Prawostronna

Serce po prawej stronie (dekstrocardia)

.. Deksrocardia ( prawostronne położenie serca ) jest rzadką odmianą rozwojową ludzkich organów wewnętrznych, w której serce jest lustrzanym odbiciem serca u większości ludzi. Odwrócenie położenie dotyczy nie tylko koniuszka serca ( standardowo położony po prawej stronie na wysokości 4 - 5 międzyżebrza, w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 149

.. ...Przeszłam wtedy paraliż prawostronny, miałam niewład całej prawej strony.Lecz po długim leczeniu wszystko wróciło do normy byłam wtedy jeszcze młoda to organizm zwalczył dolegliwości. Zostało mi tylko ze przy zdenerwowaniu trzesie mi sie reka i noga. Nadwrót choroby nerwicy powrócił od..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...podlozu szerokiej drogi prawostronnej gornej.Zabieg byl wykonywany w Szczecinie przed Dr A. Stanke i A Baraniaka. Do zabiegu bylam nastawiona nardzo pozytywnie, a teraz jestem klebkiem nerwow. Juz na drugi dzien po zabiegu mialam czestoskurcz nadkomorowy. Dlatego zatrzymano mnie na kilka..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...wade wrodzona - zwezony prawostronny luk aorty, ubytek miedzykomorowy, niedomykalnosc zastawki mitralnej, nieprawidlowe odejscie tetnic szyjnych, zwezone tetnice mozgowe, odmiane rozwojowa kola willisa oraz tylko jedna nerke. Ale zyje i daje sobie swietnie rade nie odstajac w niczym od..

Prawostronna blokada serca

.. Czy koś wie jak się to leczy i jakie są skutki, życia z tym, czy to coś poważnego Może chodzi o blok prawej odnogi? ja mam niepełny blok prawej odnogi peczka Hisa - lekarka kardiolog machneła na to reka i powiedzoiała zeby sie nie przejmowac czy słusznie??? w koncu to blok a ze niepełny ...w kazdej chwili..

Wysokie ciśnienie rano

.. ...co jest z tym ciśnieniem ??????Dziękuję Tutaj może pomóc modyfikacja leków, po prostu nad ranem leki podane wieczorem już nie działaj. Najlepiej udać sie do kardiologa który ustali leczenie. Pozdrawiam..

Dodatkowe skurcze - Str. 3

.. ...kregow szyjnych, skolioze prawostronna i zmiany zwyrodnieniowe w klatce piersiowej stda u mnie czeste nerwobole a ja za kazdym razem mysle ze to serce, krystyno ile masz lat? napisz mi czy od czasu do czasu wypijesz alkohol i jak sie po nim czujesz jesli tak, pozdrowionka uspokoilas mnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 266

.. ...komorowego o lokalizacji prawostronnej przegrodowej tylnej i został wtych miejscach wykonany zabieg ablacji prądem RF.Tak brzmiala pelna nazwa abisynko: ) ewa bardzo dziękuję ci za odpowiedź : ) czyli miałaś dodatkowe połącznie co powodowało to brykanie u ciebie. dlatego to się abluje by..

Dodatkowe skurcze - Str. 307

.. ...komorowego o lokalizacji prawostronnej przegrodowej tylnej.Stymulowano mi nawrotny ortodromowy częstoskurcz przedsionkowo - komorowy o częstości 150/minWykonano zabieg ablacji prądem o częstotliwości radiowej i uzyskali zniszczenie drogi i niestymulowanie częstoskurczu. A jeżeli chodzi o..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...stwierdzili ze mam skolioze prawostronna kregoslupa, dyskopatie kregow szyjnych oraz zmiany zwyrodnieniowe w klatce piersiowej.nie moge normalnie zyc odstawili mi blokery bo mam kwasice dziennie mam napady szybkiego bicia serca, mam dodatkowe skurcze komorowe i nakomorowe ale nie jest..

Druga operacja zastawki

.. ...ewentualne cewnikowanie prawostronne. Inne badania w zalezności od schorzen dodatkowych. wazna jest oczywiście opinia prowadzącego kardiologa - czy i gdzie operowac ( na marginesie to nie w Aninie ani w Zabrzu robi sę najwięcej operacji zastawkowych w Polsce... ) Czy mama jest po..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...sie tylko izolowane, prawostronne położenie serca. Serce i duże naczynia położone po prawej stronie najczęsciej stanowią tzw. lustrzane odbicie prawidłowego obrazu serca. Niekiedy serce jest tylko przesunięte do prawej połowy klatki piersiowej. Samo położenie serca po prawej stronie nie..

Serce z prawej strony

.. ...wyczytała w karcie tego prawostronnego serduszka i zaczęła robić ekg podłączyła elektrody i wyszło wszystko odwrotnie pokręcone ten wynik kardiogramu mam do dziś na pamiątkę złapała się za głowę i muśli co jest grane a moja mama jej nic nie powiedziała bo chciała zobaczyć co ta zrobi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 11

.. ...trzy holtery, skolioze prawostronna piersiowa, dyskopatie kregow szyjnych i zmiany zwyrodnieniowe, a oprocz tego poziom potasu grubo poniej normy chodz od miesiecy przyjmuje kalipoz czyli potas w tabletkach. Postraszono mnie ze to pewnie nerki mi siadaja i ten potas sie nie utrzymuje, a..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony

.. ...klatki piersiowej lewo i prawostronne. Tak mi kazali. Wtedy sie zobaczy. Ale ogolnie nie mowia,ze nie ma sie czym martwic. A Tobie co przeskakuje?/ W tym samym miejscu?? Wyobrażcie sobie,że ja mam ten ucisk co dzień! Dwa lata temu miałam gastroskopię i stwierdzono - owrzodzenie..

Udar mózgu - Str. 5

.. ...szpital, udar połowiczy prawostronny. Leży nie rusza się, lekko reaguje na bodźce bulowe marszcząc brwi. Nie ma z nią kontaktu, czasem lekko otworzy oczy. Nie wiadomo czy słyszy, czy poznaje, jedzonko podają jej przez sąde. Lekarz raczej nie daje szans, i mówi, że powinniśmy cieszyć się,..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a

.. ...Sympatektomii piersiowej prawostronnej, dzięki której miałam na zawsze zapomnieć nie dość, że o problemie pocących się dłoni to jak i również o tym, że są zimne... Niestety operacja nie przyniosła żadnych rezultatów - ręce jak były tak są wciąż zimne a przede wszystkim nadal się pocą - a..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...kręgosłupa robiłam - skolioza prawostronna, lordoza na całym odcinku kręgosłupa. Badania krwi na pewno zrobię. Dziękuję za podpowiedź. Objawy wyraźnie wskazują na braki składników witaminowomineralnych, w tym magnezu. aga - ja mam takie pytanie szukam pomocy oto chodzi że moja 9letnia..

Odma płucnowa samoistna

.. ...przechodziłam odmę samoistną prawostronną. czy wobec tego są np przeciwwskazania do uprawiania sportu??np aerobiku??bo zamierzam się niedługo wybrać. pozdrawiam Mam pytanie. Moja Mama leży teraz w szpitalu. Podczas drenażu odczuwa straszny ból i musi brac leki przeciw bolowe. Czy ostry..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...się ze mam skrzywienie prawostronne piersiowe,przypisała mi jakieś tabletki na bóle mięśni i zapalenie stawów. no Ale oczywiście po paru dniach kolejna wizyta u lekarza 1 kontaktu i znowu jej mówie o bólach i dziwnej mocnej pracy serca głównie jak leże w łóżku nic nie robiąc co ciekawe..

Żyłki na bypassy

.. ...( koarktacje aorty, prawostronny luk aorty, niedomykalnosc zastawki aortalnej, nieprawidlowe odejscie tetnic szyjnych, ubytek medzykomorowy ) Nikt ani w polsce ani w Europie nie chcial sie podjac tak skomplikowanej operacji i wtedy dowiedzial sie o mnie prof. Religa i razem z prof...

W oczekiwaniu na 3 ablację

.. ...mieć wkłucia lewo i prawostronnie ale skończyło się na 4 w prawej pachwinie. Każdy przypadek jest inny i nie można się właściwie na innych wzorować. Pozdrawiam. ja przy obydwu ablacjach miałam wkłucia w tętnicę szyjną bez narkozy( lekarz powiedział,ze nie stosuje się żadnych oglupiaczy..

Silne drżenia prawej nogi

.. ...porażenie dziecięce - prawostronne ) jestem po trzech zabiegach operacyjnych i po długoletniej rehabilitacji. Od dwóch miesięcy mam dość duży problem a mianowicie mam silne drżenia prawej nogi. Nie mogę sobie z tym poradzić, taki ,, napad” trwa około 10 min, a później sam..

Bóle w kladce piersiowej

.. ...85, mam skrzywienie prawostronne piersiowe kręgosłupa,nieraz pomaga mi ziewanie w złapaniu oddech a najlepszym sposobem na ciężki oddech i ból jest polopiryna S jak ja biorę to mi się poprawia oddech się robi lżejszy i ból ustaje w znacznym stopniu. Rano gdy wstaje to dolegliwości nie..

Bol kregoslupa

.. ...kregoslup na zdjeci wyszlo prawostronna skolioza ledzwiowa dyskopatyczne przewezenie przestrzeni miedzykregowej L5/S1 przyjmowalem zastrzyki przez 15 dni niedzy innymi OLFEN CAROOKSYLOZA MILIGRAMMA lecz bol nie ussapil a boli czasami nawet bardziej co robic? do neurologa i ortopedy i..

Fontan i co dalej...

.. ...kanał przeds - kom, prawostronny łuk aorty z koarktacją aorty, cz.nieprawidłowy spływ żył płucnych, calkowity nie prawidłowy spływ zył systemowych ,bradykardia, przełozenie tzrewii. Pozdrawiam Prawda zapraszam na www.sercedziecka.org.pl WiTAJ MEESY! Czy moge zapytac co lekarez..

Problem z serduszkiem dziecka w 20 tygodniu ciąży

.. ...nieprawidłowych korelacjach - prawostronny łuk aorty do diagnozy różnicowej z innymi typami * vascular rings * i jeszcze dopisane jest: Anomalia łuku aorty możliwa dysfagia u noworodka. Bardzo proszę o pomoc co to wszystko oznacza bo mówiąc szczerze na wizycie byłam tak zdenerwowana że..