Próba wysiłkowa

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...test wysiłkowy EKG, próba wysiłkowa ) polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego jakim jest jazda na rowerze stacjonarnym lub marsz na bieżni elektrycznej. Badanie ma na celu zdiagnozowanie zmian ukrwienia i czynności serca podczas wysiłku fizycznego. W czasie..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. Próba wysiłkowa jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym stosowanym w kardiologii do oceny reakcji mięśnia sercowego na wysiłek fizyczny, który przekłada się na większe zapotrzebowanie serca na tlen. W czasie badania oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca. Pacjent wykonuje wysiłek..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...ponoć dobrze rokuje. Próba wysiłkowa też wyszła dobrze, ale akurat miałem dobry dzień. Myślę że zrobiona kiedy indziej dałaby inne wyniki. No i ta stabilność - przez 10 lat nie jest ani lepiej, ani gorzej ( dzięki Bogu ), tylko latka lecą, więc pewnie kiedyś stan się pogorszy. Pozdrawiam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...wieńcówką * . Dodatnia próba wysiłkowa jest tłumaczona, że u kobiet tak czasem wychodzi ( zwłaszcza jeśli dotyczy to ściany dolnej ), scyntygrafia jest dla lekarzy tez wątpliwa, echo serca w normie ( ślad fali zwrotnej pod zastawka mitralną ). Jeśli chodzi o arytmie ( te wstrętne..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 45

.. ...niestety wyblakło... Próba wysiłkowa wyszła ponoć dobrze, w badaniu USG tylko lekkie ugięcie płatka zastawki mitralnej, o którym lekarz przeprowadzający badanie powiedział, że to niemal nic. Badania krwi wyszły dobrze, za to mam dodatkowe pobudzenia komorowe i nadkomorowe. Dziękuję za..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 446

.. ...najważniejsze badania to echo .Holtera i próba wysiłkowa. Te badania naprawdę pozwolą na postawienie prawidłowej diagnozy ,jeżeli chodzi o serce Witaj czarna ! Jakby kto pytał....Olka jestem.A co pijemy ???..

Coronaritis, 5 miesięcy po

.. ...kuczliwości serca, próba wysiłkowa w porządku ) pytanie: w jaki sposób mogę wracać do normalej sprawności, jakie ćwiczenia moge, a jakich nie mogę wykonywać? osoby z wiedzą i doświadczeniem prosze o sugestie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 221

.. ...też,echo 3 razy ok, próba wysiłkowa też ok.Według kardiologa przyczyną tych mocnych uderzeń i takich zatrzymań serca to nerwy.Krew robiłem na własny koszt co 2 miesiące przez dwa lata.Brak jakichś odchyleń oprócz minimalnie większego HT ale nie zawsze.Czasem ALAT wychodził 50 albo..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...wysiłkowa i echo. Jak wszystko wyjdzie w normie, to choćbys nie wiem co dziwacznego czuła - jest ok. Leki oczywiście do odstawienia jak wszystko w porządku - nie ma co się narażać na działania uboczne...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...zrobiłem kompletne ( echo, próba wysiłkowa ) - wszystko ok. EEG głowy ( miałem zawroty i uczucie * odpływania * - dreszcz z góry głowy aż do pięt i uczucie, że zaraz urwie mi się film ) - mnóstwo samoistnych pobudzeń elektrycznych. Neurolog stwierdził iż w moim przypadku po prostu mózg..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...serca, dopiero dodatnia próba wysiłkowa pokazała znaczną niewydolność serca ) wskazywały na chorobę niedokrwienną ( wieńcową ) serca , po prostu chciał mieć pewność ,że będzie żył dalej - niestety w Jego przypadku koronarografia zakończyła się zawałem przez skrzep , który zaczopował..

Dodatkowe skurcze - Str. 9

.. ...przedwczesnych, komorowych Próba wysiłkowa : 15min., bieżnia ani jednego Echo : o.k. acha, dodatkowa nić ścięgnista( ale podobno, to tak jakby mieć 6 a nie 5 palców - sprawa kosmetyczna ) Te skurcze mam od ok. 10 lat. Badania robiłem jakieś 2 miesiące temu i zacząłem brać Betaloc Zok 50...

Dodatkowe skurcze - Str. 86

.. ...wszystkie zależności, próba wysiłkowa, ale takie rzeczy to tylko w Erze :( Generalnie każcie swoim lekarzom robić wam wszystkie możliwe badania, bo mimo że oni na pewno się znają to podchodzą czasem zbyt rutynowo. wiem coś o chorobie białego fartucha....mam w koncu nerwicę od 15 lat, a..

Dodatkowe skurcze - Str. 191

.. ...dobę było w normie, próba wysiłkowa też w normie, echo oraz inne badania też w normie to mi powiedzieli że muszę sie z tym przyzwyczaić żyć, ale ja jakoś tego nie potrafię zrobić, trudno mi nawet czasami zaspac bo gdy zasypiam to te skurcze mnie wybudzają, ale jak juz się bardzo zmęczę..

Dodatkowe skurcze - Str. 192

.. ...badania typu holter, echo, próba wysiłkowa i podjęcie wreszcie jakiejś decyzji trochę się boję tej ablacji jak mi zaproponuje bo na to wygląda. Ale może nie będzie tak strasznie chciałbym chociaż jakiś czas swojego życia spędzić normalnie bez tabletek, lekarzy itp. Najgorsze myśli..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...serca ( potwierdzone próba wysiłkową i scyntygrafia serca ). Próbuja mnie namówić na koronarografię ( badanie naczyń wieńcowych ), a ostanio ( w czwartek ) lekarz wspominał o biopsji właśnie w Zabrzu. Oczywiście zapewniał, że badanie jest bezbolesne i nie daje powikłań - tralalala...

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...Tomografia Komputerowa serca ( żył płucnuch ), musisz zaszczepić się na żółtaczką. Jeżeli trafisz do konsultanta ze skierowaniem na ablację zostaniesz poinformowana o koniecznych badaniach. Pozdrowienia..

Jakie badania przed wizytą u kardiologa?

.. ...ważne rok, USG serca i próba wysiłkowa jeśli były robione, karty informacyjne ze szpitali oraz dowód osobisty i skierowanie. To wszystko. Dziękuję Ci bardzo. Brakuje mi USG i cukier, cholesterol... to nawet nie jest tak źle. Znalazłam nawet wcześniejszy termin na 5 grudnia. Ciekawe co mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 30

.. ...holter ciśnieniowy, próba wysiłkowa,, ekg spoczynkowe ), neuroogicznym ( 2 razy MRI ), laryngologicznym ( m.in. ENG ), endokrynologicznym i nie znaleziono póki co somatycznej strony * medalu * . Nerwica. Mam jednak jedno ważne pytanie - czy ktoś z Was też tak ma, że objawy somatyczne ( u..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...godzinny. Później echo i próba wysiłkowa. Stwierdzono, że jestem zdrów jak ryba, więc wszystko wskazywało na to, że coś siedzi w głowie. Przez rok nie chodziłem do lekarzy i nie brałem żadnych proszków. Skoki tętna występowały rzadko. Zresztą już się do nich przyzwyczaiłem i przestały mi..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy

.. ...fizycznych, po kawie stresach. Próba wysiłkowa wręcz doskonała. Nie wiem co mam robic moje obkjawy są naprawde bardzo nieprzyjemne, często mam wrażenie że się kończe. Może ktoś zna jakiegoś specjaliste, który zna takie przypadki. Z góry dziękuję witam.stres, kawa:( to nie musi być..

Jakie ćwiczenia po bajpasach? - Str. 3

.. ...ochraniaczy - pełna próba wysiłkowa...ale miałem pietra ) ... a teraz po przerwie 2 miesięcy, jak poruszałem 15 min. mieczem ... ale spokojnie ... to byłem mokry , no i wiadomo mięśnie przy kręgosłupie dały znać o sobie. Nie polecam motocykla krosowego ani miecza ale Tai Chi -..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. Bardzo proszę o poradę...Jestem po świeżo przebytym zawale ( miesiąc ), uczęszczam na rehabilitację...Niestety bardzo się męczę - interesuje mnie w jakim czasie po zawale wskazane jest przeprowadzenie próby wysiłkowej i rozpoczęcie rehabilitacji w postaci ćwiczeń ( rowerek stacjonarny, gimnastyka itd..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...rok jest coraz gorzej. próba wysiłkowa wyszła ok no poza sukcesywnie obniżającym się ciśnieniem i trzeba było pzrerwać bo zrobiło mi się bardzo słąbo i w ostatnim momencie mnie posadzono. ale nie było żadnych zaburzeń poza stała tachykardią. może gdyby ten zabieg częściej robiono jak..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...od zaburzeń rytmu ale próba wysiłkowa wykazała że jednak spada mi ciśnienie nawet jak chodzę. lekarz ledwo mie posadził bo bym glebła ciś 80/30. jak chodzę powyżej 15 minut to robi się tak słąbo że jak zaraz nie usiądę to poprostu zemdleję. myślałąm że zespól waz. to tylko jak się dłużej..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...podstawowe badania Echo i próba wysiłkowa nie dają praktycznie żadnej gwarancji dobrego dokrwienia serca.Badania SPEC są bardzo trudno dostępne i wykonują je nieliczne ośrodki kardiologiczne - preferowana jest natomiast tomografia wysokiej rozdzielczośći ( pytanie - jak to badanie odnosi..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...sytuacji nietypowych. PRóBA WYSIłKOWA: Badanie wysiłkowe przeprowadzono na bieżni ruchomej według protokołu Bruce bez leczenia antyarytmicznego. Zastosowanym obciążeniem 12,0 MET uzyskano przyrost częstości akcji serca 76/min do 160/min ( na szczycie wysiłku ) osiągając tętno..

Wyniki Holtera - jaka interpretacja?

.. ...zespół Barlowa wskazana próba wysiłkowa Witam Ja mam chorego tatę. Początkowo miał słabo wyczuwalne tętno i wolną akcję serca, zaczęło dochodzić do zawrotów głowy cząstych upadków utraty świadomości.Rok temu miał wsczepiony rozrusznik i od tego czasu jest jeszcze gorzej. Ma coraz większe..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 922

.. ...podstwa ,do tego echo i próba wysiłkowa są potrzebne aby wykluczyć wszelkie nie prawidłowości związane z pracą serca.Nie wiem Maleńka dlaczego jeszcze tych badań Ci nie zrobili Opierdziel ich porządnie to może się zabiorą za robotę hihihihihi. Freciu wiatr dzisiaj podobno w całej Polsce..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1282

.. ...UKG, Echo, Doppler, próba wysiłkowa...wszystko ok... bóle pozostają, następna wizyta USG jamy brzusznej...i wszystko ok... następna wizyta...neurolog...i wszystko ok... Badania krwi oraz wizyta kontrolna u znajomego kardiologa...co pół roku. Dalej to samo...następnie RTG - klatki..

Bradykardia, a ćwiczenia na siłowni

.. ...piłkę nożną. Echo serca, próba wysiłkowa wyszły dobrze. I teraz moje pytanie... czy w takiej sytuacji ćwiczenie na siłowni 2 - 3 razy w tygodniu może mi zaszkodzić? Prosiłbym o wypowiedź kogoś, kto dobrze orientuje się w temacie. Pozdrawiam. wlasnie poczytalam sobie o twojej dolegliwosci..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...choroby niedokrwiennej ( Próba wysiłkowa na bierzni oraz Echo ) które powinny wykazać zawał lub nietolerancję wysiłku. Dobrze że wypisał Sortis ( chociaż ciekawe w jakiej dawce ). Z tego co widzę Pani mama powinna go brać od lat - proponuje aby Pani równiez sie przebadała. Jestem ciekaw..

Częstoskurcze, wg Lowna 0 - jak interpretować?

.. ...badaniach m.in, Holtera próba wysiłkowa lekarz postawil mi nastepujaca diagnoze: - zaburzenia rytmu serca ( częstoskurcz ) pochodzenia nadkomorowego wg Lowna 0 Mam pytanie ; co oznacza wg Lowna 0 jak mam to interpretowac Czy w moim przypadku zabieg ablacji jest uzasadniony. Skierownie do..

Dziwne uczucie w obrębie głowy i klatki piersiowej

.. ...kardiolog echo serca, próba wysiłkowa ( nic nie wykazało )... idt mogła bym was zanudzać tymi badaniami jeszcze długo wiecie co jest najgorsze w tym : to ze byłam zawiedziona ze z badan nic nie wykryto, bo do cholery ja sie żle czuję a wszystkie gwiazdy na niebie mówiĄ ze jestem zdrowa..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...miałem w dobrej kondycji. Próba wysiłkowa ujemna. Pływałem kajakiem, rower itd. Głównym powodem był tętniak aorty wstępującej ( ok.5,1 ) i objawy mroczki zawroty głowy itd. Witam, jestem 5 miesięcy po operacji - Ochojec. Trudno jest się przyzwyczaić do tykania zastawki. Słyszę ją cały..

Nerwica cerca - czekam na opinie

.. ...mam ostatnie badanie próba wysiłkowa ! ! ! MOJE DOLEGLIWOŚCI TO - ból w okolicy serca tzn kłócie TAK Z 3 ZAKŁOCIA I koniec wtedy dostaje paniki ze umre ze to zawał ciągłe lęki - jestem roztrzęsiony ciężko mi zasnąći to bardzo budze się często w nocy - czasem wysokie tętno - ciągle sobie..

Silne drżenia prawej nogi

.. ...wysiłku fizycznego ( tzw. próba wysiłkowa u kardiologa ) ludzie mają ponad 200. Podobnie dzieje się podczas zdenerwowania. Organizm jest więc do takiego wzrostu ciśnienia przystosowany. Ponadto moje napady również miały miejsce w nocy - budziłem się z kołataniem sreca, tak, że aż cały..

Kłucie w okolicy serca i pieczenie klatki

.. ...może to wykazać tylko próba wysiłkowa. Chcialem dodac ze dzisaj na forum ktos mi napisal ze moge miec chorobe refluksji przelyku! Zastanawiam sie nadtym bo jakies 1.5 roku temu mialem zgage jakies 3 lata i jadlem ranigast,ale od kad schudlem to niemam zgagi!Czy to moze byc to?Moze bledem..

Częste zasłąbnięcia

.. ...zaburzenia rytmu ), próba wysiłkowa, ponownie eletrolity i holter ciśnieniowy neurolog - inne zaburzenia prowadzace do omdleń od chorób naczyniowych po neurologiczne. może masz nawet gdzieś ucisk cukier ew hormony głównie badania przyzsadki mózgowej trudno gdybać tym bardziej ze masz..

Odwodnienie - Str. 4

.. ...receptę, tętno 110, próba wysiłkowa - oczekiwanie przed gabinetem siedząc tętno 100, przed wejściem na bieżnię 130 stojąc. Bez stresu i lęku jest ok, 55 - 60 w spoczynku i w zależności od aktywności też w normie. Także potrzebny tu jest jakiś sposób na obawy. * * * Hej Kardiologiczny,..

Wyniki próba Wysiłkowa - STRESSTEST

.. ...wyniku : mezczyzna lat 31 Próba wysiłkowa ujemna - osiągnięto limit tętna po 12 min 49 sek przy obciążeniu 125 W / 5,84 METS bez swoistych zmian ST i bez stenokardii . Reakcja presyjna prawidłowa. Zaburzeń rytmu nie obserwowano. Dziękuje za opinie ! Pozdrawiam, Marek a jak wyglada taka..

Straszne kołatanie serca i całe ciało mi drga

.. ...badaniach - holtery, echo, próba wysiłkowa i niestety nie mogę brać leków bo nie współgrają z moją astmą. Zakwalifikowali mnie na zabieg - ablacja. Dodam jeszcze,że wg tej filozofii wątroba jest magazynierem i dystrybutorem krwi - gdy czeszesz włosy,ręka,która to czyni dostaje więcej..

Ból w plecach, pomóżcie!!!

.. ...płuca, kręgosłup ) 2. Próba wysiłkowa ( wyeliminuje w znacznym stopniu prawdopodobieństwo choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego ) 3. Jeśli powyższe badania będą w normie - badanie metodą Holtera ( 3 - 4 dniowe ) Pamiętaj jednak, że bardzo ważnym jest regularne robienie podstawowych..

Jakie hormony zbadać przy dolegliwościach sercowych

.. ...echo serca, holter, próba wysiłkowa, badania krwi - TSH itd., ekg nerek ) są wporządku i jest to nerwica - problem przejściowy. Dolegliwościami są przede wszystkim mocne, podkreślam bardzo mocne bicie serca. Jedynie na echu serca wyszło, że śladowa niedomykalność zastawki, ale to..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...u rodzinnego? zwykła próba wysiłkowa da odpowiedź, przynajmniej na to pytanie: rośnie czy nie - i jak? równo i nierówno - w Twoim wieku niemiarowość oddechowa to chleb powszedni, a może to pauzy wyrównawcze po dodatkowych, spróbuj zainteresować tym lekarza, i daj znać jak się coś..

Serduszko czy cos innego ?

.. ...wieńcowa= echo serca i próba wysiłkowa - te dwa badania robią w diagnostyce choroby wieńcowej.Do załamanej. - - - Zamów sobie na allegro grzybek tybetański,albo weż od kogoś,kto go używa.Robi cudnie na żołądek.Tylko musisz mieć do niego codziennie mleko [nie z kartonu].Picie kefiru..

Co się dzieje???

.. ...wyniki krwi i dopplera.Tak mi się wydaje.Muisz też serce przebadać - echo serca i próba wysiłkowa.Najlepsza nalewka ziołowa polska poprawiajaca krażenie to wenoforton.Ale używac po uzgodnieniu z lekarzem...

Trening fizyczny w rehabilitacji kardiologicznej

Trening fizyczny w rehabilitacji kardiologicznej

.. ...sercowo - naczyniowego. Próba polega na rejestracji EKG podczas wykonywania przez pacjenta wysiłku na bieżni ruchomej lub rowerze stacjonarnym. Pacjenci zgłaszający się na próbę wysiłkową powinni pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Powinni być co najmniej 2 godziny po posiłku,..