, temperatury, wibracji itp )..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...sercu poprzez działanie prądem o częstotliwości fal radiowych, leczenie chirurgiczne ). Serce ma wielu wrogów – najgroźniejsi to otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, brak systematycznego, dostosowanego do wieku wysiłku fizycznego. Konieczna jest też stała, zwłaszcza w dojrzałej fazie..

Rozrusznik serca zasilany sercem?

.. ...mogłyby być zasilane prądem generowanym przez bijące serce - informuje New Scientist . Opracowany przez brytyjskich naukowców z Southampton University Hospital generator składa się z dwóch niewielkich baloników wypełnionych płynem i połączonych silikonową rurką z ruchomym magnesem..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...niezwykle mały pobór prądu zasilającego. Ponadto wyposażono je w efektywną obsługę popularnych kart pamięci typu Flash oraz oprogramowanie na komputer osobisty umożliwiające pełną obsługę urządzenia i kart pamięci, a także przeglądanie zarejestrowanego oraz bieżącego przebiegu pracy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...niemiły ( więcej aplikacji prądu we wrażliwych miejscach serca ). Opisane arytmie to arytmie pochodzące z przedsionków serca ( przedsionkowe czyli nadkomorowe ) oraz przedsionkowo - komorowe ( AVNRT, WPW ). Inną grupę stanowią arytmie komorowe - pochodzące z komór serca. Mogą być one..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...w trakcie aplikacji prądu obserwuje elektrodę ablacyjną, czy nie robi nieprawidłowego ruchu, drugi patrzy na zpias ekg, czy nie robi się blok - no więc zgodnie z pismiennictwem medycznym pomimo spełnienia wszystkich zasad bezpieczeństwa u niektórych ludzi mówiąc w przybliżeniu obie drogi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...- musieli mnie ostro prądem potraktować żeby to wyszło: ) ) ) ). Zdumiona byłam ogromnie, choć czytając posty forumowiczów podejrzewałam, że mogę mieć WPW, ale nie dochodziło to do mnie tak do końca. No, ale dobra, jakoś się pozbierałam i do przodu: ) ) ) ) Przecież warto żyć!!!! Dobrze,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...że robiąć aplikacje prądu w okolicy tychże ujść żył płucnych robi się zarazem ablację zakończeń nerwów przywspółczulnych w ścianie przedsionka, co dodatkowo ma przeciwdziałać arytmii. No i takie tam jeszcze... Na powstanie arytmii ma przecież wpływ także kondycja samego przedsionka ( czy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...sprawdzają czy stymulowanie prądem coś pomaga. badanie jest bezpieczne ale troche nieprzyjemne. robią to na sali zabiegowej. cały sprzęt : monitory itp dużo tam tego - wygląda to jak sala operacyjna.. leżysz sobie golutki na stole pod przyścieradłem. przypinają ci elektrody do klatki..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...elektrodą i za pomocą prądu wywoływano częstoskurcz. Badanie jest nieprzyjemne. Miałam takie badanie mimo, że mój częstoskurcz był zapisany na EKG. Jestem już 10 miesięcy po ablacji, żyję normalnie, bez częstoskurczów, bez proszków, wyleczona. Mam 54 lata, przed ablacją też się..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 38

.. ...przywrócona do życia prądem. Mój częstoskurcz to 300/min. Po tygodniu trafiłam do Anina na ablację. Na zabiegu po godzinie wywołali mi i znowu wynosił 300. Skończyło się na wykonaniu mapy serca i odnalezieniu miejsca gdzie się zaczyna. Od tej pory biorę Cordarone 200mg. Po tygodniu w..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 51

.. ...pierwszym zabiegu czułem prąd na barkach i szczęce.Podano mi środki znieczulające i było OK.Natomiast przy drugim zabiegu nie bolało mnie nic.Troszkę miałem pieczenia w sercu.Zdecydowanie da się wytrzymać. Nakłucie może być w pachwinie lub na szyi.Ja miałem jedno ( pierwszy zabieg ) i..

Echo serca - Str. 18

.. ...przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu. http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_ubytki_przegrod_serca.inc#2 ubytek..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...lekkiego przepływu krwi czy prądu - dama juz nie wiem - w klastce piersiowej. chce sie zapytac wszystkich którzy to mają, czy was również lekarz uspokajał ze wszystko w porzadku, w moi przypadku chodzi o nerwice serca, ale tak sie zasstnawiam jak długo mozna z tym żyć, nie robiąc nic..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...zatrzymanie serducha prądem jezeli po badaniu fizykalnym nie chce sie zatrzymac ale takie przypadki zdarzają sie naprawde rzadko sam zabieg jest pod kontrola naprawdę super lekarzy i prosze nie straszcie tych którzy mają skierowanie na zabieg bo zycie po zabiegu jest komfortem ktorego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...to zabieg wypalania prądem elektrycznym o niskim natężeniu miejsc w serduszku, które są odpowiedzialne za arytmię serca. Robi się to wprowadzając przez tętnicę szyjną lub udową elektrod. Ci, którzy to przeszli są przeszczęśliwi i zadowoleni z samego zabiegu. Jest to rzecz bezbolesna, ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...poczułem przeszedł mnie prąd od głowy do stóp i znowu te ataki cały drżę dosłownie w środku mało nie exploduję czemu reaguję tak w dużych sklepach?? ) zauważyłem że drętwieją mi ręce podczas snu jak lezę chwilę na ręku to się budzę i nie czuję ręki czuję takie bardzo ale to bardzo silne..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 286

.. ...sie do roboty wczoraj musiałam troche ponaprawiac sprzet przy okazji mnie kopnął prąd hihi a dzisiaj od rana sprzątam no cóż trzeba działać zobaczymy jak długo wytrwam Samopoczucie takie sobie ale walcze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 331

.. ...siła wyższa, ponieważ prąd wyłaczyli.To chyba przez tę wiatry - - być może jakaś gałąż spadła na druty i po ptokach a tak super się pisało.Nie zdążyłam nawet życzyć Wam kolorowych snów. Mam nadzieję ,że dzisziejszy dzień upłynie w równie miłej atmosferze. Ja niestey mam dzisiaj wielki..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...Pawła II w Krakowie ul. Prądnicka. Tam właśnie operowano moją Mamę. Opieka i lekarze są bardzo dobrzy. Wiem że piszę to prawie pół roku od Twojego postu, i pewnie już uzyskałaś jakąś pomoc, ale jakby nie to dzwoń do Krakowa. Ciesze sie ,ze nie tylko na śląsku i Warszawie w ogolnym..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...najpierw stymulują serducho prądem i szukają wroga. W moim przypadku wydawało się że wszystko ok, że wypalili, ale nikt, żaden lekarz nie da na to 100 % gwarancji. Nie może. Ja nie mam do nikogo pretensji. Nie udało się - trudno. Pójdę raz jeszcze. A jak się udało, to super. 22 lutego..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...dochodziło do przepływu prądu elektrycznego o małym natężeniu,byłam mocno osłabiona i nieco odwodniona. Miesiąc wcześniej brałam przez 14 dni silne antybiotyki, które podrażniły mi przewód pokarmowy, powodowały ostre biegunki i mimo brania leku osłaniającego naruszyły naturalną florę..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...przypalenie tego miejsca prądem o częstotliwości radiowej. Poczujecie narastające uczucie ciepła w sercu. Nie jest to ból, lecz tak jak piszę uczucie ciepła. Być może są jeszcze jakieś inne działania, które wykonują, opisuje je jednak tak jak je zapamiętałem, bo pamięta się niewiele...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 11

.. ...lepiej dać jedną dawkę prądu za mało niż za dużo! Podczas 2giej ablacji usłyszałam, że droga wolna jest bardzo blisko prawidłowej i, ale i tak zdecydowano się ją przepalić. Lekarze doskonale wiedzą, co robią. Ja im zaufałam. Dziś ( prawie miesiąc po ) czuję się już dobrze. Mam nadzieję,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 17

.. ...umiarowić bicie serca prądem. Do Mirki Witaj! Chciałabym abyś napisała mi coś więcej na temat tego zabiegu w Koszaline. ( ablacja ) Ile czasu czekałaś? Proszę napisz. Jestem trzy doby po ablacji. Bałam się bardzo i kiedy zapadła decyzja o zabiegu postanowiłam, zwłaszcza po wypowiedziach..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej ( stąd nazwa ablacja RF - radio frequency do około 60 stopni Celsjusza. Uzyskana w ten sposób temperatura jest wystarczająca do * wypalenia * ogniska będącego źródłem arytmii. Ablacja jest zabiegiem leczniczym o bardzo wysokiej..

Po ablacji - Str. 2

.. ...drogi. Później woła prądem skurczybyka: ) ) ) Żartuję - nie ma co się bać - naprawdę. dobra kończę tą litanię. Czy po ablacji ( np. kilka dni po ) zazywaliscie jakies leki? Czy od dnia zabiegu przestaliscie zazywac dotychczasowe? tak...Lekacz zalecił mi lek : Acesan czy jakoś tak...Ale..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...tylko jedną aplikację prądu,a widocznie potrzebnych było kilka.Od pierwszej ablacji,która miałam 2 marca miałam 3 razy napad częstoskurczu i przechodził po lekach.Ale tak jak pisze Kika,mnie również bardzo ogranicza świadomość,że może mnie to dopaść w najmniej oczekiwanym momencie. Dziś..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...trochę konkretniej tym prądem potraktować,ale znowu nie przesadzić. Oj,podziwiam ich za to co robią.Wielki szacunek mam dla nich,naprawdę. U mnie najprawdopodobniej te ataki wywoływane są nerwami,bo ze mnie straszna choleryczka i furiatka jest. I nie martw się,bo u Ciebie na pewno znajdą..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...fizycznie strach: zimny prąd przebiegający po wszystkich nerwach. Przed śmiercią taty nigdy nie czułam czegoś takiego, teraz wiedziałam, że coś się zmieniło, coś zaczęło we mnie inaczej funkcjonować, gdzieś zamieszkał we mnie strach. Zawsze bałam się śmierci moich najbliższych, takie..

Częstoskurcz

.. ...elektrodę i strzelali w nie prądem pobudzajac serce do częstoskurczu. 2.Sprawdzali przy jakiej częstotliwosci uderzenia nastąpi częstoskurcz. 3.Potem próbowali go zlokalizowa i w tym czasie podawali mi również leki sparawdzając który lek wygasi ten częstoskurcz lub w ogóle nie pozwoli go..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w..

Ablacja - Str. 6

.. ...ile razy Ci aplikowali prąd i skąd wiesz, że prawie zeszedłeś na stole?? ja miałam Carto prawie trzy godziny i jakoś nie wiem ile razy mi aplikowali prąd i zreszta jakie to ma znaczenie? Zresztą mnie aplikowali więcej razy ale krocej po to wlasnie zeby zminimalizowac ryzyko uszkodzenia..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...po glowie chodzily mi prądy... odkad mam nerwice pojawilo sie otepienie ,ktore mi ciagle towarzyszy...ciezko mi wstawac rano,tylko przesuwam budzik,zeby pozniej wstac,najchetneij nie wychodzilabym z lozka, czuje sie fatalnie, ucisk w glowie, zgrzytanie, jakby chrobotanie,jednak wstaje..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...zawroty głowy.Poczułem prąd od stóp do głowy jakby mnie zimna krew zalała ole od dołu w góre.Zaczołem sapać jak pies.Myślałem że to koniec.Uderzenie w kregosłupie piersiowym i l krzyżu doprowadziło do upadku.Pogotowie mnie zabrało do szpitala a tam po dobowej obserwacji nic!!!Tylko..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 134

.. ...badań, ale jestem już właściwie pewna, że problem tkwi w kręgosłupie. Na pewno część z Was też nie do końca zmaga się z nerwicą. Życzę Wam z całego serca, żebyście znaleźli dobrych LEKARZY. Duża buźka!..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 151

.. ...mnie nagle uderzenie prądu do glowy az mnie calego prostuje no a pózniej juz nastepstwa czyli tetno wysokie bicie serca uczucie omdlewania zasłabniecia. Na pogotowie juz mi jest wstyd jechac bo wiem ze nic nie wyjdzie i lekaze bedą na mnie krzywo patrzec i uwazac za hipohondryka. Nie..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...zatrzymało się serce i znowu prądy i śpiączka... Rano decyzja o przetransportowaniu do KLINIKI KARDIOCHIRURGI w Poznaniu, podróż ok. ale dzisiaj jest 5 dzień jak tam jest i nic nie robia , cały czas utrzymuja ja w tej spiaczce farmakologicznej, nie daje rady sama oddychac. A z jakiego..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej ( stąd nazwa ablacja RF – radio frequency ) do około 60 stopni Celsjusza.Uzyskana w ten sposób temperatura jest wystarczająca do „wypalenia ogniska będącego źródłem arytmii.Ablacja jest zabiegiem leczniczym o..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...Elektrokardiologii na Prądnickiej Co do tego kiedy występują u mnie dodatkowe pobudzenia: są okresy b. dobre i wtedy nie biorę żadnych leków i są okresy gorsze ( jak teraz ) i ratuję się B blokerami, które niewiele mi dają za to znacznie obniżają ciśnienie i puls. Ja widzę wyraźnie, że..

CK-MB - Str. 4

.. ...domięśniowe, porażenie prądem elektrycznym. Tak wiec podwyzdzone Ck - MB nie swiadczy dobitnie o zawale mięśnia sercowego. Pamietajmy, że badanie kliniczne jest o wiele ważniejsze niż badania dodatkowe! MOJE CK - MB wynosiło 32000 i jakoś nic mi nie było ekg wszystko w porządku no ale ja..

Zespół WPW i wypadnie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...uczucie przepływających prądów w klatce. Ostatnie badania Holterowskie wskazują na pobudzenia przedwczesne komorowe i nadkomorowe ( wg. lekarza zespół WPW ) bez zaburzeń rytmu. Czy ktoś ma podobne objawy przy tych wadach ? JAk się leczycie ? Może one w jakiś sposób na siebie odziaływują?..

Ablacja inaczej

.. ...serduchu i traktowania prądem... - teraz będe panią przypalał - musi pani do granicy wytrzymałości .. i wtedy dopiero powiedziec STOP ok: ) no i się zaczęło osz qrwa!!!! boli, boli, boli, wytrzymam, wytrzymam, ssssttt... i dupa ból jest tak silny że stop mi przez gardło nie przechodzi:..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w..

Dodatkowe skurcze - Str. 35

.. ...moment podłączył do prądu. Na pewno przy tym skacze mi ciśnienie od razu bo mam czasami wrażenie że na chwile tracę siły. Cudem dzisiaj czuję sie lepiej bo nie odczuwam wcale ale nie wykluczone że jak zjem kolację to po jedzeniu się odezwą i będą mi umilać wieczór a może nawet i noc więc..

Dodatkowe skurcze - Str. 250

.. ...elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej ( stąd nazwa ablacja RF - radio frequency do około 60 stopni Celsjusza. Uzyskana w ten sposób temperatura jest wystarczająca do * wypalenia * ogniska będącego żródłem arytmii. Ablacja jest zabiegiem leczniczym o bardzo wysokiej..

Dodatkowe skurcze - Str. 266

.. ...wykonany zabieg ablacji prądem RF.Tak brzmiala pelna nazwa abisynko: ) ewa bardzo dziękuję ci za odpowiedź : ) czyli miałaś dodatkowe połącznie co powodowało to brykanie u ciebie. dlatego to się abluje by się uspokoiło ja miałam tylko stymulacje przezprzełykową i ona nic nie wykazała..

Dodatkowe skurcze - Str. 280

.. ...rozchodzą sie takie * prądy * w kieunku głowy i konczyn. Po takim ataku tętno wraca niby do normy ( lekko podwyzszone, bo sie boję tych ataków ) ale ja czuje sie obrzydliwie - bolą mnie wszystkie miesnie, mam uczucie * kluchy * na żołądku i na ogół potem musze isc do ubikacji się..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...- u mnie wykonywana prądem, bez podawania żadnych leków. Polega ona na tym, że napięciem pobudzany jest układ bodźcoprzewodzący w sercu - muszą wywołać arytmię, ocenić przy jakiej częstości uderzeń zaczyna przewodzić droga dodatkowa,itd - generalnie laikowi( choć widzę po postach, że..

Najlepsi kardiolodzy w Polsce

.. ...Specjalistyczny im. Jana Pawła II Klinika Choroby Wieńcowej ul. Prądnicka 80 31 - 212 Kraków Potrzebuję opini o kardiochirurgu Doktorze Grzegorz Marek A moze wiecie do kogo zglosic sie z tetniakiem aorty..

Arytmia nadkomorowa serca

.. ...ognisko arytmii i wypalane prądem o niskiej częstosliwości. Ja jestem po ablacji i choć nadal uczę się żyć bez arytmii ( męczyłam się z arytmią 6 lat ),to jestem z zabiegu bardzo zadowolona. Jeśli chciałabyś się dowiedzieć czegoś więcej,to jestem do Twojej dyspozycji. PS.Ataki arytmii..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...w Krakowie na ulicy Prądzyńskiej w szpitalu im. Jana Pawła II, Klinika Elektrokardiologii - tam wszystkie budynki są w jedym miejscu więc nietrudno będzie ci ją znaleźć. pewnie wcześniej trzeba się będzie zapisać na jakiś termin ( ja musiałm czekać ok. 4 miesiące ). Ja bym ci jednak..

Nadmierna potliwość po udarze mózgu

.. ...urządzenia generującego prąd o niskim napięciu i odpowiednio dobranej mocy. Działa to w taki sposób. Wlewasz do dwóch małych zbiorniczków wodę podłączasz do tych wanienek odpowiednio biegun( - ) i biegun( + ) wkładasz do nich ręce i manipulujesz napięciem. Czuć przy tym mrowienie..

Zanikający prąd sercowy?

.. ...mi lekaż tłumaczył: prąd który wzbudza serce, przechodzi przez nie i własne jakimś miejscu czasem zanika, a objawia się to omdleniem i chwilową utratą przytomności ( 3 - 5sec ), jak się ocknęła serce szybko biło. Wcześniej zdarzało się to parę razy, może 1 - 2 do roku i wydaje mi sie ze..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...takie kopanie serca prądem wytrąca potas )i powiedziałam Tacie,żeby odwiedzili mnie popołudniu. Popołudniu z odwiedzinami też nie było problemu,choć przyznam szczerze,że ja wolałam,żeby nikt nie przyszedł,bo się po prostu trochę krępowałam. Raz,że leżałam nago,dwa - że np.załatwiać się..

Szybkie tetno II - Str. 3

.. ...wybrać szpital, który przeprowadzi zabieg ( oczywiście w ramach NFZ )? Witaj Jaga.Ja też czekam na zabieg ale o 0,5% śmieltelności to nie czytałam jak masz jakiś link na ten temat to mi prześlij.Mariola...

Defibrylacja (fibrillation i paddles)

.. ...komór jako podłoże śmierci, ponieważ na jego ciele były ślady stosowania prądu elektrycznego. Czy sądzisz,że zmiany te mogły być skutkiem przyłożenia elektrod jakich lekarze używają podczas defibrylacji?..

Po NZK - rytm zatokowy 80, brak RR i tętna na obwodzie

.. ...ciśnienia. Do oddziału ratunkowego mamy około 30min. Przyczyna NZK porażenie prądem. Jakie są procedury postępowania w takim przypadku dla karetki wypadkowej?? A jakie dla zespołu ratowniczego bez lekarza?..

Publiczny dostęp do defibrylacji

.. ...szersza edukacja na ten temat. Na zachodzie się to sprawdza. Jestem za z kilku powodów primo nie potrzebują fachowej obsługi, secundo lepej umrzeć czy zostać porazonym prądem, tercjo sprawdziło sie w usa..

Kardiowersja

.. ...poprawić przewodzenie prądu przez skórę stosuje się specjalny żel. Zabieg wykonuje się w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym ze względu na ból związany z przepływem wysokiej energii. Witam Proszę o udzielenie odpowiedzi. Mój tata zmarł dzisiaj dwie godziny po kardiowersji. Chorował od lat..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. ...węglowodany.Wzięłam 10 zabiegów prądów selektywnych. Na wyniki nie czekałam długo.Już po dwóch,trzech dniach żywienia spałam jak nigdy przedtem.Minął bezdech i wszystkie inne objawy.Żywię się tak już 15 m - cy,odstawiłam wszystkie leki już po kilku dniach.Czuję się rewelacyjnie,chce mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 60

.. ...spróbuje 10 zabiegów prądami selektywnymi po drugie zacząć się odżywiać jak człowiek, czyli minimalnie węglowodanów ( cukrów zero ), trochę białka i dużo tłuszczu. Sam od 5 miesięcy walczę z nerwicą czynnościową i dopiero coś drgnęło, w zasadzie bardzo pomogło!!, stosując prądy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 90

.. ...lewej ręki. Lodowate prądy w kręgosłupie, rozchodzące się po całym ciele. Spocone i zimne dłonie i stopy. Wyrzuty adrenaliny, że w sekundę jestem mokra. Zachwiania równowagi. Uczucie, że się krztuszę. Ciężko na klacie. Lęk, panika, wmawianie sobie: raka, wylewu, zawału, tętniaka,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 276

.. ...ciało przechodzą jakieś prądy. Na szczeście to wszystko powoli wygasa. Nie mam już lęków. W zasadzie ten piątkowy był jedynym, który miałem. Jeżeli chodzi o hiperwentylację to na pewno na początku mojej nerwicy miałem objawy z nią związane z ale teraz to nie ona zawiniła. Po prostu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 278

.. ...jeden wielki trzask jak prąd przeszedl mi z glowy na plecy...Jest jeszcze straszna nadwrazliwosc na dzwieki,raz kiedy nie bralem w nocy rece zaczely mi sie pocic,skora sztywniec,serce bic coraz mocniej,woda w kaloryferze na ktora normalnie tak nie zwracalem uwagi zaczela halasowac coraz..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...zrobionu mu 24 aplikacje prądem RF i udało się zablokować przewodzenie w drodze tylnej przegrodowej,nie udało się zablokować wówczas drogi przedniej bo ma podnasierdziowe położenie.Przez rok był pod kontrolą kliniki,miał jeszcze tylko 2 krótkotrwałe epizody.Początkowo brał leki które sam..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 7

.. ...w organizmie taki * prąd energii * który domaga się podtrzymania. gdybyśmy nie mieli tego mechanizmu nie żyli byśmy. Pocieszające jest że możemy ten prąd osłabić a nawet całkowicie zlikwidować. Ten prąd po prostu przestanie istnieć. Jeśli tylko bardzo tego chcemy. Możemy to przetrzymać...

drganie ciała

.. ...jakies drgania bardziej prądy czy coś podobnego w badaniach wszystko wychodzi ok nie wiem co mam ze soba zrobić ja tak mam z 11 lat cały czas ale tylko najcześciej w spoczynku leżąc bąć siedząc drgają o róznej częstotliwości mi różne partie mięśni codzienie co godzine i częściej może to..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 2

.. ...wakacyjna ) przy ul. Prądnickiej 80 przy szpitalu Jana Pawła w Klinice Kardichirurgii Czy naprawdę na tym forum niema nikogo z okolic Suchej Beskidzkiej z wszczepioną zastawką? Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie jak długo dochodzi sie do zdrowia po wszczepieniu zastawki, czy mogą..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...przy szpitalu , bodaj Prądnicka 78. zadzwoń na centrale szpitala - 012 6142000 , moze znają numer. WItajcie! czekam na termin operacji. lekarze mowią ze ma byc wykonana metodą Rossa. czy ktos z Was mial taką operacje?? będę ją miala w anglii bo tu teraz mieszkam. w Polsce niestety moj..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 38

.. ...Kardiochirurgia w szpitalu przy Prądnickiej jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych ośrodków kardiochirurgicznych. Poza tym, pięć lat temu właśnie prof. Sadowski po raz pierwszy na świecie przeprowadził zabieg wszczepienia ówczesnej biologicznej zastawki. Na razie nie..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 6

.. ...zdechłych ryb plynących z prądem , wystarczy ze ktos( Rodzice,ksiadz,nauczyciel czy ktos w telewizji ) powie wam ze cos jest zle i wy od razu przyjmujecie to do wiadomosci i gowno obchodzą was powody dla ktorych jest to uwazane za zle ... I tak jest ze wszystkim , ZERO weryfikacji..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...okresowe nocne poty, prądy w nodze i ręce( parestezje )... i inne ale to najważniejsze... witaj Elu oto moje objawy: - drżenia całego ciała głowy powiek policzków rąk nóg brzucha przy tym sdzybsze bicie serca i wyższe tętno co jeszcze w sumie to tyle ale mam juz to bardzo długo gdzies..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...ultradżwięki, magnetronic, prądy diadynamiczne, ćwiczenia korekcyjne - pogorszenie objawów. Obie nogi zaczęły ciągnąć, doszły drżenia, skurcze mięśni - w końcu nawet powiek i ust. Przed operacją miałam krótkie włosy, które - dosłownie zaczęły stawać mi dęba, a zaczęło się tak * niewinnie..

Po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...zabezpiecza przed porażeniem prądem elektrycznym są wyłączniki różnicowo - prądowe - muszą być jednak dobrane i zainstalowane przez wykwalifikowanego elektryka. Pamiętać należy także aby ogląając TV czy słuchając radia nie siedzieć bardzo blisko odbiornika. Jeśli chodzi o sam układ..

Mroczki przed oczami - Str. 2

.. ...łapią w nocy jakby jakiś prąd pomnie przechodził i strasznie jestem słaby ; - /wszystko sie stało po wakacjach jak byłem na wesołym miasteczku zadeuze przeciązenia były itp 48h pozniej poczułem jakby sie cos rozlało w głowie i trzyma mnie do dziś P.S.jezeli ktos ma dobrego lekarza w..

Informacje na temat wykonywania ablacji

.. ...będzie dosłownie kopał prądem podczas kolejnego ataku. Lecz mam nadzieję, że wystarczy sam zabieg. Chcialoabym , aby ktoś mi napisał czy Wojsokowy Szpital we Wrocławiu, gdzie doktor Fuglewicz objął opiekę nad mężem to dobry wybór. Bowiem dużo słyszałam i czytałam na temat szpitala w..

Drożny otwór owalny

.. ...przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w..

Nerwica czy choroba serca?

.. ...pęczkiem Hisa i jakimiś prądami krązącymi. Teraz od kilku lat biorę lek ( metocard - metoprolol ) i mi w miarę pomaga. Aczkolwiek różnie to bywa ( są dni lepsze i gorsze ). Samych zaburzeń miewam juz mniej, ale czesto mam omdlewanie rak, a podczas zasypiania tz kołatania serca. Ale..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 24

.. ...szpitala na trzepnięcie prądem ( 200 J. ) bo kardiowersje farmakologiczne już nie pomagają. Czekam zalecane przez wszystkich trzy miechy i idę na nastepny zabieg. I jeszcze do Czytelnika. Migotanie przedsionków złapało mnie podczas maratonu i trzymało przez czternaście kilometrów, czułem..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...i lepiej płynął tam prąd - chyba : ) no przypinaja ci tali duże kramelki na nogi przed kostami i na ręce przed nadgarstkiem to też nie boli. wszędzie pełno kabelków. musisz leżeć pzrez kilka minut bez ruch i spokojnie oddychać . wszystko będa ci mówić. czsami każa na chwilę wziąć głeboki..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie

.. ...dokładnie to samo, dziwne prądy przechodzące po organizmie a szczególnie w okolicy serca i żołądka, trudność ze złapaniem oddechu, strach przed zaśnieciem oraz obudzeniem. Zastanawia mnie jednak twój szmer w sercu, może być on pozostałośią po przejściu jakiejś choroby która nie została..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 3

.. ...usne to budze się jak prądem porażony ż 1sekundową drgawką i przestraszony o kurde to i magia szkodzi hm ,musze przestac.od jutra do pracy tramwajem nie na miotle. a propo glosow to pewnie sasiedzi.poszedlbym tez do spowiedzi.ale nie wiem kto wiecej nagrzeszyl.ja czy batman.hm?no i czy..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 2

.. ...naczyniowego. Opisywane są jako prądy, ostre kłucia wędrujące wzdłuż żeber. Często pojawiają sie przy wysiłku. Dolegliwości zwykle mijają samoistnie, zaleca się wypoczynek i przerwę w intensywnej aktywności fizycznej, czasem maści z niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi ( np. diclofenak..

Drentwienie palca u nogi

.. ...skurczom też towarzyszą prądy, do tego moge rozluźnić wszystkie palce poza tym jednym, który drętwieje i pozostaje nadal odchylony w tył. Jednak śmiesznym jest,że moge to sama wywołać zaginając palce do środka i mocno napinając przy tym łydkę... Ale jak myślicie czym są spowodowane..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...szpital Jana pawla ul. Prądnicka sam sobie odpwiedzial palisz? tu jest przyczyna. psychiatre w w wypadku nerwicy odradzam. psychiatra dotyczy chorob powaznych w tym schizofremi itp Psychiatra - w przeciwieństwie do psychologa - ma prawo wystawiania recept. Nawet na popularną hydroxizinę..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...syganłów, generator prądu o częstotliwości radiowej ( ablator ), komputer, monitory. Zewnętrzny defibrylator/kardiowerter, kardiomonitor, pulsoksymetr, ciśnieniomierz. A także zestaw leków i przyżądów do prowadzenia reanimacji. - Na wyposażeniu są także komplety cewników - elektrod..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...Najpierw przeszedł tam * prąd * jak przy uderzeniu łokciem w krzesło, a następnie zrobiło mi się ciepło w tym miejscu. Byłem wtedy przekonany, że to wylew, więc wstałem z krzesła i powiedziałem, że coś mi pękło. Nauczyciel od razu zaprowadził mnie do sekretariatu, gdzie zdrętwiał mi..