Prawidłowe EKG

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...Zdjęcie RTG - może być prawidłowe, lecz często wykazuje pewne powiększenie lewego przedsionka; lewa komora mieści się w szerokim zakresie wielkości. W HCM nie występuje zwapnienie zastawki aortalnej, występuje natomiast pierścieniowe wapnienie w obrębie zastawki mitralnej. Badanie EKG -..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...impulsu elektrycznego. Prawidłowy rytm serca wynika z cykliczności powstawania pobudzeń w układzie bodźcoprzewodzącym serca. Skurcz przedsionków poprzedza skurcz komór. Skurcze dodatkowe wynikają z obecności specyficznych zaburzeń rytmu. Równą prace serca zakłóca impuls zwany ekstrą. W..

Bigeminia komorowa

.. ...badaniu EKG: pobudzenia prawidłowe powstałe w węźle zatokowym przeplatają się z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi w ten sposób, że po każdym pobudzeniu prawidłowym pojawia się jedno dodatkowe. Na wykresie EKG obserwujemy więc występujące na przemian dwa zespołu QRS o różnym kształcie -..

Lewogram

.. ...w lewo w stosunku do prawidłowej osi serca. Oś serca określamy w oparciu o wynik badania EKG. Do orientacyjnego określenie osi elektrycznej serca wystarczą zapisy z I i II lub I i aVF elektrody ( elektrody kończynowe ). Jeśli odchylenie osi wynosi poniżej - 30 stopni mówimy o lewogramie...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...wieńcową posiadających prawidłowy zapis EKG w spoczynku, do oceny wydolności wysiłkowej u chorych z rozpoznaną choroba wieńcową, po zawale serca oraz po leczenie reperfuzyjnym ( balonikowanie lub stentowanie naczyń wieńcowych ). Próbę wykonuje się także w toku diagnostyki nietypowych..

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...może być absolutnie prawidłowy. Sposobem na uchwycenia zaburzeń rytmu występujących kilka razy na dzień jest badanie EKG metodą Holtera. Zapis 24 lub 72 godzin pracy serca pozwala często na dokładne zdiagnozowanie arytmii. Poważny problem stwarzają jednak napady, które występują bardzo..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...Badaniem koniecznym do prawidłowej oceny zaburzeń przewodzenia śródkomorowego jest EKG spoczynkowe lub różnego typu modyfikacje tego badania ( EKG wykonywane podczas próby wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją przezprzełykową lub programowana..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...ekg. U innych ekg jest prawidłowe - to jest właśnie utajona postać zespołu preekscytacji ( inna nazwa wpw ). W takim wypadku najczęściej do zabiegu kwalifikuje się chorych którzy mają udokumentowane ( w holterze, zwykłym ekg ) napad częstoskurczu. W moim ośrodku ablację wykonuje trzech..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...ablacyjną, czy nie robi nieprawidłowego ruchu, drugi patrzy na zpias ekg, czy nie robi się blok - no więc zgodnie z pismiennictwem medycznym pomimo spełnienia wszystkich zasad bezpieczeństwa u niektórych ludzi mówiąc w przybliżeniu obie drogi leżą tak blisko siebie, że blok się robi...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...jest morfologicznie prawidłowe i 12 - odprowadzeniowy zapis EKG w trakcie arytmii ). Większość, albo nawet wszystkie tzw. idiopatyczne arytmie komorowe poddają się ablacji. Co prawda w Pani holterze nie jest ich makabrycznie dużo - 6.ooo przedwczesnych pobudzeń na dobę to dla nas nie..

Echo serca - Str. 11

.. ...Zastawki;mitralna - płatki prawidłowej morfologi,ślad fali zwrotnej;aorta - płatki oprawidłowej morfologi i ruhomości;trujdzielna - płatki oprawidłowej morfologi,fala zwrotna1;płuca - płatki oprawidłowej morfolofi i ruhomości.Osierdzie;Bez cech płynu w worku..

Echo serca - Str. 38

.. ...ślad zastawka aortalna prawidłowa V maks: 1,2 m/s gradient maks. 6 mmHg fala zwrotna: nb Zastawka trójdzielna: ślad zastawka płucna: Acct: 152 ms funkcja rozkurczowa prawidłowa Osierdzie bez zmian kurczliwość prawidłowa .. w ostatnich badaniach EKG raz było: rytm dolnoprzedsionkowy, a w..

Echo serca - Str. 42

.. ...mmHg.Funkcjonowanie zastawki aortalnej prawidłowe. Akineza segm sciany dolnej i tylnej oraz PMK. Hipokineza pozostałych seg m LK EF ok 25% Powiększenie jamu LK, LP,PK. Bez cech płynu worku osierdziowym. Bardzo proszę o interpretację tego wyniku. z góry dziekuję. witam wszystkich. miałam..

Echo serca - Str. 52

.. ...zastwka trojdzielna prawidłowa zastawka plucna: ślad fali zwrotnej Vmax.1m/sek grubość ściany przegrody m - k:9mm ~tadeusz, 2008 - 10 - 31 21:06:51 ( IP: 77.112. * * * ) Badanie echokardiograficzne można uznać za prawidłowe.Przegroda międzykomorowa z lekkim przerostem. EKG, całkowity..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 80

.. ...można powiedzieć że prawidłowe EKG i UKG z Dopllerem wskazuje że serce jest zdrowe Dziewczyno nie panikuj.Cholesterol masz lekko podwyszony ale nie wiele.Ja mam 205 i kardiolog mi powiedzial ze jest dobry mam 26 lat.A pozatym na cholesterol sa chyba jakies tabletki.Nie wiem co to jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 602

.. ...zastawki mitralnej, ale z prawidłowym przepływem. Co prawda robiłam te badania ( ekg, echo ) trzy lata temu, ale w ubiegłym tygodniu zostałam osłuchana i też nie wykryto żadnych szmerów, niewłaściwych tonów. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Anka Ty widzę ze znasz sie na rzeczy..

Duży puls - Str. 2

.. ...Mam 35 lat, ciśnienie prawidłowe max. do 130 - 80, najczęściej ok. 120 - 80, robiłam EKG wyszło prawidłowo, natomiast puls dosc wysoki, przy wysiłku nawet 120 - 143, czuję takie ogólne poddenerwoanie ale nic poza tym i to cisnienie prawidłowe...? jestem w 17 tygodniu ciąży,mam puls..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...powoduje to * zepsucie * prawidłowej pracy serca i ogólnie serca. Musisz iść do kardiologa i leczyć to, a na pewno wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam Ja bylam dzisiaj u lekarza, bo mialam bóle w klatce piersiowej powodujące nawet brak tchu... Doktor kazał jechać nie na EKG tylko od razu..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...które wykazało pewne nieprawidłowości, na które leczę się do dnai dzisiejszego. Dlatego uważam, że dla pewności ( możliwe że w jej przypadku jest to ten syndrom białego fartucha ), powtarzam dla pewności zrobić badanie EKG i przejść się do kardiologa aby je zinterpretował. Lekarz może..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...zazwyczaj 120/80 czyli prawidłowe.Problem w tym że sam się nakręcam nie mogę sobie z tym poradzić cały czas o tym myślę.Mam mieć zrobione niedługo badanie holtera.Od lipca zeszłego roku wylądowałem już 3 razy na izbie przyjęć to było przed wizytą u kardiologa puls 133 ciśnienie około..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi - Str. 2

.. ...sobie odczytać każde kolejne ekg bez konieczności zaglądania na forum marta0041Twoje ekg jest prawidłowe rytm jest miarowy, oś serca prawidłowa, brak patologicznych załamków oraz cech nieprawidłowego ekg...

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...przywyknąc i zapomnieć. Prawidłowej analizy powinni dokonać lekarze na podstawie ekg. Wszyscy, którzy maja ta przypadłość większą cześć życia skupieni są na swoim sercu - efek to drastyczne obniżenie jakości życia. Ja mam takie problemy od 10 lat - skurcze dodatkowe, bigeminie,..

Dodatkowe skurcze - Str. 300

.. ...poziom elektrolitów jest prawidłowy a EKG nie wykazuje anomalii to jeszcze nic. Poczytaj sobie o dodatkowych drogach przewodzenia. To jest istotny problem przy skurczach dodatkowych oraz częstoskurczach. Możesz mieć serce prawidłowe ale co z tego skoro jest gdzieś w nim nieprotrzebny *..

podwyższone załamki T

.. ...moje przypuszczenia są prawidłowe? Jeśli nie to prosze napisać co to , jeśli tak to co powinienem zrobic, jak z tym walczyc? w sumie dosc stary post ale dopisze cos od siebie.. mam 23lata.. od jakiegos czasu mam podobne obiawy tzn kolatanie i klucie.. po zrobieniu ekg tez zmartwily mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...wszystko ok eho serca prawidłowe ekg - prawidłowe,holter - dodatkowe skurcze z ktorymi mozna zyc ,tylko co jest najgorsze? budze sie w nocy spocony wystraszony po chwili serce przyspiesza mi strasznie mocno...i ten strach ze umre . Troche nauczyłem sie z tym zyc mialem wizyte u pani..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. EF 68% Jama osierdziowa wolna Aorta wstępująca nieposzerzona Bez cech przeciążenia prawego serca. Bardzo proszę o interpretację Wynik prwidlowy, poza mozę graniczną grubościa ścian lewej komory( na górnej..

W EKG RZM cechy zespołu hiper

.. ...odczytać!!! ).RR 130/80..Dalej opis, że wszystko jest prawidłowe... Kardilog pytała tylko, jakie sporty uprawiam, myslałem, że wszystko jest ok, aż do czasu kiedy nie zauważyłem tego wpisu... Może ktos pomóc?..

Interpretacja EKG

.. ...węzeł zatokowy a jego prawidłowym rozprzestrzenianiem zajmuje się węzeł przedsionkowo - komorowy i pęczek Hisa.Biegnie on wzdłuż przegrody międzykomorowej wzdłuż dolnej krawędzi jej części błoniastej.W odległosci ok 20mm od węzła przedsionkowo - komorowego pęczek Hisa dzieli się na dwie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...pionizacji , bez nieprawidłowej reakcji ortostatycznej przy pomiarach ciśnienia w różnych pozycjach ciała. Wykonano ECHO serca i Holter EKG24h - bez istotnych nieprawidłowości . Ze względu na bóle brzucha i powiększone węzły chłonne pachwinowe konsultowana chirurgicznie - zalecono..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...Badania te są pomocnym uzupełnieniem badań klinicznych a jednocześnie umożliwiają pacjentom skorzystanie z możliwości systemu gdy coś ich niepokoi a EKG jest prawidłowe. I prosiłbym abyśmy tego się trzymali...

Czy EKG to wyrocznia?

.. ...związane z sercem to prawidłowe badanie EKG wykluczy to na 100%? Mój mąż miał EKG i wykazało że jest wszystko OK, ale objawy nadal są, internista twierdzi, że to osłabienie więc już zgłupiałam. Bo wg mnie to serce, a EKG pokazuje że wsyztsko ok??? Iw. Niestety nie. Potrzebnych jest..

Częstoskurcz nadkomorowy - rozpoznanie

.. ...źródło * zaburzające prawidłowy rytm? Czy jest to częstoskurcz węzłowy czy WPW? Czy dodatkowo ścieżka przewodzenia znajduje się daleko od newralgicznych części serca odpowiedzialnych za tą całą * elektrykę * ? Raz udało mi się * zapisać * częstoskurcz na ekg bo miewam je na prawdę..

Problemy z sercem pomimo prawidłowego EKG

.. Witam, na poczatku chcialem napisac ze mam wrodzona wade serca - niedomykalnosc zastawki aortalnej. Moj problem polega na tym ze jak jezdze na EKG to mam dobre wyniki, ostatnio mialem podwyzszone cisnienie. Jednak cala rzecz polega na tym ze dzisiaj w nocy ( juz 3 raz ) zdarzylo mi sie cos dziwnego, nawet..

Czy EKG jest prawidłowe?

.. ...to ma jakiś wpływ EKG prawidłowe proszę o interpretacje czy moje wyniki EKG nie powinny wzbudzic niepokoju HR:107( 1/min RR:559( ms ) QRS:106( ms ) QT:322( ms QTc:240( ms ) P:70( ms ) PO:94( ms ) Os P: 27 * Os QRS: 28 * Os T 13 * Basi : Prawidłową ocenę badania EKG dokonuje się na..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 15

.. ...wcisnąć to badanie ale po prawidłowych ekg x 3 i usg darowałam to sobie/. Ale widziałam tutaj jakiś wątek z interpretacjami, wrzuć holtera na wyszukiwarkę. Marzenko: Ja też czuję się słabo, rano ledwo wstaję taki mam ból pleców, okropnie ciężko. Lepiej kiedy coś popiszę albo pogadam albo..

Puka kostucha? napady częstoskurczy

.. ...potasu? On odpowiada za prawidłowa pracę serca. Wystarczy łykać Aspargin, kupisz go bez recepty za niecałe 6 zł. Oczywiście potas dobrze dostarczać z pożywieniem, ale ja jadłam zawsze pomidory na zmianę z ziemniakami i miałam spadek potasu. Biorę Aspargin od ok. 1,5 miesiąca i jest ok...

Szybkie bicie serca do 200 na minutę

.. ...TSH, morfologia ) były prawidłowe. Kardiolog powiedział mi że wszystko jest w porządku. Przez rok napad się nie powtórzył. W czerwcu znowu miałem badania( ekg, holter, echo ) - wszystko prawidłowe. Ale niedawno miałem 2 takie bardzo krótkie napady w odstępie tygodnia. Trwały około pół..

EKG przez telefon

.. ...słów kilka na temat prawidłowego rytmu serca. Jest to unikalna właściwość serca polegająca na zdolności do samoistnego rytmicznego generowania impulsów elektrycznych ( rytm serca ), których skutkiem są regularne, miarowe skurcze zapewniające przepływ krwi przez wszystkie tkanki i..

Bóle w mostku oraz calej klatki piersiowej kosci

.. ...kręgu,Bez dokumentacji badań nie można powiedzieć nic pewnego/z tego co piszesz leczenie jest prawidłowe,ale wymaga czasu i rehabilitacji.Niestety będą zdarzały się nawroty.Czy było robione EKG? i zdjęcie RTG...

Ekg pokaże nieprawidłowości rytmu serca?

.. ...tendencje do występowania nieprawidłowości rytmu serca jeśli badanie robione jest gdy rytm jest prawidłowy?Bardzo dziękuję za odp. Nie wszystko widac w EKG.Mysle sobie ze do takiego badania potrzebny jest dobry kardiolog.Ja mam ubytek miedzyprzedsionkowy z wada zastawki i mialam robione..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. Nieprawidłowy wynik Ekg, rozlane niespecyficzne zmiany ST - T zwłaszcza w odprowadzeniach znad sciany dolnej serca z wyraznyn wydłuzeniem czasu trwania QT Podejrzewam ze przyczyną jest nieprawidłowa dieta albo zatrucie.Prawie zawsze są takie przyczyny chorób. Do HANA.to jest niedokrwienie ale niespecyficzne..

Arytmia nadkomorowa, częstoskurcz i powiększona komora

.. ...zawsze było podręcznikowo prawidłowe. Poszedłem tydzień temu z katarem do lekarza pierwszego kontaktu, dostałem skierowanie na EKG następnego dnia ( Pani Doktor coś wysłuchała niemiarową pracę serca ) no i po EKG w godzinę byłem hospitalizowany w Ligocie, tam stwierdzono Arytmie. RTG nie..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...ms Worek osierdziowy prawidłowy. Agioplastyka wykonano zabieg agioplastyki balonowej zmiany w zakrsie segmentu 7 lewej tetnicy wiencowej przy uzyciu balonu - Voyager 20 mm 2.5 rozprezony max do 16 atm. srednica 2,72 mm. Czas trwania inflacji 20 sek. Przeplyw do obrotu po zabiegu TIMI..

Bol z lewej strony serca przy bieganiu.

.. ...ignorować takich objawów. Prawidłowy wynik ekg nie świadczy o tym, że z sercem jest wszystko ok!!! Lekarz powinien powtórzyć ci ekg, zlecić morfologie, próbę wysiłkową, echo serca. Objawy takie mogą towarzyszyć innym chorobą np: chorobie refluksowej żołądka, dlatego nie czekaj aż samo..

Bóle w klatce Piersiowej.Pieczenie kucie

.. ...badania: - Rtg klatki Prawidłowe - Ekg z 10 razy prawidłowe - Holter prawidłowy - Echo Serca Ok wypadania płatka militarnego - Morfologia OK - Heamatologia OK - Hormony Tarczycy OK - Mocz ok - Usg brzucha OK - Gastroskopia wykazała zapalenie zoładka i dwunastnicy I od czego odczuwam te..

Interpretacja ekg, ekg-Holter i Usk.

.. ...węzłowe?Preekscytacja?Okresowy rytm zatokowy z prawidłowymi PQ, średnia cz. rytmu wynosiła103. Minimalna cz.rytmu wynosiła 66o godz03.49. Maksymalna cz. rytmu wynosiła184 o godz 20;13. Pauz dłuższych od 2.5 s. wystapiło 0. Pobudzeń komorowych zarejstrowano 0. Usk. Przegroda..

Arytmia serca nasilająca się

.. ...mam zmian w ekg, usg prawidłowe. Teresko wejdz na www.arytmiaserca.pl i tam zadaj pytanie. ja nie mam napadowej arytmi tylko dużo pojedyńczych pobudzen komorowych widocznych w ekg i czasem są dni, ze mi serducho troche boli.A Ty jaką masz arytmię? Właśnie ostatnio nareszcie udało się..

Prawidłowe tsh a objawy tarczycy

.. ...z ft3 i/lub ft4 przy prawidłowym tsh? objawy: napady ( czasami naprawdę mocnych ) zawrotów głowy, brak sił, osłabienie mięśni, napadowe samoistne napinanie różnych mięśni , wzrost masy, uczucie * szorstkiego * i podrażnionego gardła pod krtanią przy pochylaniu głowy do mostka badania:..

Napady drgawkowe, bóle głowy, drętwienie karku

.. ...Doppler tętnic szyjnych: prawidłowe EKG: prawidłowe. Lekarz w trakcie leczenia przepisał mi hydroxyzinum, Wapń i B6. Dodatkowo na bóle głowy dostałam ketanol forte. Niestety objawy nie minęły. Zauważyłam ostatnio, że w trakcie sztywnienia karku dochodzi do drętwienia rąk poniżej łokci.,..

Prawidłowe EKG

.. Czy mam prawidłowe EKG? HR - 96 RR - 622 QRS - 100 QT - 342 QTc - 434 P - 70 PQ( RR ) - 120 oś P - 60 oś QRS - - 9 oś T -..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 5

.. ...tego badania krwi wyjdą prawidłowe to z sercem raczej nie ma problemów. Gorzej jeśli ktoś ma problemy z * elektryką * serca która nie ujawni sie na EKG a holter akurat nie zapisze anomalii. Wtedy często pada stwierdzenie że to nerwica i odsyłają pacjenta z kwitkiem. zyta i zdrowa : )..

Czy to są dobre wyniki EKG ?

.. ...snuć domysły i stresować się. Zgadza się, do lekarza prowadzącego , on napewno odczyta prawidłowo wynik badania EKG. Pozdrawiam !!! Dziękuję , pewnie tak zrobię, ale dopiero w poniedziałek.Pozdrawiam...

Wynik ekg

.. ...T w aVF Sece pracuje prawidłowo z czynnoscią 50/min. Spłaszczony załamek T praktycznie o niczym nie swiadczy, w specyficznych sytuacjach moze być pewnym, niejednoznacznym wykładnikiem niedokrwienia, ale zwykle po prostu jest płaski i tyle,proszę się nie niepokoić - na ekg się nie..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...Jeżeli do tego masz prawidłowe usg serca to możesz byc pewny, że serce masz zdrowe ! A dlaczego robiłeś to badanie ? witaj * dedalek * dzieki za twoja opinie, wynik usg serca mam nastepujacy : Pierścień aorty 2,2, / 3,8 cm Lewy przedsionek 3,9 cm Lewa komora skurczu 2,9 cm Lewa komora..

Chwilowy *postój*serca

.. ...EEG i NIGDY nie wyszło prawidłowo - zawsze rozsiane fale ostre :|, nieźle pokręcony jestem co?? A czy kiedykolwiek miałeś Holtera ekg ? Z reguły jest to 24 godzinne monitorowanie serca, ale są też holtery długoterminowe, które nosisz tak długo dopóki nie zapisze się taki incydent. Bez..

Nadciśnienie?

.. ...badań, bo coś nie gra prawidłowo. Niestety chyba nie ma nikogo kto sie zna na wykresach EKG tutaj na forum, to powiem że ciśnienie mam 161/90 a tętno 69. badanie robione około godziny 11. pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź No to tyćkę za duże to ciśnienie i amplituda miedzy skurcz...