Prawidłowe badanie EKG

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...Zdjęcie RTG - może być prawidłowe, lecz często wykazuje pewne powiększenie lewego przedsionka; lewa komora mieści się w szerokim zakresie wielkości. W HCM nie występuje zwapnienie zastawki aortalnej, występuje natomiast pierścieniowe wapnienie w obrębie zastawki mitralnej. Badanie EKG -..

Lewogram

.. ...w lewo w stosunku do prawidłowej osi serca. Oś serca określamy w oparciu o wynik badania EKG. Do orientacyjnego określenie osi elektrycznej serca wystarczą zapisy z I i II lub I i aVF elektrody ( elektrody kończynowe ). Jeśli odchylenie osi wynosi poniżej - 30 stopni mówimy o lewogramie...

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...może być absolutnie prawidłowy. Sposobem na uchwycenia zaburzeń rytmu występujących kilka razy na dzień jest badanie EKG metodą Holtera. Zapis 24 lub 72 godzin pracy serca pozwala często na dokładne zdiagnozowanie arytmii. Poważny problem stwarzają jednak napady, które występują bardzo..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...Badaniem koniecznym do prawidłowej oceny zaburzeń przewodzenia śródkomorowego jest EKG spoczynkowe lub różnego typu modyfikacje tego badania ( EKG wykonywane podczas próby wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją przezprzełykową lub programowana..

Echo serca - Str. 38

.. ...ślad zastawka aortalna prawidłowa V maks: 1,2 m/s gradient maks. 6 mmHg fala zwrotna: nb Zastawka trójdzielna: ślad zastawka płucna: Acct: 152 ms funkcja rozkurczowa prawidłowa Osierdzie bez zmian kurczliwość prawidłowa .. w ostatnich badaniach EKG raz było: rytm dolnoprzedsionkowy, a w..

Echo serca - Str. 52

.. ...zastwka trojdzielna prawidłowa zastawka plucna: ślad fali zwrotnej Vmax.1m/sek grubość ściany przegrody m - k:9mm ~tadeusz, 2008 - 10 - 31 21:06:51 ( IP: 77.112. * * * ) Badanie echokardiograficzne można uznać za prawidłowe.Przegroda międzykomorowa z lekkim przerostem. EKG, całkowity..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 602

.. ...zastawki mitralnej, ale z prawidłowym przepływem. Co prawda robiłam te badania ( ekg, echo ) trzy lata temu, ale w ubiegłym tygodniu zostałam osłuchana i też nie wykryto żadnych szmerów, niewłaściwych tonów. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Anka Ty widzę ze znasz sie na rzeczy..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...które wykazało pewne nieprawidłowości, na które leczę się do dnai dzisiejszego. Dlatego uważam, że dla pewności ( możliwe że w jej przypadku jest to ten syndrom białego fartucha ), powtarzam dla pewności zrobić badanie EKG i przejść się do kardiologa aby je zinterpretował. Lekarz może..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...zazwyczaj 120/80 czyli prawidłowe.Problem w tym że sam się nakręcam nie mogę sobie z tym poradzić cały czas o tym myślę.Mam mieć zrobione niedługo badanie holtera.Od lipca zeszłego roku wylądowałem już 3 razy na izbie przyjęć to było przed wizytą u kardiologa puls 133 ciśnienie około..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa wolna Aorta wstępująca nieposzerzona Bez cech przeciążenia prawego serca. Bardzo proszę o interpretację Wynik prwidlowy, poza mozę graniczną grubościa ścian lewej komory( na górnej..

Czy EKG to wyrocznia?

.. ...związane z sercem to prawidłowe badanie EKG wykluczy to na 100%? Mój mąż miał EKG i wykazało że jest wszystko OK, ale objawy nadal są, internista twierdzi, że to osłabienie więc już zgłupiałam. Bo wg mnie to serce, a EKG pokazuje że wsyztsko ok??? Iw. Niestety nie. Potrzebnych jest..

Czy EKG jest prawidłowe?

.. ...to ma jakiś wpływ EKG prawidłowe proszę o interpretacje czy moje wyniki EKG nie powinny wzbudzic niepokoju HR:107( 1/min RR:559( ms ) QRS:106( ms ) QT:322( ms QTc:240( ms ) P:70( ms ) PO:94( ms ) Os P: 27 * Os QRS: 28 * Os T 13 * Basi : Prawidłową ocenę badania EKG dokonuje się na..

Szybkie bicie serca do 200 na minutę

.. ...TSH, morfologia ) były prawidłowe. Kardiolog powiedział mi że wszystko jest w porządku. Przez rok napad się nie powtórzył. W czerwcu znowu miałem badania( ekg, holter, echo ) - wszystko prawidłowe. Ale niedawno miałem 2 takie bardzo krótkie napady w odstępie tygodnia. Trwały około pół..

Ekg pokaże nieprawidłowości rytmu serca?

.. ...tendencje do występowania nieprawidłowości rytmu serca jeśli badanie robione jest gdy rytm jest prawidłowy?Bardzo dziękuję za odp. Nie wszystko widac w EKG.Mysle sobie ze do takiego badania potrzebny jest dobry kardiolog.Ja mam ubytek miedzyprzedsionkowy z wada zastawki i mialam robione..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...ms Worek osierdziowy prawidłowy. Agioplastyka wykonano zabieg agioplastyki balonowej zmiany w zakrsie segmentu 7 lewej tetnicy wiencowej przy uzyciu balonu - Voyager 20 mm 2.5 rozprezony max do 16 atm. srednica 2,72 mm. Czas trwania inflacji 20 sek. Przeplyw do obrotu po zabiegu TIMI..

Prawidłowe tsh a objawy tarczycy

.. ...z ft3 i/lub ft4 przy prawidłowym tsh? objawy: napady ( czasami naprawdę mocnych ) zawrotów głowy, brak sił, osłabienie mięśni, napadowe samoistne napinanie różnych mięśni , wzrost masy, uczucie * szorstkiego * i podrażnionego gardła pod krtanią przy pochylaniu głowy do mostka badania:..

Napady drgawkowe, bóle głowy, drętwienie karku

.. ...Tomografia: badanie prawidłowe RTG Kręgu szyjnego AP+BOK: Spłycenie fizjologicznej lordozy Próba ischemiczna: ujemna Badanie USG Doppler tętnic szyjnych: prawidłowe EKG: prawidłowe. Lekarz w trakcie leczenia przepisał mi hydroxyzinum, Wapń i B6. Dodatkowo na bóle głowy dostałam ketanol..

Czy to są dobre wyniki EKG ?

.. ...snuć domysły i stresować się. Zgadza się, do lekarza prowadzącego , on napewno odczyta prawidłowo wynik badania EKG. Pozdrawiam !!! Dziękuję , pewnie tak zrobię, ale dopiero w poniedziałek.Pozdrawiam...

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...Jeżeli do tego masz prawidłowe usg serca to możesz byc pewny, że serce masz zdrowe ! A dlaczego robiłeś to badanie ? witaj * dedalek * dzieki za twoja opinie, wynik usg serca mam nastepujacy : Pierścień aorty 2,2, / 3,8 cm Lewy przedsionek 3,9 cm Lewa komora skurczu 2,9 cm Lewa komora..

Nadciśnienie?

.. ...badań, bo coś nie gra prawidłowo. Niestety chyba nie ma nikogo kto sie zna na wykresach EKG tutaj na forum, to powiem że ciśnienie mam 161/90 a tętno 69. badanie robione około godziny 11. pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź No to tyćkę za duże to ciśnienie i amplituda miedzy skurcz...