Prawidłowe ciśnienie T

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. Największa częstość występowania nadciśnienia występuje w grupie wiekowej pomiędzy 35 a 60 rokiem życia. W większości przypadków choroba ta..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...nie jesteś pewien czy prawidłowo mierzysz ciśnienie poproś swojego lekarza aby sprawdził czy poprawnie wykonujesz pomiar. Bardzo istotną sprawą jest prowadzenie przez chorego tzw. dzienniczka nadciśnieniowego, w którym notowane są wyniki pomiarów ciśnienia z dodatkowymi informacjami...

Nadczynność tarczycy

.. ...skrajnych przypadkach może dojść do przełomu tarczycowego, w przebiegu którego pojawiają się zaburzenia rytmu serca, gorączka, pobudzenie psychoruchowe i skoki ciśnienia. Przełom jest stanem zagrożenia życia...

Niedociśnienie

.. Prawidłowe wartości ciśnienia tętniczego powinny mieścić się w przedziale: skurczowe 120 - 129 mmHg oraz rozkurczowe 80 - 84 mmHg. Biorąc pod uwagę rolę, jaką wzrost ciśnienia odgrywa w rozwoju choroby niedokrwiennej serca i uogólnionej miażdżycy tętnic, wskazane są nawet niższe wartości. Za optymalne uważa..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...uszkodzeniom już po 4 minutach. Prawidłowe ukrwienie mózgu nie zawsze oznacza, że organ ten otrzymuje odpowiednią ilość tlenu. Objawy niedotlenienia mózgu mogą wystąpić nagle jako zawroty lub bóle głowy, zaburzenia widzenia, omdlenia i utrata przytomności. Taka sytuacja może mieć miejsce..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...ciśnienia, czyli procent nieprawidłowych pomiarów w skali doby. Pozwala także zorientować się, jak zachowuje się ciśnienie tętnicze badanego w czasie nocnego wypoczynku ( fizjologicznie ciśnienie w nocy spada ). Jednym ze wskazań do zastosowanie tego typu metody diagnostyki jest..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz profilu lipidów. Konsekwencjami nieprzestrzegania zasad zdrowego rozsądku są takie powikłania naczyniowe, jak zawał serca, udar, niedokrwienie kończyn dolnych, itp...

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...żyło niemal 1 mld osób z nadciśnieniem, a w związku ze starzeniem się społeczeństw liczba ta będzie ciągle rosła. Naukowcy szacują, że do roku 2025 może ona wzrosnąć o kolejne 560 mln osób. Joanna Morga..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...tylko 12 proc. jest prawidłowo leczonych - alarmowali lekarze kardiolodzy na konferencji prasowej w Warszawie. Zainaugurowano na niej 5. edycję Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyczno - Edukacyjnej pt.: Servier dla Serca . Według prof. Tomasza Grodzickiego z Collegium Medicum Uniwersytetu..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...Polaków ma tzw. wysokie prawidłowe ciśnienie krwi, czyli jest zagrożonych rozwojem nadciśnienia. W tym przypadku ciśnienie skurczowe waha się między 130 - 139 mmHg, a rozkurczowe - od 85 do 89 mmHg - wyjaśnił dr Zdrojewski. Statystyki wskazują, że liczba chorych na nadciśnienie tętnicze..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...przyszłości. Nawyki prawidłowego żywienia wpojone w dzieciństwie mogą przedłużyć życie i poprawić jego jakość. Na szczęście podobnie jak przyzwyczajamy się do soli, możemy się i odzwyczaić - wystarczy powstrzymać się od solenia przez kilka tygodni. Najważniejszym czynnikiem zagrożenia..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...określane jest jako wysokie prawidłowe . Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest, jak wyjaśnia lekarz, starzenie się społeczeństwa. Problem nadciśnienia rośnie bowiem wraz z wiekiem. Tymczasem, w związku z rozwojem cywilizacji, długość życia wydłuża się i w populacjach przybywa ludzi..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...jest doprowadzenie do prawidłowego poziomu cukru, czy też ważniejsza jest ochrona naczyń poprzez m.in. obniżanie ciśnienia tętniczego, co pośrednio ma zmniejszyć ryzyko udaru, niewydolności serca i innych naczyniowych powikłań cukrzycy. Podczas debaty drugiej prof. Adam Witkowski -..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...ze sobą od urodzenia, wysokie ciśnienie krwi można obniżyć dzięki utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, zmniejszeniu spożycia soli i alkoholu oraz w razie konieczności przy pomocy leków na nadciśnienie...

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...powikłań, na przykład chorób nerek, zawału czy udaru mózgu. Często pacjent nie zdaje sobie sprawy, że jest chory - aż do wystąpienia poważnych objawów. Ocenia się, że tylko co 10 chory jest leczony prawidłowo...

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...ciśnienie tzw. wysokie prawidłowe ( tj. ciśnienie skurczowe 140 - 159 mm Hg, a ciśnienie rozkurczowe 90 - 99 mm Hg ). Wśród głównych przyczyn, które odpowiadają za wzrost zachorowań na nadciśnienie, prof. Głuszek wymienił starzenie się społeczeństw oraz epidemię nadwagi i otyłości...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...Danka - jak nie będzie prawidłowego ciśnienia to będzie arytmia. I gorsze rzeczy. Namawiam do skuteczniejszego leczenia nadciśnienia!!! KOniecznie! P.M. Warto. W obu szpitalach robiących te zabiegi. Czy zdarzają się napady częstoskurczów także u zdrowych osób? Czy ich przyczyną może być..

Echo serca - Str. 15

.. ...pogrubiałe, kurczliwość prawidłowa. Zaburzenia relaksacji, fala E * A. Z góry dziękuje Graniczna wartość grubości scian serca, zaburzenia funkcji rozkurczowej - obie sprawy zapewne związane z nadciśnieniem. Poza tym ok. Dziękuje bardzo Pani Izabello Pani Izabello!! Potrzebuję pomocy w..

Echo serca - Str. 45

.. ...kurczliwości. EF 60%. Prawidłowa funkcja rozkurczowa LK. Aorta występuje nieposzerzona. Przegroda międzyprzedsionkowa bez wyraznego przecieku. Bez cech nadciśnienia płucnego. Osierdzie bez zmian. Pani która wykonywała mi badanie pytała się czy nie choruje na nadciśnienie. Jednak moje..

Echo serca - Str. 48

.. ...że wystapił taki nieprawidłowy parametr, że warto skontrolowac itd, ech, no dobra, bo nudze w kółko o jednym i tym samym: ) Tak tylko przy okazji, to nie jest ciśnienie w prawej komorze ( ani nawet przedsionku ) ale w tętnicy płucnej. ale zdaje się, że równa sie ono cisnieniu w prawej..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...skuteczne konieczna jest prawidłowa diagnoza lekarska. Betablokery - nowoczesne leki o przedłużonym działaniu nie zawsze są skuteczne, bywa, że pogarszają samopoczucie szczególnie u osób z niskim ciśnieniem i wolną akcją serca. Zwolnienie akcji serca betablokerem często zwiększa liczbę *..

Niskie tętno

.. ...robione echo servca i było prawidłowe.Często miewam dziwne przypadłości typu szum w uszach, poczucie słabnięcia ( ale bez omdleń ) , kołatania serca - tym bardziej zdziwiła mnie teraz tendencja do tak niskiego tętna. Dodam jeszcze że jestem niskociśnieniowcem. Czy to ma jakiś związek?..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...sprawdźić czy się ma prawidłowe ciśnienie. Oczywiście brać magnez by uniknąć zaburzeń rytmu serca i bulow. Pozdrawim jezeli nie jest to bardzo zaawansowane i nie trzeba brac blokerow, to nalezy wraz z magnezem przyjmowac potas, wit B6 i cynk ( pani doktor powiedziala mi ze zawsze w..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...które wykazało pewne nieprawidłowości, na które leczę się do dnai dzisiejszego. Dlatego uważam, że dla pewności ( możliwe że w jej przypadku jest to ten syndrom białego fartucha ), powtarzam dla pewności zrobić badanie EKG i przejść się do kardiologa aby je zinterpretował. Lekarz może..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...zazwyczaj 120/80 czyli prawidłowe.Problem w tym że sam się nakręcam nie mogę sobie z tym poradzić cały czas o tym myślę.Mam mieć zrobione niedługo badanie holtera.Od lipca zeszłego roku wylądowałem już 3 razy na izbie przyjęć to było przed wizytą u kardiologa puls 133 ciśnienie około..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...sport,to Twoj puls jest prawidłowy. Jeśli jednak tak sie nie dzieje,masz bradykardię ( zwolnioną czynność serca ). Moze sie ona przydarzyc osobom mającym nadciśnienie,zwlaszcza,jesli biorą leki hipotensyjne działające głównie na receptory znajdujące się w sercu. Jeśli bardzo Ci to..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...za niskie ( wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg ). Puls rownież jest calkowicie w porządku ( wartości powyżej 100lub ponizej 60/min są u osob niewysprtowanych możliwą patologią ).Jeynie to drżenie rąk,druga wartośc ciśnienia i reszta objawow ktore podaleś wydają sie podejrzane. Może być..

Ciśnieniomierz na rękę nie pokazuje pulsu

.. ...czętoskurcz około 160/min ( liczone na zegarek ) też ciśnieniomierz ( taki na ręke )pokazał ERROR Podczas arytmi ciśnieniomierz naręczny nigdy nie będzie prawidłowo wskazywał pulsu. Rozrzut może być ogromny...

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...proszę o poradę, czy mam już teraz zdecydować się na tę operację, czy można z tym poczekać. Dziecko rośnie /149cm/ i rozwija się prawidłowo. Nigdy nie miał sinicy,duszności. Ciśnienie 120 - 70 saturacja 95...

Nadciśnienie tętnicze

.. ...nadciśnienie przeszkadza mi w prawidłowej koncentracji, nie wiem jak sobie z tym radzić, a moje ciśnienie jest bardzo niebezpieczne byłem z rodzicami już u kilku lekarzy i żaden mi nie pomógł, więc szukam pomocy tutaj, dodam tylko że wszystkie wyniki badań mam ok. i mój problem został..

Niski puls oraz wysokie ciśnienie

.. ...Światowej Org. Zdr. prawidłowe ciśnienie tętnicze wynosi 140/90 wiec to podane niewiele wyprzedza normę.Jaki był powód zapaści? Co lekarze na to ciśnienie? Co oni radzą ? Odpowiedz proszę. Obecnie lekarze mówią ,że cisnienie 140/90 jest za wysokie. Najodpowiedniejsze jest do 120/80...

Oporne nadciśnienie

.. ...kiedy się utrzymuje w prawidłowych wartościach.Wielkim błędem jest odstawienie leku bo mam prawidłowe wartości.Leki te najpierw działają obniżająco a póżniej podtrzymujaco prawidłowe wartści ciśnienia.A jeżeli odstawimy bo uwazamy że jest dobrze to po jakimś czasie ciśnienie wróci do..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...magnetyczny. Wyniki były prawidłowe. Wcześniej miałem inne badanie, to takie co podłaćzają kabelki do głowy : ) lekarz stwierdzil ze mam nerwice. Dostałem leki : Cimnarizinum i i kropelki Dihydroergotainium. Głowa przestała boleć. Przec cały okres jesieni i zimy nic nie odczuwalem. Teraz..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...lewoprawym przeciekiem, prawidłowym ciśnieniem oraz oporem naczyń płucnych nie wymagają leczenia operacyjnego. Duża rezerwę w kawalifikowaniu tej grupy dzieci do zabiegu nakazuje możliwosc samoistnego zakmnięcia sie ubytku. Otwór znajdujący sie w grubej mięśniowej części przegrody..

Ciśnieniowmierz nadgarstkowy

.. ...często nie potrafią go prawidłowo zakładać, stąd są błędne pomiary. Mama ma cisnieniomierz nadgarstkowy AC 229 firmy Mescomp( taki z kolorowym wyświetlaczem i który jeszcze mierzy przy arytmii ) i ma pomiary ok. Natomiast u babci jest jak na rosyjskiej ruletce : ) ) ) dla starszych osób..

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...ciśnienia jest tutaj prawidłowy. Szczerze polecam, to profesjonalna firma.pozdrawiam. Witam Byłem ostatnio u kardiologa i polecił mi naramienne ciśnieniomierze firmy OMRON. Mówił że są to jedne z lepszych ciśnieniomierzy na rynku i do tego są jeszcze certyfikowane przez jakąś organizację..

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...sytuacjach. EKG jest prawidłowe. Czy to stres?, czy to zeczywiście palpitacja, a może cos poważnego?Proszę o pomoc. Dziękuje Witam to mało to co napisałaś ale wiem coś o tym ja mam takie objawy na tle nerwowym dużo pij wody witaminy powoli się podnoś dobrze sie odrzywiaj i jakas terapia..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...No i do tego mam: EKG prawidłowe, rytm zatokowy miarowy, ciśnienie średnio 120/60 ( albo nawet niższe ), puls w granicach 60 - 80, badania krwi podobno wzorowe. No cóż...wiem, że to nerwica, ale nie potrafię z nią walczyć...za bardzo mi się to nie udaje:( Najpierw występowała tylko w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 283

.. ...tych granicach ( tzn. prawidłowe dla mnie, jestem niskociśnieniowcem ). Czyli wychodzi na to że to zmęczenie i brak sił to nerwy...nawet nie wiecie jak się tego bałam. Już układałam sobie scenariusze, że to niewydolnosc która z czasem będzie narastać, potem przeszczep serca, którego nie..

Ostre ataki pulsu i ciśnienia do granic możliwości

.. ...tydzień aby organizm się przyzwyczaił i ustabilizował na pogotowiu mogą cię tylko ukatrupić./Taka jest prawda/Nie słuchaj lekarzy tylko ucz się sam i wymagaj od konowała recepty.Ja tak robię i jest ok...

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...prosze napiszcie jak prawidłowo mierzyć ciśnienie,rano od razu jak sie wstanie,czy odpoczywacie 15 minut po jakiejś czynnosci i dopiero mierzycie,czy jak sie żle czujecie.Ja jak siedze spokojnie w domu to mam 110/68/55.a jak ide do lekarza i mi mierzy to mam 160/85/65 i niby sie nie..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...BMI 33. EKG wyszło mi prawidłowo, odżywiam się uważając na tłuszcze, ale nie lubię jedzenia ryb i uwielbiam słodycze. Sądzę że to ma tło nerwowe, ale sama nie umiem sobie z tym poradzić. Chodzę do lekarza, ale oni leczą tylko objawy a nie przyczynę. Jestem zdołowana że w moim wieku i tak..

Zbyt niskie cośnienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

.. ...190/80 dolne przeważnie prawidłowe )biorę lek pramolan ciśnienie wacha się do 160 ale wystapiły wczoraj dodatkowe skurcze i się utrzymują pozdr Bardzo dziekuje Panu Doktorowi za odpowiedz. przed braniem lekow rano mam ok.125/70.Tak codziennie przed lekami rano nie mierze,tylko lykam..

Niskie tętno 48/min, ciśnienie 110/80, problemy ze wstawaniem

.. ...przywraca sily i zdrowie. prawidłowe poziomy to 0,25 - 5,0 mniej niz 0,15wskazuje na nadczynność natomiast więcej niż 7,00,to niedoczynność.wiem bo sie lecze na niedoczynność,zanim zgłosisz sie do endoktrynologa pójdz do lekarza rodzinnego i popros o skierowanie na badanie które..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy...

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...55% kurczliwości LV - prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy. Chciałbym się dowiedzieć, czy przerost ma związek z..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 24

.. ...prawego serca - wykazano prawidłowe wartosci ciśnienia w łożysku tętnicy płucnej PAP 9/7/8 mmHg. Cisnienie w prawej komorze PAP 11/1/0 mmHg. Jednym słowej jestem zdrowa.Bardzo się ciesze. Chociaż nic z tego nie rozumiem. Myslałam że jak wychodzi nadcisnienie w echu to cewnikowanie jest..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...pionizacji , bez nieprawidłowej reakcji ortostatycznej przy pomiarach ciśnienia w różnych pozycjach ciała. Wykonano ECHO serca i Holter EKG24h - bez istotnych nieprawidłowości . Ze względu na bóle brzucha i powiększone węzły chłonne pachwinowe konsultowana chirurgicznie - zalecono..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...lewoprawym przeciekiem, prawidłowym ciśnieniem oraz oporem naczyń płucnych nie wymagają leczenia operacyjnego. Duża rezerwę w kawalifikowaniu tej grupy dzieci do zabiegu nakazuje możliwosc samoistnego zakmnięcia sie ubytku. Otwór znajdujący sie w grubej mięśniowej części przegrody..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...jamy brzusznej jest prawidłowe, morfologia również, z nerkami też wszystko w porządku. A może to tylko jakaś mała nerwica i stąd te skoki ciśnienia ? POZDRAWIAM ja pikole ale was faszerują zestawami leków!!! Ja biorę tylko valzek 160mg raz na dobe rano po sniadaniu i mam ustabilizowane..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...problem z wykonaniem prawidłowego badania ciśnienia. Mianowicie podczas badania ciśnienia tak się stresuję, że aż słyszę serduszko w uszach ; ) Okazuje się, że tętno ( puls ) mam około 150/min. Moje pytanie brzmi: Czy ciśnienie zależy od tętna ( pulsu )? WItam CIę! To jest normalne,że..

Dziwne bóle, podwyższone ciśnienie, poblemy z widzeniem

.. ...holterem dzień ok. 30% nieprawidłowe, noc 100% prawidłowe, 2 tygodnie nie brałem już leków ) Do tego doszły jeszcze zaburzenia widzenia; taki dyskomfort - czy mam oczy otwarte czy zamknięte wydaje mi się że * podobnie widzę * , tak miękko i ciastowato, wydaję mi się że nie za wyraźnie,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 457

.. ...ok.Jeśli pomiar jest nie prawidłowy biorę tabletki regulujące ciśnienie. Otwieram szeroko okno( o ile jestem w tym czasie w domu ) i zaczynam spokojnie i głęboko oddychać.Jeżeli atak przybiera na mocy natychmiast sięgam po uspokajacze 1 lub dwie tabletki w zależności od siły ataku. W..

Prawidłowe ciśnienie

.. ...spada na 133/74. Czy to prawidłowe? Poza tym nie przestrzegam tzw. metody prawidłowego mierzenia czyli nie odpoczywam przed mierzeniem te kilka minut po prostu gdy czuję że sie źle czuję to mierzę obojętnie co wtedy wykonuję .Czy idę czy wchodzę po schodach bach z marszu mierzę. I taki..

Wysokie ciśnienie dochodzące czasami do 160/90

.. ...ktos napisać jakie jest prawidłowe cisnienie u 16 - sto latka? Mam 174cm wzrostu i ważę 56kg. Z góry dziekuje wszystkim za odpowiedź. najbardziej pożądane ciśnienie wyjściowe to 120/80 ale mogą być rozbieżności przy czym 140./90 to granica której w/g lekarzy nie powinno się przekraczać -..

Niskociśnieniowiec cukrzyk zawałowiec - mieszanka leków

.. ...dniach poziom cukru jest prawidłowy i proporconalny do zjedzonego posiłku i wysiłku fizycznego. Leki, które bierze wymieniam poniżej. Jeśli mógłby mi ktoś pomóc byłabym wdzięczna. Kalipoz Amaryl Acard Tulip Prestarium Atrum Effox Vinpoton Diuresin sr Formetic Kasiu mam podobny problem..

Lexapro - Str. 11

.. ...dni. Zauważyłam dwie prawidłowości - samopoczucie siada mi mocno przy marnej pogodzie ( takiej, jak dzisiaj ), no i jeśli pozwolę sobie na więcej niż jedno piwo - nastepnego dnia umieram. Zdaje się więc, że Lexapro nie lubi nadmiaru alkoholu i niskiego ciśnienia : ) Lęki jeszcze mi się..

Nadciśnienie tętnicze i inne leki

.. ...antykoncepcyjne? Zarzynacie swoja prawidłową gospodarke hormonami. Mam znajomą, co się fatalnie przez nie załatwiła. Moja żona nigdy ich nie brała - i nie pozwoliłbym jej. To ja dbam o komfort współżycia - to faceci niech panują nad sobą i pokażą, że są mężczyznami. Jak mogą..

Syndrom białego fartucha

.. ...okazji mam problem z prawidłowym ciśnieniem tz. przy badaniu ciśnienia zawsze mam na poziomie 150/90 przy tętnie około 90 - 100, a gdy sobie badam w domu wyniki są prawidłowe tz 120/80 przy tętnie 65 - 70. Mam pytanie czy jest jakiś sposób aby ograniczyc ten syndrom białego fartucha,..

Zastawka trójdzielna

.. ...średnicy około 20mm i prawidłowej trójpłatowej zastawce,zwiekszony przepływ przez zastawke pnia płucnego. Też mam niedomykalność trójdzielną I stopnia i coś z żyła płucną prawą i ciśnienie płucne na granicy. Też wiem niewiele, narazie lekarze uspokajają. pozdrawiam Może wie coś Pani na..

Ciśnienie 120/43

.. ...może oznaczać? Jest prawidłowe. Pozdrawiam Ciśnienie rozkurczowe 43 nie jest prawidłowe - ani różnica 77 punktów między ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Ciśnienie rozkurczowe jest to najniższa wartość ciśnienia stwierdzana podczas jego pomiaru, która pojawia się w momencie rozkurczu..

Prawidłowe ciśnienie 16 lat

.. Witajcie. Mam problem. Mam 16 lat. Ostatnio pielęgniarka mierzyła mi ciśnienie i miała 145/115. Powiedziała, że jest zdecydowanie za wysokie i żebym mierzyła sobie w domu. I mierzę sobie mam tak w granicach 135/95. Czy to faktycznie jest takie wysokie ( czytałam, że norma jest od 120/80 do 140/90 )? Czy..

Ciśnienie krwi po chwili rózne!

.. ...i drugi raz pokazał prawidłowe, od tamtej pory mierze po 2 razy i czasem tak własnie mam( chociaż na ogół to pierwsze wysokie ma max 140/78 ).W nocy na ogół 1 i 2 pomiar sa zawsze takie same. Jeszcze sobie przypomniałem, ze jak masz wysokie cisnienie rozkurczowe, czyli ponad 90( u Gosi..

Prawidłowe ciśnienie u osoby starszej?

.. Moja babcia ma 80 lat. Za sobą 2 przebyte udary mózgu ( jeden z lekkim paraliżem lewej strony ciała , drugi bez paraliżu ) i problemy z wysokim( niby ) ciśnieniem. Bierze leki na stałe prestanorium 50, amlopin. Ostatnio skarży się na zawroty głowy. Mierzyłam jej ciśnienie w różnych porach dnia, które..

Już nadciśnienie? zapisano bisocard

.. ...nadcisnieniem mroczki Prawidłowe ciśnienie tętnicze powinno się mieścic do 140/90. Powinno byc mierzone w razie nieprawidłowości o jednakowej porze np.rano o godz.7.00 codziennie przez kilka dni. Cisnienie zmienia sie w ciagu dnia dlatego nie można porównywac wielkości cisnienia..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...dwupłatkową ). Czy masz prawidłowe ciśnienie ? bo mi sie zaczyna robić lekkie nadcisnienie mam 140/80~90. Musze chyba to skonsultować ...:/ eh zycie Witaj! Ja miałem poszerzenie aorty 4,8. Na tomografii komputerowej wyszło 5,1. Jestem po operacji ( IX br. ). Jeśli chodzi o siłownie to..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...okazało się że nerki są prawidłowego kształtu i wielkości, inne narządy jamy brzusznej również w normie. Wykonano scyntygrafię nerek z testem kaptoprilowym, w obu badaniach nerki o prawidłowym kształcie i rozmieszczeniu znacznika w miąższu. W arteriografii nerek podwójne unaczynienie obu..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...Jeśli puls był u Ciebie prawidłowy, to leki te mogą powodować obniżenie go do niskich lub b. niskich wartości. Może warto poprosić lekarza, by przepisał Ci coś, co działa tylko na nadciśnienie, np. captopril, vivace lub jego polski odpowiednik polpril - te leki pulsu nie obniżają. Tyle..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...2000 Wielkość jam serca prawidłowa Grubość i kurczliwość mięśnia lewej komory w normie. Zastawka dwudzielna o ruchu prawidłowym, przepływ nad zastawką 1/0,8 m/sek, fala zwrotna I stopnia o małej prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek Zastawka trójdzielna z falą..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...zewnętrzne zachowany, o prawidłowym kierunku. Przepływ przez tt. wewnątrzczaszkowe: zachowany. Badanie w kier. boreliozy,VDRL, i przeciwciała p/jądrowe - ujemne VEP ( wzrokowe potencjały wywołane ) - przy stymulacji naprzemiennym wz. szachownicy parametry VEP i latencje Pmaks w granicach..

Ciśnieniomierz nadgarstkowy źle wskazuje?

.. ...comfort koszt okolo 200zl.Prawidłowe ciśnienie człowieka na tym ciśnieniomierzu to poniżej 135/85.Jeżeli bedziesz miał wyniki ciśnienia powyżej 140/90 to wtedy może być to patologia ale nie musi. Wielkie dzięki wam za podpowiedzi, trzymajcie się ciepło hej!!! Napiszcie kiedy mierzycie..

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...ciśnienia biorąc leki z prawidłowym ciśnieniem zwalało mnie z nóg * nie miałem jeszcze ciśnieniomierza * . Palę papierosy i czasami lubię napić się piwa. Wiem, że należy pozbyć się używek, ale jak piwko mogę sobie darować tak z papierochami nie jest prosto. Prowadzę siedzący tryb życia,..

Tachykardia. Szybki puls i mocne, wyczuwalne bicie serca. Nerwica.

.. ...jest niskie to znaczy prawidłowe. Jaki lekarz przepisze mi ten propranolol? Kardiolog? Ja ten lek dostałam od internisty. Pani doktor wystawiła mi receptę na ten lek po konsultacji, powiedziałam jej że mam takie szybkie i mocne bicia serca, zwłaszcza w stresujących sytuacjach. Ja..

Ból w klatce

.. ...pasują do nerwobólu. Prawidłowe ciśnienie i tętno nie oznacza że z sercem jest wszystko ok !!!!!!! Lepiej nie ignorować takich objawów nawet jeśli zdarzyły się tylko raz. Pozdrawiam Witam, wczoraj też miałem taki przypadek straszny ból w klatce piersiowej z lewej strony trzymało z..

Echo serca wyniki jak je interpretować

.. ...morfologia zastawek prawidłowa.Małe fale zwrotne mitralna,trójdzielna i płucna Wielkośc jam serca i grubośc ścian prawidłowa, kurczliwośc hiperkinetyczana bez cech zawężania, frakcja wyrzutowa ok 65%, funkcja rozkurczowa prawidłowa do wieku. Zyła głowna dolna nieposzrzona, prawidłowo..

Co jeszcze mogę zrobić?

.. ...pory miałeś ciśnienie prawidłowe - to podwyższenie ciśnienia może być od choroby nerek,tętnicy nerkowej,po stosowaniu hormonów sterydowych,a nawet nadczynności lub niedoczynności tarczycy....Najpierw trzeba znależc przyczynę.Obniżanie lekami to leczenie objawów ,a nie usuwanie..

Wysokie ciśnienie od kilku dni i zawroty głowy

.. ...w górnej granicy normy.twoj problem jest inny - - - - jak w nocy podżerasz z lodówki,to nalezy sie odchudzic,a i cisnienie bedzie jak talala. no właśnie nie jem dużo, 2 kanapki i dużo jeżdże na rowerze..

Nadciśnienie i nerwica

.. ...stopnia odchylenia od prawidłowego ciśnienia ), ale to akurat rzadkość. Co do związku nerwicy z nadciśnieniem to wszystko zależy od organizmu, jednak związek przyczynowo skutkowy jest możliwy. Co do przemijalności nadciśnienia w takiej sytuacji - rokowania są niepewne, raczej skoki..

Ciśnienie i puls kiedyś a teraz wyższe

.. ...martwisz jak wsyztsko jest prawidłowe - chyba sie zacynasz nakręcać i sobie podnosisz puls i ciśneinie - za czesto mierzysz może... Mozliwe, albo aparat juz nie taki dokładny bo troche wysłuzony. jaki masz problem jak dobrze się czujesz,uprawiasz sport itd...przestań mierzyć i się..

Szum nad sercem i inne dolegliwości

.. ...wynosi 7,8. Czy to jest prawidłowe? tak samo z nadciśnieniem powiedział nic takiego. lecz sum nad sercem go zainteresowało i dał mi skierowanie do kardiologa. mam dopiero wizytę w następną sobote. i chce się dowiedziać czy nie mam anemi( choć powiedział że nie ) i co oznacza ten szum nad..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 3

.. ...bardzo dobrze.Przecież prawidłowe ciśnienie nie jest gwarancją zdrowego ,długiego życia.Mogę to napisać z własnego doświadczenia jak ciśnieniomierze są bardzo omylne nawet na oddziale kardiologii .Na tymże oddziale byłam w odwiedzinach mojej koleżanki i jakoś bardzo się zle poczułam i..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...tętno ok. 55 w nocy jest prawidłowe ? Na obniżenie tętna a miałem 4 miesiące temu wartości 90 - 105 :( biorę 1/4 tabletki NEDAL z rana i do tego 1/2 tabletki PRESTARIUM jak wcześniej napisałem. Czy alkohol i w jakich ilościach mogę swobodnie używać ? Zbadany jestem pod kierunkeim..

Może ktoś podpowie co mi jest?

.. ...pracuje , odżywia się prawidłowo, ruch na świeżym powietrzu( stosownie do wieku ), rower , biegi, szybkie spacery to nadciśnienie bardzo szybko się unormuje a lekarze łup i tableteczka i sami uzależniają młodych ludzi od lekarstw .Taką metodą leczy się starsze osoby, które nie mają..

Wypadanie płatka, nadciśnienie, co jeszcze?

.. ...przestawić z powrotem na to prawidłowe działanie i minie nawet kilka tygodni zanim zawroty głowy ustąpią. Czy jednak te objawy wszystkie, które wymieniłem, są faktycznie normalne przy zbijaniu ciśnienia ( myślę tu zwłaszcza o tym ucisku w zatokach ), czy może to efekt innej choroby, np...

Nadciśnienie w młodym wieku a sprawność seksualna

.. ...przez lekarza i kontroluj ich działanie.Po pół roku stosowania leków będziesz wiedział jaki lek jest właściwy dla Ciebie jeśli chodzi o jego prawidłowe działanie i na potencje również. Trzymaj się !!!..

W-f a nadciśnienie

.. ...Dostałem wykład na temat prawidłowej diety itd. Była zdziwiona, że ćwiczę na wf - ie, bo podobno ćwiczenia takich jak stanie na głowie i ogólnie większy wysiłek jest dla osób z takim ciśnieniem nie wskazany. Prawdę mówiąc czasami na basenie czy na wf - ie boli mnie trochę serce, mam też..

Pytania dotyczące serca.

.. ...jest wg, WHO ciśnieniem prawidłowym ? Czy lewa i prawa komora wytwarzają takie samo ciśnienie. Czy ciśnienie tętnicze jest zależne od wieku ( czy zmienia się wraz z wiekiem ) * Czy ciśnienie w pozycji stojącej i siedzącej ma taką samą wartość * nie nie tak nie i tak i nie ( grubsza..

Wszystko o ciśnieniu krwi...

.. ...do cisnieniaksiążkowo prawidłowe ciśnienie jest 120/90 ale nas uczyli ze jeśli skurczowe [to 1 ] jest powyzej 140, a rozkurczowe powyzej 95 mowimy o nadciśnieniu. Co do Twojej sytuacji jest trudno sie wypowiedziec gdyz nie podajesz konkretnych danych a na pocieszenie dodam ze ja jak..

Wynik Holter ciśnieniowy 24 h

.. ...temat. Czy wartości sa prawidłowe ? Jaka średnia wychodzi z cisnienia ? czy tętno jest ok Niestety wizytę u kadiologa mam dopiero za 3 , 5 miesiąca :( dziękuje ! na moje oko wynik jest bardzo dobry. Średnie ciśnienie z całego pomiaru to 126/71 czyli praktycznie podręcznikowe. Średnia..

Co to może być??

.. ...osłabiona.Wyniki EKG po 4 dniach są prawidłowe pani doktor powiedziała że mam nieco podwyższone ciśnienie i że nic więcej nie może mi powiedzieć.Mój bład jest taki że nie zadzwoniłam od razu na pogotowie gdyż zrobiliby mi badania w tym samym czasie. Mam 38 lat i chciałabym mniej więcej..

Niskie ciśnienie w wieku 16 lat

.. ...jeżeli ten pomiar jest prawidłowy i przez większość czasu masz ciśnienie poniżej 100mmHg skurczowe to nic Ci nie grozi. Masz tzw. niedocisnienie, którego najczęściej sie nie leczy ( najpierw trzeba wykluczyć inne dodatkowe przyczyny niedociśnienia, np. utrate krwi, bardzo znaczne..

Nadciśnienie

.. ...trzeba wykonać kilka prawidłowych pomiarów w różnych warunkach ale min. po 10 - 15 min odpoczynku. Pomiary na obu rękach. Nie po wypiciu kawy czy mocnej herbaty. Jest kilka warunków, które należy spełnić aby wyniki były miarodajne. Badanie UKG nie służy do diagnozy nadcisnienia. Jedyne..

Niskie ciśnienie krwi ???

.. ...za wysokie. Ciśnienie prawidłowe to PONIŻEJ 130/85 a optymalne to poniżej 120/80. Masz nadciśnienie tętnicze leczone tabletkami. Jeżeli masz jeszcze co najmniej jeden czynnik ryzyka chorob sercowo - naczyniowych:cukrzyca, dodatni wywiad rodzinny, zespół metaboliczny, rozpoznaną chorobę..

Niskie ciśnienie, zmęczenie, otępnie...

.. ...którego wynik wyszedł prawidłowy. Proszę o jakieś sugestie i porady co może mi dolegać. Przyznam, że powoli zaczyna mnie to męczyć i utrudniać naukę. może buerlecitin? Twoje ciśnienie nie jest niskie. Jest normalne! Byłoby wspaniale, gdyby wszyscy takie mieli! : - ) To nie ciśnienie jest..

Dętwienie kończyn, zawroty i bóle głowy, zmęczenie...

.. ...wszystkie wyniki są prawidłowe. Ciśnienie krwi obecnie jest dobrze kontrolowane. Może to zwyczajnie brzmi jak narzekanie ale nie szukam tu współczucia. Liczę na to, że może ktoś ma podobne objawy bądź też jest w stanie coś doradzić... Pozdrawiam Basia drętwienie rąk i ból głowy moze byc..